Μετάβαση σε περιεχόμενο

6ΜΗΝΩΝ ΠΙΑ, ΚΡΕΜΕΣ, ΦΡΟΥΤΑ, ΒΑΦΤΙΣΙΑ !!!!!!!!!


Recommended Posts

καλησπερα σας γκέρλς!

καλως την Λολλι κα ιτο βατραχακι

εμεις ειμαστε βαφτισμενες καλε!! πηγαν ολα τελεια.

απο γκρινια -δε νεχουεμ πολυ αλλα υποθετω οτι λογω δοντιων δεν μπορει να φαει καλα- και κλαιει πανω στο κουταλι- κ με το γαλα ενοχλειται επισης. τι να πω..μακαρι να βγει το διπλανο να ησυχασει λιγο.

αυτα! δεν προλαβα να σας διαβασω- ελπιζω ολες και ολα τα μωρακια να ειστε καλα

! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 898
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας κοπελίτσες!Σήμερα είχαμε καθαριότητες και δεν μπήκα.Ο μικρούλης χτες για ΠΡΩΤΗ φορά κοιμήθηκε σερι μέχρι τις 9.30! :P Να ελπίζω τα ίδια κ για σήμερα???Λυπήσου τη μανούλα!! :roll: Την κρέμα κ γω την κάνω με το μάτι της holle τρώμε.Απο τον 7ο μας είπε κ μπισκοτόκρεμα,αλλά δεν ξέρω ρε κορίτσια σκέφτομαι κ γω αυτο που είπε η lolli νομίζω ,γιαουρτάκι δεν είναι καλυτερά?Δίνει καμία?Κουκιδα καλοφωτισμένο να είναι το κοριτσίνι σου,παντα γερό!spirtouli μπράβο τον μικρούλη πήρε φόρα,διάβασα τα άγχη σου για το μαμ,σε λίγο καιρό θα το έχετε ξεχάσει και θα μεγαλώνετε με γρήγορους ρυθμους που δε θα το πιστεύεις! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!μετα απο ενα ωραιοτατο πιτογυρο ειπα να μπω κ εγω!περιοδος γιοκ ακομα..ουτε συμπτωματα πλεον..

κων/νος,της nutricia του ειχα δωσει κ τωρα 2 μερες εφαγε της μιλουπα.δεν ξερω πως τα πηγε,γιατι ημουν απογευμα για δουλεια.σημερα λεει ο αντρας μου μια χαρα την εφαγε σε λιγοτερο απο μισαωρο(αυτο ειναι το μια χαρα μας) κ του εβαλε γυρω στα 50 μλ στο τελος στο μπουκαλι.κ εγω λολλι,δεν θελω στο μπουκαλι,για να μαθει το κουταλλι.αν κ το φρουτο μια χαρα το εφαγε.να σας ρωτησω αληθεια..μου ειπε ο γιατρος ενα ενα τα φρουτα(μαλλον για αλλεργιες).χτες εφαγε πρωτη φορα μηλο,σημερα αχλαδι.αυριο λεω ροδακινο.θα μπορω να του βαλω κ μηλο κ αχλαδι μαζι με το ροδακινο?αφου δεν μου εχει βγαλει αλλεργια,αν τυχον μου εμφανισει αυριο θα ειναι απτο ροδακινο λογικα.η μηπως θελει ο γιατρος να μαθαινει πρωτα τις γευσεις μια μια?ουφ,βουνο μου φαινονται ολα αυτα..την αλλη τεταρτη θα τον ξεκινησω κ πατατα,σελινο,κολοκυθι,καροτο..ειμαστε ποοοολυ πισω εμεις ακομα..

ααα κ κατι κουλο!χτες μου ειπε η μανα μου πως τον ειχε στο κρεβατι της,βουτηξε το τηλεκοντρολ(εχει ερωτα τρελο-σαν τη μανα του :lol: ) κ γυρισε ολο του το σωμα κρατωντας το στο χερι προς την τηλεοραση που ηταν κλειστη.λογικα τυχαιο αλλα τα επαιξε η μανα μου!!

αυτα!καληνυχτα σας!!!

Υ.Γ λολλακι πολυ χαιρομαι που μας ξαναρθες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλιμεριζω...καλησπεριζω..οτι θελει η καθε μια σας!

ΡΑΝΙΑ δε νομιζω να υπαρχει προβλημα να κανεις συνδυασμο φρουτων.Εμεις ξεκινησαμε 1η φορα μηλο-αχλαδι-μπανανα και μετα προσθεσαμε ροδακινο και μετα βανιλια.

Ανακατεψε τα ! Κι αν εχεις ενδοιασμους κανε ενα τηλ στον παιδογιατρουλη και ρωτα.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ,ναι φαριν λακτε δινω τωρα....ουτε και το ρυζαλευρο-βανιλια το ετρωγαν ευχαριστα αλλα ουτε και τη μπισκοτοκρεμα...Τι παιδια ειναι αυτα; Δεν τους αρεσουν τα γλυκα;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΣΠΙΡΤΟΥΛΙ με τον χαβα σου (και δικος μου βεβαια) η μικρη μου ειναι 6890...αν μυξα ειναι...τσιχλοπαιδο τη λεμε! αχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα, καλημερα!!!!!

ειμαι στην ευχαριστη θεση να πω, πως τα "καναμε" σημερα... και ολα οκ με το μοσχαρακι :lol::lol: αλλα κραταμε και μια πισινη ακομα, μπας και...τις επομενες μερες!!!

λολλακι αν εσεις ειστε τσιχλακια...εμεις ειμαστε σπιρτοξηλακια :lol: 6430 ειναι το καμαρι μου! παλι μας ξεπερασατε ;););)

Ρανια παρε παιδι μου ενα τεστ μην μας κρατας σε αγωνια :roll::roll:

παω να μαγειρεψωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσοπουλα τι κανετε?

εγω μαγειρεψα παπουτσακια και λεω να τελειωσω αυτο το ερμο σιδερο που με περιμενει απο προχτες :?

η κοριτσαρα μου κοιμαται και γιαυτο κ προλαβαινω νΑ ΣΑς γραψω γτ αλλιώωωωωςςς χαμόοοοοοοοςς!!!

εμεις παντως τρωμε της ΝΟΥΝΟΥ κρεμουλες...καποια στιγμη ειχα παρει και της νεστλε αλλά καμμια σχεση κ σε μυρωδια,και σε γευση αλλά και σε υφη...της ΝΟΥΝΟΥ ειναι πολυ καλυτερες και πιο νοστιμες.

απο κιλα ειμαστε 8740 και υψος 73εκατοστα. το απογευμΑ εχουμε να παμε σε γενεθλια...ελπιζω να μην μασαμπουκιασω οτι βρω μπροστα μου...αααααχχχχ απο τωρα σκεφτομαι τα πρωτα μας γενεθλια,τι θα κανω ,πως θα κανω κλπ φιλακιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια παρε παιδι μου ενα τεστ μην μας κρατας σε αγωνια :roll::roll:

Μας κατεστησες εγκυους ΡΑΝΙΑ .....με λιγα λογια μας γκαστρωσες μαρηηηηηηηηηηη!!!!!! Παρε τεστ να μας φυγει ο καημος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!πριν λιγο γυρισαμε απτο χωριο του αντρα μου.εκανα ενα παστιτσακι στα γρηγορα το πρωι κ πηγαμε κ φαγαμε ολοι μαζι.τα αδερφια του δηλ με τις γυναικες τους κ τα ανηψια.10 ατομα.μαρεσει που το παστιτσιο το εχω για γρηγορο φαγητο.αφου πηγα κ μου λενε παλι παστιτσιο??φτιαχνω ενα μεγαλο ταψι κ ξεμπερδευω.τρελαινονται κ τα ανηψακια!

σημερα φαγαμε ενα αχλαδι κ μιση βανιλια(το φρουτο).του αρεσε πολυ.ουτεγουλιες ουτε τπτ.λετε να στρωσει το στομαχακι του κ να μη βγαχζει τωρα κ με το φαγητο?καημο το εχω.μιλαμε για τρεεεελους εμετους ομως...

για τεστ δεν το σκεφτομαι ρε κοριτσια.θυμαμαι που ειχα κανει ενα μηνα πριν μεινω εγκυος κ ειχε βγει θετικο κ την αλλη μερα μου ηρθαν!μουφα δηλαδη..αν δεν μου ερθουν μεχρι τη δευτερα-τριτη,θα παω να κανω χοριακη.τριτη θα παω κ αθηνα σε ορθοπεδικο για τα χερια μου.να δω αν θα μου πει κ αυτος για χειρουργειο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια γεια σας! πώς περνάτε την Κυριακή σας? ρε γμτ πολύ σύντομη η μέρα κ η ξεκούραση...μόνο η Κυριακή μου μένει, όλες τις άλλες μέρες δουλειά :(

κατά τα άλλα, μια χαρούλα. χτες του πήρα την φαρίν λακτέ Γιώτης (με μπισκότο που έχει βγάλει) γιατί επιμένω κ λιγάκι ελληνικά! αν δεν του αρέσει, θα τη φάει ο μπαμπάς μας :)

Παίζει αρκετά μέσα στο πάρκο του ομολογώ, οπότε αυτό διευκολύνει σε πολλά!στις 19 ξεκινάμε άλλο εμβόλιο, καινούριο, για την ηπατίτιδα θαρρώ...

gioulaki σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες σχετικά με το κάθισμα της recaro. λέμε να το πάρουμε γιατί μας είπαν ότι πλέον τα σκέτα καθισματάκια (μπουστεράκια τα λένε??..) για παιδιά μεγαλύτερης ηλικίας είναι σε φάση κατάργησης γιατί η προστασία είναι μηδαμινή εως απούσα..., οπότε θα αγοράσουμε το κανονικό και με τα όλα του.

froggy καλώς μας ήρθες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλώς σε βρήκα demie!οσο για το καθισματάκι κ γω μετά απο έρευνα κατέληξα στο recaro,ααπτα καλύτερα!αρχισαν τα κρύα..καιρός για χουχούλιασμα!Ελπίζω όμως να μην κλειστούμε κ μεσα,τις θέλουμε τις βολτίτσες μας!Το βατραχάκι μου μπορεί να κάθεται με τις ώρες να παίζει με όλα τα παιχνίδια,το μόνο κακό είναι οτί συνέχεια κάνει το εξής:πέφτει μπρούμυτα,με τη μουρη κάτω και κάνει σαν να πνίγεται,χτυπώντας χέρια πόδια σαν χταπόδι και μετά σηκώνει το κεφάλι κ γελάει!!!! :shock: μα πού είναι το αστείο?το κάνει συνέχεια!πρέπει να είμαι απο πάνω του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια γεια.κουκι και λολλι ευτυχισμενες και τυχερες παντα οι νεοφωτιστες.

κι εμενα ο μεγαλος πολυ γκρινια.πως κακομαθε ετσι;δεν ξερω...ο μικρος καθεται ωρες στο παρκο και ο μεγαλος θελει συνεχεια αγκαλια η κουνημα.τα εχω δει ολα..περιμενω να ερθει ο αντρας μου απο τη δουλεια για να ηρεμησω λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες καλησπέρα ....πως τα περασατε το σουκου?εγω κουραστηκα πολυ σημερα ...απο το πρωι τρεχω σε υποχρεωσεις...βαφτισεις,γενεθλια,ευχες για γαμο...το μωρο τα ειδε ολα σημερα...εχει ηδη τεντωθει στον υπνο το καημενουλι μου. :lol::lol::lol:

ααα κ τ5ο κορυφαιο....με το τρεξιμο σημερα εκαψα το φαγητο της :roll::roll::roll: τα νευρα μου δεν μπορω να σας πω που εφτασαν :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας!!! Βαφτιστικαμε και γελασαμε πολυ πολυ !!!

Δεν εκλαψε καθολου, και μεσα στο νερο αρχισε να ξεκαρδιζεται στα γελια, γελουσαν και οι καλεσμενοι κ αυτη τους ακουγε και συνεχιζε ακομα πιο πολυ. μεχρι και ο παπάς αρχισε να γελαει και αυτη δωστου κι αλλο.

πρεπει οπωσδηποτε να δω το βιντεο γιατι ηταν σουρεαλιστικο. μας ειπαν οι παπαδες πρωτη φορα τους ετυχε αυτό. Και την ειχα αγκαλια και απλωνε το χερι να πιασει τον παπά και μετα επιανε το σταυρο της και τον εβαζε στο στομα και δωσε γελιο....αχαχαχα

Σημερα ολη μερα φωναζει μαμα!Δεν το καταλαβαινει αλλα σκεφτομαι να την ηχογραφισω και να το βαλω ringtone στο κινητο.

Αυριο παω για ΠΑΠ και υπερηχο στηθους να δουμε απο εκει τα μαντατα!!

Με το φαγητο πλεον δεν εχουμε προβλημα τρωει τα παντα με χαρα.Ευτυχως δεν μας παιδευει.Λιγο με τον υπνο μου τα χαλαει τελευταια.Μαζεψαμε κ τα καλοκαιρινα να δουμε πως θα παει ο καιρος! Αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα γιουλακι πρεπει να ειχε πολυ φαση η μικρη!

λοιπον,επειδη γκρινιαζει να σας πω στα γρηγορα πως εκανα β χοριακη το πρωι κ ηταν αρνητικη..πηρα το γυναικολογο,αν δεν μου ερθει σε καμια 10αρια μερες θα παω να με δει.

ο μικρος χτες εγδαρε τον πατερα μου.τον ειχε παρει αγκαλια κ ερχεται στο σαλονι με αιματα να τρεχουν στο χερι του!τον ειχε γδαρει στο προσωπο κ ακουμπησε ο κακομοιρης ο πατερας μου κ λερωσε τα χερια του.δεν το πιστευα ποσο αιμα εβγαλε.κ να φανταστειτε του ειχα κοψει τα νυχια το προηγουμενο βραδυ.ο μικρος με κηλιδες αιματος στη μπλουζα του,ολα τα λεφτα!γεννημενος δολοφονος λεμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!βρε ρανια πολυ γελασα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!καλησπερα δεν ειπα ε?καλησπερα σας λοιπον ...κουκι γιουλακι να σας ζησουν τα νεοφωτιστα γερα και ευτηχισμενα.....λολι καλωσηρθες βρε :YMHUG::YMHUG: ελπιζω να μην μας ξαναφησεις.......εμεις μια χαρα η μικρη για σοπρανο την κοβω πολυ τραγουδι βρε παιδι μου και αν δεν γινει σοπρανο την κοβω χορευτρια γιατι μολις ακουσει μουσικη το σκατο οτι και να ναι δωστου και κουνιεται πανω κατω πολυ γελιο λεμε...................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα, καλή μας εβδομάδα!!!

gioulaki να σας ζήσει η νεοφώτιστη μικρούλα σας! koukida κι εσείς την βαφτίσατε τώρα? έχασα τον λογαριασμό :roll: να σας ζήσουν!!!

ωχχχ.... πρέπει να πάμε και για το ρημαδο-παπ τεστ... το είχα λίγο ξεχασμένο, αλλά πρέπει να κλείσω το ραντεβού :| όχι τιποτε άλλο, μα μην "σκάσει" 2η εγκυμοσύνη κ δεν έχω κάνει. εσείς κοριτσάκια το κάνατε όλες?

κατα τ'άλλα, πολύ βρόχα σήμερα, για να πάω δουλειά με το αυτοκίνητο τα καταχρειάστηκα, δεν έβλεπα μπροστά μου κ είχα βγει κ εθνική :shock: λυσσομανούσε! τι καλά να χουχούλιαζα, τρελαίνομαι για βροχούλα! τι κάνουν τα ζουζούνια σας?

Ράνια θα σκάσει κ το σπόρι όπου να'ναι! προ το παρόν πιστεύω κανένα κολπάκι κάνει η περίοδος. εμένα ακόμη δεν πολυέχει σταθεροποιηθεί... μια ερχόταν στις 24-25 μέρες κ τώρα άρχισε να έρχεται στις 33-34. ό,τι να'ναι....

φιλάκια καληνύχτας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...

τι κανετε? εγω πρωινη σημερα μιας κ εχω κατι εξωτερικες δουλιτσες να κανω... σε δυο μηνες πιανω δουλεια, πως θα ξυπναω ? :roll::roll: που εχω συνηθισει σε αλλο προγραμμα?

ντεμι εγω πηγα εκανα τεστ παπ ολα οκ , ε εκλεισε αμεσα ραντεβουδακι αφου σκεφτεσαι για εγκυμοσυνη. κοριτσια λιγο κοντα δεν ειναι να βαλε μπρος για το δευτερο?

κουκιδα , γιουλακι να σας ζησουν οι νεοφωτιστες,

να σας πω κ γω τα κατορθωματα του γιου μου? τραγουδαω το παλαμακια, παλαμακια με τα 2 μας τα χερακια....

κ αυτος βαραει παλαμακια! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

βρε konstantinos έχω μπει σε σκέψεις για δεύτερο νινί, διότι είμαι 33 κλεισμένα κ οριακά θέλω να αποφύγω την άμνιο :?

εκτός των άλλων, θα μου άρεσε να έχουν μικρή διαφορά τα ζουζουνάκια μου [smilie=toothy10.gif]

τεσπα, αυτά δεν τα προγραμματίζουμε απόλυτα. ούτως ή άλλως έχουμε ελεύθερες επαφές προς το παρόν μόνο σε πιο "ακίνδυνες" μέρες κ όσο πάει κάποια στιγμή θα το γενικεύσουμε το free... όταν και όποτε [smilie=smileinbox.gif] , καλοδεχούμενο το υποψήφιο εμβρυάκι!!! [smilie=sign19.gif][smilie=sign17.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεεεεεεεεεεεεεεεερα :-B:-B:-B:-B:-B:-B:-B

Πως πανε τα κεφια;

Τι εγινε με τα Παπ σας;

Εμεις την κυριακη τελειωσαμε την αγωγη μου κ σημερα ξανα-μανα παιδιατρο........νομιζαμε οτι θα την γλυτωνε ελαφρια το Εφακι μας,αλλα ειναι χαλια απο χτες..... :(:(:(:(:(:(:(

Το καλο ειναι οτι παρολο το μπουκωμα κ τις λοιπες ενοχλησεις τρωνε πολυ καλα!

Αχ δεν αντεχω να τα κανω να κλαινε με το μυξορουφιχτηρι.....ουυυυυφφφφφφφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεεεεεεεεεεεεεεεερα :-B:-B:-B:-B:-B:-B:-B

Πως πανε τα κεφια;

Τι εγινε με τα Παπ σας;

Εμεις την κυριακη τελειωσαμε την αγωγη μας κ σημερα ξανα-μανα παιδιατρο........νομιζαμε οτι θα την γλυτωνε ελαφρια το Εφακι μας,αλλα ειναι χαλια απο χτες..... :(:(:(:(:(:(:(

Το καλο ειναι οτι παρολο το μπουκωμα κ τις λοιπες ενοχλησεις τρωνε πολυ καλα!

Αχ δεν αντεχω να τα κανω να κλαινε με το μυξορουφιχτηρι.....ουυυυυφφφφφφφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσια τι κανετε?

γιουλακι τελεια πρεπει να ηταν...να σου ζησει

κουκι κ σε σενα,να τα χαιρεστε

εμεις τα ίδια...αν εξαιρεσετε τον παλιοκαιρο που χαλασε κ κοπηκαν αποτομα οι καροτσαδες...συνηθισε κ το σκατουλικο κ ολη μερα γκρινιαζει...πλησιαζουμε στην πορτα κ χτυπιεται σαν το χταποδι απτην χαρα της :lol::lol: δυσκολος χειμωνας μας περιμενει...αληθεια πως τ α ντυνετε οταν βγαινετε?εγω χτες της εβαλα μια φορμα εξοδου...πολυ ζεστή αλλα δεν της αρεσε γτ δεν μπορουσε να κουνηθει. :lol::lol: φοβαμαι μην κρυωσει μωρεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα σας :mrgreen:

ωραία η ψεσινή βροχα στην Αθήνα ε ;;! εγώ παντως που δεν ειχα εξωτερικές δουλιτσες μπορώ να πω οτι την απόλαυσα :x μαζί με τον Κωνσταντίνο μου, βεβαιως βεβαίως :x

με βασανίζει --κυριολεκτικά ομως :evil: -- ενα κρύωμα ....απαπααα σιχαμένο ! μυξες, μπούκωμα/καταρροή και τωρα πια...ΚΑΙ ΒΗΧΑΣ... να ναι καλά οι Halls γιατί αλλιώς δεν θα την εβγαζα καθαρή.... :roll: φυσικά και ψιλοκόλλησα και τον μικρό... αντε να κανει τον κυκλο του να ξεκουμπιστεί το παλιοκρύωμα !!! ούυυυυυυστ !

εχουμε αρχίσει και τον απογαλακτισμό αλλα σιγάαααα σιγάαααααααα... αφού καθυστερεί με τις στερεες, αντικατέστησα ενα απογευματινό γεύμα με μπουκαλάκι και ετσι θα αντικαθιστώ ενα ενα γεύμα της ημέρας ωσπου να μεινουν μονο οι 2 - 3 νυχτερινοί και μετά καθόλου... σημερα του εδωσα και λιγη σουπα (πατατα καροτο κολοκυθι) και εφαγε το συνηθισμένο : 2 -3 κουταλίτσες και μετά τα σπρωχνει προς τα εξω... για να δουμε ... πόσο πιά θα το τραβήξει αυτό ;;; :roll:

ΥΓ: θελω και γω δεύτερο νινίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!! αλλα ΠΩΩΩΣΣΣ ;;; δεν εχω ουτε σταγόνα περίοδο μπουχουχουχουχουυυυυυυυυ..... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσουδια!!! τι κανετε??? εμεις καλα, αν και με ενοχλει λιγακι ο λαιμος και εβαλα ξανα αυτη την καταραμενη μασκα :evil::evil::evil:

πολυ βροχη βρε παιδι μου... μπηκε ο χειμωνας πολυ αποτομα...

ααααχχχχχ τι ξεχασιαρα που ειμαι... γιουλακι και κουκιδακι να σας ζησουν η κουκλαρες!!!

το σπυρτουλι μου ειναι τωρα 3 βραδια που τον περνει σερι τον υπνο μεχρι το πρωι.... δεν μπορω να σας περιγραψω την χαρα μου!!!! επιτελους χορταινω υπνο :lol::lol:

Μαρακι οταν λες μπουκαλι φανταζομαι εννοεις με μητρικο... ή σκονη???? αλλα ειπαμε απαπαπαπα σκονη :lol::lol::lol:

και γω θα ηθελα αν τα πραγματα ηταν διαφορετικα να πηγενα συντομα για δευτερο αλλα δεν γινετε... ειναι πολλα εμποδια προς το παρον στη μεση....ας μεγαλωσει λιγο το μπουμπουκακι μου και βλεπουμε.... εκτος και αν ΤΥΧΕΙ

Μαρακι δεν χρειαζεται περιοδος για να ξαναμεινεις εγκυος....στη φαση που εισαι!!! για κανε μια προσπαθεια να δουμε,ισχυει :D:D:D

αααα μωρε το γλυκακι το εφακι κρυωσε και αυτο... περαστηκουλια και στα δυο αλλα αυτο το μικρο σου βρε λολλακι ειναι για πολλα δαγκωματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli πως γινετε να μεινει εγκυος εφοσον δεν εχει ωορηξια? :shock:

εγω φορμα εξοδου γιαυτην την ηλικια δεν πηρα, μπουφανακι θα του βαζω...

μαρακι ξυπναει ο μικρος 2-3 φορες το βραδυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπαααα σπιρτουλακι... συμφωνώ με την Κωνσταντίνος... no ωορρηξία no baby...

κατεληξα στο συμπερασμα (αφού το εκανα και ποστ ξεχωριστό εδω στο μαμυ χιχι) οτι για να πιασεις παιδί ενώ θηλάζεις και δεν εχεις δει -ακόμα- περίοδο, θα πρεπει να εισαι τοσο τυχερή ωστε να πεσεις πανω στο μήνα που κανονικά ΘΑ σου ερχόταν η περίοδος (αρα εκανες ωορηξία) και εκανες και τανι τανι και τσούπ! το πετυχες....

εννοείται οχι σκόνη --με αυτό το κολλημα μου πια :lol::lol::lol: - αποφασισα μετα απο σκεψη και συσκεψη με τον αντρα μου να δωσω λιγο λιγο παστεριωμένο, αφού μιλησα και με φιλη μου μαία και μου ειπε οτι τα "εμπλουτισμένα" γαλατα (σκόνη) θα πρεπει να πανε οπωσδήποτε σε παιδιά με προβλημα βαρους κλπ αν ειναι καλά ο δικός μας, γιατί οχι παστεριωμένο ; ...αλλωστε μεχρι να αποθηλάσουμε ευελπιστώ να εχουν μπει και οι στερεες και θα συμμαζευτούν τα συστατικά που πρεπει να παίρνει... γιατί σε λιγότερο απο 1 -2 μηνες δεν βλεπω να αποθηλάζω... (ειπαμε ...θα το παμε χαλαρά) -- θα ειμαστε πια τουλάχιστον 8 - 9 μηνών !

Κωνσταντίνος, ο μικρός μας συνήθως ξυπνάει 2 - 3 φορες το 12ωρο (9 μμ - 9πμ) αλλα παίζει να ξυπνήσει και μονο 1 φορα...αλλα δεν με χαλάει 1) γιατί συνήθισα και 2) γιατί αποκοιμιέται αμέσως μολις θηλάσει... :mrgreen:

κοριτσουδια σας καληνυχτώωωωωωωωωωωωωωωωωωω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα και καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! Εγώ έχω μία άλλη περίπτωση συγγενούς ανωμαλίας, έχω δίκερο μήτρα που είναι χωρισμένη σε 2 κοιλότητες. Όσους γυναικολόγους είχα επισκεφθεί μου έλεγαν ναι θα κάνεις παιδί αλλά θα έχεις 2-3 αποβολές μέχρι να ανοίξει λίγο η μήτρα! Ταλαιπωρη΄θηκα αρκετά και άλλαξα 4 γιατρούς μέχρι να καταλήξω στον τωρινό. Στο μεταξύ είχα 4 αποβολές και ανακαλύψαμε και μία αδυναμία στο σπέρμα. Εν τέλει έχω τώρα την κόρη μου, 15 μηνων, με φυσική σύλληψη! Είμαι τώρα 40 ετών, ελπίζω να σου έδωσα θάρρος!!!
    • Καλησπέρα @AGAPOULLA1993! Το αντιμετώπισα κ εγώ αυτό με την μικρή μου. Διήρκησε λιγο παραπανω απο χρονο , μετα σταδιακά τα προσθέσαμε κ τώρα στα 2.5 έτη τρώει τα πάντα.  Ως προς τον θηλασμό ναι , δεν έτρωγα τίποτα που να περιέχει έστω κ ίχνη. Είναι λίγο δύσκολο στην αρχή αλλά μετά είναι μια συνήθεια. Εμείς θηλασαμε μέχρι τα 2 έτη,  οπότε όπως καταλαβαίνεις το περάσαμε μαζί!! Σου στέλνω μπόλικη δύναμη και υπομονή!! 
    • Άντε ωραία ξεκινήσατε και εγω τώρα λέω αύριο να κάτσω να τα ξεδιαλέξω να βγάλω αυτά που θα χρειαστώ για τους πρωτους μηνες γιατί τα έχω λίγο μπερδεμένα όλα μαζί καλοκαιρινά χειμωνιάτικα δεν τα έχω χωρίσει 
    • Και εγω δεν έχω πάρει μπιμπιλινα καθόλου και μερικά αλλά πραγματακια που θα χρειαστώ  γιατι αγχώνεσαι μήπως τελικά δεν σου τα στείλει καθόλου και ψάχνεσαι τελευταία στιγμή ; Γιατί αν σου τα στείλει και αργότερα δεν σε πειράζει ένα καθάρισμα θα θέλουν μόνο  αλλα να πω την αλήθεια και εμένα μου έστειλε η ξαδέρφη  μερικά πράγματα πληρωσα μεταφορική να έρθουν στο χωριό και τελικά ήταν άχρηστα πχ το κάθισμα του αυτοκινήτου ήταν για πέταμα αγόρασα άλλο τελικά και μερικά ακόμα που μου έστειλε τα πέταξα έκλαψα τα λεφτά που έδωσα στην μεταφορική 😕
    • Εγω γενικα κοιμάμαι το βράδυ λίγο όταν αλλαζω πλευρό ζορίζομαι και η ζεστη με ενοχλεί αρκετα αλλά γενικα κοιμάμαι ακόμα  εγω καμία φορά πονάω ανάμεσα από τα πόδια στους προσαγωγούς με πιάνουν κάτι απότομα για λίγο και με αφηνει  Και τα πόδια μου πρήζονται αρκετά αλλά γενικα δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα  ακόμα τουλάχιστον 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...