Μετάβαση σε περιεχόμενο

6ΜΗΝΩΝ ΠΙΑ, ΚΡΕΜΕΣ, ΦΡΟΥΤΑ, ΒΑΦΤΙΣΙΑ !!!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 898
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιουχου!!!!!!!!!!!!

Η Λολλι δεν εχει ιντερνετ γι'αυτο και χαθηκε.Με την νεα χρονια λεει θα επιστρεψει Δημητρια εεεε Δρημητερη ηθελα να πω!!!

Εχω κοιμησει τη μικρη απο τις 8 ο αντρας ειναι ακομη δουλεια και εγω εχω πλακωσει τα κρασια η μανα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΑΑΑ περιμενω κ 2 πιτσουλες, ειπα να ξαναπαρω τα 2 κιλακια που εχασα μετα την εξαγωγη του δοντιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GOOOOOODMORNING GIRLS :x

τι μου κανετε ;;; ετοιμαζομαστε για Πρωτοχρονια με αισιοδοξία ;;;;;!!! :D:mrgreen:

ε δε μπορει ;;; ποσο χειροτερα να πανε τα πραγματα στη χωρα ;;;;;;;;;;;;;;; :lol:

εμεις εδω λεμε να παμε Αγρινιο για Πρωτοχρονια κ Φωτα, μαλλον ταξιδευουμε Σαββατο :roll:

να δω ΤΙ θα πρωτοκουβαλησουμε μαζι μας... παρκοκρεβατο; καροτσι; και ΠΟΥ θα τον ταιζω ;; η καρεκλα φαγητου πιανει πολύ χωρο και σκεφτομουν ΜΗΠΩΣ παρω τη στρατα μαζι μου...χχχμμμ... αλλιως ΠΟΥ ;;; πειτε καμια ιδεα μπας κ μου διαφευγει εμενα καμια λύση...!!! :shock:

ευτυχως που για το μπανιο μας ειχα παρει το καλοκαιρι φουσκωτο μπανιερακι (απο αλλαγη αλλου δωρου δλδ) ... απο τη μια ειναι ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ ξεσηκωμος (με ολα τα συμπραγκαλα) αλλα χρειαζομαστε οικογενειακως μια εκδρομουλα... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!!!!

τι κανετε κορες???

εμεις καλα αν και απο χθες ειναι στην τσιτα γιατι ο κανακαρης μου εφαγε μια τουμπα απο ενα κουτι παιχνιδιων και ειχα σκασει ολη μερα χθες αλλα ευτυχως ολα καλα πιστευω...

Ρανια παντα αυτες οι φωτο αργουν...

εμενα τωρα και μια βδομαδα εχει αλλαξει ωραριο υπνου και ξυπναει το πρωι 8,30 πινει γαλα και κοιμαται στο καπακι μεχρι τις 10-10.30 και ειναι τελεια!!!!

δεν μου λετε? κουνουπιδι και μπροκολο δινετε συχνα στα καμαρια σας?? εγω του δινω τη μια μερα κουνουπιδι και την αλλη μπροκολο με τα λαχανικα αλλα δεν ξερω αν κανει...

αααααααααα παρουσιασαμε και αλλεργια στις φακες..( την αλλεργια μου, μεσα...) και τις κοψαμε και αυτες.

εκτος το λολλακι χαθηκε και το συμπεθερακι μου η κουκι... αλλα ειναι μια χαρα και αυτη!!!

η Μαριεκεν που χαθηκε?? τελικα θα συνεχισει λεει μεχρι τον Απριλιο και μετα θα την διωξουν γιατι δεν γινετε νοριτερα...αχ αυτη η κριση!!!!!

φιλακια θα τα πουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλες!!!!!!!

Τι κάνετε? Χαθήκαμε!!!!!!

Λοιπόν θα σας πω τα νέα μου!!! Από τη δουλειά ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να με διώξουν αν δεν κλείσω 18 μήνες από τη μέρα που γέννησα!!! Οπότε μέχρι τον Σεπτέμβριο είμαι Ο.κ από αυτό το θέμα!!!!

Το παιδάκι μου δεν λέει με τίποτα να κόψει το στήθος και έχω φρικάρει θέλω τη βοήθεια σας σε αυτό το θέμα!!!! Μόλις της δώσω μπιμπερό το φτύνει ενώ την πιπίλα της την πιάνει μια χαρά!!! Δεν θέλω να θηλάζω άλλο πιστεύω ότι το καθήκον μου το έκανα σε αυτό τον τομέα αρκετά είναι μέχρι τώρα αλλά τι να κάνω που αυτή δεν πιάνει με τίποτα το μπιμπερό!!!! Πείτε μου κανένα κόλπο!!!! Άσε που μάλλον δεν την φτάνει το γάλα μου και μου ξυπνάει κάθε βράδυ στις 4.30 - 5.00 και θέλει βυζί!!!!!

Εμείς τα Χριστούγεννα τα περάσαμε εντελώς οικογενειακά!!!! Είχαμε το ζουζούνι μας μαζί και έτσι όλα ήταν υπέροχα!!!!!!!

Αυτά ήταν τα νέα μας!!!!

Φιλάκια πολλά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια...!

λοιπον μαρακι ειπαμε δεν κουβαλησεις κ καρεκλακι φαγητου..... μπορεις να τον ταιζεις στο καροτσι, να το χει αγκαλια ο φωτης κ να το ταιζεις κτλ...

μαρικεν μου τουλαχιστον μεζχρι το σεπτεμβριο ησυχασε το κεφαλι σου... μεχρι τοτε καποια μπορει να μεινει εγκυος ή κατι αλλο να συμβει κ να το ξανασκεφτουν το θεμα απολυσης ;) αληθεια τι δουλεια κανεις δεν μας ειπες...? εγω 9 του μηνος επιστρεφω.... εφτασαν ρε γαμωτο οι μερες :cry::roll::cry:

κ οσον αφορα το θεμα θηλασμου ολες ειχαμε προβλημα με το μπιμπερο απλα θελει τον τροπο του.. οταν θα ειναι να φαει φυγε απο το σπιτι για καμια ωριτσα.. ας της κανουν το γαλα κ να το δωσει καποιος αλλος (οχι εσυ) , την πρωτη μερα μην περιμενει να πιει μεγαλη π[οσοτητα, αλλα αν το κανεις συστημα σε μια βδομαδα το πολυ θα πινει κανονικοτατα...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα μαζευτήκαμε βλεπω :D:x

λες Κωνσταντίνος ε; τωρα η αλήθεια ειναι οτι οταν τον ταίζω εγω, δεν γινεται χαλια... αρα μπορω να τον ταισω στο καροτσι ;) κ θα στρωσω κ κανενα σεντονι στην πλατη του πχ για να μην το κανει χαλια ε; ... μη σου πω οτι το σκέφτομαι να αφησω Αθηνα κ το παρκοκρεβατο γιατι μαλλον παλι αγκαλια θα κοιμομαστε αλλα λεεεεμεεε τωρα, ΑΝ θελω να τον ακουμπησω καπου (ασφαλη) για να πχ ντυθω ή να παω προς νερου μου βρε αδελφέ κ δεν ειναι διαθεσιμος καποιος να το κρατησει...γι αυτο λεω να το παρουμε... αλλωστε ειναι τετραγωνο κ κλεινει σαν τα καροτσια ομπρελες... γινεται ορθογωνιο κ δεν πιανει τοσο χωρο... ας ειναι...οποτε ξεγραφω το καρεκλι φαγητου/περπατουρα :mrgreen:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ -- :x

Καλά Marieken κ γω το ιδιο με την Κωνσταντινος σκεφτουμου !!! οτι μπορει μεσα στους επομενους μηνες να αλλαξουν γνωμη κ να σε κρατησουν οποτε -κατα τη γνωμη μου- συνεχισε να εισαι τυπική (καλα μην παθεις κ υπερκοπωση) γιατι ποτε δεν ξερεις ;);):x -κ σου ευχομαι το καλυτερο!!

Σπιρτουλακι μου :x:x ολα καλα ε; κ απο υπνο μια χαρουλα :x παντα τετοια :x

ΑΑΑ κ Marieken !! τα βραδυα δεν ξυπνα γιατι πειναει αλλα γιατι επιζητάει την αγκαλια κ το θηλασμο που την ηρεμουσε ! θα το κοψει κ αυτο σιγα σιγα :)

ααααααααααααααχ να δω ποτε θα το παρω αποφαση εγω να αποθηλασω... ε νομιζω μετα τις γιορτες πια ...;;!!;; κ γω θεωρω οτι το εκανα το καθηκον μου... απλα καθε φορα που το σκεφτομαι αποφασισμενη, τον βλεπω ποσο ηρεμος κουρνιαζει για θηλασμο κ ...το αναβαλλω !!! πρεπει σιγα σιγα ομως γιατι τωρα που ειναι μικρος ok, μα καθως μεγαλωνει ...δεν θα μου αρεσει η εικονα :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορριτσια και χρονια πολλα !!!!!!!!!!χαθηκα γιατι απο την παραμονη χριστουγενων εως και σημερα ειμαστε στο τρεξιμο και στο ανχος,απο που να αρχισω ?η μικρη παραμονη λοιπον ξεκινησε εναν ωραιοτατο πυρετουλη με μυξες και βηχα συναμα την ιδια μερα ο αντρας μου βγαζει το φρονιμητη πινει 2 με 3 πονσταν καπακια ανα τριωρω και ερχεται φουντωνει σαν λαμπαδα τρεχουμε στο νοσοκομειο αλλεργικο ωσοκ απο το κωλοπονσταν 15 μερες κορτιζονη με ειδικη διατροφη μετα αρρωσταινω εγω ιγγμοριτιδα...κορτιζονη και εω σε σπρει και ζιρτεκ και το αποκορυφωμα σημερα πεθανε η γιαγια του αντρα μου ,του τεστιν σημερα και μεχρι αυριο το απογευμα μονη μου με τα παιδια....θελετε κι αλλα...ευτηχως η μικρη τωρα ειμαι πολυ καλητερα και εγω το ιδιο αλλα και ο αντρας μου απλα δεν θα φαι τα φαγητα της πρωτοχρονιας ο κακομοιρης...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσούδια και χρονια πολλά με ΥΓΕΙΑ πάνω απόλα!Χάθηκα κ γω!Αλλά είχαμε πολλές επισκέψεις κ βολτούλες!

mammys love περαστικά σας και άλλο κακό να μη σας βρει!

marieken δοκίμασε κ με εκπαιδευτικο ποτηράκι,εμενα ο ιδιότροπος πλέον πίνει μονο σαυτό το γάλα του όταν του έδωσα να πιει σε μπιμπερό νουκ έκανε πως έπινε κ δεν ήπιε ούτε ml!ο πονηρός!! :o Πήρα της nuby από τζάμπο μια χαρά είναι!

σπιρτουλι εγώ του δίνω συχνά μπρόκολο.λίγο βάζω βέβαια.κουνουπίδι όχι πολύ συχνά.Και φυσικά καλό θα ήτα να αποφεύγεις να τα βάζεις μαζί,στο λέω γιατι το έκανα κάποια στιγμή κ με τρέλανε στην πορδή :oops: και στο σκατό :oops: !!

ερώτηση: όταν τα μικρά σας ξυπνάνε κατά τις 10 και το πρωί,τους δίνετε γάλα η φρούτα??Εγώ του δίνω γάλα αλλά πιθανόν να χάσει το αλλό γευμα γιατί μετά ξανακοιμάται κ αν πάει 1 η ώρα ε τι να του δώσω φρούτα?δε λέει ε?Κάνω καλά? :roll::?:

Α έσκασε μύτη και το δεύτερο δοντάκι,ακόμα δε φαίνονται κανονικά βέβαια αλλά δεν είμαστε κ τόσο φαφούτηδες! :D

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

Μαμμυς περαστικα σας,εκει να τελειωσουν ;)

Μπροκολο δινω αρκετα συχνα,κουνουπιδι δεν εχω δωσει ακομα γιατι δεν ετυχε.

Φρογκυ εμενα ΚΑΘΕ μερα ξυπναει αυτη την ωρα. Της δινω γαλα αλλα λίγο 120-150 και κατα τις 12 και κατι της δινω φρουτα. Στις 15:00 τρωμε ολοι μαζι μεσημεριανο.

Εχει τυχει να πιει γαλα στις 10:30 με 11 παρα. Τοτε της δινω γαλα και κατα τις 14:30 το μεσημεριανο. Απλα το απογευμα αντι για κρεμα θα της δωσω να μασουλαει καμια μπανανα κ κανενα μπισκοτακι.

Πολλες φορες κανει 4 γευματα αντι για 5. Το συνηθησα κ δεν αγχωνομαι.Ψυλη ειναι βαρος παιρνει. Απλα φροντιζω να παραλειπω τη κρεμα και οχι τα φρουτα.Η΄μπορει κ να τα συνδιασω. Κρεμα με ψιλοκομμενα φρουτακια μεσα ;)

Γενικα επειδη η μικρη κοιμαται πολλες ωρες το βραδυ (12-13ωρες) στην αρχη ειχα τρελαθει κυριως με αυτα που ακουγα :x Τωρα το συνηθησα.Και το αυγο που μπηκε σφηνα το δινω σαν σνακ,στο ποδι οποτε δεν εχει προβλημα. Εχει τυχει να της το δωσω κ ως ορεκτικο :lol::lol::lol::lol: πριν το φαγητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα! χρόνια πολλά!!! εν αναμονή για το νέο έτος λοιπόν και για πολλά γενέθλια των μπουμπουκιών μας :D

mammys love τυχαίνουν καμιά φορά όλα μαζί βρε παιδί μου, τι να πω... περαστικά κ να'στε καλά κ να θυμάστε τη γιαγιά (φαντάζομαι μεγάλη γυναίκα ήταν).

froggy νομίζω ότι έχω μείνει τελευταία, καταϊδρωμένη και φαφούτω :oops: ακόμη δεν έσκασε κανένα δόντι, αλλά ελπίζω να μας το φέρει ο άγιος Βασίλης που τόσο αγαπάμε!

spirtoulaki από τουμπες μάλλον θα πρέπει να αρχίζουμε να συνηθίζουμε, αλλά καταλαβαίνω την ανησυχία σου. έκανε αλλεργία στις φακές? εμένα μπορεί να μην έκανε, ωστόσο μόνο που δεν μου τις πέταξε στη μουρη όταν επεχείρησα να τις δώσω... no way... δεν τις τρώει κ νηστικός να μείνει, άρα τις αποκλέισαμε προς το παρόν :roll:

σε ό,τι αφορά το πρόγραμμα του μαμ, κατά τις 7.30-8 πίνει γάλα 240μλ, μετά ένα σύντομο νανι μέχρι 9-10 ανάλογα, έπειτα φρουτόκρεμα στις 10.30-11 (κάποιες φορές μαζί με το αυγό, που δεν του αρέσει γενικά) κ εν συνεχεία κατά 2-2.30 το κυρίως πιάτο (το μπρόκολο γλυκαίνει το φαγητό κ δεν το παραλείπω, κουνουπίδι δεν δοκίμασα ακόμη). κατόπιν, κατά 6 τρώμε 100μλ κρεμα νουτρίτσια - πολλές φορές και τίποτα, γιατί δεν τις πολυσυμπαθεί αυτές - και μετά το χαλαρωτικό μας μπάνιο, πίνουμε 240μλ γάλα το βραδάκι, κατά 8.30-9 και νάνι!

Marieken, μπράβο για τη δουλειά σου! όπως είπαν κ τα κορίτσια, μέχρι Σεπτέμβρη ησυχάζεις κ κοιτάς παράλληλα για άλλη δουλειά. αν βρεις κάτι καλό, τους αφήνεις τους μαλ....ες, με το συμπαθειο, όμως η συμπεριφορά των εργοδοτών σου είναι απαράδεκτη!!!

gioulaki και με λάχανο μωβ τα σπάει η σαλατίτσα! εμένα τις άρεσαν πολύ, μα πάρα πολύ! είναι κ άλλη μια που κάνει η αδερφή μου με ρόδι κ ροκφόρ (απίστευτη) αλλά λείπει ρε γμτ τώρα κ δεν έχω εύκολη τη συνταγή. μας την έφτιαξε τώρα τις γιορτές. αν πάραυτα έρθει εύκολο, θα την πάρω προφορικά κ θα την γράψω.

Μαράκι καλή διαδρομή να έχετε και να περάσετε φίνα!!! και μη σκας πολύ για τα πράγματα που θα πάρετε στον Κωνσταντίνο σας. αξιολόγησε τα απαραίτητα για να είναι ως επί το πλείστον εύκολη κ άνετη η μετάβαση κ η επιστροφή.

Ρανια ξεκουράζεσαι τώρα? άντε να καμαρώσεις λίγο και τον παίδαρό σου με χαλαρότητα.

καλημέρα κόρες κ νινιά, τα λέμε ξανά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κaλημερα κοριτσια απο την βροχερη κ παγωμενη Θεσσαλονικη!

Ξυπνησαμε απο.......... δεν ξερω τι ωρα.Ουρλιαζε απο τις 2:30 και πηγαινοερχομουν με παγωμενες πιπιλες.Ατιμα τα επανω δοντια.

Δεν ξερω αν θα μπορεσω να μπω αργοτερα ή αυριο γι'αυτο εχυχομαι να εχουμε ολοι Καλη Χρονια.Με τα ευχαριστα του 2011 και τα δυσαρεστα ουστ απο εδω!Φετος θα γιορτασουμε τα πρωτα γε εθλια των ζουζουνιων μας και ποιος ξερει ισως σε καποιες φυτρωσει κ αλλο σπορακι!

Μονο καλα για το 2012 [smilie=occasion18.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!!!

Κ εγώ δεν ξέρω πότε ακριβώς θα ξαναμπώ, οπότε ας ευχηθώ προκαταβολικά Καλή Χρονιά κ με το καλό να υποδεχτούμε το 2012, με πολλές εκπλήξεις!!! Και υγεία κορίτσια μου, υγεία πάνω απ' όλα!

φιλάααααακιαααα!!!!!!!!!!!!!! [smilie=blob3.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου!!μολις εκατσα στον καναπε!απτο πρωι βολτουλα,τον ντυσαμε αγιο βασιλακη(εχει το ονομα,εχει κ τη χαρη) κ μετα στη μανα μου για βοηθεια για το βραδινο τραπεζι.εριξα κ ενα καθαρισμα σπιτι μου να ειμαστε ετοιμοι για την αυριανη γιορτουλα μας!!τωρα θα ετοιμασω 2 βασιλοπιτες(η μια προοριζεται για τους γειτονες που ειναι ασχημα οικονομικα).το κακο ειναι πως με εχει πιασει η μεση κ ολο το ποδι μου απο την πεμπτη κ δεν μπορω να το πατησω.αλλα κουτσα κουτσα κατι γινεται.να δω αυριο πως θα την παλεψω με τα τραπεζωματα..

με το καλο να μας μπει,με το καλο να μας βγει.εγω αυτο που ευχομαι πλεον ειναι να εχουμε μια χρονια χωρις κηδειες,νοσοκομεια,στενοχωριες,αρρωστιες..κ ολα τα αλλα γινονται!!να ειμαστε καλα να χαιρομαστε τα παιδακια μας κ μακαρι ολοι οσοι προσπαθουν να γινουν γονεις φετος!ειναι ατελειωτη η χαρα που σου δινει ενα παιδι.καλη χρονια να εχουμε! [smilie=icon_santa.gif] [smilie=icon_santa.gif] [smilie=love4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρόνια!!!!!!!!!!!!!!

Ευτυχισμένο το 2012, με υγεία, δύναμη και αισιοδοξία!!!!!!!!!!!!!!!

:ymparty::ymparty::ymparty:(*)(*)(*)[smilie=color.gif][smilie=color.gif][smilie=color.gif] [smilie=icon_bounce.gif] [smilie=icon_bounce.gif] [smilie=icon_bounce.gif] [smilie=icon_bounce.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=toothy10.gif] [smilie=toothy12.gif] [smilie=toothy10.gif] [smilie=toothy12.gif] [smilie=wav.gif][smilie=blob5.gif][smilie=blob7.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif] [smilie=icon_compress.gif] [smilie=icon_colors.gif] [smilie=icon_cheers.gif] [smilie=love5.gif][smilie=love10.gif][smilie=happy10.gif][smilie=happy11.gif][smilie=toothy9.gif]

με πολλές "άσπρες" μέρες [smilie=icon_sunny.gif] [smilie=sunny.gif]

και ευχάριστες εκπλήξεις [smilie=smileinbox.gif]

φιλιάααααααααα!

Ράνια να χαίρεστε τον Βασιλάκη σας! και σε όσους έχετε εορτάζοντες, να τους χαίρεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑς ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑς ΠΟΛΛΑ ΒΡΕ!!!ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΠΟΛΛΛΗ ΥΓΕΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ,ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΝΑ ΧΡΟΝΙΖΟΥΝΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΠΟΣΤ ΜΑς!!!!!!!!!!ΚΑΛΕ ΤΙ ΕΠΑΘΕ ΤΟ ΜΑΜΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΕΛΕΙΩς ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ Η ΣΕΛΙΔΑ ΚΛΑΙ ΠΟΛΛΗ ΧΑΛΙΑ ?ΟΥΤΕ ΧΡΩΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕς?ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΝΤΕΜΙ ΜΟΥ 93 ΧΡΩΝΩΝ ΗΤΑΝ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗς!!!!!ΑΛΛΑ ΟΠΩς ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΔΙΚΟς ΜΑς ΑΝΘΡΩΠΟς ΗΤΑΝ......ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΠΟΛΥΩ ΚΑΛΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΜΕ ΑΔΕΡΦΙΑ ΚΑΙ ΓΟΝΕΙς ΑΛΛΑ ΥΠΗΡΧΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΚΛΙΜΑ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας!καλη χρονια να εχουμε με υγεια κ ευτυχισμενες στιγμες!σημερα ξεκουραση...χτες τα εφτυσα!εκανα τραπεζι το μεσημερι στα αδερφια του αντρα μου (13 ατομα) κ το βραδυ παααλι μαγειρεμα για τους δικους μου.μεταξυ μας δηλαδη,χαλαρα.αλλα αυτο το τραπεζωμα μεσημερι-βραδυ,με τσακισε.εχω κ τη μεση-ποδι απο την πεμπτη..γενικα περασαμε ωραια.

το βραδυ ο μικρος ξυπνησε στις 4 κ ηθελε παιχνιδια!τον βαλαμε στο κρεβατι μας μπας κ κοιμηθει αλλα αυτος σκαρφαλωνε πανω μας,γελουσε,μας τραβουσε τα μαλλια..τελικα του εδωσα γαλα στις 6 κ κοιμηθηκε μεχρι τις 10.χτες αφηνε συνεχεια τα χερια του κ στεκοταν ορθιος.εχει ξεθαρρεψει πολυ.κ γελανε κ τα μουστακια του.το χαιρεται!

αυτα..παω να παιξουμε παλι.αν κ θελω να βαλω σκουπα,ειναι το σπιτι χαλια..φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη χρονια να εχουμε.κι εμεις γιορτασαμε οικογενειακως.ησυχα αλλα τελεια με τα ζουζουνια αγκαλια.καλη χρονια να εχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά μανούλες!!Να είμαστε γερές να μεγαλώσουμε τα μπουμπούκια μας!

Ράνια να χαίρεσαι το αγοράκι σου!

Καλέ τι χάλι είναι αυτό στο mammy??Δεν μπορώ να το βλέπω!Όλες το βλέπουμε ε,όχι μόνο εγώ?

τέσπα..

Άντε ανυπομονώ να αρχίσουμε να οργανώνουμε τα γενεθλιά μας σιγά σιγά!!

φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ πάλι! το πρόβλημα με το μαμμυ διαπιστώνω ότι το έχετε μάλλον κ εσείς... είναι άσπρη η επιφάνεια κ ακανόνιστα τα εικονίδια ε?

φιλάκια, πολλές ευχές κ θα τα πούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσοπουλα!τι κανετε?εμεις ποοοοολυ γκρινια μιλαμε!απτην ωρα που ξυπνησε το απογευμα.εντωμεταξυ εχει ριξει τρελους υπνους σημερα.ξυπνησε στις 10 το πρωι,κοιμηθηκε στις 12:30 για 1 ωρα κ μετα 17:00-18:30.περιεργα πραγματα..!το μεσημερι τον πηγα με τη μανα μου κ μια θεια στη θαλασσα βολτουλα.τρελαθηκε!επαιρνε τα βοτσαλακια με τις χουφτες του κ τα εριχνε με δυναμη κατω κ γελουσε.του βουτουσα κ τα χερια στη θαλασσα..ηταν ολα τα λεφτα.θα τον ξαναπαω αυριο αν κανει καλο καιρο!

τωρα κοιμαται απτις 21:30..πολυ κλαμα.δεν εφαγε κ σχεδον καθολου σημερα.μαλλον θα εχουμε ξενυχτι το βραδυ με τοσο υπνο που εχει κανει σημερα..

καλα,χτες το βραδυ ειχε πολυ γελιο.σε καποια φαση μεσα στη νυχτα νιωθω καποιον να με κλωτσαει.γυρναω κ βλεπω το μικρο αναμεσα μας.λεω του αντρα μου τι τον εφερες στο κρεβατι μας?εγω μου λεει?εσυ τον εφερες!δεν θυμομαστε ποιος τον εφερε κ γιατι!μαλλον υπνοβατει ο αντρας μου,εγω δεν σηκωνομαι καλα καλα οταν κλαιει,θα σηκωθω κ χωρις λογο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!! ράνια πολύ ύπνο ο μικρός ε? άντε, μακάρι να κοιμηθείτε το βραδάκι! εμάς έκανε λαρυγγίτιδα, κόλλησε μάλλον απο τα παιδιά κάτι φίλων, που τα έφεραν με γαϊδουρόβηχα επίσκεψη.. με πιάνουν τα νεύρα μου με κάτι τέτοια, αλλά τελοσπάντων.... φιλάκια κ ελπίζω να φτιάξει το μάμμυ, γιατί δεν αντέχεται έτσι :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες Χρόνια πολλά και καλή χρονιά εύχομαι σε όλες να χαιρόμαστε τα ζουζουνάκια μας και τις οικογένειες μας!!!!!

Χάθηκα τελείως εεεεε? Το Marieken μου ήταν χάλια λαρυγγίτιδα πάλι αλλά αυτή φορά σε πολύ χειρότερο σημείο και δεν μπορώ να καταλάβω από που κόλλησε γιατί δεν ήταν κανείς μας άρρωστος για να την κολλήσει!!!! Ξεκίνησε με βήχα την παραμονή της Πρωτοχρονιάς και σήμερα είναι κάπως καλύτερα, την πήγαμε προχτές το βράδυ στη παιδίατρο και μας έδωσε και αντιβίωση γιατί ήταν χάλια ο λαιμός της!!!! Αύριο θα την πάω για επανεξέταση να τη δει πως πάει!!! Έχουμε να κοιμηθούμε 3 βράδια!!! Πολύ βήχα και πολύ γκρίνια!!!!! Το λυπήθηκα το ζουζουνάκι μου!!!!

Κατά τ' άλλα ήσυχα και οικογενειακά!!!!

Αχ, είδα και αναφέρατε το θέμα των γενεθλίων!!!! Ρίξτε καμιά ιδέα!!!! Χτες το συζητούσα με τη νονά της αλλά δεν καταλήξαμε κάπου!!!!

Η ανιψιά μου είχε τα γενέθλια της 17 Δεκεμβρίου και η νύφη μου είχε σαν θέμα το Χριστουγεννιάτικο δέντρο και μοίρασε στα παιδάκια τριγωνάκια για τα κάλαντα!!! Εμένα η δικιά μου τα έχει Κυριακή των Βαΐων τι να είναι το θέμα μου το Πασχαλινό αυγό ή το αρνί στη σούβλα????? :lol::lol::lol::lol::lol:

Anyway, αν σκεφτείτε κάτι ωραίο πείτε το!!!!

Φιλάκια πολλά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια κ καλη χρονια... περιμενα να στρωσει το μαμμυ κ μετα να ποσταρω...

μαρικεν μου εγω ποτε δεν εκανα τα γενεθλια της κορη μου με καποιο θεμα συγκεκριμενα... οι τουρτες ηταν στολισμενες με καποια πριγκιπισσα επιλογης της κ πιατα ποτηρακια με καποιο κοριτσιστικο σχεδιο οτι εβρισκα... αν κ φετος ποτηρακια πιατακια πηρα σε κοκκινο χρωμα γτ θεωρω παραδοδουλειες κ τζαμπα λεφτα αυτα με το σχεδιο... βεβαια εμεις στα γενεθλια καλουμε πολυυυυ κοσμο οποτε ηθελα 50 πιατα για μπουφε κ 50 για τουρτα....! τωρα αν θελεις να δωσεις δωρακια στα παιδια μπορεις να κανεις μια βολτουλα απ το τζαμπο κ ολο κ κατι θα βρεις... ειμαι λογο πεζη , ε? απλα στο 2ρο παιδι σκεφτεσαι πολυυυυυ πιο πρακτικα! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη χρονια τσουπρες να εχουμε ολοι μας!!!!!!!!!!!!!

και εγω περιμενα να στρωσει το μαμμυ γιατι μου την εδινε. Τωρα επανηλθα. Θεμα για γενεθλια και εγω δεν ξερω αν θα εχω με το καλο. Αλλα οντως στο Τζαμπο εχει ωραια "σκατολοιδια" :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

η μικρη μου εχει πολλες μυξουλες κ την Παρασκευη πεταμε.Η πρωτη της αεροπορικη πτηση!!!!

Εχω λιγο αγωνια να το πω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...