Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!!!!!!αρχιζουμε!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κορίτσια!

Μαμναντια χαιρομαι που νιωθεις καλύτερα και ελπίζω στη β επιπέδου την Πέμπτη να αυξηθηκε το αμνιακο υγρο για να ηρεμησεις και να απολαυσεις την εξεταση και το μωράκι σου.

Εγω προηγουμενως δεν επινα σιδηρο, γιαυτο θελησε να κανω μια γενικη αιματος να δουμε που στεκομαστε και χθες που με πηρε τηλ μου ειπε να παιρνω το legofer, ενα φιαλιδιο την ημερα 15μλ. Το ειχα δοκιμασμενο και προτιμω την υγρη μορφη παρα τα χαπια.

Περαστικα στο μικρουλι σου, και εγω σημερα ξυονησα με πονολαιμο και ξηροβηχα και αφησα μην να με παρει αν μπορω να παρω το betaisdodona spray και παστιλιες για το λαιμο.

Mymbasha kai Πασχαλακι υπομονη με τις ινσουλινες! Σε λιγο θα τελειωσει ο εφιαλτης και θα αρχισει το ονειρο Mumbasha !

Εμενα μου ειπε οτι το ζαχαρο στα ουρα που βρεθηκε ειναι απολυτα φυσιολογικο.

Πασχαλακι καλες επιτυχιες αυριο kai na Χαιρεσαι το αγορακι σου :) !!

Χαρα μου και εγω τον τελευταιο καιρο πρεπει να εφτασα τα 10 κιλα και μπαινω αυριο στον εβδομο. Και εγω ετσι που με βλεπω εκανα μια κοιλια ...αλλα και στο προσωπο μου φανηκε .

Ειπα σημερα θα ασχοληθω με την κουζινα να μυρισει το σπιτι λιγο Χριστουγεννα , εχω να σιδερωσω και αυριο καθαρισμα παρεα με τον αντρα μου που θα ειναι με αδεια .

Να σας ευχηθω ολες μια ξεκουραστη μερα και φιλια στις κοιλιτσες !

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mubasha στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα αλλο ενδοκρινολογο.

Αυτη τη φορα ο γυναικολογος μου χωρις να μου εξηγησει τους λογους μου συστησε μια αλλη γιατρο...η οποια εμενα προσωπικα με εκνευριζει γιατι δεν μπορω να τη βρω οποτε θελω.

Προφανως εσυ μιλας για τον Μ. Σ. απο το Μητερα.Εγω παλι δεν ειχα παραπανο απο αυτον.

Παντως γενικα ολοι αυτοι οι μεγαλογιατροι ωρες ωρες ειναι για σκοτωμα...απο την αλλη ο γιατρος μου μου τους ειχε "επιβαλει"με τον τροπο του και τις 2 φορες.

μετα τη γεννα του γιου μου ο γιατρος μο υμου ειπε πως δεν θα αναλαμβανε να γεννησω φυσιολογικα εαν δεν ειχα τον συγκρκιμενο διαβητολογο(και καλα τοσο εμπιστοσυνη του ειχε).Παιζονται συνμφεροντα μην το ψαχνεις...ο ενας συστηνει τον αλλο.

μαμ νανντια εμενα η ψυχολογια στην 1η εγκυμοσυνη ηταν χαλια...εκει που πλεαμε σε πελαγη ευτυχιας προσγειωθηκαμε αποτομα...και δε θεωρουσαμε τιποτα δεδομενο...καθε φορα που εκανα ενεση εκλαιγα πιο πολυ απο παραπονο περα απο τον πονο,τεσπα περασμενα ξεχασμενα και εννοειται πως πανω απ'ολα ειναι να γεννησουμε υγιη παιδια!Εθχαριστουμε για τις ευχες!Χθες ειχαμε γενεθλια!

θα σας πω αυρι ονεα!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μόλις πήρα τις χθεσινές μου εξετάσεις (αίμα, ούρα, ζάχαρο) και έχω πάλι χαμηλό αιματοκρίτη παρ' όλο που αυξήσαμε τον σίδηρο την τελευταία φορά. Ήδη παίρνω ένα gyno-tardyferon και ένα tardyferon τη μέρα, και ακόμα στο 31 ο αιματοκρίτης. Να δω τι θα πει η γιατρός μου σήμερα το απόγευμα που έχουμε ραντεβού. Μου φαίνεται πολύ περίεργο που κάποιες δεν παίρνετε σίδηρο... δλδ πόσο κρέας και σπανάκι τρώτε βρε κορίτσια? Εγώ με 1 κιλό μοσχαράκι την εβδομάδα και 2 χάπια τη μέρα είμαι στον πάτο.

Εγκυούλες μου που ταλαιπωρείστε με ινσουλίνες, κουράγιο! Δεν το έχω ζήσει αλλά μπορώ να φανταστώ πως δεν είναι ευχάριστο να τρυπιέστε κάθε μέρα. Περιμένω κι εγώ να μου πει η γιατρός αν θα κάνω τελικά την καμπύλη ζαχάρου για να δούμε που βρίσκομαι, γιατί αν και το ζάχαρό μου είναι 2 μονάδες πάνω από το κατώτερο φυσιολογικό όριο, τις σοκολατίτσες μου τις τρώω κανονικότατα (περιττό να σας πω πως έχω σκανάρει όλα τα περίπτερα της θεσσαλονίκης για τα είδη σικολάτας που διαθέτουν... :oops: )

Πασχαλάκι, να χαίρεσαι τον μικρούλη σου και περιμένουμε νέα σου!

Οσο για την ψυχολογία που λέτε, κι εμένα ό,τι να'ναι... Για παράδειγμα χτες στο αστικό ήμουν 35-40 λεπτά όρθια γιατί κανείς δεν μου έδινε την θέση του (ήταν πίτα το αστικό οπότε μπορεί και να μην με πρόσεξαν) και 2 στάσεις πριν κατέβω με έπιασαν τα κλάματα...ήταν το παράπονο...δεν ξέρω! Πάντως ένιωσα μεγάλο ρεζιλίκι γιατί δεν μπορούσα να σταματήσω και μερικοί με κοιτούσαν και με περιέργεια... Από την άλλη σήμερα πήγα στη ΔΕΗ να πληρώσω έναν λογαριασμό, είχε τεράστια ουρά (50 ατομα σίγουρα πριν απο μενα) και παω και στήνομαι στη σειρά κανονικά. Μετά από 2 λεπτά μια κυρία που με πρόσεξε μου λέει να μην στέκομαι στη σειρά και να περάσω...συμφώνησαν και οι γύρω και με μεγάλη προθυμία με άφησαν να περάσω πρώτη...όλα καλά...και να σου πάλι τα κλάματα...ήταν η συγκίνηση...δεν ξέρω...αλλά πάλι έγινα ρεζίλι. Αποφάσισα πλέον να μην προσπαθώ να ερμηνεύσω τις αντιδράσεις μου γιατί μάλλον δεν πρόκειται να βγάλω άκρη. Τη μία μέρα πετάω στα σύννεφα, σκέφτομαι τι όμορφα που τα έφτιαξε όλα γύρω μας ο καλός Θεούλης και αγαπώ όλους τους ανθρώπους που συναντώ, και την άλλη μου΄ρχεται να κατέβω από το αστικό, να πάρω ένα μπαστούνι, και να αρχίσω να σπάω τα τζάμια του αυτοκινήτου που διπλοπάρκαρε και δεν μπορεί το αστικό να περάσει να με πάει στη δουλειά μου...Τι να πεις...μυστήριο... :roll:

Σας φιλώ όλες, και να μου είστε όλες καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Βλέπω μαζευτήκτε σήμερα κ τα λέτε!Μπράβο,έτσι να μην χανόμαστε!

Διαβασα στα γρήγορα τα νέα σας γιατί έχω αρκετή δουλίτσα!

Νάντια πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα και Στην Β επιπέδου να δεις που όλα θα είναι τέλεια!Ξεκούραση τώρα!!

Για την περίοδο της εγκυμοσύνης έχω να πω πως δεν μπορώ να είμαι αντικειμενική καθώς με τις δυσκολίες κ τις ατυχίες που είχα,ότι και να αντιμετωπίσω εφόσον πάνε όλα καλά δεν με απασχολεί!Δεν κάνω βέβαια ενέσεις κ δεν ξέρω αλλά κ στο νοσοκομείο που ήμουν κ όταν με πιάνουν οι κολικοί λέω δόξα τον Θεό που όλα πάνε καλά κ ας τα περνάω όλα αυτά!

Με τα κιλά σας τα έχω πει πολλές φορές!Ήμουν +12 πριν δυο εβδομάδες κ δεν ξαναζυγίστηκα!! Ούτε κ θα ξαναζυγιστώ!!Όποιος με βλέπει με ρωτάει τί κάνω κ δεν βάζω κιλά.. :shock: Όταν τους λέω πόσα πήρα με κοιτάν σαν εξωγήινο!Λες κ θέλω να λέω παραπάνω!Ακόμα κ ο άντρας μου με είχε βαλει να ανεβω στην ζυγαριά γιατί δεν με πίστευε ότι πήρα τόσα πολλά :lol:

Εύχομαι καλά αποτελέσματα στις Β επιπέδου..

Δυστυχώς πλάκωσε δουλίτσα!

Φιλιά σε όλες!!!!

ΥΓ.Χαρά μου με την διάθεση κ εγώ μια απο τα ίδια!!

Όσο για σίδηρο κ άλλα συμπληρώματα εγώ δεν παίρνω τίποτα!

κρέας τρώω μια φορά την εβδομάδα κ αν!Ιδίως τώρα με την εγκυμοσύνη το έχω κόψει..Είναι στον οργανισμό μάλλον!Ούτε σπανάκι,ούτε φακές πολύ-πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Σας ματιαξα μάλλον εχθές κ δεν μπήκε καμία άλλη μετά!

Πώς είστε σήμερα?Εγώ είμαι κλασικά στην δουλειά κ γίνεται ένας χαμός!Κλείσιμο έτους,άδεια απο Δευτέρα μαζεύτηκαν πάρα πολλά!!

Χθες αποφασίσαμε για το καροτσάκι που θα πάρουμε κ απο εβδομάδα που θα έχω κ άδεια λέμε πρώτα ο Θεός να ξεκινήσουμε τις ετοιμασίες του δωματίου!Ανυπομονώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Χρυσα μου.Εγω παντα συνδεδεμενη ειμαι αλλα περιμενω να γραψει καποια πρωτα,χα,χα!!Για το δωματιο και τα πραγματακια του μωρου δεν ξερεις πως ανυπομονω...αλλα φοβαμαι τρομερα ακομα.Εμεις μαλλον εκτος απο τα ακρως απαραιτητα θα τα αφησουμε ολα αφου γεννηθει με το καλο.Αλλα μπαινω μεσα στο δωματιο του που ειναι το τωρινο γραφειο του μπαμπα_ο οποιος χαλιεται ιδιαιτερα που θα του χαλασουμε τα δικα του παιχνιδια-και ονειρευομαι.Ονειρευομαι και ταυτοχρονα φοβαμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Χρυσα μου.Εγω παντα συνδεδεμενη ειμαι αλλα περιμενω να γραψει καποια πρωτα,χα,χα!!Για το δωματιο και τα πραγματακια του μωρου δεν ξερεις πως ανυπομονω...αλλα φοβαμαι τρομερα ακομα.Εμεις μαλλον εκτος απο τα ακρως απαραιτητα θα τα αφησουμε ολα αφου γεννηθει με το καλο.Αλλα μπαινω μεσα στο δωματιο του που ειναι το τωρινο γραφειο του μπαμπα_ο οποιος χαλιεται ιδιαιτερα που θα του χαλασουμε τα δικα του παιχνιδια-και ονειρευομαι.Ονειρευομαι και ταυτοχρονα φοβαμαι...

Κοριτσάκι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κ εγώ έτσι ήμουν μέχρι που μπήκα τελικά στον 7ο κ είδα πως ο μικρούλης μου είναι μια χαρά!Απο εδώ κ πέρα πρώτα ο Θεός ότι κ να γίνει τουλάχιστον βαση στατιστικών μπορεί με την καταλληλη προσοχή να επιβιώσει!(σε περίπτωση πρόωρου τοκετού κλπ)

Αυτο μου έδωσε κουράγιο κ άρχισα να κάνω κ εγώ όνειρα..

Το άγχος ποτέ δεν θα φύγει τελείως..Τουλάχιστον όμως θα απολαύσω όσο μπορώ το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης μου!

Σου εύχομαι τα καλύτερα!! Πότε θα κάνεις Β επιπέδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μθαυριο στις 23 εχω ραντεβου και η αγωνια μου αρχισε να χτυπαει κοκκινο!!!

Λογικό είναι!Εγώ την ώρα που περίμενα να μπω στο ιατρείο για να ξεκινήσουμε την εξέταση κόντεψα να λιποθυμήσω!

Όλα θα πάνε καλά θα το δείς!

Με το καλό να δεις ένα υγιέστατο μπεμπάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας εγκυουλες ...τι κανετε? εγω καλα αναμενω το ραντεβου του μηνα για να δω τον μικρουλη μου.

εγω κοοριτσια απο σιδηρο φουλ , παιρνω 2 φορες την μερα , για να μην πω για τα υπολοιπα , ασβεστιο , μαγνησιο.....αυτο που καταλαβα ειναι οτι ο καθε οργανισμος διαφερει τελικα.και μενα μου επεσε στο 34 ο αιματοκριτης , τωρα θα δουμε αυριο που πρεπει να κανω παλι γεν. αιματος.Χρυσα μου και γω σταματησα να ζυγιζομαι ειναι το τελευταιο που με απασχολει. Χαρα μου να ξερεις οτι πλεον βασει νομου εχουμε προτεραιοτητα και δεν περιμενουμε σε καμια σειρα , και γω δεν το ηξερα ,μου το ειπε μια γιατρος σ ενα νοσοκομειο οταν πηγα για εξετασεις. οπως τα ατομα με ειδικες αναγκες. σημερα που πηγα στην εφορια ειχε μια ουρα που ουτε αυριο δεν τελειωνε μεσα σε 2 λεπτα ειχα τελειωσει. ευτυχως......τεσπα μην σας ζαλιζω αλλο. καλη επιτυχια στα κοριτσια που θα κανουν Β επιπεδου και να προσεχετε ολες. καλο βραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο χάπια εγω έχω πάει στα 3 σίδηρο την ημέρα, έχω αποθέματα ακόμα αλλα μην τα εξαντλήσω κιολας ;)

Ο αιματοκρίτης μου μια ζωή 34-36 ήταν οπότε οκ..

Χρύσα κ γω θέλω να φτιάξω το δωμάτιο ελπίζω σε κανα δυο βδομάδες να πάρουμε τα έπιπλα , με το καρότσι που κατέληξες?

2012.pngMake a pregnancy ticker

J5Q7p2.png

ugTTp2.png

sD1wp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου..Αυπνιες πάλι!

Χριστίνα μου για το καρότσι το έψαξα πολύ!

Την προηγούμενη φορά είχα κλείσει της peg perego το τριπλό σε καφέ χρωμα γύρω στα 550€ (πριν 2 χρόνια,ευτυχώς μου ακύρωσαν οι ανθρωποι την παραγγελία τότε!!)

Τώρα ήθελα ένα καρότσι που να μπορείς,αν θες,να βλέπεις το μωράκι κ μετά τους 6 μηνες (στο κανονικό το καροτσάκι).

Η αλήθεια είναι ότι ζαχαρωνα το stokke αλλά βγαίνει πολύ ακριβό κ δεν χωράει με τίποτα στο αυτοκίνητό μας.

Έψαξα στο ιντερνετ για καροτσια που εχουν την δυνατότητα να βλέπουν κ μπροστα αλλά κ την μαμά..Σύγκρινα τις τιμές,πήρα κ κάποιες γνώμες κ κατέληξα στο GRACO SYMBIO σε μαύρο χρώμα.

Εδώ το βρήκα σε μαγαζί 900€ κ μέσω Ελληνικού σαιτ 634€!! Τελικά μετα απο πολύ ψάξιμο το παρήγγειλα απο Αγγλία στα 465€ χωρις το καρεκλάκι αυτοκινήτου (αφού μου έχουν ήδη δώσει 2 απο 0 έως 18 κιλά!!)

Φαντάζομαι σε καμια 15αρια μερες θα το έχω..Σήμερα το παρήγγειλα!Ελπίζω να ήταν σωστή η επιλογή μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!

Να'μαι και εγω... Σήμερα όλη μέρα είμαι στο άγχος... Αυριο 9 το πρωι έχουμε την β'επιπεδου. Άντε μακαρι Θεουλη μου να έχει αυξηθεί το αμνιακό μας και να συνεχίσουν να πανε όλα καλά! Σήμερα απο το απόγευμα το στομαχι μου είναι χάλια... έκανα και μια φορα εμετο, μπορει και απο το άγχος μου.

Για πράγματα που λέτε, δεν έχω σκοπό να πάρω τπτ γιατί τα έχω όλα και με το παραπάνω απο τον Αργυρη μου, αλλα και έτσι, θα αρχίσω να τα ετοιμαζω μετα τον 7 μετα την λαχτάρα που είχαμε...

Θα σας πω νέα αύριο. Φιλακια σε όλες και στις κοιλιτσες σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!

Πολύ χειμωνιάτικο το σκηνικό του καιρού σήμερα!Λέτε να κάνουμε λευκά Χριστούγεννα επιτέλους??

Νάντια εύχομαι όλα να πάνε καλά στην Β επιπέδου και το υγρό να έχει αυξηθεί!

καλό δρόμο κ προσοχή..Θα περιμένουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναντια μου αντε όλα θα πάνε καλά θα δεις!!!!

Η αδερφή μου μου είπε οτι στο κέντρο της Σαλόνικα που μένει χιονίζει!Εδω μόνο πολυ βροχή..ακόμα

Χρύσα για το καροτσάκι πολύ προβληματίζομαι , πορτ μπεμπε μου εδωσε η ξαδέρφη μου 2,χαρακτηριστικά που πρέπει να έχει όμως ενα καλο πρακτικό καρότσι?Όσο πλησιάζει ο καιρός κ πρεπει να ξεκινήσω τις αγορές μπερδεύομαι, χθες ήθελα να πάρω κανα μπιμπερό κ τέτοια, τι μπιμπερό όμως παίζει ρόλο η μάρκα ?το μόνο που ξέρω είναι οτι θέλω γυάλινο με θηλή σιλικόνης..Μην σας ζαλίζω.. πολύ μπερδεμα

2012.pngMake a pregnancy ticker

J5Q7p2.png

ugTTp2.png

sD1wp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχω ευχαριστα νεα

Εχθες καναμε τη β επιπεδου και καταρχην δοξα τω Θεω το παιδακι μας ειναι υγιεστατο και ολα βαινουν καλως.Επισης το αμνιακο υγρο που φοβομουν ειναι μια χαρα!Πηρα ανασα γιατι πραγματικα προκειται για την σημαντικοτερη εξεταση της εγκυμοσυνης.Καλη επιτυχια στα υπολοιπα κοριτσια!

Η εκπληξη της υπόθεσης ειναι πως τελικα περιμενουμε ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μας ξεγελασε η σκατουλα!!!!!!!!!!!!!!

παρακαλω να με ροζισετε στη λιστα!!!!!!!!!

και ναι!Τελικα το σπιτι ΔΕΝ θα γεμισει τσουτσουνια!!!!!!!

Χαρα μου θα ημασταν αχαριστεες εαν δεν ημασταν ευγνωμονες για τη θετικη εξελιξη της εγκυμοσυνης μας παρα τα οποιαδηποτε προβληματα.Απλα αυτο που λεω ειναι οτι δεν μπορουμε να χαρουμε την περιοδο της εγκυμοσυνης "ανεμελα" οπως καποιες τυχερες κοπελες που δεν εχουν προβλημα.φανταζομαι το καταλαβαινεις αφου εχεις περασει και συ αντιστοιχες περιπετειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Χριστινάκι!

Εμένα θα μου δωσουν 2 καρεκλάκια αυτοκινήτου για μωρα 0-18 κιλα οπότε αλλο ένα θα μου ήταν άχρηστο!Τους πρωτους 6 μηνες όμως το μωρό το βαζεις είτε σε πορτ μπεμπε στο καρότσι είτε στο καρεκλάκι αυτοκινήτου (κουβα) πάλι στο καρότσι! Επέλεξα να πάρω το πορτ μπεμπε κ αργότερα να πάρω ένα καρεκλάκι απο 18 κιλά κ πάνω!!Έχω πάρει κ μαρσιπο βεβαια αλλά όσο να πεις καλοκαιράκι θα είναι θα θες να πας κ μια βόλτα με το καρότσι!

Εμένα με ενδιέφερε το βαρος του καροτσιού κ το μεγεθός του!Σε συγκριση με το peg perego skate το SYMBIO της Graco ήταν κ πιο ελαφρύ κ πιο μαζεμενο για το πορτ-μπακαζ αλλά κ πιο ευκολο να ανοίξει κ να κλείσει!Μου άρεσαν πολύ οι ρόδες του κ μου φάνηκε πολύ εύκολο στο test drive τελος πάντων!!χαχα :lol::lol:

Μπιμπερό κ εγω δεν ξερω τι να παρω!καταρχήν θελω να δω το θηλαστρο που θα μου δώσουν κ μετά να αγοράσω..

Όλες τις ιδιες ανησυχίες έχουμε!Με το που σταματήσω την δουλειά με το καλό,θα εχω μπει κ στον 8ο θα κανω τις λίστες μου κ θα αρχίσω κ τα ψωνια! Την καταλληλοτερη εποχη σταματαω!ξεκινανε κ οι εκπτώσεις!!

Πασχαλάκι μου συγχαρητήρια για τα τέλεια νέα σας!!Άντε να μαζεύονται κ μερικά κοριτσάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανοιξιάτικες Μανούλες του ‘12

Χρυσα 82 - ΠΗΤ 11/3/12

paparouna - ΠΗΤ 13/3/12

Xristinamix - ΠΗΤ 16/3/12

maryloo28 - ΠΗΤ 19/3/12

evi25 - ΠΗΤ 20/3/12

nm0113 - ΠΗΤ 21/3/12

kiki78 - ΠΗΤ 21/3/12 twins

koupaki - ΠΗΤ 22/3/12

evatsi- ΠΗΤ 24/3/12 twins

Xara_84 - ΠΗΤ 29/3/12

gyristroula - ΠΗΤ 30/3/12

lia25 - ΠΗΤ 31/3/12

naya - ΠΗΤ 4/4/12

Marietoula -ΠΗΤ 05/04/12

cuando - ΠΗΤ 6/4/12

Corina - ΠΗΤ 7/4/12

ηλιαχτίδα28 - ΠΗΤ 8/4/12 twins

grouse - ΠΗΤ 20/4/12

Πασχαλάκι - ΠΗΤ 21/4/12

Mpempakos85 - ΠΗΤ 21/4/12

TINKYBEL - ΠΗΤ 24/4/12

Athinouli -ΠΗΤ 25/4/12

MUMBASHA - ΠΗΤ 27/4/12

KATERINA511 -ΠΗΤ 27/4/12

mam nantia - ΠΗΤ 30/4/12

Αργυρω 27 - ΠΗΤ 10/5/12

Veloudenia - ΠΗΤ 14/5/12

mwroudenia2 - ΠΗΤ 17/5/12

kmatina-ΠΗΤ 19/05/12

expectingmummy - ΠΗΤ 20/5/12

mariannap - ΠΗΤ 20/5/12

samantha-ΠΗΤ 24/05/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου σου αλλαξα το ονομα!!!!!!!!!!Απο δω και στο εξής θα σε φωναζουμε Χαρα! :lol::lol:

Δεν πειραζει έχω μαθει να ακούω σε πολλά ονόματα!Απο τις αδερφές την μαμά,όλοι μπερδεύονται..χαχαχα

Όσο γι αυτο που λες το καταλαβαίνω απόλυτα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε γιανμε και επισημως ροζ στη λίστα!!!!!!

Ευχαριστω Χρυσα! :P

Με το καλό!!

(Αν κατι ειναι λαθος στην λίστα μου λετε να το διορθωσω!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @Katiana1987 @Elk Ευχαριστώ κορίτσια, ξεκαθάρισε το τοπίο!! 🙂
    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...