Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΒΑΡΟΣ+ ΑΛΛΕΡΓΙΑ


Recommended Posts

ελα βρε Αλεξανδρα, τι ταλεπωρεια τραβας και συ...δεν μου λες, πως το ειδαν το εντερο? με την γαστροσκοπ.μπορουν να φτασουν μεχρι το εντερο??? :roll::roll: το αλλο που σου ειπε να σταματησεις τις στερεες 1 χρονου παιδι και εμενα μου κανει καπως αλλα τι να πω, ο γιατρος ξερει καλυτερα.

ποσο καιρο πινει epadoren???

μπραβο στο κοριτσακι σου που αρχιζει να τρωει σιγα σιγα...καθε φορα βρε Αλεξανδρα που γραφεις ποσα κιλα ειναι η κορουλα σου σκεφτομαι πως εγω δεν θα επρεπε να μιλαω καθολου...

οσο για την sinlac, η γαστραντερ. μου ειχε πει πως αν σταματησει να την τρωει να βαζω μεσα ενα φρουτο για να της αλλαζω γευση... δεν μου λες πως την κανεις??? με χλιαρο νερο??? εγω οταν την εκανα με χλιαρο δεν την ηθελε και μια μερα του εβαλα καυτο, μολις που το ειχα κατεβασει απο το ματι της κουζινας και απο τοτε αρχισε να τρωει με μανια :lol::lol: για δες το και συ.

κατα τ΄αλλα εμεις ευτυχως τρωμε μια χαρα!!! φτου φτου να μην τον ματιασω και γω και σημερα του εβαλα και μοσχαρι αλλα τρεμω τι θα δω αυριο στην πανα :roll::roll: ελπιζω ολα να πανε καλα!!!

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 95
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ασε εχω κουραστει πολυ ψυχολογικα....δεν ξερω αν σου εχω πει οτι στον β επιπεδου ειχαμε δει οτι ειχε υδρονεφρωση,δηλ μενανε καποια ουρα στα νεφρα και το παρακολουθουμε με υπερηχους,δεν ειναι κατι σοβαρο αλλα πρεπει να προσεχουμε μην παθει καμια ουρολοιμωξη,παιρνει αντιβιωση απο 1 μηνος,εχει κανει κυστεογραφια και ειδαμε οτι εχει και παλινδρομιση ουρων,τωρα αυτη την βδομαδα θα παμε να κανει σπινθηρογραφημα νεφρων να δουμε την λειτουργια τους..ασε τωρα που τα εγραψα τα ειδα μπολικα και αγχωθηκα παλι!!!

ναι με την γαστροσκοπιση το ειδαν,πηραν δειγμα για βιοψια απο οισοφαγο,στομαχι και εντερο.epadoren παιρνει κανα 5μηνο περιπου.

τι εννοεις καυτο;;το βαζω καυτο και μετα λογικα δεν πρεπει να κρυωσει λιγο η κρεμα;;με τα φρουτα δεν εχει ιδιαιτερα καλη σχεση...οποτε κανω μιξη με ρυζαλευρο...

ολα καλα θα πανε με το μοσχαρι!!!!πες μου αν εκανε αλλεργια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Αλεξάνδρα χρόνια πολλά για τη μικρούλα σου με υγεία και χαρά και μη σκας τα καλύτερα θα έρθουν. Δύσκολη κατάσταση περνάς αλλά που θα πάει όλα θα σιάξουν. Εμείς τη Δευτέρα πάμε για ζύγισμα οπότε θα έχω πιο πολλά νέα. Άρχισα και δίνω συμπλήρωμα 2 φόρες τη μέρα περίπου και νομίζω ότι πάμε καλά. Αυτό με το γάλα και το θηλασμό θα το θυμάμαι σε περίπτωση που θα πάμε στο άλλο γάλα. Spirtouli πόσα κιλά είναι ο δικός σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες τωρα βρε Αλεξανδρα.... :shock::shock: οχι δεν μου τα εχεις πει αυτα... το καημενο τι τραβαει και εχουμε την απαιτηση να παιρνει και βαρος,εχει ταλεπωρηθει πολυ ρε γαμωτο και μαζι με αυτο και εσυ :(:( ελπιζω να περασουν γρηγορα ολα αυτα!!!

ναι καυτο νερο και μετα το αφηνεις λιγο να κρυωσει για να το φαει. μηπως ειναι ευκαιρια να προσπαθησεις να βαλεις φρουτο αφου δεν τα τρωει σκετα,μηπως και τα τρωει ετσι???

και εμενα πινει epadoren 3 μηνες τωρα και μου ειπε 4 μηνες τουλαχιστον...ποσα μλ πινει την μερα και σε ποσες δοσεις???

εμενα σημερα εκανε 3 φορες κακα και ολα καλα!!!! δεν ειχε αιμα ευτυχως, αρα λογικα δεν τον πειραζει.... :roll::roll:

θα του δινω για 1 βδομαδα συνεχεια και βλεπουμε...

εσυ ποτε εδωσες μοσχαρι???

giam αφου το πινει το συμπληρωμα ολα καλα!!! ο δικος μου ηταν στις 29/9 6.430

αντε να πας στο γιατρο να μας πεις και τα δικα σου νεα. ελπιζω και ευχομαι καλα!!!

καλη σας νυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giam ευχαριστω πολυ!!!θα περασουν αλλα ενα χρονο τωρα εξετασεις ,νοσοκομεια,αγχος..βεβαια για εκεινη ειναι πιο επωδυνο φανταζομαι μια σταλια να πινει φαρμακα,να κανει εξετασεις,να της παιρνουν αιμα...Ναι spirtouli εχουμε και αυτα,σιγουρα ταραζεται με ολες αυτες τις εξετασεις...με την κυστεογραφια φαντασου την κραταγαμε χερια ποδια ακινητα να μεινει σταθερη για να βγει η ακτινογραφια και εκλαιγε τοσο πολυ..να μην ηρεμει με τιποτα,δεν ποναγε αλλα ειχε τρομαξει.πηγαμε μετα απο μερες στην παιδιατρο κ δεν ηθελε να ξαπλωσει με τιποτα,ουτε να την ακουμπησει.στην αγκαλια μου της εκανε τον ελεγχο.και με την γαστροσκοπιση εχασε κιολας..ασε σου λεω...

epadoren παιρνει 2 φορες την μερα απο 0,07.δεν ξερω αν της φτανει βεβαια,μια φιλη που εχει παλινδρομιση η μικρη της παιρνει 3 φορες απο 1 ml,ειναι 7,5 κιλα.εσενα ποσο παιρνει;

μπραβο βρε με το μοσχαρι!!και του αρεσει;δεν εχω δωσει μοσχαρι,μου εχει πει οχι,αν και ρωτησα τον αλλεργιολογο γιατι ενω την πειραζει το κατσικισιο γαλα αλλα τρωει κατσικι και ολα καλα μηπως συμβαινει το ιδιο και με το μοσχαρι κ μου ειπε δεν εχει σχεση.ενταξει απο κρεατα τρωει κοτοπουλο,γαλοπουλα,κουνελι,κατσικι,της εδωσα και χοιρινο κιμα μια φορα.εχουμε επιλογες.

θα δοκιμασω κι ετσι την κρεμα.τα φρουτα της τα κανω μαζι και με γαλα σαν Milkshake.ποτε τα τρωει ποτε οχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!! ναι βρε Αλεξανδρα το καημενουλη θα εχει τρομοκρατηθει με τοσες εξετασεις.... :(:(

οταν ειχα παει στη γαστραντ. μου ειχε πει epadoren 0,8 τρεις φορες τη μερα και ηταν 6280.μετα που πηγα στην παιδιατρο και ο μπεμπης ηταν 6430 μου ειπε 1,10 τρεις φορες γιατι λεει το 0,80 δεν ηταν θεραπευτικη δοση για τα κιλα του.... τι να πω :roll::roll::roll:

το μοσχαρι παλι, η παιδιατρος μου ειχε πει καθετα οχι, ουτε εγω δεν ετρωγα οσο θηλασα... η γαστραντερολογος μου ειπε να δωσω γιατι δεν δημιουργει λεει προβλημα και οταν το ειπα στην παιδιατρο μου ειπε: το αλλαξαν παλι..

και ετσι μου εδωσε το οκ για να δωσω. τωρα λεω να παρω να κλεισω ραντεβου σε νοσοκομειο μηπως και κανω τα τεστ αλλεργιας.... θα καθηστερισει αλλα δεν με πειραζει, εμαθα πως μπορω να τα κανω και εδω.

δεν μου λες ποσο γαλα πινει την μερα?? εμενα απο 200-400 μλ

μα που ειναι η giam να μας πει τι εκανε με το μωρακι της....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!λες να μην της φτανει;;βασικα την δοσολογια μου την εδωσε η παιδιατρος και μου ειπε οτι κανονικα η γαστρεντερολογος το κανει αυτο.αυριο ελπιζω να την βρω στο παιδων και να μου πει.ναι εχουν διαφορετικες αποψεις...το βλεπω και απο μια φιλη που εχουμε την ιδια παιδιατρο κ διαφορετικη γαστρεντερολογο..αφου δεν τον πειραξε ολα καλα!!!τι εννοεις θα καθυστερησει;

το γαλα απο εκει που επινε 300ml το πρωι μου το εχει μειωσει,δεν ξερω γιατι..και πινει καπου 200 και απο αλλα 150 απογευμα και βραδυ που βαζω στην κρεμα,γυρω στα 500 δηλ ολη μερα.τουλαχιστον τρωει καλυτερα ολη μερα ,αυξησαμε και ποσοτητες...παει καλα,φτου φτου!!

giam ζυγστηκατε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ραντεβου πηγε 22/12 τελικα αλλα μου ειπαν λογο γιορτων μπορει να ακυρωθει και να παει απο την νεα χρονια :evil::evil::evil:

και μεις απο κουταλακι καλα τα παμε... το πιατακι δεν θελει πλυσιμο :lol::lol: αλλα γαλα......

στα μικρα μπουκαλια το πινει ακομα..

αυτο με τις παραπανω θερμιδες της το βαζεις στο γαλα ακομα??? νομιζω πως σιγα σιγα μπορεις να αυξανεις την ποσοτητα μου ειπε η γαστραντερολ. στο ειπε εσενα???

εμενα παντως πρεπει να βαζει γιατι το νιωθω στα χερια μου :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαζω θερμιδες ακομα..αυριο θα παω γαστρεντερολογο να ρυθμισουμε epadoren,θερμιδες και γενικα την διατροφη της!!!ελα ρε Δεκεμβρη;;που εκλεισες;;δεν κοιτας και αλλου;

κι εμενα μου φαινεται πιο γεματη,και μου το λενε κι αλλοι..απο βδομαδα θα παω στην παιδιατρο για ενα ζυγισμα,εκτος αν την ζυγισουμε και αυριο!!αντε να ηρεμησουμε λιγακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξανδρα πηγατε τελικα στο γαστραντερολογο σημερα? τι σου ειπε? εδω εχουμε δυο νοσοκομεια... και τα δυο ειναι "κλαφτα Χαραλαμπε" απο ραντεβου, γιαυτο θα περιμενω... ετσι κι αλλιως δεν βιαζομαι αφου αυτα που τρωει φαινεται να μην τον πειραζουν :roll::roll:

η giam που χαθηκε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε spirtouli ασε,πηγα παλι σημερα το πρωι και ειχαν παλι σταση!!!!τι γκαντεμια ειναι αυτη!!δεν ειχα το περιθωριο να περιμενω γιατι επρεπε να παω για την αλλη εξεταση για τα νεφρα.καλη βγηκε ευτυχως!!τελικα εκλεισα ραντεβου για την Δευτερα,τι να κανω θα δωσω 75 ευρω αλλα τουλαχιστον δεν θα παω αδικα!!!αλλα αυτη μου ειπε να παω πρωι!!η μικρη της giam μαλλον θα πηρε βαρος και θα ηρεμησε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Sorry αλλά αυτές τις μέρες με τη μικρή και τα δουλειές δεν βρήκα χρόνο.

Τη Δευτέρα ζυγίσαμε τη μικρή και πήρε 340γρ σε 15 μέρες. Είναι καλά μου είπε η γιατρός. Θα ξανά πάμε γύρω στις 24 που γίνεται 5 μηνών για να έχουμε πλήρη εικόνα.

Πριν αρχίσουμε τις κρέμες μας είπε να πάμε και σε ένα γαστρεντερολόγο.

Δυστυχώς το γάλα μου αρχίζει και στερεύει και την πήρα σήμερα τηλ. να τη το πω γιατί σε κάθε γεύμα θέλει συμπλήρωμα. Οπότε μου είπε να σταματήσω το ΗΑ και θα πάω το απόγευμα να μου δώσει ένα άλλο. Ελπίζω να το πιει και να μην μας κάνει νερά.

Σήμερα κάναμε και καλλιέργεια ούρων και περιμένω αποτελέσματα.

Εκεί πάντως που ελεγα να κόψω το θηλασμό τώρα με πειράζει που δεν έχω τόσο γάλα.

Τεσπα, εσείς που ξέρετε τι κάνει ο Γαστρεντερολόγος στη φάση που είμαστε?

Καλά ρε spirtouli τι ραντεβού είναι αυτά? Ακόμα και για τα μωρά? Αυτό το epadoren που διαβάζω συνέχεια τι είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο βρε giam!!!πηρε βαρος το κοριτσακι σου!!!γιατι ομως να πατε σε γαστρεντερολογο;;εννοω εγω πηγα γιατι,δεν επαιρνε βαρος,ειχε και τις αλλεργιες,ανεβαζε φαγητο και εκανε και εμετο.το epadoren ειναι ενα σιροπι που κανει τα υγρα του στομαχου να μην ειναι τοσο οξινα ωστε να μην ερεθιζουν τον οισοφαγο οταν το παιδι εχει αναγωγες. εσεις λογικα οταν πατε γαστρεντερολογο θα παρει το ιστορικο της και μπορει να σας στειλει για αλλεργιολογικες εξετασεις.αυτα καναμε εμεις στο πρωτο ραντεβου.και το γαλα γιατι το αλλαζει;;

αχ σε καταλαβαινω με τον θηλασμο!!εγω θηλασα μεχρι 7 μηνων,με πολυ κουραση ,αφου δεν επινε το ξενο και ξυπναγε το βραδυ καθε 3 ωρες,οταν πια λιγοστεψε,(εβγαζα με το θηλαστρο 100μλ απο το ενα στηθος το 24ωρο και εκεινη ηθελε πολυ περισσοτερο ,περισσοτερες φορες την μερα!!)τοτε μου κακοφανηκε πολυ οτι επρεπε να σταματησω!!ποσο βγαζεις εσυ;μπορεις να το συνεχισεις εστω πρωι-βραδυ και μαζι το συμπληρωμα και τις κρεμες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!! πολυ ωραια giam!!! ειδες που μια χαρα παει το αγγελουδι σου?? αμαν αυτοι οι παιδιατροι, μας τρελενουν κανονικοτατα, λες και αυτοι δεν εχουν παιδια να καταλαβουν πως ειναι να τα λες τοσο τραγικα σε μια νεα μαμα....

αμαν βρε Αλεξανδρα, για ακομα μια φορα αν δεν πληρωσουμε δεν κανουμε δουλεια... αλλα τι να κανεις :roll::roll::roll:

οσο για το μακρινο ραντεβου, χεστηκαν, με συγχωρειτε αυτοι για το δικο μου μωρο.... μην αρχισω τωρα να σας λεω την εμπειρια μου απο την μεγαλη βδομαδα που χρειαστηκε να κανουμε εισαγωγη τον μπεμπη γιατι εκανε φλεγμωνη στο δεξι βυζακι του... ηταν πραγματικα η βδομαδα του μαρτηριου.... δεν θελω να την θυμαμαι.

και γω απορω βρε giam αφου δεν κανει αναγωγες γιατι να πατε γαστραντερ. αλλα αφου το λεει η παιδιατρος κατι θα ξερει.

οσο για τον θηλασμο... σε καταλαβαινω απολυτα!!!! και γω θηλασα μεχρι 5 μηνων με παρα πολυ δυσκολια λογω του οτι επρεπε να βγαλω απο την διατροφη μου εκτος τα γαλακτοκομικα και αυγα, ψαρια, μελι, διαφορα αλλεργιογ. φρουτα και ξηρους καρπους και καμποσα αλλα που δεν τα θυμαμαι τωρα... με αποτελεσμα το μωρο να μην περνει βαρος, εγω να παιρνω βιταμινες γιατι γεμιζε το στομα μου φουσκαλες καθε βδομαδα και οι γλεννες και το αιμα στα κακα να μην σταματανε και ομως το πηρα πολυ βαρια...ειχα κουραστει και ελεγα να σταματησω αλλα οταν το ειδα μπροστα μου, με πειραξε και οταν βλεπεις και το μωρο σου να τσιριζει απο το στεριτικο :( τελος παντων, πολλα ειπα :lol: φιλια και καλη σας μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!α ρε sirtouli κι εσυ με τα νοσοκομεια ειχες απο νωρις εμπειρια ε;;τα ιδια με τον θηλασμο...τωρα που το σκεφτομαι,μα τι τρωγαμε;;;αφου τα ειχαμε κοψει ολα!!!!τουλαχιστον παμε καλυτερα !!ε δεν το ξερεις;;αμα δεν πληρωσεις...αλλα τι να κανω,πρεπει να την δω να μου πει τι θα κανουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ Αλεξανδρα μου αλλα πηγα και γω σημερα μια και ειμαι κοντα και μου την σφραγισε ο διευθυντης και μου ειπαν απο τις παροχες να βγαλω φωτοτυπιες για να τις εχω για 1 χρονο που ειναι η βεβαιωση και μονο λεει την πρωτη φορα θα κρατησουν το αρχικο. μου ειπαν να παιρνω ολα μαζι και τα 11 κουτια που μου εχουν γραψει σε μια αποδειξη μαζι με τα barcode.δεν μου ειπαν για αναλυτικα να γραφει το γαλα αλλα θα το ζητησω απο το φαρμακειο να ειμαι σιγουρη ;););) ουτε για λογαριασμο τραπεζης ειπαν αλλα αφου το λες εσυ θα κραταω για καλο και για κακο :D:D

τι εκανες με την sinlac την πηρες?

οσο για αυτο που λεει η savropinguinos2 εχω να πω πως οταν εισαι νεα μαμα αγχονεσαι πολυ και φυσικο ειναι οταν βλεπεις το μωρο σου να τρωει και να μην βαζει κιλα... δχεν ειπαμε να γινει μπαλα ουτε ντολμαδακι αλλα το φυσιολογικο... εδω και μεγαλος ανθρωπος οταν τρωει και δεν περνει κιλα λες κατι συμβαινει και αν σε παλαβονουν και οι γιατροι τα χανεις τελειως. μακαρι τα μωρα μας και ολα τα μωρα να μην εχουν τιποτα και ας αγχονομαστε αδικα.εμεις οφειλουμε να το ψαξουμε.αν και ο δικος μου μεχρι τωρα δεν ηθελε να φαει αλλα σιγα σιγα αρχιζει και μου αδειαζει το πιατακι του και πεταω απο τη χαρα μου..... :D:D:D:D

και εγώ ένα παιδάκι έχω ,νέα μαμά ήμουν ,για αυτό με τρελάνανε κ πίστευα τα πάντα κ δεν αμφισβητούσα τίποτα ,γτ το δικό μου παιδί δεν είχε κανένα μα κανένα αλλο σύμπτωμα,ούτε αίμα ,ούτε έκζεμα ούτε τίποτα ,είδα ΄ότι καπου αναφερθηκε το γάλα ΗΑ ,μας είχε πει τοτε η παιδίατρος ότι δεν διαφέρει κ πολύ από το κανονικό αλλά είναι πιο εύπεπτο , επίσης στα κουτιά ΗΑ γράφει οτι δεν ενδέικνειται για παιδιά με διαπιστωμένη αλλεργία στο γάλα... εύχομαι να το ξεπεράσετε γρήγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

και εμεις παιδευομαστε με αλλεργια στο γαλα αλλα δυστηχως το βρηκαμε αργα και κανουμε παλι διατροφη τωρα που ειμαστε 2.5 χρονων..

απο την εμπειρια μου (εχω τραβηξει πολυυυυυυυυυ τρεξιμο και πολους γιατρος αλλαξα εδω και 1.5 χρονο τωρα) να σας πω οτι ο πλεον ειδικος γιατρος σε θεματα αναπτυξης ειναι ο παιδογαστρενετρολογος και μονο αυτος!

εχω παει σε αναπτυξιολογο, σε απλους παιδιατρους, σε αλλεργιολογο, σε ενδοκρινολογο...

απο τοτε που μας παρακολουθει παιδογαστρεντερολογος το παιδι μου πηρε τα πανω του και εχει βαλει ηδη 1.8 σε 3 μηνες απο εκει που εβαζε 100γρ τον μηνα..ειχαμε φτασει να κανουμε 6 μηνες διατροφη και αποχη απο γαλακτοκομικα και να μην εχει αποτελεσμα κανενα..σταματησαμε την διατροφη και εκανε δυσκοιλιοτητα 4ου βαθμου :?:? ετσι κατεληξα εκει και σωθηκαμε..

οποτε συστηνω ανεπιφυλακτα γνωμη και οδηγιες ΜΟΝΟ απο παιδογαστρενετρολογο...

ενα καποια ειναι θεσσαλονικη εγω πηγαινω στην καραγκιοζογλου και ειμαι πληρως ευχαριστημενη :)

αυτο που λεει η σαυρογιωτα εχει δικιο..το ha ειναι για προληψη και οχι για θεραπεια..

και εμενα η πρωτη γιατρος το ειχε δωσει και η δευτερη το απαγορεψε..οτι να΄ναι :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα savropinguinos2 μονο επειδη δεν επαιρνε βαρος κανατε τοσες εξετασεις;εμενα ειχε συμπτωματα,και συνεχιζουμε εξετασεις γιατι για μηνες ή δεν θα ηθελε να φαει ή θα εκανε εμετους,εχει οισοφαγιτιδα,αλλεργιες πουτην επηρρεασαν με κατι φλεγμονες και παλινδρομιση ουρων που εξαιτιας ολων αυτων κρατουν πισω το βαρος.To HA μας το εδωσε προληπτικα κ εμας στην αρχη γυρω στον 3ο μηνα μηπως της επεφτε βαρυ το αλλο αλλα οταν τελικα διαπιστωσαμε την αλλεργια πηραμε το ΑC.

VENI,κι εμας η παιδιατρος μας εστειλε σε παιδογαστρεντερολογο,αυτη μας ειπε οτι ξερει καλυτερα.η πρωτη που πηγαμε μας εστειλε σε αλλεργιολογο οπου καναμε τα τεστ αλλα μετα αυτη δεν σηκωνε το τηλ να συννενοηθουμε και ετσ πηγα σε αλλη,Καναμε το πρωτο ραντεβου με την δευτερη και μας εστειλε για γαστροσκοπιση,εχουμε ξανα ραντεβουτην Δευτερα.μακαρι να βρουμε την λυση κι εμεις!!!ο αλλεργιολογος βεβαια προτεινε να κοψει τα παντα και να πινει μονο ενα στοιχειακο γαλα,για 2 μηνες.. :o:o:shock::shock: εσας τι προγραμμα σας εκανε ο παιδογαστρεντερολογος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ase alexandra mono gia afto ,xoris kanena allo sumptoma....otan perase o kairos k metakomisame k allaksame paidiatro kai legame to istoriko oi fatsa tou itan kapos etsi :shock: alla epeidi einai giatroi k den theloun na ekfrazoun apopsei g sunadelfous den mou eipane k polla. Kanenas pantos den mporese na moy pei me sigouria oti to paidi eixe allergia ,to upethesan k akolouthisame eidiki diatrofi. Na fantasteis oti otan pigame g proklisi mou elege o giatros na tin parakolouthoume mipos emfanisei kati ,k ego na tou leo oti pote den emfanise tipota k meta itan k ekeinos etsi :shock: ...

Veni thumasai otan gnoristikame pou sou elega oti i mikri exei allergia k kataliksame se afto logo tis mi proslipsis varous k eleges tis paidiatrou na kanete eksetaseis k eseis k sou elege oti apokleiete?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!! ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΒΡΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΟΛΑ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ. ΕΜΕΙΣ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ. ΣΤΟΝ ΓΑΣΤΡΕΝΤ. ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΦΟΥ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΜΑΣ. ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΡΝΑΜΕ ΤΟ ΗΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΕΡΓΙΑ. ΤΩΡΑ ΠΗΡΑΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΑΚΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ. ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΣΙΟΟΟΟ!!!! ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΙΕΙ ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ? ΧΤΕΣ ΤΟ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΣΑΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΠΙΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 60ML.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΞΥΠΝΑΕΙ 1-2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΗ ΘΗΛΑΖΩ, ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΕΙ. ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΞΕΚΙΝΑΩ ΜΕ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΣΤΑ 5’-10’ ΤΟ ΠΟΛΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ. Ε ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΚΟΝΗ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΠΙΝΕΙ ΑΠΟ 30-90ML. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ? ΚΟΙΤΑΩ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΓΑΛΑ. ΟΧΙ ΝΑ ΠΕΤΙΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΒΓΑΖΕΙ.

VENI ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΕΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ. Η ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ? ΑΝ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΑΣΤΡΕΝΤ. ΘΑ ΤΗ Ν ΕΧΩ ΣΤΑ ΥΠΟΨΗΝ ΓΙΑΤΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΘΑ ΠΑΜΕ. ΜΟΥ ΗΠΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΡΥΔΑ ΤΗΝ ΞΕΣ? ΑΧ SPIRTOYLI ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΤΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΣΤΑ 8 ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ. ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΤΙ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΩΡΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΖΗΣΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.

ΑΝΤΕ ΦΙΛΑΚΙΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos2 δηλαδη ακολουθουσατε ειδικη διατροφη χωρις λογο;;!!!τι να πω;;ειναι μερικοι γιατροι....

giam το neocate σας εδωσε;;ελπιζω να μην το παρουμε κι εμεις...μου εχουν πει οτι ειναι χαλια,ανοστο...εμενα δεν ειναι κ πολυ του γαλατος οποτε βλεπω να το κοβει τελειως!!θα σας πω νεα την Δευτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως τις και τις υπολοιπες ομοιοπαθουσες.... αχ βρε κοριτσια. βρε savropigouinos χωρις κανενα αλλο συμπτωμα...αλλεργια??? δηλαδη δεν εκανε στο μωρο εξετασεις να δει μηπως ειναι κατι αλλο πιο σοβαρο( θεε μου φυλαγε) και γιαυτο δεν εβαζε βαρος :shock::shock: τι να πω, υπαρχουν και αυτες η περιπτωσεις...

veni για πες μας τι σου ειπε δηλαδη ο γαστραντερολογος να κανεις και εβαλε βαρος το παιδι??? εμενα μου ειπε εκτος το επαντορεν να ξεκινησω και ενα αλλο πιο δυνατο φαρμακο αλλα θα πρεπει καθε 2 μηνες να κανω καρδιογραφημα στο μωρο και δεν το εδωσα... και να βαζω και εξτρα θερμιδες στο γαλα που ουτε αυτο δεν εκανα....

τι θα πει βρε παιδια στοιχιακο γάλα??? και γιατι σου εδωσε αυτο βρε giam?? υπαρχουν τοσα υδρολυμενα

γαλατα... και αφου δεν ειναι σιγουρη για την αλλεργια.... :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli το στοιχειακο γαλα ειναι τελειως υποαλλεργικο.δεν εχει καθολου πρωτεινη γαλακτος,γι'αυτο ειναι και χαλια!! θερμιδες γιατι δεν βαζεις;δεν ειναι φαρμακο,επιπλεον υδατανθρακες μου ειπε οτι ειναι.αλλα αφου τρωει και παιρνει τωρα βαρος..μια χαρα,δεν χρειαζεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

ναι γιωτα θυμαμαι..ετσι μου μπηκε η υποψια και τελικα εμενα ειχε εσενα δεν ξερουμε.. :?:?

glam ναι δικο μου ειναι..ευχαριστω να΄σαι καλα! :)

την καρυδα την ξερω. εγω ειχα 3 τηλ. στην διαθεση μου

της καρυδα,φωτουλακη και καραγκιοζογλου..ητανε πεμπτη απογευμα και οποια βρηκα να με δεχτει την παρασκευη πηγα..ειναι λενε η μοναδικη που βαζει πολυ φαγητο και στηριζεται στην διατροφη βασικα..εμενα ομως ειναι μεγαλος σε σχεση με τα δικα σας αλλα θα σας πω τι προγραμμα εχουμε..

κοψαμε εντελως το γαλα..καθολου ουτε στοιχειακο γιατι μου ειπε πως ετσι που βρομανε σιγα μην το πιει μεγαλο παιδι :?

γυρισαμε στα αλεσμενα γιατι δεν ετρωγε ποσοτητα αλλα ουτε και λαχανικα και φρουτα καθολου και ητανε απαραιτητα για να φυγει η δυσκοιλιοτητα

καθε πρωι τρωμε αυγο, ψωμακι, βιταμ(ηθελε και χυμο μελι ή μαρμελαδα αλλα με τιποτα να τα φαει)

δεκατιανο μια κρεμα με κομποστα(δικια μου χωρις ζαχαρη ή με πολυ λιγη)+ αχλαδι+πεπονι+ταχινι+μελι

μεσημεριανο λαχανικα ή λαχανικα με κρεας ή οσπρια ή ψαρι ή πλιγουρι ολα μαγειρευτα κατσαρολας τιποτα στεγνο

απογευματινο φρουτα ή φρουτοκρεμα ή χυμο

βραδυνο μαγειρευτο φαγητο κανονικα.

εμας ομως μας εχει κοψει εκτος των προιντων αγελαδας και ρυζι ζυμαρικα δημητριακα κεικ μπισκοτα(τωρα αρχισαμε να τρωμε κανενα και αυτα με βρωμη) γενικα στεγνη τροφη,

μηλο μπανανα

αυτα :?:? κουραστηκα μονο που τα σξεφτηκα αν σκεφτειτε πως εχω σουπερ λιγοφαγο παιδι..σκεφτειτε τι κανω καθε ωρα φαγητου..αχχχχχ να΄ναι καλα ο τομ & τζερι :?:?:?:?

απο την εμπειρια μου εχω να πω πως ο καθε γιατρος θα πει τα δικα του :shock:

πρεπει να εχουμε εναν και να τον εμπιστευομαστε..

εγω οταν εκανα την πρωτη φορα ειδικη διατροφη ελεγα την παιδιατρο..βρε γιατρε θα εχει οφελος το παιδι δεν βλεπω διαφορα(6 μηνες καναμε) και μου ελεγε..εεεε μαλλον...δεν θα μαθουμε ποτε..κτλ :shock::shock::shock::o:o:o καλη χρυση αλλα για το θεμα σκραπας! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για να μην σας μπερδεψω..

βιταμ απαγορευεται απλα το βιταμ βιολογιο(bio) επιτρεπεται γιατι δεν εχει καθολου πρωτεινες γαλακτοε κτλ... και μου ειπε πως απαγορευονται ΟΛΑ τα συσκευασμενα..παντου υπαρχει το ατιμο γαλα... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πολύ καλά αλλά παρατήρησα ότι το στήθος μου κάπως ξεπρηστηκε - εξακολουθεί να είναι γεμάτο και να πονάει στην αφή αλλά δεν είναι πρησμένο όπως τις προηγούμενες μέρες. Οπότε κάπως άρχισα ν ανησυχώ, έκανα και τη μ*****α να γκουγκλαρω και με κυρίευσε το άγχος. Οπότε έστειλα μνμ στο γιατρό ο οποίος με πήρε πίσω κατευθείαν και μου Μ έβαλε στη θέση μου 😅😅 μου είπε πως αν δεν υπάρχει αίμα ή καφέ εκκρίσεις να μη τρελαίνομαι, αλλά καλά έκανα και τον ενημέρωσα για την ηρεμία μου περισσότερο 🙏 είπα να το γράψω κι εδώ για οποία χρειαστεί να το ακούσει ❤️ Κατα τ αλλά μίλησα και με την άλλη κολλητή μου η οποία κατενθουσιαστηκε και η χαρά της μου έδωσε πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία! Το μικρό μπιζελακι είναι ήδη τόσο αγαπητό σκέφτομαι και χαϊδεύω την κοιλίτσα μου 🤰🏼 ξέρω ότι κάποιοι δε συμφωνούν με τις ανακοινώσεις τόσο νωρίς, κι εγώ έτσι έκανα πέρυσι στην παλινδρόμη, αλλά δ αυτή την εγκυμοσύνη που το ξέρουν οικογένεια και κολλητές πραγματικά παρατηρώ ότι με βοηθάει να γεμίζω με θετική ενέργεια και κατευνάζεται το άγχος 🙏 είναι κάπως λυτρωτικό να έχω όλη αυτή τη στήριξη κι αγάπη ❤️
    • Ευτυχώς δεν έχω πολλά πάνω κάτω ακόμα και θα κανονίζω να γίνουν σε μέρες και ώρες που δε θα έχει πολύ κόσμο! Δεν ξέρω. Μου είπε να τα ξανά πούμε μετά τις 28 εβδομάδες. Αλλά τότε θα είμαι Αθήνα. Τεσπά δεν πειράζει... Ότι χρειαστεί θα κάνω για την μπεμπούλα μου! Θα δω τι θα μου πει και η καινούρια γιατρός όταν με δει αλλά τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια είναι η αλήθεια! Και μάλλον επειδή είναι το 1ο μου παιδάκι και σε προχωρημένη ηλικία είναι λίγο υπερπεοστατευτικός!!! 
    • Καλά αποτελέσματα το ξέρω ότι δεν θα έχω τουλάχιστον να μην έχει ξεφύγει πολύ😅 δεν ξέρω ποτε θα βγουν τα αποτελέσματα γιατί έχω και άλλες εξετάσεις όποτε λογικά θα μου τα στείλουν όλα μαζί 
    • Είναι ταλαιπωρία το ταξίδι και όσο περναει ο καιρός γίνεται ακόμα πιο δύσκολο είναι η αλήθεια Ωχ γιατί σου είπαν όχι για το μπάνιο στην θάλασσα ;    εγω τον καινούργιο γιατρό δεν τον ρώτησα αλλά ο παλιός μου είχε δώσει το οκ στην πρώτη εγκυμοσύνη τουλάχιστον..για αυτήν δεν ρώτησα θέλει τον άλλο μήνα που θα πάω να το ρωτήσω  και εμείς έχουμε ζεστουλα, σκόνη λίγη για την ώρα δεν με ενοχλεί 
    • Ωωωω άντε καλά αποτελέσματα να έχεις!!!να μας πεις την εμπειρία σου κ τα αποτελέσματα (δεν ξέρω αν βγαίνουν αμέσως)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...