Μετάβαση σε περιεχόμενο

6ΜΗΝΩΝ ΠΙΑ, ΚΡΕΜΕΣ, ΦΡΟΥΤΑ, ΒΑΦΤΙΣΙΑ !!!!!!!!!


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια!φρογκυ περαστικουλια σας...τι ζορι κ αυτο με τους πυρετους..εμεις εχουμε μεινει στη μυξα.ποοοολυ μυξα ομως.με την κανουλα τρεχει!

γιωργο τελειος ο μπομπιρας!

εγω σημερα την κοπανησα κατα τις 12 απτη δουλεια,αφησα την κοπελα.τι ωραια να εχεις υπαλληλο τελικα!για να δω αν θα το λεω αυτο τελος του μηνα που θα την πληρωσω...πηγα τα σουπερμαρκετ μου κ ηρθα πηρα μανα κ γιο κ πηγαμε βολτα στη θαλασσα.εχω ακουσει πως κανει πολυ καλο σε κρυωματα το θαλασσινο αερακι.ο μικρος ξετρελαθηκε.εκατσε κ επαιζε με τα χαλικια.στην αρχη τα πηγαινε στο στομα,αφου του τραβουσα τα χερια μετα μονο επαιζε.του βουτηξα κ τα χερια μεσα,του αρεσε πολυ!αυριο παλι!

παω να κοιμηθω,εχει δωσει ο θεος τις τελευταιες μερες κοιμαται 1,5 με 2 ωρες τετοια ωρα κ ξεραινομαστε κ εμεις!!το απογευμα εχω ορθοπεδικο.να δω τι θα μου πει παλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 898
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιωργο γουελκαμ μπακ! Αλλαξες νικ νειμ? Δεν σε καταλαβα. Κουκλι ο μικρος!!!

Βρε φρογκι περαστικα σας κοριτσι μου. Γιατι τοσο πυρετουλι :( Το ντεπον δεν κανει τιποτα?

Ρανια να ξεκουραζεσαι, απο την αρχη σωματικα κ ψυχολογικα δεν εχεις ηρεμησει καθολου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια, εγραφα, εγραφα κ ολα σβηστηκαν! :evil::evil:

ζω ενα δραμα.... εδω κ 20μερες που σταματησα να θηλαζω το βραδυ, ξυπναει στις 1 να ξαναφαει , τι θα τον κανω ρε κοριτσια πειτε καμια γνωμη?

ρανια χαπι πηρες οταν σταματησες τον θηλασμο? ή εβαλες σφικτο σουτιεν κτλ?

φρογκι περαστικα σας καμια ιωσουλα θα ειναι με υψηλο πυρετο :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Konstantinos στη διαρκεια της ημερας θηλάζεις κανονικά;

εκοψες τον νυχτερινό ή ολο το θηλασμό μονομιάς ; cool my friend :geek: στο λεω εγώ που εδω και τοσους μηνες λογω θηλασμού ξυπνάω 3 - 4 φορες ΚΑΘΕ ΝΥΧΤΑ...

του λείπει η επαφή με σενα μαλλον... οταν θηλαζατε ξυπναγε το βραδυ ή κοιμοταν σερί ;;

μην του κοψεις την επαφή αποτομα, το νου σου στη ψυχική του υγεία :geek:

περαστικά σας froggy + ρανια !! εμενα σανα πα να κανει λιγο μυξα μου φαίνεται... :| ας ελπισουμε οτι θα το γλιτωσουμε (λεμε τωρα...χαχα) ...

ειμαι πτωμα.... αντε ... καληνυχτούδια σας :x :x :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν γυρίσαμε από γιατρό..Ίωση είναι.συνεχίζουμε με ντεπον πιο ανεβασμένη δόση και απλά τον παρακολουθώ μηπως έχει κι αλλα συμπτώματα.2-3 μερες λογικά θα κρατήσει,ευτυχώς η διάθεσή του είναι σχετικά καλή,έπαιζε πριν και τώρα κοιμήθηκε,Αχ σαν ζαβλακωμένο είναι το παιδάκι μου :( Καληνύχτα μανούλες! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki εδω κ 2 μηνες θηλαζα μονο πρωι - βραδυ κ κοιμοταν σερι απο 2,5 μηνων ... κατα την διαρκεια της μερας τρωει κανονικα τις στερεες τροφες χωρις να συμπληρωνει με γαλα... εδω κ 20 μερες ειπα να αντικαταστησω τον ενα θηλασμο απο τους 2 με σκονη κ ηρθαν τα πανω κατω... στην αρχη νομιζα οτι ειναι τυχαιο λογο του οτι ειχε λιγο μυξουλα, βηχα κτλ γι αυτο ξυπναει κ επι της ευκαιριας τρωει κιολας :roll:

ομως τωρα που του περασαν ολα τα υπολοιπα συνεχιζει το ιδιο βιολι! :cry::cry::cry::(

κ εχω παθει νευρικο κλονισμο :evil: βεβαια κ να θελω τωρα να τον θηλασω πρωι βραδυ δεν γινετε γιατι εχει λιγοστεψει κατα πολυ το γαλα μου... :roll::roll:

βοηθειαααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κων/νε,εγω το θηλασμο το σταματησα σταδιακα.εδινα 5 γευματα,μετα 4, 3 κ ουτω καθεξης.συμπληρωνα με αυτο που ειχα κρατησει στην καταψυξη.στο τελος που ειχα φτασει να του δινω ενα γευμα την ημερα,ο γυναικολογος μου ειπε απλα να σταματησω.ουτε χαπια ουτε δεσιμο στο στηθος.εβγαλα λιγο μετα απο 2 μερες με το θηλαστρο γιατι ενιωθα μπουκωμα κ δεν ξαναχρειαστηκε.

αχχχ,αυτο με το ξυπνημα ειναι πικρη ιστορια..το τελευταιο διμηνο ξυπναει καθε βραδυ απο 5 μεχρι 15 φορες!!του χωνουμε την πιπιλα κ ξανακοιμαται.ειπα να του την κοψω σιγα σιγα,αλλα δεν γινεται.κ τωρα που ηπιε το γαλα του κ αποκοιμηθηκε,δεν του την εβαλα.μεσα σε 3 λεπτα αρχισε να ουρλιαζει,του την εβαλα κ ξεραθηκε..

αα,να ρωτησω κατι αλλο..τα σηκωνετε να ρευτουνε ακομα με το γαλα?εγω οχι πια.του το δινω κ το πινει μονος του στην κουνια κ τον παιρνει ο υπνος.κ κατι αλλο.με την κρεμα την απογευματινη πως τα πατε?εμας τωρα την τρωει πολυ αλλα κανει συνεχεια γουλιες μεχρι το βραδυ (κ βρωμανε παρα πολυ).οπως εκανε κ με το γαλα..

αυτα!!αντε καλη σας νυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλλες και αγαπητες φιλες , ναι εγω ειμαι ο daddy cooll :):) με τον ερχομο του μπεμπη ειπα να αλλαξω Nickname !!! :):):):):):):o)8-}8-}8-}

froggy μου περαστικα του σε καταλαβαινω και εμεις τα ειχαμε αυτα λιγο πριν την βαπτιση του και του βαζαμε 3 φορεσςτην ημερα μασκουλλες ,+ ενα σιροπακι για τον βηχα ευτυχως του βαζαμε υποθετο για τον πυρετο , δεν χρειαστηκε να παρει το nurofen σιροπυ και του περασε αλλα ειχε μιξουλλα και βηχα και φλεγματα το καημενο ειδαμε και παθαμε να το κανουμε καλα 2 μερες πριν την βαπτιση , 16 οκτ 2011 ητανε η βαπτιση παιδια !!!1 ηταν ΥΠΕΡΟΧΑ !!!! ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ! περιμενω φωτογραφιες απο την φωτογραφο και θα σας βαλω μολιε τις εχω , την ολη διακοσμηση την εχει κανει η γυναικα μου !!! παιδια ηταν ολα εκπληκτικα!!! :x:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

... αστε με αυτην την γριπη λιγο πριν την βαφτιση του εγινε καλα και παλι τωρα τρεχει η μυτουλλα του και εχουμε παλι βηχα δεν του δωσαμε κατι απλα θαλασσινο νερο στην μυτη και και κατι αλλες σταγονες και τουρουφαμε την μυξουλα εξω για να καθαρισει και να μην τα καταπινει . πολυ καλο παδια δεν ξερω αν το εχετε υποψιν παντως εγινε αναρπαστο στα φαρμακεια πηγα σε 3 για να το βρω . κανει δουλεια σχετικα με την μυξουλα , εχει 3 μερες που το χρησιμ. και ειδαμε διαφορα νιωθει καλυτερα και σταματησε να βηχει. δοκιμαστε το ονομαζεται physiomer baby .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α (οριστε...πως να σε λεμε τωρα;; συνήθισα με το daddy cool !!) new life και η αδελφή μου (mamapianisimo) βάφτισε στις 16/10 την μικρουλα της Δέσποινα - Χρυσοβαλάντω :x

να σας ζήσει !!!

Κωνσταντίνος, η γνώμη μου ειναι να του δινεις γαλατακι (ξενο) και ΑΝ θελει στη συνέχεια βαζε τον λιγο στο στηθος να νανουριζεται να αποκοιμιεται... την επαφή θελει, ετσι πιστευω εγώ...

ειναι μεταβατική φαση, θα δυσκολευτειτε λιγο τωρα αλλα θα περασει... κανε λιγη υπομονή!

Α! να κατι που ηθελα να σε ρωτήσω : στην κόρη σου παλι ετσι χαλαρά θηλαζες ;; ή στο πρωτο παιδί ηταν πιο συχνοί οι θηλασμοί ;; παντως ησουν πολύ τυχερή με τοσους αραιους θηλασμούς... εγω ειμαι με το ματι στο ρολόι ολη την ωρα, καθε 1.5-2 ωρες βυζι και γαλα... αχ αχ...

κοριτσια περαστικά στα μωρακια της παρέας που ειναι συναχωμένα :x καλή ανάρρωση :x

...εγω λεω να παω για νανιτο.... κις κις :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά στα μωράκια! αυτή η μεταβατική εποχή και οι παλιοιώσεις φταίνε για την ταλαιπωρία......

εμείς καλά, εδώ στους τρελούς ρυθμούς της δουλειάς.... βεβαια, δεν σας κρύβω ότι απογοητεύομαι με αυτή την κατάσταση της χωρας μας.. τόσο που σκέφτομαι με τι ψυχολογία θα πάμε για 2ο παιδάκι, έτσι όπως γκρεμίζουν και το παραμικρό όνειρό μας.... τι λέτε ρε κορίτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!

οπως υποψιάζεστε σηκωθήκαμε πουρνό πουρνό να μοιρασουμε το γάλα με τον κανακάρη μου :lol:

ε θα τα κανει ολα ανωκατω στο παρκο και στην κουνια του, θα ξαναπεινάσει και εκει ευελπιστω να ριξει εναν συμπληρωματικό υπνο μπας και ισιωσω και γω λιγακι απο διπλα του χιχιχι ...

demaki εγω σκεφτομαι οτι αυτοί (οι πολιτικοί μας και το λοιπό συνάφι...) κάπου θελουν να το πανε το παραμύθι, αλλα ποιος ξερει που ; να σου πω οτι κατα βαθος δεν πιστευω ουτε οτι θα πτωχευσουμε ουτε οτι θα γυρίσουμε στη δραχμή... καπου στο ενδιαμεσο θα παμε...

και για το επομενο παιδακι ... δεν τα μετράω αυτά! το ανθρώπινο ειδος καταφερνε να επιβιώσει στα προϊστορικά χρονια, μεσα σε σπηλιές, αργοτερα μεσα σε πολεμους κλπ... τώρα δεν θα τα καταφέρουμε;;;;;;; το πολύ πολύ να επιστρέψουμε ΟΛΟΙ στα χωράφια και δεν θα μας λειψει και τιποτα βασικό... μια χαρουλα θα ειμαστε...!! :mrgreen:

βουρ για το επομενο !!! (οσες εχετε περίοδο ...κλαψ κλαψ... :( ) :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, τι κάνετε? Μαρία ακόμα δεν έχεις περίοδο? Θηλάζεις ακόμα?

Το Marieken μου με έκανε πολύ ευτυχισμένη!!! Έφαγε όλο το μπολάκι με το φαγητό της χθες το μεσημέρι και δεν το έφτυνε όπως συνήθιζε!!!! Αχ, μακάρι να συνεχίσει έτσι!!! Εμείς τις διώξαμε τις κακές μυξούλες!!!! Επιτέλους!!!

Χτες πολύ γέλιο, είχε έρθει η γιαγιά μου σπίτι να τη δει και την κρατούσε η μάνα μου και μόλις της μιλούσε η γιαγιά έσκυβε το κεφάλι σαν να ντρεπότανε!!!Έπρεπε να την πάρω video!!!Πολύ γέλιο!!!! Δεν το έχει ξανακάνει τόσο έντονα!!!!!

Αυτά τα ολίγα! Εμείς ρε κορίτσια για βάφτιση λέμε τον Σεπτέμβρη του 2012 για να είναι και λίγο μεγάλη να καταλαβαίνει και να χορέψει και λιγάκι!!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδιααα!Είμαι κομμάτια!Δύσκολη νύχτα,ενώ άρχισε να πέφτει ο πυρετο΄ς κ είναι ευδιάθετος,άρχισε ο βήχας κ το μπούκωμα.Όπως καταλαβαίνεται ήμασταν στο πόδι όλη νύχτα!Τώρα κοιμάται!Ο γιατρός είπε πολλές πλυσεις με φυσιολ.ορό κ ναπίνει 6 σταγόνες zirtek την ημέρα για το μπούκωμα..αντε να περάσει :(newlife έστειλα ήδη τον άντρα μου να πάρει το μαραφέτι για τις μυξούλες!Marieken μου άντε μπράβο τη ζουζούνα,της άνοιξε η όρεξη!Όσο για την κατάσταση στην χώρα..με ένα μισθό είμαστε,προς το παρόν είμαστε οκ,ευτυχως δεν έχουμε ενοίκιο,με κάτι εξτρα απο γονείς,αλλά το μέλλον θα είναι δύσκολο,καλομάθαμε κακά τα ψέματα,θα μάθουμε κ στα δύσκολα όμως!Αυτό που με λυπεί πολύ είναι τα 6 χρόνια σπουδών μου :evil: που ναι μου δώσαν πολλά αλλά όχι την επαγγελματική αποκατάσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!εμεις ευτυχως κοιμηθηκαμε παρα πολυ καλα σημερα.μονο κατα τις ΅6:30 ξυπνησε με βουλωμενη μυτη κ ρουφαγαμε τις μυξες του.κ εμεις εχουμε αυτο το "ρουφηχτηρι" που λεει ο γιωργος.ευτυχως κοιμηθηκε μετα μεχρι τις 9:15.οποτε αφου κ εγω παω το μεσημερι για δουλεια ελιωσα στον υπνο.τωρα ξανακοιμαται εδω κ μια ωρα περιπου.εκανα ολες μου τις δουλειες,μπανιο κ τον περιμενω να ξυπνησει να τον χορτασω μεχρι τις 2 που θα φυγω..

απο φαι παμε καλυτερα κ εμεις.το τρωει σχεδον ολο.αποφευγω ομως την κρεμα το απογευμα γιατι κανει γουλιες που σας ελεγα.ετσι,αν ειναι να ερθει κοσμος στο σπιτι η να βγουμε εξω,του δινω φρουτα.χτες για να φαει το φαγητο του το μεσημερι,τον αφηνα να παιζει με το κουταλι.μου το βουταγε την ωρα που του το πηγαινα στο στομα κ ετρωγε με τα χερια.περιττο να σας πω πως εγινε!αφου ηρθε ο αντρας μου κ επαθε σοκ(λες κ αυτος θα καθαριζε!).τον σηκωσα μετα,κατω απο το νεροχυτη τον τιναζα.μεχρι κ πισω απο τα αυτια ειχε φιδε κ μοσχαρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βουρ για το επομενο !!! (οσες εχετε περίοδο ...κλαψ κλαψ... :( ) :lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: Α, βρε Μαράκι, με έκανες κ γέλασα! ναι κ εγώ θέλω να διαπνέομαι απο αισιοδοξία, αλλά μερικές φορές κάμπτομαι με τόοοοοση προπαγάνδα κ μπιρι-μπιρι :? Οφείλω να ομολογήσω ότι μου έδωσες κουράγιο, απλώς να μωρέ, είναι που δουλεύω, πάω-έρχομαι, πολλή ορθοστασία (φιλόλογος γαρ) κ σκέφτομαι μήπως δεν τα καταφέρω με μια νέα εγκυμοσύνη κ ίσως να στρεσάρω κ το εμβρυάκι μου :| Για να αφήσω τη δουλειά, δεν το διαννοούμαι καν! Βρήκα τόσο ιδανικές συνθήκες κ δεν υπάρχει περίπτωση. θα βρεθεί η άκρη!

froggy κι εσύ του επιστημονικού κλάδου? με τι καλά ασχολήθηκες στις σπουδές σου? Περαστικάκια στον γιόκα!

marieken πολύ ωραία που έστρωσε με το φαγάκι της η μικρή. φεύγει μια εννοια, όσο να πεις..

Γιώργο, να χαίρεστε τον νεοφώτιστό σας! είναι πολύ φάτσας!

Ράνια γειααα :)

σας αφήνω να ξεκουραστώ λιγάκι. έπαθα ένα λουμπάγκο κ είμαι με εμπλαστρο. παρόλ'αυτά, μόλις πριν λίγο τελείωσα τις δουλειές. τον μικρό τον είχε κλασικα η γιαγιά κ τώρα κοιμάται. έχει τέλεια μέρα!

φιλιάααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ω ναι... σε θελω αισιόδοξη demie μου !!! μωρε ολα καλά θα πάνε ! κοιτα, οσοι ηταν καλοβολεμένοι θα ξεβολευτούν... η μεση τάξη το πολύ πολύ να κοψει τις εξόδους και το πολύ shopping therapy... θα γινουμε ολοι πολύ πιο μετρημένοι στα εξοδα μας και θα βγαίνει ο μήνας... οσοι ζουσαν με διακοποδάνεια και πλαστικό χρήμα (αλογιστα εξοδα) εκεινοι θα τα βρουν σκούρα... ε ενταξει ! ας θυμηθούν μερικοί οτι πρεπει να ζουμε με αυτά που εχουμε οχι με δανεικά !

και η κριση κρίση, αλλα οι ταβερνες και τα μεζεδοπωλεία ειναι τιγκα ! ασε που ΟΛΟΙ χρησιμοποιούν τα αυτοκινητάκια τους εδω στην Αθήνα, λες και δεν κοστίζει η βενζίνη ή δεν μετρά η φθορά στο αυτοκίνητο... ελατε μια μερα να δειτε ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ κατω απο το σπιτι μου ΟΤΙ ωρα θέτε... και δεν μενω κέντρο ! μενω παραεξω (Νεο Κόσμο/Δάφνη, για οσους γνωρίζουν απο Αθήνα)... ολοι για καφεδακια και βολτες πανε !

Γι αυτό οταν "οργιαζουν" στα κανάλια οι εξελίξεις κλπ κλπ εγώ κρατάω ΜΙΚΡΟ ΚΑΛΑΘΙ...

Marieken μου, δυστυχώς περίοδο ακομα δεν εχω... θηλαζουμε ακομα ανα 2ωρες ! εκτος απο τη νύχτα που θηλάζει λιγο πιο αραιά (3-4 φορες το 12ωρο) ... αλλα κ πριν την εγκυμοσύνη ειχα αστατο κ μεγαλο κυκλο οποτε δεν μου κανει εντυπωση που και τωρα δεν εχω... αλλα θα με βολευε γιατι ΘΕΛΩ να ξαναμεινω εγκυος σχετικα συντομα...θα ηθελα τα παιδια μου να εχουν μικρη διαφορα ηλικίας :x:x:x:x:x κατα προτίμηση θα ηθελα πάλι αγόρι και να γεννήσω φθινοπωρο - αρχες χειμώνα (Χριστουγεννα θα ηταν το ιδανικότερο)

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑ :lol::lol::lol::lol: (μη γελατε καλε ! αλήθεια λεω !)

και αφού σας βομβαρδισα με τα δικα μου, σας καληνυχτώ μπάι μπάι ! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατα προτίμηση θα ηθελα πάλι αγόρι και να γεννήσω φθινοπωρο - αρχες χειμώνα (Χριστουγεννα θα ηταν το ιδανικότερο)

εντάξει, έχω μείνει speechless :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

όμως να σου πω, αγαπητή μου, εγώ τα θέλω λίγο αλλιώς:

θα ήθελα λίγο ροζ αυτή τη φορά [smilie=sign19.gif] , κ να μείνω έγκυος αυτό το μήνα :mrgreen: κ να γεννήσω Αύγουστο -πρώτα ο Θεός- ώστε τον Σεπτεμβρη να πάω δουλειά :geek: . θέλω πολλά, το ξέρω.. [smilie=sad5.gif]

την υγειά μας να'χουμε κ κατα τα άλλα συμφωνώ απόλυτα με όσα λες περί της πραγματικότητας μέχρι τώρα. ίδωμεν! καληνυχτούδια!

υ.γ. αλλάζουμε με την περίοδο? θες τη δικιά μου, που μου ήρθε στις 40 μέρες :angry: έλεος, στιγμή δε μ'αφησε να χαρώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας :!!!!!!!!!!!!!μες τα νευρα :evil::evil::evil: ειμαι βλεπω να μας .γ@......αυτος ο παιδικος φετος. :o .εκτος οτι ο μεγαλος ακομη βηχει ευτηχως ειναι μονο απο λαιμο και δεν εχει βροχικα χτες τσουπ κυλησε και η μικρη με ενα σκυλισιο βηχα ,ηρθε ταχυτατα η παιδιατρος την ειδε και μας ειπε αρχη λαρυγγιτιδας το προλαβαμε αμεσως πηρε κατι σταγονες της οποιες θα παιρνει για αλλες 2 ημερες και ενα σιροπακι για τον βηχα,,ευτηχως μυξες δεν εχει κατι ψιλα ρουθουνισματακια κανει και το καλυτερο δεν μας εκανε πυρετο....θα παρει πολλα αντισωματα φετος βλεπω ;);) ....σπιρτουλι αυτο για το πρωτο και το δευτερο παιδι δικιο εχεις καπως ετσι γ ινεται...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!Mammys περαστικα στα μικρουλια σου!!! τι να κανεις αυτα εχουν οι παιδικοι....

Εγω παλι δεν νομιζω πως τα πραγματα ειναι τοσο απλα οσο τα περιεγραψε το αγαπητο Μαρακι μας.... τα χειροτερα ερχονται... δεν νομιζω πως μονο με το να κοψουμε το shopping και τη διασκεδαση θα σωθει το πραγμα.... εδω θα μας φορολογησουν για τα 700 ευρω που παιρνουμε... υπαρχουν οικογενειες που πεινανε.... που δεν μπορουν να δωσουν τα βασικα στα παιδια τους...δεν νομιζω να ονειρευτηκαμε τετοια πραγματα για τα παιδια μας... στο δικο μου σπιτι δουλευει μονο ο ενας.... τελευταια φορα που πηγα για ποτο ηταν 10/7/2010 λιγο πριν μαθω για την εγκυμοσυνη μου... τα εξοδα τους σπιτιου ρευμα νερο και θερμανση τα πληρωνουν οι γονεις του αντρα μου και παλι δεν τα καταφερνουμε... τελειωνουν τα λεφτα και μενει μηνας... με τα βασικα.. οχι τιποτα παραπανω... πηγα πριν λιγες μερες στο φουρνο και μου λεει η κοπελα που δουλευει εκει αν εχω ρουχαλακια να μπορω να τα δωσω σε μια φιλη της που γενναει τωρα και εδιωξαν τον αντρα της και απο τη δουλεια... :(:(

τι να πω βρε παιδια εγω σκεφτομαι αν εχουμε το δικαιωμα να φερνουμε παιδια σε αυτο το κοσμο κατω απο τετοιες συνθηκες???? και να μην κανουμε και παιδια??? τι να πω καθε ενας ζυγηζει την κατασταση και πρατει....

αυτα!!!!! ελπιζω να μην παρεξηγηθω.... φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να παρεξηγηθείς βρε spirtouli, σάμπως δεν ισχύουν όλα αυτά που γράφεις? ξέρω κ εγώ... τι να πω... θέλουμε τόσο ένα 2ο παιδάκι κ μας κάνουν να το σκεφτόμαστε μέχρι τελευταίας ρανίδος σκέψης :? άσε που με τόσο κακό γύρω μας κ ανάξιους να χειριστούν τα φλέγοντα ζητήματα της χώρας, ζήτω που καήκαμε...τι να δεις κ απο πού να κρατηθείς! εμείς πάντως έχουμε περικόψει εννοείται τις εξόδους κ δεν το κόβω να ξαναβγαίνουμε, όπως κάναμε όλη την ώρα, παλιοτερα :roll:

φιλάκια, πάω δουλειά. τα λέμε μεσα στο σ/κ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε σπιρτουλακι τι παρεξήγηση ;;; δεν ξερω τι γίνεται με την κυβερνηση (δημοκρατική χούντα :shock::lol: ) αλλα εδώ εχουμε δημοκρατία δημοκρατία !!! και φυσικά και υπαρχουν οι περιπτωσεις που λες... απλα εγω γυρω μου συναντάω πιο συχνά τις εξής : φίλη μου με δυο παιδάκια χρώσταγε 3 ενοικια και παρ ολ αυτά πηρε αντρα και παιδιά και πηγε διακοπες ενα καλοκαιρι (ουτε καν σε δικο της σπιτι, σε ξενοδοχειο παρακαλώ !!!! :shock: ) -- ενταξει τετοια πραγματα για μενα ειναι απαραδεκτα...

ομως ΣΙΓΟΥΡΑ υπαρχουν πολλες οικογένειες που υποφέρουν και θα υποφερουν με αυτα τα οικονομικά μετρα, με την ελλειψη θεσεων εργασίας στον ιδιωτικό τομεα κλπ... ειναι μεγάλη αλήθεια...

εγω θελω να παραμενω αισιόδοξη και να σκεφτομαι θετικά οτι καποια στιγμή κατι θα βελτιωθεί στην καθημερινότητα πολλων οικογενειών :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

και που !!!!! τωρα που θα μειωθούν οι εξοδοι, θα κοψουμε και τηλεοραση/φως λογω τιμολογίων ΔΕΗ ...εκει να δειτε ΤΕΚΝΟΠΟΙΗΣΗ !!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ !!! ε τι αλλο μας μενει να κανουμε κατω απο τα σκεπασματα ;););););););););););):mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα mariaωραία τα λες!!εγώ πάντως δε θέλω ακόμα 2ο νΙνί,εδώ στο πρώτο έπαθα τρελό σοκ,αφού αλλιώς τα κανόνιζα κ αλλιώς μου ήρθαν αλλά δε το μετάνιωσα στιγμή! :D όσο για τις σπουδές που με ρώτησες demie..γεωπόνος ΑΠΘ..και τι έμεινε?μόνο ο ΠΟΝΟΣ!!ΑΑΑΑΧ!Μπορεί όμως να μου χρειαστουν οι γνώσεις σαν αγροτισα που θα καταλήξω στο τελος!χαχα :lol: Το αντράκι μου βήχει αρκετά,δύσκολο βράδυ κ το χτεσινό..οοοουφ φύγε παλιοαρρώστια!!! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσόπουλα τι κανετε????????

χαθηκα αυτες τις μερες...δεν προλαβαινω να μπώ...το σκατουλακι μου δεν καθεται λεπτο ησυχο...

το λοιπον το αναλατο,αλεσμενο με μια κουταλια λαδι κ λιγο λεμονι φαγητο της το φτυνει με μια εκφραση αηδιας...βλεπει εμας να τρωμε κ ορμαει να φαει :lol::lol::lol: οπότε κι εγω σημερα της εδωσα ψαρι με πατατα σαλατα απτην δικη μας κ ψωμακι :lol::lol::lol: τρελαθηκεεεε και το απογευμα μετα την κρεμα μασουλησε κ λιγο τσουρεκακι :lol::lol: ειναι απιστευτη ετσι οπως μασαει με τα δυο δοντινια της ...αυτα κατα ταλλα καλα...την κραταω κ κανει κανονικοτατα βηματακια αλλα απο μπουσουλημα 0 ακομα.

βλέπω πολλες σκεφτεστε για δευτερο ε?????εγω κανω τον κινεζο οποτε παει εκει η συζητηση...φιλακιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας!βλεπω επεσε πολυ σκεψη σχετικα με τα οικονομικα ζητηματα μας..εγω παντως κοριτσια,βλεπω πως εδω κ 2 χρονια εχει αυξηθει κατα πολυ η δουλεια μου (αισθητικος).εχω κ πολυ καλες τιμες βεβαια,αλλα βλεπω πως ολες κλαιγονται αλλα ολες φτιαχνονται.χαρακτηριστικο παραδειγμα μια πελατισσα που εχω εδω κ 2 μηνες,ερχεται 2 φορες την εβδομαδα για μασαζ συσφιξης.ειναι 50αρα,45 κιλα παρακαλω,με λιιγο τοπικο παχος κ σκαει 50 ευρω την εβδομαδα για μασαζ.με τη συνταξη της.κ μαλιστα μετα τις 20 του μηνα δεν εχει να με πληρωσει κ περιμενουμε να παει 1η ο μηνας να παρει τη συνταξη της.δεν θελει σκοτωμα?κατα τα αλλα δεν εχει..ασχετα αν εμενα με βολευει.

εμεις οικονομικα δοξα το θεο δεν εχουμε προβλημα.δεν εχουμε ενοικιο,δουλευουμε σε καλες δουλειες κ οι δυο.βεβαια εγω ως ελευθερος επαγγελματιας αυριο-μεθαυριο μπορει να μην εχω δουλεια κ ο αντρας μου ειναι με συμβαση σε καλη θεση.δηλαδη δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει.παρολα αυτα,φροντιζουμε να μην εχουμε περιττα εξοδα,ακριβως γιατι δεν ειμαστε μονιμοι.κ εγω συμφωνω με τη μαρια,πρεπει λιγο να συμμαζευτουμε.μας εφαγαν οι μαρκες κ η ακριβη ζωη.το φαινεστε.σιγουρα τα πραγματα εχουν δυσκολεψει πολυ κ θα ερθουν χειροτερες μερες..αλλα μου τη δινει οταν βλεπω μια φιλη μου να κλαιγεται πως δεν εχει λεφτα κ να ψωνιζει ολο μαρκες στο μωρο.το δικο μου τι επαθε δηλ που του παιρνω απο ζαρα κ απο τζαμπο κ πανες απτο λιντλ?παρολο που δεν εχουμε οικονομικο θεμα.κ που εχει μονο 2 πουλοβερακια για εξω?πρεπει να γεμιζουμε ρουχα για ενα μηνα που τα βαζουν?αντε συγχιστηκα τωρα...

κατα τα αλλα καλα,περαστικα στα μικρουλια σας,φιλακια,καληνυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...