Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καταρρέω αλλά μ'αρέσει Νο 3!!!!!!!


Recommended Posts

ΕΙΧΑ ΚΑΜΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΨΙΛΟΕΧΑΣΑ ΠΑΛΙ ΑΛΛΑ ΟΚ ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ.

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΑ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΙΑ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΓΟΝΕΙΣ. ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΘΑ ΣΦΙΞΟΥΝ ΤΑ ΚΡΥΑ ΣΕ ΛΙΓΟ. ΝΑΣΙΑ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ? ΑΝ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΤΕΛΙΚΑ?? :lol::lol::lol:

ΕΥΑΚΙ ΚΑΜΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΚΑΘΟΤΙ ΔΥΣΚΟΙΛΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΙΟ ΜΑΚΡΥΑ ΠΙΑ. ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΤΟΥ ΞΗΜΕΡΩΝΕΙ ΠΛΕΟΝ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ, ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΑΜΕ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ , ΚΑΝΑΔΑ. ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΓΟΥΑΤΑΛΟΥΠΗ. ΑΝΤΕ ΜΙΑ ΕΥΡΩΠΗ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΟΜΩΣ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΥΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΔΩ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΟΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΦΤΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟΣΑ ΕΞΟΔΑ , ΤΟΣΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΠΙΑ. ΔΕΝ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑΜΗΝ ΠΛΗΡΩΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΔΙΜΗΝΟ =))=)) ΧΑΧΑΧΑ!!!!!!

Η ΜΟΝΗ ΑΧΤΙΔΑ ΦΩΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΑΝΥΣΗΧΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥΣ, ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟΥΣ, ΓΑΙ ΟΛΑ.

ΑΥΤΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΜΕ ΤΟΥΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΙΝΑ. ΑΝΤΕ ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΤΩΡΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ (-|(-|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 461
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσάκια!!Χάθηκα λίγο....Είμαι Χαλκιδική στους γονείς μου για λίγες μέρες με το μωρό!!Ο μικρός είναι λίγο αρρωστούλης με μυξες και γκρίνια,κατά τα άλλα την έχει καταβρεί εδώ που έχει πολύ χώρο και στρωμένα χαλιά και μπουσουλάει άνετα!!Οι νύχτες μας είναι χάλια,ξυπνάει πολλές φορές και δεν έχω το κουράγιο να σηκώνομαι μέσα στο κρύο,οπότε τον έχω μαζί μου μέχρι να γυρίσουμε και βλέπουμε!!Περαστικα στα παιδάκια που είναι άρρωστα και χρόνια πολλά σε όσα είχαν γενεθλιάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδίτσες μου.....

όπως βλέπετε ακόμα είμαι εδώ!!!!!!!!! Δεν γέννησα ακόμα......αλλά η κάθε μέρα μπορεί να είναι Η ΜΕΡΑ!!!!!! Στην αναμονή λοιπόν...........

Το Μαρουλάκι μου φροντίζει να καταρρέω κάθε μέρα γιατί όσο περνάει ο καιρός γίνεται όλο και περισσότερο θηριάκι!!!!!!!!!! Ειδικά τις τελευταίες μέρες με έχει σαπίσει στις σφαλιάρες και στις κουτουλιές (κυρίως στην κοιλιά)......λέτε να άρχισαν ήδη οι ζήλιες???????????

Φιλάκια πολλά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΣΙΑ ΘΑ ΤΟ ΧΩΝΕΨΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ?????? ΧΑΧΑΧΑ !!!!!!!!

ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΒΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΠΗΡΑΖΕΙ ΞΕΡΕΙ ΑΥΤΗ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΤΗΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΤΟΥΣ ΑΔΕΡΦΑΚΙ. ΥΠΟΜΟΝΗ.

ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???? ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΛΕ????? ΟΛΕΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΡΑ ΤΟ ΡΙΞΑΤΕ?????

ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ. ΤΟ ΣΚ ΜΑΣ ΕΚΛΕΙΣΕ ΛΙΓΟ ΜΕΣΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΨΙΛΟΒΟΛΤΟΥΛΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΤΗΝ ΚΑΝΑΜΕ. ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΜΕΣ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ.

ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ. ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΡΓΑΣΙΕΣ.

ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νάσια κράτα γερά!!!

πού θα πάει,θα βγει η μπουμπού!!!

τόνια μου κ εγώ τις ίδιες σκέψεις κάνω.

μόνο η μικρή με κάνει να ξεχνιέμαι πλέον..

αννούλα υπομονή..

κάποτε θα κοιμηθείτε σερί όλο το βράδυ!!!

ευάκι μου εσείς τι κάνετε;

λενάκι χάθηκες κ εσύ...

κορίτσια δεν θέλω να σας πανικοβάλλω

αλλά έχω ακούσει από πολύ κόσμο

ότι η κατάσταση στην ελλάδα δεν πάει καλά

και ήδη πολλοί έχουν αρχίσει να αγοράζουν βασικά τρόφιμα

και νερά και υπάρχουν φόρουμ με άτομα που οργανώνονται

και συζητούν πώς μπορεί να τα βγάλει πέρα ένα σπίτι

και τι προμήθειες πρέπει να κάνουμε όλοι..

δεν ξέρω τελικά αν θα γίνει τπτ,

αλλά εμείς για καλό και για κακό είπαμε να πάρουμε μερικές εξάδες νερά

και βασικά τρόφιμα.χαμένα δεν θα πάνε..

και πάλι συγγνώμη αν σας αγχώνω.

απλά είναι μια συμβουλή που θα δώσω και στις φίλες μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια σας

κ καλη εβδομαδα ..

χαθηκα αλλα περασαμε ενα σκ κολαση ..μου φαινεται οτι αυτη τη φορα κρυωσα οσο δεν ειχα κρυωσει τα προηγουμενα χρονια ..τετοιο χαλι εχω να το παθω χρονια ..ευτυχως ειμαι καλυτερα ..

Νασια αντε παιδακι μου ποτε θα γεννησεις ?? :D

καλυψουλα μεγαλο θεμα ανοιξες ..δεν θα σου πω τι ακουω καθημερινα απο τον Νικολα λογω δουλειας γιατι ειναι ακομα πιο απαισιοδοξα τα σεναρια ..Ξερω μονο οτι πρεπει να επιβιωσουμε για χατηρι των παιδιων μας ..μας περιμενουν παρα πολυ δυσκολες μερες ..μηνες ..χρονια ..Θα σου πω το εξης ..ο μπαμπας μου ειναι αρκετα μεγαλος σε ηλικια εζησε την κατοχη την βιωσε στο πετσι του , εζησε εμφυλιο δικτατοριες , αγρια χρονια τελοσπαντων ..Μας ελεγε λοιπον οτι παντοτε οι ελληνες ζητουσαμε μια δικαιολογια για τα δεινα που περναμε ..παντα θελαμε να φταινε καποιοι αλλοι για οσα τραβαμε ..κ τραβηξαμε ουκ ολιγα ..ο κοσμος πεινουσε αλλα ειχε κατι να προσμενει ..η διαφορα ειναι οτι κ τωρα υπαρχει κοσμος που πειναει κ ολοενα γινεται περισσοτερος αλλα πλεον δεν περιμενει τιποτα ..

Τονιαντονι ο αντρας σου , σου λεει για μεταναστευση ..παιδια ολο κ περισσοτερο ακουω για τετοιες ιστοριες ..παρα πολυς κοσμος αρχιζει ξανα να βγαινει εκτος συνορων μηπως κ την γλιτωσει η τουλαχιστον να ελαχιστοποιησει απωλειες ..μακαρι να μπορουσα να πεισω τον Νικο να τα αφησουμε ολα πισω μας κ να φυγουμε ..Κ νιωθουμε κ οι δυο ηλιθιοι γιατι οταν του ειχαν κανει απο το πανεπιστημιο του στην Αγγλια την προταση να δουλεψει εκει πριν απο 6 χρονια εμεις την αρνηθηκαμε οι βλακες .. :evil::evil::evil: Ποσο διαφορετικη θα ηταν αραγε η ζωη μας αν ειχαμε δεχτει ..Τωρα το μονο που μου μας μενει ειναι να βλεπουμε τα παντα να καταρρεουν ..

Κατι ασχετο βρε κορες ..Στο φεις αν χασεις τον κωδικο προσβασης πως τον ανακτας ?? Για να βαλεις καινουργιο κωδικο πρεπει να δωσεις τον παλιο κ γω η ηλιθια δεν θυμαμαι με τιποτα τον δικο μου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια τι απαισιοδοξία και μαυρίλα είναι αυτή.Και στη Κρήτη mama eva έχει αρχίσει να εμφανίζεται η κρίση.Εδώ πάντως(Ρόδος) τα μηνύματα λόγω τουρισμού ήταν ελπιδοφόρα.Φέτος πήγαν πολύ καλά όλοι οι ξενοδόχοι και οι μαγαζάτορες.Λόγω πιο φθηνών προϊόντων είχαμε μεγαλύτερη προσεύλευση τουριστών.Δε νομίζω γενικά ότι είναι τόσο τραγικά τα πράγματα ή τουλάχιστον εμείς εδώ κάτω δε πήραμε ακόμα χαμπάρι.Δε κάνουμε μια πολυτελή ζωή,περνάμε άνετα όμως χωρίς να μας λείπουν τα βασικά.Μήπως όλη αυτή η αναστάτωση και εννοώ για την Καλυψώ που λέει να γεμίσουμε προμήθειες το σπίτι σας έχει δημιουργηθεί από τα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης.Οι δημοσιογράφοι πάντα έχουν την τάση να τα φουσκώνουν για να δημιουργούν θέμα.Ηρεμήστε.Άπαξ και μπαίνει ένας μισθός στο σπίτι έστω και κουτσουρεμένος,λίγο περικοπές στα έξτρα έξοδα και καλή διαχείριση θέλει και όλα γίνονται.Μη πανικοβάλεστε άδικα και μεταδίδετε πανικό.Όχι τίποτα αλλά σας ακούει η μπομπού της Νάσιας και δε θα θέλει να βγει με τίποτα σε αυτόν τον κόσμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARDIO τι κανεις καλο μου ?? Δεν ειχα καταλαβει οτι ησουν Ροδο ..αντε κοντογειτονισσες ειμαστε :D

Να σου πω στο θεμα του τουρισμου που ελεγες ..Οι αφιξεις στην κρητη ειχαν αυξηση κ μαλιστα καλη δεδομενων των συνθηκων ..Ομως ..οι ανθρωποι που ηρθαν ειχαν πακετα διακοπων τα λεγομενα all inclusive κ ολοι οι παρεμφερεις κλαδοι ( εστιατορια-μπαρ-καφετεριες-παγωτατζιδικα - carrentals κτλ ) βαρεσαν λουκετο το ενα μετα το αλλο ..παλι πικρα δηλαδη το αποτελεσμα ..κ παλι νεα φουρνια ανεργων ..Τα μεγαλα τουριστικα γραφεια στις περικοπες κ παλι στις περικοπες ενω τα μικροτερα να εχουν να παλεψουν να επιβιωσουν αλλα κ τις χασουρες απο τα φαλιμεντα των γραφειων που συνεργαζονται στο εξωτερικο ..παλι τζιφος δηλαδη..

Δεν ξερω βρε παιδια μακαρι να υπηρχε εστω κ κατι για πουμε οτι ολα θα πανε καλα ..εγω δεν βλεπω ειδησεις δεν ακουω ραδιοφωνο γιατι μονο μαυριλα πλεον κ τιποτα αλλο ..κατι καλο δεν θ'ακουσεις ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια σας διάβασα από το γραφείο..

εγώ δεν βλέπω ειδήσεις.αυτά μου τα είπαν στο άσχετο διάφορα άτομα.

αν γίνει στάση πληρωμών θα υπάρχει γενικευμένο πρόβλημα...

δεν υπάρχει λόγος να αγχωνόμαστε

απλά χαλαρά γεμίζουμε τα ντουλάπια με κάποια πράγματα

χωρίς πανικό εννοείται

και τα οποία θα καταναλωθούν είτε γίνει κάτι είτε όχι.\καλύτερα να είμαστε καλυμμένοι.

ευάκι μου περαστικά σου εύχομαι.

εμείς αν είχαμε κάποιον στο εξωτερικό θα φεύγαμε ήδη.

αλλά δεν έχουμε΄΄

και θα παλέψουμε μέχρι το τέλος!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια τι εγινε γιατι τοση απαισιοδοξια πια??

ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ. ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ. ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ Ή ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ. ΚΑΛΥΨΩ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΕΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΚΤΑΚΤΟΥ ΑΝΑΓΚΗΣ, ΔΗΛΑΔΗ ΓΑΛΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΡΟΦΙΜΑ. ΓΕΝΙΚΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΗΜΕΝΕΙ. Η ΡΠΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΞΕΣΠΑΣΕΙ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ Ή ΠΩΣ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ. Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΒΑΡΗ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΓΟΝΕΙΣ ΑΝΕΡΓΟΙ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΩΝ ΠΑΠΠΟΥΔΩΝ Ή ΑΠΟ ΣΥΣΣΙΤΙΑ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ. ΚΑΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ.

ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ? ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ?

ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ, ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ??

ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΑΝΥΣΗΧΩ ΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑΤΟ ΒΑΛΩ ΚΑΤΩ. ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΝΑ ΥΠΟΤΑΧΤΩ, ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΑ ΟΠΛΑ. ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΛΙΒΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΕΣΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΑ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΑΠΛΟΧΕΡΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΟΡΓΗ ΜΑΣ.

ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ !!!!!!! :lol::lol:

ΝΑΣΙΑ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ??????

ΜΑΜΑ ΕΥΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ. ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ

ΑΝΤΕ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες!!!!!!!!

Ακόμα εδώ είμαι...... :lol: εεεεε πού θα πάει θα γεννήσω, 11 μέρες έμειναν μέχρι την ΠΗΤ!!!!! Λέτε να το τραβήξει μέχρι τέλους η μπέμπα??????? Δεν νομίζω, αν και ο γιατρός την περασμένη εβδομάδα μου είπε ότι ο τράχηλος είναι ακόμα πολύ ψηλά......αύριο θα ξαναπάω (αν δεν γεννήσω την νύχτα) να δούμε πώς πάμε!!!!!!!!

Κατά τ'άλλα, το Μαρούλι μας έχει τεντώσει με την γκρίνια και τις παραξενιές της αυτές της μέρες...όλα της φταίνε και επιπλέον τα έχει πάρει στο κρανίο με μένα (δεν ξέρω γιατί), με χτυπάει και λέει ότι είναι κακή η μαμά (νομίζω σας το ξαναέγραψα αυτό αλλά στεναχωριέμαι που δεν με θέλει το παιδάκι μου!!! :cry: ) Προσπαθώ να ασχολούμαι όσο περισσότερο μπορώ μαζί της παρόλο που έχω γίνει πάααααρα πολύ δυσκίνητη και δυσκολεύομαι να την κυνηγάω....είναι και υπερκινητικό παιδάκι οπότε ακόμα δυσκολότερο.....το Μαρούλι όμως δεν ευχαριστιέται με τίποτα, ούτε που να με φτύσει!!!!!!!!!!!!!

Τονιαντόνι μου όλοι μας τα ίδια φοβόμαστε......το μέλλον των παιδιών μας είναι αυτό που μας καίει!!! Οι δικοί μας οι γονείς, κουτσά στραβά, μας πρόσφεραν όσα περισσότερα μπορούσαν....εμείς θα καταφέρουμε να προσφέρουμε στα παιδιά μας τουλάχιστον τα στοιχειώδη??????????? Προσπαθώ να μην βλέπω ειδήσεις και συγχίζομαι περισσότερο αλλά κάθε μέρα σκυλοβρίζω αυτούς που μας έφεραν σ'αυτό το χάλι να πάρει η ευχή.....

Καλυψούλα μου είδες πως μας κατάντησαν???? Να συμπεριφερόμαστε λες και θα γίνει πόλεμος......κι εμείς το σκεφτόμασταν για εξωτερικό αλλά πολύ δύσκολη είναι και η μετανάστευση γμτ!!!!!!!!!!

MARDIO λές γι'αυτό να μην σκάει μύτη η μπέμπα μου????? Εμ σου λέει το μωράκι....καλά είμαι εδώ, που να τρέχω....Τί κάνουν τα λουλουδάκια σου?????? Στον παιδικό όλα καλά????

Ευάκο μου περαστικά σας κοριτσάκι!!!!!!!! Άλλαξε ο καιρός και οι ιώσεις πλέον έχουν την τιμητική τους....κι εγώ έχω το Μαρουλάκι με μύξες (ευτυχώς λίγα πράγματα) και ο άντρας μου είναι εδώ και μία εβδομάδα με σινάχι και βήχα!!! Τώρα που κοντεύω να γεννήσω μου αρρώστησαν.....Μα με τις βροχές θυμήθηκε κι αυτός ο χριστιανός να πηγαίνει κάθε μέρα για ξύλα (το τζάκι θα πάει σύννεφο φέτος, δεν ενδείκνυται για το λεχούδι αλλά το πετρέλαιο κατάντησε απλησίαστο!)

Αννούλα γυρίσατε από Χαλκιδική???? Πώς τα περάσατε?????

Η Λένα εξαφανίστηκε....ελπίζω να είναι καλά!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!! Σας σκέφτομαι αλλά τον τελευταίο καιρό δεν πολυμπαίνω....ετοιμάζομαι ψυχολογικά για την γέννα.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!Άντε βρε Νάσια σε λίγο θα γκαστρωθούμε εμείς!!!!Μια γνωστή μας χθες γέννησε στις 40+2 εβδομάδες.Λέω πα πα δε το πιστεύω ότι βγήκε αυτή η μπουμπού σου πια!3,600 βέβαια αλλά εύκολος τοκετός σε 4 ωρίτσες γέννησε και δε ταλαιπωρήθηκε η μαμά.Εύχομαι και σε σένα το ίδιο αν και εσύ που είσαι δευτερότοκος θα γεννήσεις στο μισό χρόνο.Εδώ εγώ 2 τα γέννησα σε 2 ώρες.Όλα καλά θα πάνε.΄Οταν σε χάσουμε μέρες θα καταλάβουμε.

Μια χαρά τα πάνε οι τσούπρες στο παιδικό.Χθες που τις πέρναμε κάνει ένα μεγαλύτερο κοριτσάκι στη δικιά μου"Γεια σου Χρυσανθούλα τα λέμε αύριο"!!!Σου έριξα ένα γέλιο,μια σταλιά μωρό και απέκτησε και κοινωνικές επαφές...Το μόνο κακό είναι ότι έχουν πάλι μυξούλες.Αλλά βλέπω και παιδάκια που δε πάνε παιδικό και μένουν σπίτι όλα πάνω κάτω μια μυξούλα την έχουν οπότε δεν απογοητεύομαι.Θα στρώσουν.

Έχει στρώσει το φαγητό τους και ο ύπνος τους αρκετά.Τώρα 21,00-21,30 είναι στα κρεβάτια τους που πριν αν δεν πήγαινε 23,00 δεν κοιμόντουσαν και αυτό με κλάμματα.Τώρα κουράζονται με το σταθμό και μου κοιμούνται και ένα δύωρο το μεσημέρι.Αυτά τα νέα μας.Φιλιά σε όλες,Νάσια μέ ένα πόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοπελάρες..

νάσια μου με το καλό όποτε αποφασίσει να έρθει..

η μικρή μάλλον έχει ήδη αρχίσει να ζηλεύει το μωρό

πριν ακόμα το δει μου φαίνεται...

μάντριο κ εμείς που δεν πάμε παιδικό όλο άρρωστες είμαστε...

κ εγώ ήθελα πολύ να πάει η μικρή παιδικό φέτος..

μαθαίνουν πράγματα,κάνουν παρέες και μπαίνουν σε πρόγραμμα!!

ελπίζω να μην αναγκαστώ να την στείλω σε ιδιωτικό στη μέση της χρονιάς

-όταν γίνονταν οι αιτήσεις για δημόσιους δεν είχα βρει ακόμα δουλειά...-

λόγω της πεθεράς μου...

κ τώρα θα σας πω τον πόνο μου..

η πεθερά μου άρχισε να κάνει πάλι τα δικά της...

γυρνάω πέντε παρά και δεν έχει βάλει τη μικρή για ύπνο..

κάθε φορά περιμένει να έρθω εγώ

και καταλήγει η μικρή να κοιμάται για μεσημέρι στις 5 και ξυπνάει στις 7

και το βράδυ το ξενυχτάμε..

την ρωτάει λέει αν θέλει να κοιμηθεί και της λέει μετά

(ποιο παιδάκι θέλει να πέσει για ύπνο;;;;)

και η ...άντε να μην την πω....την αφήνει...

κ μόλις τη βάλω εγώ πέφτει ξερή η καημένη...

επίσης συνεχίζει να την ταίζει μαλακίες...

δεν της δίνει φρουτόκρεμα γτ δεν τρώει η μικρή

αν και της έχω πει το κόλπο για να την ταίζει...

ούτε μπανάνα μπορεί να την ταίσει γτ το παίζει δύσκολη η μικρή...

ούτε της στίβει τουλάχιστον να πιει κανένα πορτοκάλί αν κ της το έχω πει...

της είπα να της κόψει λίγο αγγούρι με το μεσημεριανό της..

κ αυτό το ξέχασε....

απολογισμός μέρας:γάλα,κρεμούλα,κουλούρι(αυτά τα έδωσε από μόνη της),

μεσημεριανό φαγητό χωρίς σαλάτα,και μιλφέιγ που βρήκε στο ψυγείο μας για τη χώνεψη!!!

το ότι η μικρή δεν έχει κάνει κακά 2 μέρες

και το βράδυ θα φάει κλύσμα είναι τυχαίο;;;

επίσης δεν κάνει καμιά δουλειά στο σπίτι!!!όύτε το ποτήρι της δεν πλενει...

τρέχει συνεχώς πίσω από τον κώλο της αγγελικής...

αφού η μικρή έχει ξεχάσει να παίζει μόνη της'

και δεν μπορώ να κάνω τπτ όταν είναι ξύπνια!!!΄

άλλο;;;;προχτες την πήγε κούνιες με τις παντόφλες

γτ λέει δεν έβρισκε τα παπούτσια.... :twisted::twisted:

επίσης σε φάση που η μικρή μέχρι να φτάσουμε στο γιο γιο

κατουράει λίγο το βρακί-το κάνει τελέυταία-

θεωρεί ότι πρέπει να της βάλει πάμπερς..

τσάμπα οι προσπάθειες που κάνουμε τόσο καιρό..

πισωγύρισμα....

αν είμαι υπερβολική συγγνώμη

αλλά είχα την ανάγκη να τα πω κάπου

...θα σκάσω στο τέλος.....

ευάκι όλα καλά;;

φιλιά και στις υπόλοιπες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ..

χαθηκα λιγο αλλα ειμαι χαλια ψυχολογικα ..δεν ξερω αν ακουσατε για μια περιπτωση πρωτοφανης στα ιατρικα χρονικα για μια 25χρονη κοπελα που στα καλα καθουμενα επαθε ανευρισμα ..Την γνωριζουμε αλλα ρε παιδια δεν αντεχω να παω εκει ..μου ερχονται συνεχως εικονες ..Ξερω μοναχα οτι δεν ειχε ποτε καποιο προβλημα υγειας κ εκει που επινε καφε επεσε σε κωμα ..κ δεν προκειται να συνελθει..δυσκολευομαι να το πιστεψω ..περιμενω την Σωσω να μου πει λεπτομεριες γιατι ειναι στη ΜΕθ του νοσοκομειου που δουλευει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθα κι' γω. Διάβασα μόνο την τελευταία σελίς... :oops:

Νάσια μου άν ακόμη είσαι σπίτι να σου ξαναευχηθώ κοριτσάρα μου με έναν πόνο!!!!! Με το καλό να το κρατήσεις αγκαλίτσα σου!!!!

Εύα δεν το άκουσα καθόλου αυτό. :o Τί κρίμα ρε συ μόνο 25 χρονών :( Και δεν υπάρχει σωτηρία;;; :? Τί να πώ κρίμα κρίμα το κορίτσι.... :(:(:(

Καλυψώ πολύ γέλασα με τα καμώματα της πεθεράς...με τις παντόφλες έξω γιατί δεν έβρισκε τα παπούτσια;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά μην περιμένεις να αλλάξει τρόπο σκέψης....αυτά που ξέρει αυτά κάνει...όσα και να τις λές εσύ αυτή τα δικά της θα κάνει πάλι...οπότε υπομονή καλή μου. :)

Mardio όλα καλά; Άχ αυτές οι μυξούλες...μας ταλαιπωρούν και εμάς και ειδικά η Βίκυ δεν κάθεται με τίποτε όταν πάω να της καθαρίσω την μυτούλα. Ευτυχώς απο εχθές την βλέπω καλύτερα.

Χαιρετώ και τα υπόλοιπα κορίτσια. Τα φιλιά μου σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mardio εχω μια απορια. Τα μωρα τα γεννησες με φυσιολογικο τοκετο παρολο που ηξερες οτι ειχες διδδυμα?? Εγω σχεδον παρακουλα τον γιατρο και δεν αφηνε με τιποτα. Γεννησα με καισαρικη 36η εβδομαδα και αυτο γιατι φοβηθηκε οτι ο ενας ειχε αρχισει να σπρωχνει τον αλλο. Τωρα βεβαια που το σκεφτομαι δεν νομιζω πως θα αντεχα ενα φυσιολογικο τοκετο. Εσυ πως τα καταφερες????

Νασια φανταζομαι πως γεννησες πια αλλα και αν παλι οχι αντε με το καλο.

Ευα μου τι να σου πω ελπιζω για το καλυτερο.

Φιλια πολλα σε ολες. Εμεις πηγαμε λιγες μερες στο χωριο μπας και υσηχασουμε λιγο αλλαζοντας τον αερα μας αλλα δεν το βλεπω.

αντε φιλακια και τα λεμε συντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου δεν έχω γεννήσει ακόμα.......μέχρι το επόμενο σ/κ πρέπει να έχω γεννήσει όμως! Από κεί που μας άγχωνε η μπέμπα με τις συσπάσεις από τον 6ο μήνα (και τα άπειρα γιουτοπάρ που πήρα) τώρα μάλλον στρογγυλοκάθισε εκεί μέσα και δεν λέει να βγεί!!!!!! Ξαναπήγα στον γιατρό την Πέμπτη και μου έκανε κολπική εξέταση...από ότι κατάλαβα με σκάλισε αρκετά για να προκαλέσει τον τοκετό (κάτι τέτοιο είπε στον άντρα μου) αλλά εγώ ακόμα περιμένω.........Για να δούμε ποιά θα είναι η μέρα που θα αποφασίσει να έρθει το μπεμπίνι μου!!!!!!! Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα μου βγεί Σκορπίνα τελικά .....είπα στον άντρα μου, με γυναίκα Δίδυμο και κόρες Τοξότη και Σκορπιό θα είναι σαν να έχει την Τρόικα στο σπίτι του......δεν την βγάζει καθαρή, καλύτερα να μετακομίσει!!!!!!!!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας και το ενδιαφέρον σας!!!!!!!! :YMHUG:

MARDIO μακάρι να γεννήσω κι εγώ τόσο εύκολα...και το Μαρουλάκι μου σε 4μιση ωρίτσες το είχα γεννήσει, με πρόκληση στς 38 εβδομάδες όμως γιατί "χτύπαγα" 16άρια πίεση και ο γιατρός μου είχε φοβηθεί για προεκλαμψία......τελικά μάλλον έχω το σύνδρομο της άσπρης μπλούζας γιατί μόνο στο ιατρείο του ανέβαζα πίεση (και να σκεφτείς ότι δεν φοράει ιατρική μπλούζα ο άνθρωπος απλά εγώ είμαι χέστης με τους γιατρούς!!!) Πάλι έχετε μυξούλες ε????? Περαστικούλια!!! Είδες τί πλάκα που έχουν οι συμμαθήτριες?????? Τί γλυκιά εικόνα με τα πιτσιρικάκια να αποχαιρετιούνται.....

Καλυψούλα μου εξαιρετική η πεθερά σου :evil: μου θύμησε την δικιά μου που κάνει ότι της κατέβει στο κεφάλι και ποτέ μα ποτέ αυτά που της λέω εγώ.......όσο διάβαζα τα δικά σου με πιάσαν κάτι νεύρα!!!!!!!!!!!!!!!! Τί θα πεί "δεν έβρισκε τα παπούτσια του παιδιού?" Τί είναι τα παπούτσια? Κρυμμένος θησαυρός???? Προφανώς βαριόταν να ψάξει.....Καλά όσο για το ότι έχει διαλύσει το δατροφικό της πρόγραμμα όπως και του ύπνου......Φυσικά και δεν είσαι υπερβολική βρε κορίτσι μου! Της έχεις μιλήσει ανοιχτά για τις κοτσάνες που κάνει????

Ευάκο μου πολύ κρίμα για την κοπελίτσα.......ο Θεός είναι μεγάλος, γίνονται και θαύματα!!!!! Το ανεύρισμα είναι ύπουλο, έτσι χτυπάει συνήθως, απότομα και ξαφνικά!!!! Λένε ότι είναι ένα πρόβλημα που συνήθως είναι εκ γεννετής και δυστυχώς όταν σε "χτυπάει" είναι πολύ αργά... Κι εμείς έχουμε χάσει στην οικογένεια 28 χρονών κοπέλα.....είχε πάει με τον άντρα της και το παιδάκι της διακοπές και δεν ξαναγύρισε!!!!!! Ο Θεός να φυλάει........Πάντως γνωρίζω και περίπτωση που έπαθε ανεύρισμα εγκεφάλου και κατάφερε και συνήλθε!!!!!!!!! Ποτέ δεν ξέρεις....εφόσον είναι νέα και ήταν και υγιής μπορεί να τα καταφέρει.........

Λενάκι μου σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου κοριτσάκι μου!!!!! Είναι καλύτερα η Βίκυ που είχε μυξούλες???? Η Τάνια??????

Τονιαντόνι μου σ'ευχαριστώ που με σκέφτηκες καλό μου!!!! Πώς τα περάσατε στο χωριό????? Τί κάνουν τα μπομπιράκια?????????

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mardio εχω μια απορια. Τα μωρα τα γεννησες με φυσιολογικο τοκετο παρολο που ηξερες οτι ειχες διδδυμα?? Εγω σχεδον παρακουλα τον γιατρο και δεν αφηνε με τιποτα. Γεννησα με καισαρικη 36η εβδομαδα και αυτο γιατι φοβηθηκε οτι ο ενας ειχε αρχισει να σπρωχνει τον αλλο. Τωρα βεβαια που το σκεφτομαι δεν νομιζω πως θα αντεχα ενα φυσιολογικο τοκετο. Εσυ πως τα καταφερες????

Ναι toniatoni γέννησα φυσιολογικά στις 36 εβδομάδες χωρίς επισκληρήδιο!!Είχα καλές προυποθέσεις όμως.Μπήκα νοσοκομείο με πλήρη εξάλειψη τραχήλου,διαστολή 6,τα μωρά και τα δυο πολύ χαμηλά με τα κεφάλια κάτω.Γι αυτό και γέννησα και σε 2 ώρες.Γενικά για πρωτότοκος και δίδυμα τα πήγα πολύ καλά μου λέγαν οι γιατροί.8,00 το πρωί μου βάλαν τεχνητούς πόνους 8,30 άρχισα να πονάω και μου σπάσαν το πρώτο σάκο.09,57 βγήκε η πρώτη κυρία μετά από άπειρα σπρωξίματα και βοήθεια με βεντούζα και 10,00 βγήκε η δεύτερη με άλλα 3 σπρωξίματα.Ούτε εγώ περίμενα ότι θα γεννήσω φυσιολογικά,μπήκα για καισαρική και στη πορεία είδαμε ότι μπορούσα να γεννήσω φυσιολογικά.Βέβαια ξανά χωρίς επισκληρήδιο δε ξέρω αν θα το τολμούσα.Ειδικά εκείνα τα ράμματα παναγία μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελάρες μου τι κάνετε;

καλή εβδομάδα να έχουμε ...

βρε μάντριο θηρίο,τόσο εύκολα γέννησες δίδυμα;;;πωπω είσαι φοβερή...

νάσια μου μήπως απλά η μικρή είναι τυλιγμένη με τον λώρο και δεν μπορεί να κατέβει;

στο λέω γτ με εμένα έτσι έγινε και για αυτό καταληξαμε σε καισαρική

παρόλο που ο γιατρός μου το πάλεψε μέχρι τέλους για φυσιολογικό..

ότι και να γίνει πάντως σε λίγες μέρες θα γεννήσεις!!!!!

για την πεθερά έχω μόνο να πω ότι της τα έχω πει όλα 200 φορές

και απλά δεν θέλει να καταλάβει πόσο κακό κάνει με τα γλυκά

και με το να κάνει στη μικρή όλα τα χατίρια..

ευάκι μου πες μας νέα όταν μπορέσεις...

λενάκι μανίκι οι μύξες σε μωρό..

το χειρότερό μου ήταν ο αποφρακτήρας..

θυμάμαι έκλαιγε η αγγελική όταν της τράβαγα τις μύξες

και έκλαιγα κι εγώ μαζί της από τη στενοχώρια..

αλλά παρόλα αυτά την έβαζα κάτω και τις έβγαζα όλες!!

ευτυχώς μεγάλωσε και τώρα φυσάει τη μύτη της!!

τόνια μου ελπίζω να χαλαρώσετε λίγο στο χωριό..

τα παιδάκια σου τι κάνουνε;;

και τώρα στα δικά μας..

η αγγελική τραγουδάει τραγούδια ολόκληρα!!!

το κουπεπέ και το να ζήσεις αγγελική και το happy birthday to you..

έχω πάθει πλάκα!!

με τον άντρα μου είμαστε λίγο καλύτερα γτ είχαμε σκοτωθεί λόγω της μάνας του

αλλά εννοείται ότι το θέμα με την πεθερά δεν έχει λύση

και ούτε πρόκειται να έχει.. :shock::shock:

αύριο πάλι που θα πάω δουλειά θα της αφήσω αυτά που πρέπει να φάει η μικρή

και θα δώσω ρητή εντολή να την βάλει για ύπνο..

αν πάλι κάνει του κεφαλιού της θα αρχίσω να ψάχνω για γυναίκα.

δεν γίνεται να είμαι σε καινούργια δουλειά

και το μόνιμο άγχος μου όλη μέρα να είναι το παιδάκι μου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά και χαρά σας! Τί μου κάνετε κοπελιές μου; Εγώ έπαθα μια τρομάρα με την Βίκυ προηγουμένως κάτσε καλά. Την έβαλα για ύπνο και ενώ κοιμόταν μια χαρά την έπιασε ξαφνικός βήχας. Η καημένη είχε φλέμα και αναγούλιασε με αποτέλεσμα να τα βγάλει όλα. :shock: Την πήρε ο μπαμπάς της αγκαλιά, την σήκωσε για να την βοηθήσει και τα έβγαλε όλα πάνω του. :? Ευτυχώς τώρα ηρέμησε και κοιμάται σαν πουλάκι.

Τρόμαξα πολύ δεν μου το έχει ξανακάνει. Την έπλυνα γιατί είχε γίνει χάλια απο πάνω μέχρι κάτω, άλλαξα σεντόνια μαξιλαροθήκες και κουβέρτες και τώρα περιμένω να βγει το πλυντήριο!

Καλυψώ βλέπω θα πάρεις δραστικά μέτρα ε; Δύσκολα πάντως είναι και με ξένο άτομο αλλά και με την πεθερά εφόσον κάνει του κεφαλιού της...Εγώ θα έλεγα να της μιλήσεις ξανά και ξανά για τα βασικότερα λάθη που κάνει μπας και αλλάξει κάτι. Αλήθεια πόσο χρονών είναι;

Νασια Νάσια είσαι εδώ; :roll:

Mardio στο έχω ξαναπεί; Είσαι ήρωας!!!! Φυσιολογικό χωρίς επισκληρίδιο και δίδυμα;;;;;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock: :shock: :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aloha κοπελιές..

είμαι κομμάτια..

στη δουλειά όλη μέρα έγραφα στον υπολογιστή..

είπα στην πεθερά να μην βάλει τη μικρή για ύπνο το μεσημέρι..

καλά,μόνο πάρτυ που δεν έκανε βέβαια... :evil:

κ από τις 4.30 που ήρθα μέχρι τις 9.30 που έπεσε για νάνι...

χορευάμε..τραγουδάγαμε..παίξαμε playmobile...κάναμε παζλ.ζωγραφίσαμε..

την τάισα..την έπλυνα..της διάβασα παραμύθι...

και έκατσα επιτέλους!!!!!!!!

να δω πως θα τα καταφέρω όταν δουλεύω καθημερινά...

τρίτη ξεκινάω κανονικά....... :evil:

η πεθερά μου τον χαβά της εννοείται..σήμερα μου είπε

ότι τα παιδάκια στην ηλικία της μικρής δεν κοιμούνται το μεσημέρι...

λες και εγώ είμαι ηλίθια κ δεν καταλαβαίνω ότι προσπαθεί να την κάνει γυριστή

και να μην βάζει το παιδί να κοιμηθεί...

αλλά ρε παιδιά αφού το μωρό θέλει να κοιμάται,δεν τη βάζω με το ζόρι...

δεν καταλαβαίνει τπτ ρε γμτ.....

έχω ξενερώσει απίστευτα με το ωράριο

και με το ότι θα είναι τόσες ώρες με το παιδί μου καθημερινά

και θα το κάνει σαν τα μούτρα της...

αφήστε που η μικρή κατουράει το βρακάκι της κάθε φορά που πάμε για τσίσα

ενώ πηγαίναμε τόσο καλά το καλοκαίρι

και η δικιά σου θεώρησε καλό να μην της βάζει βρακί

και να της αρχίσει τα πάμπερς πάλι

χωρίς εννοείται να με ρωτήσει....... :evil::evil::evil:

αύριο έχουμε παιδίατρο στις 9 το πρωί..

για αυτό δεν κοιμήσαμε τη μικρή για μεσημέρι

μπας κ στρώσουμε το πρόγραμμα λίγο!!!!!!

λενάκι της τα έχω πει 200 φορές.

είναι από τα άτομα που απλά θα κάνει το δικό της.

είναι 65άρα αλλά δεν της φαίνεται..

καλά που γλίτωσες το ξέρασμα

και το έφαγε ο άντρας σου!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο εμας. Σημερα επιστρεψαμε μετα απο μια εβδομαδα. Ομολογω πως μας χρειαζοταν μια αλλαγη αν και ο καιρος δεν ηταν και τοσο καλος. το μονο κακο ειναι οτι ο μικρος αρχισε παλι να κανει κρατημα αναπνοης και τα χρειαστηκα. Σημερα το επαθε 2 φορες και αυτο δεν εχει ξαναγινει. Και δεν ειναι μονο αυτο καθε φορα που τρεχει ή κανει κατι φοβαμαι μηπως παθει τιποτα και τρεχω απο κοντα του. Αφηστε που μαλωσα και τον ενα απο τους μεγαλους σημερα επειδη τραβαγε το μικρο και κατατρομαξα. Μετα του ζητησα συγνωμη ομως δεν ειναι αρκετη, ποτε δεν θα ειναι γιατι ειμαι αδικη απεναντι τους. Τι να κανω :?::?::?::?:

Νασια θελω να πιστευω πως επιτελους γεννησες και ευχομαι ολα να πηγαν καλα.

Καλυψω εγω δεν εχω πεθερα και δεν μπορω να σου πω τιποτα. Ομως ακομα και η μανα μου κανει τα δικα της με τα παιδια. Η διαφορα ειναι πως στη μανα σου μπορεις να πεις και μια κουβεντα παραπανω ομως καλως ή κακως στο τελος μαθαινεις να υποχωρεις. Εγω τοσα χρονια εμαθα να κανω πισω σε πολλα πραγματα γιατι την εχω αναγκη παρολο που εχω και γυναικα για τα παιδια. Επισης θα σου πω το εξης, ακομα και η γυναικα θα κανει τα δικα της απλα θα τα κανει με τετοιο τροπο που ή δεν θα παιρνεις χαμπαρι ή θα σου τα πασαρει ωραια- ωραια. ασε τα εχω ζησει ολα αυτα. Το καλυτερο ειναι να μπορουμε να ειμαστε κοντα στα παιδια μας και να τα μεγαλωνουμε συμφωνα με τα δικα μας πιστευω.

Μαρδιο πραγματι εισαι ηρωας που τα καταφερες και χωρις επισκληριδιο, ΜΠΡΑΒΟ !!!!!! :shock::shock::shock:

Αυτα συγγνωμη για το μεγαλο ποστ ομως ετσι ηθελα καπου να τα πω

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...