Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΟΙΚΙΑΣΗ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΟΥ ΘΗΛΑΣΤΡΟΥ MEDELA


Recommended Posts

Θα το προσπαθήσω Νατασούλα μου!!!!!!!!!!!

Η αλήθεια είναι πως όταν είναι κι ο καλός μου στο σπίτι (π.χ. απογεύματα & ΣΚ) μου είναι πιο εύκολο να κάνω τέτοιες δραστικές κινήσεις..... γιατί ηρεμεί απίστευτα τον μπεμπάκο!!!!!

Σήμερα ο μπέμπης έχοντας ήδη φάει 150μλ. από το γαλατάκι μου θήλασε για περίπου 40΄ 2 ώρες αργότερα!!!! Ό,τι τον είχα αλλάξει & λαγοκοιμότανε και πρέπει να είδε κάτι άσχημο στον ύπνο του γιατί ξύπνησε απότομα με λυγμούς!!!! Τον πήρα αγκαλίτσα να τον ηρεμήσω κι έψαχνε στήθος!!!!!

Άλλες φορές τον παρακαλάω & το μόνο που κάνει είναι να γλύφει σαν σκυλάκι το γάλα που τρέχει από τη θηλή αλλά δε θηλάζει στη συνέχεια!!!!!! Είναι με τις ώρες του!!!!!

Και τώρα..... αλλαγμένος είναι.... χορτάτος είναι.... στην καλαθούνα δεν κοιμάται!!!!! Τον κρατάω αγκαλίτσα να αποκοιμηθεί γιατί πρέπει ν΄αρμεχτώ πάλι..... μούσκεμα το στήθος μου!!!! Και δεν έχω ξεμπερδέψει με αποστειρώσεις-μπιμπερό..... κουτουλάω!!!!!!!! Ο καλός μου κοιμάται!!!!!! Ψόφιος είναι κι αυτός μωρέέέέ.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σήμερα έχουμε Επέτειο Γάμου!!!!!!!!

Κλείνουμε 7 χρόνια παντρεμένοι!!!!!!!!!!!!!!!!

Έχουμε κι άλλα 4 με Πολιτικό!!!!!!!!

Δεν θα το γιορτάσουμε καθόλου..... αλλά θα συνεχίσουμε να φροντίζουμε για το γαλατάκι του μπεμπάκου μας..... κρατώντας το θήλαστρο 1 ακόμη μήνα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τώρα..... αλλαγμένος είναι.... χορτάτος είναι.... στην καλαθούνα δεν κοιμάται!!!!! Τον κρατάω αγκαλίτσα να αποκοιμηθεί γιατί πρέπει ν΄αρμεχτώ πάλι..... μούσκεμα το στήθος μου!!!! Και δεν έχω ξεμπερδέψει με αποστειρώσεις-μπιμπερό..... κουτουλάω!!!!!!!! Ο καλός μου κοιμάται!!!!!! Ψόφιος είναι κι αυτός μωρέέέέ.......

Σε τέτοιες περιπτώσεις έχεις δοκιμάσει να τον βάλεις στο στήθος?

Το στήθος είναι και για παρηγοριά και όχι μόνο για σίτιση, και επιπλέον με αυτόν τον τρόπο μπορεί να σε βοηθησει το μικρούλή σου να απαλλαγείς από το θήλαστρο.

Χρόνια πολλά για την έπετειό σας να είστε πάντα ευτυχισμένοι και αγπαημένοι και να καμαρώνετε το μικρούλη σας :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ζήσετε Πόπη μου!!!!!!Πάντα να είστε αγαπημένοι και ευτυχισμένοι!!!! :D:D:D

Φιλάκια πολλά στον μικρούλι σας!!Αν απαλλαγείς από το θήλαστρο και το ξένο,να δεις τι ωραία που θα νιώθεις,όχι αποστειρώσεις,μπιμπερό,σκόνες,βράσε νερό,κρύωσε νερό,όχι άρμεγμα!Θα τα καταφέρεις,θα δεις!!! :D Μακιάάάά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ φιλενάδες για τις ευχούλες σας!!!!!!

Ναι Νατασούλα μου.... το έχω κάνει κι αυτό κι ήταν απλώς πιπίλα το στήθος μου αλλά και πάλι μία χαρά!!!!! Να εξοικειώνεται δεν πρέπει???? Τις περισσότερες φορές δε.... κοιμάται τόσο εύκολα & γρήγορα!!!!!!

Αννούλα μου.... ήδη νιώθω έτσι που ακόμη δεν είναι αποκλειστικός ο θηλασμός!!!!!! Είναι το πιο υπέροχο συναίσθημα.... να πίνει το μωράκι σου από το στήθος σου το γάλα σου!!!!!!!

Κι έχω κάνει και το άλλο κοριτσάκια.....

Από το 1 στήθος άρμεγμα κι από το άλλο ο μπέμπης να θηλάζει!!!!! Μου βγαίνουνε τα χέρια βέβαια αλλά...... είναι ανεπανάληπτες στιγμές!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορτσούδια μου!!!!!!!!!

Η μέρα σήμερα ήταν........ πολύύύύ γαλακτερή!!!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Θήλασα τον μπεμπούκο 7 φορές (τις 3 ως συμπλήρωμα στο μπιμπεράκι δικού μου γάλακτος από το θήλαστρο!!!!) κι αρμέχτηκα συνολικά 8 φορές!!!!!!!!

Κοινώς.... όλη μέρα ασχολούμουν με.... τα βυζιά μου!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τώρα ξαναρμέγομαι γιατί είχα αρκετές ώρες και πονούσα αν κι είχα θηλάσει και 2 φορές στο ενδιάμεσο!!!!!! Ο μπέμπης με το που θα τον πάρω αγκαλίτσα αμέσως ψάχνει το στήθος μου!!!!! Όταν είναι ξύπνιος βέβαια!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Θα έχω το θήλαστρο μέχρι μέσα Οκτώβρη.... ελπίζω μέχρι να φύγει κι ο Οκτώβρης να έχω απαλλαγεί σπ άυτό!!!! Και τις νύχτες ακόμη να πίνει δικό μου γάλα!!!!!

Είμαι πολύύύύύ χαρούμενη!!!!!!!!

Αισθάνομαι τόόόόσο υπέροχα όταν θηλάζω το αστεράκι μου!!!!!!!

Σας ευχαριστώ πολύύύύύύ για τις πολύτιμες συμβουλές σας & την συπμαράσταση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Πόπη μου πολύ χαίρομαι για σας :D:D:D

Όταν απαλλαγείς τελείως από το θήλαστρο θα δείς πόσο πιο εύκολα θα είναι όλα.

Ούτε αποστειρώσεις ούτε μπιμπερό........μόνο εσύ και το μπεμπάκι σου, θα μπορείς να πηγαίνεις και όπου θέλεις και δεν θα έχεις να σκέφτεσαι τίποτα.

Καλή συνέχεια και σε κάθε δυσκολία ν ασκέφτεσαι ότι κάνεις το καλύτερο για το μωρό σου και ότι αξίξει τον κόπο η ταλαιπωρία.

Είμαστε εδώ για ότι χρειαστείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ακριβώς αντίθετο της Παρασκευής ήταν το Σάββατο!!!!!!!!

:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Θήλασα μόλις 15΄ τον τζουτζούκο μου..... δεν ήθελε βυζί με τίποτε!!!!!!

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Κι από τη λαιμαργία του τώρα το βράδυ μου έσχισε και τη θηλή...... κόντεψα να λιποθυμήσω από τον πόνο!!!!! Χαλάλι του!!!!!! Δε με νοιάζει!!!!!

Αλλά όταν έρθει η ώρα (ευελπιστώ δλδ.!!!!) του αποκλειστικού θηλασμού......

Πώς θα είμαι σίγουρη πως το μωρό μου δεν πεινάει????

:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?

Με πιάσανε οι ανασφάλειές μου..... όπως αντιλαμβάνεστε!!!!!!

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόπη μου,γιατί τόση ανασφάλεια???Δεν υπάρχει λόγος!Όλα θα πάνε καλά,αρκεί να χαλαρώσεις και να απολαύσεις την μητρότητα!!!Όταν θα θηλάζεις αποκλειστικά,θα καταλαβαίνεις ότι το μωρό είναι χορτάτο,όταν θα αφήνει το στήθος και όταν του το προσφέρεις,κλείνει το στοματάκι του,και όταν τον βλέπεις να είναι ήρεμο και χαρούμενο,κάθε φορά που θα πεινάει,θα σου το δείχνει!Θα μετράς τις πάνες του και θα βλέπεις αν τρέφεται καλά.Δεν χρειάζεται να πανικοβάλλεσαι!Λες ότι δεν ήθελε βυζί,μήπως απλά δεν πεινούσε??Ή ήταν κουρασμένος??Γιατί θέλει κόπο για να θηλάσει.Μη κάνεις το λάθος και προσφέρεις μπουκάλι κάθε φορά που δεν παίρνει το στήθος,πόσες ώρες τον αφήνεις χωρίς να φάει?Ο μικρός σου έχει κολικούς?Γιατί όταν είχε κολικούς ο δικός μου,δεν ήθελε τίποτα,ούτε καν στήθος!Το τηλέφωνό μου το έχεις,όταν θέλεις να ρωτήσεις το ότιδήποτε,ακόμα και βλακεία να είναι,να με πάρεις και θα σε βοηθήσω όσο μπορώ!!Μη στεναχωριέσαι,όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Αννούλα μου σε ευχαριστώ πολύ φιλενάδα!!!!!

Δυστυχώς το λάθος να του δώσω μπουκάλι (έστω κι αν είναι δικό μου από το θήλαστρο) το έχω ήδη κάνει!!!!! Ανάμεσα στα γεύματά του μεσολαβούν από 2 ως και 4 ώρες.... έχει πεινάσει και νωρίτερα βέβαια..... μας το δείχνει τρώγοντας χεράκια!!!!! Κολικούς δεν έχουμε.....

Η Παιδίατρος μας είπε να τον ξυπνάμε κάθε 3 ώρες για να φάει.... όσες φορές το έχω κάνει τσαντίζεται ο μπέμπης κι ακολουθεί γκρίνιααααα...... γκρίνιαααα..... καλά μου κάνει!!! Πώς να θηλάσει μετά????? Άμα ξυπνήσει μοναχός του για μαμ πάλι άλλοτε θα πέσει με τα μούτρα στο βυζί με μεγάλη λαιμαργία κι άλλες φορές θα είναι εντελώς αδιάφορος!!!!! Μάλλον πάντως παίζει ρόλο και το πώς του μιλάω εγώ!!!!! Δεν έχω πάντα υπομονή!!!!!!!

Τον έχω βάλει πάντως και σε άσχετη στιγμή στο στήθος (δίχως να κοιτάζω ρολόγια!!!) γλύφει τη θηλά σαν σκυλάκι δεν τρώει καθόλου αλλά παραμένει φοβερά ήσυχος.....

Είμαστε κι οι 2 με τις μέρες μας!!!!!

Σήμερα όλη μέρα ήμασταν στους θείους μας..... 2 φορές κλεοστήκαμε στο δωμάτιο για να θηλάσουμε.... και τις 2 ήταν η ώρα του να φάει..... την 1η φορά δεν ήθελε με τίποτε..... την άλλη θηλάσαμε πάνω από 45΄!!!!!!! Τί να πωωωωωω........

Άσε που αυτή τη 2η φορά..... μετά το θηλσμό πεινούσε ακόμη, του δώσαμε μπιμπερό (130μλ. δικό μου) κι εξακολουθούσε να τρώει χεράκια!!!!!! Είναι δυνατόν να πεινούσε??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεωρώ λάθος να ξυπνάς το μωρό για να φάει!Αν πεινάσει,θα ξυπνήσει,να είσαι σίγουρη!!!Μη κοιτάς ρολόγια κορίτσι μου!Όποτε το ζητάει,να του δίνει το στήθος σου,όταν το πιπιλάει,νιώθει ασφάλεια και γαλήνη για αυτό είναι τόσο ήρεμος!Το να τρώει χεράκια δεν είναι πάντα ένδειξη πείνας,τα μωρά έχουν την ανάγκη να πιπιλάνε κάτι.Όταν τον έχεις στο στήθος και τον βλέπεις ότι άρχισε να μη δίνει τόση σημασία,βάλ'τον να ρευτεί και ξαναπροσπάθησε από το άλλο στήθος,αν πιεί καλώς,αν όχι τότε έχει χορτάσει,δεν χρειάζεται να του δώσεις μπουκάλι για σιγουριά! ;) Θετική ενέργεια κοριτσάκι μου,όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Αννούλα μου χίλια ευχαριστώ κοριτσάκι μου για τη στήριξη!!!!

Κι εγώ πάντως έτσι νομίζω.... πως πρέπει ν΄αφήνω τον μπέμπη να κοιμάται & να τον ταϊζω όποτε ξυπνάει μοναχός του!!!!!! Ελπίζοντας να προλάβω.... προτού τσαντιστεί!!!!!

Σήμερα όλη μέρα είμαστε αυτοκολλητάκια!!!!!

Έχουμε 1 θεματάκι δυσκοιλιότητας..... χθες τίποτε όλη μέρα κι είχε πολύ γκρίνια.....

Το πρωί το ίδιο.... κούρνιαζε συνεχώς πάνω μου για παρηγοριά..... έτρωγε κιόλας ανάλογα τα κέφια του..... μία φορά του έδωσα μπιμπερό γιατί ήταν πολύ ανυπόμονος & δε μπορούσα να τον ακούω να σπαράζει!!!!!!

Από την ώρα που έκανε και μετά.... έχει αράξει στα πόδια μου.... του έβαλα και κλασσική μουσική και τώρα κοιμάται.... 2 φορές προσπάθησα να τον μετακινήσω να τον βάλω στο ρηλαξάκι του & πήγε να νιαουρίσει παραπονιάρικα πάλι!!!!!!!

Αχ..... και πρέπει οπωσδήποτε να αρμεχτώ.... μόλις ξυπνήσει θα τον θηλάσω βέβαια αλλά έχω πολλές ώρες να βγάλω γάλα και πονάωωωωωω........ κι όπως έχει αράξει τώρα δε μπορώ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ θυμάμαι κι ο δικός μου κοιμόταν πάνω μου με τις ώρες!!!Τότε με είχε βολέψει ο μάρσιπος τύπου ring sling και τον είχα πάνω μου όλη μέρα αλλά μπορούσα να κάνω και καμιά δουλειά! :D Μ'αρέσει να σε ακούω θετική!Να εμπιστεύεσαι το ένστικτό σου και να ακούς το μωρό σου και τότε θα τα βρείτε!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...