Μετάβαση σε περιεχόμενο

6ΜΗΝΩΝ ΠΙΑ, ΚΡΕΜΕΣ, ΦΡΟΥΤΑ, ΒΑΦΤΙΣΙΑ !!!!!!!!!


Recommended Posts

μαρια απο οτι καταλαβα σου αρεσε σαν ιδεα ε?

ουπς,mamys love την πατησες!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑΑ!! (αν κ μου φαινεται παραμονευει η κων/νος...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 898
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρια τον βρίσκω ΑΨΟΓΟ τον μικρο κυριο!! ακου εκει τσιχλάκος! :D

Ρανια μου κοπέλι μου καλο κ αγαπημενο- αν βαλεις μονο νερο στο ρυζαλευρο που δεν θα εχει κ βανιλια- το πιο πιθανο ειαν ινα το παρει το παιδι και να το πεταξει μονο του στον καδο! :P

δεν νομιζω να το φαει ετσι- γαλατακι θελει για να τρωγεται.

ε κοριτσια? πειτε κ εσεις!

κοιτα- η δικια μου το σκετο ουτε να το φτυσει- ειναι πολυ αοσμο-αχρωμο -ανέραστο ρε παιδι μου! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!Σπιρτουλι ομορφα τα νεα! Αντε να παιρνει λιγο βαρος σιγα σιγα!

Εμεις μεσημεριανο δεν αρχισαμε ακομα. Την Παρασκευη θα μας δωσει "συνταγες".

Αλλα απο κρεμα της Νουνου δεν την θελει καθολου, ειναι λιγο βαρια απο οτι καταλαβα.

Πωωωωωω τι χαζη που ειμαι ξεχαστηκα!! Κωνσταντινος να σου ζησει ο μικρος καλοφωτισμενος να ειναι και πολυ πολυ καλοτυχος!

Ποιες εχουν σειρα για βαφτιση τωρα? Αυτο το ΣΚ βαφτιζει καμια?

Εγω εδω παλευω με τις μπομπονιερες, γινονται πολυ ομορφες κ μεσα στην εβδομαδα θα παω να κλεισω κ γλυκακια. Τελικα μαφινς θα κανουμε.

Παντως αυτο που λεει η κουκιδα ο καθε γιατρος εχει τα δικα του. Η κουνιαδα μου που γεννησαμε μαζι ακομα δεν εχουν αρχισει τιποτα σε 15 μερες θα αρχισουν την κρεμα και κοντα στον 8ο τα λαχανικα.

Εξαρταται το γιατρο. Κουκιδα εγω τελικα εδωσα αβοκαντο κ της αρεσε.

Θα ηθελα να σας βαλω και ενα βιντεακι που εφτιαξα με τη "φουσκοκοιλιτσα" μου αλλα εχω ενδιασμους εδω μεσα. Το εβαλα στο facebook ομως οσες θελετε να το δειτε.

Καλημερα σας ειπα? Δεν σας ειπα......

Κ Α Λ Η Μ Ε Ρ Α

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!! Κων/νε να χαιρεσαι το αντρακι σου και παντα να ειναι ευτυχισμενο το μπουμπουκακι!!!

λοιπον γυρισαμε απο παιδογαστρ. ειπε πως το προβλημα στο στομαχακι συνεχιζει γιαυτο τα κανει αυτα το παιδι, δεν υπαρχουν λεει μονο που δεν τρωνε απο πισμα, παντα υπαρχει καποιος λογος... μου ειπε να συνεχισω το epadoren αλλα σε 3 δοσεις τη μερα και να του αρχισω και ενα δευτερο φαρμακο που ειναι ομως πολυ δυνατο και το δινουν σε λιγες περιπτωσεις αλλα θα πρεπει πρωτα να κανουμε καρδιογραφημα και να το παρακολουθει η παιδιατρος στενα... ( δεν νομιζω να το δωσω αλλα θα δουμε) θα μιλησουμε γιαυτο απο κοντα με την παιδιατρο τελος του μηνα που εχουμε εμβολιο... να ξεκινησω λεει να του βαζω γευσεις στη διατροφη του, να δοκιμασει και αλλα φρουτα και να αρχισω και μεσημεριανο... εχει αναγκη να παρει κιλα το παιδι, ειναι απαραιτητο λεει και αυτη.αν δω λεει διαφορα με τα νεα πραγματα που θα του βαλω να μην του δωσω το δυνατο φαρμακο αλλα να του προσθεσω στο φαγητο μια ΘΕΡΜΙΔΙΚΗ ΒΟΜΒΑ που αγοραζουμε απο το φαρμακιο και ειναι σε μεζουρες για να παρει κιλα( ουτε αυτο νομιζω πως θα το κανω...)κατα τα αλλα ειπε πως πρεπει να σταματησω να μιλαω μπροστα του και να λεω δεν τρωει και δεν τρωι γιατι τωρα εχει αρχισει να αντιλαμβανεται και καταλαβαινει τα παντα!!! η συρριγγα ειπε ΟΧΙ καθετα...και το πιο κουφο.... εχουν δωσει λεει παιδοψυχολογοι σε μωρα στην ηλικια των δικων μας αντικαταθλιπτικα γιατι δεν ετρωγαν :shock::shock::shock::shock::shock:

επιβαλεται να βαλουμε κιλα ειπε και αυτη ακομα μια φορα για την σωστη αναπτυξη... αυτα αν θυμηθω κατι αλλο θα σας το πω μετα...

sorry για το μεγαλο ποστ ;););)

γιουλακι μου τι εκανες με τις εξετασεις???αααααααα και το καλυτερο εβαλε 110 γρ μεσα σε 6 μερες :D:D:D κατορθωμα μεγαλο!!!!! με αλλη ζυγαρια βεβαια αλλα ελπιζω να μην εχει πολυ διαφορα με την ζυγαρια της παιδιατρου μας!! τωρα ειναι 6180

φιλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελω τι βοηθεια σας για τα μεσημεριανα γευματα. τι βαζετε και πως τα φτιαχνετε??? τα δοκιμαζετε ενα ενα τα λαχανικα οπως και στην κρεμα? παμε με κουταλακια και εκει? καθε μερα κανετε αλλο γευμα η ολη τη βδομαδα το ιδιο?? :roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορτσουδια καλησπερα -- καληνύχτα !!

θελω και γω οδηγίες ! αρχιζουμε το ΣΚ :) σουπιτσες και μεις !! μας ειπε πατατα-καροτο-κολοκύθι για αρχή... τα βραζω μαζί και μετα τα αλέθω ε;

καλα λεει το σπιρτουλάκι, για ποσες μερες μπορουμε να αποθηκευσουμε γευμα ;; εμενα ετσι που τρώει με σα σπουργιτάκι με το κουταλάκι, με 1 πατατα θα τρωει για 4 μερες τουλαστιχον...αχαχαχαχα :lol:

παω για νανιτο κοριτσα :mrgreen: σας φιλώωωωωωωω :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραψα τοσα κ απλά εξαφανιζολ,τεσπα κ ξαναγραφω

καλημεεεερααα σας!!!

κωνσταντίνε να σου ζησει ο ζουζουνος

σπιρτούλι όλε!!!!!!!!!

λοιπόν ειμαι αγχωμενη γτ αυτον τον μηνα ο ντοκτορ ειπε οτι δεν πηραμε ικανοποιητικο βαρος...δεν θελει κρεμες με τπτ :? τεσπα αυτα σας χαιρετώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραψα τοσα κ απλά εξαφανιζολ,τεσπα κ ξαναγραφω

kai γω μια απο τα ιδια κ εξηγουσα αναλυτικα για το φαγητο τεσπα... θα μπω κ θα σας τα γραψω μετα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια !η μεγαλη μερα πλησιαζει και πολυ ανυπομονω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ολα καλα εμβολιακι εχουμε στο τελος του μηνα και απο φαι ολα οκ αρχες του μηνα ξεκιναμε γιαουρτακι και στο φαγητο προσθετω αν θελω τα ζυμαρικα πεπονακι αστρακι κτλ μαζι με το κρεαςαυτα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι ωραια μαμυς..θα τρωτε κ ζυμαρικουλι τωρα!εμεις τελος της αλλης εβδομαδας θα κανουμε την αρχη με ρυζαλευρο.μετα φρουτα...εχουμε καιρο,μας αργησε ο γιατρουλης.

ααα κανονισαμε κ εμεις για βαφτιση 30 Οκτωβριου.αντε να δουμε..ελπιζω δεν θα παιξει αλλη αναβολη.15 ατομα,ισα για να βαφτιστει το παιδακι γιατι ετσι οπως εχουμε γινει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια, λοιπον ξαναπερνω φορα κ γραφω ελπιζω να μην σβηστουν ....

φαγητακι κανουμε για 2 μερες ξεκιναμε με πατατα-καροτο κ κολοκυθι μετα καθε 2μερο προσθετουμε κ κατι καινουριο πχ φασολακι, σεληνο , ντοματα κτλ μετα απο κανενα 8ημερο προσθετουμε κ την κοτα (φιλετο) περιπου 100γρ για 2 μερες, μετα βαζουμε αντι για κοτα μοσχαρι (ποντικι) κ καθε 2μερο κανουμε εν αλλαξ κοτα ή μοσχαρι , οχι μονο χορτοσουπα γιατι μεχρι τον χρονο ειναι απαραιτητο το κρεας. αλεθουμε την ποσοτητα που θελουμε να φαει, στο αλεσμενο βαζουμε 1 κουταλιτσα ελαιολαδο , αλατι οχι κ το υπολοιπο φαγακι το βαζουμε ψυγειο (χωρις να το αλεσουμε) για την αλλη μερα. μετα τον 7ο προσθετουμε κ τα ζυμαρικα.... ουφ τα ξανα ειπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!! πως ειστε?? εγω τρεχω συνεχεια να αλλαζω δωρα απο τη βαφτιση!! χωρις υπερβολες, το μπεμπακι μου εχει ρουχα μεχρι να γινει 4 χρονων!!! :shock::shock::D:D ολοι σχεδον ρουχα εφεραν και ολοι σχεδον φορμες!! θα τις χρειαστω βεβαια αλλα ποσες να προλαβει να βαλει μεσα σε ενα χειμωνα??? ετσι του κρατησα 5-6 για καθε χρονο και τα υπολοιπα τα πηρα σε μεγαλυτερο νουμερακι! ;);) πηραμε βεβαια και καποια σετακια για τις κοινωνικες μας εμφανισεις!! :D:D σημερα θα ερθει η πεθερα μου να τον κρατησει για κανα 2ωρακι, να κατεβω να κανω και τις τελευταιες μου αλλαγες, να χτυπησω κι ενα σουπερ μαρκετ!

απο φαγητο εμεις προς το παρον τρωμε βανιλια το απογευμα και μηλο με αχλαδι το πρωι. μεθαυριο θα δοκιμασουμε και λιγες σταγονες απο πορτοκαλακι. καθε φρουτακι που προσθετουμε, τον αφηνω για 5 μερες και μετα καινουριο. σουπιτσες μετα τον εβδομο...

παω για ντουζακι! φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα !!! να ναι καλά οι απεργείς που ειναι σημερα ο μπαμπας μας σπίτι ;);););):lol:

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΕΙΑ !!!! αψογες οι πλεροφορίες :geek::x:x

ΚΑΛΕ ! εμας εσκασε η μύτη απο το πανω δεξί δοντάκι ! το ανακάλυψε σημερα ο αντρας μου ! ακουσε τον μικρό που ετριζε το πανω με τα κατω δοντακια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μα ειναι δυνατέλι ;;;!

και γω αναρρωτιόμουν πρόσφατα πότε σκανε τα πανω... !!!!

τυχαίο ;; δε το νομίζω... μαλλον το ενστικτο μου -σα μανα- δουλεύει ΡΟΛΟΟΟΟΟΟΪ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!ειχα βγει πρωινη βολτα για ψωνια με τη μανα μου κ το μικρο

μαρακι καλοριζικο το πανω δοντακι!!γερο κ κοφτερο να ειναι!κ σε εμας νομιζω κοντοζυγωνει.εχει γκρινιτσα 2-3 μερες το σκατουλι μου κ τρωγεται με μανια!

κων/νος ευχαριστουμε πολυ!πολυ αναλυτικες οι οδηγιες σου.θα τα σημειωσω

αυτα..δουλεια μεσημερι σημερα,σε 2 ωριτσες.βαριεμαι τρελα το απογευματινο,θελω πρωι να ξεμπερδευω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!! ευχαριστουμε πολυ μαμα κων/νε!!! να ρωτησω κατι αλλο? απο τα φασολακια βαζουμε μονο το εξω φυλλο η και τον καρπο? εμεις 2 μερες τρωμε( ετσι λεμε) την τριαδα που δεν του αρεσει καθολου και αυριο λεω να βαλω και ενα φασολακι... δεν μου λετε αυτα τα αγοραζετε απο βιολογικα??

εμεις βεβαια εδω βρησκουμε και κανενα κηπο.... ;););) χθες του εβαλα μισο πορτοκαλι αλλα ξερασε παλι το καημενο ενω του αρεσε, δεν αντεξε το στομαχακι του το ξινο αν και δεν ηταν και πολυ ξινο γιατι δοκιμασα,εσεις βαζετε απο τα γλυκα πορτοκαλια???

Μαρακι βγηκε και το πανω δοντακι??? :shock::shock: θηριο ο τσιχλοφουσκακος!!!!! :lol::lol:

και μια χαρα ειναι το κουκλακι σου μην αγχονεσαι που δεν τρωει αφου πινει το γαλατακι του ολα καλα!!!!

και τωρα μια ερωτηση για την κυρια που θελει να μας παρει τη νυφη...(ξερει αυτη ;);) ) το γαλα εχει σταματησει σε εσενα που δεν πηρες χαπι?? εχεις δοκιμασει να δεις αν βγαζει γαλα καθολου? εγω πηρα το χαπι πριν 10 μερες και ακομα το δεξι μου στηθος αν το πιεσω βγαζει σταγονες :roll::roll: μαλλον ειπε ο γιατρος θα πρεπει να ξαναπαρω χαπι...καλα μιλαμε για αγελαδα κανονικη :lol::lol: φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελιαααα,ναι,εσυ η απο πανω μου!τη νυφη θα την κλεψουμε,δεν θα ρωτησουμε ουτε συμπεθερες ουτε σπιρτουλακια!ρε συ,εμενα μου εχει κοπει νομιζω τελειως.δεν εχω δοκιμασει να βγαλω με το θηλαστρο γιατι το εχω δωσει.ουτε νιωθω πρησμενη.παει και πανω απο μηνας τωρα πια.προχτες το πιεσα λιγο απο περιεργεια κ εβγαλε κανα 2 σταγονιτσες μικρες.αλλα νομιζω ειχα παντα λιγες σταγονες λογω προλακτινης.εχω την εντυπωση ομως πως σταγονες βγαζουν μεχρι κ 2 χρονια μετα το θηλασμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχαχαχα τρελος παπας σε βαφτισε :lol::lol::lol: σφαγη θα γινει...!!!!! b-(b-(:lol::lol:

για αυτες τις σταγονιτσες λεω και γω δεν εβαλα το θηλαστρο.... τι να κανω?? μου ειπε βεβαια να παω να με δει ο γιατρος αλλα θα το αφησω λιγο ακομα.... ουτε εμενα δεν πρηζεται και ευτυχως εχει μαζεψει και αρκετα γιατι ηταν τεραστιων διαστασεων :oops::oops::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια οσες φορατε λιμπερο στα μικρουλακια, σπευσατε στα καρφουρ. -45% σε πανες κ μωρομαντηλα. σημερα τελευταια μερα της προσφορας... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli στο φασολακι κοβω μονο τις ακρουλες κ βαζω το υπολοιπο κ τα αγοραζω απ την λαικη!

πορτοκαλι στιβω πολυ λιγο γιατι τον ερεθιζει κ βγαζει σπιθουρακια γυρω απο το στομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα-

Σπιρτουλακι τελικα ειδες ο μικρος ζοριζεται γιαυτο κ δεν τρωει με ευχαριστηση το πουλακι μου..ευχομαι μερα με την μερα να πηγαινει κ καλυτερα το ομορφόπαιδο μας :x

για τις σουπιτσες κ εμεις ειχαμε αρχισει με πατατα καροτο κολοκυθι.τα εβραζα- κ μετα στο μουλτι εβαζα την πατατουλα (μικρουλα) ολοκληρη- μισο καροτο μισο κολοκυθι λιγες σταγονες λεμονι κα ιενα του γλυκου ωμο ελαιολαδο. καιαφου γινοταν σαν πουρες- ετοιμο προς βρώση!

μετα βαλαμε κ το μοσχαρι κ το κοτοπουλο.

τωρα οσον αφορα την αποθηκευση- βραζω ποσοτητα κ για την επομενη μερα- τα βαζω στο ψυγειο (οχι ομως αλεσμενα) και τα αλεθω την επόμενη.

τωρα με το κρεας- το βραζω με κρεμμυδι και μετα το σουρωνω βεβαια τον ζωμο. το ξαναριχνω στο κατσαρολακι -βαζω καροτο- κολοκυθι- σελινο- και ενιοτε βαζω τραχανα κ λιγοτερη πατατα.επισης ριχνω απο κανενα φασολακι- αρακά- σπανακι- ότι εχω.

στο αλεσμα παλι λεμονακι κ λαδακι.γινονται πεντανοστιμες- τις τρωω κ εγω κ ο σκυλος οταν περισσευουν!

καποιοι δινουν το υπόλοιπο της χορτοσουπας το απογευμα- εγω μονο μια φορα το εκανα αλλα της εκατσε βαρυα κ δεν το ξαναεκανα..

αυτααααααααααααααααααα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερααα!!!τον βαπτισαμε τον μπεμπη~!!!! Απολλων-Σωτηριος και τον φωναζουμε Απολλωνα!!!καλα ειστε?εμεις μια χαρα...εχουμε αρχισει εδω και 2βδομαδες περιπου βανιλια και με το ζορι τοτ τρωει...αχ τι θα κανω με αυτο το νινι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας!τονια να σας ζησει ο απολλωνας!τελειο το ονοματακι σας!

κουκιδα πολυ μπερδευτηκα με τα φαγητα..δεν μπορει να τρωει ενα αρνακι στη λαδοκολλα,ενα παστιτσιο,ενα γεμιστο βρε αδερφε..μου φαινονται τοσο μακρινα ολα αυτα...αργουμε εμεις πολυ ακομα..

αυτα!καληνυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ;;;; αρνακι ασπρο και παχύυυυυυυυ...αχχαχαχαχαχα !

και γω δεν εχω καμια ορεξη να μεταμορφωθω στις μαναδες "Φάε παιδάκι μου...φάε..."

και το τσιχλοΚωνσταντινάκι μας χαζολογάει με τις κουταλιές....

σε λιγο θα κανουμε διαγωνισμό με τις "καληνύχτες" αχαχαχαχα... οποια την πει τελευταία κερδιζει απαλλαγή απο το Τελος Ακίνητης Περιουσίας αχαχαχαχαχα...!!! :lol::lol::lol:

ΚΑ ΛΗ...ΝΥΧΤΑ !!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...