Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!!!!!!αρχιζουμε!!!!!!!


Recommended Posts

καλημέρα σας...

εγω απολαμβάνω την πρωινή μου πορτοκαλάδα με τα πρωινα χαπάκια μου...ο καιρός εδω είναι λίγο μουντός αλλά κρύο δεν πολύ έχει..

αύριο πρωί πάω για αιματολογικές εξετάσεις και δευτέρα πρωι αυχενική!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κ απο εμένα!

Πώς είστε σήμερα?

Μαριάννα μου καλωσήρθες στην παρέα μας!Να σου ζήσει ο μικρούλης σου για εχθές κ με το καλό να υποδεχτείτε κ το νέο μέλος!

Νάντια στρώσατε τα χαλιά ε?Αν έχεις μωρό έτσι είναι κ θέρμανση θα ανάψεις απο νωρίς κ χαλιά θα στρώσεις.Εγώ φέτος λέω να μην τα στρώσω τα χειμωνιάτικα γιατί είναι πολύ μεγάλα κ πολύ βαρυα..Θα έχω τα καλοκαιρινά μου για να μπορώ να καθαρίζω πιο εύκολα!Ίσως να τα βάλω μόνο για τα Χριστούγεννα,θα δω..

Όσο για την αναρρωτική,αν πονάς μην το παίζεις ήρωας,να πάρεις άδεια!!!Δεν μπορούμε να τα κάνουμε κ όλα!Εγώ γύρισα στην δουλειά γιατί νιώθω καλύτερα κ δεν πονάω καθόλου,έτσι κ με ξαναπιάσει εννοείτε πως θα κάτσω σπίτι..

Μπεμπάκος μου πολύ χαίρομαι που όλα ήταν καλά.Τις αιματολογικές τις πήρες?Κοριτσάκι ε?Είχα ανησυχήσει λίγο,απο τις 4 "γνωστες" που είμαστε κοντά στην εγκυμοσύνη όλες αγόρια έχουμε "μαλλον"!!Να βγει κ κανένα κοριτσάκι.. :lol::lol:

Μωρουδένια κ εμένα απο την αρχή φούσκωσε η κοιλίτσα.Ήμουν στην 9η εβδομάδα θυμαμαι κ έδειχνε σαν να είμαι στον 4ο-5ο μήνα!!!!Εννοείτε πως δεν μπορούσα να με ακουμπάει τίποτα εκεί,ευτυχώς είχα ρούχα εγκυμοσύνης απο την προηγούμενη εγκυμοσύνη κ έτσι βολεύτηκα.Ήταν κ το καλοκαιρι κ φορούσα κ φουστανάκια.Τα ρούχα μου τα αποχαιρετησα απο πολύ νωρίς!Τώρα πάλι δείχνω πολύ περισσότερο απ'ότι είμαι,έτσι ήμουν όμως και στην πρώτη.Παίζει ρόλο κ το πεπτικό σύστημα,το έντερο.Τις τελευταίες μέρες είχα εντυπωσιακή ανάπτυξη :oops::lol::lol: Να δω πού θα φτάσω!!

Χριστίνα μου την αμνιο πότε θα την κάνεις? Εδώ σε εμάς ο καιρός το πρωί ήταν χειμωνιάτικος,τώρα βλέπω όμως ότι ανεβαίνει η θερμοκρασία κ έχει βγει ο ήλιος για τα καλά!Μέχρι 23 λένε θα φτάσει πάλι.Να προλάβω να βαλω κανένα πλυντήριο.. :D Απο αύριο θα χαλάσει πάλι..

Ουφ σαν να έγραψα πολλά,σας αφήνω να κάνω καμια δουλίτσα,εδώ γύρω θα είμαι..

Φιλιά σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα!!!

ναι mam nantia kai egw pathainw krampes!!!kai sta xeria!moudiazoune ta xeria mou..eidika to vrady!!kai sta podia!

den kserw giati...!mipws epeidi den kinoumaste poly??? :roll::roll::roll: '

xrysa entaksei oxi kai etsi!!apla san na pire mia klisi!!!

kai egw agorasa rouxa egkimosinis!!!2 pantelonia kai ena forema!!kai egw apoxoristika ta tzinakia mou....! :( alla den peirazei!

ninou kala pou mou to thimises!!!filicine den pira !!!trexwwwwwwwww :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σας...

εγω απολαμβάνω την πρωινή μου πορτοκαλάδα με τα πρωινα χαπάκια μου...ο καιρός εδω είναι λίγο μουντός αλλά κρύο δεν πολύ έχει..

αύριο πρωί πάω για αιματολογικές εξετάσεις και δευτέρα πρωι αυχενική!!!

Καλημέρα!!

Μια πορτοκαλαδίτσα θα την έπινα ευχαρίστως!

Την πάτησα αυτην την φορά,πήρα γύρω στα 5-6 κιλά πορτοκάλια κ δεν μου βγήκαν καθόλου καλά :( τζαμπα τα λεφτά..

Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου!!Με το καλό η αυχενική!!Γιατί δεν περίμενες να πας μια κ καλή για αίμα κ θα πας δυο φορές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και τα χρόνια πολλά του μικρού μου.Εύχομαι και σε σας ότι επιθυμείτε.

xristinamix από ότι ξέρω οι κράμπες δείχνουν έλλειψη μαγνησίου,στον Δημητράκη μου έπαιρνα καθημερινά μαγνήσιο από την12 εβδομάδα γιατί βοηθάει και στις συσπάσεις της μήτρας.

Τώρα για την κοιλίτσα mwroudenia και εμένα έχει αρχίσει και φαίνεται σχεδόν από την αρχή,έτσι το ψιλιάστηκε η κουμπάρα μου και ρώτησε ενώ δεν της είχα πει τίποτα γιατί όσο να ναι ήθελα να το μάθουν όλοι αργότερα που θα είναι σίγουρα όλα καλά,Μάλιστα μια κυρία προχθές στην τράπεζα που περίμενα την σειρά μου με ρώτησε κιόλας αν ήμουν,άρα έχει αρχίσει και φαίνεται και στους άσχετους.

ninou τι εννοείς ότι θα πληρώνουμε δεν έχω ακούσει τίποτα ,δηλαδή τζάμπα άλλαξα τον γιατρό μου και έψαξα να βρω στο Αλεξάνδρας;Για γράψε μας περισσότερες πληροφορίες αν ξέρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΑΩ ΟΔΥΣΣΕΙΑ.ΣΤΙΣ 30-9 ΕΚΛΕΙΝΑ ΤΗΝ 10 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΦΕΥΓΑΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΝΑΣ ΓΕΡΟΣ ΚΑΥΓΑΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΤΑΡΑΞΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΞΑΦΙΚΗ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ.ΕΦΥΓΑ ΣΦΑΙΡΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΧΕΔΟΝ ΧΛΩΜΙΑΣΕ ΟΤΑΝ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΣΑΚΟΣ ΚΡΕΜΕΤΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΛΩΣΤΗ.ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΑΜΕΣΩ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΠΛΗΡΗ ΑΚΙΝΗΣΙΑ.ΦΤΑΝΟΝΤΑΣ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΞΑΠΛΣΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΑΙΜΑ ΕΙΧΕ ΛΙΓΟΣΤΕΨΕΙ ΑΙΣΘΗΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΙΑ ΑΚΑΤΑΣΧΕΤΗ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ,ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΑΚΑΤΑΣΧΕΤΗ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΤΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΚΑΙ ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΡΕΑ ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ ΚΑΘΩΣ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΠΑΩ ΓΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ.ΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟΓΡΑΦΗΜΕ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΠΑΛΕΥΕ,ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΚΑ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΣΕ ΠΛΗΡΗ ΑΚΙΝΗΣΙΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ.3 ΜΗΝΕΣ ΠΛΗΡΗΣ ΑΚΙΝΗΣΙΑ(ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ) 9 ΟΥΤΡΟΤΖΕΣΤΑΝ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΝΕΣΗ ΗΠΑΡΙΝΗΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΓΕΝΝΑ.ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΡΑΤΑΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΣΤΗ ΜΟΥ...ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MUMBASHA μου εύχομαι όλα να πάνε καλά κοριτσάκι μου!Φαντάζομαι πόσο δύσκολα μπορεί να είναι!

Το μικρούλι σου φάνηκε μαχητής-μαχήτρια απο τώρα.Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να τα καταφέρετε μέχρι τέλους!Όσο μπορείς(το ξέρω πως είναι πολύ δύσκολο) διώξε τις κακές σκέψεις και σκέψου θετικά πράγματα..Καλά κάνεις κ έχεις πίστη,χωρίς αυτην δεν πορευόμαστε!Κ εμένα η πίστη μου με βοήθησε κ με βοηθάει ακόμα.

Εύχομαι σύντομα να μας έχεις ευχάριστα νέα,πως ξεπέρασες τα προβλήματα κ συνεχίζεις ήρεμη πλέον..

Έχεις όλη μου την θετική ενέργεια!!Όλα να πάνε καλά κουκλίτσα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τα ρούχα είναι πρόβλημα :( Είχα και μια μανία να έχω όλα μου τα παντελόνια και δη τα τζιν εφαρμοστά και τώρα δεν έχω τι να βάλω- όχι ότι δεν μου κάνουν αλλά με πιέζουν και δεν αντέχω!Και δεν θέλω να αρχίσω από τώρα να αγοράζω ρούχα γιατί κάθε βδομάδα θα θέλω κι άλλα!!

MUMBASHA λυπάμαι πολύ κοριτσάκι μου!!!!Αλλά το μικρό σου απέδειξε ότι θέλει να σας επισκεφτεί και το παλεύει οπότε να σαι ήρεμη και να πιστεύεις ότι όλα θα πάνε καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MUMBASHA εύχομαι να πάνε από εδώ και πέρα όλα καλά κορίτσι μου , που θα πάνε σίγουρα.Πάρα πολλές κοπέλες κατάφεραν με πλήρη ακινησία να φέρουν στο κόσμο υγιέστατα παιδάκια.Θα ταλαιπωρηθείς λιγάκι αλλά αξίζει!!!!!!Να σκέφτεσαι πάντα θετικά γιατί έχεις ένα σποράκι που δεν παραδίδει εύκολα τα όπλα.

Τελικά αξίζει να περνάει κανείς τέτοια ταλαιπωρία και να κινδυνεύει να χάσει ότι πολυτιμότερο έχει εξαιτίας της δουλειάς του.Τα πέρασα και εγώ στον Δημητράκη μου με την δουλεία μου.Καλά δεν τους ένοιαζε καθόλου που ήσουν έγκυος;Άνθρωποι είναι αυτοί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mumbasha τι ήταν αυτό που έπαθες..καλή δύναμη και εχε πιστη οτι όλα θα πάνε καλά και θα έχεις αγκαλιά το μικρό σου σε λίγες μέρες...

πάντως αυτό είναι μάθημα για όλες μας οτι η ψυχική μας ηρεμία είναι πάνω από όλα..και εγω σε κάποια φάση έριξα ένα απίστευτο καυγά με έναν βλάκα στο ταμείο μου και έφυγα απο εκεί τρέμοντας και κλαψουρίζοντας..για να καταλάβετε με σύγχυσε τόσο πολύ που πρώτη φόρα έβρισα άνθρωπο σε υπηρεσία..αλλά δεν άξιζε.. αυτός θα παραμείνει βλάκας και εγώ τώρα έχω το σπόρι μου πάνω απο όλα..

χρύσα αύριο θα κάνω τις αιματολογικές του μήνα...δηλ μου έχει γράψει γενική αίματος, γενική ούρων, σάκχαρο και ουρία. και θέλω να τις κάνω αύριο ώστε να τις έχω μαζί μου την Δευτέρα το πρωί.

Δευτέρα με την αυχενική η γιατρός μου θα μου πάρει αίμα για το ΠΑΠ-Α (σωστά το λέω???) και θα το στείλουμε για ανάλυση Αθήνα και παρασκευή θα έχουμε τα αποτελέσματα..αθάνατη επαρχία...

μαριάννα ξέρω οτι έχει βγει ένα φεκ το οποίο ουσιαστικά τιμολογεί κάθε επέμβαση που γίνεται σε δημοσίο νοσοκομείο.

http://didefth.gr/lows/fek_2011_1702b.pdf αυτό ειναι το φεκ και σελ 23413 ειναι οι γυναικολογικές επεμβάσεις.

κάποιες λένε οτι είναι τιμοκατάλογος για τα ταμεία και όχι για εμάς..κάποιες άλλες λένε οτι θα πληρώνουμε το ποσό που αναγράφεται ανάλογα με τον τοκετό και μετά θα περιμένουμε απο τα ταμεία μας να πάρουμε ότι είναι να πάρουμε. κάποιες ήδη μίλησαν με τις μαιευτικές κλινικές που πρόκειται να γεννήσουν για νά μάθουν τι παίζει..

δυστυχώς δε ξέρω παραπάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mumbasha πάντως τα ούτρο βοηθάνε τα άτιμα πάρα πολύ...εγω τα έπαιρνα καθαρά προληπτικά...και πάλι έχει όλη την θετικη μας ενέργεια να πάνε όλα καλά..το σποράκι σας είναι μαχητής... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχατε παρατηρήσει ότι με την προγεστερόνη ανοίγει η όρεξή σας;;; Εγώ έπαιρνα γιατί είχα παρουσιάσει ένα αιματωματάκι και τώρα σιγά σιγά την κόβω και βλέπω την όρεξη να μειώνεται άρα μήπως ήταν αυτό αυτό που είχε ανοίξει έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Μια πορτοκαλαδίτσα θα την έπινα ευχαρίστως!

Την πάτησα αυτην την φορά,πήρα γύρω στα 5-6 κιλά πορτοκάλια κ δεν μου βγήκαν καθόλου καλά :( τζαμπα τα λεφτά..

Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου!!Με το καλό η αυχενική!!Γιατί δεν περίμενες να πας μια κ καλή για αίμα κ θα πας δυο φορές?

χρύσα εγώ με την πορτοκαλάδα ήμουν χρόνια μαλωμένη..άντε στο τσακίρ κέφι να έτρωγα κανενά πορτοκάλι και να έπινα λίγο χυμό... τρελές καούρες

αλλά τώρα ξέρω οτι με βοηθάει με το χαπάκι του σιδηρου..παίρνω το gyno tardyferon ένα την ημέρα μαζί με το πρωινό φελισίν..απλά για να μην έχω καούρες παίρνω την αμίτα χαμηλή οξύτητα..απο το τίποτα..

και όσο θυμάμαι ποσό το κορόιδευα όταν είχε πρώτο βγει αυτός ο χυμός..αλλά να που τώρα με έχει βολέψει.

όποτε πλέον έχει καθιερωθεί.κάθε πρωί ένα ποτήρι χυμό μαζί με τα δύο χαπάκια και μετά απο μία ώρα παίρνω το μαγνήσιο και τρώω το πρωινό μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχατε παρατηρήσει ότι με την προγεστερόνη ανοίγει η όρεξή σας;;; Εγώ έπαιρνα γιατί είχα παρουσιάσει ένα αιματωματάκι και τώρα σιγά σιγά την κόβω και βλέπω την όρεξη να μειώνεται άρα μήπως ήταν αυτό αυτό που είχε ανοίξει έτσι;

εγω τώρα την σταματάω σιγά σιγά..βέβαια εγώ είμαι φαγανό παιδάκι απο πάντα.. :lol::lol:

τώρα θα εχώ το νου μου να δω αν θα αλλάξει κάτι..αν και να πω την αλήθεια λίγο έχω αρχήσει να αγχώνομαι με το βάρος και προσπαθώ να κόψω το φαί..δεν με παίρνει να βάλω κιλά... :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο εμένα κορίτσια!!! Δεν είμαι στα καλα μου σήμερα αλλα τα δικα μου αργότερα...

Mubasha κουράγιο κοπέλα μου και απο εδω και πέρα σου εύχομαι να σου πανε όλα κατ'ευχην!! Το σποράκι σου όπως είπαν και τα κορίτσια είναι μαχητής και όπως σας δίνει να καταλάβατε ήρθε για να μείνει!!!! Καλη συνέχεια και να μπαίνεις που και που να μας λες τα νεα σας!!!

Χρυσα για την αναρρωτικη το σκέφτομαι γιατί αν θα λειψω, επειδή είμαι μόνη μου στο εργαστήριο, θα πρέπει να πάρει αντικαστατρια και δεν θέλω να ξεκινήσω απο τώρα γιατί ιδιώτης γαρ και ένα άγχος το έχω... Ακόμα αντέχω... Θα δείξει...

Νινού άντε καλα αποτέλεσματα και με το καλο η αυχενική... Εμείς θα πάμε 24/10 και ανυπομονω!!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια τα φιλω ένα ένα να μην γράψω ονόματα και ξεχάσω καμμιά.

Και τώρα θα σας πω τον πόνο μου... Στο τέλος θα με πείτε και παραπονιαρα αλλα βρε κορίτσια τι να κάνω;; Πραγματικά τον τελευταίο καιρο άρχισα να μην την παλεύω... Χθες το βλασταρακι μου αποφάσισε να ξυπνήσει 5 φορές και εκτός αυτού απο 3:30 μέχρι τις 5 δεν κοιμόταν με τπτ!!! Δεν θέλει να κοιμηθεί με τπτ στο κρεββατακι και δεν μπορώ να τον έχω όλο στο κρεββατι μας γιατί και σωστο δεν ειναι και με κουράζει και αυτο, αλλα τι να κάνω; Πρέπει να κοιμηθώ γιατί το πρωι δουλεύω κιόλας... Με τις αναγουλες τα ίδια και έχουν αρχίσει να σπάνε και τα νεύρα μου... Χθες βράδυ είπα να φάω λίγες πατατουλες γιατί τις ζήλεψα και την πάτησα, μέχρι τις 1 έκανα εμετο... Κανονικά ξέρω δεν πρέπει να γκρινιαζω και να παραπονιεμαι, και λέω δόξα το Θεό που πανε όλα καλα με την εγκυμοσύνη μου, και ότι αλλα κορίτσια να όπως η mumbasha τραβάνε γερά λούκια, αλλα βρε κορίτσια δεν μπορώ, σε κουράζει και αυτο συνέχεια.. Σας τα λέω γιατί με καταλαβαινετε. Ουφ τα είπα πάλι η κλαψιαρα... Ευχαριστω που με ακούτε...

Για την κοιλιτσα που λέτε και εμένα άρχισε να φαίνεται και να φοράω ρούχα απο την προηγούμενη εγκυμοσύνη! Βέβαια μια μικρή μπακιτσα την είχε είναι η αλήθεια και ας έχασα 13 κιλά πριν μείνω έγκυος αλλα έχει αρχίσει να σκλυραινει τώρα! Αυτά κορίτσια μου!! Καλα κουράγια και φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και εγώ έπαιρνα ουτρο λέτε για αυτό να τρώω τόσο πολύ :lol: .Πάντως και εγώ πέρα από την πλάκα τώρα που έχω 2 μέρες που τα έκοψα νιώθω επιτέλους ότι χορταίνω.Τις προηγούμενες έτρωγα και ένιωθα πως δεν έχω πάτο!!!Φανταστείτε ένα μεσημέρι τρώω κανονικά το φαγητό μου και στο καπάκι με παίρνει ο άντρας μου να βγούμε για φαγητό έξω,δεν του λέω ότι έχω φάει ήδη γιατί μου φωνάζει όταν τρώω πολύ και είπα να το παίξω καλή αφού δεν θα έτρωγα μεγάλη ποσότητα "ότι και καλά προσέχω".Έλα μου ντε που όταν άρχισαν να έρχονται τα φαγητά ,τα έφαγα όλα κανονικότατα και δεν ένιωθα καθόλου σκασμένη :lol: !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninou μην νομίζεις κ εγώ 2-3 χρόνια έχει που ξεκίνησα να στίβω πορτοκάλια κ αυτο στην εγκυμοσύνη.Δεν το συνήθιζα.Ξεκίνησα να πίνω χυμό,όταν αρραβωνιασμένη ανεβαινα πάνω στην πεθερά μου να ετοιμάσω σαντουιτς για την δουλειά (δεν είχα κάτω κουζίνα) και μας είχε πάντα φρεσκοστυμμένο χυμό για όλους! Εγώ πρωί-πρωί είχα μάθει με το καφεδάκι μου κ το τσιγαράκι μου.. :lol: Πάνε αυτα πια..Τώρα χυμούλι κ πρωινό..

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έπινα το μαγνήσιο με τον χυμό motion!!! δεν μπορούσα με κανέναν άλλον τρόπο να το πιω.Ο σίδηρος ήταν σε χαπάκι κ κατέβαινε εύκολα!

Εγώ πού να έπαιρνα κ προγεστερόνη..όλη την ώρα θα έτρωγα!! :?

Νάντια, κοριτσάκι μου είναι λογικό να μην αντεχεις.Απορώ πως τα καταφέρνετε οι εγκυούλες που έχετε κ αλλα παιδάκια κ κυρίως μικρούλια!!!Χαρα στο κουράγιο σας!!

Για τις αναγούλες τί να πω πια!!Ας σε αφήσουν επιτέλους!! :twisted: Εύχομαι να μην είσαι μόνο απο τις "τυχερές" που τις κρατάνε μέχρι τέλους!!!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mumbasha opoios se sigxise toso polyyy apo ton Theo na to vrei!! :x:x:x:x

an einai dynaton!!den aksizei telika gia ton kathe makaka na sigxizomaste!!!

o Theos mazi sou!!!den afhse to aggeloudi sou na pathei tipota!!eides???

prosoxh poly

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριάννα βασικά και εγώ αισθάνομαι οτι χωνεύω πάρα πολύ εύκολα με αποτέλεσμα να πεινάω..ευτυχώς δεν είμαι πάντα έτσι..το κακό βέβαια είναι πως και ο άντρα μου είναι λιχούδης και συνέχεια παρασέρνει ο ένας τον άλλο...

αχ νάντια δεν ξέρω τι να σου πω...δεν υπάρχει κάτι να πάρεις και λίγο να ηρεμήσεις?πριμπεράν πχ κάνει να πάρεις??και στην πρώτη εγκυμοσύνη έτσι ήταν?σε τέτοιο βαθμό?απίστευτη ταλαιπωρία...

δεν υπάρχει κάτι απο φαγητό-αναψυκτικό να σε ανακουφίζει?για τον μικρούλη δεν έχω ιδέα να σου προτείνω...οι πιο έμπειρες μανούλες... :mrgreen:

μαριάννα το φεκ το είδες?έβαλα λινκ...απλά ειναι πολύυυυ πιο πίσω

χρύσα έμενα μου έχει μείνει απωθημένο απο την παιδική μου ηλικία...η μαμά μου δούλευε και πριν φύγει για την δουλειά μου έφερνε να πιω πορτοκάλι στυμμένο ή γάλα με μέλι...σημειωτέον η μαμά έφυγε 7 το πρωι και εγω κανονικά ξυπνούσα 8 παρά...αποτέλεσμα πορτοκάλι και γάλα μου πέφτουν πολυ βαριά στο στομάχι και με θερίζουν με καούρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως τώρα που από τα 3 χάπια με έχει πάει στα 2 έχω δει σημαντική διαφορά στην όρεξή μου, έχει επανέλθει στα φυσιολογικά της και πολύ χαίρομαι γιατί με τον ρυθμό που πήγαινα πριν θα ξεχείλωνα πριν κλείσω τρίμηνο!!!!! Πάλι καλά που δεν παίρνω εύκολα κιλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως τώρα που από τα 3 χάπια με έχει πάει στα 2 έχω δει σημαντική διαφορά στην όρεξή μου, έχει επανέλθει στα φυσιολογικά της και πολύ χαίρομαι γιατί με τον ρυθμό που πήγαινα πριν θα ξεχείλωνα πριν κλείσω τρίμηνο!!!!! Πάλι καλά που δεν παίρνω εύκολα κιλά.

egw to antitheto!!pernw paneukola!!!

idi eimai sta +3!!!ti teleia e????off

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw to antitheto!!pernw paneukola!!!

idi eimai sta +3!!!ti teleia e????off

K εγώ δυστυχώς παίρνω πολύ εύκολα κιλά..Γι'αυτο κ συνέχεια προσέχω..Τώρα λίγο με την εγκυμοσύνη αφέθηκα..Τί να κάνω όμως? Να στερηθώ πάλι? Ήδη είμαι +6!!!

Όσο μπορώ προσέχω αλλά είναι κ ώρες που δεν μπορώ να κρατηθώ με τίποτα!Πολύ λιγούρα λέμε..Ας είναι καλά τα μπεμπάκια μας κ όλα τα άλλα διορθώνονται.....αργά ή γρήγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικά ξεκίνησα στα +2 από τα νορμάλ μου αλλά έφταιγε το καλοκαίρι :P τώρα κοιτάω να προσέχω λίγο και βασικά να τρώω όσο περισσότερο γίνεται υγιεινά. Έχω τσακίσει το μέλι εν τω μεταξύ, μισό βάζο μέσα σε 15 μέρες έχω φάει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninou το διάβασα αλλά δεν κατάλαβα και πολλά έτσι όπως τα γράφει.Τελικά έχει ξεκινήσει να ισχύει γιατί λέει για πιλοτικό δηλαδή κάποιοι θα πληρώνουν και κάποιοι όχι;Πάντως τα λεφτά για δημόσιο είναι αρκετούτσικα όταν υπάρχουν ιδιωτικά μαιευτήρια πολύ καλά που κοστολογούν σχεδόν τα ίδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γκαστρομενουλες μου...Να'μαι παλι!!! Χρυσα μου τι να σου πω μακαρι να με αφησυον και εγω αυτο λεω...αντε δυο βδομαδουλες ακομα...Αλλα στο πρωτο μου ειχα εμετους μεχρι και τον 8ο!!! :o:o:o Ελπιζω να μην ειναι ξανα ετσι!!

Νινου μου πριπενραν κανει να παρω αλλα και συνεχεια δεν θελω αν και δεν κανει θαυματα..Εκει που θα πηγαινα 5 φορες τουαλετα παω 2...Κατι ειναι και αυτο.. Ετσι ημουν και στην πρωτη μου και διαβαζεις παραπανω ποσο με ταλαιπωρησε. Απο φαι-αναψυκτικο τπτ, απλα να τρωω αμυλο κυριως( ψωμι , μακαρονια, πατατες) και αυτα οχι με πολλα πολλα. Σκετα!! Ποσο μου εχει λειψει μια σαλατουλα!!! Για τα νοσοκομεια που λετε σμρ το πρωι σε μια ενημερωτικη ελεγε για μια κυρια που πληρωσε 920 για γεννα στο νοσοκομειο Βολου :o:o αλλα δεν ακουσα πολλα πολλα γιατι ημουν στην δουλεια.

Απο κιλα να μην σας πω, σμρ που ζυγιστηκα ημουν μειον ενα. Και εγω ευκολα βαζω αν και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη λογω εμετων εβαλα 13 συνολο αλλα μου εμειναν και τα εχασα μετα απο ενα χρονο με διατροφη γιατι με τον θυλασμο δεν μπορουσα να χασω με τπτ. Και ουτροτζσαν που επαιρνα μαζι με γιουτοραν μεχρι την τελευταια βδομαδα πριν γεννησω γιατι ειχα συσπασουλες απο τον 2ο δεν ειχα δει αλλαγη στην ορεξη..Μια απο τα ιδια και οι αναγουλες αναγουλες! Αυτα κοριτσια! Σας φιλω να στρωθω στην δουλεια!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...