Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!!!!!!αρχιζουμε!!!!!!!


Recommended Posts

Κοριτσάρες XΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑ!!!

Πως τα πάτε;; Τι κάνετε;; Μου λείψατε! Μετακόμοισα και είμαι χωρίς Internet! 9/1 μου είπαν απο τον ΟΤΕ μπορούν να έρθουν να μου περάσουν τη γραμμή! Έλεος!!!

Πως πάνε τα μωράκια σας;;; Έκανα την β-επιπέδπυ 6 Δεκέμβρη και έχει υδρονεφρωσούλα το ζουζούνι μου. Μου είπαν και οι 2 γιατροί(ο γυναικολόγος μου και αυτός που μου έκανε την β-επιπέδπυ)να μην ανησυχώ. Στο 80% των περιπτώσεων περνάει απο μόνο του εως την 32η εβδομάδα. Θα δούμε στο doppler ξανά και αν συνεχίζει τότε συζητάμε τι θα πρέπει να προσέχω μετά στο μωράκι. Αλλά έψαξα και δεν είναι κάτι το τόοοσο ανησυχητικό. Αίμαι αισιόδοξη!!! Όλα καλά θα πάνε!!!

Ο γιόκας μου όλο κλωτσάει!!Είναι πολύ ζουζούνι!!! Ονειροπολώ συνεχώς!!!

Έχω ξεκινήσει να σκέφτομαι και τη μέρα του τοκετού και λίγο με πιάνει μια αγωνία...λίγο νωρίς αλλά...

Εσείς τι κάνετε;;; Πείτε μου!!! Με κιλάκια τι κάνετε;;; Πως αντιστέκεστε σε κουραμπιέδες και μελομακάρονα;;;Γιατί εγώ δεν μπορώ..αν και είμαι στα 5 κιλά πάνω απο ότι ήμουν πριν, πρέπει να προσέχω...και δεν μπορώωωω....

Λοιπόν, αν δεν μπορέσω να ξαναμπώ σύντομα, εύχομαι να έχουμε ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ και να είμαστε όλες καλά, χαρούμενες, και να έχουμε τα πιο γλυκά και υγιέστατα μωράκια!!!

Φιλάκιααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια καλησπερα τι κανετε????εχω να μπω μερες....ειμαι ολη την ημερα ξαπλα!!!!δεν πειραζει ομως σημασια εχει τα μωρακια μας να ειναι καλα!!!!!!!θα παω στον γιατρο 10/01 και ελπιζω να ειναι ο μπεμπης ψηλα!!!!!και να σταματησω τα yutopar!!!!!τωρα με τους κουραμπιεδες προσπαθω να αντισταθω.........οσο μπορω χαχαχα!!!!!μεχρι τωρα εχω παρει 5 κιλα!!!αλλα δυστυχως απο τωρα και επειτα πρεπει να ειμαστε ποιο προσεκτικες!και με εμενα το κακο ειναι οτι δεν μπορω να φαω λαχανικα και οσπρια!!!!!αλλα ουτε και κοτοπουλο!!! σας ευχομαι το 2012 να ειναι γεματο χαρες -αγαπη- και υγεια!!!!και με γερα μωρακια!!!! φιλακια πολλα σε ολες!!!!!!!καλη χρονια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!

Μ'αρέσει που σας είπα πως θα έχω άδεια κ θα μπαίνω πιο συχνά..Δυστυχώς κόλλησα απο τον αντρούλη μου κ είχα πολύ βήχα κ πολύ συνάχι!Ευτυχώς ο βήχας μου πέρασε κ σήμερα έχω μόνο συνάχι,απο το πρωί 10 πακέτα χαρτομαντηλα έχω ξοδέψει χωρίς υπερβολές!

Εκτός απο την αρρώστια μου,χάλασε κ ο υπολογιστής μου κ τον είχα στείλει για service! Σήμερα τον πήρα!

Σήμερα πρωί πρωί παρέλαβα κ το καροτσάκι μας!!Είναι τέλειο!!Τελικά πολύ αξιόπιστο το ebay κ πολύ γρήγορο!Δεν το περίμενα!!

Στήσαμε κ το κρεβατάκι που μας φέρανε κ σιγά-σιγά ο αντρούλης μου ετοιμάζει το δωμάτιο!Το έχει ήδη ζωγραφίσει κ τώρα το χαρτώνει για να το βάψει!!θέλω να πιστεύω ότι θα είναι έτοιμο σε 1-2 εβδομάδες!!Να πάρουμε κ τα υπόλοιπα επιπλάκια να το ετοιμάζουμε!!

Είμαι κατενθουσιασμένη κ πιστεύω πως αυτη η περίοδος των ετοιμασιών είναι η καλύτερη!Εύχομαι όλα να μας πάνε καλά!!

Πάω να ξαπλώσω πάλι γιατί έχω πολύ καταρροή!!

Φιλιά πολλά!!

Θα μπω αύριο για τις ευχές ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι μου κάνετε? Εγώ΄μόλις έκανα την βασιλόπιτα μου!!!! Μοναχούλια μας σήμερα με τα μπεμπάκια μας στην κοιλίτσα θα το γιορτάσουμε!!! Να ευχηθώ λοιπόν:

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!

Ο ΝΕΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ 'ΡΧΕΤΑΙ, ΧΑΡΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΕ ΜΙΑΣ ΝΑ ΞΕΧΑΣΤΟΥΝΕ......

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΟ 2012 ΝΑ 'ΝΑΙ ΤΥΧΕΡΟ, ΓΕΜΑΤΟ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ!!!!!

Με το καλό να 'ρθουν τα μωράκια μας!!!!!

Χρόνια πολλά και σε όσους γιορτάζουν αύριο!!!!!

Φιλάκια πολλά στις υπέροχες κοιλίτσες και θα τα πούμε το νέο έτος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Μπήκα να ευχηθώ να έχουμε μια υπέροχη χρονιά!

Με το καλό να υποδεχτούμε τα μωράκια μας!!

Όπως είπε κ η Κική ,τα δύσκολα όλα να ξεχαστούνε κ να έχουμε όσο το δυνατόν περισσότερη χαρά κ ευτυχία στη ζωή μας με υγεία πάνω απόλα!!

καλά να περάσετε σε ότι κ αν κάνετε..

Πολλά φιλιά,θα τα πούμε του χρόνου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγκυουλες καλη χρονια με υγεια πανω απ ολα. ευχομαι η χρονια να μας φερει πανω απ ολα γερα μωρακια. και.......αγαπη και ευτυχια στις οικογενειες σας. ελπιζω να περασατε καλα. εμεις ολα καλα ηρεμα και οικογενειακα.αντε κουκλες μου κοντευουμε σιγα σιγα και σε λιγο καιρο θα εχουμε αγκαλιτσα τα μωρακια μας. :D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια Πολλά κουκλίτσες μου και καλή χρονιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχομαι πάντα υγεία και αγάπη σε εσάς και τις οικογένειές σας και με το καλό να υποδεχθούμε τα μωράκια μας!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εμείς τα περάσαμε εντελώς οικογενειακά.... καλά ήταν όμως!

Την Πέμπτη έχω να πάω να κάνω εξετάσεις αίματος και ούρων και ανυπομονώ να δω τα αποτελέσματα για το λεύκωμα....ελπίζω να μην έχω... Παναγίτσα μου βοήθα με! Στις 18 είναι η επόμενη επίσκεψη στην γιατρό μου και μετά οι επισκέψεις μας θα είναι ανά 2 εβδομάδες!

Πολλά φιλιά σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κ Καλή χρονιά να έχουμε!!

Τί κάνετε κοριτσάκια μου?

Εγώ είμαι κάπως καλύτερα κ έχω επιστρέψει στην δουλειά απο εχθές!

Μέχρι να βάλω μια τάξη είδα κ έπαθα αλλά ευτυχώς τα τακτοποίησα όλα!Να δω τί θα γίνει όταν σταματήσω!!Αυτή κ η άλλη εβδομάδα μείνανε!!Γιουπιιιιιι!!!!

Ήθελα να σας ρωτήσω τις δευτερομανούλες,κάτι τραβήγματα που νιώθω έντονα κάτω στην κοιλιά κάθε φορά που σηκώνομαι ή όταν περπατάω είναι φυσιολογικά?Σαν να πηγαίνει όλο το βάρος της κοιλιάς προς τα κάτω κ με πιέζει νιώθω!

Είπα να ξεκινήσω περπάτημα εχθές αλλά άντεξα μόνο 20 λεπτά!πολύ τράβηγμα ένιωθα κ φοβήθηκα!Βέβαια είχε κ ψοφόκρυο!! 1 μόλις βαθμό!

Το βράδυ που ξάπλωσα με πονούσε η μέση κ δεν βολευόμουν καθόλου,άρχισαν τα δύσκολα ε??Ας είναι καλά ο μπόμπιρας κ ας πονάω..τί να κάνουμε..

Έκλεισα εχθές πάλι ραντεβού στο κέντρο μάνας κ παιδιού για να μου δώσουν το χαρτί της άδειας!Το έκλεισα την ημέρα που σταματάω για να μην ταλαιπωρήθώ πάλι.Έχω ήδη ενημερώσει εδώ στην δουλειά!Η επόμενη εβδομάδα θα είναι πολύ δύσκολη..

Σας αφήνω προς το παρόν..Πολλά φιλιά σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλες! Χρονια πολλα και καλη χρονιά μια χρονια η οποία θα φέρει τα μωράκια στην αγκάλια μας! Μια χρονια με υγεια σε μας και στα μωράκια μας και σε οσους αγαπάμε !

Εχει λιγες μερες που δεν εμπαινε το mammy δεν ξερω αν συμβαινει και σε εσας αυτο. Περασαμε ησυχα οικογενειακα, πανε και αυτες οι γιορτες :( τοση ανυπομονησια και τελος...

Χρυσα μου εγω πριν 2-3 εβδομάδες ενιωθα και εγω κατι τραβηγματα κατω στην κοιλια δεξια οταν σηκωνομουν η εσκυβα και νομιζα οτι ηταν η τομη της καισαρικης και ρωτησα τον γιατρο και αυτος μου ειπε οτι ειναι λογω της μητρας που μεγαλωνει και τεντωνεταικαι προκαλει τραβηγματα ειτε απο τη μια ειτε και απο την αλλη. Τωρα δεν το νιωθω, αν φυσικα σε ανησυχει πολυ καλυτερα παρε τον γιατρο σου τηλεφωνο .

Φιλακια και καλη συνεχεια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις κοιλίτσες! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ και από μένα!!! Εύχομαι το 2012 να είναι ένας χρόνος με υγεία, ευτυχία, δημιουργικότητα, αγάπη και ανθρωπιά!

Κι εγώ είχα ένα θεματάκι με το mammyland Νικολέτα μου, δεν με έβαζε κανονικά όπως άλλες φορές. Ευτυχώς διορθώθηκε. Χρύσα, κι εγώ νιώθω αυτά τα τραβήγματα που λες...κάτι σαν σφάχτης είναι πολλές φορές και συνήθως με αναγκάζει να περπατάω πολύύύύύύύ αργά για να μην με πονάει. Το παθαίνω μόλις περπατήσω λίγο παραπάνω, ή λίγο πιο βιαστικά. Η γιατρός μου δεν έδειξε να ανησυχεί όταν της το είπα οπότε θεωρώ πως είναι κάτι φυσιολογικό.

Χτες κορίτσια έπαθα μεγάλη φρίκη!!!! Μόλις βγήκα από το μπάνιο, παρατήρησα στο σουτιέν μου έναν λεκέ. Το υγρό φαινόταν διάφανο αλλά είχε και μια σταγόνα καφετί σαν αίμα. Μέχρι να βρω τη γιατρό μου με έλουσε κρύος ιδρώτας. Είχα διαβάσει πως στο 3ο τρίμηνο μπορεί να εμπφανιστεί πύαρ από τις θηλές αλλά για αίμα δεν είχα διαβάσει πουθενά. Το μυαλό μου κλασικά στο κακό. Η γιατρός μου με καθησύχασε λέγοντάς μου πως συμβαίνει καμιά φορά και να πάρω επιθέματα στήθους να το παρακολουθούμε. Δεν μπορώ να πω πως έχω ηρεμήσει τελείως αλλά δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο. Ευτυχώς λέω, πως και κάτι κακό να είναι, δεν έχει να κάνει με τον μικρούλη μου. Θα ήθελα να μου πείτε κι εσείς αν σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο ή αν έχετε ακούσει κάτι σχετικό...

Σας αφήνω προς το παρόν. Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις κοιλίτσες! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ και από μένα!!! Εύχομαι το 2012 να είναι ένας χρόνος με υγεία, ευτυχία, δημιουργικότητα, αγάπη και ανθρωπιά!

Κι εγώ είχα ένα θεματάκι με το mammyland Νικολέτα μου, δεν με έβαζε κανονικά όπως άλλες φορές. Ευτυχώς διορθώθηκε. Χρύσα, κι εγώ νιώθω αυτά τα τραβήγματα που λες...κάτι σαν σφάχτης είναι πολλές φορές και συνήθως με αναγκάζει να περπατάω πολύύύύύύύ αργά για να μην με πονάει. Το παθαίνω μόλις περπατήσω λίγο παραπάνω, ή λίγο πιο βιαστικά. Η γιατρός μου δεν έδειξε να ανησυχεί όταν της το είπα οπότε θεωρώ πως είναι κάτι φυσιολογικό.Χτες κορίτσια έπαθα μεγάλη φρίκη!!!! Μόλις βγήκα από το μπάνιο, παρατήρησα στο σουτιέν μου έναν λεκέ. Το υγρό φαινόταν διάφανο αλλά είχε και μια σταγόνα καφετί σαν αίμα. Μέχρι να βρω τη γιατρό μου με έλουσε κρύος ιδρώτας. Είχα διαβάσει πως στο 3ο τρίμηνο μπορεί να εμπφανιστεί πύαρ από τις θηλές αλλά για αίμα δεν είχα διαβάσει πουθενά. Το μυαλό μου κλασικά στο κακό. Η γιατρός μου με καθησύχασε λέγοντάς μου πως συμβαίνει καμιά φορά και να πάρω επιθέματα στήθους να το παρακολουθούμε. Δεν μπορώ να πω πως έχω ηρεμήσει τελείως αλλά δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο. Ευτυχώς λέω, πως και κάτι κακό να είναι, δεν έχει να κάνει με τον μικρούλη μου. Θα ήθελα να μου πείτε κι εσείς αν σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο ή αν έχετε ακούσει κάτι σχετικό...

Σας αφήνω προς το παρόν. Φιλιά σε όλες!!!

Καλημέρα Χαρά μου!

Κ εγώ είχα πρόβλημα με το mammy ευτυχώς διορθώθηκε όμως!!

Ακριβώς όπως το περιγράφεις νιώθω αλλά κάθε φορά που σηκώνομαι απο την καρέκλα ή το κρεβάτι στο σπίτι!(κάνω κ καθιστική δουλειά!)Προσπαθώ όσο μπορώ το απόγευμα να κινούμαι κ να περπατάω αλλά με πονάει..

Κ εμένα έχει εμφανιστεί υγρό διάφανο ή και άσπρο κάποιες φορές στο στήθος.Η γιατρός μου ,μου είπε πως είναι φυσιολογικό.Παρακολούθησέ το κ μην αγχώνεσαι!Δεν θα είναι κάτι σοβαρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου, και η δική μου δουλειά είναι καθιστική και η γιατρός μου μου λέει να σηκώνομαι συχνά πυκνά από την καρέκλα για να μην είμαι πολλές συνεχόμενες ώρες σε στάση ορθής γωνίας και πρίζονται τα πόδια. Επίσης να μην σηκώνεσαι απότομα, ίσως γι'αυτό να σου συμβαίνει αυτό. Εγώ όταν σηκώνομαι από το κρεβάτι, πρώτα μένω λίγα λεπτά καθιστή και μετά σηκώνομαι αργάαα αργάαα διότι όλα τα όργανά μας πλέον αλλάζουν θέση σύμφωνα με την στάση του σώματός μας. Κι εγώ έχω στο νου μου να κινούμαι και να περπατάω αλλά μέχρι στιγμής κάθε φορά που λέω θα περπατήσω λίγο παραπάνω...με πιάνει αυτός ο σφάχτης και αναγκάζομαι να σταματήσω. Ίσως και λόγω της καθιστικής δουλειάς μας να δυσκολευόμαστε περισσότερο με την άσκηση... Το μόνο που δεν με ενοχλεί είναι οι δουλειές του σπιτιού, εκεί δεν με πιάνει σφάχτης αλλά με πεθαίνει η ουρίτσα μου (χεχε...). Μάλλον όπως το είπες : ''άρχισαν τα δύσκολα''!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου, και η δική μου δουλειά είναι καθιστική και η γιατρός μου μου λέει να σηκώνομαι συχνά πυκνά από την καρέκλα για να μην είμαι πολλές συνεχόμενες ώρες σε στάση ορθής γωνίας και πρίζονται τα πόδια. Επίσης να μην σηκώνεσαι απότομα, ίσως γι'αυτό να σου συμβαίνει αυτό. Εγώ όταν σηκώνομαι από το κρεβάτι, πρώτα μένω λίγα λεπτά καθιστή και μετά σηκώνομαι αργάαα αργάαα διότι όλα τα όργανά μας πλέον αλλάζουν θέση σύμφωνα με την στάση του σώματός μας. Κι εγώ έχω στο νου μου να κινούμαι και να περπατάω αλλά μέχρι στιγμής κάθε φορά που λέω θα περπατήσω λίγο παραπάνω...με πιάνει αυτός ο σφάχτης και αναγκάζομαι να σταματήσω. Ίσως και λόγω της καθιστικής δουλειάς μας να δυσκολευόμαστε περισσότερο με την άσκηση... Το μόνο που δεν με ενοχλεί είναι οι δουλειές του σπιτιού, εκεί δεν με πιάνει σφάχτης αλλά με πεθαίνει η ουρίτσα μου (χεχε...). Μάλλον όπως το είπες : ''άρχισαν τα δύσκολα''!!!!!!!

Ακριβώς αυτές τις οδηγίες ακολουθώ κ εγώ Χαρά μου!1

Σηκώνομαι κ περπατάω συχνά,δεν σηκώνομαι αποτομα και απο ξαπλωμένη θέση πάω πρώτα στην καθιστή περιμένοντας λίγο..τί να πω..Θα είναι φυσιολογικό!! Ούτε δουλειές μπορώ να κάνω..Ακόμα κ το μαγείρεμα έκοψα αυτές τις ημέρες!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!Καλή χρονια κ απο μένα με υγεία , με το καλό να αποκτήσουμε υγιέστατα μωράκια!

Για την πίεση που λέτε χαμηλά με πιάνει κ εμένα που κ πού οχι σαν σφάχτης αλλα με δυσκολευει στο περπάτημα, κυρίως με πιάνει πόνος στο κόκαλο χαμηλά, ξέρετε στο μ.νι .. :lol::lol: ανοίγει μάλλον σιγα σιγά, ως τώρα ο πιο δύσκολος μήνας μου φαίνεται.... Αυριο με το καλό θα πάμε κ στον γιατρό επιτέλους!!!!

Ανυπομονώ!!

2012.pngMake a pregnancy ticker

J5Q7p2.png

ugTTp2.png

sD1wp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!Καλή χρονια κ απο μένα με υγεία , με το καλό να αποκτήσουμε υγιέστατα μωράκια!

Για την πίεση που λέτε χαμηλά με πιάνει κ εμένα που κ πού οχι σαν σφάχτης αλλα με δυσκολευει στο περπάτημα, κυρίως με πιάνει πόνος στο κόκαλο χαμηλά, ξέρετε στο μ.νι .. :lol::lol: ανοίγει μάλλον σιγα σιγά, ως τώρα ο πιο δύσκολος μήνας μου φαίνεται.... Αυριο με το καλό θα πάμε κ στον γιατρό επιτέλους!!!!

Ανυπομονώ!!

Καλώς την!

καλή χρονιά με υγεία!!

Τον πόνο κ εγώ τον νιώθω στο κόκαλο κ ιδίως όταν προσπαθώ να ντυθώ που ασκείτε παραπάνω πίεση!!Αχ τί να κάνουμε,μες το πρόγραμμα είναι κ αυτά!Μόνο να είναι καλά τα ζουζούνια μας,τα άλλα νομίζω ούτε που θα τα θυμόμαστε μετά!

Αύριο τυχερούλα θα δεις την μπεμπούλα σου??Μπράβο..Εγώ έχω αλη μια εβδομάδα κ ανυπομονώ να δω πόσο μεγάλωσε!

Εμείς κάνουμε κ παιχνίδια τώρα,πετάει καρουμπαλάκι στην κοιλιά πάω τον χαιδεύω κ πετάγεται απο την άλλη. :lol::lol::lol: Μπορώ να καταλάβω πού καθεται τώρα..τον πιάνω..Απίστευτο ε?? :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλίτσες εγκυούλες!!!!

Εγώ έχω τα χάλια μου σήμερα..... εδώ και 4 μέρες έχουν ξεκινήσει τρελές καούρες και ξυνίλες το βράδυ και δεν μπορώ να κοιμηθώ καθόλου :( δεν βολεύομαι πουθενά, έχει μεγαλώσει και η κοιλιά .....φανταστήτε από τώρα που είμαι 29η εβδομάδα.....

Χρύσα τα καρούμπαλα εγώ τα βλέπω εδώ και 3 εβδομάδες, πετάνε από παντού έχει πολύ πλάκα και όταν αρχίζουν και τα δυο με τρελαίνουν, οι κοιλιά μου γίνεται πολυμορφική :lol::lol::lol:

Έγώ κορίτσια πίεση χαμηλά ακόμα δεν έχω, ούτε υγρό από το στήθος δεν έχω δει.....Χρύσα ,μην αγχώνεσαι όμως αν ήταν κάτι θα στο έλεγε η γιατρός σου.... να σου πω δεν κάνεις και ένα τηλέφωνο στο κέντρο θηλασμού στο Έλενα να τις ρωτήσεις? είναι πολύ έμπειρες και πολύ ευγενικές..... ;) σου στέλνω τα τηλ. αν θελήσεις να πάρεις 2106462782, 2106402360.....

Αυτά από 'μενα σας αφήνω κορίτσια γιατί έχω τα χάλια μου σήμερα......

Φιλιά πολλά στις κοιλούμπες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Χρύσα μου κ γω το ίδιο, έχουμε λίγες μέρες διαφορά οπότε πάνω κάτω στο ίδιο στάδιο είμαστε!!Ο γιατρός μου είχε πεί μετά τα Φώτα να πάω αλλα δεν μπορώ άλλο να περιμένω... :D:D Έχω να την δω ολόκληρο μήνα!!!!

Κική κ γω δεν έχω υγρό στο στήθος πολύ σπάνια μπορεί να δω ένα δείγμα,αλλα κατα τ αλλα τπτ, φυσιολογικό κ το ένα κ το άλλο.Πλέον το βλέπεις το μωρο που κουνιέται στην κοιλιά κ κα΄νω ικασίες για το πιο μέρος απο το σωματάκι του βλέπω !!Ωραία αίσθηση!!

Κοριτσια έχετε καθόλου θέμα με τους γιατρούς απο το Μανα παιδί; Εγω μέχρι τις 9/1 δεν μπορώ να πάω λείπουν όλοι σε άδεια... :? κ λένε οτι οι γιατροί του ΙΚΑ ξεκινάνε απεργίες.Αναγκαστικά έχω βγει στην κανονική μου άδεια γιατί μέσω ΙΚα....Άκουσα κ για αλλαγές στο σύστημα αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει τι γίνεται,εσείς γνωρίζεται τπτ

Ευχαριστώ

Φιλάκια στις κοιλίτσες μας\!!!

2012.pngMake a pregnancy ticker

J5Q7p2.png

ugTTp2.png

sD1wp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλίτσες εγκυούλες!!!!

Εγώ έχω τα χάλια μου σήμερα..... εδώ και 4 μέρες έχουν ξεκινήσει τρελές καούρες και ξυνίλες το βράδυ και δεν μπορώ να κοιμηθώ καθόλου :( δεν βολεύομαι πουθενά, έχει μεγαλώσει και η κοιλιά .....φανταστήτε από τώρα που είμαι 29η εβδομάδα.....

Χρύσα τα καρούμπαλα εγώ τα βλέπω εδώ και 3 εβδομάδες, πετάνε από παντού έχει πολύ πλάκα και όταν αρχίζουν και τα δυο με τρελαίνουν, οι κοιλιά μου γίνεται πολυμορφική :lol::lol::lol:

Έγώ κορίτσια πίεση χαμηλά ακόμα δεν έχω, ούτε υγρό από το στήθος δεν έχω δει.....Χρύσα ,μην αγχώνεσαι όμως αν ήταν κάτι θα στο έλεγε η γιατρός σου.... να σου πω δεν κάνεις και ένα τηλέφωνο στο κέντρο θηλασμού στο Έλενα να τις ρωτήσεις? είναι πολύ έμπειρες και πολύ ευγενικές..... ;) σου στέλνω τα τηλ. αν θελήσεις να πάρεις 2106462782, 2106402360.....

Αυτά από 'μενα σας αφήνω κορίτσια γιατί έχω τα χάλια μου σήμερα......

Φιλιά πολλά στις κοιλούμπες!!!!

Kαλησπέρα Κική μου!

Κ εγώ τα καρουμπαλάκια τα βλέπω καιρό τώρα απλά εχθές ξεκινήσαμε τα παιχνιδάκια :lol::lol:

υπομονή με τις καούρες κ τις ξινίλες..Κ εμένα η κοιλιά μου,παρόλο που έχω ένα μπεμπάκι,έχει γίνει τεράστια κ δυσκολεύομαι αρκετά! Σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σχετικά με το Έλενα.

Ελπίζω να νιώσεις σύντομα καλύτερα..Φιλιά πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Χρύσα μου κ γω το ίδιο, έχουμε λίγες μέρες διαφορά οπότε πάνω κάτω στο ίδιο στάδιο είμαστε!!Ο γιατρός μου είχε πεί μετά τα Φώτα να πάω αλλα δεν μπορώ άλλο να περιμένω... :D:D Έχω να την δω ολόκληρο μήνα!!!!

Κική κ γω δεν έχω υγρό στο στήθος πολύ σπάνια μπορεί να δω ένα δείγμα,αλλα κατα τ αλλα τπτ, φυσιολογικό κ το ένα κ το άλλο.Πλέον το βλέπεις το μωρο που κουνιέται στην κοιλιά κ κα΄νω ικασίες για το πιο μέρος απο το σωματάκι του βλέπω !!Ωραία αίσθηση!!

Κοριτσια έχετε καθόλου θέμα με τους γιατρούς απο το Μανα παιδί; Εγω μέχρι τις 9/1 δεν μπορώ να πάω λείπουν όλοι σε άδεια... :? κ λένε οτι οι γιατροί του ΙΚΑ ξεκινάνε απεργίες.Αναγκαστικά έχω βγει στην κανονική μου άδεια γιατί μέσω ΙΚα....Άκουσα κ για αλλαγές στο σύστημα αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει τι γίνεται,εσείς γνωρίζεται τπτ

Ευχαριστώ

Φιλάκια στις κοιλίτσες μας\!!!

Χριστινάκι κ εγώ έναν μήνα έχω να τον δω τον μπόμπιρα!Την άλλη Τετάρτη θα πάω επιτέλους!!Ανυπομονώ κ εγώ!

Για τους γιατρούς που λες,εγώ πήγαινα στο τοπικό υποκατάστημα του Ικα σε γυναικολόγο κ ότι ήθελα μου το έγραφε κ με μια υπογραφή του Διευθυντή του Υποκαταστηματος περνούσε.Όσο για τον γιατρό στο Κεντρο Μανας κ παιδιού πήγα μια φορά για να μου γράψει την Β επιπέδου κ ήταν πολύ εξυπηρετικός,ενώ όταν πήγα για να μου γράψει την Βεβαίωση ΠΗΤ για την άδεια κυήσεως μόνο που δεν με διαολόστειλε ο βλάκας!!Περίμενα τζάμπα 30 λεπτά γιατί καθυστέρησε κ μου μίλησε κ πολύ ειρωνικά.Δυστυχώς έχω ξανα μαζί του ραντεβού στις 13/01 να μου δώσει το χαρτί να το πάω στην δουλειά γιατί σταματάω εκείνη την ημέρα!Αυτός μου είχε πεί να ξαναπάω στις 16/01 με ημερομηνία 14/01!!!!!

Δεν μπορούσες να πας σε ένα άλλο υποκατάστημα του ΙΚΑ να σου γράψουν την άδεια πιο μπροστά? Ή αν πας μόλις σταματήσουν τις απεργίες δεν θα σου τις γράψουν τις ημέρες?Κρίμα είναι να χάνεις απο την κανονική σου την άδεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχουμε υποκαταστήματα εδω Ένα είναι το ρημάδι!Στο κέντρο μάνας είναι 2 οι γιατροί κ εναλλάσσονται κάθε εξάμηνο μέχρι τέλος Δεκεμβρίου είναι η βλαμένη που δεν μου έδινε την αναρρωτική κ τώρα είναι ο άλλος γιατρός απλά γυρνάει στις 9 έχει άδεια... Η πλάκα είναι οτι είναι ο παλιός μου γιατρός που τον άλλαξα πριν κανα χρόνο αν ήξερα τι ταλαιπωρία περνας αν δεν έχει γιατρο του ΙΚΑ δεν θα τον είχα αλλάξει γιατι κατα τ άλλα είναι καλός γιατρός απλά η συμπεριφορά του με χάλασε ..τες πα. εΓΩ σταματάω στις 15 Ιανουαρίου βάσει περιόδου, ή στις 20 βάσει εμβρύου, Την Δευτέρα βλέπουμε τι θα πει κ αυτός...

2012.pngMake a pregnancy ticker

J5Q7p2.png

ugTTp2.png

sD1wp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχουμε υποκαταστήματα εδω Ένα είναι το ρημάδι!Στο κέντρο μάνας είναι 2 οι γιατροί κ εναλλάσσονται κάθε εξάμηνο μέχρι τέλος Δεκεμβρίου είναι η βλαμένη που δεν μου έδινε την αναρρωτική κ τώρα είναι ο άλλος γιατρός απλά γυρνάει στις 9 έχει άδεια... Η πλάκα είναι οτι είναι ο παλιός μου γιατρός που τον άλλαξα πριν κανα χρόνο αν ήξερα τι ταλαιπωρία περνας αν δεν έχει γιατρο του ΙΚΑ δεν θα τον είχα αλλάξει γιατι κατα τ άλλα είναι καλός γιατρός απλά η συμπεριφορά του με χάλασε ..τες πα. εΓΩ σταματάω στις 15 Ιανουαρίου βάσει περιόδου, ή στις 20 βάσει εμβρύου, Την Δευτέρα βλέπουμε τι θα πει κ αυτός...

Βαση ΠΗτ πηγαίνει Χριστίνα μου απο τις μετρήσεις του Εμβρύου!Πάρε κ την Β επιπέδου μαζί σου εμένα μου την ζήτησε κ ας μην μου την έγραψε την άδεια!!

Πήγαινε σε κανένα άλλο υποκατάστημα να στην γράψουν σε άλλη περιοχή!!Νομίζω πως γίνεται.Εμένα μια φορά με είχαν στείλει στην άλλη άκρη της πόλης για μια εξέταση σε άλλο υποκατάστημα του Ικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!τι κανετε?επιτελους καταφερα να μπω και να διαβασω μερικα νεα σας.ο μικρος μου θελει συνεχεια να τον κραταω να περπαταει σε ολο το σπιτι αυτες τις μερες και με εχει ξεκανει :lol::lol::lol::lol::lol: τη δευτερα καναμε και τα πρωτα μας γενεθλια και το κατ'ευχαριστηθηκε το μαναρι μου.

με την εγκυμοσυνη ολα καλα δοξα το θεο.....!η μικρη ειναι συνεχεια μεσα στη μανουρα και κλωτσαει. :lol::lol::lol:

ειδα οτι γραφετε για τραβηγματακια.εγω στη πρωτη εγκυμοσυνη ημουν ακριβως ετσι..δε μπορουσα να περπατησω πανω απο ενα τεταρτο με πιανανε τραβηγματακια...μην ανησυχητε τιποτα δεν ειναι.

τωρα φαινεται ειμαι ηδη ξεχυλωμενη και δεν τα εχω αυτα :lol::lol::lol::lol:

σας φιλω ευχομαι να ξαναμπω συντομα καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα και καλη χρονια ανοιξιατικες μανουλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!ευχομαι το 2012 να ειναι τυχερο για ολες μας,για ολα τα παιδακια και για τις κοιλιτσες μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!φιλια σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
    • Να μη χαλιέσαι καθόλου κοριτσάκι μου! ΣΠΩ και εγώ και προσπάθειες ενάμιση χρόνο! Έκανα δυο σπερματεγχυνσεις και έμεινα έγκυος και τις δυο φορές απλά εμένα δεν πήγαν καλά και είχε μια βιοχημικη και μια παλινδρομη στην 9η εβδομάδα! Τώρα περιμενω να αδιαθετησω μετά την απόξεση και να κάνω και Τρίτη σπερματεγχυνση! Καη επιτυχια σου ευχομαιιιιι🙏❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...