Μετάβαση σε περιεχόμενο

6ΜΗΝΩΝ ΠΙΑ, ΚΡΕΜΕΣ, ΦΡΟΥΤΑ, ΒΑΦΤΙΣΙΑ !!!!!!!!!


Recommended Posts

πολλες καλημερες!! τι κανετε?? εμεις καλα, ξυπνησαμε κατα τις 8μιση, ηπιαμε το γαλα μας και ξανακοιμομαστε...

marieken, εγω με το ζορι κρατιεμαι να μην στολισω απο τωρα!! :D:D μαλλον τελος του μηνα μας βλεπω, το πολυ αρχες δεκεμβρη. 6/12 που ειναι η πρωτη του γιορτη ομως, το σπιτι σιγουρα θα ειναι τιγκα στο στολιδι και στο λαμπακι!!!! :D:D αχχχ ανυπομονωωωω...

ηδη ψαχνω ιδεες για μεζεδακια κ διακοσμηση... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 898
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια , τι κανετε? εγω δεν σκεφτομαι ακομη να στολισω, μαλλον την πρωτη βδομαδα του Δεκεμβρη.... αν κ εχω τις αμφιβολιες μου γιατι πιστευω οτι θα το πηραζει το δεντρο ο μπομπιρας... :roll::roll:

γενικα εχει ξεσαλωσει πολυ, αλωνιζει ολο το σπιτι, πειραζει τα παντα.... :roll::roll:

εβγαλα το συμπερασμα τελικα οτι τα αγορια ειναι πολυ πιο βαρβαρα απο τα κοριτσια :cry::(:cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια + καλή εβδομάδα :x:x:x που χαθήκατε ολες το ΣΚ ??? :P

εμεις ειχαμε ενα ΦΡΙΚΙΑΣΤΙΚΟ Σαββατοβραδο τελικα... τρελή ξαγρυπνία κ ακομα ψαχνουμε το Γιατί με τον αντρα μου.... ονειρο ειδε ο μικρος ; δοντι μας ενοχλεί ; κατι αλλο ;;;; δεν ξερω... παντως την Κυριακή ειμασταν για κλαματα με τους μαυρους κύκλους κατω απο τα ματια... :?

βεβαια στην πορεία εφτιαξε το κεφι μας -- χαλασαμε τον μεσημεριανο υπνο της πολυκατοικίας βεβαια :lol: αλλα τρελαθήκαμε στον χαβαλέ!! ειχαμε παρει κατι πλαστικες κορινες+μπαλα μποουλιγνκ απο τα jumbo και φυσικά αντι να παιζουν τα μικρα, λιωσαμε στο παιχνιδι εμεις... γέεεελιο βέβαια και τα μικρα !! :D:D:D:D ωσπου μας κανανε "ευγενικά" μια παρατήρηση κ σταματήσαμε :( ( :mrgreen: )

σημερα καναμε χαλαρα τα υγιεινά μας ψώνια κ συμμαζευτήκαμε να φρεσκάρουμε υπνο :mrgreen:

...τι το μελέτησα ;;;; σηκωθήκαμε.... :? c U later ;):x

ΥΓ: αααααα δεν σας ειπα !!!! εψαχνα το βαζακι με την ετοιμη κρεατοσουπα και τι διαπίστωσα ;; εχει μια ωραιότατη ατακα : "Ελαχιστη περιεκτικότητα σε αλάτι" ...αμ ετσι μαγειρεύω κ γω και να δεις πως το κανει ΝΑ ο τσιχλάκος το φαγί του !!!! χαίρω πολύ !!!! :P:P:P:P:P:P:P:P:P

ΥΓ2: Κωνσταντίνος... αν ο δικος σου Κωνσταντίνος ειναι ΖΩΗΡΟΣ σαν το δικό μου... βρες καπου ψηλα να στολίσεις... καλή τυχη :?:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ω ναι μαρακι μου, ειναι πολυ υπερκινητικος, να φανταστεις εχω προβλημα με το τζακι, κ οταν ειναι αναμμενο κ οταν ειναι σβηστο τον κυνηγαω να μην μπει μεσα!

ρε κοριτσια πειτε λιγο τι βαζετε στην κρετοσουπα? εγω συνηθως βαζω πατατα-καροτο - κολοκυθι - σεληνο - σπανακι- αρακα - φασολακι... βαζετε κατι αλλο? οσες βαζετε κρεμμυδι, βαζετε το χλωρο ή το ξερο? κ σε τι ποσοτητα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ω ναι μαρακι μου, ειναι πολυ υπερκινητικος, να φανταστεις εχω προβλημα με το τζακι, κ οταν ειναι αναμμενο κ οταν ειναι σβηστο τον κυνηγαω να μην μπει μεσα!

ρε κοριτσια πειτε λιγο τι βαζετε στην κρετοσουπα? εγω συνηθως βαζω πατατα-καροτο - κολοκυθι - σεληνο - σπανακι- αρακα - φασολακι... βαζετε κατι αλλο? οσες βαζετε κρεμμυδι, βαζετε το χλωρο ή το ξερο? κ σε τι ποσοτητα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σααααςςςς τι κανετε?εμεις καλα...σημερα η μικρη μου πηρε εναν διωρο υπνακο κ ετρεχα σαν την παλαβη να σιδερωσω,να κανω γιουβαρλακια,να πλυνω πιατα...τυφλα ναχει ο βεγγος :lol::lol:

τι ωραια που ερχονται χριστούγεννα? 1 Δεκεμβρίου λεμε να στολίσουμε το σπιτι, αν κ φετος μας βλεπω να κανουμε μηδέν ψωνια :?:?

αυτην την βδομάδα εχουμε κ γιατρό ευτυχως χωρις εμβολιο :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα κωνσταντίνε στην κρεατοσουπα βαζω πατατα -καροτο-κολοκυθι-λιγο σελινο ή πατατα φασολακια-καροτακι -μαιντανο κι αυτο για να ξεχωριζουν οι γευσεις κ να μην το βαριεται συνεχεια...σπανακι κανω σκετο με ρυζι,επίσηςω τρελαινεται για αστρακι με καροτακι

κρεμμυδι δεν βαζω...αλήθεια ολα τα φαγητα που πρεπει να τρωνε πρεπει να ειναι σαν σουπες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας τσουπρες!!

Εγω ηθελα να στολισω χθες αλλα μου ηρθε περιοδος κ σερνομουνα. Τωρα το αλλο ΣΚ. Το δεντρο θα το στολισω ακριβως εξω απο τη μπαλκονοπορτα του σαλονιου. Ετσι οπως τρεχει κ σηκωνεται δεν υπαρχει περιπτωση να το βαλω μεσα. Εχω και πριζα εξω οποτε θα το γεμισω με λαμπακια να το βλεπει κ να ξετρελαινεται. Επισης στο υψος της θα κολλησω εξω απο το παραθυρο αυτοκολλητα. Στο τζακι κ εμενα πηγαινει συνεχεια, γενικα κωλο δεν βαζει κατω πλεον και ειναι κοριτσι :lol::lol::lol::lol::lol:

Για τη διατροφη καπου διαβασα οτι το γευμα πρεπει να περιλαμβανει πρωτεινες-υδατανθρακες- λαχανικα.

Οποτε μαζι με το κρεας που βαζω προσθετω πατατα ή κριθαρακι ή ζυμαρικα αλλα (υδατανθρακες) και καροτο,κολοκυθι,μπροκολο,φασολακια,αρακα (δυο απο αυτα ή μονο ενα) και μυρωδικα μαιντανο, ξερο κρεμμυδακι (βρασμενο), σελινο. Αν δεν δωσω κρεας θα προσθεσω μια κουταλια φακες για να παρει τον απαραιτητο σιδηρο. Σουπα δεν δινω τα βαζω στο μουλτι ή τα λιωνω λιγο με το πιρουνι. Με λαδακι κ λεμονακι.

Ζυγιστηκαμε και μετρηθηκαμε. Ειναι 78,5 η ψηλουλα μου και 9350. Για μοντελο θα την στειλω :lol::lol:

:lol::lol:

Σοφουκι να σου δωσω συνταγες για μπισκοτα κ σοκολατακια. Τα κανω καθε Χριστουγεννα τα βαζω σε βαζακια , τα στολιζω και τα κανω δωρα. Τωρα εφτιαξα μπισκοτα σε στικακια κ ειναι πανεμορφα. Εγραψα κ τα ονοματα μας.Ειναι πολυ ευκολα και ελαφρια, οποια ενδιαφερεται ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης κοριτσια οσες ειστε στο φεισμπουκ το ειδατε για τις υπόλοιπες το λεω

Πηραμε μερος σε ενα διαγωνισμο με μια φωτογραφια της Εβελινας ασπρομαυρη ορθια στο τζαμι.

Μπειτε να μας ψηφισετε. Σας παρακαλω :cry: ειναι στη σελιδα 6 η φωτογραφια. Ενα λεπτο υποθεση ειναι

http://natgeotv.com/gr/photocontest

Μερσυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τις φωτογραφιες των προφιλ μας σε φεις μπουκ κ Τουιτερ εφτιαξα μια κονκαρδα. Εχω ανοιξει θεμα, ειναι για τα πρωτα Χριστουγεννα των μωρων μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!

Και ναι φάγαμε όλο το μεσημεριανο μας, το αδειάσαμε το μπολάκι λέμε!!!! :lol::lol::lol:

Και 'γω μάλλον για αρχές Δεκέμβρη με βλέπω να στολίζω!!! Αχ, το περιμένω πως και πως!!!

Χτες βράδυ μετά το μπανάκι της κοιμήθηκε και είπα να τη βάλω στο κρεβάτι της να πάμε νωρίς για ύπνο μόλις την έβαζα στο κρεβάτι της ξυπνούσε την έπερνα στο κρεβάτι μας και κοιμόταν σαν πουλάκι! Αυτό έγινε 5-6 φορές μέχρι που είδε πως δεν την παίρνει και πολύ και κοιμήθηκε στο κρεβατάκι της!!! ;););)

Gioulaki βάλε με κι εμένα στη λίστα σου!!!! Το παιδί μου το λένε Μαρία και γεννήθηκε 08/04!!! Thanks!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια , τι κανετε? το σοφουκι τι εγινε που εξαφανιστηκε? ειναι εγκυος τελικα?

τι θα γινει μαυτον τον μικρο μου κ τον υπνο του επιτελους? καθε βραδυ το ιδιο βιολι ... στις 9.30 τρωει στις 10 κοιμαται και 1 με 1.30 ξυπναει και αναγκαζομαι να τον παρω στο δωματιο μας οπου κοιμαται κανενα διωρο ακομη κ μετα θελει γαλα... :roll::roll:

εσας κοιμουνται σερι? λλολι εσυ με την ιωαννα που ειπες οτι εχεις το ιδιο προβλημα την ταιζεις κιολας το βραδυ? αληθεια ρε κοριτσι πως την παλευεις με 2 μικρα? νομιζω θα ειχα λαλησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!ειμαι πολυ χαρουμενη!!μας περασε το κρυωμα εντελως,το βραδυ δεν του εδωσα κ σιροπακι κ δεν εβηξε σχεδον καθολου!μονο λιγο μυξες εχουν μεινει,αρκετες θα ελεγα...αααα τωρα τρωμε οοοοολο μας το φαγητο!κ μπολικο,οχι αστεια!τελικα βρηκα τι εφταιγε κ δεν ετρωγε μετα τις 5 κουταλιες.το θελει ζεστο.κ οταν ψιλοκρυωνει δεν το θελει.ετσι κ εγω του το ζεσταινω καθε τοσο κ τρωει μια χαρα!!χτες αποκοιμηθηκε απτις 9.επεσε ξερος.λυσσαει,δεν βαζει κωλο κατω με τπτ.τωρα εχει μαθει τον βαζουμε στον καναπε,σκαρφαλωνει,βουταει ενα μαξιλαρι,πεφτει πισω αποτομα,βαζουμε το μαξιλαρι παλι ψηλα κ ξαναδωστου..τωρα ειναι στην κουνια του,κοπαναει το κεφαλι του στο ξυλο,κλαιει κ μολις πηγαινω απο εκει ξεκαρδιζεται.το σκατο!εχει χαρουλες μωρε που ειναι καλα...το αγαπω αυτο το παιδι!! :x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κων/νε εμεις τωρα οκ με τον υπνο.3-4 βραδια μας ζορισε με το κρυωμα του.αλλα εγω οτι κ να γινει δεν τον ταιζω τη νυχτα με τπτ.συνηθιζει.εχουν τρελο προγραμμα.μου ειχε πει ο γιατρος πως εσυ κανονιζεις τα γευματα του.αν για 2-3 μερες του δινεις συγκεκριμενες ωρες,αυτο το προγραμμα θα εχει.εγω αν ξυπνησει τη νυχτα κ δεν ησυχασει μονο με πιπιλα,του δινω χαμομηλι.για δοκιμασε το.εμας ξυπναει 1-2 φορες,του βαζουμε την πιπιλα κ ξανακοιμαται στο δευτερολεπτο.

το σοφουκι δεν ειναι εγκυος τελικα,απαντησε προχτες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα καλησπερα :):):):):)

να σας ενημερώσω -ως αστρολογος της παρεας ;) - οτι εχουμε εκλειψη που πιανει Διδυμους - Τοξότες (+ Παρθένους - Ιχθύς ΑΡΑ πολλα απο τα μωρά της παρέας :geek: ) κ θα γυρισει κ αναδρομος ο Ερμής... λοιπον προετοιμαστείτε οσες δεν περασατε κρυωματα κλπ για ανακατωσουρες σε υπνους ή αλλα προγραμματα -το λιγοτερο...!!! ε παροδικά ειναι... θα ησυχασουμε ξανά ;)

εμεις φαγαμε μπισκοτακια Nutricia και ηταν μια γλυκα...

μα να μην προλαβω να τραβηξω βιντεακι :(

:roll: 8 μηνων σκατουλι κ ενω ετρωγε εδινε κ στον μπαμπα του να φαει απο το δικο του μπισκοτακι

:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

να το λιωσω στα φιλια κ στις αγκαλιες μου ρχεται καμια φορα... !!!!

----καληνυχτουδια----

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Τι κάνετε?

Το Marieken μου ξύπνησε σήμερα 6.30 και έκραζε!!!! :cry::cry::cry: Μάλλον την πατήσαμε!!!! Έχει κι αυτή τη βρωμο υγρασία και μάλλον πάμε για φαρυγγίτιδα!!!! Θα πάρω πιο μετά τη παιδίατρο να δω τι θα μου πει!!!

Κατά τ'άλλα όλα καλά!!! Κι εμένα Ράνια το ίδιο με το δικό σου, το θέλει ζεστό το φαγάκι της και της το έχω σαν μπεν μαρι στο κατσαρολάκι και παραμένει ζεστό και το τρώει όλο!!!! Από κει που δεν ήθελε καθόλου να δοκιμάσει τώρα 2 μέρες το αδειάζει το μπωλάκι της!!!!!

Κωνσταντίνε εμένα κοιμάται με το τελευταίο θηλασμό στις 9.30 με 10.00 και ξυπνάει στις 5.30 με 6.00!!!

Χτες βέβαια ξύπνησε και στις 2.30 αλλά της έβαλα τη πιπίλα και ξανακοιμήθηκε αμέσως!!! Εμένα βέβαια αυτό το έκανε από όταν ήταν 2 μηνών και κοιμόταν σερί!!! Με άλλες κοπέλες που μιλάω που είμαστε μαζί ξυπνάνε τα μωρά τους και τα ταΐζουν! Εμένα η παιδίατρος ήταν κάθετη σ'αυτό το θέμα! Δεν τα ταΐζουμε λέει μέσα στη νύχτα γιατί μαθαίνουν και μετά ζητάνε κάθε φορά!!!! Τι να πω εγώ στάθηκα τυχερή σ' αυτό το θέμα!!!!

Αχ, μακάρι να μην είναι τίποτα το σοβαρό και χρειαστεί αντιβίωση γιατί θα φρικάρω! Δεν θέλω να της δώσω από τώρα αντιβιώσεις!!!! :cry::cry::cry:

Θα σας πω μόλις έχω νέα!!!! Φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια ..περαστικα μαριεκεν μου ειναι ιωση λαρυγγιτιδα και φαριγγιτιδα θεριζουν 4 με 5 γνωστα μας παιδακια την περασανε και εμεις το ιδιο ...τωρα ειμαστε καλα...με το μικρο φαγαμε μια φρικη γιατι σαββατο βραδυ εφαγε 3 πιατα φαι σε διαφορετικες ωρες συν μπισκοτα πατατακια και την επομενη σηκωθηκε και ξερναγε ξερασε 3 φορες μαζεμενες το πρωι και μια το μεσημερι απο φαι ουτε να το δει ολη μερα και το βραδυ εκανε και δεκατα,και τελικα φωναξα την γιατρο μου ειπε μαλλον γαστρεντεριτιδα αλλα το επομενο πρωι τιποτα ολα καλα και τελιικα καταληξαμε στο οτι μαλλον ητανε απο το πολυ φαι του σαββατου,ευτηχως γιατι δεν ειμασταν στα καπακια για γαστρεντεριτιδες θα τραβουσα της κοτσιδες μου....α!γιουλη σας ψιφησα........την αλλη εβδομαδα λεω να στολισω οποτε βρω ευκαιρια........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα ολη μερα...τι μου κανετε?εμεις καλα...φαγαμε κ κοιμαται το θηριακι μου οποτε ειπα να σερφαρω λιγο...αυριο εχουμε γιατρο κ μετα θα βολταρουμε λιγο να ξεσκασουμε γτ μουχλιασαμε μεσα μαυτον τον παλιοκαιρο...

αυτα τα μπισκοτακια τυπου μιραντα τα ψιλοαποφευγω ειναι η αληθεια...νομιζω οτι τζαμπα τα τρωει...μαθαινει στα γλυκα,δεν εχουν κατι θρεπτικο που να μην τοχουν οι μπισκοτοκρεμες και της κοβουν κ την ορεξη για φαγητο...τι αλλο δινετε εσεις?κατι πιο υγιεινό,οχι γλυκο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!marieken ευχομαι να μην είναι τίποτα κ να τη γλιτώσετε!

gioulaki την πήρες την ψήφο μου!

teshεγωτου δίνω κρέμες της holle με κεχρί,βρώμη.Μπορείς να του κάνεις και τα κλασικά κουάκερ με γάλα κ να βάλεις μέσα σταφίδες!Της μουλιάζω σε νεράκι κ μετά στο μπλέντερ ώστε να γλυκάνει λίγο γιατί είναι τελείως άγλυκες οι κρέμες κ το κουάκερ.Α δοκιμάσαμε κ πρόβειο γιαούρτι μια χαρά το έφαγε,ξίνισε τα μούτρα του κάποια στιγμή αλλά δε πτοείθηκε!Θα του δίνω μια στο τόσο το προτιμώ απο τα παιδικά γιαουρτάκια που είναι ο τίγκα στα γλυκαντικά...

φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια.μαριεκεν τελικα τι σας ειπε ο παιδιατρος?περαστικα να ειναι!

παλι δεν τρωει σημερα...πανω που παω να χαρω η μανα...του πηρε ο αδερφος μου ενα μικρο ρομποτακι που περπαταει κ πλανταξε λεει στο κλαμα!αφου του το εβαλαν στην κουνια του,το επεξεργαζοταν κ κατα λαθος πατησε το κουμπι κ αρχισε αυτο τη μουσικη κ να προχωραει κ ο μικρος πεταχτηκε πανω,κρεμαστηκε στα καγκελα κ κοιτουσε απο κατω για να φυγει!εχασα πολυ γελιο!!

τες κ εγω δεν του εχω δωσει καθολου μπισκοτακια.ολοι με κοροιδευουν,αλλα δεν θελω να μαθει σε γλυκια γευση απο τωρα.θεωρω πως δεν εχει τπτ να του προσφερει.κ δεν ξερω αν θα μπορεσω να αποφυγω τη μπισκοτοκρεμα οταν μας πει ο γιατρος...εχω μεγαλο κολλημα ρε γμτ με αυτο..ισως επειδη εχω πολλα κιλα,δεν θελω το παιδι να μαθει σε τετοια.τουλαχιστον τωρα που μπορω να καθορισω τη διατροφη του.αα,σε καμια δεκαπενταρια μερες θα ξεκινησουμε κ αλλα κρεατικα(κοτοπουλο,κατσικι,κουνελι)κ αυγο!κουλο μου φανηκε,πολυ νωρις δεν ειναι?κ σε ενα μηνα ψαρι.σιγα μη φαει το ποντικι κ παρει κανα γραμμαριο..θα χαλασει τη σιλουετα του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κι εμας ετσι μας ειχε πει για κατσικακι κ κουνελι αλλά δεν υπαρχει περιπτωση να της κανω...μοσχαρακι,κοτοπουλο κ χοιρινο αρκει. αληθεια πως το μαγειρευετε το χοιρινο στα μωρα σας?το τρωνε?

ρανια τρομαξε το μικρο σου...πραγματα που εμας μας φαινονται χαζα κ αστεια στα δικα τους ματια δειχνουν τεραστια...τα σκατουλακια....η δικια μου οταν τρομαξει παιρνει μια εκφραση που μου σκιζει τα σωθικα...γιαυτο μας κανουν οτι θελουν...γτ ξερουν ποσο τα λατρευουμε κ τα ποναμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μικρές μου κ μικρούλια! ήρθα κ εγώ η ταλαιπωρημένη... πολλή δουλειά, μ'εχει πιάσει η μέση μου απο τη ορθοστασία :cry:

διάβασα εν τάχει τα νέα.

gioulaki πήρα την παιδίατρο κ μου σύστησε αυτό που περίμενα να ακούσω, δλδ να βάλω τοπικά fucicort πρωί-βράδυ κ να ενυδατώνω με cilcafate (Avene) μέσα στην ημέρα. ε, αυτό ήταν, εξαφανίστηκε το σχετικό που περιέγραψα. αύριο έχουμε παιδιατρίνα.

κατα τα άλλα είναι θηριάκι, σηκώνεται πια με ευκολία στο πάρκο του κ όπου να ναι περιμένουμε να κάνει τα πρώτα βηματάκια.... μετά η μανούλα θα πάθει παράκρουση :lol::lol::lol:

τρώμε καλά φυσικά, αλλά βρε κορίτσια δεν θέλει τα σκέτα λαχανικά, δεν του "πάνε καλά" :roll: θα ρωτήσω την παιδιατρο.

α! για το πουλάκι του μας είχε πει ότι μέχρι 1 έτους να μην το πειράζουμε κ πράξαμε έτσι. ίδωμεν! γενικότερα, κοιμάται κατά 9 και ξυπνάει κατά 7-8.

sofouki περαστικά! θα έρθει κ η εγκυμοσύνη κάποια στιγμή, μάλλον δεν ήταν τώρα η κατάλληλη ώρα. απόλαυσε τον αγόραρό σου κ έρχεται και το 2ο σπόρι.

εμείς τελικά δεν προσπαθούμε ακόμη. δεν μπορώ γμτ, τραβάω πολλή ταλαιπώρια με τη δουλειά κ δεν νομίζω ότι θα είναι κατάλληλη περίοδος η φετινή για σπόρι. θα το καταστρεσάρω το μπομπιράκι :?

froggy ακόμη φαφούτης ο Γιώργος μου... εσάς έσκασε τίποτις???

τι άλλο να πω? δεν θυμαμαι άλλα...σας φιλώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!

Τελικά δεν τη γλυτώσαμε! Λαριγγύτιδα έχει η μικρή μου και μου έδωσε σταγόνες αντισταμινικές και σταγόνες κορτιζόνης! Τις δεύτερες μου είπε να μην της τις δώσω αν δεν είναι ανάγκη, αλλά αυτή ξύπνησε στις 2.00 και δεν μπορούσε να αναπνεύσει!!! Τα χρειάστηκα!!! Τις έδωσα λοιπόν την κορτιζόνη και ελπίζω να γλιτώσουμε το νοσοκομείο γιατί την είδα πολύ χάλια χτες!!! :cry::cry::cry:

Έχει κι αυτή την βρωμο υγρασία εδώ και δεν βοηθάει καθόλου! Μου είπε βέβαια η παιδίατρος ότι είναι και κληρονομικό γιατί όλα τα ανίψια μου είναι αλλεργικά στην υγρασία και μάλλον που και η δικιά μου θα έχει τα ίδια!!! Αχ, κορίτσια πραγματικά δεν ήξερα τι να κάνω, έχω και τον άντρα μου που είναι κατά των φαρμάκων και μου φωνάζει που θα το κάνω πρεζάκι λέει το μωρό!!! Τι να κάνω να μην του δώσω αν το βλέπω να βασανίζεται έτσι??? :roll::roll::roll:

Θα την πάρω και σήμερα να της τα πω να δω μήπως θέλει να την ξαναδεί!

Έχω και την πεθερά να μου λέει ότι είναι όλο αυτό από το κλάμα γιατί λέει της βάζω το σκουπάκι στη μύτη και κλαίει και ξαιρένεται ο λαιμός της!

Εν τω μεταξύ της λέω χτες να κάνει υδρατμούς στο παιδί μόνο με νερό και πάω στο σπίτι να την πάρω και μύριζε όλο το σπίτι ευκάλυπτο! Τα πήρα στο κεφάλι κανονικά!!! Γιατί λέει αυτή το έβαζε στα παιδιά της και γινόταν καλά! Ρωτάω την παιδίατρο και μου λέει ότι δεν κάνει ακόμα να εισπνέει τέτοια πράγματα γι αυτό μου είπε σκέτο νερό! Και η πεθερά να επιμένει ότι κάνει καλό! Με το ζόρι πρέπει να περάσει το δικό της! Μου πέταξε και ότι το κόλλησε η μάνα μου!

Θα σκάσω!!!! :evil::evil::evil:

Καμιά συμβουλή???? :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...