Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καταρρέω αλλά μ'αρέσει Νο 3!!!!!!!


Recommended Posts

ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας/..

εγώ σε λίγο πάω σπίτι..ελπίζω να μην κάτσει κάτι τελευταία στιγμη!!! ;)

χτες η μικρή ξεσάλωσε πάλι.στις 12 κοιμήθηκε..

και οι τελευταίοι φύγανε στη μία..κ μέχρι να συμμαζέψω

πήγε 2!!!

και 6.20 εγερτήριο για γάλα το πουλάκι μου κ μετά νάνι..

τι είναι πάλι αυτό το καινούργιο από το σάββατο

κ ξυπνάει κάθε πρωί για γάλα στις 6,20 ακριβώς;;;

ξυπνητήρι βάζει;;;;;; :evil:

ευάκι μου τόσο πολύ την επηρεάζει ο νοτιάς;

ίσως θα ήταν καλύτερα να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη.....

γεια σου τόνια μου...

νάσια έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα..αλλά μιλάμε για άντρες

και δεν έχουν λογική.. :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 461
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας μανουλες. Ελπιζω να εισαστε ολες καλα και τα μικρα το ιδιο.

Εμεις εχουμε κανα δυο μερες που ο μικρος κοιμαται κατα τις 12!!!!!!!

Τωρα για να καταλαβαιτε αυτον προσπαθω να βαλω για υπνο μα τιποτα. Ειναι μες στην καλη χαρα. Κατα τα αλλα ολα καλα. Τωρα σας αφηνω γιατι με εχει εκνευρισει.

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,χάθηκα τόσες μέρες αλλά έπεσε πολύ δουλειά στην εταιρία που δουλεύω λόγω κλείσιμο σαιζόν και τα έπαιξα,δεν είχα χρόνο να μπαίνω.Καλυψώ να χαίρεσαι το Αγγελικάκι σου και να το καμαρώνεις στα νέα του κατορθώματα!!Νάσια μου διάβασα όλες τις δημοσιεύσεις σου και πολύ στεναχωρήθηκα.Αντί βρε κούκλα μου τώρα που ήρθε και το δεύτερο μπεμπάκι σας να είστε μια ευτυχισμένη οικογένεια εσείς τσακώνεστε και μιλάτε για διαζύγια.Και τι να κάνεις να μου πεις αφού είναι έτσι η κατάσταση και σε πνίγει.Θέλει υπομονή,λίγο δε βαριέσαι αδερφέ και από τη μεριά σου και όχι πολλές ευαισθησίες.Βέβαια θα μου πεις δεν είσαι μόνη έχεις και δυο παιδιά που περιμένουν από σένα.Προσπάθησε σε αυτά να δίνεις όλη σου την προσοχή και άσε τον άντρα σου λίγο στο περιθώριο.Θα καταλάβει ότι δε συμμετέχει σε όλο αυτό και ότι στο τέλος θα παραγνωνιστεί οπότε πιστεύω θα ταρακουνηθεί.

Εύα μου περαστικά σας με τις αλλεργείες.Άκου εκεί αλλεργεία στο καιρό πρώτη φορά το ακούω.Αχ το κοριτσάκι σου..

Εμείς τους πήραμε μια σκηνή από τα jumbo προχθες.Καλά δε μπορείτε να φανταστείτε τι πανζουρλισμός επικράτησε!!!Μπαίναν μέσα στη σκηνή χοροπηδούσαν κάναν κουκου τζα.Πήγαινε και ερχόταν η σκηνή και αυτές απασχολήθηκαν για ώρες.Αν έχετε χώρο σπίτια σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα.Οικονομικότατη και χρήσιμη να χώνεις μέσα τα παιχνίδια όταν έχεις κόσμο.Χα χα.

toniatoni μου φιλάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάρες μου. Σας πεθύμησα πάρα πολύ!!! Δεν μου μένει πια και πολύς χρόνος ελεύθερος να μπώ να σχολιάσω, παρα μόνο αργά το βράδυ που είμαι πια κομμάτια...κυνηγάω όλη μέρα τις μικρές και κουράζομαι απίστευτα. Μόνο αυτό κάνω ΟΛΗ ΜΕΡΑ γιατί τώρα πλέον περπατάνε και οι δυο κανονικότατα!!!!! Μ' εχουν ψοφήσει μιλάμε. Αλλά άς αφήσω τα δικά μου διότι έχουμε πιο σοβαρά θέματα....

Νάσια μου γλυκιά μου να σου ζήσει!!!!!! Και πάνω που χάρηκα για σ' ένα διάβασα τα υπόλοιπα περι συζύγου και στεναχωρέθηκα. Βασικά νευρίασα. :evil::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: Δεν έχω λόγια για την συμπεριφορά του, απλώς θα συμφωνήσω και με τα κορίτσια. πρόσεχε εσύ τον εαυτό σου και τα παιδάκια σου και μην κοντραρίζεσαι προς το παρόν μαζί του. Καταλαβαίνω οτι θα σου είναι εξαιρετικά δύσκολο αλλά κάντο για τα παιδιά σου. Δεν κερδίζεις τίποτε με το να μαλώνεις και να συγχύζεσαι...

Καλυψώ να χαίρεσαι την κορούλα σου! Χαχα είδες η πεθερά; Πρόοδος!!! Σιγά σιγά αλλάζει ... :lol::lol::lol:

Εύα μου περαστικά σας βρε! Αμάν αυτές οι αλλεργίες τί πράγμα κι' αυτό! :shock: Ελπίζω να είναι καλά τώρα το μωρό. Με την δουλειά τί έκανες τελικά;

Mardio κι' γω τις έχω πάρει σκηνή εδώ και ένα μήνα αλλά την έχουν ξεσκίσει!!! Την έχω βάλει στο σαλόνι και την χρησιμοιποιώ ώς εμπόδιο για να μην περνάνε και πηγαίνουν στην εσωτερική την σκάλα. Στην αρχή ψαρώσανε και δεν περνούσαν αλλά τώρα την πατάνε και περνάνε απο πάνω!!!! :shock::shock::shock::shock::shock: Οπότε φαντάζεσαι πώς την έκαναν! :?

Ε βέβαια..κλαίει η μικρή... μη λείψω λίγη ώρα απο δίπλα της...θέλει στήθος! Α έχει μάθει και δαγκώνει τώρα και μου το έχει κάνει μιλάμε χαλκομανία!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

φεύγωωωωωωωωωωωωωω :D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ από μας..

σας έχω διαβάσει αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω.

η μικρή μου απορροφά όσο χρόνο μου μένει....

αφήστε που δεν τρώει με αποτέλεσμα να ξυπνάει ότι ώρα να'ναι για γάλα.

χτες ξύπνησε στις 2.30..έκανα λίγο το κορόιδο

αλλά άρχισε τα κλάματα κ την τάισα..

κ στις 9 είχε πιει το βραδινό γάλα

και το πρωί που ξύπνησε ήπιε κ άλλο!!!!!

με έχει κ με τρέχει κανονικά...

κατά τα άλλα καλά..

έχει προκύψει ένα θεματάκι στη δουλειά

για το οποίο ευτυχώς δεν ευθύνομαι εγώ

αλλά το αφνετικό έχει γίνει τούρκος

και δεν ξέρουμε σε ποιον θα ξεσπάσει.... :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες.

Λενα ετσι ειναι δυστηχως οταν αρχισουν να περπατανε δεν σταματας να τα κυνηγας. Θυμαμαι αυτη την περιοδο της ζωης τους και μου ερχεται τρελα και μονο που το σκεφτομαι. Αν και καθε ηλικια εχει τα δικα της και ποτε δεν προκειται να υσηχασεις πια. Αυτο σημαινει τελικα γονιος, να ανυσηχεις , να τρεχεις.

Καλυψω ελπιζω να μην αντιμετωπισεις κανενα θεμα στη δουλεια σου. Οσο για την μικρη και τα δικα μου καπως ετσι αντιδρουν οταν δουλευω και δεν με πολυβλεπουν. Προσπαθουν να εχουν την προσοχη μας ακομα και την νυχτα. ΘΥμαμαι πως τα διδδυμα το εκαναν συστηματικα και ο μικρος βεβαια αλλα οχι τοσο πολυ. Αν και βεβαια αυτος μονοπολει την προσοχη μου καθολη την διααρκεια της μερας οταν ειμαι σπιτι.

Νασια ελπιζω ολα να πανε καλα και εχετε ψιλοηρεμησει πια.

Ευακι πως πατε??

Εμεις αν εξαιρεσει κανεις τις σχεδον καθημερινες κρισεις του μικρου παμε μια χαρα. Κοιτα να δεις πως το αντιμετωπιζω πλεον????? προπαθω να ειμαι ψυχραιμη και τον αφηνω να το ξεπερνα μονος του, απλα τον ξαπλωνω στο πλαι και του χαιδευω την πλατη μηλωντας του ηρεμα. Κουφο εε????

Τελοσπαντων φαινεται να αποδιδει και το παιδι συνερχεται πιο γρηγορα αν και σημερα το επαθε οντας στην κουνια του και δεν προλαβα να παω πριν πεσει. Ευτηχως επεσε στην κουνια και δεν χτυπησε. Αυτα τα ολιγα αυτη την βδομαδα εχω αδεια και προσπαθω να συμμαζεψω το σπιτι.

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τόνια μου μακάρι να πιάσει αυτό που κάνεις

και να σταματήσουν τα επεισόδια σιγά σιγά...

εγώ τώρα έκατσα στον καναπέ

και πονάνε όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυψω μου δυστηχως μονο μεγαλωνοντας θα το σταματησει τελειως απλα με αυτο τον τροπο το περιστατικο ληγει πιο ομαλα και το παιδι επανερχεται πιο συντομα. Λεω εγω τωρα.

Εγω τα χω παιξει με το συμμαζεμα καθε μερα μαζευω και απο κατι ωστε μεχρι το τελος της εβδομαδας να τελειωσουμε και με το στρωσιμο και να ειμαστε ετοιμοι για τις γιορτες. Λεμε παλι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κάνετε κοπελίες;;χαθήκατε όλες σας!!!

εγώ τα έχω φτύσει κανονικά!!!!!!

χτες πάλι γύρισα σπίτι στις 7.30

και το βράδυ η μικρή ξύπνησε στις 4.30,ήπιε γάλα

και μέχρι τις 5.30 δεν κοιμήθηκε και ξαναήπιε γάλα!!

γενικά έχει κόψει το φαγητό και το βράδυ πεινάει!!

έκοψε και τον μεσημεριανό ύπνο με την πεθερά μου.. :evil:

αχ αν δεν είναι η μαμά σπίτι τπτ δεν γίνεται σωστά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Καλυψούλα υπομονή θα στρώσει και η μικρή στα νέα δεδομένα και θα κοιμάται τα βράδια καλύτερα.Και μένα κόψανε το μεσημεριανό ύπνο κοιμούνται μόνο μια ώρα στο σταθμό μετά το φαγητό και μετά από τις 14,30 που τις παίρνω σπίτι μέχρι τις 21,30 το πάνε σερι άυπνες.Αλλά ευτυχώς δόξα το Θεό κοιμούνται σερί μετά μέχρι το πρωί.

Εμένα πάλι με μύξες είναι.Από 25/10 παλεύουμε να κάνουμε ένα εμβόλιο και μόλις γίνονται καλά ξανακυλάνε και δε μας το κάνει ο γιατρός.Ουφ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε καλυψω ξερεις ποσες φορες το εχω πει και εγω αυτο??? Η μανα πρπει να ειναι με τα παιδια της τουλαχιστον τα πρωτα της ζωης τους που τους δινουμε τις βασεις για το μελλον τους. Καποτε ειχα διαβασει σε ενα βιβλιο για μια ερευνα μου ειχε γινει και ειχε αποδειξει πως τα 3 πρωτα χρονια της ζωης του παιδιου ειναι τα πιο σημαντικα για την αναπτυξη του παιδιου. Και ο υπνος που λες ή το φαγητο χωρις βεβαια να μην ειναι και αυτα σημαντικα ωστοσοσ ειναι μικροτερης σημσιας μπροστα στην συναισθηματικη, κοινωνικη, σωματικη ή νοητικη αναπτυξη. Και η αληθεια ειναι πως ακομα και οι παππουδες εχουν την θεληση δεν εχουν ωστοσο το κουραγιο ή τη γνωση για να προσφερουν στα παιδια κατι επιπλεον. Ενω οι γονεις που εχουν την γνωση και την υπομονη δεν εχουε το χρονο και πως να τον εχεις οταν γυρνας τοσο αργα και εχεις ενα σωρο δουλειες στο σπιτι.

Αναζητωντας, διεκδικοντας την ισοτητα το μονο που κερδισε η γυναικα ηταν οτι εχασε τα παιδια της και την οικογενειακη γαληνη. Το βλεπω στον ευατο μου και την οικογενεια μου οταν ειμαι σπιτι με αδεια οπως τωρα ποσο πιο ηρεμη ειναι ολη η οικογενεια και πολυ περισσοτερο εγω γιατι εχω ενα λιγοτερο πραγμα να κανω ( να παω ατη δουλεια ) το οποιο ουσιαστικα μονοπολει την ημερα και την ζωη μαου.

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που χαθηκατε βρε κοριτσια ολες??

Καταρχην καλη εβδομαδα σε ολες και ολους. Εμεις ειχαμε ειχαμε ενα χαλια σαββατοκυριακο απο ολες τις αποψεις ξεκινοντας απο παρασκευη απογευμα. Το απογευμα λοιπον της παρασκευης πηγα τον ενα απο τους μεγαλους στο γιατρο γιατι τον ειχε πιασει παροξησμικος βηχας και τελικα καταληξαμε στο νοσοκομειο για εισπνοες. Τελοσπαντον ολο το σκ με βηχα εισπνοες soldesanilκαι ολα τα γνωστα με ελαχιστη βελτιωση. Χθες επιασε και τον διδδυμο του σχεδον το ιδιο σε πολυ πιο ηπια μορφη και ξανα στο νοσοκομειο γιατι με εχει πιασει φοβος πλεον με τον λαρυγγοσπασμο και λεω ας μην τρεχουμε μες τα μαυρα μεσανυχτα παλι. Ευτηχως αυτος δεν χρειαστηκε τιποτα το ιδιαιτερο. Απο τα νευρα μου 2 μοκετες επλυνα σημερα. Ο μικρος σημερα σηκωθηκε απο τις 6 το χαραμα λες και θα πηγαινε για κυνηγι τρομαρα μου. Κατα τα αλλα νομιζω πως παμε μια χαρα. Πλησιαζουν και τα Χριστουγεννα και νοιωθω καπως.

Ελπιζω ολες να εισαστε καλα. Εγω αυριο παω για δουλεια και ειμαι τι να σας πω μες στην καλη χαρα. Αστειο ηταν αυτο. Καλυψω μου υπομονη καποια στιγμη ολα θα περασουν και τα παιδια θαμεγαλωσουν και ολα καλα. Αυτα τα λεω σε σενα για να τα βλεπβω εγω μην νομιζεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε τόνια μου τι τραβάς κ εσύ..

τουλάχιστον είστε καλύτερα τώρα;

εμείς εξακολουθούμε τα ίδια.

ό,τι χτίσω το σαβ/κο,από δευτέρα μου το χαλάει η πεθερά μου.

η μικρή έχει γίνει απίστευτα κακομαθημένη

και αν δεν γίνει αυτό που θέλει χτυπιέται κάτω.

δεν ήταν έτσι κ μου κακοφαίνεται.

η πεθερά μου κοιτάει την εύκολη λύση

για να μην την κάνει να κλαίει

και της κάνει όλα τα χατίρια

με αποτέλεσμα να έχει γίνει άλλο παιδί....

αχ αν είχα δύο ή τρία τι θα έκανα;;;;;;; :D

βέβαια κάποιοι λένε ότι καλύτερα η γιαγιά να κρατάει το παιδί

παρά μια ξένη γυναίκα

αλλά δεν πρέπει να φροντίσει να μεγαλώσει σωστά....;;

και να φροντίζει να τρέφεται σωστά,να κοιμάται καλά και να μην γίνει στριμάδι;;;;;;

πού χαθήκατε καλέ όλες;;;;

εύα;;;

νάσια;;

λένα;;

αννούλα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυψω μια χαρα τα λες αλλα ελα που δεν γινονται ετσι. Εμενα η μανα μου δεν μπορω να πω στο φαγητο και στον υπνο ειναι κατι παραπανω απο τυπικη. Ομως να ξερεις πως και η γυναικα πανω κατω τα ιδιδα θα εκανε και τα στραβα της δεν θα μαθαινες ποτε και θα ειχες και την ανυσηχεια αν ολα πανε καλα με το παιδι εκτος αν ησουν τυχερη και εβρισκες καμια γνωστη και δεν ανυσηχουσες τοσο. Αστα τι τα θες τι τα γυρευεις μην τα ξαναλεμε, τα παιδια πρεπει να εχουν διπλα τους τους γονεις. Εγω μολις γυρησα απο τη δουλεια και ο μικρος ειναι ακομα ξυπνιος και πρεπει να μαζεψω και την κουζινα και εχω μια νυστα αλλο πραμα. κουραγιο τα λεμε συντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα ..

τι κανετε κοριτσουδια μου ..μου λειψατε .. :D Διαβασα στα πεταχτα τα νεα σας ..

εμεις καλα σχετικα , εχουμε μια ταλαιπωρια με τα δοντακια της μικρης αλλα αντε δυο εμειναν ακομα να βγουν να τελειωσει κ αυτο ..Μου εκατσε κ μια φαση που με εριξε λιγο ψυχολογικα αλλα ενταξει ολα μεσα στο προγραμμα ειναι ..

Καλυψουλακι τι να πω ..χιλια τα δικια σου ..Κ επειδη το εχω περασει αυτο - βεβαια οι διδυμες ηταν τοτε πολυ μικροτερες απο την αγγελικη ..- ξερω οτι ειναι το απολυτο σπασιμο νευρων ..Απο την μια εχεις ναι μεν εναν ανθρωπο δικο σου να προσεχει το παιδι κ απο την αλλη δεν του εχεις εμπιστοσυνη γιατι δεν τηρει προγραμματα κτλ ..Φαυλος κυκλος ...κ δυστηχως δεν νομιζω να βαλει μυαλο οπως λεμε η πεθερα σου ..για τους παπουδογιαγιαδες η λυση ειναι μια να μην κλαιει - κλαψουρισει - τσιριξει το μικρο ..συφυλιαζονται ..με αποτελεσμα να τραβας εσυ κουπι μετα για να συμμαζεψεις την Αγγελικη ..Σου ξαναλεω οτι ισως ο παιδικος να ηταν μια λυση ..σ¨αυτη την περιπτωση ..γιατι οπως καταλαβαινω κ με το δικιο σου τα νευρα κροσια ..

Τονιαντονι καλο μου ελπιζω να ειναι καλυτερα τα μικρα σου ..

φιλακια κοριτσια θα μπω το μεσημερακι γιατι η Αριαδνη με τραβαει για βολτα .. :D

φιλακια σ¨ολεεεεεεεεες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κάνετε κοπελάρες;;

εμείς κλασσικά τα ίδια.

γυρνάω σπίτι βράδυ,παλεύω να φέρω σε μια τάξη το σπίτι

κ παράλληλα να σχολούμαι κ με την αγγελική

κ κάθε βράδυ μέχρι τις 12-1 κάνω δουλειές..

ευτυχώς που πρόλαβα να κάνω τα χοντρά

δηλ.κουρτίνες και χαλιά

γτ τώρα κάνω μόνο τα βασικά

κ πάλι το σπίτι θέλει παραπάνω.. :cry:

αχ πόσο εκτιμάς το σπίτι σου όταν το χάσεις....

η μικρή είναι στην τρέλα της γενικότερα

κ της λείπω πολύ

αλλά δεν γίνεται αλλιώς....

ευάκι μου σε χάσαμε..ευτυχώς είναι όλα καλά..

παιδικό θα την στείλω με το καλό του χρόνου

για να είναι πιο μεγαλη

και γιατί σκέφτομαι ότι τώρα θα αρρωσταίνει συνέχεια

και ποιος θα την κρατάει σπίτι άρρωστη;

η πεθερά μου τρέμει στην ιδέα ότι θα αρρωστήσει η μικρή

γτ δεν νομίζω ότι θα μπορέσει να κάνει τα απαραίτητα..... :twisted::evil:

ήδη όταν της είπα ότι θα στείλω την αγγελική 3 μέρες στον πατέρα μου

(αν θυμάσαι όποτε την στέλνω αρρωσταίνει γτ έχει υγρασία)

μου είπε την θεική ατάκα:"μην την στείλεις γτ άμα αρρωστήσει εγώ χάθηκα!!!"

μα,ήθελα να της πω,και να μην την στείλω στάνταρ θα αρρωστήσει

μέσα στο χειμώνα..και τι θα κάνεις τότε;;;;

αλλά δεν θα βγάλω άκρη για να κάνω κουβέντα.

τόνια μου ελπίζω να είστε όλοι καλά!!!!!

και φιλία στη νάσια κ στην λένα όποτε μπουν!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!!!!!

Διαβάζω τα νέα σας συνήθως αργά το βράδυ που έχουν κοιμηθεί τα ζουζούνια μου αλλά δεν έχω κουράγιο να μπώ και να γράψω.......πτώμα στην κούραση, τις περισσότερες φορές πέφτω σαν νεκρή για ύπνο.....τα περισσότερα ξενύχτια τα κάνω εγώ αφού ο άντρας μου την έχει δεί πολύ "μαγκαρίκος" τώρα τελευταία και το παίζει βαρύ πεπόνι!!!!!! Βέβαια όταν είμαι σε πλήρη αποσύνθεση τον ξυπνάω να αναλάβει βάρδια κι ας ξινίζεται όσο θέλει.......Σιγά μην τον αφήσω να ξύνει τα ........αυτά του όλη μέρα (τώρα δεν έχει μόνιμη δουλειά) και να μου την λέει κι από πάνω ότι αυτός κουράζεται περισσότερο από μένα και κανονικά θα έπρεπε να κάνει ότι κάνουν και οι υπόλοιποι άντρες (άντρες μη χέσω!!!) στο χωριό, να σαπίζουν στα καφενεία δηλαδή και να έχουν τις δουλάρες τις γυναίκες τους να τρέχουν για όλα!!!!! Αλλά σαν να μην του τα είπανε καλά που νομίζει ότι θα μου κάνει εμένα τέτοια ξεφτιλίκια!!!!!!!!!!! Γενικά δεν τα πάμε καθόλου καλά, σκέφτομαι ακόμα και τον χωρισμό αν συνεχιστεί έτσι η κατάσταση, να μην μπορούμε να συνεννοηθούμε και να μην με στηρίζει σε τίποτα!!!!!!!!

Η μπεμπίκα μου βγήκε ξενύχτισσα......βασικά δεν τα πάει καλά με τον ύπνο ούτε την μέρα ούτε την νύχτα....και θέλει όλο αγκαλιές!!!!!!! Έχει και ιδιοτροπίες η σκατούλα....θέλει να την έχω αγκαλιά και να είμαι όρθια να κόβω βόλτες!!!!!! Η μέση μου έχει αρχίσει να τα παίζει.........

Το Μαρουλάκι ζηλεύει......έχει χτυπήσει αρκετές φορές το μωρό, παρόλο που είμαστε συνεχώς πάνω από το κεφάλι της με τα μάτια δεκατέσσερα όμως πώς τα καταφέρνει και ρίχνει αστραπιαία κάτι ξεγυρισμένες μπάτσες στην κακομοίρα την μπεμπούλα....

Καλυψούλα μου πόσο έχω νευριάσει με την πεθερά σου.......τί κρίμα να έχεις την ανάγκη της!!!!!!!! Δεν υπάρχει κανένας άλλος να σε βοηθήσει???? Κι εγώ πιστεύω ότι είναι νωρίς για παιδικό ακόμα αλλά κι αυτό σχετικό είναι.....αν δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς!!!!! Και πόσο θα αντέξεις κι εσύ αυτή την κατάσταση????

Ευάκο μου ελπίζω ότι κι αν ήταν αυτό που σε έριξε ψυχολογικά να έχει περάσει πιά......

Τονιαντόνι μου τί κάνετε καλό μου????? Ο μικρός πώς πάει?????

MARDIO πώς πάτε με τις μύξες???? Κι εμείς μια από τα ίδια....μας κόλλησε όλους το Μαρουλάκι, ακόμα και την μπέμπα....ευτυχώς δεν κάναμε πυρετό, η αλήθεια είναι πως φοβήθηκα περισσότερο για το μωρό γιατί η παιδίατρος μας είχε προετοιμάσει αν δούμε πάνω από 37.7 να την πάμε στο νοσοκομείο! Δόξα το Θεό που δεν χρειάστηκε!!!! Το εμβόλιο το κάνατε τελικά????

Λενάκι μου τί κάνετε????? Τα κοριτσάκια σου????? Περπάτησαν κι αρχίσατε το τρέξιμο ε?????? Μην χάνεσαι καλό μου!!!!

Πωπωωωωω ξεκίνησα να γράφω πριν μιάμιση ώρα και από την μιά βαράνε τα τηλέφωνα, τσιρίζει η Μαρία, κλαίει το μωρό.....από την άλλη ο άντρας μου ξινίζει τις μουτράκλες κάθε φορά που βοηθάει σε κάτι........τα νεύρααααααααααα μου!!!!!!!!!!!!! Πότε θα ξαναξεκουραστώ?????????? Όταν τα τινάξω??????????????????

Φιλάκια πολλά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες καλησπερα σε ολες. Σας γραφω απο τη δουλεια σημερα αφου ειμαι παλι απογευμα. Ευα μου χαιρομαι που εισαι καλα και γενικα μην το βαζεις κατω και μην αφινεις τιποτα να σε ριχνει ψυχολογικα. Το τελευταιο ισχυει για ολες μας. Δυστηχως οι καιροι ειναι δυσκολοι και λιγα πραγματα πια μας κανουν να αισθανομαστε να ειμαστε καλα. Τι να κανουμε πια!!!!!

Νασια δεν ξερω τι πω. Σε διαβαζα και ησουν τοσο παραστατικη που με εκανες και γελασα με την εικονα του αντρα σου. Αληθεια δεν ξερω τι να πω για να βοηθησω.Νομιζω πως εχεις αναγκη να ξεκουραστεις και να ηρεμησεις.Εισαι και σε περιεργη φαση της ζωης σου... Ομως κατα την ταπεινη μου γνωμη ο χωρισμος δεν αποτελει λυση... Οχι πως και εγω δεν το εχω σκεφτει καποιες στιγμες της ζωης μου ομως τελικα η σκεψη πως θα μπορουσα με καποιο τροπο καποια στιγμη της ζωης μου να μην εχω τον αντρα μου νομιζω με τρομαζει. Ισως πια μετα απο τοσα χρονια να εχουμε συνηθησει ο ενας τον αλλο δεν ξερω...... :?::!: παντως μην φανταστεις πως και ο δικος μου κανει τιποτα το ιδιαιτερο στο σπιτι ή με τα παιδια αλλα τωρα πια το εχω συνηθισει, το εχω αποδεχτει.

Τελοσπαντων εμεις γενικα ειμαστε καλυτερα τωρα.

Αυτα προς το παρον σας φιλω ολες και ελπιζω να εισαστε και να περνατε ΤΕΛΕΙΑ :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Τονιαντόνι μου έχεις δίκιο σε όσα μου γράφεις....ο χωρισμός δεν είναι λύση, το ξέρω καλά και από πρώτο χέρι αλλά καμιά φορά όταν φτάνεις στο αμήν λές ας χωρίσω να ησυχάσω και να βρώ την υγειά μου!!!!!! Είμαι όντως σε περίεργη φάση και χρειάζομαι στήριξη (που δεν την έχω φυσικά) κι όχι έναν τραμπούκο να μου την "λέει" όλη μέρα.....δεν βλέπει ποτέ αυτά που προσφέρω.....Δεν θέλω να κάνει δουλειές στο σπίτι, καλοδεχούμενες βέβαια αν κάνει αλλά κι αν δεν κάνει δεν με πειράζει (εξάλλου είμαι τόσο ψείρας που νιώθω ότι κανείς δεν θα τα κάνει τόσο σχολαστικά όσο εγώ)...αυτό που με διαολίζει είναι που λέει και κουβέντες από πάνω, γίνεται προσβλητικός (και δεν το αξίζω γιατί σκοτώνομαι για όλα εδώ μέσα), μιλάει άσχημα και δεν με σέβεται!!!!!!! Ξέρω ότι πάνω κάτω όλοι οι άντρες έτσι είναι αλλά έλα που εγώ είχα την εντύπωση ότι παντρεύτηκα έναν άλλο.....Την αχαριστία δεν την ανέχομαι και αυτό είναι που με κάνει κι εμένα να βγάζω έναν άσχημο εαυτό που δεν μου αρέσει καθόλου!!!! Δεν θέλω να χαλάσω το σπίτι μου αλλά θέλω να ξαναβρώ τον εαυτό μου γιατί ποτέ δεν επέτρεψα σε κανέναν να με υποτιμήσει με τέτοιον τρόπο που σκέφτομαι ότι αν μείνω μόνη (με τα παιδιά μου εννοείται) ίσως ξαναβρώ την ηρεμία μου!!!!! Μπορεί και όχι....δεν ξέρω.....

Μακάρι να είμαι σε θέση να πώ σύντομα ότι έφτιαξαν τα πράγματα!!!!!!!!!! Στις συζητήσεις είμαστε καλοί (όλο υποσχέσεις τρομάρα του).....στην εφαρμογή τα σκατώνουμε.........

Να μου φιλήσεις τα αντράκια σου και καλό κουράγιο στην δουλειά!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου πω βρε Νασια ετσι οπως τα λες εχεις απολυτο δικιο. Ενα πραγμα που και εγω δεν δεχομαι, δεν ανεχομαι ειναι να με προσβαλει ο αλλος και να μου συμπεριφερεται ασχημα. Εμεις ευτηχως δεν το εχουμε αυτο. Αν και μερικες φορες και ο δικος μου λεει που εγω ολη μερα τρεχω για ολους και ολα που δουλευω σαν το σκυλι, που, που ,που ........ Λες και εγω καθομαι και ξυνω πατσες. Τι να σου μηπως θα σου εκανε καλο να πας λιγες μερες στους δικους σου αργοτερα!!!!!!!

Δεν ξερω τι να πω μακαρι να μπορουσα να βοηθησω. Μηπως αν σας κρατουσαν για λιγες μερες τα παιδια και μενατε λιγο μονοι σας?????

Σκεψου παντως καλα προτου παρεις οποια αποφαση και μελετησε τη γιατι υπαρχουν και τα παιδια

Καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα! Εδώ είμαι κι' γω. Μεταμεσονύκτια σας γράφω γιατι μόνο τώρα μπορώ....

Καλέ με έχουν ταράξει μιλάμε! Τί τρέξιμο είναι τούτο θεέ μου. Η μια βλέπει την άλλη και ότι σκανδαλιά κάνει η μία αμέσως ακολουθεί και η άλλη! Εχθές η μικρή σηκώθηκε απο τις 5 τα χαράματα και ήθελε παιχνίδια!!!! Με τίποτε δεν μπορούσα να την ηρεμήσω! Ύστερα ακουσε θόρυβο και η μεγάλη και ξύπνησε και αυτή, επίσης με κέφι και χαρά για παιχνίδι! Και είμαστε όλοι καθισμένοι στο σαλόνι και παίζουμε με τις κούκλες και τις μπάλες σαν να μην συμβαίνει τίποτε! :D:D:D:D:D:D:D

Εσείς τί κάνετε;

Νάσια ψυχραιμία!!! Κάνε λίγο το "κοροϊδο" και μετά βλέπεις. Δεν λέω να ανέχεσαι καταστάσεις αλλά να μην τις "σκαλίζεις" παραπάνω. Έχεις απόλυτο δίκιο σε ότι και να λες. Καλύτερα πάντως να του μιλήσεις ανοιχτά κάποια στιγμή που δεν θα είσαι θυμωμένη μαζί του και να του πείς ποιά πράγματα σε ενοχλούν. Με την συζήτηση δεν μπορεί...κάτι καλό θα βγεί...πρσπάθησε πάντως να κρατάς την ψυχραιμία σου όταν σε τσατίζει και μην του απαντάς.

Τόναι μου περαστικά σας. Πω πώ τί τράβηξες και συ με τα νοσοκομεία! Δεν τα μπορώ καθόλου. Αλήθεια που δουλεύεις;

Εύα που είσαι ρε ψυχή; Πώς πάνε οι κοπελάρες σου;Να μου τις φιλήσεις.

Καλυψώ ακόμη παραμένουν ταπροβλήματα με την πεθερά ε; Τί να κάνεις ρε κορίτσι μου. Απο την στιγμή που δουλεύεις οι επιλογές είναι μετρημένες..Εγώ πάλι θα πώ οτι καλύτερα με την πεθερά παρά με κάποια ξένη...τόσα ακούμε και βλέπουμε ... η επιλογή βέβαια είναι δική σου οτι και να σου λέμε εσύ ξέρεις καλύτερα.

Κορίτσια σας χαιρετώ γιατί ξημέρωσα και σήμερα....πάω να την πέσω. Τα φιλιά μου σε όλες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,εδώ είμαι και εγώ μετά από μια επιδρομή γαστρεντερίτιδας αυτή τη φορά που χτύπησε πρώτα τα ζουζούνια μας μετά εμένα και σήμερα τον άντρα μου.Εμετοί διάρροιες αφαγία και δε συμμαζεύεται!!!Να μη το περάσει καμιά μανούλα αυτό.Και σαν να μην εφτανε αυτό μας βάλαν και από το σταθμό χαρτί ότι κυκλοφορούν ψείρες και να κάνουμε συχνούς ελέγχους στα κεφαλάκια.Αχ ελπίζω να μη μας βρει και αυτό.Και γω πάντως που τις παω παιδικό νιώθω πιο ήρεμη από το να ήταν με τη μάνα μου.Εκείνη αγχώνεται με το παραμικρό.Η πεθερά μου εμένα ζει Αθήνα και μεις Ρόδο οπότε δεν έχω τέτοιο ¨φοβο" όπως η Καλυψω.Μπορεί ο πρώτος χρόνος να ναι ζόρικος αλλά βλέπω ότι και παιδακια που μένουν σπίτι αρρωσταίνουν.

Νάσια μου υπομονή τι άλλο να ευχηθώ,φάση θα είναι και θα φτιάξουν τα πράγματα.

Λένα εμένα η μια περπατάει προς το παρόν ή άλλη ακόμα αλλά και μενα στις σκανδαλιές είναι πρώτες.Το Σαββατο σφουγγάριζα και άφησα τη πόρτα του μπάνιου ανοιχτη να στεγνώνει.Και πήγαν μέσα μέχρι να κάνω τα άλλα δωμάτια σήκωσαν το πατάκι άνοιξαν το σιφώνι και έβαλαν τα χέρια τους μέσα στα βρωμόνερα.Εγκεφαλικό κόντεψα να πάθω μόλις τις είδα!!!

Ευακι εσείς ταλαιπωρείστε ακόμα με τα δόντια;Εμένα η μια έχει 8(αυτή που δε περπατάει) και η άλλη 1!!Γιαί έχουμε μείνει τόσο πίσω;Ο γιατρός δεν ανησυχεί.Είναι 14 μηνών και ακόμα τρώει αλεσμένα για να τρώει ποσότητα.

Τονιατονι υπομονή και συ με δουλειά και τα αντράκια σου μικρά και μεγάλα!!!Είσαι και μειοψηφιά θα σε φάνε λάχανο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια της παρεας. Λενα σου ευχομαι υπομονη και κουραγιο. Το τι εχω περασει με τα διδδυμα μεχρι τα τρια τους περιπου δεν το συζητω. Οποια δεν το εχει ζησει δεν μπορει να ξερει τι σημαινει να εχεις διδδυμα. Τι ξενυχτια, τι αρρωστιες μαζι με ξενυχτια, τι σκανταλιες αστα να πανε. Οχι πως τωρα ειναι καλυτερα απλα καταλαβαινουν πολυ περισσοτερο και ας πουμε πως καπως μας ακουνε. Λεμε τωρα!!!!!!!!

Λενα μου κανω ενα απο τα χειροτερα επαγγελματα για μητερα νοσηλευτρια σε νοσοκομειο και μαλιστα στα επειγοντα. Βραστα κουβαλαω ολες τις αρρωστειες στο σπιτι.

Μαδριο θα σου πω το εξης για τα αλεσμενα που λες. Ο δικος μου κοντευει τα 2 και ακομα αλεσμενα τρωει γιατι διαφορετικα δεν τρωει καθολου κρεας. Οσο για την γασρεντεριτιδα που λες περασαμε περυσι τουλαχιστον 2 -3 φορες τη μια παρα πολυ βαρια οπου ο μικρος γλιτωσε το νοσοκομειο στο παρα πεντε. Ειναι πραγματι πολυ χαλια κατασταση. Σας ευχομαι περαστικα και αυτο να ειναι ολο.

Φιλια και σε ολες τις αλλες και ελπιζω να εισαστε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ από μας.επιτέλου παρασκευή!!!! :D

κορίτσια τα έχω φτύσει στην κούραση κ έχω μόνο ένα παιδάκι!!!

δηλαδή άμα είχα παραπάνω σας κ εσάς τι θα έκανα;;;;;;

λένα μου υπομονή κορίτσι μου.

σκέψου ότι θα μεγαλώσουν κ θα είναι αχώριστες!!!!!!!!

ακόμα θα τις κυνηγήσεις πολύ

αλλά μετά τον δεύτερο χρόνο απλά θα τις βλέπεις κ θα γελας!!!!!

νάσια μου σε καταλαβαίνω απόλυτα

κ έχεις απόλυτο δίκιο.. :!::!:

ξέρεις πόσες φορές έχω σκεφτεί κ εγώ τα ίδια πράγματα;

αλλά βλέπω ότι ο άντρας μου είναι απαραίτητος για τη μικρή

και είναι καλός πατέρας.κ αυτό είναι που τελικά αξίζει...

κ ας ασχολείται λίγο μαζί της σε σχέση με μένα... :evil:

για το ότι δεν σε βοηθάει κ αν κάνει κάτι το κάνει με γκρίνια

ένα θα σου πω..δεν είναι ο μόνος!!!!!!! :twisted:

εμένα ο δικός μου μετά τη δουλειά κάθεται στον καναπέ

και τον παίρνει και ο ύπνος!!!!!

και εγώ παλεύω να τα κάνω όλα!!!!!!!

υπομονή θα κάνεις κοριτσάκι μου.

είναι η αρχή ακόμα..με το που θα ξεπεταχτεί το πιτσιρίκι σου

θα τις παίρνεις κ τις 2 κ θα βγαίνεις βόλτα,

έστω κ στο χωριο!!!

γτ δεν δοκιμάζεις να παραγγείλεις ένα sling μέσω ίντερνετ

για να έχεις το μωρό πάνω σου

κ τα χέρια ελεύθερα για να κάνεις τις δουλειές;;;

μάντριο περαστικά σας..

παιδιά κυκλοφορεί τρελή ίωση με γαστρεντερίτιδα

και έχει θερίσει παιδάκια κ γονείς!!!!

τόνια μπράβο που είστε καλά!!!!!

όσο για τα αλεσμένα που λέτε...

κ εγώ της ίδιας λογικής είμαι,ότι ας φάει κ ας είναι κ αλεσμένο..

απλά από μια ηλικία κ μετά πρέπει να μάθουν να μασάνε..

να δοκιμάζετε να τους δίνετε κ κάτι να μασάνε πχ φρούτα

η σκληρά μπισκοτάκια ή γενικά αν έχετε τσεκάρει ότι κάτι το τρώνε σίγουρα

για να μάθουν σιγά σιγά.

έχω μια φίλη(από τις οκτωβριανές μανούλες 2009)

που ο μικρός της 2 χρονών κ τα ήθελε όλα αλεσμένα

κ τελικά αποδείχτηκε μετά από πολλή ταλαιπωρία κ απεργιες πείνας

που έκανε ο μικρός

ότι είχε αλλεργία στο γάλα

κ κατέληξε σε οισοφαγίτιδα

γτ οι γιατροί δεν είχαν πάρει χαμπάρι!!!!!!!

και έχει καθυστερήσει να μιλήσει το παιδάκι

εξαιτίας όλων αυτών.

η κοπέλα πρέπει να τρέξει σε χίλιους γιατρούς!!!

αυτά να σκεφτόμαστε όλες μας

και να μην γκρινιάζουμε....

κ εγώ κυρίως που όλο την θάβω την πεθερά μου!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...