Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καταρρέω αλλά μ'αρέσει Νο 3!!!!!!!


Recommended Posts

και εγώ εύχομαι να πάνε όλα καλά στη δουλειά

γτ την έχουμε τόσο ανάγκη από οικονομικής πλευράς

απλά φοβάμαι ότι θα έχω καυγάδες με τον άντρα μου

λόγω πεθερας..

τέσπα θα φανεί...

αννούλα μου υπομονη..

εσύ έχεις ακόμα πολύ δρόμο μπροστά σου

αλλά θα αποζημιωθείς..

εμένα η μικρή πλέον μου κάνει όλο αγάπες

και μου λέει τοοοοοοοοσα γλυκόλογα

που λιώνω!!!!

και ξεχνάω όλα τα ξενύχτια και την ταλαιπωρία που έχω περάσει!

την κυριακή γίνεται 2 χρονών!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 461
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα φιλενάδες μου!!!! Βλέπω καλύτερη ψυχολογία μπράβο μπράβο ανεβαίνουμε σιγά σιγά!!!! :lol::lol:

Καταρχήν σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας το ίδιο και οι μικρές μου !! :P

Εμείς που λέτε, κάναμε το παρτάκι μας την Κυριακή το απόγευμα και σβήσαμε (η μαμά δηλαδή ) το 1ο μας κεράκι! Γέλια, φωνές, τραγουδάκια, φωτογραφίες, κλάματα, όλα τα ζήσαμε... :lol: οι μικρές δυσανασχέτησαν λίγο βέβαια, μιας και δεν είναι μαθημένες σε τόσο κόσμο...είμασταν και πολλοί (καμιά πενηνταριά άτομα) και όλο απο αγκαλιά σε αγκαλιά πηγαίνανε οπότε ... λογικό! ;) Τις κουράσαμε τις τσούπρες...φυσικά όταν επιστρέψαμε ήταν κομμάτια και οι δύο και κοιμήθηκαν κατ' ευθείαν! ;) Α το ωραίο ήταν που η Τάνια λίγο μετά το σβήσιμο των κεριών, περπάτησε μόνη της!!!! Έχει κάνει και στο σπίτι 2-3 βήματα αλλά εκείνη την ημέρα έκανε παραπάνω!!! Φυσικά έπεσαν χειροκροτήματα, συγκίνηση η μαμά....χαμος!!!! :lol: Αυτά τα δικά μας τα νέα εσείς;]

Καλυψώ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ βρε!!!! Μην στεναχωριέσαι και μην αγχώνεσαι με το παιδί. Κάθε αρχή και δύσκολη δεν λένε; Θα βρείτε τους ρυθμούς σας σιγά σιγά και δεν θα σου φαίνεται πια δύσκολος ο αποχωρισμός. :roll:

Madrio πόσο σε καταλαβαίνω...σαν να περιγράφεις την δική μας κατάσταση όσον αφορά το φαγητό...κάθε φορά δίνω μάχη... φεύγουν κάτι μπουκίτσες στον αέρα απο απότομες κινήσεις τους..αστα..συνέχεια σφουγγάρισμα έχω..άσε το πέταμα...πολύ λυπάμαι και όταν δεν τρώνε και όταν τα πετάω...

επίσης έχουμε και μεις τρέλα με το γιαούρτι οπότε δίνω και το μεσημέρι άν μου κάνουν νερά με το φαγητό.. τί να τις κάνω ότι θέλουν με κάνουν απο τώρα... :lol:

Εύα κληρονομικό σας είναι οι ατάκες;;;;; Κόλλησαν και οι μικρές σου βλέπω... :lol: αυτά είναι τα ωραία των παιδιών...πόσο γελάω με κάτι τέτοια... :lol::lol::lol::lol:

Νάσια μου μεγάλη ιστορία έχεις ρε δεν την ήξερα... :o:o:o βασικά κουφάθηκα τώρα! :shock::shock::shock: Τί περασες και συ ρε κορίτσι μου...πώ πώ τί κόσμος υπάρχει εκεί έξω.... :?:?:?:?:?:?:?:?:?

Τουλάχιστον γλίτωσες και τους παράτησες...κοίτα τώρα μπροστά και ξέχασέ τα όλα αυτά. Άν ήξερα οτι είχες τέτοια ιστορία δεν θα σε ρωτούσα. sorry που σ' εκανα να θυμηθείς τα παλιά... :oops:

Αννούλα μου περαστικά σας!!!! Άλλαξες πάλι αβαταρ; Σούπερ φατσάκι ο πιτσιρίκος! ;)

Ώχ κλαίει η μικρή ... τα λέμε τσούπρες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλίτσες!!!!!!!!

Τί κάνετε????? Ιωσούλες ακούω.........κάποια να τα πεί και στην πεθερά μου ( :twisted: ) που γυρνοβολάει τις γειτονιές με την κόρη μου όπου έχει παιδάκια, λίγο πριν γεννήσω να μου κουβαλήσουν καμιά ίωση ή καμιά παιδική αρρώστια εδώ μέσα να τρέχουμε και να μην φτάνουμε!!!!!!!!! Ρε κορίτσια έχω απελπιστεί πια με την τύπισσα...είτε μιλάω είτε δεν μιλάω αυτή κάνει του κεφαλιού της.....ας τελειώσει η μάνα μου τις δουλειές τις και θα της δείξω εγώ πότε θα το ξαναπάρει το παιδί!!!!!!!!

Εχθές πήγα Θεσ/νίκη για καρδιοτοκογράφο.....όλα καλά, σε κάποια φάση η μπέμπα κοιμήθηκε και την περιμέναμε να ξυπνήσει για να καταγράψει λίγο ακόμα :lol: Πάντως ο τράχηλος δεν είναι έτοιμος ακόμα...έτσι μου είπαν...για να δούμε!!!!!! Ο γιατρός μου λέει αποκλείεται να πάρω όλο τον μήνα.....

Αννούλα μου από τώρα εκπαίδευση γιογιό ο μπομπιράκος?????? Μπράβο που τα πάει τόσο καλά....η δικιά μου κοντεύει τα δύο και ακόμα το γιογιό το έχει για κάθισμα-παιχνίδι!!!!!!!!!!!!

MARDIO περαστικούλια σας!!!!!!!! Αχχχ άρχισαν οι ιώσεις....αυτά προσπαθώ κι εγώ να αποφύγω τώρα κι έλεγα ότι πάλι καλά που η μικρή μου δεν πάει ακόμα παιδικό να μου τις κουβαλάει στο σπίτι (ειδικά τώρα που είμαι έγκυος και μετά με το λεχούδι) αλλά στου κουφού την πόρτα......δεν θέλω να είμαι υπερπροστατευτική απλά λίγη προσοχή ζητάω τώρα μην τυχόν και μου κουβαλήσει κάτι (ιδιαίτερα τις παιδικές αρρώστιες φοβάμαι γιατί εγώ δεν έχω περάσει ΚΑΜΙΑ)!!!! Αφού δεν έκαναν ακροαστικά οι μικρές πάλι καλά, το βηχαλάκι θα υποχωρήσει σιγά σιγά πιστεύω! Όσο για το φαγητό......πονεμένη ιστορία, κι εμείς μια απ'τα ίδια......από τότε που κόψαμε τα αλεσμένα μας βγάζει τον αδόξαστο για να φάει (ειδικά το μεσημεριανό).....με έχει σκάσει με αυτό το θέμα!!!! Και η δικιά μου ζητάει να τρώει μόνη της οπότε καταλαβαίνεις τί γίνεται......γύρω από το καθισματάκι της χορταίνει άνθρωπος από αυτά που πέφτουν :lol:

Τονιαντόνι μου πώς πέρασαν τα πιτσιρίκια στην εκδρομή????

Καλυψούλα μου συγχαρητήρια για την δουλειά......θα συνηθίσετε σιγά σιγά και οι δύο, μην στεναχωριέσαι......έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα επιβάλλεται πλέον να δουλεύουν και οι δύο μέσα στο σπίτι!!!!!!!!! Ας ελπίσουμε ότι κάποτε θα καλυτερέψουν τα πράγματα......

Λένα μου μην αισθάνεσαι άσχημα κοριτσάκι μου.....δεν με πειράζει που ρώτησες, έτσι κι αλλιώς έχουν περάσει 8 χρόνια από τότε, άλλωστε δεν γίνεται να μην τα θυμάμαι!!!!!!!!!!!! Πάντα θα τα θυμάμαι, κάθε μέρα, κάθε ώρα.........Ωραία περάσατε στο πάρτυ γενεθλίων ε?????? Περπατήσατε κιόλας......τέλεια!!!!!!!!! Καλά τρεξίματα τώρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευάκοοοοοοοοοοοοοοοο πού είσαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι?????????????????????

Φιλάκια κοριτσούδια!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια ..

τι μου κανετε ??? Λοιπον κρατηθειτε γιατι παλι την ιστορια της ζωης μου θα γραψω ..Απο που να ξεκινησω παλι ..

Καταρχην ..περασαν παλι τα γενεθλια μας .. :D Γιναμε 4 χρονων γαιδουριτσες ..Απιστευτο μου φαινεται ..παρολα αυτα ακομα μια σταλια τις βλεπω .. :D Παρτυ καναμε στον παιδικο μαζι με οοοολα τα παιδακια τους φιλους τους κ ειχαμε τουρτα με την Ντορα ..Λυσσαξαν ολα μαζι τα σπορακια απιστευτο γελιο ..πηρα κ γω την Αριαδνη κ πηγαμε εκει να σβησουν τα κερακια ..Τελεια περασαν ..Το απογευμα ηρθαν απλα παπουδογιαγιαδες κ κοψαμε την τουρτα που εκανε η αφεντια μου ( ..αμ πωωωως..) Κοιμηθηκαν 2230 στην απολυτη εξαντληση ..κ γω επισης ..

Να μην ξεχασω να ευχηθω στην Καλυψουλα καλη αρχη κοριτσαρα στην δουλεια ..Μπραβο σου !!! Ολα θα πανε καλα κ μην ανησυχεις κ τοσο για την πεθερα σου ..Οτι ειναι να κανει θα το κανει ..μα κακο μα καλο το θεμα ειναι οτι σ'αυτη την φαση την εχεις αναγκη οποτε ..Εκτος κ αν γραψεις την μικρη σε παιδικο ..το εχεις σκεφτει καθολου ?? Δεν ξερω εγω θα τον προτιμουσα τον παιδικο να σου πω την αληθεια ..Ουτως η αλλως θα γινει δυο χρονων σε λιγο η μικρη ετσι δεν ειναι ?? Κ με τις ιωσεις κτλ ουτως η αλλως καποια στιγμη θα γινει ..ισα ισα ετσι θα αποκτησει κ αντισωματα ..Γνωμη μου παντα κ με ολη την καλη μου διαθεση !Ασε που θα περναει κ καλυτερα με ολα τα πιτσιρικια μαζι στην ηλικια της ..αλλιως παιζουν τα μικρα κ αλλιως μπορει ν'ασχοληθει μαζι της μια μεγαλη γυναικα ..Παλι γνωμη μου ετσι ??

Νασια καλο μου φτανεις στο τελος βρε !!Λιγες μερες μεινανε ..Κ εννοειται οτι οι γιαγιαδες κανουν του κεφαλιου τους με τα εγγονια ..Δεν βγαζεις ακρη το κεφαλι σου να χτυπας κατω ..Αλλα νομιζω οτι ισως τωρα δεν ειναι τοσο δυσκολα τα πραγματα με το Μαρουλι ..Αργοτερα με το μικρο ισως την χρειαστεις παραπανω γι'αυτο κοβε της λιγο την φορα ..Εχεις σκεφτει καθολου εσυ το ενδεχομενο του παιδικου ?? Γιατι λενε οτι καλυτερα πριν να ερθει το καινουργιο μωρο θα ηταν καλο να πηγαινουν τα μεγαλυτερα γιατι αλλιως νιωθουν οτι τα εκτοπιζει ..

Αννουλα βοηθα καλε λιγο στο παιχνιδι στο φεις !!! :lol::lol::lol: Τοσα αιτηματα σου εχω στειλει .. :lol::lol: Βρε απο τωρα γιογιο ο μικρος :shock::shock::shock::shock: Αυτος θα παει πρωτα τουαλετα κ μετα θα περπατησει ..Αν τον ξεκινησεις απο τωρα κ το δεχεται μια χαρα ..Εγω δεν το σκεφτομαι καν για την μικρη γιατι απλα μιμειται σ'αυτη την φαση τις μεγαλες ..Θελει κ αυτη να καθεται κ κανει οτι σφιγγεται για να κανει κακα ..πολυ γελιο ..

Λενα περπατησατε ?? Φοβερη ατρακτιον για πρωτα γενεθλια !!! Αντε τωρα φορα αθλητικα κ φορμα γιατι οταν ξεκινησουν να πηγαινουν η μια δεξια κ αλλη αριστερα θα τρεχεις ..Οχι δεν σ'απογοητευω ..θα τα δεις μονη σου τα σπορακια να γυριζουν περα δωθε σαν κοτοπουλα ..Ξερεις το μετεωρο βημα του μεθυσμενου ενα πραγμα ..Τραβα βιντεακια οσο πιο πολλα μπορεις αργοτερα θα τα βλεπετε μαζι κ θα γελατε , θα τους αρεσει πολυ ..

Τονιαντονι καλο μου εσυ τι κανεις ?? Αυτο που λες για την δουλεια κ γω ημουν λιγο χαλια τις πρωτες μερες ..Οταν ειχα αφησει τις διδυμες ηταν 6 μηνων ..αλλα ολα ειναι μεσα στο προγραμμα ..κυριως οι μαμαδες δυσκολευομαστε νομιζω να τ'αποχωριστουμε κ οχι εκεινα ..

MARDIO τι κανουν οι μικρες σου ? Το ξεπερασατε το κρυωματακι ??

Κ συνεχιζω ..οπως καταλαβαινετε αυτη την εβδομαδα επιτελους ξεκινησαν οι μεγαλες παλι τον παιδικο ..Προβλημα ναμπερ ουαν ..η Αριαδνη εχει συνηθισει την παρουσια τους κ τα εχω ψιλοβρει μπαστουνια ..Τι εννοω ..ολη μερα ηταν παρεα επαιζαν κτλ ..τωρα της φαινεται καπως η αλλαγη κ τα εχει παρει το ξανθο μου στο κρανιο ..εχει κατι νευρα ..Προβλημα ναμπερ του..Φετος οι μεγαλες επιστρεφουν σπιτι στις 1530..Το καναμε μ'αυτο τον τροπο ετσι ωστε να μπορει να κοιμαται κ λιγο το μικρο χωρις τα αλλα τα κανιβαλακια να το τρελαινουν ..Γιατι βεβαια αν δεν κοιμουνται οι αλλες κ κανουν τα οργια κολλαει κ αυτη απο διπλα κ δεν σταματαει ..νο γουει..Ελα μου ομως που με κλαματα την βαζω στο κρεβατι ..λυσσαει ..δεν εμαθε να κοιμαται μονη της απο τοτε που ηταν βρεφακι ..Οταν την μεταφεραμε στο δωματιο των μεγαλων λυθηκαν κ τα προβληματα υπνου που ειχε ..Τωρα στην σκεψη οτι ειναι μονη της δεν κλεινει βλεφαρο κ χτυπιεται στο κλαμα ..Τι να κανω για πειτε μου ..Να την περασω ενα χερι εκπαιδευση υπνου ξανα η να επιστρεψω στο παλιο μας προγραμμα ..Απο την αλλη πως να ζορισω τις μεγαλες που απολυτα λογικα σ'αυτη την ηλικια κ να μην κοιμηθουν μεσημερι δεν τους κανει κ καμια αισθηση ..Το μικρο ομως αν δεν κοιμηθει μεσημερι εστω κ ελαχιστα μαυρος οφις που με εφαγε θα μας περασει χορευοντας ολη νυχτα μετα ..Καρατσεκαρισμενο ..Τι να κανω πειτε ..

Καλυψω πες κανενα φωνηεν στην οκτωβριανη μανουλα Βαγκμαν να περασει κατα τα μερη μας να δωσει καμια ιδεα για επανεκπαιδευση υπνου μιας κ ειχε εφαρμοσει το συστημα του γνωστου βιβλιου ..

Αυτα προς το παρον ..το σπιτι μου ειναι μεσα στο μαυρο χαλι κ ειλικρινα δεν μπορω να παρω τα ποδια μου σημερα ..Μ'αρεσει που θα εχουμε κ σημερα το απογευμα επισκεψεις για τα χρονια πολλα κ δεν εχω πιστεψτε με καμια μα καμια ορεξη ..Ιδιαιτερα το παιδακι που θα ερθει ειναι θεε μου βοηθα ..Τι θα ψησετε σημερα ?? Εγω κανω μπιφτεκακια στο φουρνο με πατατες ..

Θελω να δω αν παρει την δημοσιευση μ'οοοολα αυτα που εχω γραψει ..

φιλακια σ'ολες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και από μας..

πρώτη μέρα εκπαίδευσης σήμερα...

έχω πάρα πολλά να μάθω αλλά πού θα πάει...θα τα μάθω...

οι πρώτες συνέπειες της απουσίας μου από το σπίτι άρχισαν ήδη..

γύρισα στις 4,έβαλα τη μικρή να κοιμηθεί

και μισλη ώρα φώναζε και έκάιγε και ήθελε λέει να κοιμηθούμε μαζί!!!

αυτή που έβλεπε το κρεβάτι μας κ ούρλιαζε!!

βέβαια θέλει να πέσουμε μαζί στην κούνια της!!!!! :lol:

ευάκι μου να τις χαίρεσαι τις κοριτσάρες σου

και να τις δεις όπως επιθυμείς...

μάλλον πρέπει να τις βάζεις όλες μαζί για ύπνο

εξάλλου οι μεγάλες δεν θα έρχονται κουρασμένες από τον παιδικό;

δεν θα θέλουν να ξαπλώσουν λίγο?

το ότι η μικρή τις είχε συνηθίσει είναι απόλυτα φυσιολογικό/

τώρα θα πρέπει εσύ να επομιστείς και το παιχνίδι μαζί της!

τον παιδικό λέω να τον αποφύγω και φέτος

εκτός πια και αν αναγκαστώ να την πάω.

προς το παρόν η πεθερά τα καταφέρνει!!! ;)

σας αφήνω να πάω να κάνω καμιά δουλειά.

πρέπει να κάνω τα παντζούρια και τα τζάμια '

και δεν έχω χειροτερο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευάκο μου να τα εκατοστήσουν η Σοφία και η Νικούλα!!!!!!!!!!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] Να είναι γερές, χαρούμενες, καλότυχες και να τις καμαρώνετε!!!!!!!!!!

Καλυψούλα μου καλή επιτυχία με την εκπαίδευση!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια !!

ευχαριστουμε για τις ευχες να χαιρεστε κ σεις τα παιδακια σας :D

Τι μου κανετε σημερα ??? Εμας εδω εχει συννεφια λιγο μουντος καιρος αλλα κρυο δεν κανει παντως οποτε βουρ για βολτα με την μικρη ..Ξεκινησα παλι εκπαιδευση υπνου ..Δεν γινεται αλλιως ..Ουτε μπορω να αναγκασω τις μεγαλες να ακολουθουν το μικρο στο οτιδηποτε εχουν αναγκες πλεον διαφορετικες ..κ να μην κοιμηθουν το μεσημερι σκασιλα τους ..Τουλαχιστον χτες απο τα κλαματα φτασαμε στην γκρινια για να κοιμηθει το μεσημερι ..κατι ειναι κ αυτο ..Ισως φταιω κ γω γιατι οταν περισυ καναμε την εκπαιδευση υπνου της ελεγα θα κοιμηθεις εδω στο κρεβατι σου με την καμηλοπαρδαλη σου τις πιπιλες κ τις αδερφες σου ..οποτε το θεωρουσε δεδομενο ..Ελπιζω να μην εχει προβλημα απο δω κ μπρος ..

Καλυψουλα καλη αρχη με την εκπαιδευση ..τις φασεις που περιγραφεις με την μικρη λογω της απουσιας σου να τις περιμενεις για τον πρωτο καιρο ..ειναι απολυτα φυσιολογικες ..Αλλαξε η καθημερινοτητα κ η δικη σου κ η δικη της οποτε αντιδραει ..Σιγα σιγα θα βρειτε ρυθμο κ θα ειναι ολα πολυ καλυτερα ..απλα θελει λιγο υπομονη ..

Σας αφηνω , σημερα το μενου μας εχει σπανακοριζο για ολους ..παω να αρπαξω το μπουλουκακι να παμε σουπερ μαρκετ κ λαικα ..

φιλακια σ'ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

εχω πολυ καιρο να μπω να σας διαβασω

ελπιζω να ειστε ολοι καλα

διαβασα για γενεθλιακια

χρονια πολλα στα παιδακια σας

εμεις πλεον δεν καταρρεουμε καθολου

οποτε δεν εχω να περιγραψω τιποτα κουλο ή πολυ κουραστικο

εχουμε λιγες ημερες κρισεων αλλα οκ

εχουν πολυ πολυ καλα και συνεργασιμα παιδακια

ο υπνος να φτιαξει τωρα που το βλεπω να αργει κατι πολλα χρονια και θα ειμαστε τελεια

φιλια σε ολες να περνατε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευάκι άντε ξανά μανά με την εκπαίδευση..

τι να κάνεις όμως..θα στρώσει πάλι,δεν την παίρνει κάτι άλλο!!!! ;)

χαίρομαι που σκέφτεστε για επόμενο παιδάκι κορίτσια μου..

εγώ ακόμα δεν μπορώ να πω ότι είμαι ξεκούραστη ή σε φάση τέτοια..

τώρα και με τη δουλειά πρέπει να το ξεχάσω τουλάχιστον μέχρι την άνοιξη....

δεν σας είπα..η μικρή έχει αρχίσει να τραγουδάει και έχει τρελό χάζι!!!

έχω λιώσει να την καμαρώνω η τρελή μάνα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΧΧΑΛΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΓΥΡΙΣΑ ΚΑΤΙ ΤΙΣ 12 ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΠΑΛΙ. ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΤΥΔΕΣ ΟΠΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΠΡΩΙ. ΑΥΡΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΡΑΜΑ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, ΝΑ ΠΑΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΩ. ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ.

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ Η ΖΩΗ ?????

ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΑΓΚΑΛΙΑΣΩ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΧΙΛΙΟΦΙΛΙΣΩ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥΣ ΑΥΡΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΩ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ, ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ. ΕΣΤΙ ΤΑ ΦΙΛΩ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ. ΤΟ ΧΩ ΧΑΣΕΙ Ε????

ΜΠΟΡΕΙ ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε toniantoni τι τρυφερή μανούλα που είσαι!!!!!!Και ας μην έχεις χρόνο πολύ,έχεις χρόνο ποιοτικό με τα ζουζούνια σου.Με συγκίνησες..ειδικά αυτό που είπες για την κάθε μέρα που περνάει,αχ πόσο δίκιο έχεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλη εβδομαδα σε ολες !!

τι κανετε ??

Καλυψουλα ειχατε γενεθλια , να την χαιρεσαι την αγγελικουλα σου κ να την καμαρωσεις κοπελαρα !!

Εμεις περασαμε χαλια σκ ..Απο την παρασκευη που γυρισαν απο τον παιδικο η Νικη εχει χτυπησει κατι ξεγυρισμενα 39αρια πυρετο ..Ευτυχως εδω κ 24ωρες ειναι απυρετη οποτε θεωρω οτι στρωνει σιγα σιγα ..Ιωση μας ειπε ο παιδιατρος κ δεν μας εδωσε αντιβιωση ..Ολα καθαρα αυτια λαιμος κτλ ..τι να πω μπηκαμε νωρις νομιζω φετος στο χορο των ιωσεων..Οχι τιποτα αλλο αλλα συνηθισαμε να ειμαστε εξω συνεχεια κ τωρα η κλεισουρα μας φαινεται καπως ..Την λυπαμαι την καημενη αλλα τι να της κανω ..σημερα εννοειται δεν παει παιδικο , πηγα μονο την Σοφια ..Τουλαχιστον η μεγαλη ειναι πιο ανθεκτικη ..Εκανε ενα 37,5αρι μια φορα κ αυτο ηταν ολο ..Ευτυχως τα κρυωματα της ειναι ετσι στο ποδι ..Τους πυρετους τους κανει σπανια , μονο με τα δοντια εκανε βαρβατους ..Η αληθεια ειναι οτι τωρα περιμενω το μικρο να ξεκινησει ..Κ γαμωτο ξερω πως το τσιμπησαμε παλι αυτο ..Ηρθε μια γνωστη με το πιτσιρικι της να μας πει τα χρονια πολλα για τις μεγαλες κ το μικρο της το εφερε με μυξες ..ελεος δηλαδη ..ουτε καν περασε απο το μυαλο της οτι μπορει να κολλησουμε κ ειμαστε κ τρεις .. :evil::evil::evil::evil:

Τονιαντονι καλο μου περιεγραψες τοσο τελεια την καθημερινοτητα της εργαζομενης μαμας ..Θυμαμαι οτι τους πρωτους μηνες των κοριτσιων μου δουλευα ..τα αφησα 6 μηνων ..περπατησαν κ δεν ημουν εκει ..ειπαν για πρωτη φορα μαμα κ παλι δεν ημουν εκει ..Τι μπορεις να κανεις ομως ..σιγουρα κανεις δεν δουλευει απο χομπι ..

Παω να κανω λιγο παρεα στην αρρωστουλα εστω κ με την Αριαδνη να περναει σαν ασπρος σιφουνας απο παντου ..

τα λεμε λιγο αργοτερα ..φιλακια σ'ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλίτσες και καλό χειμώνα!!!!!!!!!

Εδώ πάντως το σκηνικό αγριέψε για τα καλά από χθές το απόγευμα κι έχει πολύ κρύο!!!!!!!! Εγώ ακόμα εδώ είμαι, δεν γέννησα αλλά περιμένω από μέρα σε μέρα πλέον...έχω πονάκια περιόδου και βάρος χαμηλά στην κοιλιά....για να δούμε πότε θα αποφασίσει η μπέμπα να κάνει ηρωική έξοδο!!!!!!

Καλυψούλα μου είχε γενέθλια το Αγγελικάκι εχθές?????? Να τα εκατοστήσετε [smilie=occasion13.gif] :ymparty: Γερή, δυνατή, χαρούμενη, όλα τα καλά να έχει το γλυκουλάκι μου!!!!!!!! Να την χαίρεστε!!!!!!!!!!!

Ευάκο μου περαστικά σας!!!!!!!! Νωρίς νωρίς (με το καλημέρα σας δηλαδή) σας έπιασαν οι ιώσεις.....

Τονιαντόνι μου με το τρέξιμο της δουλειάς σου λείπουν τα παιδάκια σου ε??????

MARDIO πως τα πάνε στον παιδικό οι διδυμίτσες σου?????

Λενάααααααακιιιιιιι που χάθηκες???????????????? Από τα γενέθλια και μετά εξαφανίστηκες.....κυνηγάς τα ζουζουνάκια σου τώρα που περπάτησαν??????????????

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax περαστικά σας βρε eva.Εύχομαι να περάσει γρήγορα η ιωσή σας.Και γω τρέμω γιατί ξεκινήσαμε με τον παιδικό και έρχονται και οι ιώσεις και δε θέλω να κολλάνε συνέχεια.Είναι φρίκη.Εγώ δουλεύω κιόλας και δεν έχω το περιθώριο να κάθομαι μαζί τους σπίτι όταν μου αρρωσταίνουν και αναγκάζομαι και επιστρετεύω τη μάνα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια μου μια χαρά τα πάνε οι ζουζούνες μου στρώνουν λίγο και με το φαγητό που εμένα μου έκαναν νούμερα.Το μόνο κακό είναι ότι κολλήσαμε ίωση πριν καμιά βδομάδα και τις είχα με πυρετό,συνάχι και βήχα.Και φυσικά αφαγία...Ευτυχώς τώρα είναι καλά.Κολλήσαμε και μεις άστα.Ελπίζω να μη πηγαίνει έτσι ο χειμώνας.Εσύ έφτασες στη πηγή και ετοιμάζεσαι να πιεις και νερό.Αχ πως σε ζηλεύω,θέλω να ξαναζήσω την εμπειρία της γέννας.Με το καλό να την υποδεχθείς τη μπουμπού σου.

Καλυψώ να τη χαίρεσαι τη κορούλα σου να την καμαρώνεις σε νέα κατορθώματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ πολύ κουκλίτσα μου......αχχχχ ναι έφτασε ο καιρός!!!!! Είμαι πλέον στην αναμονή από μέρα σε μέρα......Ναι το διάβασα που ήταν αρρωστούλια τα γλυκάκια μου!!!!!! Έτσι είναι με τον παιδικό να πάρει η ευχή....πολλές ιώσεις και κολλάνε πάρα πολύ εύκολα!!!!!!!! Περαστικά να είναι μόνο!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας διάβασα επιτέλους..

ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σας....

κάναμε γενεθλιάκια χτες κ ξεπατώθηκα όλο το σαβ/κο αλλά άξιζε τον κόπο..

περάσαμε πάρα πολύ καλά.

η μικρή βέβαια με το που χτύπαγε η πόρτα φώναζε μαμά μαμά και αγκαλιά

και μέχρι να πάρει θάρρος με τον κόσμο έκανε καμιά ώρα

και ήταν με μια πιπίλα κ με το μαξιλάρι αγκαλιά

αλλά μετά που συνήθισε έδωσε ρεσιτάλ..χαλάλι η κούραση!!!

αύριο και πέμπτη πάω δουλειά 10-4

οπότε θα καλοπεράσει η πεθερά μου με τη μικρή..

ειδικά αν είναι ο καιρός έτσι κ δεν μπορεί να την βγάλει έξω

θα πάθει μελαγχολία-η πεθερά όχι η μικρή...

ευάκι είναι η ίωση που κυκλοφορεί με πολύ πυρετό..

πολλά παιδάκια την έχουν..

υπομονή και εύχομαι να μην αρρωστήσετε όλοι οικογενειακώς...

νάσια μου πλησιάζει κοριτσάκι ο καιρός..

αλήθεια,πώς νιώθεις;;;

τόνια κορίτσι μου μακάρι να μην ήσουν αναγκασμένη να δουλεύεις..

και εγώ συγκινήθηκα πολύ με αυτό που έγραψες.

και εγώ ειλικρινά δεν θέλω να πάω καθόλου για δουλειά..

έχω ξενερώσει απίστευτα....

αλλά λεφτά δεν υπάρχουν και τα χρειαζόμαστε γμτ..

μάντριο ελπίζω να μην ξανακολλήσετε τπτ για φέτος!!!

λενάκι όντως χάθηκες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΥΨΩ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ , ΧΙΛΙΟΧΡΟΝΗ, ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΗΧΙΑ, ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΝΑ ΧΕΙ.

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΑ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ. ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΩΣΤΑ??

ΕΜΕΙΣ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΑ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΤΙΣ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ. ΑΥΡΙΟ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΟΙ 3 ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ. ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.

ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ, ΖΗΤΑΕΙ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΧΑΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΞΑΠΛΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥΣ ΣΗΜΕΡΑ.

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΟΤΑΝ ΜΕΤΡΑΣ ΠΙΑ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΚΥΛΑΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΗΤΑΝ.... ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ.... ΕΙΧΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΠΙΑ ΠΟΛΥ. ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΑΝΤΕ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ.

ΑΧ ! ΠΟΣΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΜΩΡΑΚΙ. ΟΜΩΣ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ. ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ.

ΑΝΤΕ ΠΟΛΛΑ ΕΓΡΑΨΑ ΣΗΜΕΡΑ. ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΜΩΡΟΥΔΙΣΤΙΚΑ ΛΑΙΜΑΚΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερεεεεεεεεεεες..

Τι κανετε ?? Τονιαντονι θα αντεχες κ για 4ο παιδακι ?? Εγω ομολογω οτι δεν θα μου εφταναν μεχρι εκει τα κουραγια μου ..Ειμαι υπερπληρης απο τις τσουπρες μου αν κ οταν παιρνω αγκαλια μωρακια μικρα με πιανει ενα κατι ..αυτη η μωρουδιλα βρε παιδι μου ειναι αξεπεραστη .. :roll:

Εμεις ειμαστε καλυτερα ..Ευτυχως ξαναλεω η Σοφια την σκαπουλαρε κ η Νικη ειναι παλι στα φορτε της ..παρολα αυτα την κρατησα κ σημερα κ δεν την εστειλα παιδικο ..Σκεφτομαι να την κρατησω αυτη την εβδομαδα ..Βεβαια τωρα αρχιζει κ δυσανασχετει γιατι θελει να παει κ αυτη ..για να δουμε αν την καταφερω ..

Καλυψουλα κ του χρονου να κανετε ακομα πιο ωραιο παρτακι για γενεθλια ..Κ γω πολυ θα ηθελα να κανω κατι αναλογο στο σπιτι ομως εχουμε πολυ λιγο χωρο κ κανεις δεν θα το ευχαριστηθει ..Ισως αν ηταν καλοκαιρι με τα βεραντομπαλκονια ανοιχτα να το σκεφτομουν ομως τον Οκτωβρη δεν λεει με τιποτα ..ποσο μαλλον τον Γεναρη που εχει γενεθλια η Αριαδνη..Πως τα πας με την δουλεια ..για πες μας τι ακριβως κανεις εκει .. :D

MARDIO ο πρωτος χρονος στον παιδικο ειναι λιγακι δυσκολος με τις ιωσεις ομως κανει πολυ καλο στα παιδακια ..τουλαχιστον αυτο νομιζω εγω ..κοινωνικοποιουνται παιζουν μαθαινουν ..Ο επομενος χρονος μετα ειναι ασυγκριτα πιο ευκολος ..

Νασια μπηκες τελικη ευθεια , το πηρες χαμπαρι βρε ???? Το μαρουλι σου τι λεει για το αδερφακι που ερχεται ?? Προετοιμασε την οσο μπορεις ..κ για το οτι η μαμα θα παει στο νοσοκομειο να φερει την αδερφουλα κ θα λειψει για λιγο ..να μην της ερθει ξαφνικα ..

Εδω ο καιρος ειναι μια πανω μια κατω..το πρωι εκανε μια μπορα τρελη πηγα την Σοφια στον παιδικο κ αν ειχα κουπι θα πηγαινα πιο γρηγορα ..μιλαμε για τρελα νερα ..τωρα εβγαλε ηλιο ..τι να πεις ..

τι καλα θα ψησετε σημερις ??? Εμεις εχουμε γιουβαρλακος απο χτες οποτε θα τα τιμησουμε κ σημερα ..σας φιλω παω να κανω καμια δουλιτσα με τις μπουμπουδες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και δω κρύωσε eva ο καιρός και έφτιαξα κοτόσουπα να υποδεχθούμε το χειμώνα.Ελπίζω να φάνε λίγο ρυζάκι με κοτοπουλάκι και τα μικρούλια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου τι κάνετε; εγώ είμαι κ πάλι κρυωμένη..

έχω αρχίσει να ανησυχώ η αλήθεια είναι..

μήπως να πάω να κάνω καμία εξέταση μπας κ έχω καμιά αναιμία;;;

στη δουλειά ευάκι μου ακόμα κάνω πολύ χαλαρά πράγματα

μέχρι να ξεκινήσω κανονικά..

δηλαδή χτες που πήγα κράταγα τηλέφωνα και έκανα τηλέφωνα.

αύριο θα ξεκινήσω να γράφω στον υπολογιστή κάποια πράγματα..

αυτό που θέλουν γενικά είναι άτομο να γράφει πολύ γρήγορα

διάφορα κείμενα που δίνουν αυτοί χειρόγραφα

οπότε υπάρχει πίεση χρόνου

αλλά το πιο δύσκολο είναι ότι είναι τελείως ακαταλαβίστικα τα γράμματά τους...

τέσπα θα δούμε πως θα εξελιχθεί..

κ εγώ το πάρτυ το έσπασα σε 2 μέρες για να έχω χώρο.

σάββατο 3 φίλες με τα παιδάκια τους

κ κυριακή το σόι..

για αυτό κ ξεπατώθηκα τόσο πολύ......

πωπω μάντριο το αγαπημένο μου φαί...

εμείς σήμερα φακές για τη μικρή κ οι υπόλοιποι

αρακάς με αγκινάρες...

χρειάζεται και κανένα τέτοιο φαί πού και πού!!!!!

τόνια μάλλον του λείπει η μαμά του

και για αυτό δεν θέλει να κοιμάται μόνος του!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι κ γω ..

ειναι αρρωστουλα εκτος απο την Νικη κ το μικρο ..γμτ την ατυχια μου δηλαδη ..πανω που ειχαμε ηρεμισει με την επανεκπαιδευση υπνου φτου κ απ'την αρχη ..Εγω εχω βηχα ο Νικος μυξες κ μεσα σ'οοολο τουτο τον χαμο η Σοφια στον κοσμο της εξακολουθει ( ..φτου παναγια μου ..) να μην εχει κολλησει..Βεβαια το μικρο πιστευω το επιρεασε κ ο νοτιας που ειχαμε πριν λιγες μερες γιατι οπως ξερετε ενα θεματακι το εχουμε ..Οπως κ να εχει νιωθω κομματια ..

Καλυψουλα ωραια ιδεα αυτη με το..σπαστο παρτυ..πολυυυυυυυυ καλη ιδεα κ μου εδωσες κατι να σκεφτομαι για την γιορτη της Νικης τουλαχιστον ..Μια χαρα θα τα πας με την δουλεια μη σκας ..Απ'οτι καταλαβα κανεις γραμματειακη υποστηριξη..δεν ειναι κατι δυσκολο απλα πρεπει μερικες φορες να κανεις μερικα πραγματα ταυτοχρονα ..αλλα ουτως η αλλως ολα θεμα συνηθειας ειναι ..Σε λιγες μερες θα σου φαινεται παιχνιδακι ..Η μικρη πως τα παει με την πεθερα ?? Εγω για την δικη μου πεθερα τι να πω ..παλι κακιστρω θα γινω ..Ξερει οτι τα μικρα δεν ειναι στα καλυτερα τους αλλα κ μεις δεν παμε πισω , παρολα αυτα ουτε τηλ για να δει τι κανουμε ..ποσο μαλλον να μας τιμησει με την παρουσια της ..Τι να πω το σταματαω εδω .. :roll::evil:

Παιδια η οικονομικη κατασταση παει απ'΄το κακο στο χειροτερο ..σημερα εμαθα ενα δυο περιστατικα απολυσεων κ μου σηκωθηκε η τριχα για το τι μας περιμενει ..Σκεφτομαι επισης οτι αν τυχον ο Νικος χασει την δουλεια του μαυρη μας μοιρα ..Ειναι ενα ενδεχομενο που δεν αποκλειεται αλλα ουτε ειναι κ σιγουρο..Εδω μετραμε τα καθημερινα μας ποσο μαλλον σε μια τετοια περιπτωση κ με τρια μικρα παιδια ..Ομως το σιγουρο ειναι οτι με την συγχωνευση των δυο τραπεζων θα απολυθει πολυς κοσμος ..Ενας ξαδερφος του Νικου εχει ταβερνα σκεφτομαι να πηγαινω για παρ-σαβ-κυρ ..Δεν το θεωρω ντροπη ..εφοσον δεν βρισκω κατι αλλο ..τουλαχιστον ετσι θα υπαρχει κατι εξτρα ..Δεν ξερω ειμαι καπως σημερα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Αχ αχ αχ χάθηκα και τώρα δεν ξέρω απο που ν' αρχίσω...Σας διάβασα με "δόσεις" οπότε δεν συγκράτησα και πολλά... :lol:

Καταρχήν Καλυψώ και Εύα να τα χαίρεστε τα παιδάκια σας !!!! Να είναι γερά και ευτυχισμένα πάντοτε!!!! ;)

Εγώ σήμερα δεν κατάλαβα πώς πέρασε η μέρα. :o Πριν λίγο είδα την ώρα και κουφάθηκα.. :shock:

Η μικρή με έχει ξετινάξει με το στήθος, με θέλει εκεί και στον ύπνο και στον ξύπνιο! :shock: Δεν μπορώ να ξεμυτίσω.. Άλλο πράγμα σας λέω...σήμερα ούτε να φάω δεν πρόλαβα και μ' έπιασε ένας πόνος στο στομάχι....σουβλιές...κι' γω εκεί να θηλάζω και να μην μπορώ να κουνηθώ...και η μικρή να μην λέει να κλείσει μάτι...Επιτέλους τώρα κοιμήθηκε και έμεινα εδώ να είμαι διπλωμένη στα δυο απο τον πόνο.

Έκανα και μια ζεστή παπάρα με τσουρέκι να ζεσταθεί λιγάκι το στομαχάκι και στανιάρισα.... :lol: α :lol::lol:

Εχθές τα ξημερώματα πήραμε μια λαχτάρα με τον άντρα μου κάτσε καλά! Δεν φαντάζεστε τί έγινε..

Στο παιδικό έχω πάρει κανονική ντουλάπα μεγάλη (όχι παιδική) και έχει 2 μεγάλες συρόμενες πόρτες...ε εκεί κατα τις 4 το πρωϊ που λέτε ακούμε ένα ένα γντουπ αλλά πολύ δυνατό ...βρε τί είναι βρε τι είναι, αφού ψάξαμε πάνω κάτω παντού δεν μπορέσαμε να καταλάβουμε μεσ' την μαύρη νύχτα...έτσι πέσαμε πάλι για ύπνο. Το πρωϊ όμως εκεί που έπαιζε η Βίκυ μέσα στο δωμάτιο παρατηρώ οτι κρατάει στο χέρι της μια βίδα! Ξαφνιάστηκα είναι η αλήθεια και ψάχνω να βρω απο πού την βρήκε. Και απο πού ήταν; Απο την ντουλάπα παρακαλώ! Το γντουπ που ακούσαμε ήταν απο την πόρτα της ντουλάπας που έπεσε! :o:o:o:o:o για την ακρίβεια ξηλώθηκε όλος ο μηχανισμός ο σιδερένιος που στήριζε την πόρτα με αποτέλεσμα η πόρτα να μισο-καταρεύσει.... :o και το πιο τρομερό ήταν οτι το μωρό έπαιζε κάτω ακριβώς απο την πόρτα!!!! Δεν σας περιγράφω την φρίκη που έφαγα πρωϊνιάτικα! :shock: Απομάκρυνα την μικρή γρήγορα γρήγορα και κλείδωσα το δωμάτιο μέχρι να διορθωθεί η ζημιά. Το τί βρίσιμο άκουσε ο μάστορας που συναρμολόγησε την ντουλάπα δεν λέγεται... :twisted::twisted: Κανονικά θα έπρεπε να είχε βάλει και τις 8 βίδες που είχε ο μηχανισμός και ο κύριος έβαλε μόνο 4 κι' αυτες μικρές...πού να κρατήσουν τόσο βάρος! :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Ευτυχώς κορίτσια την γλιτώσαμε και πολύ φθηνά μάλιστα...μπροστά στο τί θα μπορούσε να είχε συμβεί...οι μικρές όλη την ώρα μ' αυτές τις πόρτες έχουν να κάνουν... :shock:

Αφήστε τα...Προσοχή λοιπόν μην την πατήσετε και σεις με κανένα έπιπλο τύπου "κρεμαστό" κτλ...

Τί άλλο; Ά απ' αυτά που διάβασα...

Τόνια με συγκίνησες ρε! Κλαψ κλαψ :(

Εύα η δουλειά δεν είναι ντροπή και βέβαια να πάς άν χρειαστεί.

Νάσια μου γλυκό μου κοριτσάκι πλησιάζει ο καιρός!!!!! :D Τί ευτυχία θεέ μου!!!! :D

Mardio περαστικά σας!!!

Χαιρετίσματα σε όλες κοριτσάρες πάω να την πέσω να ξεκουραστώ όσο προλαβαίνω γιατί σε λίγο θα ξυπνήσει η μικρή και θα θέλει βυζ@@@@@@@@@@κι......:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω λενάκι μου τρόμαξα κ μόνο που διάβασα για τη ντουλάπα!!

άγιο είχατε!!

όσο για το βυζί....χαρά στο κουράγιο σου!!

η μικρή σε έχει κάνει πιπίλα ή νομίζω;;

να σε ρωτήσω,πιπίλα της δίνεις;μάλλον όχι!!!!

ευάκι περαστικά σας..κ εμείς κάπως έτσι είμαστε...

αλλά πού θα πάει,θα πιάσει για τα καλά το κρύο

και θα συνηθίσει ο οργανισμός μας πάλι..

για τη δουλειά εγώ θα σου έλεγα να πας..

καμιά δουλειά δε είναι ντροπή και ειδικά στις μέρες μας

ο.τι κάτσει καλό ειναι!!!

να πας να περνάει κ η ώρα...

εγώ γραμματειακή υποστήριξη θα κάνω

αλλά κυρίως θα δακτυλογραφώ...

φιλιά και στις υπόλοιπες..πάω να ξεραθώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...