Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το Εξπρές του Βυζονυχτίου Νο50-το Δρομολόγιο των Γεννεθλίων!


Recommended Posts

καλημερα .

πριν πω τα νεα μου ....Σισσιω ΠΟΤΕ δεν ειπαι ΕΓΩ οτι μοιαζουν και οτι ειναι ιδιοι ,ισα ισα εγω απο την πρωτη μερα λεω οτι ΔΕΝ μοιαζουν ολοι οι αλλοι λενε οτι ειναι σαν διδυμα !!!

εγω ειπα οτι μιαζουν στα αυτια και στην μυτη :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

τα νεα μου φρεσκα φρεσκα ....τελικα περασε σημερα σημα στο πλοιο οτι δεν θα παει αυτο Κυπρο :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: αρα δεν φευγω Τρικαλα :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: και ολα πανε αναποδα και στεναχωρηθηκα

νατασουλα στην αρχη διαβασα γιαγιακα ...μετα καταλαβα τι εγραψες ....ειναι υπεροχο που εχει τετοια σχεση με την νταντα της .

εμεις καλυτερευουμε το μωρο δεν βηχει και του καθαριζω την μυτη χθες το βραδυ ηταν ζεστο αλλα οχι με πυρετο ,ο Μ ειναι περδικι σταματανε και οι μυξες και εγω αν πιω καφε δεν μιλαω σαν νταλικερης :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

νατασσουλα δεν εχω νεα ρε με τον μικρο..τα ιδια..μιλαει πολυ και εχει πολυ πλακα

εχθες εφευγε ο κωστας με το αυτοκινητο γιατι εβρεχε λιγο και ο μικρος στο μπαλκονι φωναζε

ΜΠΑΜΠΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΑΡΕ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΑΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αχ σισιω και εγω γελασα με το πεσιμο αλλα αμα σκεφτεςι τι θα μπορουσε να γινει :?:?:?:?

να ρωτησω κατι ρε κοπελες που με στεναχωρει που το λετε συνεχεια???????? :oops:

τωρα που αρχιζετε παιδικο οσες εχετε κοψει πανα σα;ς φαινεται τραγικο που αλλα παιδακια δεν την εχουνε κοψει. καθωςκ ια την πιπιλα..

βασικα η γωγουλα το εγραψε πιο συγκεκριμενα με φατσουλες :o:o:o

δεν ειναι τοσοσ τραγικ ο ρε σεις!!!!! τα παιδακια την κοβουνε την πανα απο 2-4 το καθενα στην ωρα του... καλε αισθανομαι ωρες ωρες κομπλεξ που ο μικρος εχει πανα και το βραδυ πιπιλα ακομα :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

τωρα τα λεω γιατι σας συμπαθω ε!!!! απλα αισθανομαι ουφο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κρινα το 1.500 χιλιαρικο που πεταξε μακρια :twisted::twisted::twisted: και αλλαζει στολες τωρα ο Κ και θα μας ερχοταν κουτι για να τις αγορασουμε ....κριμα οι γονεις μου που μας περιμεναν πως και πως :(:(:(:(:( τους ειπα αν ειναι καλος ο καιρος τον οκτωβρη που θα ξανα φυγει θα παω μαλλον .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα θυμηθηκα τωρα..

αναστασια σιγα ρε την καθλιψη εμ το τικερ!!

αμα δεν το βλεπω να το θυμαμαι ξεφευγω :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

δεν εχουμε ολες καλο μεταβολισμο!! :@):@):@):@):-ss:-ss:-ss:-p:-p:-p:-p:-p:-p

μεχρι τον μαιο του χρονου δεν θα χαθουνε???2 κιλα τον μηνα ή ενα και ολα θα γινουνε!! ετσι το βλεπω!

αχχ το σα εχασε???? κριμα δεν λες τιποτα!! :evil::evil::evil::(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

τι κανετε;;;

δεν παιζει να τα διαβασω ολα...

καντε πλιζ μια περιληψη αν εγινε κατι συνταρακτηκο και τοεχασα

Αφρο κριμα..και για τους γονεις σου, και για σενα που θα ξεκουραζοσουν..και για τα λευτα

εδω χαμος

ο φοφος εχει λυσσαξει κυριολεκτηκα. Ωρες ωρες νομιζω οτι παιρνει εξταση..μαγκεψε και ο μικρος εχει ανακαλυψει πως εχει φωνη και διαμαρτηρετε που τον εχω παρατημενο στο ριλαξ και ασχολουμαι με το κακομαθημενο

Βενη προχτες σεεπαιρνα τηλέφωνο αλλαμου ελεγε οτι εχεις φραγη..στειλε μου ρε με πμ το κινητο σου.

Α!!!...η κουνιαδα μου διοριστηκε Αττικη...Ελευσηνα-Ασπροπηργος..κλπ... :lol::lol::lol:

Τα υπολοιπα στο WC

Τερμα το διαλειμμα...τρεχω να τελειοσω τις δουλιες μο...χτες δεν εκανα τιποτα..

Χτες στο σχολειο ηταν μιαχαρα,σημερα εκλαψε λιγο..σημερα θα φαει κι'ολας και μας ειπαν να φερουμε το αγαπημενο του φαγητο...μαγειρευα χτες μεχρι τις 12, 2 φαγητα και ο μπεμπης που παιδι ειναι και αυτο θελει αγκαλιτσες...κοιμηθηκε στις1...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως κρίμα Άφρο αφού θα έπαιρνε και τόσα χρήματα παραπάνω :(

Καλά τις στολές μόνοι τους τις πληρώνουν? δεν τις παρέχει η Υπηρεσία?:o

Βένι να μην αισθάνεσαι καθόλου ούφο, το κάθε παιδάκι έχει τους ρυθμούς του.

Εξάλλου ο Φιλιππάκος μου είναι ήδη αρκετά ζορισμένος με το θέμα της αλλεργίας δεν χρειάζεται κι άλλη πίεση ;)

Εγώ ξέρω αρκετά παιδάκια που την κόψανε μετά τα 3, απλά οι περισσότερες μαμάδες ξεκινάνε πριν τα 2,5 γιατί στους δημοτικούς που δεν έχουν βρεφονηπιακά τμήματα είναι προϋπόθεση για να πάρουν το παιδί.

Τον Μιχάλη εγώ δεν τον άφηνα να κοιμηθεί στον παιδικό γιαυτό τον λόγο, την μέρα είχε καθαρίσει αλλά στον ύπνο και τον μεσημεριανό φορούσε πάνα μέχρι τα 4.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατάσσουλα κλαίω τώρα και είμαι και στο γραφείο!

Και εσύ είσαι τυχερή και η Έλενα πόλύ περισσότερο ρε συ...!

Και μενα όταν με ρωτούσαν μικορούλα ποια γιαγιά αγαπώ περισσότερο (τι μαλακία ερωτηση ) :twisted::twisted: τη μαμα του μπαμπα ή τη μαμα της μαμας. Εγώ απαντούσα οτι αγαπώ τη γιαγιά μου την καλή!

Το σπίτι της γιαγιάς μου ήταν το καταφύγιο μου στην εφηβεία μου και στις δύσκολες στιγμές μου όταν μεγάλωσα.

Εκεί επέλεξα να παώ όταν έδινα Πανελλήνιες, η γιαγιά μου γνώρισε τον πρώτο μου φίλο πρώτη κλπ.

Νιώθω πολύ άσχημα που δεν της στάθηκα στο τέλος της ζωής της. Πάντα θα το φέρω βαρέως... :oops:

Βένη η Χ έκοψε και την βράδινη πάνα 22 μηνών, την πιπίλα τρεις μήνες πρίν κλείσει τα τρία, αλλά μου ζητάει ακόμα να της φοράω εγώ το βρακί της όταν κάνει τσίσα και ΔΕΝ κοιμάται στο δωμάτιο της. Πρώτα θα κοιμηθεί στο δωμάτιο μου και θα τη μεταφέρουμε κοιμισμένη στο δικό της κρεβάτι.

Θέλω να σου πω οτι όλα τα παιδάκια έχουν τα δικά τους θεματάκια που αργά ή γρήγορα θα ξεπεράσουν, οπότε μη στεναχωριέσαι και μην το σκέφτεσαι.

Εγω η ίδια σύμφωνα με τη μάνα μου μπορεί να περπάτησα και να μίλησα εννέα μηνών! (ακόμα δεν το πιστεύω, νομίζω πως η μάνα μου υπερβάλλει), αλλά έκοψα την πιπίλα και το μπιμπερό 5,5 χρονών!

Δεν πιστεύω οτι κάποια κοπέλα εδω μέσα θεωρεί τραγικό ένα παιδάκι τριών χρονών με πάμπερς. :x

Αφρο ΤΟ ΞΕΡΩ!! :lol::lol: Το έχουμε συζητήσει και στο μαιευτήριο αυτό, όταν γεννηθηκε ο Π. Εγω θα πήγαινα στη θέση σου στα Τρίκαλα πάντως! ;):oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στεναχωριεμια λιγακι γιατι με αυτα που ακουω(οχι προς θεου την εξελιγη των παιδιων απλα που σας φαινεται περιεργο) νομιζω πως εχει μεινει πολυ πισω.. :oops::oops:

καλε να ενα παραπονακι με επιασε... :oops::oops:

αααααα το εχασα παει!!!!

καλε το 2007 παντευτηκαμε καλε 4 χρονια γαμου 4!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σισσακι δεν ειναι περιεργο!κ εγω περπατησα 9 μηνων κ ο γιωργοσ 10 μηνων!10 μηνων κ 10 ημερων που ηταν η γαμοβαφτιση ετρεχε! :shock::shock:

αλλα την πανα δε θελει να την βγαλει με τιποτα!

βενετια μου καταλαβαινω πώς μπορει να αισθανεσαι,αλλα ειλικρινα δε χρειαζεται!το ξερεις κ εσυ! ;) το καθε παιδακι εχει τους δικους του ρυθμους κ τελικα δεν υπαρχει κανενα που να μην περπατησε,μιλησε,εβγαλε την πανα καποια στιγμη! ;);)

νατασουλα δε με αφηνει να κνω επικολληση :?:?

δε μου βγαζει καν τη δυνατοτητα αυτη μολις κανω κλικ! :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίσσυ το σκεφτόμουνα πολύ να τα γράψω γιατί ήξερα ότι θα συγκινηθείς :oops::oops:

Και έμάς κάπως έτσι νομίζω ότι θα εξελιχθεί ;)

Βένι δεν πάς καλά :lol::lol::lol: από τώρα άρχισες να τα ξεχνάς?

Εσύ λές για 11 χρόνια εμείς που είμαστε 17?????????

Ιουλία για πές για οτυς παιδικούς, ποιους θα πάς να δείς σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν σας πω οτι εδω και 3 μερες που του δινω βιταμινες ειδα οτι εφυγαν σημερα οι μαυροι κυκλοι κατω απο τα ματια .....δεν ειμαι υπερβολικη ,εχε παρει το ματακι απο κατω κανονικουτσικο χρωμα δερματος .

Τονια ακους ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτα μιας και εισαι μεσα ,σε ειχα ρωτησει κατι για τα μαλια ,βρες την συνταγη να μου πεις .

λεω να τα κοψω καρε μακρι ....αφου ολο φυτρες ειμαι :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα...

ΑΦΡΟ :o:o:o καλα εκει που σταματει η λογικη ξεκιναει ο ελληνικος στρατος!!! :evil::evil::evil:

θα εισαι εδω στη βαπτιση ρε;;; :D:D:D

Ιουλια μου γιατι δεν το κανεις αντιγραφη απο το word Και μετα επικολληση στο χωρο που θες να εμφανιστει (θα κανεις δεξι κλικ μεσα στον χωρο που θες και θα επιλεξεις επικολληση ή αλλιως θα πατησεις ctrl+V (μαζι))

Βενη..να σου πω...το γιο μου τον πηραν στο βρεφικο τμημα ενω εγω επεμενα να τον πανε με τα μεγαλα..μου ελεγαν οτι δεν ειναι ετοιμος..σημερα παιρνοντας απο τα μεγαλα ειδα ενα παιδακι με πιπιλα...δε θα σου πω ψεματα..μου εκανε εντυπωση..οχι κακή σε καμια περιπτωση ..απλα σκεφτηκα "Με δουλευουνε;;;"

σημερα πηγε παιδικο και εμεινε μια ωρα μονος του..μου ειπαν οτι ηταν μια χαρα αλλα παντα τη 2η εβδομαδα γινεται το μπαμ...οποτε συνεχιζουμε...αυριο 3ωρο.

Αφροδιτακη θα σου πω σε λιγο κοριτσακι μου..παω να μαγειρεψω...

πηρα ρουχα του μπεμπη για τη βαπτιση..αυτα..

ηδη φανταζομαι τη φατσα του αντρα μου οταν μαθει την τιμη... :?:?:?

post-8031-1387393763377_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσούλα! :x Καλά έκανες και τα έγραψες. Μπορεί να στεναχωριέμαι, αλλά πάντα ηρεμεί η ψυχή μου όταν τη θυμάμαι... εδώ που τα λέμε δεν την ξεχνώ και ποτέ. :roll:

Βένη ξέχασα να σου πω να ζήσετε!!! :D:D Να τα εκατοστήσετε πάντα αγαπημένοι! :x

Άφρο πήγαινε στα Τρίκαλα και άσε τα μωρά στον Κ!! :lol::lol::lol::lol::lol::oops:

Επίσης λέω να πείσω τον Π να ανεβουμε κανα ΣΚ Θεσ/νίκη! :D:D Σας το λέω να το έχετε υπόψην! ;)

Βέβαια θα με βρίσει που εδώ ο κοσμος καίγεται και γω ονειρεύομαι ταξίδια... :roll::|

Παναγιώτα καλά θα σε κάνει!! Αφού είσαι φωνάρα μωρή!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα καλά θα σε κάνει!! Αφού είσαι φωνάρα μωρή!!! :lol::lol::lol::lol:

Καλε με ακους που τραγουδαω στο μπανιο;;; :P:P:lol::lol::lol:

Οκ..το πιασαμε το ψωναρα... :lol::lol::lol: Καλε αυτες οι φωτο θα υπαρχουν για πάντα...που ξερω γω αν το παιδακι μου θα ξαναβαλει μπερμπερυ με 600 ευρω μειωση εισοδηματος το μηνα... :(

Ααααααααα..δε σας ειπα..σημερα ηρθε και το ραβασακι μας απο τη ΔΟΥ..650... :?:?:?:?

Εσας ηρθαν;;;

Και τελος..καλα εχω και γαμω το αλτσχαιμερ...

ΓΙΩΤΑ...ΤΡΕΛΑΡΑ....χρονια πολλα κοριτσακι μου!!!Να σαι καλα!!!

[smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπυ στείλαν αυτό το μαιλ κι έχω φρικάρει :shock::shock::shock::shock::shock:

Τα genpets είναι η καινούργια ανακάλυψη της βιο-μηχανικής. Πρόκειται για ζωντανά ανθρωποειδή τα οποία θα πωλούνται στα ράφια των super market ίσως και των pet-shop. Είναι φτιαγμένα από ανάμιξη ανθρώπινου και ζωικού DNA. Όταν δεν έχουν ανοιχτεί από τη συσκευασία βρίσκονται σε κατάσταση ύπνου, κάτι σαν την χειμερία νάρκη. Αναπνέουν όμως επειδή η συσκευασία έχει τρύπες να περνάει ο αέρας. Μόλις ο πελάτης ανοίξει την συσκευασία αρχίζει το κατοικίδιο ?? να ξυπνάει μετα από 20 λεπτά και ανοίγει τα μάτια του. Έχουν αίμα, οστά, μυς, μυαλό και οτιδήποτε άλλο έχουν τα θηλαστικά. Ζούνε με πρωτείνες. Επίσης έχουν προσωπικότητα και το χρώμα της συσκευασίας δείχνει τον τύπο τους. Αισθάνονται πόνο αλλά δεν έχουν αναπτυγμένες φωνητικές χορδές για να εκφραστούν. Αν τα κόψεις βγάζουν αίμα.

Υποτίθεται ότι η εταιρεία τα έχει βγάλει για να παίζουν τα παιδιά με κάτι ζωντανό αντί για κούκλες ή άψυχα ρομποτ. Το pet μόλις ανοιχτεί θεωρεί τον κάτοχο του κάτι σαν τη μάνα του. Δείχνουν συναισθήματα. Για να μην ξεφεύγουν σε επίπεδο συμπεριφοράς τους δίνουν ναρκωτικά. Συγκεκριμένα η εταιρεία γράφει:

How are the personalities controlled?

The Genpet feeding packs are color coded and specially formulated with a custom drug mixture that can be used to control the Genpet, much like human drugs can such as Ritalin or Lithium and other behaviour modifying drugs. Thus we can calm them, or stimulate them without extra tampering to the DNA structure.

Αν νομίζετε ότι κάνω πλάκα δεν έχετε παρά να δείτε το site της Εταιρείας http://www.genpets.com/index.php.

Ακόμα καλύτερα δείτε τις "συχνές ερωτήσεις" http://www.genpets.com/faq.php για να σας φύγουν οι αμφιβολίες ότι όλα αυτά είναι υπερβολικά αλλά και να διαβάσετε και άλλα τρελά όπως το ότι αν σε δαγκώσουν, πουλάνε ειδικό kit για να τους βγάζεις τα δόντια !!!.

Αναμένουν έγκριση και μετά πηγαίνουν για παγκόσμια παραγωγή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασα ξεκολα/.....ψεμμα ειναι...το ειχε γραψει και η Ολιβ προσφατα!!!!

παναγιωτα τελεια τα ρουχα!!!

Ο φοφος σημερα μου ειπαν οτι ζωρηστηκε λιγακη αλλα τον ειδα παλη χαρουμενο και ομιλιτικο οποτε θα προσαρμοστει

Αυριοκανονικα.8:30-3 αρχηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ότι μπήκα να σας πω ότι φτιάχνω φιλετάκια κοτόπουλο στο τηγάνι, σβησμένα με κρασάκι, πιπεριά και σταφυλάκι (και πουρέ πρώτη φορά, να δω πως θα μου βγει!) και μου τρέχουν τα σάλια, γιατί μοσχοβόλισε ο τόπος.... :D

Μαρή natasoula, μου έκοψες την όρεξη μαχαίρι!!!!!!!!!! :ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα εγώ σοκαρίστηκα πάντως όταν το είδα........

Αύριο που θα μείνει μέχρι 3:30 θα κοιμηθεί κιόλας?

Παναγιώτα δεν μας είπες πόσο τα πήρες τα ρούχα.....

Πότε είναι η βάπτιση και πήρες καλοκαιρινά?

Δημητρούλα μου :oops::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας :x

1η μέρα στο δημοτικό σήμερα!!! :o:o:o:D:D:D:D

συναισθήματα δικά μου: άγχος και αγωνία πώς θα πάει και μόνο που δεν έβαλα τα κλάματα, λες και θα πήγαινε στο εξωτερικό!!!! :cry::cry::cry::cry: μεγάλωσε ο Λουκάκος μου!!!! :x:x:x:x:x ........

συναισθήματα Λ.: μέσα στην καλή χαρά!!!! :roll::roll::roll::roll:

τελικά όλα κύλησαν πολύ καλά, θα βάλω αργότερα φωτό στην ομάδα να δείτε!!!! :roll::roll::roll::roll:

μέσα στην τάξη θα είναι 24 παιδιά με 2 δασκάλες!!!! :shock::shock::shock: .....αν κάποιο παιδάκι έχει πρόβλημα θα αναλαμβάνει η 2η δασκάλα για να το βοηθήσει!!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι υποχρεοτικος ο υπνος

Αν θελει θα κοιμηθει, αν οχι θα κανουν δραστηριοτητες

Τωρα θα δουμε, αναλογα

Μιτσακι μνιαμ μνιαμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και δεν πηγαίνεις ιπποκράτειο ή Παπαγεωργιου ; Ότι εφημερεύει.. Βρες μια δικαιολογία κ θα σε δούνε..
    • Είναι ακριβώς αυτό όμως, όπως το περιγράφεις.. μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι, να ήταν δηλαδή στο χέρι μου το όποιο στάδιο της εγκυμοσύνης.. δυστυχώς όμως δεν είναι και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να προσεύχομαι και να πιστεύω στο σπορακι και πως "κάποιος" θα φροντίσει και για εμάς να καταφέρουμε να το πάρουμε στην αγκαλιά μας τελειόμηνο και υγιές.. Άσε κοριτσάκι μου!!! Γίνομαι έξαλλη, πιάνω από 0-100 σε 1"..!!! Ή συγκινούμαι και πάνε να με πιάσουν τα κλάματα επίσης σε δευτερόλεπτα με το πιο άσχετο.. πχ χθες είδα μια ταινία οικογενειακή ιστορική για την ανθρωπιά και τη καλοσύνη και βουρκωνα/δακρυζα κάθε τρεις και λίγο.. που είμαι άνθρωπος σκληρός και δεν συγκινούμαι καθόλου εύκολα.. by the way η ταινία λέγεται white bird.. αξίζει να τη δείτε αν σας ενδιαφέρει.. Ήθελα να σε ρωτήσω εντωμεταξυ.. και όποια άλλη κοπέλα δηλαδή που μπορεί να απαντήσει, αλλά επειδή θυμάμαι διάβασα δικό σου σχόλιο για το συμπλήρωμα σιδήρου ρωτάω εσένα.. τι ακριβώς σου είπαν οι γιατροί σου σχετικά; Σε ρωτάω γιατί ο δικός μου το απογοήτευσε στο πρώτο τρίμηνο γιατί υπάρχουν έρευνες λέει που δείχνουν ότι ο σίδηρος συνδέεται με υψηλές πιθανότητες τερατογενεσεων στο έμβρυο και υπάρχει γενική οδηγία η λήψη του να γίνεται μετά το πρώτο τρίμηνο, το έψαξα και όντως το απαγορεύουν γενικά.. τώρα διάβαζα ξεκίνησαν (το 2013) στην Δανία να δίνουν ως γενική οδηγία την έναρξη του σιδήρου στην 10η εβδομάδα αλλά ακόμα δεν έχουν καταλήξει αν είναι ασφαλές και συστήνεται να αποφεύγεται.. το ίδιο μου είπε και η αιματολογος προχθές που ρώτησα για διασταύρωση.. σκέψου ότι έχω και στίγμα μεσογειακής αναιμίας με αιματοκρίτη πάντα χαμηλό και στην εγκυμοσύνη πέρσι είχε φτάσει 32 πριν χάσω το μωράκι.. και πάλι ο γιατρός λέει όχι.. είδα εσένα στο ξεκίνησαν πολύ νωρίς.. σου το αιτιολογησαν; Ήθελα να στο πω όταν σε διάβασα αλλά δεν ήμουν έτοιμη ακόμα να γράψω..
    • Και να την καμαρώνεις για μια ολόκληρη ζωή υγιή και ευτυχισμένη πάντα!!! Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού είναι καθαρά δική σας επιλογή και απόφαση! Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα και δη σε εμάς!! Δεν το είπα για αυτό δηλαδή.. Παρόλα αυτά, με τις συνθήκες που περιγράφεις το καταλαβαίνω, θα ήταν δύσκολα τώρα στο νησί με ότι συνεπάγεται αυτό.. αν και δεν έχω ακόμα παιδάκι για να ξέρω από πρώτο χέρι τη γλυκιά κούραση που περιγράφεις γλαφυρά (🤣) αλλά έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα είχα την ενέργεια να τα ξαναπεράσω όλα τόσο σύντομα.. θα ήθελα να "ευχαριστηθω" λίγο το παιδί, να "απορροφησω" δηλαδή τη κάθε μαγική στιγμή του... τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει δημοτικό.. μη σου πω να το τελειώσει κιόλας!! 🤣🤣🤣 Βλέπεις κουραστηκαμε τόσο πολύ για να έρθει η εγκυμοσύνη (κλεισμένα 6 κοντά σχεδόν 7 χρόνια προσπαθειών με εξωσωματική και ακόμα χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι θα γεννηθεί υγιέστατο μωράκι στο τέλος αυτής) οπότε δεν βιάζομαι να το ξαναπεράσω όλο αυτό.. δεν σου κρύβω ότι πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στη ζωή, θα είμαι ειλικρινά τρισευτυχισμένη και με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...!
    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...