Μετάβαση σε περιεχόμενο

6ΜΗΝΩΝ ΠΙΑ, ΚΡΕΜΕΣ, ΦΡΟΥΤΑ, ΒΑΦΤΙΣΙΑ !!!!!!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!!! Τι κάνετε?

Στολίσατε εεεε????? Ζηλεύω!!!!! Εμείς ακόμα γιατί πρέπει να βρούμε χρόνο με τον σήζυγο να βγούμε για ψώνια!!!! ;););)

tesh είναι πάρα πολύ ωραίος αυτός ο υπνόσακος που μου έστειλες αλλά εγώ ψάχνω με κλειστά χεράκια γιατί η σουσουράδα μου δεν ξεσκεπάζεται αλλά τα χεράκια της είναι μπούζι!!!! :roll::roll::roll:

gioulaki δεν έχω προλάβει ακόμα να κάνω την τούρτα, αλλά σκοπεύω να την κάνω αύριο το απόγευμα!!!!Θα σας ενημερώσω!!!!

Αυτά τα ολίγα!!! Καλημέρα σας εύχομαι!!!!! Φιλάκια πολλά!!!!

Υ.Γ. spirouli που χάθηκες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 898
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερουδια!!!Να μαι και γω!!!! εχω κολλησει με το bubble στο facebook συν οτι ο μικρουλης μου δεν καθεται καθολου μονο θελει χερια και να τον εχεις ορθιο... που να προλαβω η μανα να γραψω αλλα σας διαβαζω καθε μερα!!!! ξεκινω...

Μαρακι μου, παναγια και χριστε μου τι παθατε...απαπαπα μονο που το διαβασα μου κοπηκαν τα ποδια..ευτυχως ολα καλα!!! πρεπει να εχουμε τα ματια μας 500 :shock:

Froggy εγω εκοψα το γαλα με χαπι γιατι ρωτησα το γιατρο και μου ειπε πως αν υπαρχει προδιαθεση για κυστες στο στηθος, το να κοψεις το γαλα σιγα σιγα ειναι μειον και ετσι πηρα χαπι και εδεσα το στηθος με επιδεσμο για 3 μερες και τελος.... αλλα δεν κοβεται και μαχαιρι ουτε με αυτον το τροπο, ειχα για αρκετο καιρο σταγονες οταν το πιεζα αλλα τωρα τελος.

Γιουλακι μου με της τουρτες σου!!! μπραβο βρε θηριο, μια χαρα σε βρησκω!!!

Ρανια δεν ξερω γιατι αλλα απο τοτε που λες για τις αναγωγες στο μωρο σου με το γαλα και με την κρεμα που περιεχει γαλα εγω υποψιαζομαι αλλεργια... δεν στο ειχα πει αλλα μου ειχε περασει σαν σκεψη και τωρα με το βαρος ειπα να στο πω. μηπως να τον ρωτουσες οταν ξαναπας???

εμεις εχουμε να κανουμε εξετασεις αιματος για να δει λεει τον αιματοκριτη και το σιδηρο αν ολα ειναι οκ. για να δουμε, λεω να παω να του τις κανω την ερχομενη βδομαδα και προς τα μεσα του μηνα να παμε για ενα ελεγχο ρουτινας μια και τελειωσαν τα εμβολια να δουμε και το βαρος :roll::roll:

αυτα... φιλακια σε ολα τα μικρα, γλυκα, τρελιαρικα ζουζουνακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας!να μαι και γω!καλε κωσταντινε μαλλον λαθος θα καταλαβες ειπα οτι δεν δινω κουνελι γιατι το συχαινομαι προσωπικα παρα πολλη και το λυπαμαι ,αλλα και κατσικη η αρνι γιατι φοβαμαι μην της πεσει βαρυ.αλλα κοτοπουλο και μοσχαρακι δινω δυο μερες το ενα δυο μερες το αλλο και μια μερα χορτοσουπα.....και χοιρινο σπανιως...βρε μαρακι κρυος ιδρωτας με εκοψε με αυτο που παθατε :o:o θελουν πολλη προσοχη τα σκατουλια τωρα που μπουσουλανε οτι βρουν στο πατωμα το βαζουν στο στομα τους τουλαχιστον η δικια μου αυτο κανει....και προσπαθω να την εχω ολη την ωρα στο οπτικο μου πεδιο ,βλεπετε βοηθαει οτι και γω οπως και το γιουλακη εχω ενιαιο σαλονι κουζινα...κατα τ αλλα εχουμε παλι μυξες αρκετες και μας βλεπω ετσι να τον παιρναμε το χειμωνα μια καλα και πεντε με μυξες τουλαχιστον ας ειναιμονο αυτο,ειναι και ο γιος μου που ξεκινησε παιδικο και οσο να ναι η πρωτη χρονια απο θεματα ιωσεων ειναι προδιαγεγραμμενη..................α!στολισαμε κιολας ,αντε καλες γιορτες να χουμε με μπολικη υγεια και πολλη αγαπη...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα... μαμμυ πως φαινεται οτι με δυο παιδια δεν προλαβαινω να διαβασω σχολαστικα τις δημοσιευσεις σας... κ καταλαβα οτι δεν δινεις καθολου κρεας! :shock:

κ γω μονο μοσχαρι κ κοτα δινω ενναλαξ ανα δυο μερες!

λοιπον ουτε κ γω πηρα χαπι απλατο εκοψα σιγα -σιγα... απο τοτε που αρχισε να τρωει στερεες τροφες δεν θηλαζα καθολου την μερα παρα μονο πρωι - βραδυ... την υπολοιπη μερα ετρωγε ολο του το φαγακι οποτε δεν χρειαζοταν γαλα... επειτα για κανα δυο βδομαδες θηλαζα μονο πρωι, το βραδυ του εδινα σκονη (μονο καθολου θηλασμο) οποτε μειωθηκε το γαλα μου κατα πολυ... επειτα οταν αποφασισα να σταματησω τον εβαλα καναδυο μερες στο στηθος το πρωι για 3 λεπτακια απο το καθενα κ μετα του δινα σκονη.... κ ετσι μου τελειωσε τελειως το γαλα! καλα εννοειτε οτι μερικες σταγονες εχω ακομη αν το πατησω αλλα κ στην κορη μου που πηρα το χαπι σταγονες ειχα για καναδυο χρονια μετα :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια.εχω κατι νευρα αλλο πραγμα..τσακωθηκα με μια πελατισσα το πρωι απτο τηλ,βραχνιασα απτις φωνες!που γενικα ειμαι τοοοσο ηρεμη κ χαλαρη,πως τα καταφερε κ με εκνευρισε τοσο?

το βραδυ ζοριστηκαμε λιγο με τον υπνο,ξυπνουσε κ εκλαιγε πολυ.μπορει απτα εμβολια..σημερα εφαγε ολο το φαγητο του.δεν του εβαλα κολοκυθι,ισως να μην του αρεσει τελικα.θα δειξει.σπιρτουλι μου ειπε ο γιατρος να ξαναπαω σε 2 εβδομαδες να τον ζυγισει.θα δουμε αν δεν εχει παρει καθολου.λες να εχει καμια αλλεργια?παντως τωρα πια το γαλα δεν το βγαζει.μονο την κρεμα αν φαει παραπανω απο 160-170 μλ.θα δουμε..ουφ,δεν μπορω..νιωθω τοσο κουρασμενη,ψυχολογικα κ σωματικα αυτο τον καιρο.θελω να κοιμηθω ενα διωρο κ δεν παιζει με το λυκο μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Α ρε Μαρακι πολυ προσοχη θελει!!

Στολισαμε κ εμεις, κρεμασα κ τις πιπιλες τις "μικρες" στο δεντρο. Στολισαμε εξω απο το παραθυρο γιατι ετσι οπως αλωνιζει θα της ερχοταν καπελο. Κολλησα και στο υψος της κατι αυτοκολλητα για τα τζαμια απο την εξω πλευρα και εχει τρελαθει.

Εγω ειμαι αρρωστη και φοβαμαι μη την κολλησω [smilie=icon_pale.gif] .Φοραω μασκα οταν την εχω αγκαλιτσα.

Αλλα ειμαι χάλια κ μονη και αισθανομαι κουρελι.Αχ κανονικα δεν επρεπε να αρρωσταινουν οι μανουλες. Αλλα καλυτερα εγω παρα το κοριτσακι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι καλά !! στόλισε το γκρουπ μας ! χιχι !!!

κοριτσια να σας πω κ ενα ευχάριστο --ελπίζω να μην το γρουσουζέψω-- ο μικρος εδω και 4 - 5 μερουλες τρώει καθε μερα και φρουτο + μεσημεριανό ! απο τα βαζάκια του σουπερ μαρκετ βέβαια αλλα τι να κάνουμε... απο το τίποτα ;! μερα με τη μερα τρώει ολο κ περισσότερο ! ξεκίνησε με 1/3 απο το μικρο βαζακι φρουτα αναμεικτα κ σήμερα εφαγε τα 3/4 !!!!!!!!!!!!!!!!!! μονομιάς ! κ χωρίς γκρίνιες!

πινει κ νεράκι ενδιάμεσα στις κουταλίτσες... σωστός κυριουλης ! τελικα μαλλον τα δοντακια τον ενοχλούσαν... αφου εχει κανα 2 εβδομαδες που τον αφησαν ...

σημερα το μεσημερι ειχε να θηλασει απο τις 13.30 (κοιμηθηκε) κ στις 16.00 εφαγε (βαζακι) κοτοπουλο-λαχανικα-ρυζι κ θήλασε στις 5.30 !!!!!!!! αχ ...μαλλον παμε για αποθηλασμό :(

...και νεα σχέδια ;););););) χοχοχοοοοοοο :x:x:x:x

βρε ρανια μηπως ειναι επειδή ειναι υπερκινητικός κ δεν πηρε βαρος ;;; εγώ κ για τον δικό μας ετσι νομίζω... αλλα κ απο καποιο μηνα κ μετα λενε ειναι φυσιολογικό να παίρνουν πιο αργά γραμμαρια απ οτι στην αρχή ! οτι πει ο δοκτορ βέβαια :geek::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!! Τι κάνετε?

mamys love εμένα μου είπε η παιδίατρος ότι μέχρι μια ηλικία τα μικρούλια μας πρέπει να τρώνε καθημερινά κρέας για να πέρνουν το απαιτούμενο σίδηρο! Εγώ παιδιά της μικρή μου της έχω δώσει από όλα τα κρέατα: μοσχάρι-κοτόπουλο-αρνάκι-κουνέλι εκτός από χοιρινό!!!!

maria+fotis μόνο από βαζάκια τρώει ο μπόμπιρας? Δεν τα θέλει τα φρέσκα καθόλου? Εγώ ρε γμτ τα φοβάμαι αυτά!!! Η/Ο γιατρός τι σου λένε?

Το παιδί μου σήμερα πρώτη φορά κοιμήθηκε όλο το βράδυ και ξύπνησε 6.40π.μ, την ακούσαμε το πρωί και κοιτάμε το ρολόι και πάθαμε πλάκα!!!! Δεν ακούστηκε όλο το βράδυ!!!!

Αχ, κι εγώ θέλω να στολίσω!!!!!! Σας ζηλεύω!!!!!! ;);););)

Που θα πάει θα τον πείσω να βγούμε να ψωνίσουμε!!!!!

Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!!!!!!!τι νεα?μαριεκεν μου και εγω αυτο ειπα κρεας καθε μερα και μια φορα την εβδομαδα σκετη χορτοσουπα τα ιδια λεμε..... :) α!ειναι γεγονος ειμαστε και παλι αρρωστουλες με πολυ μυξα και λιγο βηχαλακι :evil::evil: αντε να δουμε φετος ποσο θα δοκιμαστει η υπομονη μου δινουμε φενιστιλ σιροπακι και πολους ορους μαζι με το ρουφιχτηρη κανουν θαυματα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε Γιουλακι τι γαϊδούρα που ειμαι... ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΣΟΥ !!!

Marieken μου κ γω αλλιως τα φανταζόμουν τα πραγματα... πιστεψέ με, μου τη σπάει αφανταστα που προτιμάει αυτα τα σκατολοϊδια !!!!! αλλα τι να κανω ;; φτασαμε 8 μηνων για να φαμε ΦΑΪ !

σημερα εφαγε ολοκληρο βαζο φρουτοκρεμα μονομιάς (αλλα πηδηξε και θηλασμό παλι ;) )

γενικά μερα με τη μερα ολο κ πιο πολύ κ πιο ευκολα τρώει !!! Δόξα Τω Θεό !!! :x:x:x

σημερα περασαμε το πρωινό με τη γιαγιά μας (πεθερούλα μου) και ηταν πολύ ομορφα !!! :x

Λοιπον εχω υποψίες οτι το μωρό μας τη νύχτα δεν ξυπνάει παντα για γαλα... μου φαινεται οτι τον ξυπναει η φασαρία απο το δρόμο...γιατι ΟΤΙ ωρα κ να ναι ΠΑΝΤΑ θα βρεθεί ενας ΗΛΙΘΙΟΣ να μαρσάρει με το μηχανάκι του ... δυστυχώς εχουμε αυτο το μειονέκτημα στη γειτονιά μας... και στον 2ο όροφο που μενουμε ειναι λες κ συμβαινουν ολα στο μπαλκόνι μας !!! :(:(:(:(:(

Τοτε που ειμασταν στην Κέρκυρα 2 - 3 βράδια δεν ειχε ξυπνήσει ! τα πήγε -σχεδόν- μονοκόματα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειπαμε ΜΠΑΜΠΑ!!!!!!!!!!!!!καθομασταν στον καναπε κ αρχισε μπα-μπα-μπα.κ μετα κανονικα μπαμπα.κ δεν σταματουσε επι ενα 10λεπτο!ο αντρας μου τρελαθηκε,πηρε την καμερα να τον τραβηξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!! Τι κάνετε?

Χτες είχαμε την πρώτη μας πτώση από τον καναπέ!!!!! :o:o:o Ευτυχώς έπεσε πάνω στο χαλί αλλά τα χρειάστηκα!!!!! Δεν μπορούσα να την ηρεμήσω!!!! Γιατί φοβήθηκε με τη φωνή που έβαλα!!!!! Απίστευτη τρομάρα αλλά ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα!!!!! :D:D:D

Αύριο θα πάω για ψώνια μόνη μου τελικά και το Σάββατο αν όλα πάνε καλά θα στολίσουμε κι εμείς!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty:

mammys love μάλλον κατάλαβα λάθος!!!Sorry!!!!

maria + fotis κι εμένα δεν δοκίμαζε τίποτα μέχρι τώρα αλλά ευτυχώς το πήρε χαμπάρι ότι αυτό θα είναι το φαγητό της και έτσι τώρα μου αδιάζει τα μπωλάκια και δεν παίρνω χαμπάρι!!!!! Σου εύχομαι κι απ'τα δικά σου σ'αυτό το θέμα!!!! Μέχρι τότε ας τρώει από τα βαζάκια τι να κάνουμε???? ;););)

Ράνια συγχαρητήρια!!!!! Άντε να πει και μαμά να το γιορτάσετε διπλά!!!!! Τα σκατούλια ενώ εμείς τα έχουμε όλη μέρα μπαμπά λένε πρώτα!!!!! (Πλάκα κάνω!!!! Ας μιλήσει και ας πει ότι θέλει!!!!!) ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ καλό μας μήνα!!!!!! Καλά Χριστούγεννα κ με το καλό να μας έρθει το 2012 και νέα σποράκια!!!!!

Σήμερα είναι μέρα σχόλης υποτίθεται, αλλά έχω μια ντάνα δουλειες, δλδ βαθμούς, διαγωνισματα, διόρθωση κ πάει λέγοντας......

Το Γιωργί μου ήταν κρυωμένο Κυριακή κ Δευτέρα, μετά μας πέρασε. έκανε μυξουλες κ φτερνίσματα μόνο, ευτυχώς!

δεν θυμαμαι αν είπα τα νέα της γιατρίνας... είμαστε 9770 κιλά και 72 πόντους. καλά πάμε κ φάγαμε κ κρόκο αυγού χτες κ είμαστε οκ, δεν γίναμε πουά :lol::lol::lol::lol: αν κ οι αλλεργίες απο το αυγό γίνονται κατα βάση απο το ασπράδι κ όχι απο τον κρόκο, τεσπα....

φιλάκια ζουζουνάκια! α! λέω να πεταχτώ τζάμπο, να "τσιμπήσω" τίποτις... του μικρού μας ανακαλύψαμε ότι του αρεσουν παιχνίδια με πληκτρολόγιο, κουμπακια για πάτημα κ τετοια. όλη την ώρα κρατάει το κομπιούτερ της τηλεόρασης ανα χείρας κ το σκατουλάκι την ανοιγει, βλέπει κ έτσι όπως το κραταει είναι σαν να κάνει ζάπινγκ :lol::lol::lol:

επίσης σήμερα θα στολίσουμε. κ πολύ το αργήσαμε, αλλά μας πήρε φαλάγγι η δουλειά κ ξεχαστηκαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello!!!!!τι κανετε μανουλες?εμεις μοναξιες.....σημερα λειπει ο μπαμπας μας ολη μερα λογω υπηρεσιας και ειμαστε ολο ξαπλες και παιχνιδια τα παιδια και δουλειες εγω.......αυριο ομως θα βολταρουμε θα παμε σε ενα εμπορικο εδω κοντα μας που αναβει το δεντρο και εχει αγιους βασιλιδες πονυ τραγουδια και τραγουδιστες οποτε χαλαλι η σημερινη κλεισουρα :):) μαριεκεν φτηνα την γλυτωσατε #-o ντεμι απο δουλειες αλλο τιποτα και γω τα ιδια οσο για αυγο θα δοκιμασουμε αυριο μεθαυριο γιατι ηταν συνεχως μπουκωμενη και κρυωμενη οποτε μονο οι νεες γευσεις μας λειπανε....τωρα που εχει την γευση οκ θα δοκιμασουμε............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας! Σημερα ξεπατωθηκα!!!!!!!!!!!

Ξυπνησε στις 9:30 το πρωι και κοιμηθηκε ΤΩΡΑ 22:00 το βραδυ :o . Κατι εφαγε δεν εξηγειται αλλιως. Και με ζορι κοιμηθηκε. Σε υπερενταση μιλαμε. Ετρεχε μεσα στο σπιτι, εμπαινε κατω απο τραπεζια, εβγαινε σηκωνονταν ξανα και ξανα και ξανα!

Δεν σας διαβασα σορρυ :oops: , απλα ηθελα να πω τον πονο μου. Μου λεει ο αντρας μου "Με τοσα σοκολατακια κ μπισκοτα που φτιαχνεις τελευταια θα σου επεσε κατω σοκολατα ή ζαχαρη κ την εφαγε δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως" Σπιντακι το παιδι!!

Ουφ σας αφηνω καληνυχτα! Παω να σας διαβασω κ να κοιμηθω :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ γιουλακι αυτο που περιγραφεις το ζω καθημερινα.μονο που εμενα ξυπναει απτις 7:30-8 το πρωι κ κοιμαται 22:00 το βραδυ!σπανια θα κοιμηθει μεσα στην ημερα.σημερα για παραδειγμα κοιμηθηκε 17:00-17:30.κ ειναι συνεχως στην τσιτα.κ μαζι κ εμεις!πολυ ζορι ρε γμτ..κ τωρα μου ξυπναει καθε 5-10 λεπτα,σηκωνεται ορθιος κ κλαιει κοιμισμενος.κατι θα βλεπει στον υπνο του λογικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!! Τι μου κάνετε?

Εμείς δόξα το Θεό όλα καλά!!!! Σήμερα είναι η μέρα που θα πάει η μανούλα να ψωνίσει δέντρο και στολίδια και αύριο όλη μέρα θα έχουμε φασίνα και στόλισμα!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty:

Σας διαβάζω και δεν μπορώ να το πιστέψω!!!! Δεν κοιμούνται καθόλου μέσα στην ημέρα???Πως αντέχετε?

Εμένα το Marieken μου ξυπνάει 7.30 κοιμάται ξανά στις 9.30 για κανένα μισάωρο μετά πάλι στις 12.30 για μισή ωρίτσα πάλι και το μεσημέρι κοιμάται 3.30 μέχρι τις 5.30 -6.00 και ξανά πάλι στις 9.30 - 22.00 για βράδυ!!!! Είναι λιγάκι υπναρού!!!! Δεν μου έμοιασε πουθενά αλλού μόνο στο πουλάκι και στον ύπνο!!!! :lol::lol::lol: Δώσε μου κρεβάτι και άσε με να κοιμάμαι όλη μέρα!!!!!

Σήμερα θα την αφήσω όλη μέρα στη μαμά μου και θα την πάρω το βράδυ που θα γυρίσω από τα ψώνια, δεν το έχω ξανακάνει και πιστεύω ότι θα μου λείψει το ζουζούνι μου!!!!!

Αυτά τα ολίγα!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες και στις απίστευτες φατσούλες σας!!!!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπουχουχουχουχουυυυυυυυυ κρύωσα κ γω... σερνομαι... :(:(:(:(:(

τρεχει η μυτη μου, βουλωνει το ενα ρουθουνι (εναλλαξ), ποναει το κεφαλι μου... :?

ενα ματσο χαλια...

τουλαχιστον παει καλα η διατροφή :lol: ουτε στα πιο τρελα μου ονειρα η καθοδος που εχει η ζυγαριά!

κ ο μικρος ολο κ λιγοτερο θηλαζει... ! μου φαινεται "περίεργο" μετα απο τοσες μερες θηλασμού :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι περαστικα!Εγω τωρα ειμαι καλυτερα!

μαριεκεν και εμενα κοιμαται πολυ κ το βραδυ 12ωρα και το μεσημερι κανα δυωρακι κ κανα 20' τπ ξεκλεβει τα πρωινα, γι'αυτο μου φανηκε περιεργη η χθεσινη "τσιτα" :lol::lol::lol:

Σημερα ευτυχως επανηλθαμε στα φυσιολογικα μας. Αξιοποιησα τα κουτια απο τις κρεμες.

Τα εντυσα με κορδελα χοντρη κ φιογκακια κοκκινα κ εκοψα το καπακι. Εκανα εναν κυκλο κ εβαλα ενα ρεσο Χριστουγεννιατικο. Εγινε φανταστικη μπισκοτοθηκη ;) Εχει κ πομολακι το καπακι!

Εφτιαξα κ Χριστουγεννιατικες οδοντογλυφιδες με φιογκακια.

Τρελαινομαι για κατι τετοια με χαλαρωνουν πολυ!

Παω στο σουπερμαρκετ τωρα να δω αν εχει σπιραλ για το ντουζ γιατι εσπασε κ δεν μπορουμε να κανουμε μπανιο. Ελπιζω να βρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλόου!!!

Μαράκι περαστικά σου!

τελείωσε μια κουραστική ακόμη μέρα κ τώρα θα χαλαρώσω βλέποντας tv :)

εμενα ο μικρός κοιμάται σερί, ξυπνάει κατά 7.30 με 8 το πρωί, κοιμάται ξανά κατά 11-12 με 2, τρώει μεσημεριανό κ είτε θα κοιμηθεί λίγο το μεσημέρι είτε απο τις 8.30 το βράδυ και για όλο το βράδυ. καλός είναι γενικά. ακόμη τα δόντια μας..... :|

σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρες!!!!!

Ψωνίσαμε επιτέλους δέντρο και στολίδια!!!!! Yupi!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Ψώνισα και του παιδιού ένα σωρό ρουχαλάκια!!!! Τώρα που το ξανασκέφτομαι καλύτερα που δεν ήρθε ο άντρας μου μαζί γιατί δεν θα με άφηνε να αγοράσω τίποτα!!!! Έδωσα βέβαια ένα κάρο λεφτά αλλά δεν πειράζει υγεία να έχουμε!!!!!

Το απόγευμα έχει φασίνα και στόλισμα!!!!!! Τρελένομαι!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Σήμερα έχει απίστευτο καιρό, ήλιο και ζεστούλα!!!! Τώρα κοιμάται το Marieken μόλις ξυπνήσει θα φάμε τα φρουτάκια μας, θα ντυθούμε και θα βγούμε για καφεδάκι στην παραλία!!!! Έχω να την βγάλω έξω τώρα και 2 εβδομάδες και σήμερα είναι καλή ευκαιρία!!!!!

Καλό ΣΚ σας εύχομαι!!!!

Φιλάκια πολλά!!!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεράαααα!!Και εμείς μια απτα ίδια marieken μου!Περιμένω να ξυπνήσει το λουκουμάκι μου να φάει φρουτάκια κ βουυυυρ για βόλτα!Αχ κορίτσια ακούω για τους νυχτερινούς σας ύπνους κ πόσο ζηλεύω! :roll: Μία κ μοναδική φορά κοιμήθηκε 10.30-8 σερί κ ποτέ ξανά.Ειδικά τα τελευταία βράδυα ξυπνάει 3-4 φορές κ κλαίει.Μ'αρέσει που το βράδυ του δίνω γάλα σκόνη μπας κ τον πιάσει,αλλά μπααα.Μα είναι δυνατόν να πεινάει?21.30 ήπιε γάλα,στις 2 ξύπνησε ,εκλαιγε,δεν ηρεμούσε με τπτ,οπότε βυζί,έφαγε κ νάνι αμέσως,τα ίδια στις 5 μέχρι που ξύπνησε στις 9!!Γενικά μέσα στην ημέρα κοιμάται αρκετές φορές από μιάμιση ώρα μέσο όρο,δεν έχω παράπονο.Αλλά οι νύχτες είναι λίγο κούραση!

Α πήγαμε κ γιατρούλη..9.050,δεν βάλαμε πολύ λόγω ίωσης,καλύτερα για τα χέρια μου όμως:lol: Δόντι κανένα!! :lol::lol:

Καλές βόλτες κορίτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α να σας ρωτήσω έχει καμία αυτο το ριλάξ της fisher price ή κάποιο σαν κ αυτό? :?::?:http://www.amazon.co.uk/Fisher-Price-T4810-Pink-Petals-Bouncer/dp/B005GUN3US/ref=sr_1_59?s=baby&ie=UTF8&qid=1322903535&sr=1-59Σκέφτομαι να το πάρω για την κουνιάδα μου που γεννάει τον Μάρτιο,αλλά δεν ξέρω αν είναι καλό για νεογέννητο,δεν το έχω δει από κοντά.Εάν γνωρίζει κάποια περιμένω πληροφορίες! ;) Έχει κ σούπερ τιμή :shock::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε froggy κ ηθελα να στο πω τις προαλλες αλλα το ξέχασα !!!

Το ειχα διαβασει για το ξενο γαλα (μετα απο θηλασμό) για τα βραδινά ξυπνήματα οτι μπορεί να συνεχίσει να ξυπναει το παιδί... πολύ συχνά δεν ειναι οτι πεινάνε (ειδικά στους μηνες που εινα τα δικα μας) αλλα γιατι ετσι ειναι το βιολογικό τους ρολόι ! αυτο --κρατησου!-- μπορει να τραβήξει κ 2 χρόνια :? ΜΠΟΡΕΙ ομως ! δεν ειναι σιγουρο ! κ μεις τα ίδια εχουμε... μαζι θα κανουμε κουραγιο... :roll:

καλα εγω, για τα βραδινά του ξυπνήματα, υποψιαζομαι τη φασαρία της γειτονιάς μου αλλα τιποτα δεν ειναι σίγουρο...

μηπως να επιστρεψεις στο νυχτερινό θηλασμό να γλιτώσεις κ την προετοιμασία του ξενου γαλακτος;;

εγώ δε νομιζω να το αντεχα τοσες φορες τη νύχτα να φτιαχνω γαλα... (βαριεμαι απιστευτα!) :P

ΑΑΑ κ μενα η κουνιαδα μου (κ κουμπαρα μας!) γενναει την ανοιξη ! μαλλον τελος Μαίου κ ειναι αγοράκι !!! ευτυχως γιατι ειχαν μια "ατυχία" πριν εναμιση χρονο κ ειχαν απογοητευτεί πολύ ! (εχασαν παιδακι στον 5ο μηνα :( )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...