Μετάβαση σε περιεχόμενο

6ΜΗΝΩΝ ΠΙΑ, ΚΡΕΜΕΣ, ΦΡΟΥΤΑ, ΒΑΦΤΙΣΙΑ !!!!!!!!!


Recommended Posts

γεια σας γεια σας!!!!!!!!!καλε τι ωραιο καιρο που εχει σημερα !!!!!!!!!!!! :D εμεις πηγαμε μια βολτουλα αλλα την μεγαλη γυρα θα την κανουμε αυριο πρωτα καφεδακι σε κανενα παρκο αναψυχης για παιδακια με αφθονο παιχνιδι για τον γιο μου και ατελειωτη καροτσαδα με την μπουμπου και μετα φαι ολα αυτα με τους νονους της μικρης και μετα επιστροφη στο σπιτι για μεσημεριανο υπνο και το απογευμα βολτα σ ενα πανηγυρι λογω της αγιας βαρβαρας ,και φαι στην πεθερα μου για βραδυ λογω γενεθλιων της...καλο ε???????/απο υπνο τα παμε μια χαρα ξυπναμε 8 κοιμομαστε ξανα κατα της 10 μεχρι 11.30 με 12 μετα ξανα υπνο στης 2 ξυπναμε στης 5.30 οχι παντα μπορει και 5 και μετα μπορει και κανενα μισαωρακι μεχρι της 9 που θα κοιμηθειγια βραδυ....της αρεσει ο υπνος και το χουζουρι γενικοτερα..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 898
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το ποσο σας ζηλευω που κοιμουνται τοσο πολυ τα μικρα σας,δεν λεγεται!!!τι τυχερες που ειστε!εχω λαλησει,εχω κ τη δουλεια κ γυρναω σπιτι κ ο δικος μου ειναι στην τσιτα.σημερα τον ειχα μεχρι τις 17:30 μονη μου αφου ελειπαν ολοι για μαζεμα ελιων κ φρικαρα!!κοιμηθηκε ενα 20λεπτο εξω που ειχαμε βγει για καφε κ τωρα που ειχα σουπερμαρκετ κ τετοια γυρισα κ τους βρηκα κ τους 2 αντρες στο κρεβατι να κοιμουνται!αν το ηξερα δεν θα πηγαινα πουθενα.θα καθομουν να κοιμηθω κ εγω.καμια ωριτσα την κοιμαται ηδη.πολυ σπανιο φαινομενο αυτο..

χτες βραδυ βγηκαμε με τον αντρα μου μετα απο μηηηηηνες!βεβαια για φαγητο με συναδελφους του,με 2 δημαρχους εδω της περιοχης κ τετοια,αλλα τελικα καλα ηταν.ξεφυγαμε λιγο απτα συνηθισμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Μαράκι αυτό με το 2 χρόνια τι το ήθελες :?::?: Ανατρίχιασα!!Και εκεί που σε διάβαζα κ έλεγα ναι μωρέ έτσι κάνουν σαυτή την ηλικία,ε διαβαζω από κάτω την mammys love και λέω υπάρχουν κ αυτά τα παιδιά!χαχαχα! :) Στην φτύνω μη στην ματιάξω!!Όσο για το ξένο,προς το παρόν του δίνω μόνο πριν κοιμηθεί,όταν ξυπνάει τη νύχτα θηλάζει ή χαμομήλι που το έχω έτοιμο σε θερμό.Μιλάμε για τρομερό αποθηλασμό! :lol::lol:

demie έχω κάνει σούπερ αγορές από amazon Αγγλίας!Με χρεωστική κάρτα,όχι απτις πιστωτικές εκείνες που σε καταχρεώνουν.Είναι καλή φάση και γλιτώνεις πολλά χρήματα!Έχω βρει ήδη τι θα του πάρω στα γενέθλιά του!Μια ζέβρα που ανεβαίνει πάνω και κουνιέται κ χοροπηδάει.Φαίνεται τέλειο :D Εδώ την πουλάνε κάπου 80 ευρω,στο αμαζον σχεδόν στη μισή τιμή :geek::!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!! Τι κάνετε?

Στολίσαμε επιτέλους!!!!!! Ξεπατώθηκα λίγακι χτες αλλά χαλάλι!!!!! ;);););)

Froggy εγώ της πήρα το relax της chicco από τα jumbo 55ευρώ!!! Με έχει καταβολέψει τώρα πια βέβαια δεν το χρησιμοποιώ αλλά το παίρνει η πεθερά μου και την κοιμίζει τα πρωινά που είμαι στη δουλειά!!!!!

http://www.google.gr/imgres?q=chicco+re ... 29,r:3,s:0

Χτες πήγαμε για καφεδάκι στη παραλία ήταν τέλεια!!!!! Σήμερα έχουμε να πάμε σε γενέθλια, ψιλοφοβάμαι να σας πω την αλήθεια γιατί και την προηγούμενη φορά που έκανε την λαρυγγίτιδα είχαμε πάει σε γενέθλια!!! Αλλά πιστεύω να μην είμαστε τόσο γκαντέμιδες!!!!!

Αυτά τα ολίγα!!!! Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!κ ναι,εδωσε ο θεος κ κοιμηθηκε σημερα παραπανω!!ξυπνησε στις 8 κ με τα χιλια ζορια κοιμηθηκαμε μαζι στο κρεβατι κατα τις 9 μεχρι τις 10!κ τωρα τον εχω στην κουνια του κ παιζει.του πηρα χτες απτο τζαμπο αυτοκολλητους αγιους βασιληδες κ τα κολλησα στον τοιχο διπλα στην κουνια του ετσι ωστε να τα φτανει κ να παιζει.παλευει να τα φαει βεβαια αλλα δεν φτανει το στομα του κ τσαντιζεται.

μετα θα βγουμε καμια βολτουλα,εχει καλη μερουλα κ σημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι έγινε βρε κορίτσια? χαθηκαμε για μια ολόκληρη μέρα κ καμιά δεν έγραψε τα νέα της?

τι κάνουν τα μπουμπουκάκια σας? ακόμη να στολίσουμε... πού χρόνος, μας έφαγε η δουλειά... άντε, να κλείσουμε στις 23 να ησυχάσουν τα παιδιά, να ηρεμήσουμε κ εμείς....

κατάφερα να πάω jumbo όμως, πήραμε κ τον μικρό μαζί μας, το Σάββατο κ το χάρηκε τρελά!!! έπιανε τις ταμπέλες με τις τιμές κ γενικά όλα του έκαναν εντύπωση. δώσαμε τα ωραία μας λεφτά με το παραπάνω κ φυγαμε... μια το 1, μια το άλλο, τελικά ξεχνιέσαι εκεί μεσα :roll:

ο μικρούλης είναι μια χαρά, θέλει να βρίσκεται όρθιος γύρω απο το τραπεζακι του σαλονιού κ να κόβει βόλτες :shock: τον κρατάμε όσο μπορούμε, μη φάει κ καμιά τούμπα. άλλο λίγο να περάσει ο καιρός και μετά "κλάφ'τα Χαράλαμπε!!" , θα τρέχουμε σαν βέγγοι απο πίσω του! :lol::lol::lol:

α! το αυγό καλά πήγε. τώρα φτάσαμε στον μισό κρόκο κ τον διαλυουμε στη φρουτόκρεμα. ψιλοστραβομουτσουνιάζει, αλλά τι να κάνει το παιδί μου, το τρώει. διαλύω σε ένα φλυτζανάκι του καφέ με λίγη φρουτόκρεμα κ όχι σε όλο το μπολάκι του, να μη τη χαλάσω την κρεμούλα του.

θα επανέλθω κάποια στιγμή, να με διαφωτίσετε με αγορές απο pramworld. θα ήθελα να πάρω για τον Γιώργο μου αυτό το κάθισμα αυτοκινήτου της recaro κ απ'ό,τι θυμάμαι, συνέφερε απο εκεί. μπαίνω στο site κ απλώς το παραγγέλνω? πειράζει να το κάνω μέσω πιστωτικής? βρε κορίτσια, τη χρεωστική κάρτα πώς την βγάζω?

πολλά φιλάκια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!

Χρόνια πολλά σε όσες έχουν Νικολάκια και Νικολέτες!!!!!

Η μπουμπού μου έχει γεμίσει μικρά μικρά κόκκινα σπιθουράκια γύρω από το στόμα τη μύτη και λίγα στο μέτωπο!!! Το έχει αντιμετωπίσει ποτέ καμία από εσάς???Πήρα την παιδίατρο και μου είπε ότι μάλλον την πειράζει κάτι που τρώει και να της βάλω fucicort! Κατά τ'άλλα όλα καλά με το ζουζουνάκι μου!!!!

Σκέφτομαι να αρχίσω να της δίνω τραχανά, λαντουριστό και τέτοια να τρώει το απόγευμα και να τις κόψω τελείως τις κρέμες!!!! Εσείς τι τους δίνετε για απογευματινό?

Θέλω να έρθουν τα Χριστούγεννα να κάτσουμε σπιτάκι μας, να κάνουμε τα γλυκά μας και να χουζουρέψουμε!!!! Ζητάω πολλά???

Φιλάκια πολλά!!!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! Μεγαλωνουν τα σκατουλια κ τα κυνηγαμε συνεχεια!

Τα πρωτα μας Χριστουγεννα. Εγω ηδη εχω ξεκινησει να φτιαχνω μπισκοτα κ σοκολατακια. Κουραμπιεδες κ μελομακαρονα δεν κανω. φετος θα κανω και ενα μεγαλο τραπεζει την ημερα των Χριστουγεννων και απο τωρα σκεφτομαι το μενου. 11 ατομα θα ειμαστε και 2 μωρα.

Μαριεκεν δεν εχει βγαλει η δικια μου κατι τετοιο αλλα για να σου λεει ετσι η γιατρος, αυτο θα ειναι.

Εβγαλε ακομα 2 δοντια. Τωρα εχει 2,5 δοντια επανω και 2,5 κατω :lol::lol::lol::lol::lol:

Ακομα ενα φαινεται ασπρο. Μεχρι τα Χριστουγεννα υπολογιζω θα εχει 7 δοντακια κ θα τρωει κρεατακια :lol::lol::lol:

Ξαφνικα αρχισαν να σκανε ολα μαζι σαν ποπ κορν [smilie=happy1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα με 7 δοντακια σιγουρα θα το τρωτε το κρεατακι :lol::lol::lol:

καλημερα κ απο μενα κ χρονια πολλα στους εορταζοντες!

κοριτσια εγω πραγματικα τον κυνηγαω συνεχεια, ολο το σπιτι αλωνιζει κ εχει γινει επικυνδυνος! μου πειραζει κ συνεχεια το δεντρο........... :roll::roll::roll:

γιουλακι εισαι πολυ προκομενη βλεπω εγω παλι δεν κανω τπτ απολυτως απο γλυκα! αλλωστε οι ζαχαροπλαστες κλεφτες θα γινουν? :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κ απο μας :D

δευτερο ΣΚ σερί που μας πηγε ΧΑΛΙΑ ! κρυωσα τελος της εβδομάδας εγώ με συνάχι κ λαιμό κ κολλησε αμεσως κ ο μικρος... το Σαββατοβραδο επισοδειακό... πολλες μυξες, αυπνία κ γυρω γυρω το σαλόνι... να κοιμηθηκε 3 ωρες ολες κ ολες ;;; καλα εμεις δεν το συζητώ... για κλαματα... χαμος για το μυξορουφηχτήρι κ δωσαμε (με εντολή γιατρού) σταγονιτσες (τα γνωστα ...) κ ετσι Κυριακή βραδυ πηγαν ολα ΠΟΛΥ καλυτερα πια... τωρα εχουμε τρελή γκρινια ... κ χθες βεβαια παρ ολο που πηγαμε διπλή βολτα να ξεσκάσει... σημερα θα παμε το απογευμα στο εμπορικό κεντρο να χαζεψει κοσμο, φωτακια ... για να δουμε :)

Α απο εποχιακά γλυκά, ενα εχω να δηλώσω... αν δεν εχετε φαει αγρινιωτικους κουραμπιεδες χανετε! εγω ποτε δεν τους συμπαθούσα γιατι του εμπορίου ειναι πολύ στεγνοι για τα γουστα μου, αλλα η πεθερα μου φτιαχνει (ολο το χρόνο, ειναι σαν παραδοση εκεί) κατι κουραμπιεδες... ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΥΣ...μου εχει δωσει κ συνταγή αλλα μια φορα που δοκιμασα οταν πρωτομετακομίσαμε δεν μπορουσα να πετυχω το ψησιμο στην καινουρια κουζινα... η ζυμη ομως ηταν πολύ καλή ! αλλα δεν ετυχε να ξαναπροσπαθήσω ... πολυ θα θελα φετος αλλα με τον μικρο τελικα δεν ξερω... αμα βρω χρονο (λεμε τωρα :lol: ) θα την γραψω εδώ την συνταγή !!! :x

μαλλον το Γιουλακι θα την τσιμπήσει πρωτη πρωτη ;) η χρυσοχέρα μας :x:x:x

καλέ !!! ξεχαστηκα ! Χρόνια πολλά στον Νικολα του Σοφουκιου (χοχοοοοχο πως τα λεω...)

κ σε οποιον αλλον εχουμε (συζυγο, αδελφο κλπ κλπ :) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!! τι κανετε?? χαθηκα λιγο αυτες τις μερες αλλα αγωνιζομουν να τελειωσω το σπιτι... εκανα μια τρελη γενικη και ηρθα στα ισια μου... τελικα βαλαμε μοκετες απο τοιχο σε τοιχο στην κουζινα κ στο καθιστικο που καθομαστε ολη μερα κ πηρα καινουρια χαλια για τραπεζαρια και σαλονι. ξεπαραδιαστηκαμε κανονικα αλλα χαλαλι!! περπαταω ξυπολητη παντου κ πολυυυ το ευχαριστιεμαι!!! :D:D στολισαμε κι ολας βεβαια κ ο μικρος κολλαει με τα φωτακια!! μπορει να τα βλεπει και μιση ωρα σερι μαρμαρωμενος!!!! :shock:

κατα τα αλλα σημερα εχουμε την πρωτη μας ονομαστικη γιορτη και σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας!! χτες βραδυ καθομασταν με τη νονα του και φτιαχναμε ενα σωρο πραγματακια για σημερα. θα μαστε γυρω στα 12 ατομα ευτυχως χωρις παιδακια... τα φοβαμαι πολυ τωρα με τις κωλοιωσεις που ειναι σε εξαρση... :?:?:?

κατα τα αλλα ειμαστε ολοι μια χαρα. ο μικρος ακομα δε δειχνει καμια διαθεση για μπουσουλημα, εννοειται δε στεκεται καθολου, ισως μονο για δευτερολεπτα κ μετα τα ποδαρακια του λυγιζουν κ πεφτει... :?:?

ποια ρωτησε για το αμαζον??? εγω ειμαι φανατικη! την προηγουμενη βδομαδα ειχαν συνεχεια εκπτωσεις και πηρα ολα μας τα δωρα των χριστουγεννων απο εκει. γενικα εχω να δωσω μετρητα πολυ καιρο σε τετοια πραγματα... τα παντα πλεον τα περνω απο το ιντερνετ. συμφερει τρελα. ακομα κ τις φωτογραφιες του μικρου τις εμφανιζω στο αμερικα! :D:D

δε συζηταμε καν για πανες, μωρομαντηλα κτλ. προχτες φορτωσα 24 πακετα μωρ/λα pampers sensitive στα 26 ευρωπουλακια, καθως και pampers active fit (132 πανες) στα 19 ευω!! ;);) νομιζω τα λογια ειναι περιττα για την κλεψια που μας ριχνουν εδω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!μη το ματιασω το παιδι μου,χτες κοιμηθηκε 4-7 το απογευμα!!!!πρωτοφανες,ουτε νεογεννητο ετσι.χορτασαμε υπνο κ εμεις!βεβαια το βραδυ τον πηρε 23:30 να κοιμηθει,αλλα χαλαλι!κ τωρα κοιμηθηκε 4 παρα μετα το φαγητο του(λεμε τωρα..).συνεχιζει κ δεν τρωει σχεδον καθολου..χτες εφαγε αρκετα.λαχανικα με λιγες φακες.περιττο να σας πω για τι χεσιμο (συγνωμη κιολας) μιλαμε!απο τις 20:00 μεχρι τις 23:30 πρεπει να τον αλλαξαμε 5 φορες!αχ,λετε να παρει σειρα να κοιμαται 2-3 ωρες καθε μεσημερι?θα τρελαθω!!!

σημερα πηρα χαμπαρι πως εχουν πεταχτει για τα καλα ακομα 2 δοντια!εχουμε συνολο 7.4 πανω κ 3 κατω.ισως γιαυτο δεν καλοτρωει ε?κ εννοειται πως δεν του λιωνω τπτ,ακομα κ το κρεας το κοβω με μαχαιροπιρουνο.μονο το μηλο στο μουλτι.αα,ξεκινησε κ αυγο δειλα δειλα χτες.οκ λεει η μανα μου.βεβαια στη μυτη του κουταλιου,οποτε δεν καταλαβε γευση.αυριο πιο πολυ.

σοφουκι να τον χαιρεστε!!!!κ οσες εχουν εορταζοντες-εορταζουσες χρονια πολλα!θα κοιταξω στο αμαζον που λες.εγω ψωνιζω αρκετα απο ebay.ειδικα για τη δουλεια μου,κυριως για μανικιουρ κ τετοια..

αυτα,παω να βαλω φαγητο,θα ερθει ο αντρουλης μου σε λιγο.κοτοπουλο με μπυρα κ μουσταρδα κ ρυζακι!!μιαμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ήρθε κ το βαμπιράκι! γεια σας κοριτσάκια μου, πώς πάει? τελείωσε άλλη μια απαιτητική μέρα, αλλά χαλάλι.sofoukaki να χαίρεσαι το Νίκο σου!!! αααα, μου άρεσε αυτό με τα 19€ οι 132 πάνες. αν και οι πάμπερς είναι γερμανικές, πού κ πού θα συνέφερε μια τετοια αγορά. κατά βάση παίρνω babylino, μου στέλνουν αρκετά εκπτωτικά. για πες σε παρακαλώ κοριτσάκι, παραγγέλνεις κανονικά με πιστωτική??

Μαράκι περαστικά εντελούτατα! σε σένα κ τον μικρό Κωνσταντίνο. συνταγή τώρα!

Ράνια αυτό το "μπύρα κ μουστάρδα" μου άρεσε. μήπως γίνεται να έχω κ αυτη τη συνταγή? 8-)

φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!! Τι μου κάνετε???

Εμείς είμαστε μια χαρά... Της πήρα fucicort για τα σπυράκια της έβαλα χτες το βράδυ και σήμερα μου φάνηκαν πιο ήπια!!!! Ελπίζω να μη χρειαστεί να της βάζω για πολλές μέρες γιατί έχει κορτιζόνη αυτή η αλοιφή και δεν θέλω!!!!

Κουραμπιέδες και σοκολατάκια λοιπόν!!!!! Όλες οι καλές νοικοκυρές στις κουζίνες μας!!!!! Τα γουστάρω πολύ όλα αυτά!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Εγώ πάλι προχτές έφτιαξα για πρώτη φορά φάβα, την πέτυχα και είμαι πολύ χαρούμενη!!!!!

χαχαχαχαχα Εσείς λέτε για κοτόπουλα με μπύρες και εγώ για φάβες!!!!! χαχαχαχαχαχα!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Γράψτε καμιά καλή συνταγή να αρχίσουμε να μοιραζόμαστε!!!!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη μερα!!!

σοφουκι συγνωμη δεν σου ευχηθηκα χθες η γαιδουρα :oops: !! Να χαιρεστε τον αγοραρο σας κ να τον καμαρωσετε οπως "γουσταρει" εκεινος :lol::lol::lol::lol: (ετσι λεω εγω μη με παρεξηγεις!)

Συνταγη για κουραμπιεδες δωσε κ σωσε Μαρια, θα τους κανω σιγουρα.

Μαριεκεν κ εγω της εβαζα φουσικορτ αλλα τη φοβομουν. Ειναι αρκετα δυνατη ομωε κ δεν θα χρειαστει για πολυ.

Οσο για τη φαβα μην την υποτιμας θελει ταλεντο,γιατι αφριζει κ πικριζει. Οποτε τε συχαρικια μας :ymapplause::ymapplause:

Οπως σας ειπα στολισα ακριβως εξω απο τη μπαλκονοπορτα για να μη το πειραζει το Δεντρο. Οποτε και φαινεται μεσα στο σαλονι κ δεν ειναι. Μονο που καθε μερα κανω τα τζαμια, αλλα χαλαλι.

Παω να χαζεψω Αμαζον με ξεσηκωσατε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα!sofouki να τον χάιρεσαι τον Νικόλα σου!Να είναι γερός!Για πες την διαδικασία για εμφάνιση φώτο από Αμέρικα!Με ενδιαφέρει!Κ πόσο το μαλλί?

Εμείς καλά είμαστε,αν κ από χτες έχει μυξούλες :evil: αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο προς το παρόν.Βάζω ορό κ ρουφάω..'Εχει κ τρελή υγρασία 'εξω οπότε δε θέλει κ πολύ..Το χθεσινό βράδυ ήταν σχετικά καλό,διάβασα στο ιντερνετ για το άγχος αποχωρισμού κ το άγχος που έχουν όταν ξεκινάνε κ στέκονται ή πριν περπατήσουν που συνδέεται με το κλάμα τη νύχτα.Νομίζω ότι ισχύει γιατι καταλαβαίνω πλέον οτι δεν είναι δοντάκια.Ελπίζω να περάσει σύντομα :roll:

Με ξεσηκωσατε με τα γλυκά κ πάω να κάνω κεκάκια με κανέλα κ σοκολάτα του Παρλιάρου που θέλω εδώ κ μέρες να κάνω.

Φιλιά στα αρρωστούλικα μουτράκια! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια...τι διαβαζω θα μυρισουν τα σπιτακια μας χριστουγενιατικες λιχουδιες ....και μενα το ιδιο την αλλη εδομαδα θα φτιαξω μελομακαρονα και κουραμπιεδες οπως καθε χρονο τελευταια και φυσικα βασιλοπιτα την ημερα της πρωτοχρονιας οπου και θα κανω σουαρε με γονεις και αδελφια και απο της δυο πλευρες...πολλυ το χαιρομαι :D:D ολες της ετοιμασιες απο τα γλυκα εως και το τραπεζι βαζω και χριστουγγενιατικα τραγουδια ο γιος μου τραγουδαει μας λεει και τα καλαντα ,ξεπατωνωμαι και λιγο την ημερα της πρωτοχρονιας αλλα χαλαλι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια βρηκα μια φανταστικη , γρηγορη κ ευκολη ιδεα να κανουμε σπιτακια με πτιμπερ.

Τα εκανα λιγο βιαστηκά για να δω πως θα ειναι η διαδικασια. Αλλα μου αρεσε σαν ιδεα κ θα κανω διαφορα θα τα στολισω σε μια ζελατινα κ θα τα βαλω στο καθε πιατο μεσα σαν δωρακι στο Χριστουγεννιατικο τραπεζι.

Ειμαι κατενθουσιασμενη μου πηρε 10' . Θα σας βαλω φωτο ειναι λιγο στραπατσαρισμενο αλλα σαν ιδεα σας το προτεινω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!φτου μας φτου μας!!κοιμηθηκαμε 3η μερα συνεχομενη.4 παρα με 5:30 σημερα.τρωει το μεσημεριανο του (οτι τρωει δηλαδη..) 3:30 κ μετα τον βαζω στην κουνια του κ πεφτει ξερος!τωρα ειναι στη στρατα κραταει ενα κομπολοι κ παιζει.

ντεμι το κοτοπουλο ειναι αντι για κρασατο,μπυρατο!τσιγαριζω σκορδο,κρεμμυδι,κοτοπουλο,ριχνω αλατι-πιπερι μουσταρδα κ το σβηνω με μπυρα.λιιγο νερακι κ το αφηνω να βρασει.σιγουρα πιο ωραιο θα ειναι αν μεινει ωρες να μαριναριστει με τη μουσταρδα κ τη μπυρα αλλα που χρονος για τετοιες πολυτελειες..παρομοιο φτιαχνω κ φιλετο κοτοπουλο η γαλοπουλα με κρεμμυδια ροδελες,σκορδα,πιπεριες,μουσταρδα,ριγανη,καρυ,παπρικα κ στο τηγανι με λιιγο λαδι.το σβηνω με κρασι.πολυ ωραιο κ αυτο.

αρχισε η γκρινια.θελει μπουσουλημα παλι...φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A! Ευχαριστώ πολύ Ράνια!!! θα το μαγειρέψω! πω πω...περιμένω πώς και πώς να έρθει 23 του μήνα, να καθίσω επιτέλους κ εγώ λίγο! να ασχοληθώ τότε με κανά γλυκό κ φαγητό. και μετά... δίαιτα, να πάω πιο light για το 2ο σποράκι μου, όποτε με το καλό έρθει.

sofouki απο το amazon δεν βρηκα αυτα που λες, δλδ πάμπερς με 19€. ήταν πανάκριβα... ή δεν κοίταξα σωστά. αν μπορείς, στείλε την ιστοσελίδα με την ακριβή αναφορά.

και ναι, αύριο επιτέλους δεν πάει άλλο, θα στολίσουμε!

άντε μπάι, θα τα πούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!ο ζουζουνος πινει το γαλατακι του,ευτυχως ειναι το μονο που "τρωει" με ορεξη ακομα..κ εγω ετοιμαζομαι να παω γυμναστηριο.το εχω παρει ζεστα.παω 3-4 φορες την εβδομαδα.εχει πολυ γελιο,ξεφευγει λιγο το μυαλο μου.

γιουλακι θελουμε σπιτακι!!!θελουμε σπιτακι!!βαλε φωτο.μου αρεσε το 10λεπτο που μου ειπες.φετος δεν το κοβω να κανω απολυτως τπτ,ετσι οπως πεφτουν οι γιορτες.κ στο δικο μου επαγγελμα,γιορτες=ξεπατωμα!θα δουλευω κ σαββατο παραμονη μεχρι αργα λογικα..κ τριτη παλι για δουλεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α,ξεχασα να σας πω,τον κουρεψα χτες βραδυ!!ειχαν μακρυνει τα μπροστινα κ ηταν η μιση φραντζα καρφακι κ η αλλη μιση που ειχε μακρυνει επεφταν στο μετωπο του.του εκοψα πισω απο τα αυτια που πηγαιναν για καρε κ την μπροστινη τουφα.ελεγα πως θα σηκωθουν καρφακια παλι αλλα μου βγηκε σαν τον τυπο απτο "ηλιθιος κ ο πανηλιθιος".το εχετε δει?με αφελειες κοντες!!χαχα!θα τον λουσω μετα να του ξανασηκωθουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια! Ράνια, όλα τα λεφτά η περιγραφή του κουρέματος :lol::lol::lol::lol::lol:

άσε κ μένα πλάκα πλάκα, του πέφτουν μες τα μάτια τα μαλλάκια του... μαλλιάγκουρας μου βγήκε!

τώρα μαγειρεύω το φαί του, μοσχάρι με ντοματούλα κ μετά θα ρίξω μανεστράκι κ σπανακι.

αχ Ράνια, όντως.. εσένα η δουλειά έχει απαιτήσεις τις γιορτές. εμένα, πάλι, θα με χάσετε κατά Μάη μεριά, που είναι οι πανελλήνιες..

προς το παρόν φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χέι χέι χέι χόου χόου χόυ τομαναριειναιδώωωουυυυυ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ κολλαω με αυτη τη φραση του Μουτσινά κ δε λεω να ξεκολλήσω !!!

Ευτυχώς που χει κ αυτο να χαζευω τιποτα μεσημεριατικο κ ας ειναι χωρις φωνή !!! ποσες φορες μας περνάει απο το μυαλο να παρουμε αυτα τα ακουστικά που ειναι σαν hands free... :lol::lol::lol:

τι αλλα ;; πως ειστε ;;;

εμεις συνεχιζουμε μυξες κ βηχα... κ δεν καθεται να του τις ρουφηξουμε κιολας !!!!

ελα βρε ρανια με τον μικρουλη που θα ηταν σαν τον Ηλιθιο κ τον Πανηλίθιο... κριμα μωε... :)

απο φαγητό, εαν τρωγαμε τοσο κρεμμυδι που περιεγραψες θα μεναμε στον τοπο με τον Φωτη :lol: εμεις σχεδον αναλατα - αλαδοτα τα φτιαχνουμε :lol: μαλλον εγω πεταω κ λιγο μπαχαρικο αλλα παλι ελαφριά βγαίνουν... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

σημερα εφτιαξα κατι ελαφρύ αλλα ΠΟΛΥ γευστικό ! αναμεικτα λαχανικά βραστα, ψιλοκομμενο παριζακι κ σαλτσα (ετοιμη) κοκτέιλ... εσκασα ! αλλα το φχαριστήθηκα... σας το προτεινω ανεπιφύλακτα... :x:x:x:x παω να ξαπλωσω ΟΣΟ μπορω μεχρι να σηκωθει ο μικρος μας :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...