Μετάβαση σε περιεχόμενο

6ΜΗΝΩΝ ΠΙΑ, ΚΡΕΜΕΣ, ΦΡΟΥΤΑ, ΒΑΦΤΙΣΙΑ !!!!!!!!!


Recommended Posts

επιτελους τα καταφεραμε να φαμε την κρεμα μας!!!!αν ηξερα πως ειναι τοσο ευκολο,θα το εκανα νωριτερα..τα πραγματα ηταν πολυ απλα.εφτιαξα ενα φαγητο τελειως ξερατο.εβαλα πατατα,σελινο,κολοκυθι καροτο που εβαζα κ προσθεσα μελιτζανα ΚΑΙ αγκιναρα.μεσα στην πικρα δηλ..εκλαιγε με καθε μπουκια κ επειδη ειχε χτυπησει πριν,ειπαμε να μην τον ταλαιπωρουμε κ του εφτιαξα κρεμα στα γρηγορα.την καταβροχθισε!!

ρε κοριτσια,εσας κοπανανε στην κουνια τους?εχει ξεσκισει κανονικα την παντα(για την ακριβεια 2 παντες,για να μην εχει καθολου κενο γυρω γυρω).την βουταει κ σκαρφαλωνει οσο μπορει κ μετα κοπαναει το κεφαλι του.στο πανω μερος ειχα βαλει μια κουβερτα διπλη κρεμασμενη,αλλα χτες την τραβηξε κατω κ κουκουλωθηκε κ φωναζε.ειπαμε να παρουμε αφρολεξ χοντρο μεχρι πανω πανω για να μην το φτανει.εσεις τι κανετε?

Υ.Γ. μαρακι να σας ζησει η ανηψουλα!!!

ααα,αδιαθετησα σημερα επιτελους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 898
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρια να σας ζησει η ανηψουλα Δεσποινα!! Πωπω χαμος θα γινεται με τα δυο ξαδερφακια, τι τελεια!!!

Το χρωμα ειναι καλο αλλα να δεις αν "βουλιαζει" το χερι. Να μην ειναι πετρα απ'εξω. Εγω ετσι την ειχα πατησει και το εκοψα και ηταν κιτρινο ενω πρεπει να ειναι πορτοκαλι μεσα! ;)

Ρανια το καημενο εφαγε την κρεμα αλλα τηναηδια τη δοκιμασε! Και εγω σημερα μια αηδια της εκανα. Κοτοπουλο με μπροκολο και βγηκε πολυ στεγνο κ ανοστο. Και εβαζα και εβαζα λαδι κ λεμονι κ συνεχιζε να ειναι αηδια. Δεν μπορω να πω οτι το ευχαριστηθηκε αλλα στο τελος το εφαγε!

Με την παντα και εμεις εχουμε προβλημα θελει να την κατεβαζει για βλεπει η κουτσομπολα. Αλλα πλεον δεν με πειραζει. Σε κανενα μηνα σκεφτομαι να την βγαλω κ τελειως. Τωρα πιανεται απο τα καγκελα κ ειναι ορθια. Τρελαινεται να ειναι ορθια, αφου δεν την βαστανε πολυ τα χερια κ τα ποδια αλλα το παλευει οσο μπορει, μεχρι να εξαντληθει τελειως!

Παντως ειναι επισημο πλεον τα ρουχα μας ολα ειναι 12-18. Μονο τα φανελακια ειναι 9-12. Τα αλλα δεν της κανουν. Εχει μεγαλωσει πολυ η σκατιαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, τώρα μόλις την κοίμησα και χαλαρώνω λιγάκι!!! Σήμερα για να φάει το μεσημεριανό δώσαμε μάχη με κλάμα έφαγε ότι έφαγε και να έχω και την πεθερά να μου λέει: άστο μωρέ δεν το λυπάσαι;;; και να τρελένομαι εγώ!!! Με τα πολλά έφαγε το μισό... δεν της έδωσα γάλα και κοιμήθηκε μια χαρά!!! Τώρα το απογευματάκι τη ετοίμασα το αυριανό και βάλαμε και κατσικάκι, περιμένω να δω τώρα αύριο την αντίδρασή της... ελπίζω να της αρέσει καλύτερα από τα σκέτα λαχανικά....Τώρα θα αρχίσω από αύριο να της βάζω και φασολάκια ή αρακά εναλάξ μήπως και γίνει πιο νόστιμο!!!! Λοιπόν διαβάζω και γράφετε όλες για το μάνγκο και θα πάω να της πάρω να το δοκιμάσουμε κι εμείς!!! Η νύφη μου βάζει στη μικρή της αβοκάντο και πιστεύω ότι και αυτό θα είναι ωραίο!!!!

Εγώ ρε κορίτσια γέννησα με καισαρική σε δημόσιο και δεν πλήρωσα τίποτα!!! Μήπως παίζει ρόλο και η ασφάλεια? Εγώ έχω ΙΚΑ και την δικαιολογεί την καισαρική, στον φυσιολογικό που γέννησε γνωστή μου με ΙΚΑ έδωσε 300 ευρώ!!!

Μήπως ρε Demie η φίλη σου δεν είχε ασφάλεια? :? Όσο για τις μέρες που έμεινα στο νοσοκομείο γέννησα Παρασκευή και έφυγα Δευτέρα, πόσο ακόμα να κάτσεις και πολλές ήταν...στο μόνο που έχω παράπονο είναι για τις μαίες!!! Θα μπορούσα να τις πνίξω όλες!!!! Ήταν όλες ΑΠΑΙΣΙΕΣ!!!!

Σας αφήνω να ξαπλώσω κι εγώ γιατί αύριο πάλι δουλειά!!! Φιλάκια σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια! τι κανετε? εμεις ειμαστε μια χαρα, περασαμε ενα ομορφο σαβ-κο με αφορμη τα γενεθλια μου και απο σημερα μαλλον θα κλειστουμε σπιτι για τα καλα πια ετσι οπως βλεπω τον καιρο. :?:?:?

να σας ρωτησω κατι... τωρα που αρχισανε τα ζουζουνια να τρωνε διαφορα αλλαξανε τα κακακια τους? εμενα εχουν σφιξει πολυ μαλλον απο τα φρουτα και ο καημενος τον βλεπω να ζοριζεται πολυ για να τα κανει :(

στην αρχη νομιζα οτι οταν μπουν τα χορταρικα, η κατασταση θα ξαναφτιαξει και παλι, ομως εμεις με τη χορτοσουπα δεν τα παμε πολυ καλα ακομα. τρωει 10-15 κουταλιτσες και αυτο ειναι ολο. ελπιζω την πεμπτη που θα μπει και το κοτοπουλο, να νοστιμησει λιγο κ να αρχισει να τρωει περισσοτερο... :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κοριτσια!!!!!καταρχας μαρακι να σας ζησει η ανηψουλα...Marieken καλωςηρθες να χαιρεσαι την μπουμπου σου...εμεις ειμαστε αρρωστουλια πρωτα ο γιος μου με βραχνιασμα και μυυυυξα και απο χτες η μπουμπου με μυξουλα οποτε ειμαστε ορους οτριβιν και κανενα ντεπονακι που και που,απο φαι καλα παμε μπροκολα φασολακια αρακα τα τρωμε ολα ..ντοματα ακομα δεν δοκιμασαμε τον αλλο μηνα ειπε η γιατρος,αχ!πηγε και ο γιος μου παιδικο και ξετρελαθηκε δεν περιμενα να το παρει τοσο καλα ενω τα αλλα τσιριζανε ο δικος μου κιχ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!!! καταρχην ενα μεγαλο μπραβο στο τσιχλοκων/κι μας που τρωει ολο του το φρουτακι :D:shock::shock:

λοιπον μολις πηρα τηλ την παιδιατρο και την ρωτησα αν μπορω να δωσω ροδι( τα εχουμε και στην αυλη της γιαγιας και ειναι εγγυηση!!!) και μου ειπε ναι ειναι λεει πολυ καλη τροφη, απλα να προσεχω γιατι δεν διαλυεται πολυ καλα μην μεινει κανενα κοκος και παθουμε καμμια ζημια... :shock::shock: και δευτερον την ρωτησα αν μπορει να παταει και μου ειπε ΟΧΙ. πρεπει λεει να καθησει πολυ σταθερα πρωτα γυρω στους 7,5 μηνες με 8 και μετα τον βαζω να παταει και ουτε στρατα μου ειπε κανει.

σοφουκι και εμενα ζοριζεται πολυ να τα κανει, τα λαχανικα που εμενα τα ξεσκιζει δεν κανουν και πολλα... μου ειπε ομως να δωσω και ακτινιδιο και ισως αυτο βοηθησει λιγακι.

βρε Ρανια ο ροκκι μπαλποα ειναι ο γιος σου? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον εδωσα το ροδι και του αρεσε πολυ!!!!!! εβαλα ομως μονο το ζωμο του... το εβαλα πρωτα μονο του στο μπλεντερ και μια χαρα πολτοποιηθηκε αλλα αποφασισα να μην δωσω τα κουκουτσια και ετσι το περασα απο σουρωτηρι και εβαλα το ζωμο. ηταν βεβαια πολυ αυτο που εβαλα εγω και οταν προσθεσα τη μπανανα και το αχλαδι μου βγηκε χυμος φρουτων αντι για φρουτοκρεμα... γιαυτο οσες βαλετε θελει λιγο...

αντιοξειδωτικο ρευματακι εκανε το σπυρτουλακι σημερα :lol:

μα που πηγατε ολες παλι σημερα...με τετοιο καιρο???? :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τσουπρες :-*

εδω εμας μας χιονισε κιολας!!!!

για τα φαγητα που λετε πολυ καλη ιδεα ειναι κ ο τραχανας ειναι πολυ θρεπτικος εγω σημερα της εβαλα πατατα καροτο κρεμμυδι σελινο κ μια κουταλια της σουπας τραχανα,ακομη δεν εχω δοκιμασει με κρεας προς το παρων μονο λαχανικα...

βγαλαμε εχθες κ ενα δοντακι!!!!καλε ντουντουκα εβγαλα!!!πολυ χαρα!!!!

στις 30 εχουμε την βαφτιση με στεναχωρει ομως ο καιρος....πολυ κρυο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε βρε χαπακι, βγαλατε δοντακι και σεις εεε??? μπραβοοο με το καλο και στα υπολοιπα... χιονισε εκει τοσο νωρις??? τι καλα, παντα μου αρεσε το χιονι αλλα εδω που μενουμε εχει "παντα ηλιο" που λεει και το ασμα... :lol::lol:

τραχανα??? θα ρωτησω και ισως βαλω γιατι εμεις λογω αλλεργιας αν δεν ρωτησουμε δεν τρωμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!καλα,εχω βρει ενα κολπο κ κοιμαται σφαιρα οταν ψιλονυσταζει.τον παιρνω αγκαλια διπλα στον υπολογιστη κ του βαζω απτο you tube την "παιδικη πρωινη προσευχη".ετσι λεγεται,με την εικονα της παναγιας απεξω.ξερο σας λεω μολις το ακουει!σημερα του εβαλα λιγο αρακα,δεν εβαλα αηδιες στο φαγητο του.για να δουμε οταν ξυπνησει αν θα το φαει..

happy καλοριζικο το δοντακι σας!μαζι βαφτιζουμε ε?κ εμεις 30 οκτωβρη.κ εγω για το κρυο αγχωνομαι,γιατι εχουμε τα ρουχαλακια του πιο φθινοπωρινα παρει.ηταν για 4 σεπτεμβρη να το βαφτιζαμε..αλλα οκ,τι να κανουμε?

σπιρτουλι,ροκυ μπαλμποα δεν λες τπτ..δεν ξερω αν ολα ειναι ετσι ρε γμτ,αλλα το βλεπω πολυ δυνατο παιδι.πριν που τον εβαλα στην κουνια κ του εδειχνα ενα παιχνιδακι,μπουσουλησε στο προσκεφαλο της κουνιας που εχω κρεμασει μια κουβερτα για να μην κοπανιεται κ τραβαγε την κουβερτα.την κρατουσα για να μην τη ριξει κ αυτος σκαρφαλωσε κ σταθηκε ορθιος!

αα,εχω την εντυπωση πως δεν κανει τραχανα.εχει αυγο κ αλατι(αν δεν κανω λαθος).τουλαχιστον η μανα μου που φτιαχνει βαζει σιγουρα κ απτα 2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ κι απο μας ! και εδώ Αθήνα εχει βαλει για τα καλά κρυο σημερα αλλα λενε οτι απο αυριο θα μαλακώσει πολύ παλι ο καιρός :( κριμααααα...

γειά σου :x ευτυχία :x χιχιχι !! με το καλό τα βαφτισάκια (+σεις ρανια μου!), ολα καλά ε;!

σπιρτουλάκι κ εμας ο νονος μας εχει καλλιέργειες με ροδιές !! για να του "γνεψουμε" να μας στείλει μερικά χιχι ;)

κοριτσια σημερα μονο καπέλο δεν μου τα φερε ο μικρός τα πιατα που του δωσα να δοκιμάσει :(

ειχαμε απο ψες ενα γιαουρτάκι με δημητριακά ...ΤΙΙΙΙΙΙΠΟΤΑ... το ξαναδοκιμάσαμε το πρωί, παλι τί-πο-τα... το μεσημερακι δοκιμασαμε πατατα-καροτο-σεληνο...ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΠΟΤΑ...

θα του τα ξανακάνω ενα γύρω τωρα το απογευμα και μετά θα τα πετάξω... κρίμα μωέ... :(

τι παραξενο παιδάκι !!; εχει βγάλει 4.5 δόντια και δεν λεει να σταθεροποιηθεί με τις τροφές...βρε τι παθαμε... :roll:

σημερα εχω ΓΕΝΕΘΛΙΑ καλέ ! παρτε φώτο :

post-12238-13873937910082_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι χρονια πολλα κ απο εδω!να σε χαιρονται οι αντρες σου!κι αλλοι πολλοι σου ευχομαι!ετσι τον κρατουσα κι εγω στα γενεθλια μου κ κανει μια βουτια στην τουρτα...ολο το χερι μεσα!θα ψαξω να βρω φωτο με τις δαχτυλιες!!

τελικα εμεις καταφεραμε να φαμε σημερα.δεν το ηθελε με τπτ.ολο σαν να κανει εμετο κανει κ το στομα του κ τον ηχο κανονικα.οποτε τον σηκωσα απτο καρεκλακι του,τον ειχα ορθιο να χαζευει τα μαγνητακια στο ψυγειο κ ανοιγε το στομα ασυναισθητα.μετα στα ποδια μου αγκαλια απεναντι στην τηλεοραση,χτυπουσα μια με το κουταλκι στο πιατο κ του εδινα.εφαγε μια χαρα ετσι.αρα δεν ηταν πως του ερχοταν εμετος,απλα προτιμαει γαλα.κ εγω προτιμω πιτογυρα κ μερεντα καθε μερα αλλα ΔΕΝ κυριε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι χρόνια σου πολλά, ότι καλό επιθυμείς!!!! Καλά Ράνια να'σαι καλά με κανες και γέλασα με τα πιτόγυρα!!!! Ρε συ ούτε εμένα το ήθελε το μεσημεριανό και μόλις τη σήκωσα όρθια στο καρεκλάκι να βλέπει έξω από το παράθυρο άνοιγε κι εμένα το στόμα ασυναίσθητα και έφαγε λιγάκι παραπάνω!!!! Κορίτσια δίνεται μπισκοτόκρεμα ακόμα ή μόνο βανίλια? Για το ρόδι θα ρωτήσω κι εγώ τη παιδίατρο να δω τι θα μου πει γιατί έχουμε ένα σωρό!!!! Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ κορίτσια !! αποκοιμήθηκε ο μικρός και σουλατσάρω στον ιστό χιχι ;)

τελικά μου τα φερε καπέλο τα πιατα... τον καταφερα να φαει 4 - 5 κουταλιές γιαουρτάκι με δημητριακά... ας ειναι... αυριο λεω να του δοκιμάσω κοτοπουλο ... με πατατα - καροτο κι αυτό να το βρασω ;; (για αρχή δηλαδή) ε ;

και θα του δοκιμάσω και βανίλια (φρούτο) ... για να δούμε... παντως επανειλημένα πατατα-καροτο ΔΕΝ το θελει... και το γιαουρτάκι αυτο εγω νομιζα οτι θα το ετρωγε γιατί το μυρισα και ηταν σα να χει ψιλοκομμενη μιραντα μπισκοτο μεσα !!!!!! τι περίεργο μωρό .....!!!!;;;!!!!!

αχ... αντε...παω να βολτάρω στα αστρολογικά μου σάιτ :x:x:x:x:x:x φιλάκια :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά Μαράκι!να σε χαιρόμαστε κ εμείς κ όσοι σ'αγαπούν!!σύντομα με πολλά παιδάκια!!

για το μαιευτηριο θα επιβεβαιώσω όταν ρωτησω ξανά την κοπέλα, πάντως η ασφάλειά της είναι Τεβε και του συζύγου είναι δημοσίου. δεν ξέρω με ποια απο τις 2 πήγε... ξέρω όμως ότι απο 500€ το 2007, τώρα της ζήτησαν 1800€ κ έπαθαν ένα σοκ... Η αλλαγή, λέει, έγινε απο αρχές του Οκτώβρη, δλδ τώρα. Μόνο για το μαιευτήριο, διότι ο γιατρός τους είπε να δώσουν ό,τι θέλουν.

κατα τα άλλα, κούραση κ σήμερα.. αναπολώ τις ωραίες περισινές, ξεκούραστες κ "φουσκωτές" μέρες! χωρίς την τόσο πιεστική δουλειά, αλλά καλά να'μαστε!

βρε κορίτσια, το μπρόκολο και το κρεμμύδι δεν είναι λίγο βαριά? βεβαια, σήμερα του έβαλα μέσα στο μοσχαράκι λίγο φρέσκο κρεμμυδάκι, φαντάζομαι αυτό εννοείτε κ εσείς. Α! ντοματούλα του βράζω κ την αλέθω, αλλά χωρίς τα σποράκια.

φιλάκια!

φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά Μαράκι!!Γερή κ δυνατή!Κορίτσια σχετικά με το δημ.νοσοκομείο ισχύει.Η κουνιάδα μου που είναι ασφαλισμένη στο ικα πλήρωσε γύρω στα 800 για φ.τ. κ δεν τα παίρνουν πίσω πέρα απτα3000 που δινει το ικα.Το εχουν ξεφτιλίσει!! :twisted: Το αντράκι μου τώρα,σήμερα τσάκισε μπόλικη κολοκύθα με μοσχαράκι κ άλλα λαχανικά.Αύριο λέω να δοκιμάσω κ μπρόκολο.Α κοτοπουλάκι δίνετε στήθος ή μπούτι???Ο σκατούλης όταν βρίσκει τα δύσκολα φωνάζει μαμα ξεκαθαρα,τυχαίο?δεν νομίζω..γι αυτο μάνα είναι μόνο μία!κατα ταλλα το μπαμπα το λέει πιο συχνα :roll: φιλια απο μένα τσούπρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μαααςςς!!!!

εχω ξεσκιστει στις δουλειες κ ειμαι πτωμα...μονο αυτο εχω να πω

αααααααα!!!!!!!!!κ το πιο σημαντικο...βγαλαμε το πρωτο μας δοντινιιιιιιιιι :lol::lol::lol:

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας !!!!!!!!κρυο κρυο μπρρρρρρ!!!!!!!!!!!!!!καλε η σκατουλα απο χτες εχει κολλησει και φωναζει ολο μπαμπα :evil: θελω και γω αντε να δουμε ποτε θα πει και μαμα???????????????ντοματα λεω να βαλω και εγω ειναι σχεδον το μονο που δεν δοκιμασαμε ακομα...α!και γιαουρτι της αρεσει πολυ προσφατα που το δοκιμασα οσο για μπισκοτο ουτε λογος το ξεσκιζει και γλυφεται ολη την ωρα βεβαια γινομαστε χαλια αλλα χαλαλι να ναι καλα το πλυντηριο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!α!δοντακι ακομα στο ενα βρισκομαστε.......φιλια παω να δω και το φαι μην μου καει....ρυζακι με κοτοπουλο εχει το μενου.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! Σίγουρα τα μωρά σας είναι 6 μηνών? Γιατί εμένα η μικρή μου που έχει κλείσει τον έκτο τώρα και 10 μέρες ούτε δόντι έχει βγάλει, ούτε φωνάζει μπαμπά, ούτε τρώει γιαουρτάκι!!!! Μήπως να ανησυχήσω? Βασικά όλη μέρα δεν σταματάει η γλώσσα της αλλά ξεκάθαρα μπαμπά, μαμά δεν έχει πει! Επίσης διάβασα παραπάνω τη Μαρία και του δίνει δημητριακά... Εμένα μου είπε η παιδίατρος δημητριακά μόλις κλείσει τον 7ο! Έχω ψιλομπερδευτεί! Εν τω μεταξύ εμένα δεν τρώει με τίποτα το μεσημεριανό (ντομάτα-καρότο-κολοκύθι-πατάτα-σέλινο-κατσικάκι) κλαίει που σκοτώνεται και σφίγγει τα χειλάκια της σαν να βάζει φερμουάρ!!! Το λυπάμαι, αλλά την πιέζω να φάει τουλάχιστον 10 κουταλίτσες και μετά την αφήνω! Πείτε καμιά ιδέα!!! Ααααα της βάζω και μια κουταλιά λάδι ωμό και λίγες σταγόνες λεμόνι! ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια.τσακιστη κ σημερα.ηυρια απτη δουλεια,να μαγειρεψω για μας κ το μικρο κ μετα πηγα σε αλλο ορθοπεδικο για το χερι μου.εφαγα 2,5 ωρες..κ αυτος για χειρουργειο μου ειπε,απλα να παρω κατι χαπια τωρα κ να περιμενουμε να περασεουν 9 μηνες απο τη γεννα κ αν ειναι προχωραμε στο χειρουργειο.αα το χειροτερο,μου ειπε οσο μπορω να κοψω το αλατι.

με το μικρο κ το φαγητο εχουμε θεμα.δεν τρωει με τπτ..ολο κανει σαν να κανει εμετο κ σημερα το εφτυνε.δεν το καταπινει με τπτ.του χωνω κ την επομενη μπουκια μπας κ κατεβει τπτ,αλλα αυτος το κραταει εκει μεχρι να το φτυσει!του εδωσε λιγο γαλα μετα η μανα μου,αφου δεν εφαγε καθολου.τα φρουτακια του τωρα,μια χαρα.παντως τωρα τον βαζω κατω στη μοκετα με κανα παιχνιδακι,μπουσουλαει κ ειναι μια χαρα!

εχω τοοοοσο πολυ αιμα απο την κυριακη,εχω πεθανει.βαζω σερβιετες λοχειας παλι κ καθε 1,5 ωρα ειναι φισκα.αυτα!παω για μπανακι τωρα που τον ψιλοπηρε.

μαριεκεν κ εμενα δεν εχει πει κουβεντα.ουτε καν μπαμπακιζει που λενε.μονο φωνηεντα.δοντια βγαλαμε τα 2 κατω απο 4 μηνων κ αναμενουμε απο μερα σε μερα τα πανω.για το φαγητο οπως καταλαβες δεν μπορω να σε βοηθησω με τπτ.χτες που τον ειχα ορθιο στην αγκαλια μου εφαγε.σημερα στη μανα μου καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλό κοριτσια!!!!!

Τι κανετε? Για να δω τα νεα.....

Μαριεκεν, το καθε παδι κ ο καθε γιατρος ειναι αλλιως. Εμενα για παραδειγμα μου εχεια απαγορευσει κ δημητριακα αλλα με μεγαλα γραμματα ντοματα οχι. Τι να σου πω? Και για τα δοντακια τα ιδια.

Εμενα η δικια μου μονο μαμα φωναζει ολη μερα, συνεχεια ομως. μπαμπα μια φορα ειπε κ απο τοτε τιποτα ξανα!!!

Ρανια μανα κουραγιο! Το να σου πω βρε κοριτσι μου , γιατι τοσο αιμα?

μαμμυς μου ανοιξες την ορεξη με το κοτοπουλο-ρυζακι...γιαμ γιαμ!

Τεση με γεια το δοντι σας!

Βατραχακο εγω δινω στηθος. Ετχε για να μην ξεψαχνιζω γι'αυτο. Ετσι κι αλλιως αλεσμενα τα τρωνε. Οταν θα αρχισει να μασαει θα βαζω μπουτι που ειναι πιο μαλακο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οοοοοχι βρε Marieken ! μην αγχώνεσαι... :mrgreen:

-για τα δόντια, πχ εμας εχει βγαλει αρκετά θα ελεγα (2 κατω, 2 πανω + ενα τσικ εσκασε το πανω δεξια απο το κεντρικό) αλλα κι ο αντρας μου τα εβγαλε γρήγορα οταν ηταν μικρός (αρα γονίδιο ;) )

-για τα μπαμπα/μαμα, ειναι στο παιδί... απο μερα σε μερα θα σας τα πει και σας ΣΙΓΟΥΡΑ ή ηδη κατι εχει πει αλλα δεν το εχεις "πιασει" ισως επειδή εκανες δουλειές κλπ... ολα ειναι πιθανά ;)

-ποια δημητριακάαααααααααα;;; εμάς ;;; ΜΑΚΑΡΙ ... μερικες κουταλίτσες τρώει κι αυτες με το ΖΟΡΙ!

ΣΟΥΠΕΣ ;; σημερα εφτιαξα με κρεας... καπελο μου το φερε και αυτό !!! το μονο που εχει φαει επανειλλημένα ειναι φρουτο (μπανανα - αχλάδι στανταράκι !!)

εμενα μου ειχε πει η γιατρός απο 5.5 μηνων να τον ξεκινούσα χαλαρά αλλα επειδή και μενα συνήθως κανει αυτά που περιγράφεις, αφησα κανα 2 εβδομάδες και τώρα τον ξανάρχισα τουλάχιστον να βλέπει το κουταλι, μπας και το χωνέψει καμια ωρα οτι θα το βλεπει θελει δεν θελει χιχιχιχι :lol:

αστα... και γω στην προσπάθεια ειμαι... τουλάχιστον ειναι ΠΟΛΥ καλά απο κιλά/υψος και ετσι δεν ανησυχώ... στην αρχή ανησυχουσα δηλαδή αλλα αφού τα εψαξα στο ιντερνετ ηρεμησα...λενε οτι στο δεύτερο εξάμηνο της ζωής τους, το ζητουμενο ειναι να γνωρίσει νεες γεύσεις + υφές το μωρό και δεν ειναι απαραίτητο να αντικαταστήσει γεύματα γαλακτος με στερεες... και συνηθως (οχι παντα) τα μωρά που θηλάζουν (..σαν κι εμάς δηλαδή) οντως αντιστέκονται και καθυστερούν σε σχεση με τα υπόλοιπα...

καλή μας δύναμη λοιπον :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

καλή ξεκουραση κορίτσια ! παω για ξαπλα γιατί ειχαμε τρελή γκρίνια τωρα το απογευμα και τα ειδα ΟΛΑ ! καζανι το κεφάλι μου !!

(σορυ για το μεγαλο μνμ :roll: ) κις κις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη σας μερα!!!!!!!!!!!!!μαριεκεν μην ανχωνεσαι καθε μωρακι θελει τον δικο του χρονο για τα παντα εμενα η μπουμπου ειναι 7,5 μηνων και 3 μερες εχει που λεει ολη την ωρα το σκατο μπαμπα και σημερα ειπε και αντε μια φορα επισης κανουμε κουπεπε και καλο καλο στο προσωπο α!τωρα προσπαθουμε και ψιλοκανουμε μπορω να πω παλαμακια απ την αλλη ο γιος μου 7 μηνων ειμε 4 δοντια και μπουσουλαγε α!και ελεγε ξεκαθαρα μπαμπα και μαμα η μπουμπου μπουσουλαει μονο με την οπισθεν ακομα....γιαυτο σου λεω καθε παιδακι εχει το δικο του χρονο για το καθε τι.....σημερα το μενου εχει φακη και πιτσουλα απο τα χερακια μου.......ρανια και εγω στης πρωτες δυο περιοδους σερβιετες λοχειας φοραγα υπομονη...ειναι σπαστικο το ξερω...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...