Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΒΑΡΟΣ+ ΑΛΛΕΡΓΙΑ


Recommended Posts

α μια χαρα τοτε..σημερα πηγα κ στην παιδιατρο και της ειπα οτι οτι εχει βαρεθει το ρυζαλευρο και μου την προτεινε πριν την ρωτησω!!οποτε το απογευμα θα την παραγγειλω να την δοκιμασουμε αυριο!!!

μα εννοειται οτι πρεπει να το ψαξουμε...δεν θελω να γινει χοντρη,με μπουτια και μαγουλα οπως βλεπω κατι μωρακια.αλλα αμα δεν τρωει τι θα κανεις;θα πεις ελα μωρε δεν πειραζει;θα το ψαξεις για σιγουρια.τα δικα μας πχ εχουν αλλεργιες αμα δεν το ψαχναμε θα συνεχισαμε να τους δινουμε πραγματα που τα πειραζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 95
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγραφα και εξαφανιστηκαν ολα :evil::evil::evil:

για πες μου βρε Αλεξανδρα, εσενα σου εχει κανει ποτε αιμα στα κακα με καποιες τροφες??? και αν θυμασαι ποιες ηταν αυτες??? σημερα μου εκανε αρκετο αιμα με τα κακα του και εχω σκασει... μεχρι τωρα ειχα δει μονο κλωστιτσες με αιμα οσο των θηλασα.... μαλλον μου ειπε η παιδιατρος φταιει το πορτοκαλι που του εδωσα πριν 2 μερες....

Τα τεστ αλλεργιας εσυ πως τα εκανες?? μεσω ικα ή τα πληρωσες απεξω?? αχχχχχχ αυτη η αλλεργια θα μας σκασει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι αιμα δεν ειχα δει ποτε.εκζεμα ειχε κανει εμενα οσο θηλαζα,μολις εκοψα τα τροφιμα που την πειραζαν κ με μια κρεμα της περασε.απο εκει κ περα δεν της εχω δωσει τιποτα που να την εχει ενοχλησει.αλλα της προσθετω τροφιμα πολυ συντηρητικά πχ πορτοκαλι ή φρουτα με χνουδι δεν της εχω δοκιμασει .στο παιδων τα εκανα.τα πληρωνεις εκει κ μετα μπορεις να πας να τα παρεις απο το ικα,δεν ειναι πολλα..εμενα ειχε κανει 9 τεστ νομιζω κ ηταν καπου 18 ευρω.του ξαναεδωσες τωρα πορτοκαλι;συνεχιζει το αιμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!! οχι βεβαια, δεν του ξαναεδωσα και δεν του ξαναδινω μεχρι τον 8 τουλαχιστον μου ειπε η παιδιατρος, ουτε ντοματα λεει. το αιμα δεν ξερω αν συνεχιζει( ελπιζω οχι) γιατι κακα κανει καθε δευτερη μερα, θα δω αυριο..... εγω για να ερθω στο παιδων μονο και μονο για τα τεστ ειναι λιγο δυσκολο αλλα θα το ψαξω μεσω κανενος νοσοκομειου εδω γιατι μου ειπε η παιδιατρος οτι απεξω θα δωσω κανενα 250,00 ευρω και ειναι αρκετα πολλα θα ελεγα :?:?:?

τι εγινε με τη sinlac της αρεσει??? :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσα;;;;ψαξτο να τα κανεις σε κανενα νοσοκομειο...αα πορτοκαλι μια φορα της ειχα δωσει γιατι στις διακοπες ειχα παρει μια ετοιμη φρουτοκρεμα που ειχε μεσα.δεν την πειραξε αλλα μου ειπε να μην της δωσω για το στομαχι λογω του οτι ειναι οξινο,μανταρινι μου ειπε να βαζω .εμενα μου ειπε να της βαλω ντοματα..σημερα που της μαγειραψα ομως το ξεχασα...

δεν μου την εφερε την Παρασκευη...οποτε ελπιζω να την εχω την Δευτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου spirtouli,πως ειναι ο μικρος;σταματησε το αιμα στα κακακια;εμενα δοκιμασε την κρεμα σας,μια χαρα την εφαγε,ευτυχως!!!!την αγοραζεις πιο ακριβα εσυ,εγω την πηρα 9,70.η φαρμακοποιός μου ειπε οτι εχει κ αυτη κουπονακι για να την γραφει ο γιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε Αλεξανδρα, ολα καλα!!!! καθαρισε απο το πορτοκαλι και σταματησε το αιμα. αααααα της αρεσει η κρεμα, ωραια!!!!! εμεις σημερα ειχαμε γιατρο και πηρε την τελευταια βδομαδα 250 γραμ. και ολο τον μηνα 500. μια χαρα παμε φτασαμε τα 6430.

Εσυ πηρες την απαντηση απο την γαστροσκ.???? πως μπορουμε να την γραφουμε δηλαδη??? πρεπει παλι να παρουμε χαρτι απο το νοσοκομειο οπως το γαλα??? ειναι δυνατον να μην την παιρνω πιο ακριβα εγω??? εδω ειναι Κρητη...θελει πολλα μεταφορικα για να ερθει η κρεμα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο βρε spirtouli,500γρ ειναι τελεια!!!μακαρι να επαιρνε κι εμενα τοσα...σημερα πηρα τηλ στο παιδων κ μου ειπαν οτι βγηκαν αλλα η γαστεντερολογος μου ειπε να παω την Τεταρτη..οποτε περιμενω με αγωνια....λογικα θα θελει παλι χαρτι να γραφει ακριβως οπως το γαλα...οταν παρω τααποτελεσματα θα παω και απο τον αλλεργιολογο οποτε θα ρωτησω.Κρητικια εισαι;;αα μια χαρα,κι εγω καταγωγη απο Ρεθυμνο εχω...

εμενα αυτες τις μερες ειναι λιγο συναχωμενη,ευτυχως τρωει γιατι δεν ξερω τι θα εκανα αν σταματαγε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι τελεια ειναι τα 500 :D:D την sinlac να της την φτιαχνεις με γαλα και οχι με νερο για να την κανεις πιο θρεπτικη. μολις μαθεις τα νεα για την μπουμπου σου να μας ενημερωσεις.

Αυριο εχει γενεθλια????

εγω ειμαι απο Ηρακλειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοειται με γαλα....!!!!ναι,αυριο εχει γενεθλια !!!ετοιμαζουμε το παρτυ για το Σαββατο!!!Τεταρτη θα σου γραψω τα νεοτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας βρε κοριτσια και απο εμενα. Αχ διαβαζω με μεγαλη αγονία τη συζήτηση σας. Και η μπουμπού μου μάλλον έχει αλλεργία στο γάλα. Τη θηλάζω αποκλειστικά. Έκοψα από νωρίς τα γαλακτοκομικά λογά τρομερών κολικών και ήμασταν μια χαρά. Λίγο πριν κλείσει τον τρίτο τα ξανά άρχισα. Νόμιζα ότι όλα ήταν καλά. Όταν κλείσαμε τον τρίτο πηρέ 500γρ και δεν δώσαμε και πολύ σημασία. Τώρα στις 24 που κλείσαμε τον τέταρτο πηρέ μονό 330γρ και είπαμε ότι κάτι γίνεται γιατί και για ένα μηνά έτρωγε μονό 10 λεπτά τη φορά και με σπρωξίματα και λίγη γκρίνια. Έκοψα κατευθείαν τα γαλακτοκομικά και με μια εξέταση κοπράνων υπέθεσε η παιδίατρος ότι είναι αλλεργική αλλά μου είπε ότι στο μηνά θα φάνει πιο σίγουρα. Τώρα θα πάω στις 10 μηνά για ζύγισμα να δούμε τι γίνεται. Πρέπει να την πάω κι εγώ σε γαστρεντερολόγο ή είναι νωρίς? Πήρα ένα γάλα σκόνη υποαλλεργικό για να βρίσκεται γιατί πέταξα όλη την αποθήκη μου σε μητρικό. Είναι της Novella HA το έχετε δοκιμάσει? Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου giam....ελα στο κλαμπ τον λιτοδιαιτων μωρων και των τρελαμενων μαμαδων... :D:D απο οτι διαβασες περναμε και μεις αυτο το βουνο που λεγεται αλλεργιες και βαρος.... η παιδιατρος δηλαδη σου ειπε πως ειναι αλλεργια επειδη μονο και μονο δεν περνει βαρος το μωρο???υπαρχουν αλλες ενδειξεις? π.χ βλεννες, αιμα, εκζεμα.....νομιζω οτι μονο απο το βαρος δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασμα.... και στην δικη μου περιπτωση σε γαστραντερολ. πηγαμε γιατι το μωρο βασανιζεται και απο μια αθλια ΓΟΠ οχι για την αλλεργια....

μετα τον τριτο και εμενα εβαζε 100 γραμ. στις 10 μερες. εσενα ποσα κιλα ειναι και ποσο γεννηθηκε?

εγω με τα 500 γραμ. αυτο το μηνα πεταω [smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif]

οσο για το γαλα δεν το ξερω αλλα τα ha νομιζω δεν εχουν εκτενως υδρολυμενη την πρωτεινη αλλα μερικως... για δες το γιατι ειναι σημαντικο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και απο εμενα!!υπομονη και ολα θα στρωσουν!!λοιπον αρχικα τα ΗΑ αυτα ξεκινησαμε κι εμεις αλλα δεν το επινε και οταν καναμε εξεταση αιματος στους 6 μηνες(πιο πριν δεν φαινεται) για αλλεργιες τοτε ειδαμε οτι εχει σε υψηλο βαθμο στο γαλα και πινει ac .η παιδιατρος σου ειπε για το γαλα αυτο;σου εχει εμφανισει καποιο συμπτωμα για αλλεργια;εμεις πηγαμε σε γαστρεντερολογο γιατι αρχισε να κανει αναγωγες ,μειωσε την ποσοτητα που ετρωγε κ λογικο ηταν να μην παιρνει κ βαρος.γιατι πεταξες μωρε το γαλα;αν εχει αλλεργια μπορει να μην κρατησει για πολυ..καποια παιδια στο χρονο μπορουν αν πινουν ανετα γαλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΛΟΙΠΟΝ 3490 ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΕ 52 ΥΨΟΣ. 41 ΜΕΡΩΝ 4600. 2 ΜΗΝΩΝ 5300. 15ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΑΡΧΙΣΑ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ. 3 ΜΗΝΩΝ 5800. 4 ΜΗΝΩΝ 6130.

10 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ Η ΜΠΕΜΠΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΡΩΕΙ 10 ΛΕΠΤΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΜΕ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΣΠΡΩΞΙΜΟ. ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΕΡΟΥΛΑ ΜΕ ΒΛΕΝΝΕΣ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΜΠΡΕΣ ΜΑΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΩΣΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 15ΜΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΓΙΑ ΤΗ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ. ΑΛΛΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ. ΑΠΟ ΕΚΖΕΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΣΤΟ ΠΟΔΙ.

Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΟΠΡΑΝΩΝ ΕΔΕΙΞΕ ΛΙΓΑ ΕΡΥΘΡΑ ΚΑΙ Η MAYER ΒΓΗΚΕ ΑΣΘΕΝΩΣ ΘΕΤΙΚΗ. Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΗ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΑΦΟΥ ΘΑ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΧΗ. Α ΤΟ ΓΑΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΛΕΕΙ ΥΔΡΟΛΥΜΕΝΟΣ ΟΡΟΣ ΓΑΛΑΚΤΟΣ. ΕΜΕΙΣ ΑΝΑΓΩΓΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΥΤΥΧΩΣ. ΤΟ ΓΟΠ ΤΙ ΕΙΝΑΙ? ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΤΟ ΚΡΑΤΑΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΤΑΞΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

ΑΧ ΑΥΤΑ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΑΣ ΤΙ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!! απο οτι βλεπω το μωρακι σου ηταν μια χαρα με το βαρος του μεχρι τον 4.

Α ΤΟ ΓΑΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΛΕΕΙ ΥΔΡΟΛΥΜΕΝΟΣ ΟΡΟΣ ΓΑΛΑΚΤΟΣ.

υπαρχουν γαλατα που ειναι με μερικως υδρολυμενη πρωτεινη και ειναι ολα τα ha, αν δεν κανω λαθος,και υπαρχουν και αυτα που ειναι με εκτενως υδρολυμενη... αν το μωρο σου εχει αλλεργια θα πρεπει να παρεις με εκτενως υδρολυμενη γιατι θα συνεχισει το προβλημα αλλα αφου θηλασεις γιατι να παρεις γαλα?? θελεις να σταματησεις? και αυτο το γαλα το πηρες απο μονη σου?? καλυτερα να συμβουλευτεις την παιδιατρο :roll::roll:

οσο για την ΓΟΠ ειναι η γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση, που ειπες πως ευτυχως δεν εχει το δικο σου!!!!

ολα καλα θα πανε και θα το ξεπερασουν τα μικρουλια μας!!! λιγο υπομονη θα κανουμε και ολα θα πανε καλα!!!

αααααααα προσεξε τα κρυμμενα γαλακτοκομικα...ακομα και τα αλλαντικα περιεχουν ορο αγελαδινου γαλακτος και δεν πρεπει να τρως, η αποχη πρεπει να ειναι πληρη για να φτιαξει το προβλημα,να διαβαζεις καλα τις ετικετες των τροφιμων πριν τα φας.....

υπομονη και αλλη συνεχεια στην προσπαθεια!!! οτι αλλο θελεις, εδω :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!ναι μια χαρα το βαρος της..αλλα ευτυχως που το ψαχνεται απο νωρις...και οντως να κοιτας καλα τις ετικετες γιατι σε πολλα γραφει περιεχει λακτοζη ή ιχνη λακτοζης.το καλο ειναι οτι θα περασει...λιγη υπομονη χρειαζεται..εμενα που εχει κ στα δημηριακα;δηλαδη στην γλουτενη κ στο αυγο...ασε πολυ ζορι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!! τωρα γυρισα απο το ικα απο της 8,30 ημουν εκει..... :o:o:o:o:o να σαι καλα βρε Αλεξανδρα που μου ειπες για το λογαριασμο γιατι θα πηγενε ολη μου η μερα εκει....απελπισια!!!! και παρακαλεσα κιολας γιατι θα ξαναπηγενα :shock::shock::shock:

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιποτα βρε,,ε να μην ταλαιπωρηθεις μωρε αφου το ηξερα...κι εγω πηγα χωρις βιβλιαριο αλλα η τραπεζα ειναι απο κατωαπο το ικα ,ευτυχως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια. Αυτο και αν ειναι ζορικο αλεξανδρα. Ε ναι θα κανουμε υπομονη και τι αλλο.

Spirtouli το γαλα μου το ειπε η παιδιατρος αλλα μονο αν ειναι μεγαλη αναγκη (δεν εχω αποθηκη με δικο μου) αλλα διαβασα πανω οτι δεν ενδεικνυται για αλλεργεια στην πρωτεινη του γαλακτος και στη λακτοζη. θα πρεπει να την ξαναρωτησω. Η ροζ βλενες στα κακα ποσο κρατανε? Αχ καλα που μου ειπες για τα αλαντικα δεν το ηξερα. Να δω τι θα τρωω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου!!λογικα οι ροζ βλεννες πρεπει να ειναι αιματακι,μολις σταματησει να τρωει αυτο που της προκαλει αλλεργια θα σταματησει και το αιμα.δεν ενδεικνυται;μηπως ειναι για αυτα που εχουν δυσανεξια κ οχι αλλεργια;ΗΑ δεν ειπες οτι γραφει;για ξαναρωτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν καταλαβαινω βρε giam γιατι αφου σου μιλαει για αλλεργια σου δινει ενα γαλα που ειναι ακαταλληλο.... μιπως μαζι με το γαλα πρεπει να αλλαξεις και γιατρο??? με αυτα δεν παιζουν :evil::evil: αφου βρηκαν στα κοπρανα αιμα, οι βλεννες η ροζ θα ειναι απο κει...η γιατρος μου ειχε πει πως θελει 1 μηνα να καθαρισει ο οργανισμος του μωρου και να δεις διαφορα...

μην απελπιζεσαι, εγω ειχα φτασει σε σημειο να μην βρισκω να φαω... τα κανονικα γευματα ειναι οκ, πατατες μακαρονια και ολα τα κρεατα εκτος μοσχαρι τα τρως, τα ενδιαμεσα ειναι προβλημα.αν δεν δειτε διαφορα σιγουρα θα σου κοψει και αλλες τροφες μηπως και εχει προβλημα και σε αυτες, π.χ αυγο, ψαρι, δημητριακα κ.λ καλο θα ειναι αν μπορεις, παρα τις δυσκολιες να συνεχισεις τον θηλασμο.

Αλεξανδρα μπες αυριο να μας πεις τα δικα σας νεα. ελπιζω ολα να ειναι καλα.

giam να προσεξεις και ψωμια του τοστ και γλυκα οπως μπακλαβας κ.τ.λ γιατι εχουν βουτυρο και δεν κανει. να ξερεις οτι ακομα και τα ιχνη γαλακτος πειραζουν γιαυτο να διαβαζεις καλα πριν φας...

αν θυμηθω και αλλα θα σου γραψω.

καλη σας νυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Λοιπόν ξανά μίλησα με τη γιατρό και ξεκαθάρισε το τοπίο.

Το θηλασμό δεν θα τον κόψω. Κι εμένα ένα μήνα μου είπε ότι πρέπει να περάσει ( μάλλον βιάζομαι πολύ ούτε 15μερες δεν πέρασαν) Το γάλα μου το έδωσε γιατί ακόμα δεν έχει διαπιστωθεί ότι έχουμε αλλεργία. Φυσικά αυτό το γάλα είναι 80% υδρολυμενο. Το γάλα για τα αλλεργικά θα το πάρουμε αργότερα αν τελικά χρειαστεί και δεν την παλέψω με το θηλασμό. Μου είπε ότι τα μωράκια δύσκολα το πίνουν γιατί είναι λίγο «χάλια» ειδικά όταν έχουν συνηθίσει στο θηλασμό. Οπότε θα το παλέψω με το θηλασμό και θα δίνω συμπλήρωμα ΗΑ μόνο αν δεν χορταίνει τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσουμε το στερεά. Το μοσχάρι ακόμα δεν μου το έκοψε. Θα δούμε πως πάει και μετά βλέπουμε. Αχ πάει και ο μπακλαβάς κλαψ!

Ναι να μου λες για περίεργες τροφές ευχαριστώ.

Πως πάνε τα μωρακια σας με το βάρος τώρα?

Πάντος κορίτσια με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ.

1000Ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!κι εγω ακριβως την ιδια τακτικη ακολουθουσα συμφωνα με την παιδιατρο παντα,ξεκινησε το ΗΑ κ μολις καναμε τις εξετασεις κ διαπιστωθηκε η αλλεργια πηραμε το AC.δεν θελω να σε αγχωσω αλλα εμενα οσο θηλαζα δεν το επινε το γαλα με τιποτα και για κανεναν λογο...μολις σταματησα τον θηλασμο αρχισε να πινει.

σημερα πηγαμε στο παιδων και ειχαν απεργια!!!θα παρω αυριο τηλ να δω ποτε θα ειναι εκει η γιατρος γιατι δεν μπορω να περιμενω αλλη μια εβδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giam σχετικα με τις τροφες ειναι βασανο...θα πρεπει να τα ελεγχεις ολα σχεδον.πχ ειναι κ καποια ζυμαρικα που εχουν γαλα..πριν λιγο καιρο ηταν 6480.εχασε βαρος γιατι εκανε την γαστροσκοπιση και δεν εφαγε εκεινες τις μερες,ταλαιπωρηθηκε κιολας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...τελικα πηρα εχθες τις εξετασεις,η γαστρεντερολογος ειχε αδεια εχθες οποτε δεν μιλησαμε :evil::evil::evil: αλλα πηγα στον αλλεργιολογο μιας και ημουν εκει να τις δει και αυτος.καλα ηταν τα αποτελεσματα,εδειξαν μια οισοφαγίτιδα και εναν ερεθισμο στο εντερο αλλα λογικο λογω των αλλεργιων,αλλα εχουν καλυτερευσει λεει απο την αρχη αφου παιρνει epadoren και δεν τρωει αυτα που την προκαλουν αλλεργια.αυτος προτεινε να κανει διαιτα μονο με ειδικο γαλα το neocate για κανα διμηνο χωρις να τρωει τιποτα αλλο.η παιδιατρος που πηγα μετα δεν συμφωνει να κοψουμε τις στερεες γιατι λεει θα παει πισω. η αλλη λυση που μου ειπε ο αλλεργιολογος ειναι να ξανακανει τεστ σε οτι τρωει μηπως την ενοχλει κατι ακομα.απο βδομαδα θα παω κ στην γαστρεντερολογο να δω τι θα πει και αυτη!!!παντως αρχισε να τρωει καπως καλυτερα τις τελευταιες μερες και μεγαλυτερη ποσοτητα.φτου φτου μη την ματιασω!!!

αα spirtouli δεν δειχνει πια προτιμηση στην sinlac,οποτε την ανακατευω με ρυζαλευρο..

πως πατε εσεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
    • Ναι, κουλό. Κ εγώ δεν το είχα ξανακούσει, μου φαινόταν πολυ αντιφατικο, γι αυτό ρωτούσα την κοπέλα πώς εγινε... Τελικα από τιποτα δεν μπορούμε να είμαστε 100% ήσυχοι.
    • Καλημέρα! Ωχ φαντάζομαι πώς πέρασες.. βασικά δε θέλω να το φανταστώ 😆 Νομίζω πλέον θα πάρει καιρό να ξανακοιμηθώ ωραία όπως πριν..🤷 κάθε βράδυ πονάω γοφούς και μέση και με δυσκολία γυρνάω από τη μια πλευρά στην άλλη..έχω και τα ξυπνήματα για τουαλέτα.. άσε.. ευτυχώς εγώ δεν πρήστηκα ακόμη στα πόδια.. Να σου πω γτ όχι μπάνιο στη θάλασσα; Για τους μύκητες; Πάλι διχογνωμία στους γιατρούς βλέπω.. θα ρωτήσω κι εγώ σε μια βδομάδα που θα πάω..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...