Μετάβαση σε περιεχόμενο

6ΜΗΝΩΝ ΠΙΑ, ΚΡΕΜΕΣ, ΦΡΟΥΤΑ, ΒΑΦΤΙΣΙΑ !!!!!!!!!


Recommended Posts

Κοριτσάρες καλησπέρα από την όμορφη Ιεράπετρα!!! Κάνει ψωφόκρυο!!!!! Έχουμε ανάψει τζάκι και χαλαρώνουμε από μία κουραστική Κυριακή με τραπεζώματα σε γονείς και πεθερικά!!!! Εγκαινιάσαμε την καινούργια μας τραπεζαρία! Κορίτσια έφτιαξα ένα γλυκό τέλειο!!!! Μπανόφι λέγεται και είναι τέλειο και μετά λέω ότι θέλω να χάσω κιλά!!!! :D:D:D:D:D Το Μαρικέν μου είναι λίγο κρυωμένο!!! Έχει μυξούλες! Και από φαΐ ούτε να το δεί δεν θέλει! ευτυχώς τρώει όλα τα υπόλοιπα!!!

Ράνια ελπίζω να πήγανε όλα καλά με τα βαφτίσια!!!!!

Αυτά τα ολίγα!!! Φιλάκια πολλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 898
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσακια,γυρισαμε απτα βαφτισακια μας!ολα πηγαν καλα,πολυ κλαμα ο τυπος ομως...στην αρχη τον ειχα παρει κοντα στην κολυμπηθρα κ τη χτυπουσε κ κουνιοταν το νερο κ αυτος ξελιγωνοταν στα γελια.μοις ομως τον λαδωσε ο νονος του αρχισαν τα οργανα!τον βουτηξε κ αγαρμπα ο παπας απτα μπρατσακια του,πλανταξε το καημενο.ησυχασε στο τελος που μας μιλουσε ο παπας...τωρα ειναι μεσα στην τρελη χαρα!

ξυπνησα το πρωι με ενα πονο απιστευτο στη μεση...κατι τα τακουνια μετα,κατι η αγκαλια ολη την ωρα το μικρο,εχω ψοφησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο βρε Ρανια, να σας ζησει ο μικρος και παντα ευτυχισμενος!!!! σου εφυγε και αυτο το αγχος τωρα....

εμεις συνεχιζουμε να μην θελουμε μακαρονια και ρυζι που του εδωσα σημερα δεν το ηθελε, του το αλεσα γιατι οταν βρει κομματακια μεσα στο στομα του ανακατευεται αλλα και παλι δεν το εφαγε με τρελη χαρα.... θα συνηθησει που θα παει..

Μαρακι πατατακια???? τι λες τωρα?? αυτο σηκωνει μεγαλη μαχη... τοσο αλατι στο μωρο?? δηλαδη το πατατακι του αρεσε???? :roll::roll:

φιλακια τα λεμε αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια καλοφωτιστος ο Βασιλης σας!! να ειναι παντα ευτυχισμενος στη ζωη του και μην ανησυχεις θα ξεκολλησει με τον καιρο.

Μαριεκεν περαστικα σας :(

Σπιρτουλι το καθισμα εμεις το αλλαξαμε γιατι οπως καταλαβαινεις ανεξαρτητα με τα κιλα δεν χωρουσε το παιδι με τιποτα. Ζοριζοταν και εκλαιγε. Μη κοιτας τους μηνες αλλα το μεγεθος του παιδιου και τις προδιαγραφες του καθε καθισματος. Εμας το παλιο ηταν μεχρι 9 κιλα αλλα απο τα 7 το βγαλαμε κ βαλαμε καινουριο πριν εναμιση μηνα περιπου. Φαντασου οτι το ιδιο καθισμα η αδερφ μου το εβγαλαν 9 μηνων.

Που να τη στριμοξω εγω τη Σκλεναρικοβα μου :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ράνια συγχαρητήρια για το μπομπιρά σου!!! Να το χαίρεστε!

Το Μαρικέν μου σήμερα είναι καλύτερα από θέμα κρυώματος και έφαγε μπορώ να πω και κάτι παραπάνω το μεσημέρι, τι να πω θα πάρει μπροστά κάποια στιγμή! Η μάνα μου πάντως έχει πιο πολύ άγχος από μένα σ'αυτό το θέμα, κάθε μέρα με παίρνει τηλέφωνο: "Έλα τι έγινε έφαγε το μωρό;" πολύ γέλιο!!!! :lol::lol::lol:

Μαράκι θα συμφωνήσω με το Spirtouli τα πατατάκια στο μωρό είναι τραγικό λάθος!!! Εδώ καλά καλά δεν κάνει να τα τρώμε εμείς όχι το μωρό!!!!

Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες για Χριστούγεννα να δω την αντίδραση της για το δέντρο εσείς??? :):):):)Νωρίς το σκέφτηκα θα μου πείτε αλλά ανυπομονώ είναι τα πρώτα της ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!ευχαριστω για τις ευχες σας!

ειχαμε γιατρουλη σημερα.εκλαιγε πολυ περισσοτερο απο οτι στη βαφτιση απο την ωρα που τον ξαπλωσε να τον εξετασει.πηραμε 1 ποντο,πηγε 70,5 εκατοστα.στα κιλα ειναι το "θεματακι" μας..εμεινε ακριβως ιδιος απτον προηγουμενο μηνα.7850.εμ,αφου δεν τρωει το ποντικακι..αυριο θα του δωσω κ μοσχαρακι,να δουμε αν θα φαει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη σας μερα !ρανια μου να σας ζησει ο μπουμπουκος .....εμεις επιτελους ειμαστε καλα ο μικρος δηλ τι βηχα τη πονολαιμο τι μυτες τι να σας λεω.....ευτηχως η μικρη τιποτα την προφυλαξαμε οσο μπορουσαμε και ευτηχως τα καταφεραμε και δεν κολλησε................α!τα δυο μας πλεον δοντακια ειναι γεγονος και πολυ γλυκα :x:x στρωσαμε και εχθες και ολο στο χαλι την βγαζει κουτρουβαλιεται σαν βαρελακι :lol::lol: και το ποσο χαιρεται δεν περιγραφεται .......οσο για μπουσουλημα δεν θα το ελεγα το παλευει αλλα ποιο πολυ σερνεται παρα μπουσουλαει ακομα.....................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μαμάδες!Ράνια να το χαίρεστε τον μικρούλη σας!Εγω πέρασα ένα τριήμερο χωρις internet απο βλάβη!! :evil: Ετοιμάζόμουν για βόλτα με τον μικρό αλλά ένιωθα κάπως και ναι..έχω δέκατα κ μέπιασε κ ο λαιμός!! :cry: και ακόμα δεν χειμώνιασε καλά καλά,ελπίζω το ζουζούνι να μην κολλήσει..Α!αρχίσαμε και το πιο γρήγορο μπουσούλημα ή μάλλον σύρσιμο και ολόκληρο χαλί δεν του φτάνει,στο πάτωμα καταλήγει κ πάντα στα πιο επικύνδινα σημεία.Άρχισα δηλάδη το τρέξιμο,πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου!Το απόγευμα έχουμε γιατρέσα κ εμβολιάκι..για να δούμε πόσο πήγαμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!σημερα ειναι μεγαλη μερα!!φαγαμεεεεε!!!εφαγε μοσχαρακι το μεσημερι με πατατουλα,καροτο,σελινο,κρεμμυδι.εφαγε ενα ολοκληρο πιατακι σχεδον.κ το απογευμα ειπε ο γιατρος να του ξαναδοκιμασω κρεμα βανιλια που ειχε να φαει κανα μηνα κ την εφαγε οοοολη!!!200 μλ!!μεσα σε 3-4 λεπτα!το τι γελια χαρες ειχε ολο το απογευμα δεν λεγεται!με βλεπει με την πετσετα στα μαλλια τις τελευταιες μερες κ ξεκαρδιζεται!χορτασε το στομαχακι του επιτελους κ ειχε χαρουλες το σκατουλι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα, καλό μας Νοέμβρη!!! οι γιορτές πλησιάζουν!

Ράνια, να σας ζήσει ο Βασίλης σας, να τον καμαρώνετε !!!

φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

που σαι βρε froggy :mrgreen: καλά αποτελέσματα να εχετε - καλό εμβολιάκι και περαστικά σου !

ρανια...καθυστερημένα αλλα ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ο Βασιλάκης σας :x ωραίο ονομα :x

εμεις εχουμε ανακατεψει τα ωραρια υπνου μας... κοιμαται οπως παντα κατα τις 8 το βραδυ αλλα μου σηκώνεται απο τις 6.30 μες στην τρελή χαρά... χοροπηδάει, παίζει, ζουζουνίζει γενικώς... εγώ σέρνομαι και δεν ξερω που να βαρεσω το κεφαλι μου... εκεινος ομως κατα τη διαρκεια της ημερας οοολο και τον κλεβει και ψιλοξεκουράζεται αλλα εγώ απο μικρή ...δύσκολα να κοιμηθώ αν δε νυχτώσει... υποψιαζεστε λοιπον οτι σα να χει μαυρίσει το ματι μου απο τον κακο υπνο... :|

χθες πηγα jumbo και πηρα... ΧΟΥΛΑ ΧΟΥΠ :mrgreen: να δοκιμάσω ως γυμναστική για μεση - κοιλιακούς....λιγο λιγο καθε μερα, μπας και δουμε μακροπρόθεσμα καμια αλλαγή για του χρονου το καλοκαιράκι... τουλαχιστον εχει πλακα ως γυμναστική ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια , τι κανετε?

ρανια να σου ζησει ο βασιλακης!

εμεις μια απο τα ιδια.... το βραδυ δεν καλοκοιμαται, ειναι μες την μυξα, το βηχα... εχει παρει την κατω βολτα :oops::oops:

θελω να κοψω τον θηλασμο κ δεν μπορω... γενικως ειμαι σε αποδιοργανωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα, κι εμείς μια απ' τα ίδια είμαστε με μυξούλες μπόλικες και μόλις της βάλω τον ορό και τον φυσικτήρα για να της καθαρίσω τη μυτούλα τρελένεται στο κλάμα!!!! :cry::cry::cry: Και έχω και τον άντρα μου να μην συμφωνεί που της βάζω ορό και που της ρουφάω τα μυξάκια γιατί λέει δεν κάνει καλό!!! :evil::evil: Έχω τρελαθεί!!!! Έχω και την πεθερά μου κάθε απόγευμα στο σπίτι λες και είμαστε κολλητές!!!! Θα μου στρίψει σας λέω!!!!!!!!

Konstantine κι εγώ θέλω να κόψω τον θηλασμό, αλλά δεν πιάνει με τίποτα τη πιπίλα του μπιμπερού της ούτε νερό να πιει!!!!! Αν έχεις καμιά καλή ιδέα πες τη και σε μένα!!!!

Φιλιά πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!τι κανετε?εμεις τα ιδια..το μονο θετικο ειναι πως εχει αρχισει να τρωει!κ το φαγητο του αλλα κ την κρεμα βανιλια.οχι ολο,αλλα απτο τπτ...παντως κ εμας ξυπναει 5-6 φορες μεσα στη νυχτα.πιπιλα κ ξανακοιμαται.αφου χτες βραδυ ελεγα να μετακομισουμε την κουνια στο δικο μας δωματιο για να μη σηκωνομαστε περα δωθε,αλλα δεν θελω να ξεμαθει απο το χωρο του.

τα μαλλια μας ξανασηκωθηκαν καρφακια!!!!ειχαν κατσει με τα λαδια κ τωρα που το λουσαμε,φουντα παλι.τρελλαινομαι!!!αφου ολοι με ρωτανε αν του βαζω ζελε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια !! :mrgreen:

Κωνσταντίνος - Marieken και γω μια απο τα ίδια, ενω θελω να κοψω τον θηλασμό ...υπαρχει ενα κομματι μεσα μου που δεν θελει ακομα - για να ειμαι ειλικρινής... αλλα και που θα παει αυτό ; δεν μου αρέσει μεγαλο παιδάκι να θηλάζει :oops: εχω λιγο χρονο ακομα μεχρι να αποθηλάσω παντως...

:geek: απο υπνο λιιιιιγο καλυτερα σημερα, αν και ψες το βραδυ ηταν παλι ανησυχος...

:roll: καλα απο φαι δεν το συζητώ... ειμαστε ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ αλλα και "με το ζόρι παντρειά δεν γινεται" που λενε... ασε μη του δημιουργήσω και ψυχολογικά του παιδιού και εχουμε τιποτα βουλιμικο/ανορεξικές τασεις αργοτερα...απααααααα....

εμεις σημερα σπανακόρυζο με γιαουρτάκι :| εσεις ;;; :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα!!! τι κανετε κοριτσια μου?? ολα κρυωμενα τα μπεμπακια εεε? εμενα παλι κανει ενα εντονο βραχαλισμα καθε φορα που ξυπναει... πολυ εντονο ομως αλλα δεν εχει τιποτε αλλο.. ουτε βηχα ουτε τιποτα.. πηρα τη γιατρο και μου ειπε οτι μαλλον ειναι απο την παλινδρομηση γιατι σταματησαμε το epadoren. 4 μηνες το επινε... :shock::shock: ποσο ακομα? αμαν αυτη η παλινδρομηση ρε γαμωτο. :(:(

θα τον παω αυριο παλι να τον δει..

κατα τα αλλα καλα. τρωει τωρα και τα μακαρονακια με πολυ αγαπη :D:D και δοκιμασαμε και για απογευματινο και γαλα με βρωμη και μπανανα και του αρεσε πολυ!!!!

Μαριεκεν και κων/νε περαστηκα σας!!!

Μαριεκεν υπομονη με την πεθερα ;););)

φιλακια θα τα πουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω και την πεθερά μου κάθε απόγευμα στο σπίτι λες και είμαστε κολλητές!!!! Θα μου στρίψει σας λέω!!!!!!!!

!

κ δεν χαιρεσαι? με το που θα ερχεται θα ετοιμαζεσαι, θα της αφηνεις το μωρο κ μην τον ειδατε τον παναη.... ευκαιρια να πηγαινεις για κανενα καφεδακι με καμια φιλη σου... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες! περαστικά στα ζουζούνια!

Μαρία, εγώ αν τα είχα καταφέρει με το θηλασμό, θα προσπαθούσα μέχρι όσο έπαιρνε - ε, καλά όχι κ να πήγαινε το μωρό μου 2 χρόνων, όπως ακούω σε κάτι άλλες περιπτώσεις - όμως θα το τραβούσα αρκετά, ειδικά μάλιστα αν δεν είχα τη δουλειά.

κατα τ' άλλα όλα καλά. τρώμε κανονικά, μόνο την κρεμα (κονσερβα) δεν πολυγουσταρει κ ετσι του δίνω γαλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα μαλλια μας ξανασηκωθηκαν καρφακια!!!!ειχαν κατσει με τα λαδια κ τωρα που το λουσαμε,φουντα παλι.τρελλαινομαι!!!αφου ολοι με ρωτανε αν του βαζω ζελε!

εχω η καψερη η μανα προσπαθω τι με λεμονι, τι με ζελε να τα σηκωσω αλλα ματαιος τροπος.... πολυ ισιο το μαλλι του! :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμας κων/νε ειναι ισιο.προκα,σαν το δικο μου(πριν τις φορμες που εχω κανει κ δεν λεει να φυγει)..αλλα στεκεται καρφακι.μαλλον επειδη οταν γεννηθηκε που ειχε πολυ μαλλι κ μαυρο,το χτενιζα συνεχεια ετσι,εχει παρει φορά το μαλλι προς τα πανω..ξερω γω?παντως εχει πολυ φαση!

εντωμεταξυ εχει ηρεμησει αφανταστα..ενταξει,θελει ολη την ωρα να ασχολεισαι μαζι του,αλλα δεν γκρινιαζει οπως πριν.κατι που τρωει κ περισσοτερο αυτες τις μερες κ ειναι χορτατος,κατι με τη βαφτιση που βγηκε ο "διαολος' απο μεσα του που λεει κ ο αδερφος μου,τωρα ειναι γλυκας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθα πάλι η νυχτόβια!Καλά ε γελάω πολυ με αυτά που λέτε περί θηλάσμου μαρια και οι υπόλοιπες που θηλάζουν γιατί τα ίδια σκέφτομαι κ γω λέω άαααντε μωρέ λίιιιγο ακόμα αφού δεν έβγαλε δόντια ακόμα να δαγκώνει..αλλά απτην άλλη θα ήθελα να είχα κ την ελεύθερία να τον αφήσω ένα Σάββατο βρε παιδί στην μαμά μου,όχι για να βγω καλέ..για να ΚΟΙΜΗΘΩ ΣΕΡΙ!!!!Α τα νέα απο γιατρό!70 εκ 8.700 κιλά!όλα καλά, μπορούμε να τρώμε τα πάντα εκτός από αυγό κ ψάρι!Αλλά δεν ρώτησα τπτ ούτε για γιαουρτάκια,ούτε για ζυμαρικά!!! :evil: τα θυμάμαι όλα μετά!Μου είπε να του δίνω τα πτι μπερ στην κρέμα αν θέλω ή για να δαγκώνει,γιατι εδώ που τα λέμε είναι τελείως άγλυκες οι holle.Αυτά τα νέα μας!Φιλιά! ;;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα, τι μου κάνετε? Χτες είχαμε μια πολύ ωραία κουβέντα με τον καλό μου, του τα είπα για τη μάνα του και θα της μιλήσει λέει... το'χει ξανακάνει βέβαια αλλά αυτή δεν καταλαβαίνει!!!! :evil::evil::evil:

Όσο για το θηλασμό κι εμένα ένα κομμάτι μέσα μου, μου λέει να μην το σταματήσω αλλά ένα άλλο κομμάτι θέλει να βγει ένα βράδυ για ποτό και άπειρα τσιγάρα ;););)

Κατά τ' άλλα δεν δοκιμάζει με τίποτα το μεσσημεριανό και δεν ξέρω τι να γίνω :?:?:? Χτες την άφησα με 3 κουταλάκια με το ζόρι και την έπιασε ένα κλάμα που πιστεύω ότι ήταν από την πείνα!!! Και ξύπνησε πάλι το απόγευμα μες το κλάμα και μόλις έφαγε την βανίλια ηρέμησε!!! Ευτυχώς τη βανίλια και τη φρουτόκρεμα τη τρώει όλη!!!

Αυτά ήταν τα νέα μας και σήμερα!!!

Φιλάκια πολλά!!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και οι υπόλοιπες που θηλάζουν γιατί τα ίδια σκέφτομαι κ γω λέω άαααντε μωρέ λίιιιγο ακόμα αφού δεν έβγαλε δόντια ακόμα να δαγκώνει..

:lol::lol::lol: εννοειτε φρογγι κ δοντι να βγαλει δεν δαγκωνει την θηλη!

ο δικος μου εχει βγαλει 2 εδω κ ενα μηνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

Περαστικα στα παιδακια σας που ειναι αρρωστουλικα [smilie=sad4.gif] !

Δυσκολος ο αποθηλασμος ε? Καπου διαβασα πως το 97% των γυναικων που σταματαν να θηλαζουν νιωθουν τυψεις κ ενοχες. Προσπαθηστε και καλη επιτυχια σας ευχομαι!

Το θεμα πεθερες ας μη το αναλυσουμε εδω ειναι και δημοσια συζητηση, θα εκτεθουμε [smilie=icon_puke_r.gif] [smilie=icon_puke_r.gif] :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Οσο για τα μαλλακια εμεις αρχισαμε κοτσιδες και εχει πολυ πλακα η μπουμπουκα μου :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...