Μετάβαση σε περιεχόμενο

6ΜΗΝΩΝ ΠΙΑ, ΚΡΕΜΕΣ, ΦΡΟΥΤΑ, ΒΑΦΤΙΣΙΑ !!!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 898
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρανια κ συ fan της μπιριμπας ? κ μεις κ μεις ερχομαστεεεεεεε!

τι προτεινεις να κανω τζελ ενισχυσης γαλλικο ή μονιμο χρωμα?

μαρικεν που χαθηκες? δεν πιστευω να σε πηρε απο κατω?

θα διεκδικησεις οτι δικαιουσαι... δεν θελω ηττοπαθεις.... γερα με τσαμπουκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα, Μαριεκεν τι λες τωρα??????????? :o:o:o:o Απαραδεκτο δες τι μπορει να κανεις!

Εγω σημερα ξαπλα μου ηρθε η παλιο περιοδος ριχνει χιονονερο και σερνομαι στον καναπε. Ξυπνησα απο τις 7 καθαρισα τα μπανια εβαλα τα πλυντηρια και τωρα καααααααααααθομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα, τι κάνετε κοριτσάκια?

Marieken κάνε κουράγιο κ καμιά καταγγελία, βεβαίως-βεβαίως :x Απαράδεκτοι που σε απέλυσαν, εν όψει εορτών κ λόγω μητρότητας!

Spirtouli μπράβο για τα νέα σας!

gioulaki περαστικά!

κορίτσια, να και μια συνταγή για τρουφάκια, που με χρωματιστή τρούφα είναι σούπερ!!!

http://syntageskardias.blogspot.com/200 ... st_22.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια, έχω μια ερώτηση:

από pramworld πώς αγοράζουμε? έκανα την παραγγελία υποτίθεται κ δεν την επιβεβαίωσα γιατί δεν κατάλαβα αν θα πληρώσω με πιστωτική ή με αντικαταβολή?? σε λίρες :?::?: όποια μπορεί ας με βοηθήσει σας παρακαλώ! ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας το ειπα???παει κ η πεμπτη!!!!!!!!!!!!αντε,μια μερα εμεινε..βεβαια τα εφτυσα κανονικα σημερα..εφυγα απτις 12 το πρωι απτο σπιτι κ γυρισα 10 παρα..αφου μολις με ειδε ο μικρος τρελαθηκε!δεν ηξερε κατα που να κανει.μπουσουλαγε κ επεφτε απτη λαχταρα του να ερθει γρηγορα.οταν με βλεπει το σκατο ερχεται,με πιανει με τα 2 του χερια απο τα μαλλια(δεξια κ αριστερα,πισω απο τα αυτια) κ ανοιγει το στομα του κ ερχεται προς τη μυτη μου,το στομα μου..θελει να με φιλησει!το τι σαλιο εχω φαει :lol::lol:

παω να ξεραθω,αυριο προβλεπεται ακομα πιο δυσκολη μερα(γινεται αραγε?)..καληνυχτα σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα! :D Ξυπνήσαμε κ περιμένουμε τις θείες(φίλες μου)για καφεδάκι! :!: Πολύ κρύο λέμε!!

Αχ ράνια τα σκατούλια :!::!: όλο κατι τέτοια κάνει κ μένα κ με τρελαίνει!Σ ε αυτή την ηλικία τον βλέπω πως είναι πιο προσκολλήμένος πάνω μου..μαμάκιας!! :lol: ενώ πριν όλη την ώρα τον μπαμπά μες στα μάτια τον κοιτούσε!Φάσεις είναι!

demie εγώ με πιστωτική παρήγγειλα απο pram.Συγκεκριμένα απο Τ bank.Διίνεις τον αριθμό της κάρτας κ όλα τα στοιχεία κ σε σενα έρχεται μέσα σε 15 μέρες χαρτί από την τράπεζα να πας να βάλεις τα χρήματα.Η τράπεζα δηλαδη τα κανονίζει.Κ δε πληρώνεις τίποτα 'εξτρα.Δεν ξέρω αν υπάρχει κ άλλος τρόπος.

Εν τω μεταξύ τα χω πάρει με αμαζον.Παίζει να έχει χαθεί ένα δέμα που περίμενα στις 19 ΔΕΚ.με δωράκια για τα ανήψια!Τους έστειλα mail να με ενημερώσουν που βρίσκεται,μου ζήτησαν συγνώμη κ μου ειπαν να περιμένω μέχρι τις 27 αλλιώς θα αναλάβουν αυτοί! :twisted: Αν κ παίζει την πατατιά να την έχουν κάνει στην Ελλάδα. :? Με το νέο έτος δηλαδή τα δωράκια γαμώτι!τεσπα..

Α Μαριεκέν τι έγινε με το αφεντικό σου μίλησες?Ενημέρωσέ μας!Μην το αφήσεις έτσι!!

φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

Κωνσταντινος χρονια πολλα για χθες!!!!!!!Να εισαι γερη κ ευτυχισμενη κ να χαιρεσε τα ζουζουνια σου!

Κοριτσια σε 2 μερες ειναι Χριστουγεεεεεεεεεεεεεεεεεεενα γιουπι!!! [smilie=icon_santa.gif] [smilie=icon_santa.gif] [smilie=icon_santa.gif] [smilie=icon_santa.gif] [smilie=icon_santa.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωωω Κωνσταντίνος εχει δικιο το Γιουλακι !! ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ για ψες !!! :x

αχ... ηρθαν κ τα φετινα Χριστουγεννακια :mrgreen: σχολασε κ ο μπαμπας μας κ θα τον εχουμε αρκετες μερες στο σπιτι παρεουλα !!!! εκανα σημερα τα ψωνια του σουπερμαρκετ (πρωι πρωι) κ τωρα ΑΡΑΛΙΚΙ ! σκεφτομουν ...αυριο ΠΟΥ να παμε βολτα οικογενειακως εδω στην Αθήνα ;; καπου στολισμενα με ψιλονταβαντουρι να χαρει κ το ματακι του μικρου ...;;;;; Ζαππειο πηγαμε την προηγουμενη Κυριακή...αυριο ;;; :?::?::roll::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας... κ σεις οτι επιθυμειτε....

γιουλακι μια μερα για τα χριστουγεννα :D:D

αληθεια θα παει καμια κανενα ταξιδακι?

βαριεμαι , βαριεμαι ... βεβαια το βραδυ εχω εξοδο.. :D αλλα κ παλι δεν ξερω γιατι με επιασε μια ψιλομελαγχολια... ηθελα να κανω κατι ποιο ουαου για τα χριστουγεννα! εσεις απο ψυχολογια...?

ρανια εκανα τζελ τελικα πολυ ωραια εγιναν.... εκανα κ το μαλλι αλλα η ψυχολογια down!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΛΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!γιουπι!!!!!απο τριτη παλι.ελαφρως πιο χαλαρα η επομενη εβδομαδα.αντε γιατι αυτο το φετινο με ψοφησε.σημερα ειδα το μικρο 9:30-11 το πρωι κ μιση ωρα τωρα το βραδυ που γυρισα..τουλαχιστον θα τον χορτασουμε 3 μερουλες.

αχ κων/νε τι ωραια που εφτιαξες τα νυχακια σου..εγω "ξεμεινα" με ενα σκουρο γκρι,που πολυ το σιχαινομαι.ειναι μονιμο,το εκανα την προηγουμενη εβδομαδα για αλλαγη απο το κοκκινο που το εχω σχεδον μονιμα τα τελευταια χρονια κ ειπα να το αφησω να βγει κ η δουλεια της εβδομαδας κ τελικα εφτιαξα ολες τις αλλες κ εμεινα εγω χαλι..δεν πειραζει,θα το ανανεωσω δευτερα-τριτη να ειμαι για πρωτοχρονια οκ.

ααα τριτη θα παω να δω επιτελους τις φωτο απτη βαφτιση.2 μηνες μετα κ απλως θα παω να δω το αλμπουμ μηπως θελω καμια αλλαγη.ελεος!!!

ο αγιος βασιλης(μαμα) πηρε νωρις το δωρακι του βασιλακη επειδη ηταν παααρα πολυ καλο παιδακι.του πηρα ενα γαματο τρενακι μπισκοτενιο!διακοσμητικο ειναι απο αφρολεξ.το ειχε στη βιτρινα μια φιλη που εχει σοκολατακια κ πηγα κ το πηρα!το εχει κ στο fb που ειχα κανει σχολιο.εμεινε ο μικρος να το χαζευει ποση ωρα!μονο που δεν ειναι να το αγγιζει.ειναι ολο χρυσοσκονες κ διαφορα "σκατουλακια" κολλημενα πανω.

αυτα!καληνυχτα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και χρονια πολλα!!!!

κων/νε να χαιρεσαι το ονομα σου και καθε ευτυχια στο σπιτι σου!!! πρωτα χριστουγεννα με τα μωρακια μας!!! μακαρι ολα τα παιδακια του κοσμου να ειναι ευτυχισμενα και με υγεια!!! αυτα ειναι η δικη μας ευτυχια και ολα τα αλλα ερχονται δευτερα!!!

λοιπον εμεις αυτες τις μερες πηγαμε σε αλλεργιολογο και η αλλεργια στο γαλα ειναι πια γεγονος... εκανε τα δερματικα τεστ και πεταξε μια φουσκαλα ναααα.... σε ολα τα γαλατα :(:( το περιεργο ειναι πως εχει και αλλεργια στο αυγο τελικα...στο ασπραδι βεβαια πολυ περισσοτερο απο τον κροκο αλλα εμενα οταν του εδωσα κροκο δεν παρουσιασε τιποτα :roll::roll:

τελος παντων.

Εμεις αποψε εχουμε τραπεζι στο νονο μας!!! θα μεινουμε σπιτι και αυριο θα παμε για φαγητο στη μαμα μου και το βραδι θα δειξει αν κανουμε κατι....

αυτα. καλα να περασετε και τα λεμε απο δευτερα. φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας παιδακια!τι ωραια που ειναι να μη δουλευεις τελικα... :lol::lol: πηγα ενα σουπερμαρκετ ξεγυρισμενο.1,5 ωρα εκανα!ειχα μηνες ετσι χαλαρα.εκανα τις δουλειες μου(μου εχει μεινει σκουπισμα δηλαδη,αλλα χαλλλλαρα!),κοιμηθηκα κ 1,5 ωρα..ολα τα εκανα σημερα!με την ιδεα πως δεν θα παω ουτε τη δευτερα για δουλεια,ειμαι πιο ανετη.

τα νεα μας!ο μικρος κανει κ επισημα μεχρι 3 βηματα!καθεται η μανα μου στο χαλι,τον βαζει ορθιο,τον αφηνει,αυτος στεκεται καποια δευτερολεπτα,κανει 2-3 βηματα κ πεφτει στην αγκαλια της μανας μου!ολα τα λεφτα!

τι θα κανετε αυριο?εμεις στους δικους μου το μεσημερι κ κανα καφε πρωι η απογευμα στο χωριο στα αδερφια του αντρα μου.τπτ το ιδιαιτερο..

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ να εχουμε με υγεια πανω απο ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !!! ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΟΥΣ & ΤΙΣ ΧΡΙΣΤΙΝΕΣ !!!

Εδω νομιζω μπεμπη - μπεμπα δεν εχουμε που να γιορταζει σημερα ε;

εμεις φαγαμε - σκασαμε κ τωρα ειμαστε ηδη στον καφεδακο + γλυκακι :D

αφου πηγε πολυ καλα η διαιτα των τελευταιων μηνων ειπα να το γιορτασω λιγακι οχοχοχοχοχοχο...

μπραβο ρανια στον Βασιλακη μας με τα βηματακια του !!! αντε κ στα δικα μας ! που ολο κοντοστεκεται (ξυπολητος) χωρις να στηριζεται κ ολο το μετανιωνει κ ξανακαθεται... :mrgreen:

ε μου φαινεται οτι μεχρι τα γενεθλια του θα τη φτιαξουμε κ μεις την περπατοπιτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια Πολλα!!

Παντα ευτυχισμενες να ειμαστε με τα παιδακια μας.

Σκασαμε στο φαγητοοοοοοοοοο ολα βγηκαν τελεια.

Και η σαλατα τελικα εδωσε ρεσιταλ απο μονη της.Ποια ειπε οτι θα ρωτησει γνωμες για τη Πρωτοχρονια, να την κανετε οπωσδηποτε.

Τωρα προσπαθω να συμμαζευτω αλλα δεν αγχωνομαι κιολας. Ειμαι ηδη στο 4ο πλυντηριο πιατων και εχει κ συνεχεια 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα και καλα να εχετε κοριτσακια.κι εμεις χθες στα πεθερικα.παιξανε τα μικρα.απο χερια σε χερια πηγαινανε και τωρα τενιασαν απο την κουραση.σημερα μαλλον μεσα.αυριο δεν δουλευει ο συζυξ.ισως παμε ζαππειο.ειανι καλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλαααααααα!

τι κανετε? κ μεις σκασαμε απο το φαγητο... κ απο το αλκοολ... δεν αντεχω να βγω αλλο...!

γιουλακι για πες μας τελικα εβαλε κ γιαουρτι....? τι νοικοκυρα εισαι! μονο εμενα δεν με πιανουν τα μερακια με την κουζινα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια κ χρονια πολλα κ καλα!!εμεις παλι δεν μπορω να πω πως φαγαμε πολυ.εξαλλου τα γλυκα κ φαγητα των χριστουγεννων δεν ειναι η αδυναμια μου..οσο για τη σαλατα,μια απορια εχω..σε τι φορμα την εβαλες γιουλακι?πρεπει να εχει "επιπεδα" ε?πρεπει να παρω μια τετοια.

γενικα περασαμε χαλαρα,ελιωσα στον υπνο 2 μερες.ο μικρος ξυπνησε 2 πρωινα κατα τις 8:30,του εδωσα γαλα κ ξανακοιμηθηκε μεχρι τις 10:30-11!κ εννοειται κ εγω μαζι!!βολτουλα δεν πηγαμε καθολου.εχει ενα βηχα τρελο κυριως το βραδυ.με αποτελεσμα να τον παιρνω στο κρεβατι μας για να μην πηγαινοερχομαι.ας ελπισουμε σημερα να το κοψουμε.δεν θελω να μαθαινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια την εβαλα σε φορμα του κεικ. δεν μειχε ιδιαιτερα πολλα επιπεδα και σε μακροστενη γινεται. Απλα αν τηνκανεις να την λαδωσεις με ελαιολαδο για να ξεκολλησει. ΚΑι μαλιστα την εκανα απο την προηγουμενη και ειχε χρονο να παγωσει κ να "κολλησουν" τα υλικα. Αναμεσα μαλιστα δεν εβαλα μονο μαγιονεζα γιατι φοβηθηκα μη γινει πολυ βαρια, αλλα αναμειξα μαγινεζα με γιουρτι. Και οταν την εκανα δνε εφτασαν τα υλικα να γεμισει η φορμα και φοβηθηκα οταν οταν θα την αναποδογυριζα θα εσπαγε,αλλα τελεια βγηκε.

Καθιεροθηκε πλεον,τρελαθηκαν ολοι και θα την κανω σε καθε μεγαλο τραπεζι.

Πειτε κ οι αλλες την κανατε τελικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρόνια πολλά κοριτσάκια κ μπεμπάκια! άντε τώρα να μας έρθει και το 2012 με νέα σπόρια :D

λοιπόν, τις σαλάτες που είχατε δημοσιεύσει τις έκανα αλλά με παραλλαγές (αρκετές θα έλεγα...)

σε αυτή με το παντζάρι έβαλα μωβ λάχανο και ήταν σούπερ! επίσης έκανα αυτή με το κοτόπουλο+την πάπρικα, αλλά δεν έβαλα σέλερι κ πράσο (μπλιαξ :? ) παρά μόνο φρέσκο κρεμμυδάκι, ούτε βεβαια το πιπερι καγεν. ΤΕΛΕΙΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω Ντεμι θα το δοκιμασω κ με λαχανο...μιαμ μιαμ

Εβγαλε η μικρη και το 7ο δοντι κ ειναι ετοιμη για τα μπριζολακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!που χαθηκατε ολες?νυστααααζωωω!!!γενικα 2-3 βραδια δεν κοιμηθηκαμε καλα με το βηχα που ειχε κ χτες που κοιμηθηκε επιτελους καλα,ειχαμε παει για μπιριμπα,γυρισαμε κατα τη 1:30 το βραδυ κ μετα χαζευα τις φωτο που ειχα παρει το απογευμα απο τη βαφτιση!με πηγε 2:30..το πρωι γυμναστηριο,δουλεια,γυρισα 16:30 κ εννοειται πως απο τοτε ειμαστε στην τσιτα με τον καλλικαντζαρο!δεν λεει να κοιμηθει με τπτ!!

οι φωτο ειναι πολυ ωραιες,πηραμε μονο το cd με οσες ειχε βγαλει(650 φωτογραφιες) κ το ψηφιακο αλμπουμ με το dvd τελος γεναρη περιπου.καλα κρασια δηλαδη..παντως κ το αλμπουμ που ειδαμε στον υπολογιστη εδειχνε πολυ ωραιο.τοσα λεφτα τους σκασαμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα και καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! Εγώ έχω μία άλλη περίπτωση συγγενούς ανωμαλίας, έχω δίκερο μήτρα που είναι χωρισμένη σε 2 κοιλότητες. Όσους γυναικολόγους είχα επισκεφθεί μου έλεγαν ναι θα κάνεις παιδί αλλά θα έχεις 2-3 αποβολές μέχρι να ανοίξει λίγο η μήτρα! Ταλαιπωρη΄θηκα αρκετά και άλλαξα 4 γιατρούς μέχρι να καταλήξω στον τωρινό. Στο μεταξύ είχα 4 αποβολές και ανακαλύψαμε και μία αδυναμία στο σπέρμα. Εν τέλει έχω τώρα την κόρη μου, 15 μηνων, με φυσική σύλληψη! Είμαι τώρα 40 ετών, ελπίζω να σου έδωσα θάρρος!!!
    • Καλησπέρα @AGAPOULLA1993! Το αντιμετώπισα κ εγώ αυτό με την μικρή μου. Διήρκησε λιγο παραπανω απο χρονο , μετα σταδιακά τα προσθέσαμε κ τώρα στα 2.5 έτη τρώει τα πάντα.  Ως προς τον θηλασμό ναι , δεν έτρωγα τίποτα που να περιέχει έστω κ ίχνη. Είναι λίγο δύσκολο στην αρχή αλλά μετά είναι μια συνήθεια. Εμείς θηλασαμε μέχρι τα 2 έτη,  οπότε όπως καταλαβαίνεις το περάσαμε μαζί!! Σου στέλνω μπόλικη δύναμη και υπομονή!! 
    • Άντε ωραία ξεκινήσατε και εγω τώρα λέω αύριο να κάτσω να τα ξεδιαλέξω να βγάλω αυτά που θα χρειαστώ για τους πρωτους μηνες γιατί τα έχω λίγο μπερδεμένα όλα μαζί καλοκαιρινά χειμωνιάτικα δεν τα έχω χωρίσει 
    • Και εγω δεν έχω πάρει μπιμπιλινα καθόλου και μερικά αλλά πραγματακια που θα χρειαστώ  γιατι αγχώνεσαι μήπως τελικά δεν σου τα στείλει καθόλου και ψάχνεσαι τελευταία στιγμή ; Γιατί αν σου τα στείλει και αργότερα δεν σε πειράζει ένα καθάρισμα θα θέλουν μόνο  αλλα να πω την αλήθεια και εμένα μου έστειλε η ξαδέρφη  μερικά πράγματα πληρωσα μεταφορική να έρθουν στο χωριό και τελικά ήταν άχρηστα πχ το κάθισμα του αυτοκινήτου ήταν για πέταμα αγόρασα άλλο τελικά και μερικά ακόμα που μου έστειλε τα πέταξα έκλαψα τα λεφτά που έδωσα στην μεταφορική 😕
    • Εγω γενικα κοιμάμαι το βράδυ λίγο όταν αλλαζω πλευρό ζορίζομαι και η ζεστη με ενοχλεί αρκετα αλλά γενικα κοιμάμαι ακόμα  εγω καμία φορά πονάω ανάμεσα από τα πόδια στους προσαγωγούς με πιάνουν κάτι απότομα για λίγο και με αφηνει  Και τα πόδια μου πρήζονται αρκετά αλλά γενικα δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα  ακόμα τουλάχιστον 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...