Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν7


Recommended Posts

γεια σας φιλεναδες....μετα απο μια μαρτυρικη νυχτα...με πονους ανα 10λεπτο...μετα 20λεπτο μετα ξανα 10λπετο με κατι ενδιαμεσα ανα 4 λεπτα...μετα ηρεμια...το πρωι πηγαμε γιατροοο...ειχα παει εχτες αλλα ειχε γεννα και ετσι ξαναπηγα σημερα...κανα 40λεπτο στον καρδιοτοκογραφο,,,,οπου επειδη δεν ειχα φαει η μικρη ειχε ξεραθει στον υπνο και δεν πιαναμε καρδια...με εβαλε να φαω μια σοκολατα...και οι παλμοι πηγαν 140χαχαχα....και πριν με βαλει στον υπερηχο..μου λεει αλλο λιγο το γιουτοπαρ....χαρα εγω...δηλαδη μεχρι την Δευτερα γιατι ειναι η βδομαδα που το κοβουμε...λιγο αυξανουμε τη δοση να μην γεννησω το σκ..δηλαδη μισο καθε 3 ωρες...και το κοβεις...χαρηκαααααααααα...βαζουμε υπερηχο....και βλεπουμε το κεφαλι πανω στο στομαχι μου....επαθα σοκ....μου λεει οπως καταλαβαινεις δεν το κοβουμε το γιουτοπαρ.....δεν μπορουσα να μιλησω...μετρησαμε τα κιλακια..εχει παει 2.600...εβαλα και το υπεροχο δαχτυλο...για να δει τον τραχυλο...αλλα μια χαρα...παμε στο γραφειο να μου μετρησει την πιεση...λεω καλα θα μου εχει ανεβει τωρα....μετραει...7...λεω καλα ειμαι και αναποδη εγω...μου λεει πρεπει να πινω καθε 3 ωρες να μην γεννησω μιας και ειναι πανω το κεφαλι...θα ξαναπαω την αλλη παρασκευη που θα ειμαι 38 βδομαδες...αμα εχει γυρισει κοβω τα χαπια...αμα οχι τα συνεχιζω..οσο παει μεχρι να γυρισει αμα γυρισει...αλλιως...θα φαω κοψιμο....της λεω ξερεται οτι δεν ειμαι ανθρωπος που εχω ανγχος αλλα..τωρα εχω παθει σοκ...να περιμενεις να γεννησεις φυσιολογικα...ν α σου μενει λιγο και να γινεται αυτο???Και να πεις οτι δεν περπαταω...οδηγωω...παω για κολυμπι...μου λεει περπατα και αλλο αλλα προσεχε να μην σε πιασουν συσπασεις...και βλεπουμε την παρασκευη....το πιστευεται???Ειμαι να σκασω..αληθεια σας λεω...εριξα κλαμαααα....μου λεει μην ανυσηχεις μεχρι τελευταια στιγμη εχουμε χρονο...αλλα πειτε μου....τι χρονο τωρα κοροιδευομαστε???Η Παρασκευη ειναι η τελευταια μου ελπιδα αμα δεν...τοτε δεν νομιζω να γινει πιο μετα...ρε με δουλευει με δουλευει το σκατοπαιδο???Τι να πω ρε κορτισια...σορρυ που δεν σχολιαζω τι γραψατε αλλα ειμαι χαλια...φυσικα πανω απο ολα τα μωρα μας ...αλλα ρε κοριτσια πως να το πω...χ...μαι την καισαρικη...και φοβαμαι οτι δεν θα εχω και βοηθεια μετα δεν ξερω καν αν μπορει η μανα μου που μενει και μακρυα να κατσει παρα πανω..και δεν ξερω τι θα κανω μονη μου με 2 παιδια....φοβαμαι αληθεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εύη, ηρέμησε βρε! Όλα καλά θα πάνε!!!

Και την τελευταία στιγμή μπορεί να γυρίσει η μικρή! Αλλά και καισαρική να κάνεις, θα δεις, όλα μια χαρά θα είναι! Θα έρθει και η μάνα σου, έχεις και τον άντρα σου. Είναι και γυναίκες που αναρρώνουν κατευθείαν από καισαρική, λες και γέννησαν φυσιολογικά!

Μην αγχώνεσαι!

Α! Πάτρα μένεις; Θες να πω στην πεθερά μου να έρθει να σε βοηθήσει; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ νασια σε διαβαζα κ στεναχωρεθηκα...

ευη μην αγχωνεσια κοριτσακι κ κυριως μην τρελαινεσαι!! ολα θα πανε τελεια!!!

μπορει να γυρισει κ την τελευταια στιγμη!!

πω πω ρε αννα μαρια ιουυυυυυυυυυ!! σιχαθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου, μην στεναχωριεσαι καλη μου!καταρχην περασε τα δυομιση κιλα η μιλα κι αυτο απο οτι εχω καταλαβει απο τον γιατρο μου, ειναο καλο!

Τωρα για την θεση, ειχε παρει κανονικα θεση και τωρα ξαφνικα γυρισε?μπορει να ξαναγυρισει βρε αν κανεις αυτα που σου ειπε η γιατρος σου.. Ειχα διαβασει και στο ειμαι μαμα κατι για τα ισχυακα μωρα..ακομη κι αν βαλεις μουσικουλα απαλη κατω χαμηλα στην κοιλια μπορει να βοηθησει κι ελεγε και κατι αλλα.. Φυσικα οτι σου πει η γιατρος σου θα κανεις!εννοειται πως δεν κανουμε οτι διαβαζουμε στο ιντερνετ..σημασια εχει οτι ειναι καλα το μωρο!!μονο αυτο να σκεφτεσαι!

Κι εγω φοβαμαι οτι μπορει να γυρισε με το κεφαλι πανω ο δικος μου, χθες δεν μου εκανε υπερηχο και δεν

το ειδαμε..θα περιμενω την τριτη τωρα!

Νασια μου, περασες δυσκολα καλη μου οταν γεννησες.. Καλα η πεθερα σου δεν περιγραφεται!μανα ειναι αυτη?!αν μου το ελεγε ηταν θα την στολιζα αυτοπροσωπος κι επιτοπου!

Εγω δεν ξερω αν θα εχω γαλα, βασικα τον τελευταιο καιρο λερωνω τα ρουχα μου συχνα, εννοω οταν ειμαι σπιτι και δεν φοραω σουτιεν.. Χθες ατρεχε αρκετο περισσοτερο χωρις να πιεζεται καν το στηθος μου.. Δεν ξερω αν αυτο εχει καποια σημασια στο αν θα καταφερω η οχι να θηλασω..

Αννα μαρια, καλε τι ειναι αυτα που λες?? τοσο χαλια απο καθαριοτητα οι κουνιαδες σου?? αυτο το σκεφτομουν κι εγω.. Τα παλια τα χρονια που δεν αποστειρωναν τιποτα, μια χαρα ηταν τα μωρα..

Παντως θα με κουφανεις αν μου πεις οτι η κουνιαδα σου ειχε και αποστειρωτη! Αχχχ θεε μου.... Δεν μπορω να το φανταστω... Εγω παλι σκεφτομουν για το σκυλακι που εχω μεσα στο σπιτι αν θα ειναι προβλημα αλλα το σπιτι ειναι διοροφο και στην αρχη δεν θα εχει πολυ επαφη με το μωρο.ο σκυλος μου εχει ολα τα εμβολια και δεν κανει τιποτα στο σπιτι.. Τον κανουμε μπανιο πολυ πολυ συχνα..μονο που φετος τον χειμωνα δεΝ θα κανουμε μακρια χαιτη και θα κουρευεΤαι συχνα .... Θα κρυωνει αλλα ετσι κι αλλιως εχει πληρη γκαρνταρομπα(πουλοβερακια, μπουφαν)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια, εγω αν ημουν στην θεση σου θα εβρισκα δικαιολογια του τυπου που να στριμωχτουμε τωρα και να μην σασ γινουμε βαροσ και να μην σασ ταλαιπωρησουμε κτλ ...και θα πηγαινα σε ξενοδοχειο..καλα ο αντρας σου που απ οτι καταλαβα την εχει μια μανια με την καθαριοτητα, πως μπορει μαζι τους?? πρεπεθ να τα δει η αδερφη μου αυτα που ολη μερα ειναι με το ντετολ και το οινοπνευμα στο χερι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω ρεσυ νασια τι σου ειπε η τυπισσα... για σφαλιαρες ειναι παντως1!!

αγγελικουλα δε νομιζω να ειναι προβλημα το σκυλι για το μωρο.. απλα οπως λες λιγο στην αρχη να προσεχετε μην ερθει σε επαφη με πολλες τριχες κλπ

εγω παντως δεν εχω προς το παρον τιποτα, ουτε ειχα ποτε πολυ γαλα σε σημειο να πεταγεται κ να τρεχει, ουτε φορουσα καιρο επιθεματα.. παρολα αυτα θηλασα δινοντας μια φορα τις 2 μερες συμπληρωμα 8.5 μηνες! αν κ ηθελα κ αλλο, ελπιζω σε αυτο το μωρο να τα καταφερω καλυτερα!! αν κ εχω εναν αρνητισμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, η περιγραφή αυτή δεν είναι για το σπίτι των κουνιάδων. Στα σπίτια των κουνιάδων δεν έχω πάει ποτέ μου. Η περιγραφή είναι για το σπίτι της πεθεράς! Οπότε, αν η πεθερά λέει ότι τα σπίτια των κουνιάδων είναι βρώμικα, μπορείτε να φανταστείτε πώς είναι τα σπίτια των κουνιάδων, άμα το δικό της, που είναι έτσι το θεωρεί καθαρό!!!!!!!!!

Δεν ξέρω αν είχε αποστειρωτή, είτε η μία, είτε η άλλη (μιλάω για τις δύο γυναίκες του δεύτερου αδελφού του άντρα μου), ή οτιδήποτε που να πρέπει να έχει κάποιος για ένα μωρό. Ξέρω πάντως ότι καμία απ' τις δύο δε θήλασε. Επίσης, θεωρούσαν πολύ σωστό να κρατάνε το μωρό αγκαλιά μέσα στο αμάξι και να μην αγοράσουν καθισματάκι αυτοκινήτου. Επίσης, μια φορά που το κοριτσάκι απ' την πρώτη γυναίκα ήταν μωρό και κατάπιε ένα νόμισμα, αυτοί ήταν τόοοοοοοοσο ηλίθιοι, που αντί να το πάρουν και να πάνε αμέσως στο νοσοκομείο, το πήραν και το πήγαν αμέσως στην πεθερά!!!!!!

Χωρίς πλάκα, πώς επιβίωσαν αυτά τα μωρά;

Ο άντρας μου μανία με την καθαριότητα δεν έχει, ούτε κι εγώ άλλωστε, αλλά το σπίτι μας είναι χειρουργείο σε σχέση με τα δικά τους! Το είχα πει αρκετές φορές να πηγαίναμε σε ξενοδοχείο, αλλά πάντα είτε δεν έχουμε πολλά λεφτά, είτε κάτι άλλο συμβαίνει και μένουμε σπίτι τους... Τις περισσότερες φορές που πηγαίνουμε Πάτρα τώρα που μετακομίσαμε Κύπρο, ανεβαίνουμε και Θεσσαλονίκη μετά (δε θέλω να χαραμίσω τις πασχαλινές διακοπές μου, π.χ. μόνο σε επίσκεψη στα πεθερικά, και μένουμε κι εκεί σε ξενοδοχείο, οπότε δεν μπορούμε να πληρώνουμε ξενοδοχείο για 15 μέρες). Πάντως τώρα με το μωρό, δεν υπάρχει περίπτωση να πάω να μείνω εκεί μέσα...

Με το σκυλί δε θα έχεις πρόβλημα, αν είναι καθαρό και εμβολιασμένο.

Γάλα ούτε κι εγώ έχω, ούτε σταγόνα ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης, μια φορά που το κοριτσάκι απ' την πρώτη γυναίκα ήταν μωρό και κατάπιε ένα νόμισμα, αυτοί ήταν τόοοοοοοοσο ηλίθιοι, που αντί να το πάρουν και να πάνε αμέσως στο νοσοκομείο, το πήραν και το πήγαν αμέσως στην πεθερά!!!!!!

ρεσυ πολυ γελασα εδω!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

κ εγω νομιζα οτι μιλουσες για τον κουνιαδο σου!!!!!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock:

ο χριστος κ η παναγια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε λενα μου, 8.5 μηνες θηλασες! Μπραβο σου!!! Ποσο καλυτερα δλδ ηθελες να τα πας?? σε αυτο το σταδιο τρωει και αλεσμενη τροφη το μωρο αν δεν κανω λαθος!συγχαριτηρια παντως! Εκανες το καλυτερο για το μωρο σου!εγω οπωσδηποτε θελω να το κανω για εξι μηνες!

Οσο για τον σκυλο, ο γιατρος μου ειπε οτι το μονο θεματακι που θα εχω να αντιμετωπισω ειναι αυτο της ζηλειας!αλλα ειναι ηρεμο μωρε και δεν ζηλευει..

Α , κοριτσια, σουτιεν θηλασμου ποσα πηρατε εσεις?

Αννα μαρια, δεν βρεθηκε καποιος να τους πει οτι δεν επιτρεπεται να εχεις το μωρο αγκαλια στο αυτοκινητο??!ελεος!καλα και ο κουνιαδος σου αντι να παει πρωτες βοηθεις πηγε στη μαμα??γιατρος ειναι η μαμα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηθελα μεχρι το χρονο μωρε... κ εκανα βλακεια τελικα γιατι νομιζα οτι δεν ηθελε αλλο ο μικρος κ εκ των υστερων εμαθα οτι περνανε τετοιες φασεις τα μωρα σε εκεινη τη φαση.. τεσπα

τι ρατσα ειναι το σκυλακι σας?

εγω εχω 3 θηλασμου απο τον ανασταση, θα τα δοκιμασω οταν μπω στο μηνα μου να δω αν μου κανουν αλλιως θα παω να παρω αλλα. απο τα μαδερκεαρ τα ειχα παρει. το ενα ειναι σαν ελαστικο βαμβακι κ με βολευε παρα πολυ τον πρωτο καιρο που ηταν πολυ πρησμενο το στηθος μου

αχ μα πως τα κρατανε αγκαλια μεσα στο αμαξι...

κ εμενα οι δικοι μου επειδη ψιλογκρινιαζε οταν ηταν μικρουλης ο αναστασης μου ελεγαν να τον κραταω αγκαλια, μην τον αφηων να κλαιει αλλα εμεις θελαμε να τον μαθουμε να καθεται εκει

κ μου ελεγαν το ατρανταχτο επιχειρημα

εσεις δεν καθοσασταν σε καθισματακι τι παθατε?? :lol::lol::lol:

κ τωρα ανεβαινει κ καθεται κ μονος του το μαναρι μου!! κ μου λενε μπραβο που τον εχεις μαθει ετσι :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφήστε, από όταν μεγάλωσε η μεγάλη του κόρη, την έχει χύμα μες στο αμάξι. Χωρίς ζώνη, να στέκει ανάμεσα στα καθίσματα. Είναι το πιο επικίνδυνο πράγμα κι αυτοί το χαβά τους...

Όσο για τη μάνα τους, οι δύο κουνιάδοι μου νομίζουν ότι η μάνα τους ξέρει τα πάντα, άρα και ιατρική. Τελικά η μικρή το έβγαλε το νόμισμα, φαίνεται είχε σκαλώσει κάπου στο λαιμό της, έβηξε και βγήκε, αλλά άμα δεν έβγαινε;

Και στα χωριά που δουλεύω βλέπω συνέχεια μικρά παιδιά να τα έχουν να κάθονται στο μπροστινό κάθισμα, χωρίς ζώνη και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι κ εγω βλεπω πολλους ετσι

κ τρελαινομαι επισης οταν βλεπω παιδακια πανω σε μηχανακια, ειτε μπροστα απο τον μπαμπα/μαμα η αναμεσα τους! :evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ρε κορίτσια τώρα που το αναφέρατε αυτό με το καθισματάκι αυτοκινήτου......θέλω την συμβουλή σας σε κάτι......

Ένα πρωί πέτυχα τον άντρα μιας φίλης μου με το αμάξι και τον μικρό στο διπλανό κάθισμα, δεν φαινόταν να τον έχει δεμένο με την ζώνη ασφαλείας αλλά και ακόμα κι αν τον είχε, επιτρέπεται παιδάκι 18 μηνών στο κάθισμα του συνοδηγού έστω και με ζώνη?????? Δεν είπα τίποτα στην φιλενάδα μου (δουλεύει η κοπέλα τα πρωινά) γιατί αν της το πώ θα σκοτωθούν με τον άντρα της και είναι και στα χωρίσματα (μιλάμε για πολύ βαρεμένο τύπο που όλο απειλεί ότι θα την χωρίσει) αλλά από την άλλη αν τυχόν Θεός φυλάξει συμβεί καμιά στραβή θα το έχω βάρος στην συνείδησή μου που έβλεπα τις μ@λ@κίες που κάνει αυτός και δεν μιλούσα.....Στ'αλήθεια δεν ξέρω τί να κάνω γιατί δεν θα ήθελα καθόλου να ανακατευτώ σε μια ούτως ή άλλως προβληματική σχέση και να δημιουργήσω περαιτέρω θέμα μεταξύ τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα μου ενα μικρο αρσενικο τεριε εχουμε,τριων χρονων, πεντε κιλα σκυλος ειναι αλλα ειναι καλοβολο σκυλακι μωρε, ουτε ζηλευει οταν μας βλεπει αγκαλια ουτε θελει να ανεβαινει στο υπνοδωματιο μας..ο χωρος του ειναι κατω!

Αννα μαρια, ευτυχως που δεν εισαι κοντα στην πεθερα σου!

Νασια μου, στην θεση σου, δεν θα της ελεγα στα ισια ξερεις .. Ειδα το και το... Για να μην φανω εγω η κακια γιατι στο τελος μπορει να ταβρουν και να τις λεει αυτος οτι προσπαθησες να τους χωρησεις.. Θα ψαρευα ρε παιδι μου να δω αν εχει ιδεα για το πως περναει ο πατερας με το παιδι, η θα ρωτουσα απ εξω απ εξω αν το παιδι στο αυτοκινητο καθεται στο καθισμα η αν γκρινιαζει και με τον τροπο μου θα της εκρουα τον κοδωνα!αν θες να την προστατευσεις κανε το με τροπο διακρητικο εφοσον σου εχει ανοιχτει και προσπαθησε να της δωσεις δυναμη να προχωρησει και να κανει το καλυτερο γι αυτην και το παιδι της...

Δεν μπορω αυτους τους τυπους που απειλουν τις γυναικες οτι θα τις χωρισουν !σιγα ρε μαγκα!ποιος νομιζει οτι ειναι..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε βρε κοριτσια?Πηγα να κοιμηθω και δεν μπορεσα...απο την πεινα.Ευτυχως ηρθε η ωρα του φρουτου!!

Νασια εγω θα το ελεγα, αλλα θα ζητουσα να μην με εκθεσει.Θεωρω οτι οταν δεν μιλας για κατι κακο γινεσαι συνενοχος!

Αννα Μαρια μακρια και αγαπημενοι γιατι γινονται παρεξηγησεις στο δευτερολεπτο!!

Kiska μου μην στεναχωριεσαι βρε κουκλιτσα μου,οτι και να γινει θα τα καταφερεις μια χαρα. εισαι ικανοτατη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ άσε Αγγελική μου ο τύπος είναι ότι να'ναι, την έχει πρήξει την κοπέλα και είναι τόσο καλό κορίτσι ρε γμτ!!!!!!! Αλλά δεν θέλω να κάνω οποιαδήποτε κίνηση γιατί ζευγάρι είναι και μπορεί μετά να τα βρούν και να φανώ εγώ η κακιά όπως είπες......Είδες κάτι μαγκάκια που υπάρχουν?????? Σγά τα αγγούρια......εγώ το έχω πεί στον άντρα μου, σε μένα τέτοια δεν περνάνε, αν θελήσεις ποτέ να φύγεις ο δρόμος ανοιχτός και τα σκυλιά δεμένα αλλά μην νομίζεις ότι θα πέσω να πεθάνω, θα σε έχω αντικαταστήσει μέχρι να πείς κύμινο.....εντάξει δεν είμαι τόσο αναίσθητη αλλά εγώ δεν χαραμίζω την ζωή μου για κανέναν!!!!!!! Τα ίδια νόμιζε και ο πρώην μου....μου έλεγε πού θα πάς, κανέναν δεν θα βρείς σαν εμένα (έπρεπε όμως για να μην τον χάσω να κάνω ότι γουστάρει αυτός) και τώρα τρίβει τα μάτια του, κυρίως επειδή έκανα οικογένεια πριν από αυτόν....

Δεν νομίζω να έχετε πρόβλημα με το σκυλάκι....αν είναι τόσο καλόβολο το καλό μου!!!!!!

Αναστασία μου να ρωτήσεις τον διατροφολόγο τί πρέπει να κάνεις από δω και πέρα εφόσον δεν κάνει να χάνεις κιλά κι εσύ ήδη έχασες ενάμιση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυριο θα ζυγιστω και αν εχει κατεβει κι αλλο μετα τον παιρνω τηλ για να μου ανεβασει θερμιδες!!!

Οχι βρε μην αφηνετε κανεναν να σας ποδοπαταει...εχουμε προσωπικοτητα και κανενας δεν θα μας κανει οτι θελει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια μου, προσπαθησε να στηρηξεις την φιλη σου αλλα με προσοχη!Σε καμια γυναικα δεν αξιζουν τετοιοι τυποι!ποσο μαλλον οταν υπαρχει και ενα παιδι.. Θα μου πεις παιδι του ειναι αλλα εχει και κατι αναισθητα γομαρια που αντε... Ας μην παρεκτραπω!εμενα παντως αν μου ελεγε ετσι ο δικος μου, θα γινοταν ο χαμος ο μαυρος!ειδικα μετα τα τελευταια με την οικογενεια του, του ειπα στα ισα η εγω η αυτοι!δεν θα ανεχομαι εγω το καθε τσουτσεκι να μου κανει μουτρα και να επεμβαινει.. Κι επειδη για μια φορα στη ζωη του υψωσε της φωνη του στην οικογενεια του , εγιναν κοτουλες μανα και κορη ...αλλα οχι, αλλη μια στραβη μ

Να κανουν θα τους παρει και θα τους σηκωσει ολους κι αυτος μαζι!

Πανω απο ολα εχουμε μια αξιοπρεπεια κοριτσια και αξιζουμε σεβασμο και σαν προσωπικοτητες και σαν γυναικες και σαν μητερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΕΙΜΑΟΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΣΗΜΕΡΑ,ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ.....Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ Κ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΑΣΕ ΝΕΥΡΑ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ!!!!!ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΝΕΥΡΑ?Η ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΕΧΩ?ΧΘΕΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΑΡΓΑ Κ ΞΥΠΝΗΣΑ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΙΚΑ ΕΓΡΑΨΑ ΣΙΔΗΡΟ Κ ΑΣΒΕΣΤΙΟ.ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ Κ ΤΟ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΒΡΑΖΟΝ ΣΑΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΔΑ.ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ.....

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ?

ΗΛΙΑΝΑ ΜΟΥ Κ ΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΛΥΝΩ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΧΩΡΙΣ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ....20 ΣΕΜΠΤΕΒΡΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ.ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ?Ο ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ?

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΤΙΝ ΟΡΕΞΗ ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ!!!!Κ ΓΩ ΤΙΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΩ ΠΟΣΑ ΣΟΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ?Κ ΤΙ ΝΟΥΜΕΡΟ?ΤΟ ΤΩΡΙΝΟ ΝΟΥΜΕΡΟ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ?

ΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑΙ ΤΙΝ ΞΕΡΩ ΤΙΝ ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ Κ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΙΚΡΗ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΚΑΛΩΣ ΝΑΤΟΝ ΔΕΧΤΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ!!!!!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΣΕ ΚΛΙΒΑΝΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ!!!ΕΛΕΟΣ ΠΩΣ ΖΟΥΝ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΒΡΩΜΙΑ?

ΚΙΣΚΑ ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΕΙ ΜΙΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ!!!!!!!

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω Αγγελικη μαζι σου, κανενας δεν επιτρεπεται να επεμβαινει μεσα στην οικογενεια μας εκτος απο το ζευγαρι!Ολοι γιναν ειδικοι και τα ξερουν ολα και θελουν να χωνουν τη μυτη τους παντου.Κι εμενα τα πεθερικα μου ζοριστικα λιγο στην αρχη αλλα εμαθαν τωρα πως στο δικο μου σπιτι εγω και ο αντρας μου βαζουμε τους κανονες!!!

Ξερει κανεις τιμες απο γενικη κλινικη?

Μιριαμακι μου ειναι η φαση μας τωρα να ειμαστε μεσα στα νευρα μην αγχωνεσαι, θα περασει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική μου τον πρώτο χρόνο κι εγώ ανέχτηκα πάρα πολλά από την οικογένεια του άντρα μου αλλά τα κοπανούσα στα ίσια....είδανε ότι δεν είμαι κανένα κουρτσούδι από αυτά που ξέρανε και κάνανε πίσω, λίγο μην φανταστείς, πάλι λένε και κάνουν μ.....κίες αλλά από μακριά γιατί κι εγώ τους έχω κάνει πέρα!!!! Με λένε ξινή αλλά σκασίλα μου!!!!!!!!!!! Δεν ήθελα να πώ στον άντρα μου ή εγώ ή αυτοί απλά του είπα κάνε ότι θες αλλά μακριά από μένα......να φανταστείς μένουμε απέναντι αλλά δεν πατάω στο σπίτι τους ούτε αυτοί στο δικό μου!!! Ο άντρας μου έχει πάρει το μέρος μου και μου λέει ότι και να κάνεις δίκιο θα έχεις...οπότε......Τώρα με την μικρή να δείς γλύψιμο που μου κάνουν μην τυχόν και τους την στερήσω πράγμα που αποδεικνύει πόσο λάθος με έχουν κοζάρει.....δεν θα χρησιμοποιούσα ΠΟΤΕ το παιδί μου σ'αυτά, το κοριτσάκι μου έχει 4 παππουδογιαγιάδες και δεν θα στερηθεί κανέναν ότι πρόβλημα κι αν έχω εγώ...εκτός αν δώ ότι κάνουν κάτι που θα είναι επικίνδυνο για το παιδί (η πεθερά π.χ. έχει κάνει κατά καιρούς πολλές κοτσάνες και τώρα πληρώνει το τίμημα....δεν την αφήνω ποτέ μόνη με την μικρή)!!!!!!!!

Αναστασία μου εγώ την κόρη μου την γέννησα στην Γενική Κλινική αλλά δεν θυμάμαι καθόλου τιμές...θα ψάξω μετά στα χαρτιά που μας έδωσαν τότε (αν τα έχουμε ακόμα) και το βράδυ θα σου πώ!

Μυριάκι μου κουράστηκες καλό μου?????? Είναι και η ζέστη...η αδερφή μου έλεγε πρίν ότι σήμερα στην Θεσ/νίκη η ζέστη είναι τραγική!!!!!!!! Από νεύρα κι εγώ καλά πάω.....σκοτώνω άνθρωπο.....σήμερα ότι και να μου έλεγε ο άντρας μου εγώ του αντιγύριζα δέκα!!!!!!!!!!!! Σουτιέν θηλασμού έχω ένα από την κόρη μου αλλά ούτε για πλάκα δεν χωράει το στήθος μου......αργότερα ίσως πάρω ένα.....ελπίζω να καταφέρω να θηλάσω αυτή τη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια μου μακαρι να τα εχεις γιατι πηρα τηλεφωνο, απαντησε μια κοπελα, της ειπα οτι θελω τιμες και αρχισε να μου αραδιαζει χωρις να παρει ανασα και δεν προλλαβα να σημειωσω τιποτα!!Ελεος λες και επαιζε κασετοφωνακι σε γρηγορο play!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα τόσο καλά :lol::lol: Θα ψάξω τα χαρτιά μου και θα σου πώ.....εγώ ήμουν σε τρίκλινο και από όσο θυμάμαι δεν ήταν τραγικές οι τιμές...πέρασα πολύ καλά όμως στο τρίκλινο, είχα και παρεϊτσα δύο πολύ καλές κοπέλες....με την μία ακόμα κρατάμε επαφή!!!!! Θα ψάξω τα χαρτιά μου και θα σου πώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν τα έχω ρε γμτ!!!!!!!!!!!!! Ή τα δώσαμε τότε στο ΙΚΑ (ως έμμεσα ασφαλισμένη πήραμε πίσω τα μισά) ή τα δώσαμε στην λογίστρια να τα βάλει στην φορολογική δήλωση....τζίφος!!!!!!!!!! Πάντως να ξέρεις ότι εκτός από το δωμάτιο πληρώνεις και όλα τα αναλώσιμα, ενέσεις (σύριγγες), φάρμακα (ακόμα και το ντεπόν το χρεώνουν), σωληνάκια κτλ. και ότι άλλο χρειαστεί για το μωρό!!!! Το καλό εκεί μέσα είναι ότι το βρεφάκι δεν το βλέπει κανείς εκτός από αυτούς που θα παρίστανται στον τοκετό, αυτούς που περιμένουν απ'έξω εννοώ....και επιτρέπεται να είναι ο σύζυγος παρών στην γέννα (αν το θέλεις εσύ φυσικά). Οι ώρες επισκεπτηρίου δεν συμπίπτουν με τις ώρες που είναι τα μωρά μέσα στον θάλαμο..ααααα και αν θες μπορείς να ζητήσεις να σου φέρνουν το μωρό και την νύχτα για θηλασμό!!!!! Αυτά......σόρυ που δεν μπόρεσα να σε βοηθήσω με τις τιμές!!!!!!!!!!! Αν θέλεις άλλη πληροφορία ευχαρίστως να σου πώ από την δική μου εμπειρία πάντα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κορίτσι μου....μου ήρθε εχθές περίοδος...μάλλον ήταν βιοχημική γιατί έχω έντονη ροή....και ο γιατρός δεν το αποκλείει εφόσον είδα αχνές γραμμουλες που δεν σκουρυναν... Έχω παρα πολύ αίμα....Αλλά μπορεί και όχι ..δεν είμαστε σίγουροι εφόσον δεν έκανα χοριακη  Οπότε προχωράμε...
    • Κοριτσάκι μου η διαφορα φαινετε! Μεγάλη διαφορα θα βλεπεις κάθε δυο μέρες που αυξάνεται η χοριακη❤️ ειπαμεεεε ηρθεεεε για να μεινει αυτή τη φοραααααα❤️👶🏻
    • Ναι ναι αυτό μου είπε και ο γιατρός! Έπρεπε να φύγει ! Επίσης μου είπε ότι γεννιουνται τέτοια κοριτσάκια και έχουν πολλα προβλήματα εκτός το ότι είναι στείρα έχουν και αναπτυξιακά προβλήματα και νοητικά αλλά και παθολογικά όποτε καλύτερα που εφυγε😢 Θα μου στείλει το πιστεύω και εγώ αυτό! Και είμαι σιγουρη ότι είναι καλά εκεί πάνω με τα υπόλοιπα αγγελάκια👼 σε όλες μας θα μας στειλει το ουράνιο τόξο μας🌈 Θα μου το στείλει το ουράνιο τόξο και σε έμενα και σε εσενα και σε όλες μας🌈 Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω ! Κορίτσι μου έτσι νοιωθω και εγώ μια σκέφτομαι θετικα μια με ποιανού τα κλάμματα! Μη δίνεις σημασία καθόλου στα σχόλια και στις ερωτήσεις αυτές απαντά με θράσος! Το ουράνιο τόξο είναι κοντα να το θυμασαι🌈 Μακάρι η επόμενη να είναι η τυχερη 🙏🙏🙏 θα έρθει σε όλες μας κάποια στιγμή που θα παειιιιιι❤️ ανταποδίδω την αγκαλια🫂   Σφίξει τα δοντια κοριτσάκι μου! Η καταιγίδα θα σταματήσει και θα βγει το ουράνιο τόξο! Κάθε εμπόδιο για καλό ! Δεν έχουν βγει τυχαία αυτές οι φράσεις και είναι βγαλμένες από την ζωή! Το μωρακι μας είναι στο δρομοοοο❤️🥰🌈 Ήθελα από την πρώτη στιγμή που απέβαλα να μάθω το φύλο ! Ηταν δυσκολο όταν μου το ανακοίνωσε καθώς ξεκίνησε με αυτό αλλά στη συνέχεια που μου είπε ότι είχε το σύνδρομο αυτό και ότι τα κοριτσάκια αυτά γεννιουνται και θα ήταν στείρο αλλά θα είχε και πολλα προβλήματα κάπως απάλυνε ο πόνος ! Το πήραν ψηλά ο θεος και όλοι οι άγιοι για να μη ταλαιπωριόνταν και είμαι σιγουρη ότι είναι καλά εκεί πάνω μαζί με τα υπόλοιπα αγγελούδια 👼 εκτός ότι θα το έχω στην καρδιά μου μαζί με το άλλο αγγελούδι μου που εφυγε πολύ νωρίς θα τα αποτυπωσω και στο σώμα μου για να τα βλέπω καθημερινά και να κοιτάω ψηλά με χαμόγελο πλέον! 👼👼 καποια στιγμή θα μου φέρουν το αδερφάκι τους που θα είναι υγιης και θα το προσέχουν από εκεί ψηλά 🌈🤍🤍
    • Ευχαριστώ πολύ.με αγχωνει λίγο γιατί κάπου κάπου έχω πονάκια σαν περιόδου 
    • Χρόνια πολλά κορίτσι μου! Είναι πολύ νωρίς ακόμα, είσαι ουσιαστικά 8 μέρες από την εμβρυομεταφορα και είναι με τεστ ούρων που η συγκέντρωση της χοριακης απ όσο γνωρίζω δεν είναι το ίδιο με το αίμα. Που και αίματος να έκανες τωρα είναι νωρίς ακόμα. Μην απογοητευεσαι καθόλου!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...