Μετάβαση σε περιεχόμενο

6ΜΗΝΩΝ ΠΙΑ, ΚΡΕΜΕΣ, ΦΡΟΥΤΑ, ΒΑΦΤΙΣΙΑ !!!!!!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!!! Η μικρή μου μάλλον κρύωσε φταρνίζεται από το πρωί και έχει και λίγα μυξάκια!!!! Πήρα την παιδίατρο και μου είπε να της βάζω συχνά όρο και να μην ανησυχώ αφού δεν έχει κάνει πυρετό και ούτε βήχει! Έχω αγχωθεί και ψιλοφοβάμαι για να πω την αλήθεια... Μακάρι να της περάσει γιατί δεν το αντέχω αυτό το βάρος! Το ξέρω ότι ακούγομαι σαν τρελή και ότι κάποιες θα γελάτε, αλλά εγώ έχω αρρωστοφοβία γιατί σαν παιδί ήμουνα συνέχεια άρρωστη!!! Ήλπιζα ότι με το θηλασμό θα τα αποφεύγαμε αυτά τα κρυολογήματα ρε γαμώτο και τόσα μπάνια το καλοκαίρι... και είναι ακόμα Οκτώβρης τι θα γίνει το Δεκέμβριο?

Αχ, συγχωρέστε με βρε κορίτσια και πάλι αλλά δεν έχω σε ποιον να τα πω γιατί ο κάλος μου με κοροϊδεύει!!! :oops:

Μακάρι να περάσει καλά το βράδυ και να μην μου σηκώσει πυρετό!!!

Καληνύχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 898
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τελικα ειναι κρυωμενος...πολυ βραχναδα,λες κ εκανε ενα πακετο καρελια κασετινα!ευτυχως δεν πολυ βηχει,ενα γκουχ ανα τεταρτο.αλλα γκρινιαααααα!ειχε 37,5 λεει ο αντρας μου κατα τις 20:30.γυρισα 21:30,κ μου φανηκε πολυ ζεστος.του δωσαμε λιγο ντεπον παλι.δεν πηρα το γιατρο,αν δω τα ζορια αυριο θα τον παρω.τωρα ηπιε το γαλα του κ κοιμηθηκε ξερο το καημενο μου.αυριο ηταν να παμε στο χωριο για το μνημοσυνο του πεθερου μου κ θα καθομασταν μεχρι κυριακη απογευμα.λεω να μην παω πουθενα.που να το βγαλω ετσι οπως ειναι?καταρχην δεν εχει ορεξη για πολλα πολλα.μαλλον θα τον παω μονο κυριακη πρωι στην εκκλησια.αχ,ελπιζω μεχρι την αλλη κυριακη στη βαφτιση να ειναι εντελως οκ..πολυ στενοχωριεμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια! τι κανετε? εμεις μια χαρα, αν εξαιρεσει κανεις οτι χτες ο μικρος μετα την κοτο-χορτοσουπα του, οταν τον σηκωσα για να ρευτει, μαζι με το ρεψιμο εβγαλε και ολο του το φαγητο. εμετο κανονικο! :shock::shock: τρομαξα βεβαια η αληθεια (marieken μια απο τα ιδια ειμαστε- κι εγω πολυυυ φοβιτσιαρα κ ο αντρας μου με κοροιδευει) αλλα μετα κοιμηθηκε κ στα υπολοιπα γευματα ηταν μια χαρα. δεν ξερω τι τον πειραξε... :?:?

κατα τα αλλα ολα μια χαρα, χαιρομαι γιατι μετα απο καιρο διαιτας, αρχιζω κ βλεπω αποτελεσματα αν κ η αληθεια ειναι οτι κατι βραδια με πιανουν τρελες λιγουρες... μου εχει λειψει η περιοδος της εγκυμοσυνης στο θεμα φαγητο... που ειναι εκεινα τα βραδια που καθομασταν με τον αντρα μου στον καναπε με 3 πιτσες στα ποδια μας??? :D:D ααχχχ... πανε αυτα.... εχω να φαω πιτσα κ πατατα τηγανιτη πανω απο μηνα σιγουρα... :shock::shock::shock:

λολλακι κι εμας ετσι αργαααα μας παει ο γιατρος μας στο φαγητακι. τρωγαμε μια βδομαδα σκετη χορτοσουπα (πατ-καρ-κολ.-κρεμ) μετα για αλλη μια βδομαδα προσθεσαμε κοτοπουλο, μετα μοσχαρι παλι για 7 μερες και μετα θα τα κανουμε κυκλο ανα διημερο. ουτε γιαουρτι το απογευμα. φαρν λακτε με βανιλια εναλλαξ... τι να κανουμε?? υπομονη! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια girls!!!!!!!!!!!!!!!!! τι κανετε σημερα??? εγω βαριεμαι φοβερα...εχω ενα σιδερο...αλλο πραγμα :(:(:( χθες στρωσαμε και τα χαλακια μας με τη βοηθεια βεβαια της μαμα μια( να ναι καλα!!!)

και γω φοβαμαι παρα πολυ μην κρυωσει το σπιρτουλακι μου... τα πεθερικα εδω και 3 βδομαδες ειναι χαλια...συνεχεια καποιος ειναι κρυωμενος και δεν παμε αλλα αυριο μαλλον θα παμε γιατι λενε πως ειναι καλα τωρα... ο θεος να βαλει το χερι του μην παθουμε καμμια ζημια :-ss:-ss:-ss

κατα τα αλλα τα δοντακια τα δυο κατω εχουν φανει και μου το ταλεπωρουν αρκετα το μικρακι μου αλλα δεν εχει σκασει ακομα το ουλο....

σοφουκι εγω εδωσα ακτινιδιο( τα σπορια τα αφαιρεσα, αν και δεν μου ειπε κατι η γιατρινα) και δεν ζοριζεται τοσο στο χεσ.... μηπως να εδεινες και συ λιγο μηπως δεις διαφορα???

σημερα το μενου για μπεμπη εχει κοτοπουλακι με λαχανικα αλλα για μας... ποιος ξερει?? τι ψηνουν παλι σημερα? αμαν με αυτο το φαι καθε μερα :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtoulaki καλημερα! δωσαμε κι εμεις χτες μισο ακτινιδιο χωρις τα σπορακια για πρωτη φορα κ φως δεν ειδαμε. σημερα του εβαλα και τα σπορακια μεσα και ολοκληρο το ακτινιδιο και μεσα σε μια ωριτσα ακουγαμε την κοιλιτσα του να γουργουριζει. τωρα κοιμαται αλλα ελπιζω με το που ξυπνησει να δω ενα μπεμπιλινακι τιγκα στο σκατοοοο!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα! εχουμε βγαλει 4 ολοκληρα δοντια αλλα με λαθος σειρα!! βγηκαν κανονικα πρωτα τα δυο κατω αλλα μετα αντι να βγουν τα μεσαια πανω... βγηκαν οι σκυλοδοντες!!! :shock::shock: τωρα τρελαινομαι γιατι γελαει και εινι σαν δρακουλακι!!!! το καλο ειναι οτι τα βγαζουμε σχετικα ανωδυνα παρ ολο που μια φιλη μαμα μου ελεγε οτι αυτα τα πλαινα ειναι τα πιο δυσκολα δοντια να βγουν!! οποτε οοολα καλααα!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!

Mariekenκαι Ρανια μην τρελλαινεστε! Μυξουλες ειναι θα περασουν! Εμεις τις ειχαμε και τις 2 με μυξουλες,βηχα,δεκατα κ πονολαιμο.Δυο εβδομαδες ζοριστηκαμε αρκετα γιατι αρρωστησε πρωτα η Ιωαννα κ μολις εγινε καλα αρρωστησε και η Εφη. Τωρα ειμαστε οκ.

Της εποχης ειναι αυτα....εχει κ χαζοκαιρο..μια κρυο,μια ζεστη...δεν θελει και πολυ!

Γνωμη μου,παντως, ΡΑΝΙΑ ειναι να παρεις ενα τηλ τον παιδιατρο επειδη ειχε πυρετουλι... :roll::roll::roll::roll:

ΣΟΦΟΥΚΙ δεν ειναι πολυ εκνευριστικο ο τοοοοοσος αργος ρυθμος που μας πανε οι γιατροι στο μαμ ή μονο εγω ειμαι ανυπομονη κ περιεργη; :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Μπραβο και για τα κιλα και με γεια τα δοντουλια σας!!!!!

Την Τριτη εχουμε εμβολιο...

Ασε ΣΠΙΡΤΟΥΛΙ απο σιδερο αλλο πραγμα! Λες και δεν σιδερωνω ποτε! Καθε μερα εχω ασιδερωτα ... απλυτα και πλυμμενα που δε λενε να στεγνωσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

helloooooooooooooooooooooooo :)

κοριτσια ειμαι ΠΟΛΥ χαρούμενη ! σημερα "κλείσαμε" στεγνωτήριο ! σε καμια 10ρια μερες θα το εχουμε σπιτι :x επιτέλους γιατί μενουμε 2ο οροφο και εχει τρελή κίνηση απο κατω...τα ρουχα του μωρού τις μερες με υγρασία αργουσαν να στεγνώσουν και βρωμιζαν καυσαερίλα...! αλλα πάει αυτό τωρα ! ευτυχως που εχουν πέσει οι τιμές και καταφέραμε να βρουμε Β κλαση που δεν θα καίει κ τρελά ;) και εχει και αρκετα προγράμματα (ατσαλακωτα, ευαισθητα, συντομο κλπ) !!!

ΤΡΕΛΗ ΧΑΡΑ λέμε :mrgreen:

κατα τα αλλα ψες καναμε διπλο εμβολιο, ολα πηγαν καλα, εκτος απο γκρινιτσα και ψιλοπρηξιματακι στα μπουτακια... ειμαστε 9 κιλά και υψος 70 ... ολα καλά ! και το καλύτερο ειναι οτι εχουμε ενα εμβολιο το Νοέμβρη, διπλό τον Δεκέμβρη και μετά στους 15 μήνες πάλι ! ξεμπερδεύουμε προσωρινώς :)

... μα όλες οι χαρές μαζεμένες ε ;;; χαχα :lol::lol:

κατα τα αλλα περναμε ενα χαλαρό... ισως και βαρετό ΣΚ θα ελεγα... χιχι :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσόπουλα καλησπέρα, τι μου κάνετε? Εγώ είμαι καλύτερα σήμερα γιατί και το Marieken μου είναι καλύτερα!!! ;););) Την τάραξα βέβαια στους φυσιολογικούς όρους και άνοιξε η μυτούλα μας και καθάρισε, σήμερα δεν φταρνίζεται όπως χτες!!! Σήμερα είχα όλη μέρα σχεδόν τη νονά της εδώ και μαγειρέψαμε και φτιάξαμε και μηλόπιτα!!! Θα το χαρακτήριζα "συμπαθητικό" το Σάββατό μας ;);););) Όσο τώρα για το μεσημεριανό της ούτε κουβέντα, απλά ΔΕΝ της αρέσει... Ταράζεται στο κλάμα, με το ζόρι τρώει 5 κουταλάκια και είναι έτοιμη να κάνει εμετό κάθε φορά σε κάθε κουταλάκι!!! Αύριο θα της βάλω κοτόπουλο αντί για κατσικάκι να δω μήπως αλλάξει η τύχη μας!!! Αυτά τα ολίγα για σήμερα πάω να ξαπλώσω γιατί είμαι ένα ζωντανό πτώμα!!!Φιλάκια σε όλες και καλό υπόλοιπο Σ.Κ ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα!!!! το πρωτο μας κατω αριστερο δοντακι ειναι γεγονος!!!!! :x:x:x:x:x τωρα παλευουμε για το δεξι... το καημενουλι μου ειναι αντρακι!!! ουτε γκρινια, ουτε τιποτα και το κεφαλακι του βραζει απο το ζορι. Μα τι αντρακι εχω εγω :x:x

Μαρακι μια χαρα το τσιχλοκων/κι μας!!! σκετο γαλατακι και 9 κιλα??? μπραβο και παλι μπραβο :D:D

Μαριεκεν βαλε ενα κρεας με πιο ελαφρια γευση για αρχη γιατι το κατσικι εχει πιο εντονη γευση... κοτοπουλο 'η πιο καλα κουνελακι εχουν καλυτερη γευση, εμενα το μικρουλι τρελενεται για κουνελακι... εχει φτασει και τα 300 γραμ. με το κουνελακι, αφου εκεινη τη μερα ειπα πως θα σκασει το καημενο απο το φαι...

χθες τον ζυγησα μαζι μου στη ζυγαρια και η διαφορα μας ηταν 7,300 :shock::shock::shock: δεν νομιζω να ειναι σωστο αλλα τα 7 κιλα τα εχει πιασει σιγουρα( μακαρι παναγιτσα μου)

την πεμπτη εχουμε εμβολιο και θα ζυγιστουμε κιολας να δουμε πως παει...

αααα και το βουνο απο ασιδερωτα συνεχιζει και μεγαλωνειιιιιιιιιιιιιιιιι........αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα τι μου κάνετε? Spirtouli σήμερα δοκίμασα με κοτόπουλο αλλά πάλι καμία τύχη, λίγο καλύτερα αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένη!!! Πόσο είναι ο μπέμπης σου? Κι εγώ τη ζυγίζω μόνη μου τη δικιά μου και ψιλοπέφτει μέσα η ζυγαριά! Όσο για το κρυωματάκι που σας έλεγα ΠΕΡΑΣΕ!!!! :D:D:D Μόνο με φυσιολογικούς όρους!!! Ρε κορίτσια δεν έχουν πολύ γέλιο τα μωράκια μας όταν σφίγγονται για να κάνουν τα κακάκια τους? Το απόγευμα μετά τη βανίλια την είχαμε βάλει στο πάρκο και έπλενα τα πιάτα και άρχισε να σφίγγεται και πέθανα στα γέλια!!!! Δεν μπορούσες να πας κοντά στο πάρκο....Ευωδία super!!!!

Μακάρι να φάει αύριο, αν αρχίσει να τρώει το μεσημεριανό της θα ηρεμήσω τελείως!!!!!

Φιλάκια σε όλες!!! Καλό βράδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας.ειμαστε οοοολοι κρυωμενοι.μικροι μεγαλοι..μεχρι κ οι γονεις μου.πηρα πριν τον παιδιατρο,αν συνεχισει ο πυρετος να παμε να τον ακροαστει.παντως εχει γκρινια πολυ το καημενο μου.φωνη κλειστη σχεδον,τωρα τρεχει πολυ κ η μυτη,πολυ κλαμα οταν του ρουφαμε τις μυξουλες.κ ο πυρετος παει κ ερχεται.μεχρι 38 περιπου φτανουμε.εκανα βλακεια κ εγω,τον πηρα στο μνημοσυνο το πρωι κ εγινε χειροτερα..θα τον παω αυριο στο γιατρο οπως κ να εχει να τον δει.εχουμε κ τη βαφτιση την κυριακη.ελπιζω να εχει γινει καλα μεχρι τοτε..

σημερα παρολη την γκρινια του εχει πολυ φαση.μαθαμε το "κολλα 5"!του δινω το χερι,μου το χτυπαει με το χερι του κ γελαει!κ πριν τον αφησα στη μοκετα του στο δωματιο κ το γυρναγε σφαιρα μπουσουλωντας.πιαστηκε κ απο μια καρεκλα κ σηκωθηκε ορθιος με τη μια.αφηστε που καπου καπου οταν μπουσουλαει σταματαει κ τεντωνει τα ποδια του.θελει να σηκωθει ορθιος χωρις να πιανεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσόπουλα καλησπέρα τι κανετε?

αααχχχ που να σας τα λεω...κατι ηρθε μες το σπιτι και μας τσιμπουσε κ γεμισαμε σπυρια,ευτυχως οχι το μωρο...η γιατρος ειπε μαλλον απο τα ξυλα που φεραμε για το τζακι...οπότε εχω εδω κ μια εβδομαδα που εχω πλυνει τα πάνταααααα, κυριολεκτικα τα παντα...δεν αντεχω αλλο...κ φυσικα δεν μενουμε μεσα...φυγαμε στους γονεις. Η κουραση απεριγραπτη :|:|

κατα ταλλα το μωρο μου μεγαλωνει...δεν γουσταρει χορταρικα...τρωει με ευχαριστηση μονο το κοτοπουλο..εχουμε 2 δοντινια και εδω κ 2 μερες ειναι φουλ μπουκωμενη κ φουλ μυξουλες...αποτι ειδα ομως ολες ετσι τα εχετε τα μικρουλια σας :roll::roll: ατιμος καιρος

αντε φιλουθκια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσουδάκια!

χμμμ... παρατηρω αρκετά κρυωματάκια, ε? ύπουλος αυτός ο παλιο-καιρός, βεβαια μέχρι στιγμής την βγάλαμε καθαρή, κ ας συγχρωτίζομαι - κυρίως εγώ στην τάξη - με τόοοοοσυς μαθητές κρυωμένους με μυξούλες :|:|:|

κατα τ' άλλα καλά. δεν ξεκουραστήκαμε κ φοβερά αυτό το σκ, αλλά θα τύχουν μερούλες ξεκούρασης αυτην τη βδομάδα ένεκα 28ης ;)

για το φαγητό που λέγατε ότι έκανε εμετό - δεν θυμαμαι ποιο κοριτσάκι, μου έχει τύχει 2-3 φορές με το βραδινό γάλα :cry: πλέον πίνει 210μλ και έχει συμβεί να βγάλει αρκετό.. θεωρώ ότι όλα συμβαίνουν όμως. με το φαί του πάμε τέλεια, τώρα συμπεριλάβαμε και το αστράκι και γίναμε... μακαρονάδες!!! :lol:

κατα τα άλλα το παπ ήταν μια χαρούλα κ έχουμε σε κανα μηνα-δύο το ελευθερο για νινάκι. [smilie=sign4.gif] βεβαια επειδή πάντα παίζει η περίπτωση των διδύμων λόγω διπλής κληρονομικότητας, καλά θα ήταν κ μετά τον χρόνο του μικρού, αλλά βλέεεεεεπουμεεεεε....

Μαράκι, με γεια το στεγνωτηριο!!!

φιλάκια!!! κ περαστικούλια!

Ράνια, ελπίζω όλα καλά με τα βαφτισάκια. σίγουρα θα του έχει περάσει του μικρούλη το έντονο κρύωμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια χάθηκα αλλα διάβασα όλα σας τα νέα.Πήγαμε 3 μερούλες Σαλόνικα κ ήταν μούρλια!!Μαζί με τον μπεμπάκο φυσικά!Έβλεπε παντού νέα πράγματα και έδειχνε τρομέρή έκπληξη.Εκεί που ξετρελάθηκε ήταν στα ΙΚΕΑ χαχαχα! :lol: Τόσος κοσμος,πράγματα,τον βάλαμε κ στο καθισματάκι απο το καρότσι του ΙΚΕΑ και χοροπηδουσε απο χαρά!Από θηλασμό εμείς πρωί βράδυ το έχουμε στάνταρ αλλα αυτό που με κούρασε είναι που ξυπναει μέσα στη νύχτα σίγουρα 2 φορές κ του δίνω μεμε,βέβαια μπορεί να φταινε κ τα δοντάκια!Ακόμα φαφούτης!Σήμερα δοκιμάσαμε το recaro 9-36 γιατί μ το άλλο ακουμπάνε τα πόδια στο κάθισμα κ πλέον δεν υπάρχει ασφάλεια.Α βάλαμε κ ρόδι στην φρουτόκρεμα σήμερα!λολλιεγώ σε θεματα διατροφής πιστεύω μπορείς να κάνεις τα δικά σου,προσέκτικα φυσικα!Κάλα βέβαια εμένα η γιατρός μου είναι πολύ φλου(δεν μου λέει κ πολλά) κ δεν της δίνω κ πολυ σημασία σχετικά με το μαμ.

Σας φιλω! :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

K A Λ Η Μ Ε Ρ Α !!!!!!!!!!!!

τι κανετε σας εχασα ωρε κόρες!

τι κανουν τα μωρα σας? μυξουλες διαβαζω- περαστικα ! εμεις ακομη δεν κρυωσαμε κ ελπιζω να μην ολο το χρονο!

απο δοντια παμε καλα- ποναμε, τρεχουν σαλια- να εινα ικαλα το άγιο ντεπόν ρε παιδι μου. το κακο εινα ιοτι της κοβεται η οραξη οταν ποναει- πυρετο δεν κανει ουτε διαρροια.

εχουμε 2 κατω κ περιμενουμε να σκασουν τα πανω τωρα.

μεγαλωνουμε κοριτσια!

αντε ευχομαι σε οσες θελουν 2ο συντομα να μας ανακοινωσουν τα ευχαριστα!!!

σας χαιρετω κ παω να συνεχισω τις δουλειες- δε ντελειωνουν ποτε- ανακυκλωνονται! γμτ! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα! κρυωσανε τα νινια ε? Παλιοκαιρος, τι να πεις!

Εμεις ειμαστε καλα παμε να βγαλουμε και τα αλλα 2 δοντια επανω και να τα κανουμε 6 σιγα σιγα! Δεν μπορω ν απω οτι εχει γκρινια ουτε η ορεξη της κοβεται (φυσικα, που να της κοπει) Οτι δωσω σε αυτο το παιδι το τρωει κ γλυφεται. Χοντρουλα θα μου βγει μου φαινεται!

Αρχισ ενα να μπουσουλαει κανονικα και τρεχω απο πισω της. καπου εδω αρχιζουν να χανονται τα κιλα? Γιατι σημερα μονο τωρα εκατσα απο το πρωι που την πηρε ο υπνος. Μπουσουλαει πηγαινει στη μπαλκονοπορτα κουτουλαει στο τζαμι κ μετα κλαιει. Αν δεν της δωσω σημασια σταματαει αμεσως κ συνεχιζει :lol::lol::lol::lol:

Το απογευμα θα παμε κ εμεις για εμβολιακι να δουμε τι θα δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κ καλή μας εβδομάδα!!!

froggy κι εμείς σήμερα δοκιμάσαμε πρώτη φορά το ρόδι! έφαγε - όπως πάντα - όλη την κρέμα :lol:

gioulaki μια απ'τα ίδια κ ο Γιώργος. τρώει τα πάντα με ευκολία :D

γεια σου koukidoula! βρε κορίτσια, ακούω που λέτε για τα δόντια, κ εμείς τίποτε ακόμη :roll: φαφούτης θα μείνει το αγόρι μου, αχχχχ...... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας!!!!! το ζουζουνι σημερα ειναι πολυ υποτονικο και θελει να κοιμαται συνεχεια.... :roll::roll::roll: ας ελπισω πως δεν μας εδωσαν δωρο χθες ο παπους με τη γιαγια την ιωση, γιατι θα σκασω... οταν ξυπνησει θα του βαλω θερμομετρο να δω...

Μαριεκεν ο μικρουλης μου ειναι 7 μηνων παρα 4 μερες... το λεει και το τικερακι μου απο κατω... εσενα?? γιατι δεν βαζεις ενα τικερακι και συ???

Ντεμακι ακομα περιμενουμε να δουμε το γιωργακι να βουταει... :lol::lol::lol:

αχχχ περιμενω και γω να μπουσουλισει ο δικος μου αλλα τον βλεπω και βαριεται... για να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας!εχω να πω πως σημερα ειμαστε αρκετα καλυτερα.ο μικρος δηλ,γιατι εγω χαλια.μεχρι 37,5 εκανε λεει η μανα μου,ουτε μυξουλες,λιγοτερο βραχνιασμα.μεχρι την κυριακη θα ειναι περδικι!δεν τον βγαζω εξω καθολου ολη την εβδομαδα βεβαια..χτες περασαμε ζορικο βραδυ,αφου ξυπνουσε συνεχως.δεν μπορουσε να ανασανει το καημενο,ετρεχε κ η μυτουλα,τον ετρωγε,ξυνοταν ολη την ωρα,τα χερια του ολο μυξες!ο μυξιαρης!

σημερα θα ερθει να μας δει ο νονος!ελπιζω δηλ,γιατι ειναι λιγο στα αρ..ια του..θα ειναι η τριτη φορα που θα δει το μικρο..του ειπαμε να ερθει 2-3 φορες μεσα στην εβδομαδα να τον συνηθισει λιγο γιατι δεν τον βλεπω να του καθεται τη κυριακη..εχω πολλα νευρα με αυτο το θεμα,αλλα επαψα να τσακωνομαι με τον αντρα μου.απλα ξερω πως θα βλεπει το νονο του 2-3 φορες το χρονο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη ρε ρανια αλλα ποιος νονος ειναι αυτος που επισκεπτεται 3 φορες την εβδομαδα το βαφτιστηρι του?

κ αν υπαρχει ειναι η εξαιρεση σου το υπογραφω.....

κ ολα αυτα να το συνηθισει κτλ εγω δεν τα πιστευω.... αν ειναι να κλαψει θα καλψει... εξαλου ο παπας το βαφτιζει που δεν το εχει ξαναδει!

τι κανετε ρε κοριτσια?

εμενα ο μικρος αρχισε κ μπουσουλαει κ αυτην την στιγμη εχει ανοιξει το κατω συρταρι της ντουλαπας κ βγαζει κατι φορμακια... ευτυχως ειναι τα μικρα που εχω μαζεψει που δεν τον κανουν.... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε κων/νε,δεν εννοω να ερχεται 3 φορες την εβδομαδα να το βλεπει.ας το βλεπει 1-2 φορες το μηνα...το εχει δει 3 φορες απο τοτε που γεννηθηκε.

πολυ γκρινια.δεν ξερω τι να τον κανω.ουτε αγκαλια θελει,ουτε φαγητο,τπτ.του εδωσα γαλα πια κ κοιμηθηκε.το ξερω πως βγαινουμε εκτος προγραμματος,αλλα δεν ετρωγε με τπτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε ενταξει μωρε αρρωστηλικο , θα ξαναμπειτε στο προγραμμα οταν γινει καλα...

κ 3 φορες στους 6 μηνες οντως ειναι λιγο... εγω καταλαβα να το βλεπει 3 φορες την βδομαδα πραγμα που πιστευω δεν το κανει κανεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, τι μου κάνετε? Κι εμάς χθες μας είχε κάθε μισή ώρα όρθιους, της έφευγε η πιπίλα και γκρίνιαζε συνέχεια μέχρι που την πήρα στο κρεβάτι μας και της έδωσα στήθος και ηρέμησε λιγάκι αλλά όχι σπουδαία πράγματα... μάλλον δεν της φτάνει πια το γάλα μου, θα περιμένω να πάμε στη γιατρό να δω τι θα μου πει κι αυτή και μάλλον θα της δίνω συμπλήρωμα για το βράδυ γιατί δεν ευχαριστιέται ύπνο το "σκουλικάκι" μου!!!

Ξέχασα να σας πω... σήμερα φάγαμε όλο το πιατάκι με το φαγάκι μας, να κάνω το σταυρό μου, να συνεχίσει έτσι το κοριτσάκι μου!!!!

Ράνια μου είναι όντως πρόβλημα αυτό με το νονό, τουλάχιστον να το βλέπει το παιδί μετά, να μην είναι σαν μερικούς που χάνονται μετά τα βαφτίσια!!!! Υπομονή!!!

Αυτά τα λίγα ήταν τα νέα μας!!! Φιλάκια σε όλες και στα μωράκια σας!!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας παλι! Πηγαμε στο γιατρο κ καναμε το τελευταιο μας εμβολιο. Πηρε 700 γραμ. και μονο 1 ποντο :o η χοντρουλα μου. Εφτασε τα 9 κιλα κ 76 εκατοστα. Απο φαγητο εχουμε το ελευθερο να τρωμε οτι θελουμε εκτος απο αλατι, αυγο,ψαρι μελι κ πορτοκαλι.

οποτε σιγα σιγα θα τρωει οτι κ η μαμα με το μπαμπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...