Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καταρρέω αλλά μ'αρέσει Νο 3!!!!!!!


Recommended Posts

Καλησπερα και απο εμας που δυστηχως παλι αρρωστοι ειμαστε. Ο μεσαιος παλι σημερα τον επιασε το αυτι και ο λαιμος και ξαναμανα στον γιατρο το απογευμα. Ωτιτιδα ο κυριος οποτε δεν την γλυτωσαμε την αντιβιωση. Κανει και πυρετο αλλα τουλαχιστον δεν εχει ακροαστικα. Καλυψω και ο δικος μου εχει αλλεργεια στο γαλα και πινει σκονη ειδικο ακομα γιατι που προσπαθησα να τον γυρισω σε κανονικο δεν πηγαμε καλα. Τωρα καναμε παλι εξετασεις και θα δουμε τι θα γινει. Οσο τον θηλαζα ειμασταν καλα το μαρτυριο αρχισε μετα.

Τελοσπαντων δεν βαριεσαι. Αυτα με εχει πιασει μια απελπησια τις τελευταιες μερες αλλο πραμα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 461
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπέρα κ καλή εβδομάδα!!

τόνια μου περαστικά σας.

πακέτο γτμ πάλι αρρωστήσατε!!!!!! :shock:

εμείς πίνουμε πλέον το advance με 80%λιγότερη λακτόζη.

είμαι δουλειά κ πήζω.

σας αφήνω κ εύχομαι να είστε όλες καλά.

τόνια,εύα,νάσια,λένα,μάντριο,αννούλα(πού χάθηκες εσύ;) φιλιά και κουράγιο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κΚλαυψω γιατι δινεις στη μικρη τετοιο γαλα? Ειχε αλλεργεια στο γαλα και η δικη σου ? Εμενα ο μικρος πινει ακομα σκονη για αυτο το λογο.Τωρα θα δουμε τις εξετασεις και θα προσπαθησουμε να δοκιμασουμε αλλα οπως και να ειναι νομιζω πως τωρα θα αλλαξουμε γαλα. Τελοσπαντων θα δουμε.

Οι υπολοιπες που χαθηκατε καλε????

Αμαν καθε βραδυ αυτος ο υπνος ειναι μαρτυριο. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ :((:((:((:((

Οσον αφορα τον υπνο εχω αποτυχει παταγωδως και με τους 3. Θα σαλταρω στο τελος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω πως σχεδον σε ολη μου τη ζωη λαχταρουσα να κανω παιδια. ΔΕν ηταν καθολου ευκολο για μενα για εμας. Παρολο που σημερα εχουμε 3 παιδια. Πηστευω πως ο Θεος μου τα εστειλε. Ειναι φοβερο αυτο που για καποιους ειναι πανευκολο ή ανεπιθυμητο για καποιους αλλους να ειναι σχεδον ανεφικτο. Θα μου πειτε τι γραφει τωρα αυτη !!!! Σωστα ομως ειναι το μονο μερος που μπορω να εκφρασω τον πονο μου. Ειμαι σχεδον σιγουρη πως δεν προκειται να κανω πια αλλο παιδι αν και το λαχταρω. Θα σας φανει παραξενο αυτο ομως λατρευω τα παιδια, την εγκυμοσυνη ακομα και την γεννα. Δεν ειμαι αχαριστη καθε μερα ευχαριστω το θεο για τα 3 θαυματα που μου εστειλε και παρακαλω μερα νυχτα να ειναι γερα και καλα, μα εχω ενα παραπονο και ισως γι αυτο να λαχταρω αυτο που δεν μπορω να εχω.

Λοιπον φιλες μου σημερα καταρρεω ψυχολογικα για αλλους λογους μα συγχωρειστε με για αυτο.

Σημερα αρχισαμε τις λογοθεραπειες του θανου, ο μικρος με πριζει για να κοιμηθει και μαλλον απο τον καινουριο χρονο θα αρχισω τις νυχτες στη δουλεια και αυτο με εχει φρικαρει περισσοτερο. Τι θα κανω τα παιδια οεο!!!!!!

Φιλια σε ολες καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοπελιές...

στη δουλειά δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω.

κάθε μέρα γυρνάω στις 7 τουλάχιστον σπίτι

και τα έχω πάρει κρανίο..

τα μεσημέρια δεν κάνω τπτ

κ στις 5.30 κάθε απόγευμα

ο ένας μηχανικός θυμάται να μου φέρει δουλειά

και στις 6 σχολάω..

οι άλλες κοπέλες μου είπαν να το κόψω αυτό όσο είναι καιρός

πριν γίνει συνήθεια..

δεν ξέρω τι να κάνω.είμαι πολύ καινούρια ακόμα για να κάνω παράπονα

αλλά από την άλλη τι θα γίνει με το παιδάκι μου;

όταν είχα πάει για συνένετυξη το αρχικό ωράριο ήταν 9-5.

είπα οκ στο 10-6

αλλά όχι να φεύγω κάθε μέρα καθυστερημένη.....

η αγγελική είναι ακόμα στους δικούς μου.

μια βδομάδα κ μου έχει λε'ιψει τρομερά..

αλλά χρειαζόμουν τόσο πολύ να ξεκουραστώ...

στολίσαμε με τον γ χτες

κ τώρα το σπιτάκι μας την περιμένει να έρθει!!!!!!

αστο τόνια μου πολύ πονεμένη ιστορία....

και εγώ με ένα μόνο παιδάκι τα έχω παίξει...

δεν ξέρω που θα πάει όλο αυτό με την έλλειψη χρόνου..

πες τα να ξελαφρώσεις κοπέλα μου..

για αυτό είμαστε εδώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες μου!!!!!!!

Τί κάνετε????? Πολλές απουσίες βλέπω.........πού είστε κοριτσόπουλα??????????

Εμείς σαραντήσαμε εχθές, αν και ούτως ή άλλως έβγαινα (για δουλειές βέβαια) αυτό το διάστημα, δεν την πάλευα με τίποτα μέσα!!!!!!!! Ελπίζω τώρα που είναι και γιορτινές οι μέρες να βγαίνουμε περισσότερο γιατί η ψυχολογία είναι στα πατώματα!!!! Με τον σύζυγο σκ@τ@ αλλά βαρέθηκα να ασχολούμαι, λέω αυτά που θέλω να πώ και από κεί και πέρα δεν του μιλάω....κι όταν μου μιλάει δεν γυρίζω καν να τον κοιτάξω όταν μου μιλάει σαν να μην συμβαίνει τίποτα!!!!!!!

Εχθές μετά την εκκλησία, που θα μπορούσαμε να πάμε μια βολτίτσα να ξεσκάσουμε τί έκανε ο κύριος??? Μας άφησε στο σπίτι και βγήκε βόλτα μόνος του........εεεεεεεε κι εγώ τον κλείδωσα απ'έξω, τον ενημέρωσα ότι δεν πρόκειται να του ανοίξω την πόρτα και να πάει στην μάνα του να κοιμηθεί!!!!!!!! Αλλά κατάφερε και την άνοιξε την κωλοπόρτα γμτ!!!!!!!! Και σήμερα είναι τρία πουλάκια κάθονταν......σαν να μην συνέβει τίποτα........μου 'ρχεται να του πετάξω κανένα βάζο στο κεφάλι τόσα νεύρα που τον έχω!!!!!!! Μου πουλάει πολύ τρέλα και δεν θα τα πάμε καθόλου καλά....

Κατά τα άλλα, πήγαμε παιδίατρο....η μπέμπα είναι 4700 και 57 εκατοστά (έβαλε ένα κιλό και ψήλωσε 4 πόντους σε ένα μήνα), το Μαρούλι έπαθε λαρυγγίτιδα και δεν μπορούμε να ξεφορτωθούμε τον βήχα, προς το παρόν το παλεύουμε με σταγόνες σολντεσανίλ...αν δεν συνέλθει θα κάνουμε μάσκα....

Καλυψούλα μου καλά σου λένε τα άλλα κορίτσια...κόψτα αυτά τα χούγια όσο είναι νωρίς γιατί μετά θα το θεωρούν και υποχρέωσή σου να κάνεις υπερωρίες επειδή έτσι τους βολεύει.......Καλά έκανες και έστειλες το Αγγελικάκι στους παππούδες για να ξεκουραστείς, αλλά ξεκουράστηκες τελικά???? Κι εγώ στέλνω το Μαράκι μου στους δικούς μου αλλά με τόσα που έχω μονίμως να κάνω δεν ξεκουράζομαι ποτέ!!!!!

Τονιαντόνι μου δίκιο έχεις..... εδώ εγώ με δύο παιδάκια και χωρίς να δουλεύω κι έχω κλατάρει, πόσο μάλλον εσύ!!!!! Κι εγώ καμιά φορά αισθάνομαι αχάριστη γιατί έχω τα κοριτσάκια μου γερά και δεν θα έπρεπε να παραπονιέμαι.....αλλά να καμιά φορά το σώμα δεν ακολουθεί ρε γμτ....κουράζομαι και ξεσπάω!!!!! Καλά κάνεις και μας λές τον πόνο σου.....

MARDIO πως είστε????? Συνήλθατε από τις ιώσεις????????

Ευάκο, Λένα, Αννούλα είστε καλά?????? Χαθήκατε........

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλες μου καλησπερα σας. Ελπιζω τουλαχιστον απο υγεια να εισαστε ολες καλα και τα αλλα βραστε τα. Καλυψω τι να πω με την δουλεια ειναι δυσκολα τα πραγματα σε καταλαβαινω. Απο την αλλη ομως ειναι και πακετα να γυρνας τοσο αργα σπιτι γιατι δεν προλαβαινεις να κανεις τιποτα. Ισως οι αλλες κοπελες να εχουν δικιο. Ισως να πρεπει με καποιον τροπο να τους πεις κατι για το ωραριο γιατι αν θεωρησουν οτι εισαι οκ με οτι πουν παει χαθηκες μετα.

Νασια μου τι να πω για τον συζηγο. Ξερεις πολλες φορες σκεφτομαι πως ειναι δυσκολο να σουπωακομα και τη γνωμη μου για κατι τοσο προσωπικο και ευαισθητο. Θα σου πω ομως το εξης, με τον αντρα μου ειμαστε κοντα 16 χρονια παντρεμενοι και περασαμε μεσα απο πολλα σκαμπανεβασματα. Ποτε ηταν ολα καλα , ποτε σκοτωνομασταν σαν εσας και δεν μηλιωμασταν καθολου, πολλες φορες ειπαμε ο ενας στον να χωρισουμε, ομως στο τελος της ημερας ξεχνουμασαμε τα παντα. Οταν καναμε παιδια ηρθαν αλλες δυσκολιες, εποχες που ο ενας ή ο αλλος ηταν χαλια ψυχολογικα χωρις ο αλλος να μπορει να κατανοησει και πολλα πραγματα ομως παντα σκεφτομαι πως ειναι καλος πατερας, καλος συζηγος , σκεφτομαι τα χρονια που περασαμε μαζι και αρνουμαι να τα ξεγραψω για το τιποτα. Ολες οι σχεσεις ειναι ενας συνεχομενος αγωνας, δινεις και παιρνεις αναλογα. Αλλες μερες ειναι καλες και δινοντας αγαπη και καλοσυνη παιρνεις το ιδιο και αλλες ειναι μετριες ή κακες και παιρνεις το αναλογο μεριδιο της ζωης. Πανω απο ολα εχω τα παιδια μου και ποτε δεν θα εκανα κατι που θα ηταν αρνητικο για αυτα. Καντε μαι ειλικρινη προσπαθεια και οι δυο για τα παιδια που φερατε στον κοσμο και για τα χρονια που ζησατε μαζι. Δημιουργειστε ενα χαρουμενο και ευτηχησμενο μερος για εσας και τα παιδια σας. Κανεις δεν ειναι τελειος και ουτε υπαρχουν ιδανικες και τελειες σχεσεις. Ευχομαι ολα να πανε καλα στο τελος.

Εμεις ειμαστε καλα και εγω καλυτερα αν και αυριο παω για δουλεια . Σημερα τα θηρια μου αλλαξανε τα φωτα και αυτο το βραδυνο με στελνει. Χρειαζομαι διακοπες αμεσα και μονη ή μαλλον με τον συζηγο ετσι για να αναπτερωσουμε λιγο το ηθικο μας :D:lol::roll::oops:

Ευχομαι μια τελεια εβδομαδα σε ολες και πολλα φιλακια στα μωρακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...

Είμαστε καλά δόξα το Θεο μετά από βήχες συνάχια γαστρεντερίτιδες και δε συμμαζεύεται...Μα όλα σε μας θα τύχουν;Αύριο πάμε για διπλό εμβόλιο μάλλον γιατί χάσαμε και ένα λόγω ιώσεων.Στολίσαμε χθες τη βεράντα μας και λίγο μέσα στο σπίτι ψηλά γιατί τα ταλιμπανάκια μας θα τα γκρέμιζαν όλα τα χαμηλά.

Νάσια μου τι κάνετε μωρε με τον αντρούλη σου παίζετε;;;;Τον κλέιδωσες από έξω και δε σου μιλάει και φεύγει μόνος του για καφέ.Καθήστε βρε κοριτσάκι μου βάλτε τα κάτω και βρείτε τα για τα παιδάκια σας...Με το διάλογο όλα λύνονται τα πείσματα και τα μούτρα δε φέρνουν αποτελέσματα.Να σου ζήσει η σαραντισμένη μπεμπούλα,είναι τέλεια στα κιλά και στους πόντους που πήρε.

Toniatoni κουράγιο μέ σπίτι δουλειά και παιδιά τα ξέρω είναι δύσκολα.Εμείς χθες αφήσαμε 1 ώρα τα μικρά στους γονείς μου να τα χαρούν και πήγαμε οι δύο μας για καφέ.Το πιστεύετε ότι δεν το ευχαριστήθηκα;;;Ήμουν ανήσυχη ανευ λόγου και αιτίας,δεν έιχα τι να κουβεντιάσω με τον άντρα μου και όλο του έλεγα πάμε και πάμε.Είμαι συνέχεια σε εγρύγορση και μόλις καθήσω άπραγη δε μπορώ νιώθω άβολα.

Καλυψούλα υπομονή με τη δουλειά.Και που να δείτε από το 2012 τις έχει να γίνει με τις δουλειές και άλλες περικοπές.Θα δουλεύουμε για 3 και 60 πλεον.Εμένα αν πέσει ο μισθός μου με τα νέα μέτρα χάνω όλα τα κεκτημένα μου λόγω προυπηρεσίας εδώ και 7 χρόνια που δουλεύω και ξαναγυρνάω σαν να είμαι νεοδιόριστη.Ουφ ουφ,Μου αρέσει που μιλάω και για τρίτο παιδάκι στον άντρα μου.Αλλά θέλω τόσο πολύ μια εγκυμοσύνη ακόμα....μια γέννα ακόμα...ενα λουκουμάκι ακόμα.......Εκείνος δε πείθεται με τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι πάλι εγω.Να χαιρεστε τα Νικολάκια σας και τις Νικολέττες σας!!!Μόλις ήρθαμε από γιατρό κάναμε 3 εμβόλια μαζί!!!Το κλάμμα και η μύξα πήγαν σύννεφο....Είχαμε χάσει ένα το άλλο ήταν για αύριο και μας έκανε και το τεστ του μαντου για τη φυματίωση.Μπρατσάκια χεράκια και μπουτάκια τρυπημένα.Και 10 Γενάρη μας είπε θα κάνουν άλλα 2 μαζί.Ουφ πλάνταξε η καρδιά μου.Το ένα μας είπε σε 10 μέρες ίσως μας κάνει πυρετό και το τεστ μαντου ίσως κοκκινίσει το σημείο μέχρι μεθαύριο.Η μια μου κόρη ακόμα δε περπατάει,στέκεται αλλά δε περπατάει αρνείται ακόμα και όταν τη βοηθάμε.Τις κοίταξε τα ισχύα αλλά όλα τα βλέπει φυσιολογικά,ίσως λέει ςπεισή είναι βαριά δε περπατάει,είναι και λίγο τεμπελίτσα.Ανησυχώ η αλήθεια αλλά λέω μέχρι 18 μηνών θα περπατήσει που θα παέι τώρα είναι σχεδόν 15 αλλά είναι και 1 μήνα προωράκια τα δικά μου.Από ανάπτυξη 11,300 και 82 εκ.η μια και 8,200 και 77,5 εκ η άλλη petit.

Αυτά τα νέα μου.άντε που εξαφανηστήκατε όλες μόνη μου θα γράφω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα μάντριο.εγώ είμαι εδώ!!

στη δουλειά δηλαδή.σήμερα θα είναι μια χαλαρή μέρα

και θα πάω σπίτι κανονικά..

τέτοιες μέρες έχουμε γενικά πήξιμο

αλλά από το νέο έτος θα χαλαρώσουμε

κ ελπίζω όλο αυτό το θέμα με το ωράριό μου να λυθεί..

περαστικά σας..

κ εμείς ακόμα κάνουμε εμβόλια καθυστερημένα

γτ τον πρώτο χρόνο με τις αρρώστιες είχανε πάει πολύ πίσω!!

η μικρη σου δεν νομίζω πως έχει τπτ,απλά βαριέται μου φαίνεται.

μην αγχώνεσαι κ άμα αρχίσει να περπατάει δεν θα πιάνεται μετά!!

νάσια μου κορίτσι μου θα συμφωνήσω απόλυτα με την τόνια

στο θέμα των σχέσεων.όλοι μας περνάμε αυτές τις φάσεις.

κ εγώ πολλές φορές με τον άντρα μου είμαστε χάλια

και σκέφτομαι τα χειρότερα.

το βασικό που έχω καταλάβει είναι ότι μας αγαπάει

αλλά δεν λειτουργεί το μυαλό του όπως το δικό μου.

πολλές φορές κάτι που εγώ το παίρνω ως αναισθησία

για εκείνον είναι κάτι που απλά δεν σκέφτηκε

γτ λειτουργεί διαφορετικά.

οπότε κάνω το κορόδιο για να μην γίνει θέμα...

εσύ θα κοιτάξεις τα παιδάκια σου!!!!

τόνια οι διακοπές θα ήταν το ιδανικό!!!!!!!!!

η εύα πού χαθηκε καλέ;

και η λένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο εμας που αυτες τις μερες περναμε νυχτες και μερες απειρου καλους. Το μικρο δεν κοιματε με τιποτα αφηστε που σηκωνετε κατα τις 6 τα χαραματα μες την καλη χαρα και παραμενει ετσι για καμμια ωρα οποτε μετα πρεπει να σηκωσω τους αλλους για το σχολειο και εγω για δουλεια. Γενικως ειμαστε ολοι ολο νευρα και ετσι πως να το πω καπως. Ο μεγαλος περναει νομιζω μια περιεργη φαση ενοχλει τους παντες, δεν του αρεσει τιποτα, ειναι μες την αρνηση και την γκρινια. Τωρα εχω μια νυστα αλλο πραμα και ο μικρος τραγουδαει :lol::lol::lol::lol:

Μαδριο περαστικα σας και μην ανυσηχεις αν σηκωνεται και κανει και μερικα βηματα εστω και αν κρατιεται θα φυγει και μονη της σιγα σιγα. Ισως φοβαται , ισως ειναι λιγο πιο αργη απο την αλλη. Το καθε παιδι εχει τους δικους του ρυθμους.

Καλυψω μου και ποιος δεν θα το ηθελε ενα ταξιδακι αλλα η εφορια μας εχει τιναξει στον αερα μαζι με τη δεη αυτον τον καιρο και που χρημα για ταξιδια.

Αυτα για την ωρα καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυψω μου σε ευχαριστω πολυ αλλα δεν το βλεπω. Καπου εχω κανει λαθος με τον μεγαλο , το βλεπω και εγω μα δεν ξερω τι να κανω. ¨η μαλλον δεν προλαβαινω να κανω και πολλα πραγματα. Νομιζω πως θελει μα καθε τροπο να τραβηξει την προσοχη μας, να εχει την αποκλειστικοτητα μα ελα που δεν υπαρχει χρονος για τετοια. Σημερα σηκωθηκα απο τις 7 και ακομα τα ποδια μου δεν τα εχω σηκωσει, τα νοιωθω τουμπανο. Γυρισα απο τη δουλεια στις 4 να παω τον ενα για λογοθεραπειες , να γυρισουμε, να παω τον αλλο καεκβοντο, μαζευτικαμε τελικα κατα τις 8. Αντε να τους κανω μπανιο, να φανε , να παιξουνε παει η μερα και εχω παλι μια νυστα που δεν λεγεται.

Ποσο να αντεξω η μανα πια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λογικό είναι να αντιδράει έτσι ο μικρός

αλλά τι να κάνεις όπως λες και εσύ;

νομίζω ότι ήδη κάνεις πολλά!!!!!

αχ πρέπει να ξεκουραστείς κ εσύ λίγο!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυψω ολες μας καθε μερα κανουμε οσα περισσοτερα μπορουμε για εμας , τα παιδια μας , τους γυρω μας και ειτε αντεχουμε ειτε οχι πρπει να συνεχιζουμε καθημερινα. Εχω πει πολλες φορες πως εκανα παιδια για να τα μεγαλωσω οπως πρεπει ή τουλαχιστον με τον καλυτερο δυνατο τροπο. Πολλες φορες κανω λαθη μα μετα σκεφτομαι πως ολοι μας κανουμε λαθη. Απλα θελω με καθε δυνατο τροπο αυτα τα πρωτα τοσο σημαντικα χρονια της ζωης τους να τους προσφερω τα μεγιστα και να μην αδικησω κανενα. Δεν ξερω αν μπορω, δεν ξερω αν μπορει καποιος να το κανω καθοτι πλεον ειμαι πεποισμενη πως δεν υπαρχουν σουπερ μαμαδες, σουπερ γονεις ή σουπερ ανθρωποι γενικοτερα.

Δε βαριεσαι ερχεται ενα ωραιοτατο σβκ οποτε ας χαλαρωσουμε λιγο, να ξεκουραστουμε, να ετοιμαστουμε για τις γιορτες και ολα θα γινουν τελικα.

Σας ευχομαι να περασετε υπεροχα και καλο βραδυ

Που εισαστε οι υπολοιπες καλε???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελάρες καλή εβδομάδα να έχουμε..

εγώ ασχολήθηκα όσο μπορούσα με τη μικρή το σαβ/κο

και έκανα κ κάποιες δουλίτσες..

και πάλι είμαι κουρασμένη αλλά τι να γίνει..

η μικρή έχει ένα θεματάκι 2 βράδια τώρα.

δεν θέλει με τπτ να κοιμηθεί μόνη της.

κλαίει σπαρακτικά να την πάρω αγκαλιά και να μη

βγω απο το δωμάτιό της.

ακόμα και να κοιμηθεί στο κρεβάτι μας δέχτηκε!!!

ποιος,η αγγελική!!!!!

έχω περάσει 2 βράδια καθιστή δίπλα στην κούνια

μέχρι να την πάρει ο ύπνος...

την ρώτησα τι φοβάται κ μου απάντησε τη μηχανή!!!!

δεν ξέρω αν εννοεί τον θόρυβο από τις μηχανές στο δρόμο

γτ πολλές φορές αν περάσει κανένα μηχανάκι πετάγεται

αλλά νόμιζα ότι το είχε ξεπεράσει αυτό..

εκτός αν εννοεί κάτι που δεν καταλαβαίνω!!!!!

έχω πάθει σοκ.πραγματικά δείχνει να φοβάται πάρα πολύ/

ξέρω ότι είναι η ηλικία που αναπτύσσονται οι φοβίες.

ελπίζω να είναι μόνο μια φάση... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χο χο χο !!!

τι κανετε κοπελουδες μου ????

Εγω σερνομαι κ παλι ..Ιδιαιτερα τωρα που οι μεγαλες ερχονται γυρω στις 4 απο το σχολειο κ μετα δεν κοιμουνται καθολου εχω ισα ισα μια με μιαμιση ωριτσα το μεσημερι οσο κοιμαται η μικρη για να ξεκουραστω υποτιθεται ..Καιω φλαντζες κ μπαταριες ταυτοχρονα λεμε .. :lol::lol:

Πηγαμε κ την Νικη στον οφθαλμιατρο κ ευτυχως παμε παρα μα παρα πολυ καλα ..ευελπιστουμε οτι θα βγαλουμε τα γυαλακια οταν θα ειναι 8 - 9 χρονων ..Ευτυχως επισης εξακολουθει κ δεν εχει επιρεασει την οραση της ο προσαρμοστικος στραβισμος που μας προεκυψε ..Οποτε ανακουφιστηκαμε οπως καταλαβαινετε ιδιαιτερα ..Ο επομενος ελεγχος θα γινει σε ενα εξαμηνο ..κ γενικα θα το πηγαινουμε μ¨αυτο τον ρυθμο δυο φορες τον χρονο συστηματικος ελεγχος ..

Η μεγαλη μου κορη με φερνει στα προθυρα της τρελας ..ιδιαιτερα χτες μιλουσα με την δασκαλα στον παιδικο κ μου ειπε για την συμπεριφορα της κ ομολογω οτι εμεινα με το στομα ανοιχτο ..Χτες ηταν στα φορτε της εριξε κ της δυο φορες το φαγητο της κατω κ για πρωτη φορα η δασκαλα την εβαλε να ..ηρεμισει ..χωρις να συμμετεχει στα καλαντα κ χριστουγεννιατικο θεμα που ειχαν τα παιδια εκεινη την ημερα ..Για την ακριβεια την εβαλε για 10 λεπτα στην ταξη των μικροτερων κ οπως καταλαβαινετε λυσσαξε το βλασταρι μου ..Δεν καταλαβαινω τι κανω λαθος γαμωτο ..Πως ομως να της σπασω τον τσαμπουκα χωρις να το λιανισω πεστε μου :roll::roll::roll: ωΡΕς ΩΡΕς με τρομαζει η αυτοπεποιθηση που εχει ..κ οτι δεν φοβαται γενικα ..στο σπιτι με τις αδερφες της το παιζει αφεντικο ..ελα εδω εσυ φερε μου το κουταλι μου κτλ ..ακους εκει το σποριδιο ..διαταζει ..τι να την κανω πειτε μου ..νιωθω οτι τον τελευταιο καιρο με την συμπεριφορα της προσπαθει να μου τραβηξει την προσοχη ..οκ σιγουρα ο χρονος μου μοιραζεται σε τρια παιδια αλλα δεν γινεται να αμελω τα αλλα δυο για χατηρι της Σοφιας ..Με την διδυμη της εννοειται οτι τσακωνεται αλλα ευτυχως μεχρι ενος σημειου η Νικη εχει υπομονη ..Μεχρι βεβαια να της γυαλισει το ματι της ξανθιας κ τοτε η Σοφια τρεχει να κρυφτει γιατι ξερει οτι δεν την παιρνει να συνεχισει στο ιδιο μοτιβο ..

ΤΟν ειπα τον πονο μου ..σκεφτομαι να επισκεφτω παλι τον παιδοψυχολογο ..εστω να μου δωσει μια ιδεα ..Δεν ειναι οτι δεν αγαπαει τις αδερφες της ..τις λατρευει κ το βλεπω ..ομως λειτουργει σαν ..σαν να ειναι ιδιοκτησια της ενα πραγμα ..κ αυτο δεν ξερω πως να το φρεναρω ..

Παω να διαβασω τα νεα σας κ επανερχομαι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοπελουδες πως πανε οι ετοιμασιες των Χριστουγεννων???

Εγω ολο τακτοποιω , ολο μαζευω και ολο τον αμαζευτω εχω. ΑΑυτες τις μερες εχω ρεπο και την αλλη βδομαδα με παει καπως χαλαρα και την Πρωτο χρονια και μετα τρεχατε ποδαρακια μου. Δεν βαριεσαι τι να κανουμε. Λοιπον ας πω και εγω τα νεα μου. Σημερα πηγαμε στην αναπτυξιολογο για τον ενα απο τους διδδυμους που εχει ενα θεμα με τα σ, ψ,ξ κλπ και ολα καλα κατα την γνωμη της. Ή θα στρωσει με τις λογοθεραπειες μεσα σε 15 μερες ή δεν θα στρωσει ποτε. Τελοσπαντων μας εδωσε θεραπειες για 2 μηνες και μετα τελος.

Ευα μου και με εμας το ιδιο γινεται. Ο ενας απο τους διδδυμους με βγαζει εκτος εαυτου. Θελει να γινεται το δικο του, φωναζει, απειλει και διαφορα αλλα. Ολα αυτα ομως μονο απεναντι σε εμενα ή τον μικρο του αδερφο. Στο σχολειο και γενικα εξω ειναι κυριος. Δεν ξερω και εγω λεω πως καπου κανω λαθος ομως δεν μπορει να ειναι λαθος που εχει αδερφια. Οι τιμωριες τυπου ναταντας Α βοηθειων δεν πιανουν ιδαιτεραΠιστευω πως χρειαζεται περισσοτερη προσοχη, να κανω κατι μονο μαζι του. Λεμε τωρα....

Καλυψω αυτες τις φοβιες τις εχουμε περασει και εμεις και κατα καιρους ακομα εχουμε. Με αγαπη και υπομονη πιστευω πως θα το ξεπερασει με τον καιρο. Προσπαθησε να καταλαβεις τι την εχει φοβισει και μηλησε μαζι της.

Αυτα τα ολιγα!!!!!!

καλο βραδυ κοριτσαρες με τις κοριτσαρες :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κουρτσούδια!!!!!!!!!

Τί κάνετε?????

Εμείς είμαστε καλά (από υγεία γιατί κατά τα άλλα τα μυαλά είναι στα κάγκελα)...το ξενύχτι πάει σύννεφο....η μπέμπα μας προέκυψε αρκετά ιδιότροπη, κλαίει σχεδόν συνέχεια (δεν πονάει, δεν πεινάει, δεν ζεσταίνεται, δεν χρειάζεται αλλαγή πάνας - απλά έχει χούγια και είναι καρατσεκαρισμένο γιατί μόλις κάνουμε αυτό που θέλει ηρεμεί στο δευτερόλεπτο!) και κοιμάται πολύ λίγο!!!! Θέλει να την έχουμε αγκαλιά και να κόβουμε βόλτες πάνω κάτω (η μέση και η πλάτη μου έχουν σακατευτεί) αλλιώς μας ακούει όλη η γειτονιά από τις τσιρίδες!!!!

....το Μαρούλι ζηλεύει και την έχει χτυπήσει αρκετές φορές την μπέμπα....έπαθε λαρυγγίτιδα και δεν μπορούμε να ξεφορτωθούμε τον βήχα εδώ και ένα μήνα

....με τον άντρα μου δεν τα πάμε καθόλου καλά (σκεφτόμαστε να πάμε σε σύμβουλο γάμου μπας και διορθωθεί η κατάσταση αλλιώς θα φάμε τις σάρκες μας)

....ο πρώην μου θυμήθηκε μετά από 8 χρόνια που έχουμε χωρίσει (σας έχω μιλήσει γι'αυτόν) και ενώ εγώ είμαι παντρεμένη με δύο παιδιά κι εκείνος νιόπαντρος (παντρεύτηκε τον Αύγουστο) να ξεκινήσει να έρχεται στο χωριό που μένω (έχει κάποιες παρέες εδώ) και να με διασύρει με διάφορα λόγια.....ο άντρας μου άκουσε στο καφενείο ένα απόγευμα δύο συγχωριανούς του να κουτσομπολεύουν αυτά που τους είχε πεί για μένα ο πρώην......Δεν μπορώ να βρώ ούτε έναν καλό λόγο που το κάνει αυτό το πράγμα τώρα μετά από τόσα χρόνια!!!!

....πήγα στον γυναικολόγο νομίζοντας ότι έχουν τελειώσει τα λόχια (αλλά τελικά κρατάνε 50 μέρες τώρα και τα νεύρα μου έχουν γίνει κρόσσια) και μου βρήκε δύο μεγάλες κύστες στις ωοθήκες, 3.5 και 5 εκατοστών. Φοβήθηκα αλλά μου είπε ότι είναι λειτουργικές (ακίνδυνες) και μάλλον θα φύγουν μόνες τους!!! Πρώτη φορά έχω τόσο μεγάλες κύστες......ααααα μου είπε και το άλλο, ανήκω στο 12% του γυναικείου πληθυσμού που κάνει πολλές ωορρηξίες και σχεδόν απανωτές, οπότε μπορώ ανά πάσα στιγμή να ξαναμείνω έγκυος........κοινώς πιάνω παιδί ακόμα και με τον αέρα και πρέπει να προσέχω πάαααααρα πολύ αν δεν θέλω να ξαναμείνω πολύ σύντομα έγκυος (δεν γνωρίζει ότι με τον άντρα μου έχουμε του κόσμου τα θέματα....)!!!!!!!

Αχχχχχχχχχχχχ κορίτσια θα πυροβοληθώωωωωωω..........πάλι ξύπνησε η μπέμπα και κλαίει φυσικά!!!!!!!! Εγώ πότε θα ξεκουραστώ?????????????????? Μάλλον όταν τα τινάξω τα πέταλα!!!!! Πάω να την ταϊσω..........

Φιλάκια πολλά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια διάβασα τα νεα σας και συμπονω...Αχ μεγαλύτερα παιδάκια μεγαλύτερες φουρτούνες ε mama eua;;Εμάς μας δωσανε ωραία δωρακια από τον παιδικο τα φτιαξαν οι δασκαλες και τα στολισαμε σπιτι και όλο πανε και μου τα δειχνουν με ενθουσιασμο.Το Σαββατο ειναι η γιορτη του σταθμου και καθε μαμα θα φτιάξει από κατι.Εγω είπα θα κανω τρουφακια πολυχρωμα για τα παιδακια.Γιορτάζει και ο άντρας μου εκεινη τη μέρα.Η μια μου εχει ενα βηχα δε λεει να περασει.Ο γιατρος λεει δεν εχει ακροαστικα αλλά ειναι από μυξες.Εντω μεταξυ οι μυξες δεν βγαινουν με ορο είναι βουλωμενη ντιπ για ντιπ η μυτουλα.Πως θα τις βγάλω;;;Κανω και με τη συσκευη αποφραξης αλλά τίποτα.Θα πάω να πάρω Otrivin παιδικο να της ριξω μερικες σταγόνες στον όρο,διαβασα ότι βοηθάει.Δε ρωτάω το γιατρό γιατί αυτός είναι πολύ του φυτικού και θα μου πει οχι.Αλλά το παιδί υποφέρει με βήχα βδομάδες τώρα και νιώθω ότι κάθομαι άπραγη και δε μπορώ να τη βοηθήσω.Και μενα η μικρη μου ειναι πιο απαιτητικη από τα δίδυμα.Τελικά μάλλον σε όλα τα δίδυμα συμβαίνει αυτό το ένα να θέλει πιο πολλά.Όλο αγκαλιες θέλει και να της δίνουμε προσοχή,μη με δει και πιάσω την άλλη πάει και την τραβάει από τη μπλούζα να την αφήσω.Η άλλη είναι τόσο ήσυχη αγγελάκι,το κιχ της δε το ακουμε μέσα στο σπίτι.Μόνο που δε περπατάει ακόμα και με στεναχωρεί,αύριο γινόμαστε 15 μηνών.Δε θέλει με τίποτα να περπατήσει ούτε να τη κρατάμε,χτυπάει τα πόδια κάτω.Ο γιατρός είδε τα ισχύα όλα φυσιολογικά του φαίνονται πιστεύει ότι είναι τεμπελίτσα.Που είναι δηλαδή γιατί ότι προσπαθώ να τους μάθω δε τα παίρνει ενώ η άλλη τζιμάνι αμέσως τα κάνει.Ξερω κακώς τις συγκρίνω αλλά αναπόφευκτη είναι η σύγκριση όταν τα χω μια ηλικία και τα δυο μέσα στο σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω βλέπω όλες καλά πάμε!!!

μα τόσο δύσκολο είναι να έχεις παιδιά τελικά;;;;;;;;

έχω πήξει.με έχουν διαλύσει στη δουλειά

δεν δουλεύω ποτέ στο ωράριό μου.

χτες ήρθα 8.30 κ έφυγα 6.δεν σταμάτησα να δουλεύω.

δεν πρόλαβα ούτε νερό να πιω.

γυρνώντας έκλαιγα σε όλο το δρόμο από τα νεύρα μου.

στο σπίτι όποτε πάω μαζεύω τα αμάζευτα.

η πεθερά μου αφήνει την κούνια άστρωτη,τις πυτζάμες της μικρής

και τα ρούχα που φόρεσε στις κούνιες απλωμένα παντού,

στο νεροχύτη τα μπολάκια με τα υπολείμματα του φαγητού..

μέχρι κ το φλιτζάνι από τον καφέ της άπλυτο.

έλεος πια...

σόρυ που σας πρήζω αλλά έχω ανάγκη να τα πω κάπου...

δεν κάνει τπτ στο σπίτι.

δεν ταίζει την μικρή αυτά που της αφήνω έτοιμα!!

κάνει ότι είναι εύκολο για κείνη.

γυρνάω κ πρέπει να ταίσω εγώ τη μικρή φρουτόκρεμα...

και σαλάτα!

και επιμένει να μην την κοιμίζει γτ λέει οι γιατροί λένε

να κοιμούνται τα παιδιά όποτε θέλουν

η μικρή κοιμάται πλέον μόνο αν της κρατάω το χέρι

και με έχει κάθε βράδυ και ξεροσταλιάζω δίπλα στην κούνια για 20-30-40 λεπτά

μέχρι να κοιμηθεί.

χτες με τα μαγειρέματα κ τις δουλειές κοιμήθηκα στις 2.

στις 7.30 ξύπνησε η μικρή για γάλα

και επί 20 λεπτά καθόμουν δίπλα της

γτ έκλαιγε να μην φύγω.

πώς θα την παλέψω οεο;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μου καλυψω το ποσο σε συμπονω δεν μπορεις να φανταστεις αλλα δεν νομιζω οτι μπορω να βοηθησω σε κατι γιατι και εγω παορνω σχεδον τα ιδια. Η διαφορα μας ειναι οτι η μανα μου ειναι τοσο περιεργη με το φαγητο που τα κυνηγαει απο κοντα παντα να φανε αυτα που πρεπει και τα βαζει για υπνο και το μεσημερι για να ξεκουραζεται και αυτη. Ειχα και εξακολουθω να εχω και εγω θεμα με τον υπνο επομενως δεν μπορω να βοηθησω σε αυτο. Καθε βραδυ κουναω για καμμια ωρα και βαλε τον μικρο για να κοιμηθει και μετα την νυχτα οταν ξυπνανε οι μεγαλοι μετακομιζω διπλα τους. Εχω τουλαχιστον 5,5 χρονια να κοιμηθω σαν ανθρωπος και δεν νομιζω να μπορεσω συντομα. Ακομα ομως και αν δεν θα εχω τα παιδια κανενα βραδυ παλι δεν νομιζω οτι θα μπορεσω πια να κοιμηθω απο συνηθεια. Οποτε οπως μπορεις να φανταστεις ειμαστε ολες πανω κατω στην ιδια μοιρα. Σκεψου μονο οτι σε λιγες μερες φτανουν οι γιορτες και θα εισαστε λιγο περισσοτερο μαζι σαν οικογενεια. Εγω το βραδυ για να μην ξυπνησει ο μικρος και περασω αυτα που λες και εσυ του δινω το γαλα στον υπνο οτι ωρα σηκωθω εγω μπορει και στις 5 ή στις 6 ή και πιο νωρις αναλογα. Ετσι ομως γλυτωνω το ξενυχτι και το κουνα- κουνα μες τη μαυρη νυχτα.

Εμεις δοξα το θεο ειμαστε καλα και προσπαθω να κραταω το ηθικο μου ανεβασμενο , τα νευρα μου καταπιεσμενα και να εχω οσο πιο θετικη σκεψη μπορω. Προσπαθω να ειμαι καλα αν και πολλες φορες το παιζω τρελα για να μπορεσω να αντεπεξελθω σε ολα και ολους. Δεν τα καταφερνω παντα, πολλες φορες βγαινω εκτος εαυτου και μετα προσπαθω παλι να συγκεντρωθω και να παω μπροστα.Φιλη μου τιποτα δεν ειναι ευκολο σε αυτη τη ζωηκαι αν δεν δεις τα πραγματα λιγο διαφορετικα θα τρελαθεις στα αληθεια και επειδη εγω το εχω φιλοσοφησει το ολο θεμα στο δαφνι δεν προκειται να παω για κανενα και για τιποτα. Ξεκουρασου οσο και οποτε μπορεις , αν δεν εισαι εσυ καλα δεν ειναι και το παιδι σου και κανενας.

Κανε κουραγιο μια φαση ειναι και θα περασει, καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελάρες μου τι κάνετε;;

εμείς μια από τα ίδια...

απλά προσπαθώ να κάνω αυτό που είπε κ η τόνια.

το ρίχνω στην τρελή για να μην τρελαθώ!!!

η κόρη μου συνεχίσει τα ίδια κ ειλικρινά δεν ξέρω

αν φοβάται πραγματικά κάτι

ή αν το λέει για να με κρατάει κοντά της.

πάντως τα έχει καταφέρει μια χαρά!!!

φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο εμενα. Τι κανετε καλε ολες που εχετε χαθει????? τρεχετε για τις γιορτες?????

Εμεις χθες πηγαμε στο river west για οσες μενουν αθηνα θα το ξερουν και τα μικρα ξετρελαθηκαν εννοειται. Μπηκαν στο τρενακι, μηλησαν με τον αι βασιλη, τα ξωτικα, επαιξαν!!!!!! Ευτηχως πηγαμε πρωι γιατι μετα γινοταν ο χαμος. Αυτες τις μερες μου αρεσει να πηγαινουμε σε τετοιες εκδηλωσεις. Κατα τα αλλα πηζω και ελπιζω!!!!

Ξαχνω καμμια συνταγη για βασιλοπιτα της ρποκοπης. Ποτε δεν μου πετυχαινει, μαλλον γενικα τα φαγητα δεν μου πετυχαινουν. Τα μικρα δοξα το θεο ειναι καλα και εμεις το ιδιο. Καλυψω μου κανε υπομονη και με λιγη στοργη και αγαπη ολα θα ξαναφτιαξουν με την μικρη σου. Απλα πηστευω πως το καθε παιδι με τον ενα ή αλλο τροπο καταφερνει παντα να γινεται το δικο του. Μην πτοεισαι. Καλες γιορτες σε ολες μας με υγεια και ευτηχια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Toniatoni μου που είναι αυτό το river west;Ανεβαίνουμε Αθήνα για τις γιορτές και ψάχνουμε που να πάμε τις μικρές να δούνε χρώματα και Χριστουγεννιάτικα.Μένουμε Νέα Σμύρνη;Είναι κοντά;Καλές γιορτές σε όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...