Μετάβαση σε περιεχόμενο

6ΜΗΝΩΝ ΠΙΑ, ΚΡΕΜΕΣ, ΦΡΟΥΤΑ, ΒΑΦΤΙΣΙΑ !!!!!!!!!


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια.ο μικρος ειναι αρρωστος αρκετα.εχει πυρετο απο χτες το απογευμα κ πολυ μυξα ακομα.σημερα εχει κ το λαιμο του.χτες ξενυχτησαμε.πολυ κλαμα.δεν ησυχαζε με τπτ.εκλαιγε αυτος,εκλαιγα κ εγω.δεν ηξερα τι να του κανω..τελικα ηρεμησε στην αγκαλια του αντρα μου κ τον πηραμε στο κρεβατι μας κ κοιμηθηκε.τωρα τα ιδια.πνιγοταν με το φαγητο του,μαλλον τον ποναει ο λαιμος.το γαλα δεν το επινε,πρωτοφανες.μολις ψιλοαποκοιμηθηκε του το εδωσα γιατι ειχα βαλει κ ντεπονακι μεσα.τωρα κοιμαται καμια ωρα,εχει πεταχτει 2 φορες,τον παιρνω αγκαλια κ κοιμαται.το τι ροχαλητο κανει δεν

λεγεται.ρε γμτ,εχει μυξουλες εδω κ ενα μηνα περιπου.για τον πυρετο δεν πολυανησυχω γιατι απο οτι ειδα πρεπει να εμφανιστηκε κ αλλο δοντακι,μπορει να ειναι απο αυτο.το λυπαμαι το καημενο,εχει ενα βλεμμα πολυ ταλαιπωριας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 898
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια καλημέρα,

Ράνια περαστικά στο μικρούλη σου!!! Τι σου είπε ο γιατρός? Θα δώσεις αντιβίωση???

Gioulaki κι εμένα μου είπε η παιδίατρος να της δίνω κόρα με λίγη ψίχα!!!Το όνομα της μικρής μου είναι Μαρία και γεννήθηκε στις 8/4, βάλε με κι εμένα στη λίστα σου!!!! :P:P:P

Χτες μου έβγαλε τη ψυχή για να φάει μου ήρθε να βάλω τα κλάματα!!! Αλλά μετά της έδινα ένα κουταλάκι νερό ένα φαΐ και έτσι έφαγε!!! Το απόγευμα είπα να της δώσω να φάει λαντουριστό και για όσες δεν ξέρουν ντάκο! Άντε να έφαγε 2 μποουκίτσες μετά έσφιξε τα χειλάκια της και δεν τα άνοιγε με τίποτα!!!

Εφιαλτική νύχτα περάσαμε την πήγα στο κρεβάτι της και κατά τις 2.30 ξύπνησε και δεν μπορούσε να ξανακοινηθεί με τίποτα! Την πήρα στο κρεβάτι μου κοιμήθηκε και μόλις την πήγαινα στο δικό της γαρίδα το μάτι! Ε δεν άντεξα και την άφησα να κοιμηθεί μαζί μας! Ο άντρας μου εν τω μεταξύ δεν πήρε χαμπάρι! :evil::evil::evil:

Αυτά ήταν τα νέα μας! Σας φιλώ!!!!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!! βρε Ρανια παρε το γιατρο να δεις τι θα σου πει μην βασανιζεται το μωρακι σου!!!! αποψε πως περασε???

Μαριεκεν το εχω περασει και γω το σταδιο να μην τρωει το μωρο μου ειπε η παιδογαστρ. οταν το ειχα παει να μην κανω το λαθος να λεω μπροστα του δεν τρωει και δεν τρωει γιατι το καταλαβαινουν.... εστω και μια κουταλια να φαει εσυ θα λες... μπραβο στο παιδακι μου που εφαγε... πρεπει για το μωρο το φαγητο να ειναι κατι ευχαριστω και οχι αναγκαστικο.... βαλτω και συ να το ταισεις την ωρα που τρωτε εσεις και να ακουμπαει στο τραπεζι μαζι σας.....μην το ζοριζεις γιατι θα εχεις τα αντιθετα αποτελεσματα... αν νιωθεις να σκας απο νευρα, αστο και βγες εξω να μην σε βλεπει.....

ειναι και εσενα απο τα αδυνατα μωρα το Μαρακι εεε??? σε λιγο θα σας φτασουμε βλεπω στα κιλα γιατι απο υψος πατε τελεια...!!!!!! φιλακια και καλη σας μερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια.πηγαμε στο γιατρο.πολυ στενοχωρηθηκα.οι μυξουλες του ειναι κιτρινουλες,αυτο σημαινει πως εχουν επιμολυνθει μου ειπε.κ εχει λαρυγγοτραχειοβροχιτιδα.μου εδωσε σταγονιτσες κορτιζονης κ σιροπακι για τις βλενες.μου εγραψε κ αντιβιωση να εχουμε stand by σε 2-3 μερες αν δεν δουμε βελτιωση η χειροτερεψει.αν ειμαστε εστω κ ελαφρως κρυωμενοι μονο με μασκα(ποναει ο λαιμος μου σημερα-τελος τα φιλια) κ να τον βαζουμε στο μπανιο με υδρατμους η σε ενα κλειστο δωματιο με μια κατσαρολα με ευκαλυπτο.η εναλλακτικα βολτα με το αυτοκινητο στην παραλια με ελαφρως ανοιγμενο παραθυρο.θελει υγρασια για να περασει.να του ξεβουλωνουμε συνεχεια τη μυτη γιατι οσο αναπνεει μονο απτο στομα ειναι χειροτερα με το ξηρο αερα κ τα μικροβια.ενα αλλο που με προβληματισε ειναι πως οχι μονο δεν εχει παρει βαρος,αλλα εχασε κ 40 γρ.ειναι 7810.απο τις 26 σεπτεμβρη ηταν 7850.ευτυχως πηρε 2 ποντους μεσα σε 2 εβδομαδες.ειναι 73.θα το δουμε στην πορεια μου ειπε,μπορει απτο κρυωμα.αν κ τρωει καλα τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειΑ σας κοριτσια τι κανετε?

εγω οχι καλα...εχω φορτωσει μερες τωρα με καλοθελητες συγγενεις,τελικα καποιοι γεννουνται εκμεταλλευτες κ καποιο κοροιδα ,ε εμεις ανηκουμε στην δευτερη κατηγορια

ρανια περαστικα βρε κοριτσι μου

μαριεκεν μεγεια το δοντινι κ περιττο να πω οτι ζησαμε την ιδια εφιαλτικη νυχτα...μονο μαζι μας κοιμοταν...στο κρεβατι της κλαμαααα...αφηστε πιαστηκα απο φοβο μην της πατησω το χερακι δεν κουνηθηκα ολο το βραδυ...

σημερ ΕΦΑΓΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ κ τελικα δεν της αλεθω τπτ γτ το σιχαινεται το αλεσμενο...κριθαρακι με μοσχαρακι σημερα κ εγλυψε κ το πιατο :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια...ρανια περαστικα στο μπουμπουκακι σου,δυσκολη εποχη ο χειμωνας ολο κωλοιωσεις κυκλοφορουν.. :evil: ...σοφουκι τι εγινε τελικα βρε? λυσαξαμε μας γκαστρωσες :lol::lol: εσυ???μεγια το δοντακι σας μαριεκεν...εμεις περιμενουμε τα πανω τωρα......κατα τα αλλα απο υγεια ολο και καλυτερα ακομη πινουμε σιροπακι αλλα ειμαστε σχεδον οκ....α!βρε τες πως το μασαει το φαι?μοσχαρακι κιολας? εγω φοβαμαι ακομα τα μη αλεσμενα φαγητα μην της κατσει τιποτα στο λαιμο και τρεχουμε..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ράνια, περαστικά στον μικρό σου! θα περάσει, πού θα πάει, η ταλαιπωρία βεβαια είναι το χειρότερο..

sofouki μας ξέχασες κ όντως γκαστρωθήκαμε :lol::lol::lol:

marieken με γεια το δόντι!

froggy, γεωπονική ε? ωραία επιστήμη πάντως κ εύχομαι να εργαστείς πάνω σε αυτό το αντικείμενο. άσε, νομίζω είμαστε οι μόνες που δεν έχουμε ακόμη δόντια :roll: εμένα 1 μήνα πριν γεννήθηκε αλλά δόντι έχει ξεχάσει να βγάλει. μας έφαγαν λάχανο όλα τα μωράκια της λίστας :lol::lol::lol::lol::lol:

Μαράκι, είπαμε με τον άντρα μου να στολίσουμε τούτη την Κυριακή στις 20. μια χαρά μου φαίνεται! θυμάστε πέρυσι? λέγαμε ότι του χρόνου θα έχουμε και τα μπεμπέκια μας κ να που ήρθε ο καιρός!

gioulaki σ'ευχαριστώ για την πληροφορία όπως και ένα άλλο κοριτσάκι ευχαριστώ, δεν θυμαμαι ποια άλλη κοπελιά μου είπε σχετικά με το δημοτολόγιο..

ρε κορίτσια, εμένα ο δικός μου, στο μπουτάκι του έχει σ'ενα σημειο σαν ξηροδερμία.. κάτι παρόμοιο είχε στα μάγουλα κ τώρα σαν ένα μικρό στρογγυλό πραματάκι ξηροδερμικό στο 1 μπουτι. σας έχει τύχει?

θα πάρω εννοείται την παιδίατρο, απλώς επειδή ούτως ή άλλως θα πάμε την άλλη βδομάδα, λέω μια κ καλή. δεν μου φάνηκε κάτι ανησυχητικό, αλλά απο την άλλη...θα σας πω πάντως..

επίσης, δεν τρώει μόνο τα λαχανικά.. θέλει κ απαραίτητα κρεας ή κοτοπουλο :roll:

anyway, αυτά. μάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα.εχω ευχαριστα σχετικα..ο μικρος ειναι ηδη καλυτερα.το πλακωσε ο αντρας μου σε ατμο με ευκαλυπτο.πυρετο δεν εχει κανει καθολου κ απο μυξα καλυτερα.πηρα κ εναν υγραντηρα για το δωματιο.κανει τπτ?εχει καμια σας?αχ..αντε να δουμε πως θα παει η σημερινη βραδια.εχω πολυ αγχος..

οσο για το φαγητο κ εμεις μαμυς λοβ τα τρωμε μη αλεσμενα(οσο τρωει δηλαδη,καταλαβατε απο το βαρος του)..ακομα κ το μοσχαρι το κοβω με το μαχαιροπιρουνο.αν εχει δοντακια το παιδι μη το φοβασαι.μασουλανε μια χαρα!κ αν κατι του φανει χοντροκομμενο,το βγαζει προς τα εξω κ το φτυνει.εδω του δινω την κουμουτσα το ψωμι κ το τρωει μονος του στην κουνια.

παω να ξεραθω,πολυ δουλεια ειχε σημερα,τρελη ορθοστασια,εβγαλα 25 φρυδια συν τα ραντεβου που ειχα..καληνυχτα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα, τι μου κάνετε?

Ευτυχώς σήμερα δεν ξύπνησε η μπουμπού μου και έτσι κοιμηθήκαμε μια χαρά!!!!

Φαγητό πάλι χτες με το ζόρι το μισό αλλά θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου Spirtouli να δω πως θα πάει!!! Όσο για το γιαουρτάκι και αυτό φάγαμε 5 κουταλάκια αλλά δεν τη ζόρισα πολύ της έκανα και λίγη βανίλια και έτσι είμαστε ο.κ!

Ράνια μου περαστικά σας και πάλι μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά, θα δεις τώρα με τους υδρατμούς θα είναι πολύ καλύτερα!!!

Spirtouli θύμησε μου πόσο είναι ο δικός σου στο βάρος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

Μαριεκεν μου, ο δικος μου ειναι με το ζορι 7 κιλα αν και λογω γριπης εχασε 60 γραμ αλλα εχουμε και την αλλεργια που εμποδιζει την αυξηση βαρους.....

Ρανια περαστικα στο μικρουλη και μην ανυσηχεις για το βαρος, σε αυτη τη φαση τουλαχιστον γιατι η γιατρος μου ειπε πως οταν τα μωρα ειναι αρρωστα η χανουν βαρος ή μενουν σταθερα, δεν βαζουν βαρος εστω και αν τρωνε.....

και εμεις αλεσμενα και μονο.... οταν βρει κατι μεγαλο στο στομα το φτυνει και δεν το θελει....

Γιουλακι πηρα και γω χθες παγουρι για να δω αν πινει με το καλαμακι αλλα τιποτα..... μονο που το βαζει στο στομα αηδιαζει.... δεν ξερει να ρουφαει... μα τι παιδι εχεις κανει πια... φτου φτου :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κορίτσια, εμένα ο δικός μου, στο μπουτάκι του έχει σ'ενα σημειο σαν ξηροδερμία.. κάτι παρόμοιο είχε στα μάγουλα κ τώρα σαν ένα μικρό στρογγυλό πραματάκι ξηροδερμικό στο 1 μπουτι. σας έχει τύχει?

θα πάρω εννοείται την παιδίατρο, απλώς επειδή ούτως ή άλλως θα πάμε την άλλη βδομάδα, λέω μια κ καλή. δεν μου φάνηκε κάτι ανησυχητικό, αλλά απο την άλλη...θα σας πω πάντως..

και εμενα τα εχει αυτα και δν ξερω αν πρεπει να ανησυχησω :roll: εχει 3 2 στο ενα μπουτακι και 1 στο αλλο και στο δεξι μαγουλο κατι παρομοιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλακι πηρα και γω χθες παγουρι για να δω αν πινει με το καλαμακι αλλα τιποτα..... μονο που το βαζει στο στομα αηδιαζει.... δεν ξερει να ρουφαει... μα τι παιδι εχεις κανει πια... φτου φτου :D:D

καλε την εχεις δει στο φεις πως εγινε? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

τωρα περπαταει κατα μηκος του καναπε. Βιαζεται το καμαρι μου!!

Εβγαλε την πρωτη της ελια ;) στο αριστερο ποδι επανω στο κουτεπιε(ετσι δεν λέγεται? :? )

Εσεις ψαχτειτε που ειναι η πρωτη ελιά οεο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα καλησπεραααααααααααααα :x:x:x:x:x:x

επιστρεψαμε απο το εμβολιακι μας !:evil: μας εδωσε κ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ σταγονες σίδηρο η γιατρός... "ανησυχεί" λογω του οτι θηλάζουμε ακομα ...μμμμμ... εγω παντως ειχα ενημερωθεί απο πιο νωρίς (επειδή ειχα αγχωθει που δεν τρωει μοσχαρι κλπ ακομα) και δεν συντρεχει λόγος αν δεν υπαρξουν ενδειξεις στο παιδί... μετα το χρονο ειχα μαθει...αλλα τι να πεις;; το ρισκαρεις ;; αϊ στο καλό !

α ναι ...κ θα κανουμε κ εξεταση ουρων ΤΥΠΙΚΑ... οχι πειτε μου εσεις τωρα ΠΩΣ ΝΑ ΣΥΛΛΕΞΩ ΟΥΡΑ του μικρού.... για πειτε !!!;;!!!

αντε... αλλα 2 εμβολια τον αλλο μηνα και μετά αριβεντέρτσι !!! τα ξαναλεμε (για εμβολιο) στους 15 μήνες :x:x:x:x:mrgreen::mrgreen:

ασχετο Νο1 > χθες πηγαμε βολτα το απογευμα με τον ωραιοτατο ποδοσακο μας κ μαζεψαμε τετοιο ματι... αρχισε στα καλα καθουμενα να ΤΣΙΡΙΖΕΙ μες στην πλατεία... !! τελικα την βγαλαμε στην αγκαλια της μαμας και η ερμη η αδελφή μου εσερνε ενα αδειο καροτσι...ΟΥ ο παλιογκαντεμης που μας ειδε !!! ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ !!! (παει η μεση μου...!! :? )

και ασχετο Νο2> κ μας ρουφαει με το καλαμακι αλλα μολις του ερχεται η γουλιά "τρομάζει" κ την αφήνει αποτομα αχαχαχαχαχα :lol::lol::lol::lol: κ εστρωσαν κ οι δικοι μου τα χαλια κ εχει ξετρελαθεί !!! σκαρφαλώνει κ επεξεργάζεται το παρκο του απ εξω, τη στρατα (που ουτε να την φτυσει τωρα πια :lol: ) ... ενα σταθερο εχουμε : δεν θελουμε σουπες ! μονο μπανανα καμια φορα...

ασε σπιρτουλι δοκιμασα αυτο που ειπες, εκανα κιολας πως τρωω απο το πιατο του, αλλα εφαγε ΜΙΑ κουταλια κ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.... τζιφος...

το μονο καλο που εμαθα σημερα απο την γιατρό μας ειναι οτι απο το δεκατο μηνα επιτρέπονται πολύ περισσότερα (οπως ΑΛΑΤΙ :x ) κ εχω μια κρυφή ελπιδα... :roll: για να δουμε για να δουμε...

ασχετο Νο3 κ παω για υπνο > μαλλον θα στολισω κ γω κατα τις 25/11...γιατί οχι δηλαδή...;;; :lol:

περαστικά στα μωρακια μας τα κρυωμενα και καλή μας ξεκούραση !!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!γυρισα κ εγω κτακοπη απτη δουλεια,βιαστικη γιατι αργησα κ κοιμαται το σκατουλι..κ κοιμηθηκε κ 2,5 ωρες το μεσημερι,αφοτου εφυγα βεβαιως..μεχρι τοτε αγκαλια κ αγιος ο θεος!

μαρακι για τα ουρα που πρεπει να μαζεψεις,απλως κατσε κανα διωρο με μια μικρη παπιτσα(η μηπως παπιουλα?) :lol::lol: κ περιμενε!!

κ εμεις εχουμε ελιτσα γιουλακιους!!εμφανιστηκε καμια εβδομαδα αφοτου γεννησα.στον κωλο!!κ ειναι ηδη αρκετα μεγαλη..ευτυχως λεω που ειναι αγορι κ δεν θα φοραει στρινγκ να φαινεται!η μπορει κ να φοραει?ποιος ξερει? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα!ρανια λες να το ζήσουμε κ αυτο οι μανάδες?omg!! 8-}:-o

demie μου ω ναι.εμείς οι δυο μείναμε φαφούτηδες!!Που θα πάει θα σκάσει μυτη!!

Εγω ακόμα δεν του έδωσα ποτηράκι με καλαμάκι πρέπει να κανω μια δοκιμή μπας και..

Α στολίσαμε το σπίτι,κοιτάζει τον Άγιο Βασίλη που κάθεται σε μια κουνιστή καρέκλα του μιλάει,λέει..λέει..τα δικά του!Ο σκατούλης έχει πολύ γέλιο όταν βλέπει τον παππού του(μπαμπά μου)τρελαίνεται,με κανέναν δε κανει έτσι κ όταν λέμε που είναι ο παππούς λέει πα!!Αλλά κ αυτός του έχει κάνει πλύση εγκεφάλου..ΠΑππου..ΠΑππου!! :lol::lol:

ΕΡΏΤΗΣΗ:Δεν ξέρω τι γάλα να δώσω αν καταφέρουμε να αποθηλάσουμε σκόνη,παστεριωμένο ή φρέσκο?Θα ρωτήσω κ τη γιατρό αλλά θέλω κ τη γνώμη σας..Πάντως βλέπω ότι κ ο μικρός πέρα απο το βραδυνό δε θηλάζει με όρεξη,το πρωί έχει τύχει να πιει δυο τζούρες κ να φτυσει τη θηλή κ όταν στο μισάωρο έδωσα φρούτα τα χλαπάκιασε.γενικά αδιαφορεί για το μεμέ :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!τι κανετε??? εμενα ποναει ο λαιμος και ελπιζω να ειναι απο την παλινδρομηση γιατι την βαψαμε......

λοιπον Μαρακι υπαρχουν στο φαρμακειο αυτοκολ.ουροσυλεκτες που ειναι για μωρα.... πλενεις καλα το πουλακι του τσιχλακου, βαζεις καθαρο παμπερς και κολας τον ουροσυλεκτη στην αρχη του πεους.... ετσι ωστε οταν θα κατουρισει το μωρο θα σηκωθει λιγο το πουλακι του και θα μπει μεσα στο σακουλακι.....(πολυ ωμα τα λεω πρωι πρωι..... χαχαχχααχ) μετα βγαλεις το σακουλακι και το βαζεις μεσα σε ουροσυλεκτη κανονικο και το πας στο μικροβιολογικο. το λιγοτερο απαραδεκτη ειναι η παιδιατρος σας.... δηλαδη πρεπει να μυρισεις τα νυχια σου πως θα το κανεις????αααααααα και κατι αλλο επειδη το πετσακι δεν εχει κατεβει , στο δικο σου φανταζομαι δεν το εχεις πειραξει καθολου, μπορει η καλλιεργεια να βγαλει 3 μικροβια... στο λεω για να μην σκασεις αν γινει αυτο....

Ρανια στρινγκ εεε????? :lol::lol::lol::lol: λες?????????? παναγια μου!!!!! :lol: :lΓιουλακι και demie και μεις τα εχουμε αυτα απο το καλοκαιρι μροστα απο την γαμπα και στα δυο ποδαρακια αλλα εμες ειναι απο την αλλεργια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!! τι κανετε?? χαθηκα λιγο αλλα γενικα ψιλοτρεχαμε... γλιτωσαμε την εγκυμοσυνη βεβαια, αλλα οταν μου ηερθε η περιοδος με γονατισε για τα καλα... μαλλον ημουν κρυωμενη κ γι αυτο αργησε κ γι αυτο με πεθανε. πολυ αιμα κ πολυ πονος... τι να πεις? τωρα ειμαι οκ. πηγαμε το μικρο γιατρο. δεν ειχαμε εμβολιο, μονο μετρησεις. ειμαστε 9800 γρ, 75 υψος κ εχουμε 6 δοντια. ολα καλα. τωρα τον εχω μερες βραχνιασμενο. δεν εχει μυξες, δε βηχει, τιποτα. αλλα ειναι βραχνος. ο γιατρος μας ειπε μπολικα ζεστα ροφηματα και μια κατσαρολα να βραζει για τους υδρατμους. σημερα ειναι η τριτη μερα κ δεν εχω δει διαφορα, αλλα τουλαχιστον κοιμαται μια χαρα κ εχει τα κεφια του. κατα τα αλλα, τρωμε ακομα αλεσμενα, πινουμε ακομα μονο απο το μπιμπερο μας,δεν στεκομαστε απο πουθενα, δε μιλαμε, δε μπουσουλαμε... γελαμε ομως ολη μερα κ αυτο μου αρκει... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!δυσκολη νυχτα κ η χτεσινη,ξυπναει κ δεν ξανακοιμαται με τπτ..κουτουλαγαμε κ οι 2 ωσπου στο τελος τον ξαναπηραμε στο κρεβατι μας κ με τα πολλα κοιμηθηκε.3η νυχτα που κοιμαται μαζι μας.θελω να το κοψω,οσο κ αν μου αρεσει..

σπιρτουλι τωρα που ειπες για το πουλακι,εσεις το εχετε κατεβασει το πετσακι?η πρωτη παιδιατρος δεν το πειραζε καθολου,αυτος που παμε εδω κ 3,5 μηνες καθε φορα μας το κατεβαζει απο λιγο κ μας ειχε πει να το κανουμε κ εμεις συνεχεια γιατι αν δεν κατεβει γυρω στους 7-8 μηνες θα το εκανε αυτος λιγο "βιαια".ευτυχως τσουκου τσουκου το εχουμε κατεβασει τελειως πια.κ τωρα εχουμε ενα κανονικοτατο αντρικοτατο πουλακι!

τωρα κοιμαται,πηγα ενα σουπερμαρκετ κ θελω να βοηθησω τους δικους μου που μετακομιζουν.θα πανε πολυ μακρια μου ρε γμτ...απο πανω μου που εμεναν θα ερθουν στο διπλανο διαμερισμα! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το κατεβασατε ολο??????? :shock::shock::shock::shock: οχι εμεις το παμε αργα αργα.... απο 2 μηνων του το κατεβαζει λιγο λιγο και καθε βραδι στο μπανιο το παω εγω μεχρι εκει που το εχει κατεβασει....αλλα μην φανταστεις πολυ..... εχει φανει η ουρηθρα κανονικα αλλα ουτε στη μεση δεν εχει παει... μου ειπε μεχρι 18 μηνων αν δεν εχει κατεβει θα παμε σε παιδοχειρουργο να του το κανει με ενα εργαλιο που δεν θα πονεσει και δεν θα τραυματηστει!!!!!!!! τι αγχος και αυτο το πουλιιιι :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολο,ολο!εντωμεταξυ ειναι τεραστιο!! :lol::lol: οχι επειδη ειναι γιος μου...αληθεια,οταν θα κατεβει θα δεις ποσο μεγαλο ειναι κ κρυβοταν!

πολυ γκρινια ρε παιδι μου...δεν την παλευω.εχει γινει πολυ κακομαθημενο.μονο αγκαλια θελει κ αν δει κατι κ δεν το φτανει να το πιασει φωναζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε? μονο η δικη μου παιδιατρος ειναι της αποψης οτι δεν το πειραζουμε καθολου το πουλακι? :roll::roll::roll: ρανια μου εμας το χει καθιερωσει πλεον κατα τις 2 ξυπναει κ το παιρνουμε στο κρεβατι μας...

παρεπιπτοντως μαρακι εχει 2 μερες σταματησα να θηλαζω, δεν πηρα χαπι το ελαττωσα σιγα - σιγα ωσπου εστερεψε η πηγη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμας το χει καθιερωσει πλεον κατα τις 2 ξυπναει κ το παιρνουμε στο κρεβατι μας...

Και η Ιωαννα μου το ιδιο.....λες και εχει ξυπνητηρι....02.00-02.30 ξυπναει και την παιρνω στο κρεβατι μου (πραγμα που κοροιδευα κ ελεγα οτι δεν θα το κανω ΠΟΤΕ...καλα να παθω!).

Γεια σας!!!!

Τι κανετε;

Καλα απ οτι βλεπω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ λολλιποπ,μες στο μυαλο μου εισαι!!τωρα εμπαινα στο φορουμ κ σκεφτομουν πως μερες εχεις να κανεις εμφανιση!βαριεμαι...ειναι κ ο αδερφος μου κ ο πατερας μου εδω κ ασχολουνται με το μικρο βλεποντας ποδοσφαιρο κ βαριεμαιιιιι!!

ααα,εσκασε κ τριτο δοντι πανω.αρα εχουμε συνολο 5!και αυριο μεθαυριο το κοβω να σκαει κ το αλλο πανω.

ψωμια,παντου ψωμια..του εχω δωσει κ τρωει στον καναπε,στη μοκετα κ εχω παντου ψιχουλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα καλησπερα καλησπερααααααααααααααα :x

ελα σοφουκακι μας εσκασες (με την καλή την εννοια) αλλα οκ... αργότερα τελικα ε; :roll:

Κωνσταντίνος κ μεις δεν το πειράζουμε καθόλου ακομα, το ειχα ψαξει κ ολοι οι κοντινοί μου (συγγενεις με αγορακια + γιατροί) το ιδιο μου ειχαν πει, κ γι αυτο ακολούθησα αυτο το δρομο :)

αχ αποθηλάσατε πουλάκια μου ... ε γι αυτο ισως να θελει αγκαλιτσες το βραδακι :x

να σκεφτεστε οτι θα μεγαλώσουν τοσο γρήγορα που ουτε να μας φτύσουν δεν θα θελουν καποια στιγμή (πχ εφηβεία ;;!), οποτε...ας τα χορτάσουμε τωρα που ειναι νινακια :x:x:x:x:x:x

εμεις εχουμε τα εξης ΚΟΥΛΑ νεα... ο κανακαρης μου ΕΦΑΓΕ κρεας + λαχανικα και φρουτο... ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΤΟΙΜΑΤΖΙΔΙΚΑ ΤΟΥ ΣΟΥΠΕΡΜΑΡΚΕΤ !!!! ξερετε, αυτα τα γυαλινα βαζακια! κ τον ταϊσε φρούτο η εφηβη αδελφή μου κ μεσημεριανο ο Φώτης... αν ειναι δυνατέλι........!!!!!!;;;!!!!!

πηγαμε κ jumbo κ ανανεώσαμε τα παιχνιδακια μας, επιστρέψαμε και αποκοιμηθήκαμε... τωρα ειναι η ώρα των ενηλίκων !!!!

καληνύχτα απο μας :x;):x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, τι μου κάνετε?

Επέστρεψαν οι μύξες!!!! Πιο ήπια βέβαια αλλά φρίκαρα πάλι!!!! Το Σάββατο το απόγευμα ξεκίνησε με αψου-αψου, την έχω πλακώσει στους ορούς και στο σκουπάκι που μπαίνει στη μύτη και τα ρουφάει αλλά αυτή ορίεται στο κλάμα!!!

Κωνσταντίνε τα καταφέρατε τελικά και αποθυλάσατε ε? Μπράβο εγώ ακόμα τίποτα και με τη παιδίατρο που το συζητήσαμε μου είπε αφού μου κοιμάται το βράδυ συνεχόμενα να συνεχίζω μέχρι να έχω!

Spirtouli η συμβουλή σου για το φαγητό το μεσημέρι έπιασε τόπο! Είμαι κι εγώ πιο ήρεμη και τρώει το μπουμπούκι μου!!!! Να' σαι καλά!!!!!

Το Σάββατο το απόγευμα πήγαμε σε κάτι γενέθλια μιας φίλης μου και το Marieken μου ήταν το πιο μικρό της παρέας!!!! Όλα τα άλλα ζουζούνια χορεύανε και εμείς τίποτα!!!! :lol::lol::lol: Θα μεγαλώσουμε όμως και θα τους τρώμε όλους στο χορό!!!! :lol::lol::lol:

Αυτά ήταν τα νέα μας!!!

Αλήθεια ρε κορίτσια εσείς πότε θα στολίσετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τέλεια!! Τι να σου πω κορίτσι μου; Όντως δεν έχει λογική!! Αλλά γι αυτό ακριβώς δεν χρειάζεται να κοιτάξεις άλλο τη χοριακη από τη στιγμή που είδατε έμβρυο που αναπτύσσεται και ακούσατε και καρδιά ❤️ ❤️!! Λογικό να είσαι επιφυλακτική με το τι θα γίνει στη συνέχεια αλλά πιστεύω αυτό το σπορακι φαίνεται να είναι αποφασισμένο να μείνει!! Να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς άλλα απρόοπτα εύχομαι! Αν θελήσεις μας λες τα νέα σου από τον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα! Οτιδήποτε θελήσεις είμαστε εδώ!!!
    • Σε μια βδομάδα πάλι!!!! Και ότι γίνει!!! Μακάρι βρε κορίτσια δεν ξέρω τι να πω!! Πως γίνεται να έπεσε χτες η χοριακη στα 2.500 και να φάνηκε σήμερα ένα μωρό μεγάλο κ καρδιά? Ενώ ο σακος ήταν κενός με 3.500...τώρα τι έγινε???
    • @marw90 πόσο τέλεια νέα!! Χάρηκα πολύ!! Δεν ξέρω αν έχει ξαναγίνει αλλά τα νέα σου ήταν ανέλπιστα καλά!! Μπράβο στον γιατρό!! Εύχομαι όλα να πάνε πολύ καλά από δω και πέρα!! Κράτα ό,τι είδατε στον υπέρηχο!! Τώρα πότε θα ξαναπάς στον υπέρηχο;
    • Μα έκανα 2 χοριακες....κ με επηρέασαν!!! Αν έπεφτε η χοριακη κ είχα δει σάκο μόνο έπρεπε να μη φανεί κάτι...κ μου λέει καλε αυτό εδώ μεγάλωσε κ ακούω κ καρδιά!!!! Τα παίξε ο γιατρος!!!
    • Είναι στον Αγιο Νικολαο Λασιθίου αλλά έχει κ κλινική στην Αθήνα εάν θέλετε! Είναι πάρα πολύ καλός! Πήγα σε αυτόν διότι πάνε 4 φίλες μου...οι 2 έμειναν αμέσως έγκυες κανωντας ένα δύο εξετάσεις που τους είπε και γενικά είναι κορυφή. Δε ξέρω πως έγινε να έπεσε η χοριακη κι να ακούσαμε καρδιά γι αυτό κρατάω πισινή!!!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...