Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καταρρέω αλλά μ'αρέσει Νο 3!!!!!!!


Recommended Posts

γεια σας κ απο εμενα ..

εχω κεφαλι καζανι λεμε ..Αννουλα σε συμπονω ειμαι κ γω ενα βημα πριν το τελικο ουαου.. :?

MARDIO εμεις τρωγαμε παρα πολυ γιαουρτι ..κ ακομα δηλαδη τρωνε ..ιδιαιτερα τωρα που εχουν μειωσει το γαλα στο ελαχιστο το γιαουρτι ειναι η λυση μου για να παιρνουν τουλαχιστον κατι τις απο ασβεστιο ..Οταν ηταν στην ηλικια σας ετρωγαν την φρουτοκρεμα το πρωι κ μετα το απογευμα γιαουρτακι με μελι η με κομματακια φρουτων που τους αρεσε παρα πολυ ..Επισης τους εκανα το εξης ..τους επαιρνα μπισκοτακια για μασουλισμα αυτα τα βρεφικα ..Μερικες φορες ειτε σαν μικροσνακ ειτε σαν απογευματινο περασμενο στο μουλτι με πεπονι πχ..Το τσακιζαν ..γενικα οτι ειχε να κανει με φρουτο παθαιναν ντελιριο ..φαντασου οτι η μεγαλη μου κορη ειχε εκεινα τα κουνελισια δοντακια δυο πανω δυο κατω , της εδινε ενα ροδακινο πχ , καλα πλυμενο κ το ετρωγε ετσι .. μπορει να εκανε μια με μιαμιση ωρα να το φαει αλλα η ευχαριστηση που ειχε η μουριτσα της μεσα στα ζουμια ηταν αποθεωση .. Καμια φορα τους εδινε κ φαγητο αναλογως το προγραμμα τους ..Υπηρχαν φορες που το μεσημεριανο δεν το πολυετρωγαν ειτε γιατι νυσταζαν ειτε δεν ξερω κ γω γιατι ..ετσι το ετρωγαν σαν απογευματινο κ ειμασταν οκ ..Βεβαια ολα αυτα τα εκανα οταν πλεον ειχα σταματησει την σεζον μου τοτε στην δουλεια κ μπορουσα να εχω εγω τον ελεγχο της καταστασης ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 461
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέραα!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

Πώς πάνε τα κέφια σήμερα; :) εδώ ευτυχώς δρόσισε λίγο και κάθεσαι πιο άνετα έξω...

έβαλα ασφάλειες στα συρτάρια να μην τ' ανοίγουν οι μικρές και ήδη η Τάνια τις τράβηξε και ξεκόλλησαν οι δυο.... :shock::shock: τι παιδί ταρζανάκι γέννησα.... :o:D

mama eva, το έκανα αυτό με τα μπισκοτάκια και το φρούτο που λες με την διαφορά οτι πρόσθεσα και γιαούρι. Εγινε πολυ νόστιμο και ειδικα της βικυς της αρεσε πολύ! :)

θελω να βγαλω τα καλλύματα απ' το σαλόνι να τα πλύνω. Να δω θα μ' αφήσουν αυτές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κ απο μενα ..

μολις εφυγε ο Νικος με τα πιτσιρικια για βολτα ..εχω δυομιση ωρες στην διαθεση μου να μαζεψω τ'ασυμμαζευτα κ να βαλω κ δυο πλυντηριακια ..ποιος την χαρη μου παλι ..

Λενα , συνδιασμοι υπαρχουν απειροι ..μερικες φορες κιολας βλεποντας προς τα που μας δειχνουν τα μικρα μπορουμε ευκολα νομιζω να τους φτιαξουμε κατι διαφορετικο ..Ειδες εσυ προσθεσες το γιαουρτακι κ τους αρεσε ..εμενα το προτιμουσαν διαφορετικα ..Τωρα βεβαια τρωμε κ τοστακι ..μεγαλωνοντας βρισκουμε περισσοτερες λυσεις για τα μικρα ..

Παω να μαζεψω τον κακο χαμο που γινεται παλι σημερα στο στρουμφοσπιτο μου ..φιλια σε ολες τα λεμε αργοτερα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μπηκα στα γρηγορα να πω ενα γεια...

γυρισαμε,αφησαμε τη μικρη στους δικους μου

κ ξαναφευγουμε σε λιγο για καμπινγκ ελευθερο

πισω απο το πηλιο για 3 μερες..

συγγνωμη που δεν σας διαβασα,ευελπιστω να τα καταφερω οταν γυρισω..

ελπιζω να ειστε ολες καλα,παλιες κ καινουργιες φιλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλίτσες!!!!!!!!!!

Τί κάνετε????? Τα ζουζουνάκια?????????

Εγώ από χθές δεν μπορούσα να σηκώσω κεφάλι με την σκατούλα μου........χτύπησε το μεγάλο δάχτυλο του ποδιού της (από τις φρονιμάδες φυσικά) και ούρλιαζε για ώρες, πονούσε πολύ το καλό μου.....αναγκάστηκα στο τέλος να της δώσω παυσίπονο γιατί δεν ησύχαζε ούτε στον ύπνο η γλυκούλα μου!!!!! Μου έδειχνε το ποδαράκι της και μου έλεγε "πονάω"........το νυχάκι μαύρισε και μάλλον θα πέσει κιόλας....στεναχωρήθηκα πολύ ρε γμτ!!!!!!!! Η καημένη έριξε ποοοοοοολύ κλάμα και τελικά το βράδυ αποκοιμήθηκε αγκαλιά με το χέρι μου!!! Πριν λίγο την πήγαμε πάλι στην μαμά μου.....δεν ξέρω πόσο θα αντέξει εκεί,προβλέπω ότι θα μου την φέρουν πάλι πίσω το βράδυ!!!!! Από βδομάδα θα την κρατάει και η πεθερά μου τα απογεύματα (ελπίζω δηλαδή) κι έτσι το παιδί θα είναι τις περισσότερες ώρες μαζί μου!!!!!!!!

Δεν νιώθω και πολύ καλά τις τελευταίες μέρες, κουράζομαι πολύ εύκολα κι έχω ατονία (υποψιάζομαι ότι έπεσε ο αιματοκρίτης αρκετά)......πρέπει να πάω για αιματολογικές και ούρων και ο άντρας μου κάθε μέρα μου αλλάζει το πρόγραμμα...σήμερα...αύριο....μεθαύριο......και πρέπει να πάω και στον γιατρό μου να κανονίσω για το doppler......

Λένα μου έκανα την εξής πατατιά εχθές.......είχε χρησιμοποιήσει ο άντρας μου το λαπτοπ μου γιατί το δικό του χάλασε και όταν πήγα να κάνω like στην σελίδα του μάμμυ στο facebook είχε κρατήσει μάλλον τον κωδικό του άντρα μου (εγώ έτσι κι αλλιώς δεν έχω δικό μου facebook) κι έβγαλε την μουράκλα του στο προφίλ......οπότε αν δείς μέσα στις υπόλοιπες μανουλίτσες κι έναν μαντράχαλο (thanasaras), εγώ ήμουν που έκανα like μέσω του δικού του faceook!!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες τις καταρρέουσες!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια καλημέρα! τώρα που το είπες τον έψαξα και τον βρήκα. :D:D:D Ρε τον θανασάρα..... :D:D:D:D fun του mammyland ε;;;; :D:D:D:D:D

Λοιπόν πες τον Θανασάρα, να σου στήβει κάθε μέρα φυσικό χυμό! Είχα κι' γω πολύ χαμηλό αιματοκρίτη και έπινα 2 χυμούς κάθε μέρα έτσι απο 29 έφτασε το 33! Γι' αυτό νιώθεις εξάντληση γλυκιά μου! Και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς.

Περαστικά και στην μικρή. Το καημενούλη φαντάζομαι πόνο. Άχ δεν μπορώ όταν πονάνε τα μικρούλια...καλύτερα να πονάμε εμείς. :( Δωσ' της ένα φιλάκι απο μενα :)

Mama eva, Aννούλα πού είστε καλέ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια καλημέρα! τώρα που το είπες τον έψαξα και τον βρήκα. Ρε τον θανασάρα..... fun του mammyland ε;;;;

=))=))=)) Με τόσα που του λέω κάθε μέρα για το μάμμυ Λένα μου...είδες??????.....τον έκανα και επισήμως fun!!!!!!!!!!!!! Σκέψου τί καζούρα θα φάει από τους άλλους μαντράχαλους που συναναστρέφεται στο facebook!!!!!!!! :mrgreen: Εγώ πάντως τον ενημέρωσα...... :lol:

Αχ όσο για τον αιματοκρίτη......το 29 μια χαρά μου ακούγεται σε σχέση με το 26 :shock: που είχα όταν γέννησα την κόρη μου!!!!!!!!!!!!! Στο τσάκ την γλίτωσα την μετάγγιση......Και να σκεφτείς ότι δεν έχω ούτε στίγμα ούτε τίποτα....απλώς πέφτει πάρα πολύ ο αιματοκρίτης μου στις εγκυμοσύνες!!!!!!

Φιλάκια στις νεράιδες σου τις κουκλίτσες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!Δεν σας ξέχασα!!Σας διαβάζω συνέχεια αλλά δεν γράφω...Δεν είμαι και στα καλύτερά μου ψυχολογικά..Με έχουν κουράσει τα ξενύχτια και κάποια οικονομικά προβληματάκια και με έχουν ρίξει...Τελευταίες 3 μέρες έχω πάρα πολλά νεύρα...ίσως να μου έρθει και η περίοδος,ποιος ξέρει..

Λένα,ταρζανάκια τα μικρουλάκια σου ε?!Θέλω κι εγώ να πάρω αυτές τις ασφάλειες για τα ντουλάπια και συρτάρια γιατί ο μικρός άρχισε να ψιλομπουσουλάει και θα αρχίσει όπου να'ναι τις εξερευνήσεις!Αλλά μάλλον δεν θα κάνουν και πολλά... :?

Καλυψώ,σας ζηλεύω!!!Καλά να περάσετε!!!

Νάσια,περαστικά στην ζουζούνα,πως τα κατάφερε και χτύπησε τόσο πολύ??Κοίτα να ξεκουράζεσαι όσο περισσότερο μπορείς!!Να σε προσέχει ο Θανασάρας!! :D

Ο μικρός μου είναι πολύ ανήσυχος 2 μέρες τώρα...μάλλον ετοιμάζεται για δεύτερο δοντάκι το μωράκι μου...αχ πόσο βασανίζονται τα μωράκια μας...

Αχ κορίτσια..δεν αντέχω...χρειάζομαι λίγη βοήθεια αλλά από ποιον????Η μαμά είναι 560χμ. μακριά,η πεθερά μου δεν ζει,η κουνιάδα μου...ασ'το καλύτερα..31 χρονών και ούτε να μαγειρέψει δεν ξέρει!Για γυναίκα ούτε λόγος,τσίμα τσίμα τα βγάζουμε οικονομικά μιας και είμαστε άνεργοι και οι δύο,τα μόνα έσοδα είναι 150 ευρώ κάθε 1 του μήνα και 380 κάθε 17 του μήνα...μόνο το φαγητό να ψωνίσουμε και να πληρώσουμε κάποιο λογαριασμό..πάνε τα λεφτά...ουφφφφ...είπα τον πόνο μου...τώρα νιώθω καλύτερα!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Καλά που έχω κι εσάς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειπα και' γω πού χάθηκες βρε Αννούλα... :D στεναχωρεθηκα τωρα που διαβασα το post σου. :( όσον αφορά την ανεργία και τα οικονομικά σας...0 :( είναι πολύ ζόρικα να κάθεσαι σπίτι χωρίς δουλειά.... :(:(:(

Ιδιαίτερα για τον άντρα δεν το συζητώ..εύχομαι να στρώσουν τα πράγματα και να σας έρθουν όλα βολικά κορίτσι μου. :)

Απόλαυσε τουλάχιστον τις στιγμές με το μωρό και μην το σκέφτεσαι.. :D

Νάσια 26 αιματοκρίτη;;;;;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: ωποσδήποτε πορτοκαλια χυμό και γρήγορα!!!!!!!!! :D:D:D:D:D Απορώ πως γλίτωσες την μετάγγιση. :?

Εχω εναν πονοκέφαλο κάτσε καλά...και δεν παίρνω και χάπια εγώ... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα μανουλίτσες!!!!!!!!!

Μπήκε επιτέλους ο Σεπτέμβριος!!!!! Δεν την πάλευα άλλο με το καλοκαίρι.....αμάν έκανα φέτος με τις ζέστες!!!!!

Αννούλα μου λογικό είναι να σε ρίχνει ψυχολογικά όλη αυτή η κατάσταση.......όλοι λίγο πολύ στο ίδιο καζάνι βράζουμε......κι εμείς από Οκτώβρη με το ταμείο ανεργίας του άντρα μου θα είμαστε αν δεν βρεθεί σύντομα κάτι άλλο!!!! Κι έχουμε και γεννητούρια μπροστά μας.....ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από την μαμά μου παρόλο που μένει σε άλλο χωριό και δεν είμαστε πολύ κοντά όμως τρέχουν οι γονείς μου για όλα!!!!! Αλλά όσον αφορά το οικονομικό...σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι!!!!!! Στα ίδια χάλια κι εμείς....

Λένα μου πώς είσαι σήμερα με τον πονοκέφαλο???? Αν βλέπεις πολύ τα ζόρια να παίρνεις κανένα παυσίπονο, μην κάθεσαι και τυρρανιέσαι καλό μου.....κι εγώ δεν είμαι πολύ των φαρμάκων αλλά αν ζοριστώ κοπανάω δυό ντεπόν και ησυχάζω!!!!! Όσο για την μετάγγιση....άσε το πως την γλίτωσα ένας Θεός το ξέρει...πάντως είχα πεί στον άντρα μου και στους γονείς μου αν τυχόν φτάσουν τα πράγματα στο απροχώρητο να μην επιτρέψουν να μου κάνουν μετάγγιση.....με τόσα που ακούμε κάθε μέρα στην τιβι για τα λάθη που κάνουν και παίρνουν στο λαιμό τους υγιείς ανθρώπους και τους μεταδίδουν αρρώστιες......έλεγα καλύτερα να τα τινάξω.....

Ευάκο που είσαι????

Η Καλυψούλα μας θα τα περνάει κοτσάνι στο κάμπινγκ...όταν γυρίσει θα μας πεί εντυπώσεις!!!!! Δεν έχω πάει ποτέ κάμπινγκ....

Πού είναι τα υπόλοιπα κοριτσάκια?????

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλό μήνα και καλό χειμώνα να έχουμε κοριτσάρες !!!!!

Νάσια ο πόνος συνέχισε και σήμερα το πρωϊ αλλά δεν ξέρω άν είναι πονοκέφαλος original γιατί σαν να με πονάει και το δόντι και το αυτί, .... :lol::lol::lol: οπότε σκέφτηκα να επιλέξω την πιο light λύση (απο το panadol) και έκανα το εξής: Έβαλα λιγο βαμβακάκι με ζεστό ελαιόλαδο στο αυτί, (γιατροσόφια της γιαγιάς), το άφησα για αρκετή ώρα μέσα στο αυτί, και πραγματικά ηρέμησα...

Ήρθαν τ' ανηψάκια σας αφήνω γιατί θα χτυπάν τα κουδούνια και θα ξυπνήσουν τις μικρές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω όλα μαζί......να μην ξέρεις ποιός πόνος είναι χειρότερος......το κεφάλι, το δόντι ή το αυτί!!!!!!!!! Περαστικά σου καλό μου κι ελπίζω να σταματήσει......πάντως από προσωπική πείρα (είχα τεράστιο πρόβλημα με τα αυτιά) θυμάμαι που ο γιατρός μου έλεγε να μην το κλείνω το αυτί με βαμβακάκι (κι εγώ τα γιατροσόφια της γιαγιάς έκανα) γιατί έτσι δεν το αφήνω να παίρνει αέρα και να βγεί το οτιδήποτε από μέσα (αυτό το λέω σε περίπτωση που ευθύνεται το αυτί, γιατί μπορεί και να μην ισχύει στην περίπτωσή σου!) Πάντως και ο πόνος του δοντιού "χτυπάει" παντού!!!!!

Καλά να περάσετε με τα ανιψούδια!!!!!!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ χαρα σας !

τι μου κανετε καταρρεουσες μαμαδες ?

Αννουλα μου τι να σου πω κοριτσαρα ..με στεναχωρησες ..Αν σε παρηγορει λιγακι σου λεω οτι μεσες ακρες κ μεις μια απο τα ιδια ειμαστε ..δυστηχως η κατασταση ειναι δυσκολη για ολους ..Κ γω ανεργη εδω κ δυομιση χρονια ..κ ελπιδα στον οριζοντα καμια ..βλεπεις τριτεκνη οποτε ειναι σαν να εχω το λιγοτερο λεπρα ..Μαλιστα τωρα με την συγχωνευση της αλφα μπανκ με την γιουρομπανκ φοβομαστε μην σκασει κανενα αλλο κανονι κ μεινει κ ο Νικος χωρις δουλεια ..εκει πραγματικα δεν ξερω τι θα κανουμε ..κ μονο σαν ενδεχομενο το οτι θα πεσουν κεφαλια μ'αυτον τον τραπεζικο γαμο μας εχει πιασει ενα τρεμουλο οπως καταλαβαινετε ..

Τεσπα..Πηγαμε για μπανακι σημερα ..τελεια ηταν ..αν κ φυσαγε εμεις πηγαμε σε κολπακι κ το ευχαριστηθηκαμε ..Τωρα βεβαια εχω μια κουραση 52 νουμερο αλλα τι να κανουμε ..

Χτες πηγαμε με τις ηρακλειωτισσες μαμυλαντεζες για καφε σε εναν καινουργιο παιδοτοπο που ανακαλυψε η μαριλου28..Μυλος γινοταν ..λεμε να παμε κ σημερα για να δουμε πως θα παει το μεσημεριανο μας γιατι δεν βλεπω τις μικρες παλι να κλεινουν ματι ..

παω να φτιαξω ενα καφεδακι κ επανερχομαι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hellooooooooooo!!!!!!!!!!! Τί κάνουμε; Όλο κοπάνες είστε βλέπω. Mama eva, για καφέ πήγες και καφές έγινες.... :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Αλλη φορά να ξέρω δηλαδή να μην σε περιμένω.

Ωστέ έτσι ε; Πήγατε σε παιδότοπο; Ήσασταν πολλές; :) Φαντάζομαι θα έγινε χαμός! Αφού το επιχείρησες πάντως να πας χίλια μπράβο σου δίνω!!! Ήρωας!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Εμένα κορίτσια οι μικρές κοιμήθαν απο τις 8.30! Δεν έχει ξαναγίνει... :o:o:o:o

Σταυροκοπιέμαι η δόλια... :lol::lol::lol::lol: Το πρωϊ να δούμε όμως τί ώρα θα μας ξυπνήσουν.... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ χαρα σας ..

ετσι οπως τα λες Λενα ..αντι για καπνος το μεσημερι εγινα καφες .. :lol::lol::lol: μ'επιασε στο μπλα μπλα η φιλεναδα μου στο τηλ ..τα μικρα δεν εκλεισαν ματι το μεσημερι κ μου πηραν τ'αυτια με τις παρλες τους ..αχ θεουλη μου ..

παρολα αυτα απτοητες , πηγαμε κ σημερις για καφεδακι σε παιδοτοπο με τις μαμμυλαντεζες ..Το εχουμε καθιερωσει κ βρισκομαστε μια με δυο φορες την εβδομαδα αν βολεψει ..μια χαρα περναμε ..

Λενα ανησυχεις που πηγαν νωρις για υπνο ? Χαλαρα ...το πολυ πολυ να σου κανουν ενα πρωινο ξυπνημα λιγο πιο νωρις ..δεν χαθηκε ο κοσμος ..Εγω τις εβαλα εννιαμιση κ επεσαν ξερες ..εμ ποσο ν'αντεξουν πια ..Εχω τρελες πεινες αλλα καταπιεζομαι κ παλι .. :roll:

Τωρα ειδα οτι η Καλυψω παει για καμπινγκ ..Καλα να περασετε φιλεναδα !!!

Οπως επισης πεθανα στο γελιο με τον ..θανασαρα της Νασιας ..σε καλο μας βραδιατικα .. :lol::lol::lol: Βρε Νασια ενας μηνας σου εμεινε ακομη κ γενναααααααααααααςςςς !!1 Το πηρες χαμπαρι ???

Παω να κανω το βραδυνο τσιγαρο κ επιστρεφω ..

ακους Λενα ?? Ερχομαι σε ντε τε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μηνα κοριτσια!

σαν χθες βραδυ ειχαμε αρχισει την εκπαιδευση υπνου!

τα θυμομασταν και γελουσαμε με τον αντρα μου.....

γενικα σε καθε οικογενεια χαμος με τα οικονομικα...

και εμεις περιμενουμε νεες περικοπες...

αν τα πραγματα πηγαιναν οπως πριν, ο αντρας μου θα επαιρνε καπου 1600 με σ/κ και νυχτερινα και εγω καπου 1300 και τωρα θα πεσουμε κοντα στα 1000. και ειναι και το δανειο του σπιτιου... δοση αυτοκινητου....

απλα λεμε και ευχαριστω που εχουμε δουλεια...

Λενα οι κρητικες μαμυλαντεζες ειναι πολυ οργανωμενες...

τα μαθαινω τα χαμπερια τους και απο τη Σωσω..,

ολο παιδοτοπους, καφεδες, μπανια...

ακους Ευα;;;;;

ολα τα μαθαινω...

καλα να περνατε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..ειδατε γρηγορη που ειμαι ..

γεια σου βρε Ευη ..περασε κιολας χρονος απο την εκπαιδευση υπνου ε ??? Θυμασαι πως ειμασταν τοτε ..να μας κλαινε οι ρεγγες ..Κοντευα να παρω τα βουνα ...

Ακουω καλο μου ..μια χαρα περναμε με τις κοπελιες ..αυριο για να δω αν θα ερθουν απ΄το σπιτι ..θα κανουν συμβουλιο κ θα μου πουν .. :lol::lol: οχι τιποτα αλλο να μαζεψω κ οτι μπορω απο τ'ασυμμαζευτα , διασπαρτα παιχνιδια που υπαρχουν παντου ..ε αν προλαβω να κανω κ κανενα γλυκακι ..για να τις δω ομως γιατι τωρα τελευταια εχουμε απουσιες .. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..κ επειδη για πολλοστη φορα το αλτςχαιμερ μου χτυπα την πορτα ..

Καλο μηνα κορες !! καλλιο αργα παρα ποτε τελικα ..μα τι στο καλο εχω παθει σημερα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..κ επειδη χασμουριεμαι επικινδυνα αλλα κ πειναω επικινδυνα θα σας καληνυχτισω ..

Να εχετε μια καλη κ ηρεμη νυχτα ..να κοιμηθουν ολα τα πιτσιρικια σας πουλακια κ η μαμαδες επισης ..

φιλια σε ολες , τα λεμε αυριο .. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alo

για οικονομιες διαβαζω

καλα πανω κατω ολοι τα ιδια ειναι

τελικα βρε κοριτσια

2 ειναι τα οιλομικα επιπεδα

οι μοσιφτωχοι και οι πλούσιοι

γιατι υπαρχουν και πολλοι τετοιοι

εμεις γενικα καλα

εχω ενα θεματακι με τον παιδικο δημοσιο

αλλα τι να κανουμε δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα

δεν ξερω εγω νιωθω οτι σιγα σιγα ηρεμουμε

ενταξει ειναι ζωηροι αλλα οκ ειναι καλα παιδια μωρε

εχουν αποχαυνωθει με τον μακκουιν

θα παθουν μειωπια ρε γμτ μου - αλλα ολη την ωρα φωναζουν να δουν το παιδικο

- εαν δεν βλεπουν παιδικο κανουν ζημιες :lol:

περαστηκα στιε παθουσες

δεν σας διαβασα καλα σορρυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες!!!!!!!!!!!!

Έκανα σήμερα την γενική αίματος και ούρων, την γλυκοζυλιώμενη (που τελικά είχα δίκιο...μετρά τα επίπεδα σακχάρου στο αίμα τους τρείς τελευταίους μήνες) καθώς και την coomps (αυτήν θα την πάρω την Δευτέρα)......όλα φυσιολογικά...τα αιμοπετάλια έχουν πάρει λίγο την κατιούσα ( με κατώτατο όριο τις 150.000 εγώ έχω 169.0000), ο αιματοκρίτης ΕΥΤΥΧΩΣ είναι ακόμα 33.8 οπότε καλά πάμε (περίμενα να είναι λιγότερο), λίγη οξόνη στα ούρα (αυτό δεν έχω ιδέα τί σημαίνει) και η γλυκοζυλιώμενη άψογη (σχεδόν στο χαμηλότερο όριο) οπότε δεν έχω πιά καμία ανησυχία για διαβήτη κύησης!!!!!!!!!!! Τώρα το μόνο που μένει είναι να κάνω και το doppler να δούμε αν όλα είναι καλά με την μπεμπίκα να ηρεμήσω κι από κεί.......θα κλείσω ραντεβού από βδομάδα!!!

Κουράστηκα πάρα πολύ σήμερα γιατί είμασταν από το πρωί στους δρόμους......πήγαμε Θεσ/νίκη για να πάρει καινούριο λαπτόπ ο άντρας μου (το παλιό διαλύθηκε).....στα Media Markt εντελώς απαράδεκτοι, μόνο αυτό σας λέω.....μας φέρθηκαν με τον χειρότερο τρόπο και μας ταλαιπώρησαν όσο δεν φαντάζεστε, εννοείται ότι δεν ξαναπατάω εκεί!!!! Αρχικά, ο πρώτος πωλητής που μας ανέλαβε επί μία ώρα μας πούλαγε έναν συγκεκριμένο Η/Υ τον οποίο τελικά ΔΕΝ είχαν και αυτό μας το είπαν αφού φύγαμε και ξαναγυρίσαμε έχοντας αποφασίσει να τον πάρουμε.....μετά από ψάξιμο καταλήξαμε σε έναν άλλο (πιό ακριβό), κανονίσαμε τις δόσεις, δώσαμε τα στοιχεία μας...ο πωλητής μας διαβεβαίωσε ότι εφόσον το ποσό ήταν κάτω από 1000 ευρώ χρειάζεται μόνο η ταυτότητα, περιμέναμε πόση ώρα να έρθει η τύπισσα που θα αναλάμβανε να μας βγάλει την "πιστωτική" κάρτα μέσω της οποίας θα πληρώναμε τις δόσεις.......και τελικά μας ανακοίνωσε με ένα χαμόγελο που μου ήρθε να της δαγκώσω τα αυτιά ότι ΔΕΝ μπορούμε να τον πάρουμε τον Η/Υ γιατί το εισόδημά μας είναι κάτω από 12.000 ευρώ :evil::evil::evil::evil::evil: Ωωωωωωω ρε τί έγινε μετάαααααα...........άνοιξα την στοματάρα μου και πού σε πονεί και πού σε σφάζει..........μετά περίλαβε και ο άντρας μου τους πωλητές......τους απειλούσα ότι αν γεννήσω το μωρό μέσα εκεί από την σύγχιση θα τους το έκλεινα το μπουρδέλο κι αυτοί με κοιτούσαν σαν χάνοι!!!!!!!!! Και το κερασάκι στην τούρτα??????? Η τύπισσα από τις κάρτες μας είπε φεύγοντας "θα χαρούμε να σας ξαναεξυπηρετήσουμε"!!!!! :o:o~x(~x(~x(~x(~x( Μια που μας καταυποχρέωσαν, θέλουν να μας ΞΑΝΑεξυπηρετήσουν!!!!!!!!!!!!

Τί σύγχιση τράβηξα σήμερα.............

Έριξε μια μπόρα πριν λίγο εδώ, αστραπές, βροντές, κεραυνοί.....και τώρα......ντάλα πάλι ο ήλιος και τα πουλάκια τιτιβίζουν!!!!!!!!!!!! Θα μας τρελάνει τελείως ο καιρός μου φαίνεται!!!!!!!!!!!!!!

Τί κάνετε κοριτσάκια μου??????

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello κοριτσάκια!!!! Πρόλαβα και σας διάβασα γιατί οι μικρές κοιμήθηκαν..... :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Νάσια τέλεια 33 αιματοκρίτης τί αλλο θες!!!! =;:ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Πολύ γέλασα με την φάση στο media....κι' γω δεν το πολυσυμπαθώ σαν κατάστημα έτυχε να ζήσω μια φάση τότε στα εγκαίνια και έχω σχηματίσει αρνητική εικόνα. Για να καταλάβεις, βλέπαμε τότε για ν' αγοράσουμε τηλεόραση και εκεί που έβλεπα μια συγκεκριμένη μάρκα, κάθεται δίπλα μου ένας τύπος και μου λέει μισά αγγλικά μισά ελληνικά οτι αυτή η τηλεόραση είναι πολύ καλή, κάνει εκείνο, κάνει τ΄αλλο, φοβερή και τρομερή κι' οτι την έχει αγοράσει κι΄αυτός κτλ κτλ. Τελικά δεν την αγόρασα και καλά έκανα δηλαδή, γιατί βγαίνοντας απ' το κατάστημα, βλέπω τον ίδιο τύπο που προηγουμένως μου μιλούσε μαζί με κάτι άλλους κουστουμάτους να μιλάν για πωλήσεις και κάτι τέτοια....καράφλιασα...

Κοίτα να δείς τί κάνουν για να πουλήσουν!!!! Μου το έπαιζε δηλαδή πελάτης, ενώ ήταν του καταστήματος...ποιος ξέρει τί θέση είχε εκει μέσα...

Ευη όλα καλά; πως πανε τα μωρά; Είστε καλά;

Mama eva, δεν σε είδα σήμερα ζωηρή....που αλωνίζεις πάλι;;; :D:D:D:D σε κανένα παιδότοπο , σε καμιά παραλία;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Marker έχεις δίκιο η μεσαία τάξη σιγά σιγά θα εξαφανιστεί. Οι πολύ φτωχοί και οι πολύ πλούσιοι θα μείνουν.... :(:(:(:(:(:(:(

Έχω μια πείνα τρελή. Έχω τσουρέκι στο ψυγείο....λέω να χτυπήσω καμιά παπάρα να στανιάρω. :lol::lol::lol::lol: εδώ θα είμαι αν είναι καμία on μιλάμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κοριτσάκια μου!!!!Χάθηκα λίγο αλλά είχα τα ψυχολογικά μου!Νόμιζα ότι θα μου έρθει η περίοδος αλλά μπαααα άφαντη ακόμα!Δεν με χαλάει όμως!! :D Ευχαριστώ που ασχοληθήκατε μαζί μου!!Γενικά δύσκολα πέφτω και ειδικά για τα οικονομικά,έχω μάθει και σε πολύ χειρότερες καταστάσεις αλλά είναι και οι νύχτες μου εφιαλτικές τελευταία και δεν θέλει και πολύ να καταρρεύσω!!Σήμερα κοιμηθήκαμε κάπως καλύτερα (όχι μισάωρα αλλά 3ωρα!!) και στάνιαρα!!!

Νάσια,μια χαρά οι εξετάσεις σου!!Εγώ στον 4ο μήνα είχα φτάσει αιματοκρίτη 28!Μετά σταμάτησα να κάνω εξετάσεις χαχαχαχαχ!!!Καλά,για το κατάστημα,ουδέν σχόλιο!!

Πήρα ένα βιβλίο χθες το "Κοιμήσου αγγελούδι μου,γιατί μ'εσκασες...Δεν αντέχω άλλο" και έχω διαβάσει το μισό,μου έμεινε το υπόλοιπο μισό για να αρχίζω να το εφαρμόζω μπας και με σώσει από τις αυπνίες!!Λέω εγώ τώρα... :roll::roll::roll:

Σήμερα ο μικρός μου θα φάει πρώτη φορά σουπίτσα!!!! :D:D:D

Να έχετε ένα καλό Σαββατοκύριακο!!Μάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερουδια κοριτσουδια μου !!

Αννουλα μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα ..αν μας παρει απο κατω την βαψαμε κοριτσι μου ..βεβαια δεν ειμαστε κ απο πετρα ομως ας προσπαθησουμε να κρατησουμε λιγο την ελπιδα μας οτι τα πραγματα θα μας πανε λιγο καλυτερα ..Αυτο προσπαθω να λεω κ γω στον εαυτο μου οταν με παιρνει η κατω βολτα ..

Λενα δεν με πολυειδες χτες γιατι τον πωπω μας δεν τον καθησαμε καθολου παλι μεσα.. :lol::lol::lol:

Το πρωι θαλασσα με οοοολη την φαμιλια κ το απογευμα ηρθαν οι μαμμυλαντεζες για καφε σπιτι..παλι με απουσιες βεβαια κ θα τις μαλωσω αλλα δεν πειραζει :lol::lol: ..στην επομενη συναντηση..

Σημερα ειναι ο γαμος της φιλεναδας μου κ θα ειμαστε παλι στο τρεξιμο ..αντε να παμε να ντυσουμε την νυφη να την συνοδευσουμε στην εκκλησια , να αντισταθω στο γαμοπιλαφο ..ευκολα πραγματα .. :roll::lol::lol:

Νασια τελειως κουλο ολο το σκηνικο στο μιντια μαρκτ..κουφαθηκα.. :shock::shock:

Παιδια χτες στην θαλασσα ειδαμε το εξης ..ενα αγορακι που φαινοταν απο τωρα οι ..προτιμησεις του στο θεμα του φυλου..δεν ξερω μου φανηκε καπως ..στεναχωρηθηκα δεν ξερω ..απλα η ολη σταση του οι κινησεις κτλ ηταν τοσο καραμπινατες ..

Μαρκερ συμφωνω κ γω μαζι σου ..

σας φιλω παω να φτιαξω το μαλλι μου παρεα με τις μεγαλες μου κορες ..ο μπαμπας μας πηρε την Αριαδνη για βολτιτσα επισης οποτε σας χαιρετω ..αν καταφερω θα μπω αργοτερις ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...