Μετάβαση σε περιεχόμενο

6ΜΗΝΩΝ ΠΙΑ, ΚΡΕΜΕΣ, ΦΡΟΥΤΑ, ΒΑΦΤΙΣΙΑ !!!!!!!!!


Recommended Posts

χρονια πολλα σοφουκι να τα εκατοστησεις... (ζυγος κ εσυ....)

λοιπον μαρακι , τον πρωτο μηνα που ξεκινησα φρουτο ειχα μεγαλο θεμα.... ετρωγε 2- 3 κουταλιες κ μετα με το ζορι αλλες 2-3 κ μετα ηθελε να θηλασει... το εκανα καμια βδομαδα αυτο και μετα εβαλα το τελος! εδινε στην μαμα μου να τον ταισει φρουτο, εφευγα απ το σπιτι για να μην θελει να θηλασει κ το κολπο επιασε... ;) παρολου που ειμαι κατα τις κρεμας στους 5 1/2 μηνες προσθεσα κ την βανιλια για να μαθει οτι η ζωη δεν ειναι μονο βυζι... :lol::lol: οποτε ξεκινησα κ εδινα "καθαρα" τα γευματα, οχι λιγο φρουτο κ μετα στηθος κτλ.... κ υστερα προσθεσε κ το φαγητακι κ του γινε συνηθεια... κατα την διαρκεια της μερας δεν του περναει καν απ το μυαλο να θηλασει ... ενω το βραδυ οταν αρχισει να πειναει αρχιζει να με ψαχνει... οποτε (αποψη μου) αντι να προσπαθεις να πει νουλακ επεμενε να φαι το γευμα του χωρις να θηλασει! ροδακινο δοκιμασες να βαλεις στην φρουτοκρεμα που την κανει πιο γλυκια?

πραγματικα δεν εχεις κουραστει να ετοιμαζεις γευμα, να θηλαζεις μετα κ.ο.κ? ολη την μερα δλδ ταιζει.... :roll:

γιουλακι εγω οταν τρωμε κ μας βλεπει κ λιγουρευετε του δινω ψωμι στο χερι (κορα) κ μια χαρα την τρωει...

χθες πηγαμε κ εμεις γιατρο 9100 ειναι κ 70 εκ. για το φαι που ριχνει μια χαρα μου ειπε ειναι στα κιλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 898
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δεν πειραζει βρε κων/νε :lol::lol: μπερδευτηκες λιγο.....

εγω ψωμι δεν νομιζω οτι μπορω να δωσω γιατι εχει γλουτενη και μαλλον δεν μπορει να φαει ακομα, και η απογευματινη κρεμα που δινω ειναι χωρις γλουτενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Χρονια πολλα Σοφουκι κ απο εδω!

Σημερα ακολουθωω τη συμβουλη της Τεση, βραζω αρακα και θα της δωσω μαζι με κοτουλα.

Αχ βε κοριτσια τι να σας πω εμενα πολυ φαγανη μου βγηκε ολα τα τρωει εκτος απο μηλο. Της το δινω οταν εχω μαγκο γιατι καλυπτει τη γευση. Λεμονι βαζουμε κ πολυ της αρεσει. Αρχισαμε κ τα μπισκοτα. ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ πηρα αυτα της Νουτριτσια, με μανια το εγλυφε και μετα που με εβλεπε να τρωω ενα τοστακι ηθελα να το αρπαξει κ αυτο... :lol::lol::lol::lol::lol:

Νομιζω πως αυτο το παιδι ανετα μπορει να τρωει ολη μερα χωρις σταματημο. Α της πηρα και ενα παγουρι με καλαμακι κ το καταευχαριστιεται. Ρουφαει πολυ ωραια με το καλαμακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως ρε γιουλακι πολυ νωρις μου φαινεται να ρουφαει με καλαμακι....

τα παιδια μας παντως ταιριαζουν κ μενα μονο μηλο δεν τρωει :roll::roll:

γιατι ομως δεν μπορω να καταλαβω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!βλεπω εχουμε θεματακια με το φαγητο ε?α ρε μαρακι,επεμεινε λιγο.μην καταφευγεις αμεσως στο βυζι γιατι ετσι δεν προκειται να φαει φαγητο-φρουτο..εμενα ευτυχως τα χλαπακιαζει ολα,εκτος απο κρεμα βανιλια που δεν του εχω ξαναδωσει.τα φρουτακια να ειναι καλα πρωι-απογευμα.

αυτες τις μερες μου ξυπναει 2-3 φορες μεσα στη νυχτα.πεταγεται κ κλαιει για λιγο.του βαζουμε πιπιλα,ξανακοιμαται.αλλα περα δωθε απο το ενα δωματιο στο αλλο,πολυ μου τη δινει οταν κοιμαμαι..νομιζω ομως πως κλανει(συγνωμη κιολας).μαλλον μεχρι να στρωσει με το φαγητο που ξεκινησαμε..ευτυχως το πρωι ξυπναει 9:30,οποτε 4 μερες την εβδομαδα που δεν παω πρωι για δουλεια,ευχαριστιεμαι υπνο!!

αυτο με το ορθιο που λετε,μου ειχε πει ο γιατρος πως δεν κανει να τα πιεζουμε.αν στηριζετα απο μονο του οκ.εμενα κανα 2 εβδομαδες τωρα εκει που καθομαι στον καναπε ερχεται κοντα μου μπουσουλωντας,ακουμπαει την κοιλια μου η τα ποδια μου κ σηκωνεται ορθιος.στεκεται αρκετη ωρα.τον αφηνω κ εγω.κ τωρα ετσι καθεται κ με κοιταει.θελει να φτασει το πληκτρολογιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!Και ο δικός μου δεν τρώει μήλο,δοκίμασα όλες τις ποικιλίες, μέχρι κ μπανανόμηλα κ έκανε σκατόφατσα όταν έρωγε.Όλα τα άλλα τα τρώει όμως..πεπόνι,ροδάκινο,μπανάνα,αχλάδι,βανίλια(φρούτο).Θέλω να δοκιμάσω κ μάνγκο.Κάποια είχε ρωτησει για θηλασμό κ κρέμες(δε θυμάμαι ποια :oops: )εγω δίνω holle και την κάνω μόνο με νερό,δεν έχει καθόλου ζάχαρη,αλλάτην τρώει άνετα,οπότε δεν την αλλάζω.Τρελή βροχή χτες κ είχα απλωμένα μωρουδιακα :evil::evil: Περιμένω το στεγνωτήριο απο βδομάδα!!Μεγάλη υπόθεση νομίζω!Όσες έχετε είστε ευχαριστμένες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι με καλαμακι. Της εδωσα ενα παγουρακι που πηρα με σιλικονατο και νομιζα οτι απλως επαιζε αλλα μετα το ειδα οτι αδειασε.

Μου ειχε πει η γιατρος να το δοκιμασω αλλα φοβομουνα. Τελικα μια χαρα ρουφαει. Εκει που εχει προβλημα ειναι με τις μεγαλες θηλες στα μπιμπερο. Εχω της Νουκ απο την αρχη και εχω επιχειρησει να βαλω τις θηλες +6 αλλα πνιγεται. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααααααα βρε Γιουλακι και νομιζα οτι πνιγεται μονο ο δικος μου...... και γω το ιδιο εχω τις 0+ και στα μπουκαλια αλλα και πιπιλες αν παω να του δωσω μεγαλυτερη παει να ξερασει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!! τι κανετε?? εμεις καλα, μολις τον πηρε ο υπνος!! σημερα λοιπον εγινα 30 και σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας!! να στε καλα κι εσεις κ οτι επιθυμειτε!!

ο μικρος σημερα εφαγε πανω απο τη μιση του χορτοσουπα κ πολυ χαρηκα αν σκεφτει κανεις οτι χτες φαγαμε μολις 3-4 κουταλιες... :D:D

ευτυχως του αρεσει κ η φαριν λακτε κι ετσι ολα οκ! ;);)

μαρακι συμφωνω κι εγω με τα κοριτσια... αν ξερει οτι μετα απο καθε γευμα θα ρθει κ το βυζι γιατι να προσπαθησει να φαει φαγητο??? :?:? περιμενει παντα την ευκολη λυση! ο γιατρος σου τι σου λεει? ρωταω γιατι εμενα μου ειπε απο την αρχη των στερεεων, μετα την τριτη μερα να μην συμπληρωνω με γαλα κι αυτο μονο για τη βανιλια. χτες ας πουμε που πρωτοεφαγε χορτοσουπα κ εφαγε πραγματικα ελαχιστα, εμεινε σχεδον νηστικος μεχρι τις 5 που ηταν η ωρα της κρεμας του. τελος παντων... το τι κανει κ η καθεμια μας με το μικρακι της ειναι κ λιγο λεπτο θεμα, οποτε ολες μας κανουμε αυτο που νομιζουμε καλυτερο και τελειωνει η ιστορια! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσοπουλα τι κανετε? \

γιουλακι τι εγινε με τον αρακα?τον εφαγε το εβελινακι?

φρογκι το στεγνωτηριο ειναι σωτηριο......εκτος απτις μερες που ερχεται η ΔΕΗ :lol::lol::lol::lol:

ωωωωχχχχ ξυπνησε κ κλαιει το θηριακι....φευγωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, τώρα ακόμα ηρέμησα έχω βάλει και τα δύο μωρά μου (άντρα και μπέμπα) για ύπνο και χαλαρώνω... ;) Σήμερα φάγαμε πρώτη μέρα τη χορτόσουπα, στην αρχή το έτρωγε με όρεξη γιατί μάλλον πεινούσε μετά άρχισε να αναγουλιάζει και δεν την πίεσα για να μην το σιχαθεί, την έδωσα μετά και λίγο στήθος! Αύριο βέβαια δεν θα της δώσω στήθος μόνο το μεσημεριανό για να καταλάβει ότι αυτό είναι το φαγητό της... Ελπίζω να τα πάμε καλά!!! ;)

Τώρα όσο για το στεγνωτήριο εγώ χρησιμοποιώ τη σπαστή απλώστρα στο δεύτερο παιδικό και έτσι δεν ανησυχώ για το ρεύμα!!!!

Σας αφήνω τώρα για να κοιμηθώ κι εγώ μαζί με τα μωρά μου!!!! Φιλάκια σε όλες, καλό βράδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

Σιγα σιγα θα φανε τα μπουμπουκια σας θελει λιγο προσπαθια στην αρχη να συνηθισουν.

Τον αρακα τον εφαγε (φυσικα) και πολυ λαιμαργα. Αλλα εκανα βλακεια εγω. Τελευταια στιγμη αποφασισα να μην δωσω κοτουλα και ετσι εφαγε ενα μπολ αρακα με λιγη πατατα κ καροτο. Φυσικα της εκατσε βαρυ τοση ποσοτητα και εβγαζε γουλιες μεχρι κ 3 ωρες μετα :(

Κρατησα λιο αρακα και σημερα θα της κανω την κοτα με λιγα "μπιλακια" αρακα. Αντε να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια, τι κανετε?

μονο σε μενα εχει πει η παιδιατρος να δινω καθε μερα τσιτσι (κρεας)?

γιουλακι ζηλεψα πηρα κ γω μαγκο να του δοκιμασω αυριο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσοπουλα!τα εχω παιιιιξειι!!αποφασισαμε να στρωσουμε το σπιτι.τελικα πηραμε μοκετα απο ακρη σε ακρη κ στο παιδικο θα μπει τριτη-τεταρτη μια μοκετα με αυτοκινητακια,δρομους κ τετοια.οποτε χτες βραδυ γυρισα αργουτσικα απτη δουλεια κ βλεπω οοολα τα επιπλα σε μια γωνια στο σαλονι κ στο δωματιο του μικρου κ τον αντρα μου με το παιδι που πηραμε τη μοκετα να κοβουν σε γωνιες,κολονες κ τετοια.την πηρε πια αυτος να τη ρελιασει γυρω γυρω κ μας την εφερε το μεσημερι.σημερα ομως μας βγηκε ο πωπος να καθαρισουμε καλα το σπιτι για να μπει η μοκετα κ μετα ξανα τα επιπλα στη θεση τουςκ καλο σκουπισμα η μοκετα..ευτυχως ξεμπερδεψαμε κ εχουμε ενα σπιτι μουρλια κ πεντακαθαρο!!αφησα ομως το μικρο 2 φορες να μπουσουλησει κ τις 2 κουτουλησε το κεφαλι του κατω με τα μουτρα κ εκλαιγε..θελω να πιστευω πως ακομα δεν μπορει να σταθεροποιηθει καλα κ πεφτει με τοση φορα.

ωχ,ξυπνησε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσα !!! λοιπον περασα να μοιραστώ και απο δω τη χαρά μου γιατί στο φατσομπουκι το εχω κανει ΒΟΥΚΙΝΟ αχαχαχαχαχα :lol::lol::lol:

ψες ο μικρός εφαγε σχεδόν ολοκληρο αχλαδάκι και σημερα ΤΟ απιστευτο : ΔΥΟ ΜΠΑΝΑΝΕΣ !!! βεβαια ολα αυτά συνέβησαν ...στην περπατούρα αχαχαχα :lol: αλλα ας ειναι !!!!

το τρελοτσιχλάκι μας :x μακαρι να συνεχιστεί αυτο και να μην ειναι τυχαίο... !!!! :roll:

τα εχει φαει απογευμα και τις δυο φορες... λετε να ειναι τυχαίο που τα δεχτηκε ανετα τετοια ωρα ; αυριο εχουμε τα βαφτισάκια της ανηψούλας μας μαλλον το προγραμμα του φαγητού μας εχει κλασικό γαλα :) αλλα απο Δευτέρα πηρα βανιλιες να δοκιμάσουμε και γιαουρτάκια με δημητριακά...για να δουμε για να δούμε :roll::mrgreen:

καναμε μπανακι και χαλαρώνουμε στο παρκο μας μεχρι να ερθει η ωρα για νανιτο :x

αχ ... και μολις κοιμηθεί εχω καθαριότητα σπιτιου και δική μου αχ αχ...........

και ειμαι ηδη κουρασμένη.................................................. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, η μικρή μου σήμερα είναι ανήσυχη, βγήκαμε έξω το πρωί για καφεδάκι και δεν κοιμήθηκε καθόλου με αποτέλεσμα να γυρίσουμε το μεσημέρι σπίτι και έφαγε με το ζόρι 5-6 κουταλάκια χορτόσουπα μετά έκανε μορφασμούς και την άφησα... Μέχρι να φάω κι εγω είχε κοιμηθεί στο καρεκλάκι της... Τώρα το απόγευμα είχε πάλι μια γκρίνια άλλο πράμα ενώ συνήθως είναι ήσυχη και ομιλητική σήμερα μόνο γκρίνια!!! Τώρα κοιμάται, μάλλον πολυκουράστηκε το πρωί, δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς...

Ρε κορίτσια πείτε μου κάτι γιατί θα τρελαθώ, ισχύει ότι μετά τη φρουτόκρεμα το πρωί το επόμενο γεύμα πρέπει να είναι γάλα και όχι το μεσημεριανό? Δηλαδή το πρωί γάλα μετά φρουτόκρεμα μετά πάλι γάλα και μετά χορτόσουπα και όχι βανίλια??? :? Εγώ τη θηλάζω το πρωί μετά στις 11 φρουτόκρεμα μετά στις 2 χορτόσουπα μετά στις 5 βανίλια και μετά πάλι γάλα! Κάνω κάτι λάθος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια!

Marieken καλώς μας ήρθες, να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

σοφουκι χρόνια πολλά, έστω και πιο καθυστερημένα! [smilie=occasion13.gif]

έκανα μια σύντομη ανάγνωση των όσων γράψατε κ μπήκα στο κλίμα ;)

για το φαγητάκι του Γιώργου μου, μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη!! του δίνω 3 μέρες μοσχάρι+πατάτα+καρότο+κολοκύθι+σπανάκι, τις άλλες 3 μέρες αντι μοσχάρι, του βάζω κοτόπουλο και τέλος για μια μέρα του κάνω σκέτη χορτόσουπα, δλδ μόνο τα λαχανικούλια. πήρα ωραίες ιδεες καθώς διάβαζα, κι ετσι θα του δοκιμάσω αρακά. κατα τα άλλα, απο φρούτα τρώμε τα πάντα - θέλω απελπισμένα να δοκιμάσω μάνγκο στη συνταγή, να δω αν θα του αρέσει :P

το απογευμα τρώμε 150μλ βανίλια ή Γιώτης φαρίν λακτε (την έκδοση με μπισκότο που έχει βγάλει). γαλατάκι κατεβάζουμε πρωί κ βράδυ απο 210μλ.

αυτά......

Σήμερα πήγα για τεστ παπ κ υπέρηχο. βρήκα γυναίκα γιατρό ;;):D;;) στην περιοχή μου (είμαι βορειοανατολική αττική πια) κ έτσι δεν τρέχω πλέον στο κέντρο! είναι στο Ιασώ κ έτσι ξεμπερδεψα. το αυγό μου είναι έτοιμο να σκάσει 8-), όλα καλά, αλλά ακόμη τελικά λέω να κάνω κράτει για το 2ο νινάκι. μου είπε καλύτερα απο 10ο μήνα κ μετά ή κοντά στο χρόνο του μωρού - λόγω της καισαρικής :roll:

τα εξήγησε πάντως πολύ αναλυτικά, έμαθα και για τη μήτρα μου ότι είναι εντελώς μα εντελώς οπίσθια :? κάτι που όπως μου εξήγησε δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι, σίγουρα όμως χρειάζεται ένα καλό σπέρμα για να καταφέρει να φτάσει εκεί....πίσω!!! προτείνεται να κάθονται μπρουμυτα οι γυναίκες μετά την επαφή για να διευκολυνθεί το σπέρμα :shock: εγώ δεν εφάρμοσα βέβαια τέτοιες τεχνικές, γιατί δεν ήξερα ακριβώς τη θέση και την περίπτωση, αλλά σίγουρα η σύλληψη είναι και θέμα τύχης.

θέλουμε πολύ ένα 2ο μωρό, κ για να μην αγχωθώ θα βάλω μπρος με τον καλό μου σε λίγους μήνες κ βλέπουμε! είμαστε βεβαια σκεπτικοί για τα δεδομένα της χώρας και τη σκατοκατάσταση (σόρρυ κιόλας), αλλά ρε γμτ μου δεν θα μας κάνουν να μείνουμε κ με 1 παιδί οι παλιομαλ...... [smilie=cwm21.gif][smilie=cwm21.gif][smilie=cwm21.gif]

κ κάτι τελευταίο για τα υπόψιν: γέννησε τώρα φίλη στο Ελενα, το επέλεξε για να γλιτώσει τα χρήματα που θα έδινε σε ιδιωτικό μαιευτήριο. στο πρώτο της παιδάκι έδωσε 500€ κ τώρα που πήγε να πληρώσει ο σύζυγός της, του ζήτησαν 1800€ :shock::shock::shock:

Τους ήρθε εγκυκλιος τον Οκτώβρη αρχές, για αύξηση!!! Επιπρόσθετα, μου ανέφερε η κοπέλα ότι δεν υπήρχε ούτε μισή νοσοκόμα...... Οπότε καμία σκέψη να γεννήσω σε δημόσιο για εξοικονόμηση :lol::lol::lol: (εδώ γελάμε δυνατά!) μετά απο αυτά που έμαθα. μου είπε ότι το έκαναν στα δημόσια αυτό, για να "σπρώχνουν" τον κόσμο στα ιδιωτικά, μια κ δεν έχουν προσωπικό...... έλεος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

buenos dias !!! :mrgreen:

demaki με σοκαρες ως το κόκκαλο με την αλλαγή τιμών στα δημόσια...!!! φτού ! :(

...χχχμμμ... μηπως να μην το πω στον αντρα μου ;;;;; χιχιχιχι :lol:

εμεις σηκωθήκαμε για τα βαφτισάκια και για αρχή κατεβάζω εναν ΚΑΛΟ ΚΑΦΕΔΑΚΟ... !!

Marieken δε νομιζω οτι υπαρχει λόγος να αγχώνεσαι... στο θηλασμό τα πραγματα ειναι κατα απαίτηση του μωρού ! δεν υπαρχουν πρέπει ! και η αλήθεια ειναι οτι διαβασα -οσον αφορα στο δικο μου προβλημα φαγητού του μικρού- σε πολλά sites οτι πρώτα θηλάζουμε και μετά προσφέρουμε νεες τροφές γιατί το ζητούμενο ειναι να "γνωρίσουν" νεες γεύσεις και υφές και οχι να αντικατασταθούν πλήρη γεύματα θηλασμού. Η αλήθεια ειναι οτι οντως αυτες τις δυο φορες που εφαγε φρουτο ηταν μετα απο θηλασμό !!!;;!! περιεργο ε;! Καλά, εγώ ΘΕΛΩ ομως σιγα σιγα να κανω αντικατάσταση, δηλαδή απλά θα μας παρει περισσότερο χρόνο απ οτι υποψιαζομαι... Marieken οτι ζητάει το παιδί σου! και μου εχουν πει οτι μπορεί να κανει και πισωγυρίσματα το μωρό δηλ. ενώ θα εχει μπει σε μια σειρά με στερεες καποιες μερες να ζητήσει μόνο γάλα ! ολα ειναι νορμάλ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!σημερα πηγα πουρνο πουρνο να βαψω μια νυφη στο χωριο του αντρα μου.δεν πηραμε το μικρο μαζι μας γιατι βρεχει συνεχεια κ εχει ψυχρα.μετα μπλεξαμε με κατι δουλειες στα αδερφια του κ μαζευτηκαμε πριν μιση ωρα.ισα που τον ειδαμε 5 λεπτα κ ξεραθηκε για υπνο.μου ελειψε!!δεν μου αρεσει σ/κ να μην τον εχω 24 ωρες το 24ωρο..εριξα κ ενα ματς ξεγυρισμενο με τη μανα μου κ δεν θελω να παω πανω να φαμε.κραταω μουτρα.κ τωρα εχω τον πατερα μου που εχει ερθει κ με παρακαλαει να παμε πανω.χαχα!αφηστε κ το αλλο τωρα που το θυμηθηκα για τη μανα μου.χτες καμια ωρα μετα τα φρουτα του το μεσημερακι,ο μικρος γκρινιαζε.κ μου λεει η μανα μου,φτιαξτου 10 μλ γαλα για να κοιμηθει.μου αναψανε λαμπακια!γαλα πρωι βραδυ μονο της λεω,δεν θα το φορτωνω συνεχεια για να μου κοιμαται...μια φορα λεει το εχω κανει μονο.ποιος ξερει?σιγα μην ηταν μια.τελοσπαντων,δεν με παιρνει να της βαζω συνεχεια χερι για το παιδι,αφου μου το κραταει πολλες ωρες.τελος του μηνα θα μου ερθει η υπαλληλος στο μαγαζι.θα ζοριστω 2-3 μηνες μεχρι να την εμπιστευτουν οι πελατισσες κ θα ειμαι πιο χαλαρη στα ωραρια μου(ελπιζω).με επεισε ο πατερας μου,παω πανω(δεν εχω μαγειρεψει κιολας χαχα!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καληεμρα!!!

Κι εμας Κωνσταντινος μας ειπε καθε μερα κρεας(κοτοπουλο ή μοσχαρι) αλλα στο ενδιαμεσο μια φορα την εβδομαδα δινω μονο λαχανικα μη πηξει κιολας και καλομαθει ;)

Μετα τα φρουτα ακολουθει το μεσημεριανο, ποιος ειπε γαλα :?:

Γαλα πλεον πρωι- βραδυ!!

Το μανγκο κοριτσια να το πιασετε να ειναι μαλακο γιατι αλλιως βγαινει λιγο στιφο!!

Ντεμακι κι εμενα μου εβαλε "ποστα" ο γιατρος 10-12 μηνες σιγουρα λογω καισαρικης. Και επειδη θα βαλουμε κατεψυγμενα εστω κ μια πιθανοτητα για διδυμα λεει δεν θα αντεξει η μητρα νωριτερα!

Οσο για τη μητρα σου μην ανησυχεις και η δικη μου και της αδερφης μου οπισθια ειναι και τωρα περιμενει το δευτερο.

Ρανια τη μαμα σου κ τα ματια σου. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!!! δλδ μεσημερούδια, αλλά οκ! :D

τι να πω βρε Μαράκι... η κοπελα γέννησε την Τρίτη που μας πέρασε κ το περιστατικό συνέβη Παρασκευή, προχτές, που πήγαν να πληρώσουν :| άσε που ήθελαν να την βγάλουν απο Πέμπτη :shock: για να τελειώνουν (θυμίζω, έκανε καισαρική την Τρίτη και μιλάμε ότι της έδιναν εξιτήριο 2 μέρες κ ούτε μετά!)... ίσως στο Αλεξάνδρα να ισχύει κάτι διαφορετικό (;), αν κ πλέον συγχωνεύτηκαν Ελενα-Αλεξάνδρα :roll:

Marieken δεν νομίζω να κάνεις κάτι λάθος.. μετά το φρούτο του, εμένα παίρνει ένα μικρό ή μεγάλο υπνάκι και κατόπιν "χτυπάμε" φαγητό. γάλα, όπως ανέφερα, μόνο πρωί κ βράδυ πια.

gioulaki thanks για την πληροφορία με το μάνγκο!

οκ λοιπόν, περπατάμε με την "πισινή" μήτρα μας κ βλέπουμε :P απλώς σκέφτηκα ότι δεν θα συλλάβω κ πανεύκολα, οπότε σε πιο ακίνδυνες μέρες θα είμαι χαλαρή κ light στο σεξάκι μας, χωρίς περιορισμούς στο.. "τελείωμα". άλλωστε κ στον Γιώργο κάπου 3-4 μήνες στο περίπου κάναμε ελεύθερα.είναι κ θέμα τύχης όμως..αυτή η φίλη που γέννησε στο Έλενα, με μία μόνο επαφή έκανε το 1ο και μετά απο χρόνο+ το 2ο...

πάμε να φάμε γιουβαρλάκια :@):@):@) , έχει κ έναν καιρό, μούρλια, με πολλή βροχή που την απολαμβάνω στο έπακρο! φιλάκια, καλό υπόλοιπο Κυριακής!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε? κ μεις σε βαφτιση ειμασταν σημερα, ευτυχως δεν εβρεχε!

μαρικεν ποιος σου ειπε να δωσεις γαλα μετα το φρουτο? κ για ποιον λογω?

εγω ουτε καταδιανοια σκεφτομαι για τριτο οποτε αρκουμαστε στο safe sex!

:lol::lol::lol:

γιουλακι το μανγκο που πηρα ειναι κοκκινοπρασινο οποτε μαλλον πρεπει να περιμενω να ωριμασει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΑ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!! τερμα και τα βαφτισακια της ανηψούλας Δεσποινούλας -πλέον :)

και συμφωνώ : ΤΕΛΕΙΟΣ Ο ΚΑΙΡΟΣ !! :x:x:x:x και μεις κοντα στο κεντρο της Αθήνας που ειμαστε εχει γκριζαμάρα και βροχουλα ! Α Γ Α Π Ω βροχουλα :x

λοιπον Demaki και μενα ετσι ειναι, με οπισθια κλίση η μητρα μου και για τον Κωνσταντίνο δοκιμάσαμε ενα 7μηνακι περιπου στο χαλαρό ... αλλα μια μερα δεν αντεξα αλλο -απο περιέργεια- και πηρα τεστ οωρηξίας !!! στον πρωτο μηνα που δοκίμασα ΤΣΟΥΠ! καλως τον τον τσιχλάκο! αφού δεν το πίστευα ! :x:x οποτε εγω αυτα τα μαραφέτια τα συνιστώ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ !

Γιουλακι εγω ειπα για το γαλα οτι ΑΝ ζητήσει το παιδί απο μονο του, ειναι φυσιολογικό απ οτι εχω διαβασει, οχι να του το δωσει με πρόγραμμα εφοσον εχει ΗΔΗ ενα μενου συγκεκριμενο... :)

Δηλαδή Demie μου στανταρ ;;; απο κει που ηταν 500 ευρω -μονο το νοσοκομείο- πηγε 1800 ;;; μα τετοια αυξηση ;;; μηπως ειναι και του γιατρού μεσα τα εξοδα κλπ κλπ ;;;;;;;;;;;;;;;;;;; (λεω εγω τωρα...μηπως ... μηπως μπερδεύτηκε η κοπελα ;;!) μαθε γιατί μας ενδιαφέρει το θεμα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...