Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!!!!!!αρχιζουμε!!!!!!!


Recommended Posts

Γειά σας κούκλες!!!!

Επιτέλους μπορώ να πω πλέον οτι έχω σπίτι! :lol::lol::lol:

Η τζακόσομπα είναι επιτέλους έτοιμη (με λίγα προβληματάκια που θα διορθωθούν εύκολα), το σπίτι είναι πεντακάθαρο, το δέντρο στολίστηκε χθες και τα χαλιά μπήκαν σήμερα!!!!!

Η εγκυμοσύνη μου πάει σχετικά καλά.... μόνο που έχω λίγο φοβηθεί γιατί βρέθηκε λίγο παραπάνω λεύκωμα στα ούρα από το φυσιολογικό και τώρα μπαίνω στην διαδικασία παραπάνω εξετάσεων.... συλλογή 24ωρη ούρων κλπ. Ελπίζω να μην είναι τίποτα.....

Η καμπύλη γλυκόζης βγήκε τέλεια αρχική τιμή 81 και στα 60' 105! Ευτυχώς δεν θα χρειαστεί να κάνω την μεγάλη!

Κατά τα άλλα όλα καλά! Το μωράκι πολύ ζωηρό ευτυχώς και έτσι έχω ήσυχο το κεφάλι μου οτι όλα πάνε καλά! Οταν όμως κάνω δουλειές και κουράζομαι πολύ δεν το νιώθω και αμέσως κάθομαι λίγο και μόλις μου δώσει το πάρον συνεχίζω! :D

Από κιλά έχω πάρει μέχρι τώρα 6 αλλά έχω πρηστεί πολύ! Όλοι νομίζουν οτι έχω πάρει τουλάχιστον 15! :shock: Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα γίνει τούμπανο!

Πασχαλάκι μπράβο για τον πολύ καλό β΄επιπέδου και συγχαρητήρια για την κόρη!!!!

Νάντια μου όλα καλά με το αμνιακό;;; Εύχομαι όλα να είναι καλά!

Καλέ κορίτσια αφού έχετε σκοπό να θηλάσετε γιατί θα μπείτε στην διαδικασία να πάρετε μπιμπερό και αποστειρωτές;;;; Όταν τα έχεις αυτά στο σπίτι είναι πειρασμός και με την πρώτη δυσκολία συνήθως οι περισσότερες τα παρατάνε και πάνε στην εύκολη λύση του ξένου γάλακτος.... προσπαθήστε το όσο μπορείτε και ΑΝ τύχει και χρειαστείτε οπωσδήποτε μπιμπερό έχουν και τα σούπερ μάρκετ αλλά και τα φαρμακεία. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας και απο εμενα!Μπραβο Πασχαλακι,μπορεις να αρχισεις να χαλαρωνεις σιγα σιγα.Λες να μας κανει κανενα τετοιο και ο δικος μου ο παλληκαρος αυριο και τελικα να ειναι ..νεραιδουλα?Πολυ θα γελασω με το σοι του αντρα μου που ολοι πεταξαν απο τη χαρα τους μολις εμαθαν για τον...αντρακλα!!!Εγω παλι απο κιλα ευτυχως το παω σουπερ.Το ζαχαρο μου βγηκε σε καλο μεχρι στιγμης.Συνολο εχω παρει 3 κιλα και φαινομαι πιο λεπτη μονο με κοιλια.Τουλαχιστον δεν θα με παιδεψουν και οι διαιτες οταν με το καλο γεννησω.Αυριο θα σας πω και τα δικα μου νεα απο τη Β.Βορειοελλαδιτισες χαρειτε το χιονακι γιατι εδω Αθηνα δε μας βλεπω!!!!Φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsiaaa!ti kanete??

telika agorakiii exoume!! :D:D:D tha pame gia B epipedou 5.01 !!

ola kala!eimaste 21cm kai 260gr!!! :D

MUMBASHA poly xeromai pou ola vainoun kalws!!!mpravooo :D

pasxalaki me to kalo h korakla!!!esy rozouli pleon :D

koritsia me epiase kati ksafnika!!!enas ponos sto stithos mprosta kai pisw sthn plath!! :(:( poly dinatos!sta kala kathoumena!efaga kai ipia kati zesto!!!

egw den tha lega pws me ta kila ta paw kala!evala arketa :shock: falaina me vlepw :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας εγκυουλες κι απο μενα. τι κανετε???

πασχαλακι συγχαρητηρια και με το καλο η μπεμπουλα σου!!!!!

Ναντια μου καλη επιτυχια και περιμενουμε νεα σου. ολα καλα θα πανε θα δεις. :)

μαριλου θα ησυχασεις τωρα. ασε ξερω πως ειναι να γινεται μπαχαλο στο σπιτι απο εργασιες.....καναμε και μεις πριν λιγο καιρο. ηρθε η ωρα να το χαρεις το σπιτακι σου τωρα που τελειωσες.

MUMBASHA με τοσα λιγα κιλα ουτε που θα παιδευτεις μετα για να ξαναεπανελθεις. πολυ καλο , μπραβο!!!

κατα τ αλλα ολα καλα , αυριο θα δω τον μπεμπακο μου. ανυπομονω!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mubasha και γω μονο 3 κιλα εχω παρει μεχρι στιγμης!Οντως το μονο θετικο με το σακχαρο ειναι οτι δεν καταλαβαινει κανεις οτι εισαι εγκυος παρα μονο αν εστιασει στην κοιλια!Εμενα πολλοι που με βλεπουν και ξερουν οτι ειμαι εγκυος με ρωτανε αν αδυνατισα!!!!!!

Οσο για το φυλο....ολα ειναι πιθανα!ο γιατρος μου ειχε τονισει να μη δεχω τιποτα και οτι 100% θα ξερουμε στη β επιπεδου...ενω στο γιο μου απο τον 4ο μηνα μας το ειχε πει με σιγουρια...αρα προφανως δεν το ειχε δει και τοσο ξεκαθαρα.

Παντως ειναι πολυ ωραια η εκπληξη!!!!!!!!!Πραγματικα ειναι κατι που δεν περιμενεις!και ειναι ομορφο!(εγω να δεις ποσο γελασα με τον αντρα μου που για κατι ωρες μετα ηταν σαν τον χαμενο!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες!!!Ολα καλα με τη Β Επιπεδου και για μενα.Το τεκνο μου παραμενει παλληκαρος σιγουρα πια.Ειναι καλα και υπολογιζεται γυρω στα 440 γραμμαρια.Μας παιδεψε λιγο γιατι τον πηρε ο υπνος και επρεπε να ξανακανω βολτες για να ξυπνησει αλλα ολα καλα.Θελω να κλαψω απο χαρα.Δεν μπορω να το πιστεψω οτι τα καταφεραμε μεχρι εδω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου,εκανα β επιπεδου!!!!!!!!!!!!!!!!και τελικα ερχεται ο δευτερος κοριτσαρος μας!!!!!! :D:D:D μπορειτε να μας βαλετε ροζ χρωματακι στη λιστα παρακαλω!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

χαιρομαι που ολες οι β επιπεδου εχουν παει μια χαρα!!!!!!!!παντα τετοια!!!!!!! :D:D:D

ευχομαι καλες γιορτες σε ολες μας,στα σπορακια και στα παιδακια μας υγεια και γενικα υγεια σε ολο τον κοσμο!!!!!!!φιλακια!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου! Να'μαι και εγω απο την παγωμένη Κοζάνη. Χθες δεν σας έγραψα τα νέα μας γιατί αποκλείστικα στη μαμά μου... Μετα τον γιατρο πηγαμε εκει και δεν το κουνησα ρουπι γιατί ο καιρός είναι χάλια και παντού είχε πάγο και χιόνια. Τα νέα μας λοιπόν.. Όλα καλα με το μωρούλι μας, το αμνιακό αυξήθηκε λίγο ακόμα, και οι μετρήσεις του μωρού πολυ καλές. Αλλα βγήκε η CRP ανεβασμένη και άρχισα αντιβιωση για να είμαστε σίγουροι... Άντε άγχος πάλι... Μακάρι να είναι όλα καλα και ας αγχωνομαι εγω.

Πασχαλακι σας έκανε την έκπληξη η μπουμπού ε;;; Άντε με το καλο. Είδες που αγχωνοσουν για το αμνιακό; Όλα καλα να σας συνεχίσουν.

Μαριλού άντε να χαρεις το σπιτάκι σου τώρα και να ξεκουραστεις και λίγο... Θα συμφωνήσω μαζί σου για τα μπουκάλια. Κορίτσια μου αν έχετε πάρει απόφαση να θηλαζετε τι τα θέλετε τα μπουκάλια;

Κουπακι όλα καλα με τον μπεμπακο σου; Τον χαρηκες; Εγω πάντως με όλα αυτα μακάρι να είχα ένα υπερηχο σπίτι να τον βλέπω συνέχεια ότι όλα είναι καλα.

Μωρουδενια για αυτόν τον πόνο που έχεις είπες τον γιατρο σου;; Ξέρω έχω γίνει πολυ φοβιτσιαρα αλλα με καταλαβαίνετε ε;

Γκρουσι με το καλο η κορούλα σας! Καλη συνέχεια τώρα!

Μυμβασα μου χαίρομαι παρα πολυ που πανε όλα τελεια. Άντε λίγο λίγο να ηρεμουμε μια μια.

Κορίτσια μου σας φιλω να πεσω για νανι... Καλα κάλαντα αύριο!! Θα πήγαινα τον μικρουλη μου αύριο στους παππούδες και θειες αλλα δεν με πειράζει, καλα να είμαστε και του χρόνου με τον αδερφουλη του! Καληνύχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες τις γλυκες μελλουσες μητερες!

Φαινεται πως θα ειναι ωραια Χριστουγεννα αυτα για ολες μας.

Ευτυχως που αυξηθηκε το αμνιακο νυγρο Ναντια μου και ολα θα πανε καλα, φτανει που ξεπεραες αυτη την περιπετεια!

Και συ Mumbasha ελπιζω να μπορεσεις να απολαυσεις λιγο και να δεις την εγκυμοσυνη με διαφορετικο μάτι/! Αυτο το μικροθλι ηρθε για να μεινει! Συγχαρητηρια κοπελα μου!

Συγχαρητηρια και στις groysi και πασχαλακι gia t τα κοριτσακια τους!

Μαριλου μου αντε να απολαυσεις Χρστουγεννα στο ανανεωμενο σπιτακι σου:!!

Να ευχηθω σε ολες και στις οικογενειες σας Καλα Χριστουγεννα, καλα να περασετε και του χρονου με τα παιδακια μας αγκαλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ απο εμένα!!

Συγχαρητήρια για τα τέλεια αποτελέσματα σας κορίτσια!Εύχομαι καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σας!Απο εδώ κ πέρα να το χαρείτε κ να χαλαρώσετε λίγο!

Mumbasha κ Ναντια σας εύχομαι κάθε μέρα να είναι κ καλύτερη χωρίς άγχος!!

Εγώ σήμερα κάνω μερικές δουλίτσες κ λίγες ετοιμασίες γιατί αύριο είπα στους γονείς κ στα πεθερικά να έρθουν σε εμένα να φάμε!Βέβαια η μαμά μου θα ασχοληθεί με την γαλοπούλα κ η πεθερά με κάποια άλλα ορεκτικά!! ;) Εγώ θα κάνω μόνο τις σαλάτες κ λίγα ορεκτικά επιπλέον (κ αυτα με το ζόρυ με άφησαν!!)..Γιορτάζω όμως κ ήθελα να μαζευτούμε στο σπίτι μας!! :D

Αν δεν καταφέρω να μπω αύριο,να σας ευχηθώ Καλά Χριστούγεννα με υγεία!!

Καλά να περάσετε σε ότι κ αν κάνετε κ προσοχή μην κουραστείτε!! ;)

Με το καλό να έρθει η νέα χρονιά που θα υποδεχτούμε τα μωράκια μας!!

Φιλιά σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα και απο εμενα.Ευχομαι σε ολες τις οικογενειες ευτυχισμενα Χριστουγεννα με πολυ αγαπη και υγεια,υγεια,υγεια.Ελπιζω τετοιες ημερες του χρονου να εχουμε τα μικρα μας να μπουσουλανε γυρω απο το χριστουγεννιατικο δεντρο.Ευχομαι απο εδω και περα να χυθουν μονο δακρυα χαρας.Ευχομαι οτι δυσκολιες συναντησαμε να ηταν οι τελευταιες.Χρονια πολλα στις εορταζουσες.Να αγαπατε τις οικογενειες σας και να τις χαιρεστε καθε στιγμη.Πολλα φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα και απο εμενα.Ευχομαι σε ολες τις οικογενειες ευτυχισμενα Χριστουγεννα με πολυ αγαπη και υγεια,υγεια,υγεια.Ελπιζω τετοιες ημερες του χρονου να εχουμε τα μικρα μας να μπουσουλανε γυρω απο το χριστουγεννιατικο δεντρο.Ευχομαι απο εδω και περα να χυθουν μονο δακρυα χαρας.Ευχομαι οτι δυσκολιες συναντησαμε να ηταν οι τελευταιες.Χρονια πολλα στις εορταζουσες.Να αγαπατε τις οικογενειες σας και να τις χαιρεστε καθε στιγμη.Πολλα φιλια.

AMHN!!!!!!!!!!

XRONIA POLLA SE OLES!!ME TO KALO TA MWRAKIA MAS

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Χριστούγεννα κορίτσια!

Μακάρι το Πνεύμα των Χριστουγέννων να μας δώσει ως δώρο χαρά και όμορφες αναμνήσεις από αυτές τις γιορτές.

Και με το καλό του χρόνου με τα μωράκια μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

★ ° . .    . ☾ °☆  . * ● ¸ .   ★ ° :.  . • ○ ° ★  .  * .   ☾   .   °  . ● .    °☆  ¸. ● .  ★  ★ ° ☾ ☆ ¸. ¸  ★ ° . .    . ☆☼ MERRY CHRISTMAS AND A HAPPY NEW YEAR ☼  . * ● ¸ .   ★ ° :.  . • ○ ° ★  .  * . To All of you ♥ ♥   °☆  ¸. ● .  ★  ★ ° ☾ ☆ ¸. ¸  ★ ° . .    . ☾ °☆  . * ● ¸ .   ★ ° :.  . • ○ ° ★  .  * .   ☾   .   °  . ● .    °☆  ¸. ● .  ★  ★ ° ☾ ☆ ¸. ¸  ★ ° . .    . ☾ °☆  . * ●

° _██_*。*./ \ .˛* .˛.*.★* *★ 。*

˛. (´• ̮•)*˛°*/.♫.♫\*˛.* ˛_Π_____. * ˛*

.°( . • . ) ˛°./• '♫ ' •\.˛*./______/~\ *. ˛*.。˛* ˛. *。

*(...'•'.. ) *˛╬╬╬╬╬˛°.|田田 |門|╬╬╬╬ .

¯˜"*°•♥•°*"˜¯`´¯˜"*°•♥•°*"˜¯` ´¯˜"*°´¯˜"*°•♥•°*"˜¯`´¯˜"*°•

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εγκυουλες!!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!ελπιζω να ειστε ολες καλα και τα σπορακια σας...και να περασατε υπεροχα αυτες τις μερες!

εμεις ειμαστε καλα μαμα και σπορακι απο υγεια και λεμε δοξα το θεο!οσο για το πως περασαμε...περιεργα!απο τη μια ηταν τα πιο ευτυχισσμενα χριστουγεννα γιατι ηταν τα πρωτα με το γιαννακη μου και απο την αλλη εγιναν πολλα πραγματα που με στεναχωρησαν με τα πεθερικα...για ολη τη βδομαδα μεχρι και 24 βραδυ ημουν χαλια...ομως επιτελους ο αντρας μου μετα απο εναμιση και βαλε χρονο γαμου αντεδρασε και μπηκε ο καθε κατεργαρης στο παγκο του!εγω να σας πω την αληθεια νιωθω ασχημα που τσακωθηκανε χριστουγεννιατικα αλλα δυστυχως δε γινοταν αλλιως.πρεπει να κοψω κι εγω τα πολλα πολλα μαζι τους αναγκαστικα αν θελω να εχει ηρεμια ο γαμος μου και να περιοριστουμε μονο στα τυπικα για να βλεπουν το εγγονι τους ποτε ποτε...μεχρι τωρα βρε κοριτσια πραγματικα δεν εχω ευχαριστηθει το γαμο μου και το παιδακι μου..λογω των πεθερικων...θα σας τα πω καποια στιγμη ειναι πολλα και τωρα δε προλαβαινω. το ζουμι ειναι οτι γεννησα και ηταν καθε μερα σπιτι το θεωρουσαν δεδομενο οτι θα ερθουν επισκεψη....επισης νιωθω ασχημα γιατι δε τους εχω εμπιστοσυνη για διαφορους κατ'εμε λογους(ασφαλειας κατ'αρχας) να τους αφησω το παιδι και ουτε προκειται...καθε βδομαδα μας πιεζουν να παμε εκει στο ρεπο του αντρα μου και πρεπει να περασουμε μια ολοκληρη μερα εκει..αλλιως στεναχωριουνται και μουτρα.ισως οοολα αυτα σας ακουγονται οχι τοσο σοβαρα αλλα πραγματικα ειναι πολυ πιεστικο αμα το θεμα της καθημερινοτητα ειναι πως να μη στεναχωρησεις τα πεθερικα σου και να τους κανεις τα χατιρια γιατι κρεμανε μουτρα).

ολα αυτα σας τα γραφω οχι για να σας στεναχωρησω χριστουγενιατικα αλλα γιατι θελω και τη δικη σας γνωμη.

σημερα αφησαμε το μικρο αντρακι μας στη μανα μου να με βοηθησει λιγο αντρας μου στις δουλειες του σπιτιου και να κατσουμε να κοιμηθουμε λιγο γιατι μας λειπει υπνος.το απογεματακι θα παμε να τον παρουμε για βολτιτσα.μαλλον στα village λεμε να παμε για κανα καφεδακι!

απο αυριο αρχιζω να ετοιμαζομαι γιατι στις 2 του μηνος εχουμε το πρωτο μας παρτακι!!χθες 25 του μηνος ο μικρουλης μου εκλεισε το πρωτο του χρονο!

αυτα τα νεακια μας!!ειχα καιρο να σας γραψω και τα ειπα μαζεμενα! :lol::lol::lol:

λοιπον παω να διαβασω νεακια σας και επανερχομαι για σχολιασμο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

grousi,mam nantia kai pasxalaki ειχα κι εγω θεμα με αυξημενα υγρα στη προηγουμενη εγκυμοσυνη τελικα ανακαλυψαμε οτι ηταν μικρη ακρατια ουρων λογω εγκυμοσυνης :oops: και ευτυχως οχι αμνιακο υγρο.

χαρα κι εγω εχω παρει γυρω στα 9-10 κιλα.τα πηρα ολα μεχρι και το προηγουμενο μηνα.αυτη τη φορα που ξαναπηγαμε στο γιατρο μεσα σε ενα μηνα χωρις να προσεχω υπερβολικα ειχα παρει προς μεγαλη μου χαρα μονο ενα!μην ανησυχεις νομιζω στο δευτερο τριμηνο μπαινουν ολα τα κιλα στο τριτο απ'οτι θυμαμαι δεν ειχα παρει πολλα.με τη μεση ειχα σα κι εσενα θεμα μεγαλο αλλα μεσα στο δευτερο τριμηνο μου περασε.τωρα μονο αμα κουραστω υπερβολικα με πιανει.οσο για τη ψυχολογια κι εγω τα ιδια γι'αυτο αποφευγω να κανω τις εξωτερικες δουλειες..για να μη τσακωθω απο τα νευρα και να μη με πιασει το παραπονο..ειναι απολυτα φυσιολογικα αυτα.

nantia χαιρομαι που ολα πηγαινουν καλα!τωρα ξαπλα και μη σκεφτεσαι τιποτα και κανεναν,σωστα μιλησε και το αφεντικο σου μπραβο του.σε καταλαβαινω κοπελα μου ειναι απιστευτα δυσκολη η κατασταση γιατι εχεις και τον μικρουλη σου...αλλα υπομονη δε μας εμεινε και πολυ τον φαγαμε το γαιδαρο.εγω φαντασου που δεν εχω προστοπαρον κανενα θεμα με την εγκυμοσυνη μεχρι τωρα τον σηκωνα συνεχεια γιατι δε περπαταει.τωρα εχω βαρυνει και με εχουν εγκαταλειψει οι δυναμεις μου...νιωθω οτι αμα τον κρατησω για ωρα θα καταρευσω.οποτε μη στεναχωριεσαι που δε του κανεις τωρα πολλες αγκαλιτσες και παιχνιδακια...και ολα τελεια να πηγαινανε θα ειχες βαρυνει και δε θα αντεχες!

mumbasha τελεια τα νεα σας με τη β επιπεδου!!!πολυ χαρηκα κοπελα μου με το καλο το παλικαρακι σου!!!Κι εγω πολλες φορες απορω ποιος ειπε αυτη τη μουφα οτι η καλυτερη περιοδος της γυναικας ειναι η εγκυμοσυνη :lol::lol::lol::lol::lol: υπομονη κοπελα μου μολις αντικρισεις το μωρακι σου θα τα ξεχασεις ολα!

αχ βρε κοριτσια βλεπω οτι πολλες τρυπιεστε καθημερινα για ηπαρινες και ινσουλινες...υπονονη τι να πω!ευτυχως να σκεφτεστε ειναι κατι συνηθισμενο..και οχι σοβαρο

νικολετα κι εγω το legofer παιρνω ενα τη μερα

χρυσα μην αγχωνεσαι για τα κιλακια..εμεις που τα παιρνουμε ευκολα δυστυχως δε γινεται να κανουμε τιποτα ουτε και φυσικα να λιμοκτονισουμε!απλα μετα τη γεννα θελει προσοχη.εγω προσωπικα στανταρ θα παω σε διαιτολογο γιατι μου εχουν μεινει και απο τη προηγουμενη.ωραιο και βολικο φαινεται το καροτσακι που παραγγειλατε.κοριτσια προσοχη με τα καροτσια.εμεις τη πατησαμε και δε χωραγε στο πορτ μπαγκαζ(ευτυχως το ειχα δανειστει).

πασχαλακι συγχαρητηρια για τη β επιπεδου με το καλα να υποδεχτητε τη κορουλα σας!!!!κι εμενα ο αντρας μου παρολο που δεν τον ενοιαζε μολις ακουσε οτι ειναι κοριτσακι γιατι την υπολοιπη μερα ηταν στο κοσμο του!

maryloo ευχομαι το λευκωμα στα ουρα να μην ειναι τιποτα.ολα καλα και με τη καμπυλη σου !μπραβο!καλοριζικο και το σπιτακι σας.μπηκατε σε καινουργιο σπιτι ή δε θυμαμαι καλα?

grousi με το καλο να υποδεχτεις κι εσυ τον δευτερο κοριτσαρο σου!!!συγχαρητηρια για τη β επιπεδου σας!

πιασατε καροτσοσυζητηση βλεπω!εγω μου λετε τι θα κανω?το εχω ψαξει πολυ και η μονη λυση ειναι μαλλον καροτσακι για μικρο και μεγαλυτερο παιδακι (οχι για διδυμα γιατι δε θα χωραω να περασω απο κανενα πεζοδρομιο ετσι οπως ειναι εδω στην ελλαδα!)κατι εχω στο νου μου,μαλλον θα το παραγγειλουμε κι εμεις απο εξωτερικο γιατι δε βολευει καθολου απο δω...τα εχουν πανακριβα.

χρυσα μου θα με ροζισεις κι εμενα στη λιστα μας??

κουπακι και μωρουδενια χαιρομαι που ολα πανε καλα για τα σπορακια σας!!!

φιλακια πολλα!!!ευχομαι να καταφερω να μπαινω πιο συντομα για να μη χρειαζετε να γραφω τετοια μακρυναρια!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!

Χρόνια πολλά με υγεία!!

Δεν καταφερα να μπω καθόλου εχθές να σας ευχηθώ!!Απο το πρωί έτρεχα παρόλο που τα περισσότερα τα είχαν αναλάβει η μαμά κ η πεθερά!Ευτυχώς δεν κουράστηκα πολύ..Το κακό είναι όμως ότι αρρώστησε πάλι ο αντρούλης μου κ τον έχω σε καραντίνα με πυρετό :( μακάρι να του περάσει γρήγορα!!

Χριστινάκι μου χρόνια πολλά κ σε εσένα!Πολύχρονη κ του χρόνου με την κορούλα σου αγκαλίτσα!!

Μπεμπάκος μου εσύ κράτα αποστάσεις απο τα πεθερικά,αλλά μην παίρνεις ξεκάθαρα θέση.Καλά έκανε ο άντρας σου κ αντέδρασε!Ευτυχώς δεν έχω προσωπική εμπειρία,αλλά βλέπω στο στενό μου οικογενειακό περιβάλον παρόμοια πράγματα κ δυστυχώς εκεί ο γιος δεν παίρνει θέση..Εχει αφήσει την γυναίκα του στην τυχη των γονιών του..Προσπαθεί η καημένη να κάνει υπομονή αλλά μέχρι πόσο..

όσο για τα καρότσια θέλει πολύ ψάξιμο!Κ ναι εδώ στην Ελλάδα είναι όλα πολύ πιο ακριβά!!435€ διαφορά παρακαλώ!!! :shock::shock:

Απο αύριο έχω άδεια κ θα είμαι στο σπίτι..Θα έχω χρόνο να μπαίνω πιο συχνά!Θέλω να πάω να κλείσω κ τα επιπλάκια για να ξεκινήσω κ το δωματιάκι μας..

Σας χαιρετώ όμως τώρα,πάω να ξαπλώσω..Φιλιά σε όλες!!

Ανοιξιάτικες Μανούλες του ‘12

Χρυσα 82 - ΠΗΤ 11/3/12

paparouna - ΠΗΤ 13/3/12

Xristinamix - ΠΗΤ 16/3/12

maryloo28 - ΠΗΤ 19/3/12

evi25 - ΠΗΤ 20/3/12

nm0113 - ΠΗΤ 21/3/12

kiki78 - ΠΗΤ 21/3/12 twins

koupaki - ΠΗΤ 22/3/12

evatsi- ΠΗΤ 24/3/12 twins

Xara_84 - ΠΗΤ 29/3/12

gyristroula - ΠΗΤ 30/3/12

lia25 - ΠΗΤ 31/3/12

naya - ΠΗΤ 4/4/12

Marietoula -ΠΗΤ 05/04/12

cuando - ΠΗΤ 6/4/12

Corina - ΠΗΤ 7/4/12

ηλιαχτίδα28 - ΠΗΤ 8/4/12 twins

grouse - ΠΗΤ 20/4/12

Πασχαλάκι - ΠΗΤ 21/4/12

Mpempakos85 - ΠΗΤ 21/4/12

TINKYBEL - ΠΗΤ 24/4/12

Athinouli -ΠΗΤ 25/4/12

MUMBASHA - ΠΗΤ 27/4/12

KATERINA511 -ΠΗΤ 27/4/12

mam nantia - ΠΗΤ 30/4/12

Αργυρω 27 - ΠΗΤ 10/5/12

Veloudenia - ΠΗΤ 14/5/12

mwroudenia2 - ΠΗΤ 17/5/12

kmatina-ΠΗΤ 19/05/12

expectingmummy - ΠΗΤ 20/5/12

mariannap - ΠΗΤ 20/5/12

samantha-ΠΗΤ 24/05/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιλίτσες μου όμορφες ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!Ελπίζω να τα περάσατε πολύ όμορφα!!!!!!!

Εγώ δεν κατάφερα να μπω να σας ευχηθώ πρίν γιατί ήμουν σε άδεια Πέμπτη-Παρασκευή και όταν είμαι σπίτι αποφεύγω να ανοίγω τον υπολογιστή.Εμείς τα περάσαμε πολύ όμορφα, ήσυχα (παρ'όλο που ήμασταν 20 άτομα) και ξεκούραστα (πρώτη φορά ξεκουράστηκα γιατί κλασικά δεν με άφηναν να κάνω και πολλά-πολλά).Διάβασα τα νέα σας, και πραγματικά, τι παράξενο, τόσο καιρό που τα λέμε, πλέον τα διαβάζω με τέτοιο ενδιαφέρον σαν να πρόκειται για πολύ δικά μου πρόσωπα...είναι όμορφο συναίσθημα...σας ευχαριστώ!

Την περασμένη Τρίτη που πήγαμε στη γιατρό μας, όλα καλά, δόξα το Θεό, ο λεβέντης μας μεγαλώνει, είδαμε και doppler, όλα φυσιολογικά.Το θέμα με τον αιματοκρίτη παρακολουθούμε τώρα γιατί είναι πολύ χαμηλός, με μάλωσε και λίγο για τα κιλάκια (9 στο σύνολο) και από δω και πέρα δεν πρέπει να πάρω άλλα δικά μου :roll: , κατά τα άλλα καλά!

mwroudenia 2, το θέμα με τον πόνο στο στήθος το έχω καιρό τώρα (εμένα είναι ακριβώς κάτω από το αριστερό στήθος). Στην αρχή ήταν πόνος στην πλάτη και μετά μεταφέρθηκε μπροστά.Είναι αρκετά ενοχλητικός, εγώ τον έχω συχνά, και καμιά φορά με τσιμπάει τόσο πολύ που ανατριχιάζω από τον πόνο.Ρώτησα τη γιατρό μου 2-3 φορές και μου είπε πως πιέζεται το νεύρο λόγω αύξησης της μήτρας, οπότε το μόνο που κάνουμε είναι υπομονή.Με ρώτησε μάλιστα αν χρειάζομαι παυσίπονο για να περάσει ο πόνος, αλλά εμένα μου περνάει αν ξαπλώσω ανάσκελα για λίγη ώρα.

mpempakos85, αυτό που έχω καταλάβει εγώ στο θέμα με τα πεθερικά είναι πως το όλο θέμα έχει να κάνει με την στάση του συζύγου.Μόνο εκείνος μπορεί να θέσει τα όρια και αν δεν το κάνει, τότε εσύ δύσκολα θα βγάλεις άκρη.Είναι καλό σημάδι πάντως που αντέδρασε, εύχομαι να συνεχίσει να θέτει τα όρια μέχρι να γίνουν αναγκαστικά αποδεκτά.Θεωρώ ωστόσο πως ό,τι και να μας κάνουν τα πεθερικά μας, δεν θα πρέπει να μιλάμε άσχημα γι'αυτούς στον σύζυγο γιατί όπως και να'χει είναι γονείς του και αν δεν σεβόμαστε τους γονείς του πως περιμενουμε να σεβαστεί εμάς?Εγώ παίρνω παράδειγμα από μένα που το πρόβλημά μου δεν είναι η πεθερά αλλά η μητέρα μου.Κάθε φορά που τσακώνομαι μαζί της τα παράπονά μου τα ακούει ο άντρας μου.Παρ'ολ'αυτά όμως, αν έλεγε ο ίδιος κάτι άσχημο για τη μητέρα μου, θα μ' ενοχλούσε... Κάνε λίγη υπομονή ακόμα και σιγά σιγά θα φτιάξουν τα πράγματα πιστεύω.

Κοριτσάρες που κάνατε β'επιπέδου...ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!Όλα καλά να πάνε και από δω και πέρα!!!!

Καλή ξεκούραση στις αδειούχες!!! (εγώ μάλλον θα δουλέψω μέχρι και τον 8ο μήνα αν είμαστε καλά :( )...

Στα κορίτσια που πήραν μόνο 3 κιλά :shock: δεν ξαναμιλάω... ;)

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ σε όσες γιόρταζαν!!!Να είστε πάντα ευτυχισμένες και υγειής!!!!

Και κάτι τελευταίο που μου ήρθε αυτές τις μέρες...εύχομαι σε όλες μας να μην μας τρομάζουν οι κρίσεις και όλα αυτά που συμβαίνουν στη χώρα μας και να συνεχίσουμε να φέρνουμε ψυχούλες σ'αυτόν τον κόσμο γιατί το μόνο που μας έχει μείνει ακόμα είναι η οικογένεια την οποία με νύχια και με δόντια πολεμάνε να εξαλείψουν.Και με μεγάλη μου λύπη βλέπω πως τα καταφέρνουν........

Σας φιλώ όλες μία μία και χαδάκια πολλά στις κοιλίτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Χρόνια πολλά σε όλες!!!Και ιδιαίτερα στις εορτάζουσες ,(Χρύσα)

Βλέπω ροζισε αρκετά η λίστα μας!!

Εμείς μια χαρά, μόνο τα συνηθισμένα προβληματάκια, δεν περίμενα να έχω τόση διαφορά τώρα που δεν δουλεύω..έχω βαραίνει βέβαια αρκετά αλλα δεν παραπονιέμαι, δόξα τον Θεό όλα καλά..την άλλη βδομάδα θα πάμε κ στον γιατρό να δούμε κ την ζουζού μας.. Πολλά φιλάκια σε όλες κ ελπίζω όλα να πάνε καλύτερα!!

2012.pngMake a pregnancy ticker

J5Q7p2.png

ugTTp2.png

sD1wp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες μου και Χρόνια Πολλά!!!!!!!!!!!!!!

Εύχομαι σε όλες καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη και όλες μα όλες με υγιή παιδάκια!!!!!!!!!!!!!!

Να ευχηθώ και στις εορτάζουσες Χρόνια Πολλά και χαρούμενα!!!!!!!!!!!!

Εμείς δόξα το Θεό τακτοποιηθήκαμε στο ανακαινισμένο σπίτι μας και απολαμβάνουμε την περίοδο των Χριστουγέννων! Αύριο θα κάνω και μελομακάρονα, αμέ! Προκομμένο κορίτσι! χα χα! :lol:

Δεν ξέρω αν καταφέρω να μπω μέχρι την πρωτοχρονιά οπότε σας εύχομαι καλή χρονιά από τώρα!

Φιλιά σε όλες τις κοιλίτσες και στα πιτσιρίκια σας!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας εγκυουλες. χρονια πολλα!!!!! τι κανετε???

χρονια πολλα και στις εορταζουσες!!!!

την παρασκετη τον ειδαμε τον μιρουλη μας , ευτυχως ολα καλα μεγαλωνει......το μονο αρνητικο ειναι οτι γεν. ουρων που μ εβαλε να κανω δεν ηταν καλη. βρεθηκαν λιγα πυοσφαιρια , οποτε μ εβαλε τωρα να κανω καλλιεργεια ουρων και κολπικη . ευχομαι να ειναι ολα καλα και να μην υπαρξει κατι , την πεμπτη θα παρω τα αποτελεσματα και δεν σας κρυβω οτι ανησυχω λιγο . βεβαια η μικροβιολογος μου ειπε οτι κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης λογω της συχνοουριας και λογω των υγρων που εχουμε ο οργανισμος τα βγαζει απο μονος του καποια μικροβιακια. αντε να δουμε......αυτα τα νεα κατα τ αλλα τα χριστουγεννα τα περασαμε ησυχα και οικογενειακα.

Ναντια μου προβλεπω να κανουμε παρεα με τις αντιβιωσεις μας! :):):)

κοριτσια ευχομαι να ειστε ολες καλα με υγεια πανω απ ολα. να περασετε καλα και θα τα ξαναπουμε.

σας φιλω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια !! Χρονια Πολλα και ευλογημένα και αν και καθυστερημενα να ζησουν οι κοπελές που ειχαν τη γιορτη τους!

Και μεις περασαμε ομορφα ειχε τραπεζι η μητερα μου και κατα συνεπεια πολυ φαγητό!

Χθες που πηγα στο γιατρο εμεινε και κεινος εκπληκτος και δεν το πιστευε οτι εμεινα στα ιδια κιλα πριν απο ενα μηνα, θα εχω να ανησυχω τον αλλο μηνα :)

To μωρο εγινε 1100 και καταφεραμε να το δουμε στο καινουριο του μηχανημα τυρισδιαστατο εγχρωμο και αν και δεν ειχε τον εκτυπωτη συνδεδεμενο θα εχω αυτη την εικονα στο μυαλο μου για παντα! Τελικα παω για καισαρικη , δεν θελει να ρισκαρει μιας και η πορωτη ηταν καισαρικη και την αλλη φορα θ κλεισουμε και ημερομηνια, οποτε θα παω καμια δεκαρια μερες πιο μπροστα.

Koupaki ελπιζω ολα να πανε καλα, εχει δικαιο η μικροβιολογος φυσικα ακαι προσπαθησε να μην αγχωνεσαι, αν και ξερω οτι ειναι δυσκολο .

Μπεμπακος ελπιζω να ξεκαθαριστει η υποθεση με τα πεθερικα σου γιατι και με το δευτερο μωρο τα πραγματα θα δυσκολεψουν.Εγω δν ειμαι ειδικος στο θεμα γιατι την πεθερα μο τη βλεπω μια φορα τον χρονο και αν.. οποταν δεν ετυχε να ζησω αυτες του ειδους καταστασεις!!

Να προσεχετε ολες και θα τα πουμε ξανα χχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά γλυκές εγκυούλες!!!!!! με πολύ υγεία, οικογενειακή ευτυχία και με το καλό να ρθουν τα μωράκια μας και του χρόνου αγκαλίτσα με τα μωράκια μας!!!

Εύχομαι να περάσατε τέλεια όλες !!!!

Έχω καιρό να σας γράψω (είμαι απαράδεχτη :( )........... αλλά διάβαζα τα νέα σας, εύχομαι όλα τα δύσκολα να έχουν περάσει και από 'δω και πέρα να έχουμε όλες μόνο ευχάριστα νέα......

Αχ μπεμπάκος πόσο σε νοιώθω, αυτά τα πεθερικά είναι πονεμένη ιστορία και εγώ τα ίδια περνάω αλλά ευτυχώς είναι μακρυά στο χωριό και έρχονται σπάνια, αλλά έχουμε τρελαθεί με τα τηλέφωνα 4 φορές την ημέρα παίρνει να κάνει έλεγχο η πεθερά και τι φάγατε και που είστε κλπ..... εγώ πλέον δεν σηκώνω καθημερινά το τηλ για να μην με συγχύζει.......την είχα και εδώ την αγελάδα 3:-O (είναι αφράτη αφράτη) μία εβδομάδα τα Χριστούγεννα και με τρέλανε, σήμερα έφυγε και ησύχασα θέε μου.....

Κάνε υπομονή, αφού έχεις τον άντρα σου δίπλα σου δεν έχεις να αγχωθείς για τίποτα, εγώ είχα άψογες σχέσης αλλά από την μέρα του γάμου μου και μετά άλλαξαν όλα, γιατί απλά μου το έβγαλε ξυνώ τον γάμο, ούτε να τον θυμάμαι, ούτε φωτό να βλέπω δεν θέλω, ούτε το βίντεο, μία μέρα πριν τον γάμο με έκανε να κλαίω φαντάσου..... είναι μεγάλη ιστορία.....τώρα όμως τις έχω βάλει εγώ τα δυο πόδια σε ένα παπούτσι και δεν μου πολύ κουνιέται, δεν την παίρνει για πολλά πολλά..... και ευτυχώς έχω και εγώ τον άντρα μου δίπλα μου. Κοίτα τα παιδάκια σου εσύ και να είσαι ήρεμη .....

Πως πάμε από ψώνια κορίτσια? Εγώ τα έχω σχεδόν όλα έτοιμα, παραγγείλαμε κούνιες και συρταριέρα αλλαξιέρα, πήρα προίκες από ένα Γερμανικό σιτε πολύ οικονομικά τις 2 μαζί 120 ευρώ και πολύ ωραίες (με τον winnie pooh), και ρουχαλάκια μου έστειλε η μαμά από Γερμανία μία μεγάλη κούτα, τουλάχιστον για τρεις μήνες είμαστε κομπλέ....μας μένει το καρότσι και ένα καθισματάκι αυτοκινήτου ακόμα και κάτι μικροπράγματα, σελτεδάκια, λαβέτες, μπιμπερό, αποστειρωτή και ενδοεπικοινωνία.....αυτά

Πήραμε και μία ωραία απλή κούνια από τα ΙΚΕΑ για να την βάλουμε στο δικό μας δωμάτιο να τα έχω εκεί μαζί τα διδυμάκια τους πρώτους μήνες.......

Χαρά και εγώ 8 κιλά έχω πάρει μέχρι τώρα.....πήγαμε και εμέις την Δευτέρα για Doppler όλα καλά τα ζουζούνια μου έιναι 1243γρ. και 1122γρ. ο αιματοκρίτης και εμένα χαμηλός ακόμα και παίρνω τώρα 3 fysiofol την ημέρα.... για να δούμε θα ανέβει?

Α κορίτσια πήγα πριν τις γιορτές στο νοσοκομείο Έλενα σε μάθημα θηλασμού, πάρα πολύ καλό, μας έδωσε πολλές πληροφορίες πολύ σημαντικές η μαία εκεί, δεν χρειάζεται να γεννάτε εκεί για να πάτε είναι 2 ώρες 5 ευρώ και θα ξαναγίνουν...όποια ενδιαφέρεται ευχαρίστως να δώσω κιάλλες πληροφορίες.....

Αυτά προς το παρόν........

Υπόσχομαι να μην ξαναχαθώ ....

φιλιά σε όλες τις κοιλίτσες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

nm0113 συγχαρητήρια!αχ αυτα τα κιλά έχω φτάσει στα +8 κ δεν ξέρω που θα πάω..!! :?

Koupaki ελπιζω ολα να πανε καλα,κ Νάντια μου.Μπεμπακος μακάρι να μπορούσαμε να κάνουμε κάτι εμείς με τα πεθερικά μας αλλά μόνο ο άντρας μπορεί να θέσει όρια σε αυτές τις καταστάσεις εμεις μόνο οι κακές γινόμαστε..

Εμένα η αναρρωτική μου τελειώνει στις 1 Ιανουαρίου, πήρα τηλ στο Μανα και παιδι αλλα μέχρι τις 9-1 δεν έχει γιατρό λείπει σε άδεια!!!οπότε απο βδομάδα πρέπει να γυρισω στην δουλεια.. :cry:

2012.pngMake a pregnancy ticker

J5Q7p2.png

ugTTp2.png

sD1wp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
    • Να μη χαλιέσαι καθόλου κοριτσάκι μου! ΣΠΩ και εγώ και προσπάθειες ενάμιση χρόνο! Έκανα δυο σπερματεγχυνσεις και έμεινα έγκυος και τις δυο φορές απλά εμένα δεν πήγαν καλά και είχε μια βιοχημικη και μια παλινδρομη στην 9η εβδομάδα! Τώρα περιμενω να αδιαθετησω μετά την απόξεση και να κάνω και Τρίτη σπερματεγχυνση! Καη επιτυχια σου ευχομαιιιιι🙏❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...