Μετάβαση σε περιεχόμενο

6ΜΗΝΩΝ ΠΙΑ, ΚΡΕΜΕΣ, ΦΡΟΥΤΑ, ΒΑΦΤΙΣΙΑ !!!!!!!!!


Recommended Posts

καλημερα κι απο μας! κωνσατντινε εμεις νομιζω δεν ειμαστε φιλοι στο fb σωστα?? στειλε μου πμ ποια εισαι να σε βρω! ;)

δωρο κουμπαρων, εμεις θα παμε ολοι μαζι ρωμη την πρωτοχρονια για μια βδομαδουλα! το πρως ανυπομονω δε λεγεται!! :D:D:D

κατα τα αλλα ολα καλα, τελικα η γκρινιτσα του μικρουλη εκεινο το διημερο, μαλλον ειχε να κανει με το στομαχακι του. πιστευω οτι τον πειραξε το πορτοκαλι. του το εκοψα και ειναι μια χαρα 2 μερες τωρα. εχουμε 2 δοντακια και παμε δυναμικα για το τριτο. πανω αυτη τη φορα. το λαγουδακι μου!! :x

στο μεταξυ σημερα αγχωθηκα λιγο το πρωι. τα αυτακια του μωρου μου εχουν πολυ κερι ρε γμτ. οχι παντα αλλα καποιες φορες ειναι πολυ χαλια. καθε βραδυ μετα το μπανακι, του τα καθαριζω με παιδικες μπατονετες, αλλα σημερα ειχαν πολυ κερι και φαινοταν! :(:( στο μεταξυ ηταν και αρκετα σκουρο. :?:? εχει δει καμια τπτ παρομοιο η να παρω καλυτερα ενα τηλεφωνακι το γιατρο??

ρανακι περαστικα σου.

μαρακι οντως κι εγω ζυγος ειμαι, αλλα με ποναει περισσοτερο η πλατη μου ψηλα παρα η μεση μου... :?:?

τι θα φατε σημερα?? εγω μαλλον λεω να κανω φασολακια με πατατες κοκκινιστα. καιρο εχουμε να τα φαμε και ειναι κ ευκολο... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 898
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα!σοφουκι κ ο δικος μας εχει πολυ κερακι στα αυτακια του.κ πολλες φορες το βρισκω απεξω να φαινεται.σκουρο,οπως λες.εγω φοβαμαι να τα κανω με μπατονετα.εχω παρει τις παιδικες αλλα ουτε που τα εχω δοκιμασει.επειδη ειχα θεμα με τα αυτια μου μικρη θυμαμαι το γιατρο που ελεγε πως απαγορευεται να βαζουμε μπατονετες στα αυτια.βεβαια εννοουσε τις κανονικες,δεν ξερω για αυτες με το στοπ..

εμεις σημερα παστιτσιο,τωρα εφτιαξα τη μπεσαμελ κ το εβαλα στο φουρνο.ευτυχως κοιμηθηκε ο μικρος να χαλαρωσω λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιαμ μιαμ παστιτσακι!

εμεις κρεας με μελιτζανες ( τ αγαπημενο μου) αλλα εφαγα τοσο πολυ που τωρα πινω σουρωτη! :roll:

μπατονετες δεν κανει ουτε παιδικες αλλα με μπατονετουλα λιγο βρεγμενη μπορεις να κανει ολο το υπολοιπο αυτι εκτος της τρυπας. σοφουκι σου στειλα πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια τι κανετε???????το λοιπον πηγαμε καναμε εμβολια,πλανταξαμε κ ηρθαμε...θα αλλαξουμε κ γαλα γτ με τις κρεμες εγινε πολυ δυσκοιλια κ κλαιει συνεχεια γτ εκανε ραγαδουλα :(:(:(

πηρα κ τις φωτο απο βαφτιση κ μενει να διαλεξω τωρα...αυταααα φιλακιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας, γεια σας.αααα το καημενουλι βρε tesh,ευχομαι να φτιαξει γρηγορα.

εμεις καναμε εμβολιακι, δεν εκλαψε καθολου το αντρακι μου και πηραμε και 500 γραμ.αυτο το μηνα και φτασαμε τα 6430 :D:D παρα πολυ καλα,αν σκεφτουμε κιολας οτι απο αυτα τα 250 γραμ ειναι τις τελευταιας βδομαδας που αρχισε να τρωει :D:D:D

κων/νε λες να γινει το αντιθετο σε μερικα χρονια???? :lol::lol::lol: μπορει ποιος ξερει.....

τα λεμε αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hellooooooooooooooooooooo !!!

περαστικούλια σας τεσακι !

καλα σπιρτουλάκι ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ! και γω αναρρωτιόμουν γιατί δεν τρωει ο μικρος τις κρεμες κλπ που εγώ οταν ημουν μικρή (κ ο αντρας μου ΤΑ ΙΔΙΑ !!) με παρακαλάγανε να φαω 2 μπουκιές ! θυμαμαι χαρακτηριστικά που τα καλοκαίρια με εβαζαν να φαω μαζί με την φιλη μου και εκείνη το εκανε ΝΑ το πιάτο της και αρχίζανε : "Μπράβο ! μπράβο !!! ...είδες τι καλά που το τρώει το φαγητό της η φίλη σου! αντε και συ !!! άδειασέ το !"

και τωρα ............................. ;;;! το αδειάζω μονάχη μου το πιάτο και κανενας δε μου λέει "μπράβο" ... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ισα ισα η ζυγαριά μπορώ να πω οτι με "στραβοκοιτάζει" 8-) ... !!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

παντως, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον Μαρίνο σας !!! το γλυκούλι σας μπήκε δυναμικότατα με τις στερεες στο παιχνίδι !!! αντε να ξαλαφρώσεις και συ ! :x

Κωνσταντίνος μελιτζάνες ε ;;;;.......... πωπωπωωω να χαμε εναν περιποιημένο ΜΟΥΣΑΚΑ ε;;!!

ρανια !!!!! οχι παστίτσο... μουσακά φτιάξε καλέεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε και σου δινω διευθυνση να μου στείλεις κομμμάτι(Α) χιχιχιχι !!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοροιδευουμε κων/νος??βεβαιως κ θα σας πω καληνυχτα!κ θα περιμενω λιγο ακομα μην τυχον κ παραμονευεις να πεις την τελευταια!! :lol::lol:

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα! τι γινεστε? τωρα που ψυχραινει σιγα σιγα ο καιρος αναρωτιεμαι πως θα βαζω το μικρακι για υπνο τα βραδια. ειναι λιγες μερες τωρα που του φοραω τα ολοσωμα μακρια μπυτζαμακια αλλα χωρις εσωρουχακι απο μεσα για να μη ζεσταινεται. το χειμωνα ομως? αυτος παντα ξεσκεπαζεται και φοβαμαι μην κρυωνει ρε γμτ... σκεφτομαι να παρω κανα υπνοσακο να τελειωνει αλλα θα τον βολεψει?? δεν ξερω... επισης σημερα το απογευματακι θα κατεβουμε κεντρο για κατι ψωνια οικογενειακως. σκεφτομαι να του ντυσω το δωματιο με μοκετα. στην αρχη σκεφτομουν να του παρω κανα χαλακι, αλλα σκεφτηκα οτι του χρονου πρωτα ο θεος που θα αλωνιζει ολο το σπιτι, θα θελω να ειναι ολο του το δωματιο ντυμενο. ετσι κατεληξα στη μοκετα. μοκετα σκεφτομαι κ για κουζινα-καθιστικο, εκει δλδ που περναμε ολο το χρονο μας. ισως τα χριστουγεννα να μπουσουλαει (ελπιζω δλδ) και ακομα δεν εχω αξιωθει να παρω χαλια. παντρευτηκαμε περσυ καλοκαιρι, στο τα ξιδι εμεινα εμαθα για την εγκυμοσυνη κ μετα ολα εγιναν πολυ γρηγορα... οποτε κατι τετοιες αγορες εμειναν πισω... :?:? τωρα ομως τα χρειαζομαστε... εσεις τι λετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα, ρανια μου κοιμαμαι νωρις αυτες τις μερες οποτε με τρως στην στροφη!

σοφουκι εγω χαλακια εχω κ ειμαι της αποψης οτι παρε οτι θεωρεις καλυτερο για το σπιτι γιατι το μπουσουλημα διαρκει κανενα 3μηνο, 4μηνο οποτε δεν χρειαζεται να δεσμευτεις με κατι που ισως μετα δεν θα το θελεις! κ δεν ειναι εποχες για περιττα εξοδα (να αγορασεις αλλα μετα).

καλα οταν μπουσουλουσε η κορη μου ευτυχως ηταν ανοιξη , δεν μπουσουλουσε - σερνοταν, τα φορμακια γινοταν μαυρα κ να φανταστειτε καθε μερα σκουπιζα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!χαχα!!σου την εκανα κων/νος!!!γιουπιιι!!

σοφουκι κ εμεις με το σκεπασμα εχουμε ενα θεμα,ξεσκεπαζεται στο λεπτο.τωρα του φοραμε μακρυμανικο εσωρουχο κ παντελονακι-φορμουλα απο κατω.αργοτερα υπνοσακο κ εμεις λεμε,δεν γινεται διαφορετικα.οσο για χαλια κ τετοια,ο αντρας μου επιμενει να το ντυσουμε απο ακρη σε ακρη με μοκετα το σπιτι.το ελεγε απο πριν μεινω εγκυος.οταν ειχα αγορασει τα χαλια κ δεν του αρεσαν(πολυ ωραια,με δερματακια να κρεμονται,αλλα πολυ ακριβα) οτι οταν ερθει ενα μπεμπεκι θα βαλουμε μοκετα.κι εγω απτη χαρα μου για τα ωραια μου χαλια του ειχα πει,οκ,οτι θες.παρτα τωρα...εγω ειμαι της αποψης να ειναι το σπιτι οπως ειναι κ να μαθει το παιδι ετσι.ουτε να κανω στην ακρη τραπεζακια κ τα σχετικα.αλλα σιγουρα μοκετα θα βολεψει το μικρο με μπουσουληματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιταξε το τραπεζακι του σαλονιου λογικα θα χρειαστει να το μετακομισεις οχι για να μην πειραζει τα πραγματα αλλα για να μην χτυπησει... αν σαρεσουν οι μοκετες κ θελεις ετσι να ειναι το σπιτι σου , ο.κ αν τοις παιρνεις μονο για το μπουσουλημα ψηφιζω οχι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα,πηγα στο φυσιατρο που με παρακολουθει για τα χερια μου σημερα.αφου δεν ειδαμε τπτ με τα χαπια που πηρα,μου ειπε πρεπει να κανω ενεση κορτιζονης πανω στον καρπο.κ αν δεν δουμε κ με αυτο κατι,θα πρεπει να κανω χειρουργειο.θελει ξεκουραση,δεν γινεται αλλιως.ειπαμε για νοεμβρη που θα ειμαι πιο χαλαρη στη δουλεια αφου θα εχω παρει κ υπαλληλο,να την κανουμε.δεν θελω ομως κορτιζονη ρε γμτ..θα κοιταξω να παω αθηνα σε ενα γιατρο που εχει κανει χειρουργειο μια γνωστη μου να δω τι θα μου πει

κων/νος μονο για το μπουσουλημα θα μπει η μοκετα,εννοειται οχι για ομορφια.δεν τις χωνευω καθολου.αντε να το βγαλεις απτο μυαλο του αντρα μου ομως(ιχθυς βλεπεις..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konstantinos ομολογω με εβαλες σε σκεψεις... :?:? η μοκετα δε μου αρεσει καθολου εννοειται, προτιμω χιλιες φορες τα χαλια, το σκεφτομουν μονο για το μικρο. τωρα θα το ξανασκεφτω οντως... ισως οπως λες να μην αξιζει... εγω μιας και θα ειμαι κεντρο το απογευματακι, λεω να ριξω μια ματια να δω τι παιζει κ απο τιμες και βλεποντας κ κανοντας... σημερα θα παρουμε καρεκλακι αυτοκινητου (τελικα αποφασισαμε να παρουμε ενα της κικο 9-18 κιλα) και καρεκλακι φαγητου. εχω ακομα ενα σωρο δωρα να αλλαξω απο τη βαφτιση και με κατι δωροεπιταγες απο εδω κ απο εκει, θα μας ερθουν τσαμπα. ;)

τι εχει το μενου σημερα?? εμενα ο αντρας μου ηθελε σουπιτσα αλλα ακομα βαριεμαι να σηκωθω απο τον καναπε... ειναι κ ο μικρος κατω στη μανα μου κ ο μονος λογος για να σηκωθω ειναι να παω βεραντα για τσιγαρακι κ παλι πισω... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Σπιρτουλακι γερα με τσαμπουκα..........

Οι υπολοιπες βλεπω ωραια νεακια εχετε, εκτος απο τη Ρανια μας :( , περαστικα σου!!!!!!!!

Ειπαμε "μαμα" την ειχα στο παρκο και εκλαιγε και φωναζει "ααα μαμα, ααα μαμα" και μετα παω να την παρω αγκλαλια κ απλωσε τα χερια και ξανα ειπε "α, μαμα"

Η γιατρος μου ειπε πως ειναι φυσιολογικο κ να μην παραξενευτω αν φωναξει κ τον αντρα μου μαμα ή εμενα μπαμπα. Ακομα το θεωρει ως βοηθεια, επειδη το ακουει συχνα.

Πανω κατω λεει γυρω στον 7ο το κανουν αυτο!!

Το γλυκακι μου με τρελανε σας λεω.

Χθες εκανε εμετο το κοτοπουλακι, μαλλον της επεσε βαρυ. Σημερα θα βαλω πολυ λιγοτερο για γευση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!!!

Γιουλακι... μαμα εεεε αρα οπως λενε και στα χωρια μας το επομενο θα ειναι κοριτσακι.... μια αδερφουλα για το καραμελακι!!!!!!

και μεις χθες που ειχαμε παει παιδιατρο...σε καποια φαση επρεπε να φυγω γιατι ξεχασα τα εμβολια σπιτι...( τα εχω χασει λιγο) και μου ειπε η γιατρος οτι κοιταζε την πορτα και ελεγε μαααααμ μααα, μααααμ μα και της λεω με κοροιδευεις... μου λεει οχι και ο αντρας μου γελουσε.

και σε καποια φαση που τον ειχα αγκαλια το ξαναειπε και τρελαθηκα!!! :shock::shock::shock:

αλλα απο κει και μετα τιποτααααα....

Μαρακι και μεις με τον μπαμπα του Μαρινακου μου δεν ημασταν φαγανα παιδακια(ειδικα εγω... 30 κιλα μεχρι και το γυμνασιο) αλλα το μωρακι μου τωρα τρωει γερα!!!! ευτυχως, εχω ηρεμησει καπως, και τωρα που περνει και βαρος, ολα καλα!!! το κουναλακι παντως το τσακιζει :lol::lol::lol::lol:

δεν μου λετε βρε κοριτσια, την μοκετα πως θα την καθαριζετε??? μονο σκουπα??? και τα παπουτσια θα τα βγαζετε στην πορτα οπως οι μουσουλμανοι??χωρις παπουτσια και οι επισκεψεις???

Γιουλακι τι εκανες με τις εξετασεις σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtoulaki εγω μαλλον ετσι θα το κανω. μουσουλμανικο! :D:D εγω σε οποια φιλη μου παω κ εχει μωρο τα βγαζω απο μονη μου τα παππουτσια ακομα κ αν δεν το πει. (οι περισσοτερες βεβαια το λενε εννοειται)αλλα φετος που θα πεφτει με τη μουρη στα πατωματα και θα βαζει στο στομα οτι βρει μπροστα του, ναι, ναι, θα βγαζουν ολοι τα παππουτσια τους κ ας τους ερχεται λιγο καπως. τι να κανουμε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα χαμηλο αιματοκτητη τελικα κ ο σιδερος στα πατωματα. Περιμενα τη περιοδο και δεν κατεβαινε το αιμα κ δεν γινοταν καλη κυκλοφορια ή κατι τετοιο καταλαβα που μου ειπαν.

Ολα καλα πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι γίνετε μανούλες? όλα καλά?

gioulaki τι έπαθες? είχες κάποιο θέμα με περίοδο?? βασικά με την δουλειά που έχω, δεν προλαβαίνω να σιαβάζω συχνά τα νεάκια πλέον.... :(

ρωτάω γιατί έχω πάει 32η μέρα :shock: και περίοδος άφαντη... σήμερα το πρωί είχα ζαλάδα κ σκέφτομαι - επειδή έχω τέτοιο θέμα με χαμηλό αιματοκρίτη κ σίδηρο - μήπως έχω κάτι αντίστοιχο???

δλδ αν έχεις χαμηλά ποσοστά, το αίμα περιόδου δεν μπορεί να κατεβεί νορμάλ? αν συμβαίνει, αυτό δεν το γνώριζα κ πρέπει άμεσα να ... "αιμομετρηθώ"!.........

κατα τ΄άλλα καλά, αρχίσαμε μοσχάρι με τον Γιωργάκο μου, όπως και φαρίν λακτέ τα απογεύματα, αλλά για τις κρέμες τέτοιου τύπου δεν πετάει απ'τη χαρά του.τρελαίνεται πολύ για τα παιχνίδια του κ παίζει αρκετά, του κεντρίζουν το ενδιαφέρον.

φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν εχω νεα να σας πω,αργησα να γυρισω απτη δουλεια κ τον προλαβα κανα 10λεπτο μονο το μικρο.κοιμαται..αα,σημερα ξεκινησε βανιλια.στο μπουκαλι ακομα μεχρι κ αυριο γιατι την αυξανουμε σιγα σιγα τη δοση μη του πεσει βαρια.οποτε κουταλακι απο κυριακη...

καληνυχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια σας ευχαριστω για της ευχες!!!!!!ολα πηγαν καλα. σημερα μεταλαβαμε κιολας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αυτ με τα χαλια κοριτσια εγω το εκανα στον γιο μου και τωρα θα το κανω και στην μπουμπου ,βγαλσιμο τα παπουτσακια μπαινοντας ,παντοφλιτσες αν θελουν και μια χαρα,ασε που το λεγανε και απο μονοι τους οι περισσοτεροι και δεν ειχαμε κανενα προβλημα,μονο που και που σε καμμια εξτρα περιπτωση μπαινανε με παπουτσια....για να δουμε τι καινουργιο θα φαμε?τεταρτη εχουμε γιατρο!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανια περαστικα με το χερι ;)

gioulaki ακουσες κ το μαμα :D:D εμεις φυσικά μονο μπαμπα :lol::lol:

σπιρτούλι το επομενο δηλ.θαναι αγορι ε?????? :lol::lol:

demaki μπηκατε για τα καλα στο φαγητο ε?κι εμεις θαρχισουμε απο αυριο αν κ με τις κρεμες εγινε δυσκοιλια το πουλακι μου κ ζοριζεται....αλλαξαμε κ γαλα...αυτα προς το παρόν...καλο σ/κ σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο μας! τι γινεστε?? ο μικρος μολις αναχωρησε με την πεθερα μου για σαβ-κο κι εμεις ετοιμαζομαστε για διημερακι στο εξοχικο με τους κουμπαρους μας! θα τα πουμε απο δευτερα! φιλια! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...