Μετάβαση σε περιεχόμενο

6ΜΗΝΩΝ ΠΙΑ, ΚΡΕΜΕΣ, ΦΡΟΥΤΑ, ΒΑΦΤΙΣΙΑ !!!!!!!!!


Recommended Posts

ρανια θερμα συλληπητηρια.τι να πω.κριμα πιο πολυ για τον κουναδο σου νεο ανθρωπο.δεν αντεξαν οι γονεις του.να ειστε καλα να τους θυμαστε.

τα δοντια μας εχουν τρελανει κι εμας.βγηκε η μυτουλα απο ενα αλλα η γκρινια γκρινια.εδωσα και ντεπον προχθες και σημερα.τι να κανω.βασανιζεται το μωρο.τωρα δινετε φαριν λακτε;εμενα ετσι μου ειπε ο γιατρος για το απογευμα.να αλλαξω τη βανιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 898
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δελφινακι κ εμεις οκ πηραμε για οτο κρεμα θελουμε. μας εδωσε απο 2 δειγματα την καθε μια (πανω κατω) για να δω τι της αρεσει- ολα της αρεσουν οποτε θα κολλησω με το πιο ελαφρυ- απο αποψη θερμιδων /ζαχαρης.

κ γιαουρτακι μπορουμε να φαμε- ακομη δεν δοκιμασαμε!

αυριο θα φαμε κ κοτοπουλο. μεχρι τωρα τρωει τα παντα χωρις προβλημα- συνηθισε κ τα φρουτα που δεν τα γουσταρε- τωρα τρωει απολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!! πως ειστε? ρανακι κουραγιο και πραγματικα ευχομαι αυτο να ηταν το τελευταιο δυσαρεστο! εμεις ξεκινησαμε μηλαρακι αλλα δεν του αρεσει καθολου!! :(:( για 5 μερες σκετο μηλο, μετα και αχλαδι, μετα πορτοκαλι κτλ. 5 μερες ομως προσαρμογη σε καθε φρουτο. να ρωτησω τωρα κατι. το μηλο απλα το αλεθετε και το δινετε σκετο? εμενα για αρχη μου ειπε να βαζω και λιγο νερο με λιγη βανιλια. το εχει κανει καμια αλλη ετσι?? ημουν σιγουρη οτι δεν θα τα θελει τα φρουτα παρ ολο που ειναι τρελος φαγανας και σημερα που δοκιμασε επιβεβαιωθηκα... :?:?:? ανατριχιαζε ολοκληρος σε καθε κουταλια και μετα εβηχε. καθολου δεν το ηθελε. εφαγε 4-5 κουταλιτσες και μετα χτυπησε 240μλ γαλα... (αλλαξαμε κ γαλα, τωρα δινουμε φριζομελ).

οσο για τα ρουχαλακια και τα νερα της βαφτισης εμεις καναμε το εξης. 3 μερες εμεινε απλυτος :shock::shock: μετα πηγαμε θαλασσα, ετσι με τα λαδια οπως ημασταν, κουρευτηκαμε εκει που σκαει το κυμα(!!!!), ξεπλυθηκαμε και μετα επιτελους σπιτι μας καναμε μπανακι κανονικο. τα βαφτιστικα του τα επλυνα κανονικα πλυντηριο και μονο τα λαδοπανα και τις πετσετες τα ξεβγαλα στη θαλασσα. μετα βεβαια κι αυτα πλυντηριο! ;)

κοιτα τωρα με τα φρουτα μπηκα σε εννοιες... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofouki καθολου μην ανησυχεις- δωστου χρονο -δοκιμασε κ με βανιλια στην αρχη κ να βαζεις κ λιγο νερακι να κατεβαινει πιο ευκολα. θα το συνηθίσει- κ η κουκίδα μου τα ιδια ηταν στην αρχη- και στεναχωριώμουν γιατι θεωρω το φρουτο σημαντικο κομματι στη διατροφη της. επεμεινα ομως κ τωρα ολα τα τρωει- οταν περασετε κ την περιοδο δοκιμης- θα κανεις συνδοιασμους κ θα δεις τι του αρεσει περισσοτερο.

υπομονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ακόμα παιδευόμαστε με τη φρουτόκρεμα. Με το ζόρι και με πολύ κλάμα τρώει πολύ λίγο μήλο και ένα αχλαδάκι. Τί ποσότητα τρώνε τα δικά σας; Μετά τις 3 κουταλιές περιμένει πότε θα τη βάλω στο στήθος μου να της δώσω γάλα και γι αυτό αποφάσισα να μην της ξαναδώσω αμέσως μετά τα φρούτα γιατί θα περιμένει το γάλα και δεν θα μου φάει ποτέ όλη τη φρουτόκρεμα. Ο γιατρός μου είπε να μην το καθυστερώ..όσο φάει..Αυτό που θέλει είναι να υπάρξει ποικιλία για να παίρνει βιταμίνες και σε 20 μέρες να έχει μπει και το ρυζάλευρο και η χορτόσουπα. Στην ποσότητα τον ενδιαφέρει μόνο να τρώει και τα 50γραμμάρια κρέας. Απο τη Δευτέρα βάζουμε και τη μπανάνα και απο Τετάρτη ξεκινάμε ρυζάλευρο. Είχα κι ένα ατύχημα. Καθώς έφτιαχνα καφέ ελληνικό να πιώ λίγο να στανιάρω πάω να τον κατεβάσω απο το γκάζι και τον έχυσα πάνω στην κοιλιά μου...έπαθα έγκαυμα τρελό και τώρα κάνω συνέχεια αλλαγές....Τραβάω ζόρι και με το θηλασμό γιατί δεν μπορώ να ακουμπήσει τίποτα στη κοιλιά μου...Τρέλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!!!!!!ρανια μου να ζησετε να τον θυμαστε ,θα αναπαυτει η ψυχουλα του γιατι πολυ ταλαιπωρηθηκε απο οτι καταλαβα απο οσα μας εγραφες...σοφουκι μαρια γερα και ευτηχισμενα τα νεοφωτιστα......εμεις ολα καλα την αλλη κυριακη βαφτιζομαστε!!!!!!!!!!!!!σπιρτουλι γραψε μας νεα για τον μπεμπη καλα κανετε οσο αφορα της εξετασεις τουλαχιστον να ξενιασετε οτι δεν εχει κατι παθολογικο το μωρο και μεις με αυτη την διαροια επειδη βλεπαμε οτι κραταει αρκετα πηγαμα για γενικη και καλλιεργεια ουρων για να αποκλεισουμε το ενδεχομενο μικροβιο αλλα ευτηχως ηταν ολες καθαρες μαλλον απο τα δοντακια ηταν τωρα ειμαστε οκ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]8-}8-}8-}8-} πολυ πολυ καλημερα σας!!!!! μιλαμε δεν περπαταω πεταω!!!! σημερα φαγαμε μιση μπανανα, μισο αχλαδι και λιγο μηλαρακι :shock::shock: και το γουσταραμε τρελα!!!! και δυο απογευματα χθες και προχθες καθαρισαμε το μπολακι με το ρυζαλευρο!!! παναγια μου σε ευχαριστω, τετοια χαρα που νιωθω δεν φανταζεστε!!! μακαρι να κρατησει :ympray:

κατα τα αλλα καναμε τους υπερηχους, ο εγκεφαλος ολα καλα με το στομαχι εχουμε θεμα... εκανε 3 μεγαλες παλινδρομησεις την ωρα της εξετασεις, βγηκε μεχρι το λαιμο το γαλα στο καημενουλη μου!!! μαλλον γιαυτο δεν θελει ποσοτητα...

την τριτη εχουμε παιδογαστραντερ. να δουμε τι θα πει και αυτη!!!!

φιλακια θα τα πουμε μετα

υ.γ. Μαριτινακι περαστηκα!!!! τι επαθες και συ βρε κοπελιτσα!!!! ελπιζω να περασει γρηγορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

martina περαστικα σου, εμανα ο δικος μου εχει εναμιση μηνα που τρωει φρουτα κ το αδειαζει ολο το μπολ...

βεβαια κ μενα στην αρχη δυσκολευτικα λιγο περιπου κανενα 20ημερο αλλα μετα εστρωσε!

κ οταν ετρωγε ολο το μπολ παλι ηθελε στηθος λες κ δεν θεωρουσε φαγητο το φρουτο... ομως του το ξεκοψα....και θηλαζω πλεον μονο 2φορες πρωι - βραδυ με αποτελεσμα ομως να μου τελειωνει το γαλα αλλα κ αυτο το μαρτυριο να τρωει φρουτο μετα να θηλαζει, μετα φαγητο ξανα θηλασμο κτλ δεν το αντεχα!

θελω να σταθεροποιηθει στα γευμα κ να μην ειναι ολη την μερα "εξαρτωμενος" απο μενα... τελικα κ ο θηλασμος ορισμενες φορες ειναι δυσκολος αλλα ο αποθηλασμος δυσκολοτερος!!! :roll::roll:

spirtouli μπραβο αντε σιγα σιγα θα σταθεροποιηθει κ ο δικος σου..... θα βαλει κ κανενα κιλακι ;) κ φαντασου λεει μεγαλονωντας να γινει χοντρουλης κ να τον μαλωνεις να μην τρωει αλλο :lol::lol::lol:

κοριτσια αυριο ειναι κ η δικη μας βαφτιση 5.30 το απογευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωσταντίνος αντε με το καλό η βάφτιση, όταν λες όλο το μπολ δηλαδή τί ποσότητα φρούτων; Σπιρτούλη όλα καλά θα πάνε...ο γιατρός μου για να με καθησυχάσει μου είπε οτι με το βάρος μόνο εδώ στην Ελλάδα ανησυχούμε και ασχολούμαστε τόσο και μετά τρέχουμε στα αδυνατιστήρια όταν μεγαλώσουμε...Της ξαδέλφης μου ο γιος έπαιρνε μόνο 250γρ το μήνα απο την αρχή...τώρα ο Δημήτρης είναι ένας άντρακλας μέχρι εκει πάνω, 27 χρονών, πολιτικός μηχανικός. Να μας νοιάζει τα παιδιά μας να είναι ευτυχισμένα και ζωηρά και σιγά σιγά θα μεγαλώσουν...Με το έγκαυμα συνεχίζω να κάνω αλλαγές...μόνη απο δω και πέρα πρωί - βράδι..θέλω να πιστεύω οτι γλύτωσα τις αντιβιώσεις γιατί θα έπρεπε να κόψω το θηλασμό. Κωσταντίνος αυτό που λες άντε να απεξαρτηθεί λίγο απο μένα το περιμένω πως και πως...να πάω για μία βόλτα χωρίς το παιδί, έστω για μία ώρα. Νερό πότε άρχισε να σου πίνει; Σήμερα μετά τη φρουτόκρεμα πήγαμε να της δώσουμε, νομίζω οτι ήπιε λίγο και μετά ήθελε να κάνει εμετό..τι κατάσταση κι αυτή! Τι στο καλό έχει αυτό το μητρικό γάλα μέσα που δεν θέλουν τίποτα άλλο ρε παιδί μου. Ρυζάλευρο ποιο του έδωσες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδωσα της frezylac ρυζαλευρο - κρεμα βανιλια κ μενα νερο στην αρχη γιοκ τωρα αρχισε κ πινει λιγο - λιγο.

λοιπον τρωει μια μπανανα, ενα αχλαδι μισο ροδακι κ μισο χυμο πορτοκαλιου βγαινει γυρω στα 200 - 250 μλ

μονο το μηλο δεν του αρεσει καθολου... :roll:

ετσι αν μαθουν στηθος δυσκολα ξεμαθαινουν.......!

αν κ γω το κοβω σιγα σιγα να το κοβω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ...ΕΙΜΑΙ Η ΓΙΟΥΛΗ Κ ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΠΟΜΠΙΡΑ 5,5 ΜΗΝΩΝ...ΜΕ ΤΗ ΜΑΡΙΤΙΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΟΜΑΔΑ...ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΒΑΝΙΛΙΑ...ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΤΕ?ΜΕ ΤΙ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ?ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΣΟ,ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΟΚ??

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΓΕΡΑ Κ ΚΑΛΟΤΥΧΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλάκη καλωσόρισες κι εδώ :) . Εγώ το ξεκινάω την Τετάρτη γιατί βάλαμε πρώτα φρουτόκρεμα. Ο παιδίατρος μου έχει πει δύο κουταλιές την πρώτη μέρα, τέσσερις τη δεύτερη και σε μία βδομάδα πρέπει να το έχει φάει...όμως καταλαβαίνω οτι το κάθε παιδί έχει δικούς του ρυθμούς. Άν την είχαμε ξεκινήσει πιο νωρίς λες να τα έτρωγε ευκολότερα; Αλλά ο γιατρός έλεγε θηλασμός μέχρι 6 μηνών και μετά! Ουφ και πάλι ούφ!

Κωνσταντίνος ούτε κατα διάνοια να τρώμε όλα αυτά...είμαστε ακόμα στο ένα αχλάδι και λίγο μήλο.. :cry: .

Σήμερα λέω εγώ την πρώτη καλημέρα κορίτσια...η μικρή μου ξυπνάει όλο το βράδυ...μάλλον την ενοχλεί δόντι που πάει να σκάσει...βάζει ανα μισάωρο τα κλάματα και όπως καταλαβαίνετε ύπνος μηδέν απόψε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!! καλως μας βρηκες Γιουλη!!! λοιπον σε ολα οσα δοκιμαζει το μωρο για πρωτη φορα ξεκιναμε με 2 κουταλακια πρωτη μερα, μετα 3 κουταλακια, μετα 4 και μετα τις 5 μερες τρωει κανονικα.

Μαριτινα μην απελπιζεσαι απο τωρα... και μενα ο δικος μου τα ιδια μου εκανε και χθες εφαγε μισο μπολακι αλλα σημερα παλι με το ζορι τα εφαγε... τα φρουτα πιστευω θελουν πολυ υπομονη!!!

οσο γιαυτο που λετε με τον αποθηλασμο το ΠΙΣΤΕΥΩ 1000%, ο θηλασμος ειναι πολυ ευκολοτερη υποθεση!!!!

να εχετε μια υπεροχη κυριακη :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!πιστευω πως επεστρεψα δυναμικα σιγα σιγα.σημερα πρωτη φορα μετα απο τοσους μηνες που εκατσε ο αντρας μου σπιτι κ πηγαμε για καφεδακι οι 3 μας!

να καλως ορισω κ τα καινουρια κοριτσια κ να ευχηθω στην κων/νος που βαφτιζει (νομιζω) σημερα το μικρο της.

εμεις γκρινια τρελη ολο το μεσημερι.νομιζω ειναι γιατι θελει κακα.τωρα ζοριζεται κ κανει.πιστευω να ηρεμησει.ολο το μεσημερι το βγαλαμε αγκαλια.ειχε κολλησει σαν βδελα πανω μου κ κοιμοταν.παντως κ τα βραδια ξυπναει συνεχεια.4-5 φορες ολη νυχτα.του βαζουμε πιπιλα κ ξανακοιμαται.αλλα δεν ειναι ηρεμος.βλεπει ονειρα η βγαζει τα πανω δοντακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπΕΕΕΕρα :x:x

μπράβο βρε ράνια ! επιτέλους οι 3 σας !!! αντε απο το καλό στο καλύτερο απο δω και περα :x

και μας ο τσιχλάκος Κωνσταντίνος βλεπει τρελά ονειρα και ξυπνάει κλαίγοντας, αργεί να συνέλθει και μετα ξανα γαλατακι και νανι... ειδικά απο την βαπτιση το κανει ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ (παρ ολο που στην βαπτιση ολα πηγαν ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΑ και χαλαρά) ... αχ αχ... :roll::roll:

να ναι κανενα αλμα αναπτυξης παλι (ετοιμαζουν μπουσουληματα, σηκωματα κλπ) ;;; μηπως αυτο που ειπες (ετοιμαζουν τα πανω δόντια) ;;; αλλα και παλι.... τόσο συντομα ;;; :shock:

σημερα φαγαμε καμια δεκαρια κουταλιτσες μπανανα :) αλλα χθες και προχθες ΔΕΝ το φαγαμε το αχλαδακι ... :(:( καλα για το ρυζαλευρο δεν το συζητωωωω ... εχω σχεδον εγκαταλειψει τις αποπειρες... αυριο θελω να ρωτήσω τι αλλο μπορώ να δωσω (κανα παιδικο γιαουρτακι πχ) ... και θα αρχισουμε και τις σουπιτσες... για να δουμε για να δουμε...

αλλα ... ουτε γω ουτε ο αντρας μου ειμασταν φαγανά μωρά... ΠΩΣ θα γινει ο γιος μας να ειναι ;;;!

να αντιστρέψουμε τα γονίδια ΤΩΡΑ ;;! χλωμό... πακετο εφαγα η μανα... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α να τωρα που το θυμήθηκα !

σημερα το συζηταγα με μια παλια μου φιλη που εχει 3 παιδάκια (η μικρή της εχει καμια εβδομαδα διαφορά με τον Κωνσταντίνο μας) και μου ειπε για το θεμα στερεών --που εχει αρχίσει να με αγχώνει αφου δεν πολυτρώει το ζουζουνι μας-- οτι ο δικος της παιδίατρος της ειχε πεί οτι εφόσον πινει το γαλα του το παιδί, να μην ανησυχεί για τις στερεές... σιγά σιγά θα τις δεχτεί κι αυτές ;)

σημασία εχει να υπάρχει αναπτυξη (βαρους-υψους) στο παιδάκι και βλεπουμε... παντως δεν χρειάζεται αγχος (κατι που ειχα ανάγκη να ακούσω !!) ... φίουυυυυυυυυυυυυυυ

πριν σας καληνυχτίσω, να ευχηθώ και γω στην Κωνσταντίνος για τα βαφτισάκια

του συνονόματού μας :x ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΟΣ :x

good night GIRLS :x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανια μου συλληπητηρια...ειναι μια δυσκολη ψυχολογικα κατασταση κυριως για τον αντρουλη ευχομε να απαλυνει γρηγορα ο πονος του,να σας μεινουν μονο γλυκες αναμνησεις απο τα αγαπημενα προσωπα,επιτελους να ξανα ερθετε κοντα ο ενας στον αλλον κ απο εδω κ περα μονο χαρες να εχετε στην ζωη σας!!!!

κωνσταντινος καλοφωτιστος!!!!!!!!!!καλος χριστιανος κ να τον καμαρωσετε οπως επυθειμητε!!!!το ριζαλευρο της frezylac ποσο το παιρνεις???

ελσα μου μακαρι απο δω κ περα να τρωει ετσι το νινι!!!!!!κ να πετας καθε μερα :lol:

γιουλακι αυτο με τις ζαλαδες το εχω κ εγω απο τοτε που γεννησα προχθες ζαλιστηκα πολυ κοντεψα να πεσω ειχα κ την μπεμπα αγκαλια...τι μπορει να φταει?ειναι να κανω κ τεστ παπ αυτον τον μηνα...εχεις απολυτο δικιο για το ενστικτο της μανας!!!!

γιουλι μου εγω της εκανα μια μικρη ποσοτητα με το ματι ομως τα υπολογισα η κρεμα ηταν λιγο αραιη για αρχη,εφαγε μια δυο κουταλιτσες κ την τεταρτη μερα το ξεσκισε ολο το εφαγε 150γρ κρεμα!!!!

βγαζετε δοντακια τι καλα!!!!!!

εμεις εχουμε σε δυο μηνες βαπτιση κ ετοιμαζομε!!!!θα φτιαξω μονη μου τις μπομπονιερες!!!παραγγειλα ηδη τα πουγκια τα περιμενω απο μερα σε μερα αγορασα τουλια να στολισω τα καλαθια μου κ σκευτομε διαφορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια, σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας,

ολα πολυ καλα πηγαν, δυστυχως ειναι τοσο συνοπτικη ημερα... ολα περνανε τοσο γρηγορα!

το αγορακι μου δεν εκλαψε καθολου, ηταν παραπολυ βολικος κ γελαστος.... (του χει μαθει τροπους η μαμα του) κ φυσικα καθολου δεν ειχε κλαψει κ η κορη μου :D , γενικα δεν κουραστηκα καθολου!

happy η frezylac κανει 4,20€ τα 200γρ , ειναι λιγο ακριβη... τωρα δινω της milupa που κ αυτην δεν εχει ζαχαρη, εναλλακτικα με τις βιολογικες κρεμες holle (τις οποιες ομως μπορεις να τις μονο μεσω internet)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντινε να χαιρεσαι τον μικρουλη σου!!! :D:D:D:D

καλημερα girls!

Σπιιρτουλακι τι λεει ο μικρος τρωει ε?????αντε θα δεις που θα νοστιμευτει για τα καλα κ ποιος τον πιανει τωρα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια ,κοσταντινος γερος και δυνατος ο νεοφωτιστος,να σας ζησει..αντε πλησιαζουν και τα δικα μας ....την αλλη κυριακη!!!!!!!!!!!!!γιουλη καλωςηρθες!!!!!!!!να σου ζησει ο μπεμπακος.ελσα απο οτι καταλαβαινω ο μπεμπακος αρχιζει να συνηθηζει το φαγακιε?να δεις ποσο θα παρει τα πανω του σιγσ σιγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα :x

πηγαμε λοιπον και εμβολιαστήκαμε ! απο κιλά ειμαστε 8.500 και 70 ποντους υψος, μια χαρά ...

και στο τελος του ραντεβού σπαστικα... της ειπα οτι δεν πολυτρωει το ρυζαλευρο και μου ειπε να δώσω φαριν λακτέ... εγώ δεν θελω γιατί εχουν μεσα σκονη γαλα (που θελω να αποφύγω... θυμαστε το κόλλημά μου :lol: ) και της αντιπρότεινα τα γιαουρτακια τα παιδικά ;) αλλα ειπε να επιμείνουμε πρωτα στη φαριν λακτέ γιατί ειναι υδατανθρακες και το γαλα σκονη ειναι εμπλουτισμενο με σίδηρο που ειναι απαραίτητο μπλα μπλα μπλα μπλα... :geek:

και μου χει γίνει το κεφάλι καζάνι ολο το απογευμα απο τις σκέψεις...

τοσες γυναικες που θηλαζουν αποκλειστικά δηλαδή ΤΙ ΔΙΝΟΥΝ ;;! ή μηπως αυτα τα παιδάκια εχουν πρόβλημα με το σίδηρό τους !!;;;;!! και τωρα ψαχνομαι τι να κανω...

ρε σεις τα γιαουρτάκια τα συμπαθώ, και ο μικρός δειχνει να τα τρώει ! κ αυτά ειναι εμπλουτισμένα, λεει η συσκευασία, με σίδηρο... και υπαρχουν και γιαουρτάκια τετοια με δημητριακά (υδατάνθρακες) ΤΙ ΛΥΣΑΞΕ με την φαριν λακτέ ;;!

μαλλον τα @3%δια μας (μαλλον του μπεμπη ...αχαχαχαχα) θα παρει...

...λεμε τωρα... γιατι τελικώς δεν ξερω τι να κανω.... ειπαμε τρώω και τα κολλήματά μου... αϊ στο καλό !!!!

(ε σας οφείλω ντεπον για τον πονοκέφαλο που σας προκάλεσα νομίζω... μπαρντόν :roll::oops: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για να σε ξεσκαλωσω μαρακι,μιλουσα προχτες με τη διαιτολογο μου (που θα την επισκεφτω συντομα-ασχετο).εχει ενα κοριτσακι 6,5 μηνων.αυτη ειναι κατα της κρεμας λογω θερμιδων (κολλημα κ αυτη λογω δουλειας).ετσι δινει στη μπεμπα της μονο φρουτοκρεμα,πρωι-απογευμα,το μεσημεριανο κ το γαλα πρωι-βραδυ.το εχει συζητησει με τον παιδιατρο της κ ειναι οκ.κ θα αντικαταστησει το απογευματινο με γιαουρτι απο οτι μου ελεγε.αρα μηπως να κανεις κατι παρομοιο εφοσον δεν τρωει το ρυζαλευρο?

εγω εχω αλλη απορια(ηλιθια εννοειται),απειδη ακομα ειμαστε μονο στο γαλα.θα ξεκινησουμε ρυζαλευρο,πηρα ενα της nutricia,που δεν περιεχει γαλα.δεν πηρα με βανιλια μαζι,σκετο γιατι εχω κ εγω τα κολληματα μου,δεν θελω να εχει καθολου γλυκια γευση.αν το φαει καλως,αλλιως θα μπει βανιλια.η απορια μου (ηλιθια παντα) ειναι η εξης..ο γιατρος μου εχει δωσει δοσολογια 200 ml αν θυμαμαι καλα νερο κ ρυζαλευρο.μηπως ομως εννοουσε τις κρεμες που εχουν σκονη γαλα μεσα κ εγω να βαζω νερο?η μπορω σε αυτη τη χωρις γαλα να βαζω μονο νερο?σας μπερδεψα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για να σε ξεσκαλωσω μαρακι,μιλουσα προχτες με τη διαιτολογο μου (που θα την επισκεφτω συντομα-ασχετο).εχει ενα κοριτσακι 6,5 μηνων.αυτη ειναι κατα της κρεμας λογω θερμιδων (κολλημα κ αυτη λογω δουλειας).ετσι δινει στη μπεμπα της μονο φρουτοκρεμα,πρωι-απογευμα,το μεσημεριανο κ το γαλα πρωι-βραδυ.το εχει συζητησει με τον παιδιατρο της κ ειναι οκ.κ θα αντικαταστησει το απογευματινο με γιαουρτι απο οτι μου ελεγε.αρα μηπως να κανεις κατι παρομοιο εφοσον δεν τρωει το ρυζαλευρο?

Σ ΑΓΑΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑ :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εγινε ! φευγω για υπνο τοτε.... :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!!!!!!!!!! και καληνυχτα σας ειπα να μπω τελευταια να καληνυχτισω σημερα εγω και μιας και δεν βλεπω κοσμο και μια νυστα την εχω οσο να πεις σας φιλω και τα ξαναλεμε το πρωι!!!!!! :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...