Μετάβαση σε περιεχόμενο

6ΜΗΝΩΝ ΠΙΑ, ΚΡΕΜΕΣ, ΦΡΟΥΤΑ, ΒΑΦΤΙΣΙΑ !!!!!!!!!


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!χτες ειχαμε ζορικη νυχτα,αφου ξυπνησε 7-8 φορες...δεν ξερω τι επαθε.τον ακουσε ομως ο αντρας μου που εκλασε(συγνωμη κιολας) 2-3 φορες.εντωμεταξυ ξεκινησαμε βανιλια την πεμπτη κ εκτοτε τα κακα του ειναι πολυ σφιχτα.μαλλον ζοριζεται για να τα κανει.αφου τον ειχα στον καναπε πριν τον καημενουλη κ ειχε γινει η μουριτσα του κατακοκκινη απτο σφιξιμο!!

κατα τα αλλα ησυχια,εχουμε κ το ανηψακι του αντρα μου απο χτες κ ασχολειται αρκετα με το μικρο κ ειμαι πιο χαλαρη για δουλειες κ τετοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 898
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερουδια !!!!!!!!!ποθυ ειστε ολες καλε?βολταρετε?εμεις μεσα καθοτι ο μπαμπας μας δουλευει :evil::evil: δεν πειραζει το απογευμα η αυριο θα την κανουμε την βολτιτσα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ... νιωθω ΤΟΣΟ μα ΤΟΣΟ κομμάτια.......................

μαλλον θα πρεπει να το παρω αποφαση να παω και γω για καμια γενική αιματος...

σημερα συμπληρώσαμε 3 συνεχόμενες Κυριακές που κοινώνησε ο Κωνσταντίνος μας :x

αφήσαμε και την λαμπαδα, ολα καλά :)

εμας μας εχει τρελάνει στο "μπαμπα-λισμα" !!!!! σπιρτουλάκι αυτό πιάνεται για να ειναι και το επόμενο μου αγόρι ;;;;!!! :x:x:x:x:x:x:x:x:x

η μεση μου συνεχίζει να μου υπενθυμίζει οτι την ζορίζω αλλα τι κ να κανουμε ;;; οσο μπορώ δεν τον παιρνω αγκαλιά ορθια τον μικρό αλλα ... και λιγο να τον παρω, αφου τα χει τα κιλάκια του πια!

δεν ειναι οπως στους πρωτους μήνες ... χιχι... :mrgreen:

ααχ αααααχχχχχχχχχχχχχ... αυτααααα... κατα τα αλλα....

.......................................................................ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ............. :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!! ελα βρε Μαρακι, νατος και ο επομενος γιος :lol::lol::lol: σιγουρα ,σιγουρα,αφου το λεει και το τσιχλακι :x:x:x

αντε teshaki και συ γιο...εεεε εμεις θα κανουμε τις κορες... ;);) ετσι γιουλακι????

κατα τα λοιπα...λεμε να παμε επιτελους τον μπεμπακο στο δωματιο του αλλα δεν το κανουμε αποφαση.... νομιζω πως εγω θα δυσκολευτω πιο πολυ απο τον μπεμπη :(

ευτυχως εχω ενα μονο κρεβατι εκει και θα την αραζω τα πρωτα βραδια....αχ αχ αχχχχ

αντε καλο βραδι κοριτσακια μου!!!! φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια! πως ειστε?? σπιρτουλι ακομα μαζι κοιμαστε ε?? εγω απο την αρχη ημουν της αποψης το παιδι να κοιμαται στο δωματιο του κι ετσι 2 μηνων ακριβως (αφου ειχαμε κοψει κ το θηλασμο πια) μετακομισαμε. και κοιμηθηκαμε σερι! απο την πρωτη κι ολας μερα! μαλιστα μετα σκεφτομουν οτι ισως να τον ξυπνουσαμε κ εμεις αθελα μας μεσα στη νυχτα. οπως κ να το κανουμε μπορει καποιος να βηξει στον υπνο του, ισως κ να ροχαλισει καποια στιγμη, ακομα κ πλευρο να αλλαξεις, μπορει να ξυπνησει χωρις να το θες ουτε κ εσυ, αλλα ουτε κ εκεινο!! εγω παντως αν θελεις τη γνωμη μου, νομιζω οτι οσο το καθυστερεις, τοσο πιο δυσκολο ειναι για ολους σας! φιλη μου με 3 χρονων παιδι, κοιμουνται ακομα ολοι μαζι στο ιδιο δωματιο, καποιες φορες μαλιστα κ στο ιδιο κρεβατι. για μενα ειναι μεγαλο λαθος ολο αυτο. οπως και το μωρο, νομιζω οτι επιβαλλεται κ το ζευγαρι να εχει το δικο του χωρο...

το σαβ-κο πως περασατε? εμεις πηγαμε στο εξοχικο που σας ειπα, φεραμε κ ξυλα για το τζακι που ανυπομονω να αναψω κ περασαμε ησυχα κ ομορφα. τωρα τον περιμενω να ξυπνησει κ να τον κατεβασω στη μαμα μου. εγω θα κατεβω για καφεδακι με μια φιλη κ θα παω να παρω κ το μεγαλυτερο καθισματακι του αυτοκινητου, οπως κ τραπεζακι φαγητου. εξοδα σημερα... :D:D

επισης χρειαζομαι μια 2ωρη βολτα στο σουπερ μαρκετ γιατι ξεμενουμε απο διαφορα σιγα σιγα...

τι εχει το μενου σας σημερα? εμεις ευτυχως πηραμε παστιτσιο χτες βραδυ απο την πεθερα μου κ ετσι τη γλιτωσα σημερα! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!! τι κανετε σημερα??? εγω μολις γυρισα απο ικα και εχω φρικαρει.... πηγα να παρω τα λεφτα για το γαλα του μωρου και εφαγα 3 ωρες εκει..... :o:o:o:o:o

τελος παντων!!!!!!!!!! sofouki συμφωνω μαζι σου αλλα εγω θηλασα μεχρι 5 μηνων και βολευε το δωματιο μας και μετα ειπα να δωσω λιγο χρονο ακομα μην πεσουν οι αλλαγες μαζεμενες αλλα και επειδη ηταν πολυ δυσκολο για μενα....και ακομα ειναι...οσο για το κρεβατι μας και μεις τον βαζουμε αρκετες φορες να κοιμαται μαζι μας ειδικα το πρωι που βαριεμαι να σηκωθω αμεσως μολις ξυπνησει αλλα και το μεσημερι τον βαζω μαζι μου στο κρεβατι αρκετες φορες και κοιμομαστε παρεα :x:x:x:x:x:x:x:x:x ειναι βολικο μωρο απο οτι εχει δειξει μεχρι τωρα. ελπιζω να μην εχω θεμα τωρα που θα παει στο δωματιο του... μπορει και αποψε :(:(:(:( που θα παει θα συνηθησουμε ολοι :D:D:D

καλη σας μερα και πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μολις γυρισα απο μαραθωνιο σουπερ μαρκετ. οσες εχετε βεροπουλο κοντα σας... σπευσατε!!! εχει τις λιμπερο μιση τιμη!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια ... ή μαλλον καλησπέρα (τετοια ώρα χιχιχιχι...) :mrgreen:

σοφουκι εγώ νομίζω οτι ειναι ανάλογα το παιδί... βλεπω τον δικο μας μικρό που ενώ κοιμάται μαζί μας, οσες φορες τον εχω κοιμίσει στο καρότσι (λογω εξόδου ή ταξιδιου) ή φορες που αναγκαστηκά τον εχω αφήσει στους δικούς μου για να κανω δουλειες κλπ κ δεν εχει κανένα θέμα! βλεπω οτι ειναι αρκετά ανεξαρτητοποιημένος για την ηλικία του, γι αυτο δεν με προβληματίζει εκεινη η ωρα που θα θελω να τον βαλω στο κρεβατι του να κοιμηθεί ... αλλωστε οταν πεφτει εκείνος απο τις 20.00 εγώ μεχρι τις 23.00 συνήθως ειμαι στο σαλόνι... δεν ειμαι διπλα του ;):mrgreen:

να πω την αλήθεια δεν βιαζομαστε να τον παμε στην κουνια του, ουτε να τον βγαλουμε απο το υπνοδωμάτιο, αλλωστε το καθε ζευγάρι ορίζει μονο του τετοια θεματα ειμαι κατά τετοιων "πρεπει" ...

καλα σπιρτουλακι τα πρωινά και τα δικά μας ειναι ΙΔΙΑ !! αχαχαχαχα !!! και γω τον αφήνω να ζουζουνίζει μεχρι να το παρω αποφαση να σηκωθώ :lol::lol::lol: ΤΕΛΕΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ πως σας ζηλευω ρε κοριτσια που εχετε χρονο να ζουζουνιζετε με τα παιδακια σας...εγω σηκωνομαι απτις 7:30,κα τις 8 παρα ξυπναει κ τον παω κατευθειαν στη μανα μου.μου ειναι απιστευτα δυσκολο να τον αφηνω..ειναι ολο γλυκες το πρωι.γυριζω κατα τις 3-3:30 απτη δουλεια κ ειμαι λιωμα.βαριεμαι να του μιλαω κ να τον παιζω.κ πρεπει να κανω κ ολες τις δουλειες μου.χτες σφουγγαριζα 11 τη νυχτα..

παντως κ εμεις τον βγαλαμε 20 ημερων απτο δωματιο μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις ειπαμε και "μπαμπα" επισημα και δυνατα :lol::lol::lol::lol::lol:

Ρανια εμεις τα δυο ακρα. Εσυ θελεις χρονο με τον μικρο και εγω με τον εαυτο μου 5 λεπτα.

Χθες πιναμε καφε και εφυγα απο την καφετερια να παω στο περιπτερο για τσιγαρα. Ξεχασα να περπαταω μονη :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ή καροτσι θα σερνω ή πιο πριν τη κοιλια μου!Μου φαινοταν πολυ περιεργο. Και ολο αυτο κρατησε 3 ολοκληρα λεπτα!

Να σας ρωτησω τωρα που η μικρη τρωει και κοτα κ μοσχαρι , τι να κανω μια μερα το ενα κ μια το αλλο :? ?

δεν θα μπουχτισει το καημενο? Παντως εδειξε την αδυναμια της στο μαγκο. Το μοναδικο φρουτο που γλυφει κ μουστακια της. Εξωτικη γκομενα μας βγηκε 8-)

ωχ κλαιει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑ ξεχασα οσο για την περιοδο. Δεν ειχα καθυστερηση λογω αιμματοκρητη πεσπμενου, ειχα πεσμενο αιματοκρητη εξαιτιας της καθυστερησης. Αν θυμαμαι 42η μερα ηρθε ή τοτε σταματησα να μετραω :lol::lol: θα το δω και θα σας πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσια!!!

νιώθετε κάποιες φορες εξαντλημένες?να σπάνε τα νεύρα σας?εγω τελευταια το νιωθω συχνα...τεσπα...

ρανια κι εμεις πάθαμε το ιδιο και όλο εκλειγε το μωρο και ζοριζοταν οπότε αλλάξαμε το γαλα και όλα καλα. Πήραμε το novalac IT2 .

ΓΙΟΥΛΑΚΙ εμας μας είπε να μαγειρεύω μια μερα και να τρωει 2 το μωρο...δηλ...δυο μερες μοσχαρακι ,δυο μερες κοτοπουλο και μερα της εβδομάδας μονο χορτοσουπα...αυτα απο μας...

αααα ξαναξεκινησα διαιτα αει στο καλο...το μυαλο μου ολο στο φαγητο ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσουδάκια! έχω ψοφήσει με τη δουλειά.... :cry:

Ράνια είμαστε στην ίδια φάση κ ειλικρινά θα ήθελα να έχω πιο πολύ χρόνο με το μωρό! του χρόνου μάλλον λέω να αναλάβω λιγότερες υποχρεώσεις...

τελικά μου ήρθε η ρημάδα η περίοδος στην 33η-34η μέρα :shock: μου φάινεται ότι μόλις καθαρίσω θα κλείσω ραντεβού για έναν τεστ παπ κ θα πάω να "δοκιμάσω" γυναίκα γυναικολόγο που έχει μια καλή εδώ που μένω (να μην τραβιέμαι κηφισίας κιόλας) και είναι και στο Ιασώ (παρένθεση: πολύ θα ήθελα να γεννήσω με το καλό το επόμενο παιδί μου σε δημόσιο νοσοκομείο, αλλά έμαθα ότι Αλεξάνδρα- Έλενα συγχωνεύτηκαν κ συν τοις άλλοις στο ελενα ξέμειναν μέχρι και απο γάντια μιας χρήσης :shock::shock::shock: ξεπεσμός...αν δεν τηρούνται οι βασικοί κανόνες υγιεινής, πού να πας? ) ...

gioulaki έδωσες μανγκο στη μικρή? δεν έχω επιχειρήσει τετοια γευστικά κόλπα ακόμη :lol: κατάλαβα λοιπόν τι σου συνέβη με την περίοδο. νόμιζα το ανάποδο. εμείς έχουμε φρι επαφές αλλά σε άσχετες μέρες, κι αν τύχει έτυχε! τυπικα λέμε να το πάμε χαλαρά μέχρι τα γενεθλιάκια του Γιώργη μας!

για το φαγητό, μαγειρεύω 1 μέρα κοτοπουλο και τον ταίζω για τις επόμενες 2 μέρες, 1 μέρα μοσχάρι και κάνω το ίδιο, 1 μέρα χορτοσουπα....

όσο για το εντός-εκτός δωματίου, εμείς τον πήγαμε στο δικό του 3,5 μηνών και το δέχτηκε καλά. κάθε πρωί τον παίρνω στο κρεβάτι για καμιά ώρα - για το σύντομο υπνάκι του- κ καμιά φορά το σκ το μεσημεράκι μαζί με τον άντρα μου, ανάμεσά μας, κ είναι τέλεια!!!

τελικά το Σάββατο του πήραμε το πάρκο του κ παίζει μια χαρά μέσα! είναι καλόβολος κ έτσι μπορώ κ εγώ να διορθώνω τα ατελείωτα γραπτά που έχω :| είδαμε κ για 2ο κάθισμα αυτοκινήτου, το οποίο λέμε να το πάρουμε απο 9-36κιλά, δλδ μέχρι 12χρόνων. είδαμε ένα τέτοιο της recaro στα 320€ κ λέμε να το πάρουμε. το έχετε ακούσει? ίδωμεν!

έχει πει μόνο 1-2 φορές μαμαμαμαμα....μάλλον για το μαμ!!! :lol:

φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας.δεν μου κοιμοταν με τπτ,μπουσουλαει κ σηκωνεται στα 4 ψηλα πανω απτην παντα,την τραβαει με τα χερια του κ κουτουλαει το κεφαλι του στην κουνια.το μεσημερι τον εβλεπα που παλευε να περασει το κεφαλι του αναμεσα στα καγκελα.ολο καρουμπαλα ειναι.λεω να παρω ενα αφρολεξ να το ντυσω κ να βαλω σαν παντα αλλα ψηλη,ως πανω πανω.εσας χτυπανε?κ στο ριλαξ αν δεν τον δεσω γυρναει μπρουμυτα κ παει να φυγει απτο πανω μερος..γενικα εχει ζωηρεψει απιστευτα πολυ.δεν στεκεται πουθενα.ολο αγκαλια κ παιχνιδια θελει.απο χτες ξεκινησαμε κρεμα επισημως,με κουταλακι.μονο το παιδι δεν τρωει..ευτυχως εχω παρει σαλιαρα πλαστικη,γυριστη στο κατω μερος κ μαζευει ολα τα περιττα εκει χωρις να λερωνεται..αυτα!

ΚΑΛΗΝΥΥΥΥΥΥΥΧΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!

κων/νε ελπιζω να κοιμασαι.. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα... μου την εσκασες ρανια... φυσικα κ κοιμομουν ;)

κ μενα στριφογυρναει παρα πολυ απο 5 μηνων αν θυμαμαι καλα, στο ρηλαξ εννοειτε οτι τον δενω... κ φυσικα πριν κανα δυο μερες μου επεσε κ απ το κρεβατι της κορης μου :shock: ευτυχως μια χαρα δεν επαθε τπτ, μονο που ειδα κ επαθα να τον συνεφερω...

ντεμακι λιγο ακριβο δεν ειναι το καρεκλακι?

οταν λες για 12 χρονων εννοεις που βγαινει η πλατη κ μενει μονο η θεση για τον ποπο κ το δενεις το παιδι με την ζωνη του αυτοκινητου?

αν ναι αυτο εχω παρει κ γω για δευτερο με την διαφορα οτι το πηρα απ τα jumbo 60e το πρωτο μεγεθος δεν σας κανει ακομη? εγω βεβαια πρωτο μεγεθος ειχα παρει της chicco to 0 - 18 kg που μπορει να χρησιμοποιηθει μεχρι 3-4 χρονων...

α κ να μην ξεχασω.... ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

Ντεμη αυτο πηραμε κι εμεις 328 απο το prenatal και μας εδωσαν και μια δωροεπιταγη το 10%. Και το μικρο της ρεκαρο ειχαμε. Ο αντρας μου ειναι αρρωστος με την ασφαλεια στο αυτοκινητο και χωρις isofix μονο της ρεκαρο εμπιστευεται. Το πηραμε σε γκρι γιατι δεν το ειχε σε αλλα χρωματα.Και μολις ανοιξει η ζωνη χτυπαει συνεγερμος σε περιπτωση που το παιδι μεγαλωνοντας ανοιξει μονο του τη ζωνη (το επαθε η αδερφη μου εκει που οδηγουσε)

Λεω να κανω κι εγω το ιδιο κοριτσια , ωραια μου ακουγεται. 2 κοτα, 2 μοσχαρι κ μια χορτοσουπα. Ετσι για να μη βαριουνται. Το Σαββατο εχουμε τη βαφτιση και ακομα εχω τοοοοοοοοοσα να κανω!Ουφ!

Το μαγκο το εφαγε μια χαρα. Το αβοκαντο κ το μανγκο δεν φερνουν αλλεργιες. Δεν θελω να της δινω τα ιδια κ τα ιδια. Θελω να δοκιμαζει κ γευσεις που εμενα δεν μ'αρεσουν. Δεν μου φταιει σε τιποτα το παιδι να βγει περιεργο σαν εμενα. Εδωσα κοκκινο σταφυλι που το σιχαινομαι και οποτε παω να αγορασω φρουτα κοιταω να παρω κατι διαφορετικο. Τωρα θα της δωσω κ νεκταρινι που σιχαινομαι επισης. Μανγκο ειχα φαει 2φορες στη ζωη μου , αλλα η μικρη 5 μερες το ετρωγε κ γλυφοταν. Τωρα που τελειωσε να δουμε φτου κ παλι ολα τα τραγουδια για να φαμε :lol::lol::lol::lol:

Επισης κ ο ανανας την ξετρελανε, αλλα σαν το μανγκο δεν εχει :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εχω μια φιλη Ισπανιδα και οταν τη ρωτησα τι εδινε στα παιδια της (δεν εχουμε τα ιδια φρουτα) μο ειπε πως οι γιατροι ξεκινουν με αβοκαντο, μηλο,μπανανα κ μανγκο.

Σε γενικες γραμμες εκτος απο πορτοκαλι, ακτινιδιο κ φραουλες τα εχει φαει ολα. Και πεπονι και καρπουζι. Το καρπουζι της το εχω λιωσει μεσα στο μπιμπερο μαζι με νερο και εχει ξετρελαθει.

Απο λαχανικα τρωτε τιποτα αλλο ή μονο πατατα, καροτο κ κολοκυθι. Εμεις μονο αυτα δεν εχω ιδεα τι αλλο να προσθεσω. Μονο κρεμμυδακι βαζω, αλλα θελω να βαλω κ κατι ακομα.

Εχει δοκιμασει καμια γλυκοπατατα? Δεν εχω μαγειρεψει ποτε. Για ριξτε τα φωτα σας. Ειμαι ανοιχτη σε προτασεις.

καλε Καλημερα δεν σας ειπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον εχω βαλει φασολακια, αρακα, σεληνο , μαιντανο, σπανακι, ντοματα.

αυτα ... μελιτζανα νομιζω ειναι βαρια κ σκεφτομαι συντομα να δοκιμασω να του κανω κοτοπουλο με τραχανα (μιαμ , μιαμ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα βραζεις πρωτα? Ο μαιντανος διαλυεται καλα στο μιξερακι? Γιατι σκεφτομαι να βαλω αλλα φοβαμαι μηπως δεν διαλυθει καλα.

Θα δοκιμασω και αρακα!Μερσυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και γωωωωω!! τι κανετε?? βλεπω ολες και απο λιγο τα μπουμπουκια μας τα περνουμε στο διπλο... :D:D εεεεεε πως να το κανουμε ειναι απολαυση!!!!! δεν μου λετε?? ο μπεμπακος μου τρωει και κουνελακι, εσεις γιατι τρωτε μονο κοτα και μοσχαρι??? μου ειχε πει βεβαια η παιδιατρος και αρνι με κατσικι αλλα δεν του εχω δωσει ακομα...εμεις στα λαχανικα εχουμε βαλει και φασολακι...μετα μου ειπε για μαιντανο και σελινο αλλα στο σελινο λεει μονο τα φυλλαρακια.... και μετα απο κανενα μηνα και κατι θα βαλουμε και λιγο μπροκολο.

ηθελα να ρωτησω και ποσο γαλα πινουν τα μωρα σας την μερα τωρα που τρωνε 3 γευματα??

αααααααααα χθες κοιμηθηκε το καμαρι μου πρωτη φορα στο δωματιο του και κοιμηθηκε απο τις 9 εως τις 6 :lol::lol: μαλλον ηθελε μοναξιες :lol::lol: φιλακια τα λεμε αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!! ειδες σπιρτουλι που κοιμηθηκε μια χαρα το μπεμπακι μοναχο του?? ;););) ετσι κι εμας! απο την πρωτη μερα κοιμηθηκε σερι! :D:D (βεβαια ηταν 2 μηνων) αλλα νομιζω παιζει ρολο η ησυχια τους! ;)

κοριτσια να ρωτησω κατι. την αλλη βδομαδα που θα γινουμε 7 μηνων θα ξεκινησουμε-επιτελους- σουπιτσες. ισχυει οτι και στα φρουτα? δηλαδη πριν προσθεσουμε κατι καινουριο αφηνουμε καποιες μερες για να παρατηρησουμε τυχον αλλεργιες η οχι? θα ρωτησω βεβαια κ το γιατρο... αλλα κουβεντα να γινεται...

η λολλι χαθηκε τελειως εε?? εχει καμια νεα της απο το φεις?

ασχετο. ξαναξεκινησα την ξεχασμενη μου διαιτα :?:?:? εχω βαρεθει να ξεκιναω κ να τα παραταω... τωρα βεβαια κανουμε την ιδια με μια κολλητη μου και ειμαι λιγο πιο αισιοδοξη. (ψυχολογικη αλληλουποστηριξη κτλ). αντε να δουμε.

την παρασκευη περιμενουμε κοσμο σπιτι- 6 ατομα+2 εμεις 8. τι λετε να φτιαξω?? ελεγα για καμια μακαροναδα φουρνου κ καμια πιτσα.. εχετε τιποτα αλλο καλο κ εννοειται ευκολο κατα νου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!!!να μαι και γω,ειδες σπιρτουλακι ολα καλα τελικα!!!και εμενα κοιματε 9,30 με 10 το βραδυ και σχεδον παντα ξυπναει 8 το πρωι μια χαρα υπνος δηλ...σοφουκι καλη ιδεα θα ηταν να ψησεις και νανενα ζαμπονοτυροπητακι ,λουκανοπιτακι σπανακοπιτακι κτλ εμενα παντα με βγαζουν ασπροπροσωπη σε τραπεζια και γιορτες,οσο για την λολι απλα μου ειπε οτι σπαστηκε γενικοτερα,και οτι που και που μπαινει και μας διαβαζει αυτα.α!χτες καναμε και εμβολιακι ,8600 βαρος και 73 ποντους υψος μοντελο θα μου γινει ειπε η γιατρος ειναι ψιλουλα....φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Ανήκω στην ομάδα σας αφού έχω έναν μπέμπαρο 6μιση μηνών που δεν χορταίνω να τον ζουλάω!!Ελπίζω να τα λέμε όσο προλαβαίνω δηλαδή..

α!να μη ξεχάσω!κορίτσια εμείς το recaro 9-36 το πήραμε από pramworld 190 ευρώ με μεταφορικά!!!μήπως να το ξανασκεφτόσαστάν?φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε?

χθες του εκανα κοτοπουλο με αστακι , ντοματουλα κ καροτακι κ δοκιμασα κ του δωσα αστρακι χωρις να το αλεσω κ μια χαρα το εφαγε... :D εχω παρατηρεισει οτι επειδη τρωει γρηγορα αργει να καταλαβει οτι χορτασε, να φανταστειτε του κανω κρεμα με 200ml νερο κ οταν την τρωει ψιλοκλαψουριζει γιατι θελει κ αλλη... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αααα μπερδεύτηκα με άλλη κοπέλα εντάξει τότε έχεις χρόνο εγω είμαι 30&1 σήμερα θα προλάβεις αν έχεις το θάρρος ξανά πες του για τα πράγματα 
    • Είχα κ μπάλα και σκάλες και ρεμποζο και μαία και μαθήματα και τα πάντα. Αλλά την εξάλειψη του τραχήλου και στις 2 γέννες μου τις πέτυχα με παρά πολύ περπάτημα. Πολύ περπάτημα όμως. 10 χλμ τουλάχιστον.  και φυσικά παίζει ρόλο κ ο γιατρός. Ο πρώτος μου στην Αθήνα ήταν επαγγελματίας με άφησε και μετά τις 40 εβδ χωρίς τρομοκρατία κτλ..  40+5 με πήρε στο πρώτο εν τελη.  ο δεύτερος επαρχία δεν ήταν καλός αλλά δν υπήρχε κανένας καλός. Ευτυχώς όμως έφτασα 40 εβδ κ στο δεύτερο  (ήθελε να με βάλει με πρόκληση από τις 38 λες και ήμουν καμία πρωτάρα και δν είχα ενημερωθεί😂).  Πάντως και τα δυο παιδάκια μου δεν βιάστηκαν να βγουνε.    ευχομαι κ σε σένα να είναι ένας τοκετός όμορφος και με σεβασμό. ❤️❤️❤️ πολύ σημαντικά τα μαθήματα κ ακόμα πιο σημαντική ειναι η μαία.
    • Εγώ πήρα απορρυπαντικό σκόνη αρκάδι, μου φάνηκε το πιο αγνό.. μαλακτικό δε θα βάλω μάλλον για αρχή, λίγο αργότερα!
    • Από την εμπειρία μου θα σου πω ότι ένα Τσεκ απ στο σπερμα με ένα απλό σπερμοδιαγραμμα είναι τόσο σημαντικό.  ο άντρας μου στα 26 του είχε ενόχληση κατά την ούρηση. Πήγε σε ουρολόγο-ανδρολόγο του λέει θα είναι ουρολοίμωξη αλλά κάνε κ ένα σπερμοδιαγραμμα. Ήταν όντως ουρολοίμωξη αλλά το σπερμοδιαγραμμα  Βγήκε χαλια. Πολύ χαλια. Στο ραντεβού ψηλάφισε την περιοχή και βρήκε κιρσοκηλη που λόγω νεότητας και λόγω αποτελεσμάτων στις εξετάσεις έχριζε άμεσης εγχείρησης.  απο τότε ο άντρας μου σε όλους τους φίλους του προτείνει πάντα και τακτικά σπερμοδιαγραμμα γιατί κ ο ίδιος δεν είχε κάποιο σημάδι το βρήκε εντελώς τυχαία και σε παρά πολύ προχωρημένο στάδιο.   Καλό είναι να γίνονται λοιπόν εξετάσεις απλές που είναι τόσο απλές όσο να δώσεις αίμα.     χωρις άγχος, απλά διαγνωστικά όπως κάνουμε κ εμείς το τεστ παπ. 😊
    • Εδώ στη Λευκάδα είμαι λίγο καλύτερα είναι η αλήθεια. Αλλά σε 2 βδομάδες θα καατέβω Αθήνα μέχρι να γεννήσω. Εγώ έχω και την μπάλα για να βοηθήσω την εμπέδωση. Ακόμα δεν έχω κάνει τίποτα βέβαια γιατί περιμένω να κάνω τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...