Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!!!!!!αρχιζουμε!!!!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!Όλες οι γκαστρομενούλες με διδιμάκια έχουν κοριτσάκια βλέπω, συγχαρητήρια με το καλό, αντε επιτέλους κ λίγο ροζ στην λίστα μας!

Χρύσα μου ούτε εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου, είχα πάει στο Μητέρα κ παιδιού να μου γράψει την εξέταση αλλα με έγραψε κανονικά, ο γιατρος μου ειπε οτι δεν χρειάζεται,τώρα τι να πω θα δείξει.

evatsi καλώς ήρθες στην παρέα μας με το καλό!!!

Τα κορίτσια που μπλέξαν με τις διαδικασίες του ΙΚΑ καλό κουράγιο!! αν βγάλετε άκρη πείτε κ σε μας..!!!

Φιλάκια!!

2012.pngMake a pregnancy ticker

J5Q7p2.png

ugTTp2.png

sD1wp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια μου. Είχα πολλές μέρες να γράψω γιατί εμφανίστηκε ένα πρόβληματακι στην εγκυμοσύνη και ήθελα να δω πως θα πάμε και μετα να σας πω... Ευτυχώς είχαμε την πιο καλη εκδοχή!

Αλλα ας αρχίσω να σας τα λέω απο την αρχη... Την προηγουμενη Παρασκευή πάω κανονικά στην δουλεια και άρχισα να έχω πάλι έντονη ζαλάδα. Δεν είχα και δουλεια και λέω ας πάω απέναντι στο γυναικολογο μου να με μετρησει την πίεση... Μάλλον αυτο θα είναι. Πάω με μετράει την πίεση, είχα 11 με 6, και λέει ας δούμε και λίγο το μωρό. Κανονικά θα πήγαινα σε δυο βδομάδες για τον β´ επιπέδου. Αρχίζει να με βλέπει και αρχίζει να με ρωτάει διάφορα που πρώτη φορα με ρωτουσε. Έχεις κάνει καθόλου πυρετο, έχεις πυρετο, είχες καθόλου υγρα και ποσα και κάθε ποτε και τέτοια. Όλα καλα του λέω; Θα σου πω μου λέει και μου τ το ξεφουρνιζε... Έχεις ολιγαμνιο μου λέει και κατ'επεκταση έχεις λίγο αμνιακό υγρο για την βδομάδα που είσαι και δεν είναι καλη έκβαση για την εγκυμοσύνη... Πράγματι το έβλεπα και εγω στον υπερηχο ότι το μαύρο γύρω γύρω απο το μωρό δεν υπήρχε και είχε μόνο λίγο πάνω απο το κεφάλι του και στα ποδαρακια του.

Το επόμενο που ρώτησα είναι να μου πει χωρίς υπεκφυγές τι σημαίνει αυτο. Μου λέει τρεις εκδοχές υπάρχουν. Μια: να μην έχει νεφρά το μωρό και να χρειαστεί να μου το πάρει, δυο: να έχει πάθει κάποια λοιμωξη ο πλακουντας και δεν φοβόμαστε μονο για το μωρό αλλα και για την ζωη την δικη σου, και τρίτον : και η πιο καλη να έχω κάποια υψηλή ρήξη αμνιακου σάκου και να χάνω αμνιακό απο εκει. Μου ήρθε νταμπλας και ήμουν και μόνη μου. Πήγαινε να κάνεις γεν.αίματος μου λέει για να δούμε τα λευκά σου και αν είναι ανεβασμενα δεν είναι καλό. Περιττό να σας πω ότι όταν πήγα πίσω στο εργαστήριο, ενω μέχρι τότε ήμουν ψύχραιμη, άρχισα να κλαίω και δεν μπορούσα να σταματήσω να κλαίω με τπτ, αφού όταν πήρα και το άντρα μου δεν μπορούσα να βγάλω λέξη, ένα "έλα, δεν είναι καλα το μωρό" είπα... Τελοσπαντως να μην σας κούραση και πολυλογω η γενική βγήκε δόξα το Θεό καλα και αποκλεισαμε για την ώρα την λοιμωξη. Το επόμενο που έκανα είναι να φύγουμε για Θες/νίκη για να κάνουμε τον μεγάλο υπερηχο για να δούμε ότι είναι όλα καλα με το μωρό. Μέχρι να φτάσουμε θες/νίκη μου φάνηκε αιώνας... Όλα καλα και απο εκει και τα νεφρά και το ουροποιητικό του μωρού, μια χαρα ζωηρουλης και μας είπε καλο είναι να κάνουμε μια επανάληψη σε δυο βδομάδες γιατί ημουν στην 19η βδομάδα και είναι μικρουλης και το αμνιακό είναι στο κατώτερο φυσιολογικό. Αποκλεισαμε λοιπόν τα δυο άσχημα, δόξα το Θεό, και αφου γυρίσαμε μου είπε ο γιατρός μου ξάπλα, πλήρεις ακινησία και θα με βλέπει κάθε δυο μέρες για την πρώτη βδομάδα, αν όλα πανε καλά ,μετα θα με βλέπει κάθε βδομάδα και μετα ανα 10ημερο. Άγχος τρελό όλη την βδομάδα, αλλα δοξα το Θεό σιγά σιγά οι μετρησεις του μωρού είναι καλύτερες και το αμνιακό λίγο λίγο αυξάνεται. Τώρα την άλλη Πέμπτη θα κάνουμε πάλι το μεγάλο υπερηχο και ελπίζω να είμαστε ακόμα καλύτερα!!! Και μακάρι να μην εμφανιστεί καμία λοιμωξη..

Οπότε τώρα ξάπλα,πολλα υγρά, πήρα αναρρωτικη απο την δουλεια βεβαίως και όλη μέρα ξάπλα!! Γι' αυτο μάλλον δεν καταλάβαινα καλα το μωρό που σας έλεγα, και τώρα έχω αρχίσει να τον νιώθω καλύτερα!!

Όλο αυτο με έκανε να σκεφτώ πολλα και κυρίως να καταλάβω ότι όλα μπορούν να μας συμβούν. Ευχαριστώ το Θεό, αλλα και την Αγια Αννα που ηταν η γιορτή της εκείνη τη μερα που ήταν δίπλα μας και βοήθησε και εμένα και το φυστικάκι μας.

Σας φιλω όλες μια μια και χαίρομαι που ειστε όλες καλα.

Μυμβασα καλο κουράγιο με την δίαιτα σου, και evasti καλώσηρθες στην παρέα μας.

Φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Ηλιαχτίδα μου σε ρόζισα!

Ναντιούλα μου πολύ λυπάμαι που πέρασες όλο αυτό!Χαίρομαι όμως που όλα πηγαίνουν καλά κ είμαι σίγουρη πως θα πάνε ακόμα καλύτερα!!

ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ τώρα λοιπόν!Μια κοπέλα που γνώρισα στο νοσοκομείο όταν νοσηλεύτηκα,μου είπε πως νοσηλευόταν γιατι είχαν σπάσει τα νερά της στον 6ο κιομως καταφερε πάλι ο σάκος να γεμίσει αμνιακό υγρό! ;) Να ακολουθείς πιστα τις οδηγίες του γιατρού!!!

Φιλιά σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναντια μου μήπως είναι ώρα να κάτσεις να ξεκουραστείς,εγω σταμάτησα κ δεν ξερεις πόσο διαφορετικά νοιώθω.. εύχομαι όλα να πάνε όλα κατ ευχή! Είμαι σίγουρη οτι όλα α πάνε καλά

2012.pngMake a pregnancy ticker

J5Q7p2.png

ugTTp2.png

sD1wp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnspera se oles tis koilitses

nantia m 3EKOYRASH auto einai t mono giatriko!!!!

didumomanoules egw snmera pnga gia upernxo aurio mpainw stnv 26n evdomada kai oi mikres m einai 763gr & 826gr pws mas vlepetai??8elw tn gvwmn sas!!!

episns alln mia erwthsoula exete kataln3ei se karotsi??k an nai ti 8a protimnsete???ax von8nste me!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΤΙΑ μου δοκσα το θεο ολα καλα τωρα!!!!καλυτερα να παρεις αναρωτικη.....θα νιωσεις τελειως διαφορετικα!!!ξεκουρασει και αρκετο νερο!!!!!

evatsi μου το καροτσι που πηρα ειναι 3 σε 1,τραβελ που γινετε καθισμα αυτοκινητου για ενα χρονο,πορτ μπεμπε,και το κανονικο!!!εχει πολλες μαρκες που ξεκινανε απο 350 ευρω και φτανουν μεχρι 900 ευρω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγκυουλες καλησπερα.

Ναντια ολα καλα να πανε κοριτσι μου. ξεκουρασου και ακολουθα τις οδηγιες του γιατρου σου.

Χρυσα μου το πηρα το χαρτι. πηγε να μου το παιξει δυσκολος οτι ειναι νωρις και τα γνωστα αλλα τελικα ....τα καταφερα. ουφ παει κι αυτο.

εγω κατα τ αλλα καλα δοξα το Θεο . πλησιαζουν οι μερες για το ραντεβου μας. ανυπομονω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evatsi δεν θυμαμε τι μαρκα ειναι το καροτσι οταν παω στο μαγαζι θα σου πω!!!!ειναι 3 σε 1 και το βρηκα σε προσφορα 380 ευρω!!!και εχει δωρο την τσαντα τις κουνουπιερες και το πλαστικο για την βροχη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsiaaa!!!

mam nantiaa kalh anarwsh na sou euxithw kai eyxomai oollaaa na pane poly kalaaa!!!!

koritsia to mwro prepei na to niwtheis sinexeia???egw akoma den to exw niwsei kala kala mono otan ksaplwnw kai kathomai kapws ksaplwta to katalavainw alla kai pali oxi poly entona!einai anisixitiko lete??? o giatros me eipe 20h me 22h tha to niwsw... :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναντιακι,ολα καλα θα ειναι απο δω και περα!!!!μην ανησυχεις!!!!!!κι εγω κουραζομαι πολυ με τη μικρη και εχω αυξημενα υγρα....να σου πω την αληθεια φοβαμαι λιγο γιατι ουτε εγω πολυκαταλαβαινω το μικρουλι....σε 2 μερες εχω β επιπεδου να δουμε...εχω πολυ αγχος ομως.... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας!!!Ναντια μου πραγματικα σοκαριστηκα με αυτο που σου συνεβη.Ειναι ενας απο τους μεγαλυτερους φοβους μου και αυτος γιατι μπορει να συμβει χωρις καλα καλα να το καταλαβεις οπως εγινε με εσενα.Πραγματι ο Θεουλης ομως ειναι μεγαλος.Ελπιζω να πηρες αποφαση οτι η δουλεια τελος για εσενα μεχρι να γεννησεις!!Μην ρισκαρεις αλλο.Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα απο εδω και περα.Θα σε εχω στη σκεψη μου και στην προσευχη μου γιατι μπορει να μην εχω ξαναγγενησει αλλα απο αγωνια και επιπλοκες ξερω καλα ολον αυτο τον καιρο.Κοριτσια ευχομαι και σε εσας τις υπολοιπες να εχετε ηρεμια τις υπολοιπες ημερες-που νομιζω οτι ειναι απο τα πιο σημαντικα πραγματα στην εγκυμοσυνη μας.Καλοσοριζω τα καινουρια κοριτσια και ευχομαι μονο καλα νεα και για τις υπολοιπες.Παρασκευη φτανει και εμενα η Β επιπεδου.Καντε προσευχουλα και για μενα!!!Μωρουδενια απο την αλλη εβδομαδα θα παιζετε σαλαμακια με το μικρουλι σου μην ανησυχεις ,εμενα εδω και 2-3- ημερες αρχισε να φαινεται και λιγο εξωτερικα οταν κλωτσαει και εκει που δινει ρεστα ειναι οταν η μανουλα του ερχεται η ωρα να κανει την ενεση της!!!Πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!μαμ ναντια ευχομαι να ειναι ολα περαστικα κοπελα μου...στεναχωρηθηκα με το μηνυματακι σου..αλλα ευτυχως ολα πηγαινουν καλα και αφου το αμνιακο αυξανεται δεν υπαρχει καμια αμφιβολια ολα πηγαινουν καλα!στη δουλεια ας τους να παραμιλανε και κατσε σπιτακι σου επιτελους.ειναι υποχρεωμενοι να το δεχτουν.

εγω εκανα τη β επιπεδου,ολα καλα με το μωρακι ειναι κοριτσακι και τελικα η πητ μου ειναι 18 απριλη!

ευχομαι και στις υπολοιπες που θα κανετε β επιπεδου ολα να ειναι καλα,που θα ειναι δηλαδη!μην αφησετε το αγχος να σας παρασυρει γιατι η ολη εξεταση διαρκει αρκετη ωρα και ειναι ενα ονειρο!θα δειτε καθε σημειο απο το μωρακι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Πως είστε?

Ναντια μου φτανει που αποκλειστηκε η λοιμωξη και το χειροτερα , τωρα που θα ξεκουραζεσαι ολα θα πανε πολυ καλα. Εχεις τη θετικη σκεψη και ενεργεια απο μενα !!

Mumbasha ευχομαι το Χριστουγεννιατικο δωρο για σενα να ερθει την Παρασκευη μνε τα καλα αποτελεσμα απο τη β επιπεδου!

Μπεμπακος πολυ χαρηκα με το αποτελεσμα σου, να υποθεσω οτι με το ινομυωμα κανενα προβλημα σωστα? Αντε μπραβο!!

Evatsi μου καλωσηρθες στην παρεα μας και ευχομαι με το καλο να χαρεις τις ζουζουνες στην αγκαλια σου!!

Εγω εκανα την καμπυλη χθες, στο αιμα δε βρεθηκε τιποτα , μονο στα ουρα βρεθηκε ζαχαρο μου ειπε ο υπευθυνος εκει αλλα μαλλον οφειλεται λογω εγκυμοσυνης, δεν ειναι κατι ανησυχητικο.Εκανα και μια γενικη αιματος Βρεθηκε και χαμηλο σιδηρο και τα επακολουθα, χαμηλα ερυθρα και αιμοσφαιρινη οποτε το συμπληρωμα δεν το γλυτωνω. Σε μια εβδομαδα που θα παω στο γιατρο θα μου πει.

Σας φιλω γλυκα και ευχομαι ενα ομορφο Σαββατοκυριακο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nm0113 τελικα δεν υπηρχε ινομυωμα!κι ο γιατρος δε μου ειχε πει 100% οτι ειναι ινομυωμα.τωρα ευτυχως επιβεβαιωθηκε!αληθεια πως σε λενε?εχεις δυσκολο ψευδονυμα γι'αυτο σε ρωταω να σε λεμε με το ονομα σου!εχω ξαναρωτησει νομιζω μη με παρεξηγεις αν δεν ειδα την απαντηση,ειμαι λιγο στο τρεξιμο τελευταια και εχω χασει συζητησεις σας!

evatsi μπηκα βιαστικα το πρωι και δε σε καλωσορισα!με το καλο να υποδεχτεις τις κορακλες σου?τελεια τα διδιμακια!

Mumbasha και grousi καλη επιτυχια για τις β επιπεδου σας,κανει καμια αλλη αυτες τις μερες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη χριστουγεννιάτικη εβδομάδα !!! [smilie=icon_santa.gif]

Μπεμπακος το ονομα μου ειναι Νικολέττα, δε θυμαμαι αν με ειχες ρωτησει προηγουμενως και ξεχασα να σου απαντησω, τελοσπαντως μπορεις να με λες οτως θες!

Grousi περιμενουμε τα νες σου απο τον υπερηχο!

Τα λεμε αργοτερα, φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη χριστουγεννιάτικη εβδομάδα !!! [smilie=icon_santa.gif]

Μπεμπακος το ονομα μου ειναι Νικολέττα, δε θυμαμαι αν με ειχες ρωτησει προηγουμενως και ξεχασα να σου απαντησω, τελοσπαντως μπορεις να με λες οτως θες!

Grousi περιμενουμε τα νες σου απο τον υπερηχο!

Τα λεμε αργοτερα, φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!

ΜΑΜ ΝΑΝΤΙΑ πολυ στεναχωρεθηκα με την περιπετεια σου, ευτυχως δεν ειναι κατι πολυ σοβαρο και με λιγη ξεκουραση θα διορθωθει...εντωμεταξυ πριν διαβασω το μην σου ειχα τις ιδιες σκεψεις και φοβιες με την γκρουσι καθως τελευταια βλεπω αρκετουτσια υγρα (οχι κολπικα) και φοβαμαι μηπως χανω αμνιακο υγρο...συν τοις αλλοις το μωρο το αισθανομαι αλλα οχι τοσο εντονα οσο αλλες φορες και οχι με την ιδια συχνοτητα....μπορει μονο1 ή 3 φορες την ημερα ας πουμε και καποιες φορες τοσο ανεπαισθητα που δεν μπορω να διακρινω αν ηταν οντως το μωρο..εχω τη β επιπεδου την ΤετΡΤΗ και εχω πολυ αγωνια....ουφφφφφφφφφ μακαρι να ναι ολα καλα...εγω ουτως ή αλλως παντως θα σταματησω απο τον καινουριο χρονο απο τη δουλέια.αχχχχχχχχχ....θα με φαει η αγωνια.

Γκρουσακι περιμενουμε με αγωνια νε α σου!ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!!!!!!!!1αντε να δουμε και τι φυλο εχεις τελικα!!!!!!!!!!!!

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΟΜΟΡΦΕΣ

ΟΛΑ ΚΑΛΑ??Δ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΟΟΛΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΥΓΡΑ??

ΓΤ Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ Τ ΓΙΑΤΡΟ Μ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ :!:

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες καλημέρα!

Πως είμαστε σήμερα? Περαστικά σε όλες τις αδιαθετούλες και καλή ξεκούραση σε όσες σταμάτε από τη δουλειά. mam nantia, δόξα το Θεό ήταν καλό το τέλος της περιπέτειάς σου. Ξεκουράσου τώρα και ενημέρωνέ μας για την πορεία σου...

evatsi, καλώς μας ήρθες και με το καλό να αγκαλιάσεις τις κοριτσάρες σου!!!

Τα δικά μου νέα δεν είναι και πολλά. Μονάχα ένας ελαφρύς πονοκέφαλος με ταλαιπωρεί, και φυσικά η μέση αν τολμήσω να κάνω καμιά δουλειά. Το μεγάλο το σοκ το έπαθα όταν ανέβηκα στην ζυγαριά!!!! έχω πάρει μέχρι στιγμής 9-10 κιλά και ακόμα δεν μπήκα καλά-καλά στον 7ο. Φαντάζομαι πόσα θα πάρω το 3ο τρίμηνο και με πιάνει σοκ! Και να πω πως πρίστηκα.... τίποτα...μόνο μια κοιλιά έχω. Εσείς πως τα πάτε με τα κιλάκια σας?

Καλά αποτελέσματα σε όλες τις όμορφες κοιλίτσες που έχουν την β'επιπέδου τους αυτή τη βδομάδα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστω πολυ πολυ για τις γλυκίες ευχές σας και για την θετική σας σκέψη!!! Καλα με την δουλεια τέλος, ο γιατρός μου δεν σηκώνει κουβέντα, ασε που και εγω με το σοκ που έπαθα εκείνη την μέρα ούτε με έμοιαζε τι θα πουν απο την δουλεια... Αλλα για να μην είμαι και αχαριστη, απο την πρώτη στιγμή το αφεντικό μου είπε, μην σκέφτεσαι τπτ μόνο η υγεία σου και η υγεία του παιδιού σου μετράει...

Και εγω την Πέμπτη είναι να πάω να κάνω την επαναληπτική β'επιπεδου και ελπίζω να έχει αυξηθεί και άλλο το αμνιακό και αυτη να την απόλαυσω πιο πολυ γιατί στην πρώτη ήμουν τόσο παραζαλησμένη που νόμιζα ότι με είδε για 5 λεπτά ενω με είχε 1 ώρα και κάτι... Πάντως για υγρα που ρωτάτε, εγω δεν είχα πολλα υγρα, ισα ισα λίγο λίγο στο εσωρουχο μου αλλα κάθε μέρα απο τότε που έμεινα έγκυος και τωρα με με την ξαπλα εστω και αυτα μειωθηκαν.Και όταν τον ρώτησα πως και δεν φάνηκε νωρίτερα μου είπε ότι τώρα φαίνεται γιατί αρχίζει μεγαλώνει το μωρό. Αλλα μην αγχωνεστε βρε κορίτσια μου, δεν σημαίνει ότι όλες ίδια θα έχουμε! Αφήστε που εγω είχα και ζαλαδες έντονες, κόπωση, καταβολή και ταχυπαλμιες. Πάντως εγω αυτο που θα σας πω είναι ξεκούραση και μην το παίζεται παλικάρια, ειδικά τα κορίτσια που έχουν και μικρά παιδάκια.Γκρουσι τι έγινε τελικά στην β'επιπεδου;

Αυτές τις μέρες αρρώστησε και ο μικρός μου, πυρετο και γκρίνια, ιωσουλα είναι και το πολυ σε τρεις μερουλες θα είμαστε περδικαριοι!!!

Νικολέτα μάλλον θα σου αυξήσει το σίδηρο, αλήθεια πόσο παίρνεις τώρα;

Χαρα ο πονοκέφαλος μάλλον λόγω ορμονών είναι... Και εγω που είχα μια περίοδο κάθε μέρα είχα ρωτήσει και μου είχε πει αυτο μάλλον ευθύνεται.

Μυμβασα τώρα που είμαι ξάπλα εσένα σκέφτομαι που είσαι και εσυ σε αυτη την κατάσταση για ένα τρίμηνο τώρα. Δεν σηκώνεται καθόλου; Εμένα τώρα στην αρχη μου είπε ότι η μόνη διαδρομη μου θα είναι απο το καναπέ στο κρεββατι και μέχρι την τουαλέτα. Για αργότερα ανάλογα πως θα πάω θα δούμε... Κατ'επεκταση έχω συνέχεια κάποιον παρέα μου για το μωρό.

Χρυσα , Χριστίνα , μωρουδενια σας φιλω και επίσης άμα ξέχασα καμμιά συγνώμη..

Φιλακια σε όλες και στις κοιλιτσες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναντιουλα μου καλημερα.Πολυ χαιρομαι που μπηκες και μας εγραψες τα νεα σου.Σε ειχα συνεχεια στο μυαλο μου.Εγω τους πρωτους 2 μηνες πηγαινα μονο μεχρι το μπανιο.Τον τελευταιο μηνα σουλατσαρω και στο υπολοιπο σπιτι και σηκωνομαι για φαγητο στην κουζινα.Μην ανησυχεις,ο καιρος περναει,και νομιζω οτι το δυσκολο περασε.Οποτε θελεις παρεουλα εγω ειμαι παντα ονλαιν.Εγω ξεκιναω και ινσουλινες γιατι το ζαχσρο ανεβαινει.Μπορει καπιος να μου βρει αυτον που ειπε οτι η εγκυμοσυνη ειναι η πιο μαγικη εποχη για τη γυναικα???????????????????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mubasha σε καταλαβαίνω απόλυτα.Και γω ξεκινησα ινσουλινες απο αρχες του μηνα...οπως και στον γιο μου.εχω βαρεθει να μετριεμαι, να τρυπιεμαι....στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ηταν χειροτερα γιατι λογω αποκολλησεων εκανα και ενεσεις προγεστερονης και ειχα μεινει 3 μηνες στο κρεβατι.

Δεν μου αρεσε η περιοδος της εγκυμοσυνης με την εννοια πως ηταν πολυ αγχωτικη περιοδος στη ζωη μου....ξερετε ωσπου να το δω ειχα τρομερο αγχος.

Αυριο εχουμε β επιπεδου....

Μαμ ναντια ευχαριστουμε για το κουραγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλακι μου εγω κανω και ενεσεις ηπαρινης το τελευταιο τριμηνο ηδη και θα κανω μεχρι το τελος καθημερινα,γιαυτο μου την εχει δωσει με τη δηθεν μαγικη εποχη της εγκυμοσυνης.Εφιαλτης ειναι!!!!Ανυπομονω να γεννησω να παρω το αγορακι μου αγκαλια και να τελειωσουν ολα τα υπολοιπα!!Ειχα δει σε καποιο αλλο ποστ οτι ειχες προβλημα και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη και παμε και στον ιδιο ενδοκρινολογο απο οτι ειδα.Ελπιζω να αποδειχθει τοσο καλος οσο λες γιατι εμενα δεν μου εδωσε καλη εντυπωση αρχικα.Καλη επιτυχια στη Β επιπεδου θα σας πω κι εγω νεοτερα την Παρασκευη που θα κανω τη δικη μου.Πολλα φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα βρε κορίτσια, εγω στην πρώτη την εγκυμοσύνη παρ'ολα τα προβλήματα, συσπασεις εμετους μέχρι τέλους, γουσταρα πολυ που ήμουν έγκυος... Και καμαρωνα την κοιλιτσα μου και όλο σουρτουκια ήμουν που λέμε και εδω... Αλλα και τώρα με την ξάπλα δεν με πειράζει γιατί είναι για το καλο του σποριού μου... Μονο που εχασα τισ βολτιτσεσ μου....Πάντως βρε κορίτσια μπράβο σας για το κουράγιο σας με αυτές τις ενέσεις, και η αδερφή μου κάνει ηπαρινη, και ασχέτως του επάγγελματος μου δεν μου αρέσει καθόλου να τρυπιεμαι... Άντε πασχαλακι θα κανείς και την β'επιπεδου αύριο και θα ηρεμησεις λίγο! Χρόνια πολλα και τον μικρουλη σου!!! Έχετε γενέθλια σήμερα ε;; Και μην τον σηκωνεις και πολυ πολυ, ξέρω είναι δύσκολο αλλα δεν επιβαρύνεσαι και εσυ μωρέ παραπάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...