Μετάβαση σε περιεχόμενο

6ΜΗΝΩΝ ΠΙΑ, ΚΡΕΜΕΣ, ΦΡΟΥΤΑ, ΒΑΦΤΙΣΙΑ !!!!!!!!!


Recommended Posts

γυρισαμε 6070 δηλαδη 13,7 γραμ την μερα και με τη φορμουλα :(:(

την πεμπτη παμε για υπερηχο πυλωρου-οισοφαγου και εγκεφαλου και την ερχομενη τριτη ραντεβου στη παιδογαστραντερολογο... για να δουμε :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 898
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

sofouki να σε ρωτησω κατι?? το γαλα σε ποσες μερες μετα το χαπι σου σταματησε τελειως??? το σκ το πηρα αλλα νομιζω πως εχουν μεσα ακομα γαλα. μου ειπε ο γιατρος να μην κανω προσπαθεια να δω αν εχουν αν δεν περασουν 10 μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli υπεθεσα οτι το χε κανονικα το καθισματακι αλλιως πως επεσε αφου οταν ειναι αναποδα δεν μπορει να πεσει? :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας εβαλα σε σκεψεις..το εχω πισω απτο συνοδηγο κ αναποδα κ ο μικρος επεσε μπροστα του,δηλαδη στην πλατη του καθισματος κ προς την πορτα.το μονο που μπορει να χτυπουσε στην πορτα.μαρεσει που πηγαινα κ αποτομα τις στροφες για να νανουριστει! :!::!:

τελοσπαντων..δεν ευχηθηκα στα κοριτσια που βαφτισαν η γαιδουρα!να σας ζησουν τα μπεμπεκια σας να ειναι γερα κ ευτυχισμενα!

α ρε σπιρτουλι τι τραβας κ εσυ..παντως μην αγχωνεσαι,δεν νομιζω πως ειναι υπερβολικα λιγα τα κιλα του ωστε να εχει προβλημα..φανταζομαι πως ειναι δυσκολο για σας το να μη τρωει.θα δειτε τι θα σας πουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια! λοιπον σπιρτουλι μαλλον δεν ειμαι και η καταλληλοτερη για να σε βοηθησω μιας και το γαλα μου ηταν απλα μηδαμινο...

μολις κλεισαμε τον πρωτο μηνα αποκλειστικου θηλασμου ηρθε ο γιατρος σπιτι για ζυγισμα. αποτελεσμα? μολις 65 γρ. σε ενα ολοκληρο μηνα!!! :shock::shock::(:( αμεσως δωσαμε φορμουλα και την ιδια μερα μετα απο αιμορραγεια σπασμενων αγγειων και στα δυο στηθη (το μωρο αφου δεν εβρισκε γαλα, επινε αιματακι!!) σταματησα τελειως το θηλασμο. απογευμα πηρα το χαπι, αν θυμαμαι καλα επαιρνα ενα καθε μερα για 3 μερες.το πρωτο βραδυ μονο ενιωσα ενα ελαφρυ πρηξιμο στο στηθος αλλα την αλλη μερα ηταν μια χαρα. ειχε παρει πισω απο μονο του. ο γιατρος μου ειχε πει να τα αδειασω απο την επομενη κι ολας μερα οπωσδηποτε και προσπαθησα να το κανω με τρομερη επιτυχια. αντλουσα 2 ωρες και τι εβγαλα??? 25-30 μλ και απο τα 2!! :?:?:? φοβερη παραγωγη η δικια σου!!

βεβαια το μωρο απο την πρωτη κι ολας φορα εκανε σαν τρελο και το επινε παντα ολο. μπηκε σε προγραμμα, εκοψε αμεσως το νυχτερινο ξυπνημα και σταματησε η γκρινια που ολοι τη ριχναμε σε υποτιθεμενους κολικους. τον επομενο μηνα πηρε 1700γρ και τωρα ειναι 8800!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ sofouki!!!!! η δικη μου περιπτωση ειναι εντελως διαφορετικη αλλα δεν πειραζει....

Ρανια σωστα!!! τα κιλα δεν ειναι παρα πολυ λιγα και αν δουμε και τα γραμ. που τρωει...ειναι πολυ καλο που περνει εστω και αυτο το λιγο και δεν μενει στασιμος 'η να χανει βαρος. θα κανουμε ομως τις εξετασεις για να αποκλεισουμε κατι κακο...

φιλακια καλη σας νυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παλι νοσοκομειο ο πεθερος μου..αυτη τη φορα θα ειναι κ η τελευταια..αρχιζει σηψαιμια,οπως κ στην πεθερα μου.ειναι θεμα ημερων ειπαν οι γιατροι.τωρα ειχα παει να τον δω,μαυρισε η ψυχη μου.ο αντρας μου κουρελι.σημερα το συνειδητοποιησε πως θα πεθανει.κ το πιο τραγικο,το σαββατο εχουμε τα τριμηνα της πεθερας μου κ την κυριακη κλεινει 1,5 χρονο ο κουνιαδος μου.ειμαι σκατα,εχουμε γινει ανω κατω ρε γμτ.αντι να ευχαριστηθουμε το παιδακι μας,το ενα κακο μετα το αλλο..το παραταω συνεχεια κ στη μανα μου.τωρα θα παω να κοιμηθω κ εγω στους δικους μου,ειμαι ψοφια σημερα,πιο πολυ ψυχολογικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν ρε ρανια μου τι σας εχει πιασει? τα πεθερικα σου λογω του κουνιαδου οδηγηθηκαν σ αυτο το σημειο?

μην στεναχωριεσαι απο δω κ περα θα στρωσουν τα πραγματα κ θα χαρεις το παιδακι σου,

ο πεθερος τι ηλικια ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα τον χασαμε τον πεθερο μου σημερα το πρωι κατα τις 6:30.δεν αντεξε αλλο.ο αντρας μου ηταν εκει.και στους 3 ηταν μπροστα οταν ξεψυχησαν.εχει φρικαρει.τον ειδα 10 λεπτα το πωι.αυριο το πρωι ειναι η κηδεια.εντωμεταξυ 2-3 λεπτα αφοτου πεθανε εκανε ενα μεγαλο σεισμο στο χωριο του.περιμενω τους δικους μου να κρατησουν το μικρο να παω στο χωριο.δεν θελω να τον παρω σημερα στο σπιτι,θα μαζευτει κοσμος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που ειστε ρε κοριτσια εξαφανισμενες?

ξεχασα να σας πω , χθες τυλιξαμε τα πουρρακια για την βαφτιση παω να τα βγαλω φωτο να σας τα δειξω...

γενικα με εχει ιασει ενα ψιλοαγχος για την βαφτιση :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:?:?:? δεν καταφερα να την κανω επικολληση την φωτο εδω αλλα την εβαλα στο προφιλ μου στην φωτογραφιες μου, δειτε την κ περιμενω εντυπωσεις...

δεν θα δωσω προφιτερολακι κτλ γιατι θα εχω γλυκακια στο catering αλλα δεν μου καθοταν καλα να μην κανω κ τπτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συλληπητηρια Ρανια. Τωρα θα ηρεμησετε σιγα σιγα, να δεις το παιδι σου κ τον αντρα σου.

Τριτωσε που λεει κ η Κωνσταντινος και τελειωσε. Φροντιστε να ειστε καλα κ αγαπημενοι οι 3 σας και να εχετε μονο χαρες στο σπιτι σας απο δω και περα!

Εγω κοριτσια δεν σας ειπα, σωριαστηκα χθες στο φαρμακειο μεσα. Ημουν με τη μικρη και λυποθυμησα. μπαμ κ κατω. Πηγα εκανα εξετασεις αιματος ο σιδηρος ο αιματοκριτης μου πολυ κατω. Περιμενω περιοδο και εχω καθυστερηση περιπου 12 μερες. Η μικροβιολογος μου ειπε οτι μαλλον εχει μαζευτει το αιμα για να κατεβει και εμποδιζει τη λειτουργια της κυκλοφοριας γι'αυτο κ το επαθα. Περιμενω να δω τι θα μου πει κ ο γιατρος.

Κατα τα αλλα σημερα εσκασε μυτη το 1ο μας δοντακι και η γκρινια συνεχιζεται.

Μου ελεγε η αδερφη μου , διαβασε, πως τα δοντια μας τα βγαζουμε λεει σ'αυτη την ηλικια για να μη θυμομαστε τον πονο. Τα γλυκακια πρεπει να πονανε πολυ παντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα πω και γω συλληπητηρια Ρανια και απο δω και περα μονο χαρες στο σπιτι σας... ξεκουραστηκε και ο ανθρωπος. :(

βρε Γιουλακι λυποθυμησες?? ελπιζω πως δεν κρατουσες και το μωρο... ευτυχως που ησουν σε κοσμο. πω πω τι επαθες βρε κοπελια. μηπως ομως παιζει κανενα μπεμπακι ετσι ξαφνικα????

ευχομαι να πανε ολα καλα!!

εβγαλε και το καραμελακι δοντι?? :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρο δεν υπαρχει σπιρτουλι μου γιατι μαζι με τις γενικες ζητησα κ μια χοριακη κ ηταν αρνητικη. Ευτυχως ημουν στο φαρμακειο δεν λες? Πιο πριν ειχα γυρισει ολες τις τραπεζες και την γειτονια με το καροτσι. Τι σου ειναι το ενστικτο της μανας??

Παει περασε.μου ειπε ογιατρος αν δεν μου ερθει μεχρι το ΣΚ να παω τη Δευτερα να με δει.

Να σας πω φοβαμαι για προωρη εμμηνοπαυση γιατι με την εξωσωματικη ειχα κανει γυρω στα 42 ωαρια κ η περιοδος μου ειχε ερθει 9,5 χρονων. Θα δουμε... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με την εξωσωματικη ειχα κανει γυρω στα 42 ωαρια κ η περιοδος μου ειχε ερθει 9,5 χρονων. Θα δουμε... :(

τι εννοεις? γιατι ειμαι λιγο ασχετη μ αυτα, με 42 ωραρια προσπαθησες να κανεις εξωσωματικη?

παιζει ρολο ποτε μας ηρθε περιοδο για το ποτε θα μπουμε στην εμμηνοπαυση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα. Εννοω Κωνσταντινος, πως η καθε γυναικα απο τη μερα που θα γεννηθει παραγει εναν συγκεκριμενο αριθμο ωαριων στη ζωη της. Εμενα η παραγωγη αρχισε νωρις και κατα τη διαρκεια της εξωσωματικης σε εναν μηνα ειχα κανει 42. Δεν ειχαν μεγαλωσει πληρως ολα αλλα δεν παυουν να εχουν δημιουργηθει :( , αρα αμεσως αμεσως αμεσως κοπηκαν κοντα 3 τρια χρονια γιια την εμμηνοπαυση.

Τελος παντων ο γιατρος μου ειπε να παω τη Δευτερα αν δεν μου εχει ερθει ακομα και απο το τηλεφωνο μονο σεναρια μπορουμε ν ακανουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας κοριτσια

Ρανια συλληπητηρια κοριτσι μου

Γιουλακιους- μηπως ειανι απλα θεμα κυκλου κ γιαυτο ολα τα παρατραγουδα...θελω να πιστευω οτι θα σου στρωσει- διαφορετικα το ξερεις οτι με φαρμακα μπορεις να την καθυστερησεις την πρόωρη εμμηνοπαυση- και να κανεις κ αλλο μωρακι! τιποτα δεν θα ειναι θα δεις!

ρε συ με 42 ωαρια την γλιτωσες την υπερδιέγερση? πωπω τωρα τα θυμηθηκα κ μου ρθε ταμπλας...

να χαιρεστε τα μωρακια σας τα βαφτισμενα κοριτσια.

εμεις απο γκρινι παμε καλα- τα δοντια μας εχουν τρελανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια και απο μας :x

ρανια συλληπητήρια, να ζήσετε να τους θυμόσαστε... και ευχομαι να τελειωσει εδώ η αλυσίδα με τα "δυσάρεστα" σας...

:shock: πωπωω βρε Γιουλακι ελπιζω να μην χτύπησες πουθενα τουλαχιστον !

Κωνσταντίνε ωραία τα πουρακια ! :)

σημερα εχουμε ΟΟΟΟΟΟΛΟ το πρωί τετοια γκρινια... και γω εχω τετοιο πονοκέφαλο.... αϊ στο καλό !

τον εκανα και μπανακι, μαζεψα και τα νερακια να τα δωσω στην εκκλησία... ούφ... το χα και ενα βάρος αυτό! παει ομως! :roll:

τωρα ψιλοκοιμηθηκε, τσιμπαω κατι και σε λιγο μαλλον ξαναρχίζουμε απο την αρχή ... ΌΛΕ !

:lol::lol::lol: χαχαχαχααχα... (κουραγιο μάναααααααααααααααααα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax nai βρε Κωνσταντινος τοσο ειμαι αλλα κ η μαμα μου στα 42 της ειχε μπει στην εμμηνοπαυση.

Θανα δεν θυμασε ποσα αυγα ετρωγα???? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Και το αβαταρ μου ηταν αυγα!

Μαρια ποια νερα πηγαινεις στην εκκλσια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλακι μου, σου λεει και ο πατερ, την πρωτη φορα που θα τα κανουμε μπανιο μετα την βαφτιση (και φυσικα την πρωτη φορα που θα πλυνουμε τα βαφτιστικά τους ρουχαλάκια !!!!) ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΟ ΝΕΡΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΑΓΙΑΣΜΕΝΟ !! δεν κανει να φυγει στους υπονόμους ...

τα κραταμε (αρα ταπα στο μπανιερακι ;) ) και τα βαζουμε σε φιαλη/ες και ή τα αδειαζουμε στην θαλασσα ή τα δινουμε στην εκκλησία (εχουν χωνευτήριο) ... :roll::roll::geek:

:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χωνευτηριο? :roll::roll::roll: τι θελει να πει ο ποιητης?

εγω ξερω ή σε θαλασσα ή σε γλαστρα - παρτερι με λουλουδια κτλ για εκκλησια πρωτη φορα τ' ακουω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

.................................................................................................

ω Κωνσταντίνε με προβληματίζεις ! μή ! δεν παει αλλοοοοοοοοοοο !!! :lol::lol:

καπου το ακουσα...αλλωστε και στην εκκλησία ΠΟΥ ριχνουν το νερακι απο τις βαπτισεις ???

εεεεεεεεεεεεεεεεεεεε ????????????????????????????? δεν θα εχουν ενα "χωνευτήριο" ????

νομίζω η μανα μου μου το ειπε (που ειναι και τακτική στην εκκλησία)... :roll:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::P:P:P:P:P:P:P:P:P:x:x:x:x:x

σημερα εχουμε ΣΟΥΠΕΡ ΓΚΡΙΝΙΑ ... ΒΟ Η ΘΕΙ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...