Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδάκια Μαϊου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009+τα αδερφάκια τους Νο8!


Recommended Posts

Kαλημέρα, καλημέρα :D

Πού είστε όλες? μας φάγανε βρε οι υπόλοιπες μαμάδες να λένε τα δικά τους, ντροπή :lol:

Σήμερα έχω κάτι νεύρα με τον άντρα μου κορίτσια, :evil::evil::evil::evil::evil: καλά που είμαι στη δουλειά γιατί αν έμενα σήμερα σπίτι θα σκοτωνόμασταν.

Απο χθες ο κύριος με ψέλνει γιατί σχεδόν πάντα δεν είμαι συνεπής στην ώρα που πρέπει να είμαι κάπου. όχι ότι έχει και άδικο, αλλά άλλο να μην είσαι στην ώρα σου επειδή ξύνεσαι και άλλο γιατί μία με παίρνει η νύχτα να τελειώσω τις δουλειές του σπιτιού, μία το πότε θα φύγω εγώ από το σπίτι εξαρτάται από την ώρα που θα έρθει η μαμά μου να κρατήσει τη μικρή, γενικά είμαι στο τρέξιμο και τ' ακούω κιόλας!

χθες βράδυ που άπλωνα τα ρούχα στις 12:30 ο άντρας μου αναρωτιόταν τί έκανα όλη μέρα!!!!!!!!!!!!!ξέρω γω, μήπως δούλευα?????

και σήμερα το πρωί άκουσα τον εξάψαλμο γιατί άργησα να ξεκινήσω για τη δουλειά :evil::evil::evil:

Κατά τ' άλλα, μια υπέροχη μέρα ξεκίνησε.... :roll:

Εσείς κοριτσάκια μου, τί νέα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλησπερα!!

Ειχαμε κομμενο ρευμα απο τις 8 το πρωι... :evil::evil::evil::evil:

Με πιασαν κααααατι νευρα αλλο πραμα... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Το ρευμα ηρθε στις 2 και τωρα πρεπει να κανω ολες τις δουλειες.. παει χαμενη η μερα....

Η μικρη κοιμαται, εγω νυσταζω, ο Β ειναι ακομη στη δουλεια.. και γενικα δεν εχω τα κεφια μου.. :roll: ....

Σας φιλω ολες! Καλο απογευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα!!

Χρυσουλα μου... που εισαι τοσο καιρο?

Περιμενουμε νεα σου!

Τα αντρακια σου τι κανουν?

Οι υπολοιπες που χαθηκατε παλι.....??? :evil: ......... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Εμεις καλα!!!

Στο σπιτι με την μικρη....!

Παιζει με πλαστελινες στο δωματιο , κι εγω βγαζω τα ματια μου στο pc....!! :P:P:P:P

Το καλο μου ουτε ακουγεται..!! :D:D:D:D

Εβαλα και το φαγητο να γινεται.. (κοτοπουλο με κριθαρακι) και ολα μια χαρα..!! :D:D:D:D

Σας φιλω ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!

ειστε καλα?sousou σε καταλαβαινω!και εμενα - καλος χρυσος- αλλα μερικες φορες πεταει κατι ευστοχα κα μου γυριζουν τα μυαλα - αλλα να σου πω την αληθεια τον παιρνει και τον σηκωνει!ειναι πολυ του προγραμματος και της ταξης και βοηθαει παρα πολυ αλλα φυσικα δεν συγκρινονται αυτα που κανω εγω με αυτα που κανει αυτος!

κοριτσια δεν το βλεπω για αυτο το μηνα γιατι δεν 'αγαπηθηκαμε' πολυ! ;) μια κουρασμενη εγω μια αυτος - μια φορα στη 12 μερα!

χρυσα μου πως περνατε? για πες ? πως ειναι με τα 2? κοριτσια το εγραψα και στο αλλο θεματακι! εχω πολυ αγχος αυτη τη φορα: μηπως ειναι νωρις?αν θα τα καταφέρω?κτλ μου φευγει το πρωι αλλα στεναχωριεμαι που δεν εχω την ιδια λαχταρα οπως με το πρωτο.

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιον...τωρα που βρηκα ευκαιρα

παιδια τρεχω...μια ειχαμε την προσαρμογη στον παιδικο...ολο τον Σεπτεμβρη σχολουσε στις2..ημουν στους δρομους..

πανω που βρηκαμε τους ρυθμους..παρτον κατω τον φοφο με ιωση...τεταρτη με Κυριακη ειχε πυρετο...τιςπρωτες 48 ωρες εφτανε 39.5..και να μη πευτει με ΤΙΠΟΤΑ!!!!...

βρε τι ντουζακια με ξυδονερο- τα λιντλ εκαναν παρτι...με τα κυβωτις το ξυδι...τι αλγκοφρεν τι ντεπον...χαλια..μαραμενο..να μη τρωει και να μη πινει τιποτα...ολα καλα ωσπου χτυπησε στο αυτι και παρτηνα την αντιβιωση...αχ!!!!!

Παντως απο τοτε που γεννησα..εχει αλλαξει..εχει γινει Ντενης ο τρομερος..οσο τον ειχα σπιτι...αγανακτησα..τσιριζα ολη την ωρασαν ιστερικια...και αποκλειστηκα σε θεμα ασφαλειας...τι μονο δεν εχει κανει....αη αη αη....θυμηθηκα την Αγγελικη παααρα πολλες φορες.

Χαρουλα και Στεφανια καλη επιτυχια στις προσπαθιες σας..αντε να μαζευτουν και αλλα αδελφακια..

Χαρουλα να σου πω...τι αλλαξε με τοδευτερο...καταρχας στον φοφο ολη μερα τραβουσαμε φωτογραφιες...τωρα οχι....και επισης δεν εχω τοσο χρονο να τον χαρω οσο θα ηθελα..

ξυπναει το ερμο το νινακη μας πρωη πρωη μεσα στα χαμογελα και το κεφι...και δεν υπαρχει κανεις να ασχοληθει μαζι του

Αυτα τα ολιγα...τρεχω..παω να παραλαβω τον μεγαλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλα ρε Χρυσα.... πλακα κανεις!! :o:o:o:o:o:o

Τι ταλαιπωρια τραβηξατε.... :(:(

Το αυτακι του που το χτυπησε? Πως?? :shock:

Εγινε ταρζαν ε....??? Πω πωωωωω.... Καλο κουραγιο μανα!!!! :D

Τετοια λεγε να μου δινεις θαρρος!!!! :lol::lol::lol::lol:

Χαρουλα μου... Ποτε δεν ξερεις!!! Ισως σε επιασε στο υπνο το σπορακι....!!! :D:D;);)

Εγω στη μικρη "αγαπηθηκα" :lol: την 11η μερα του κυκλο ΜΟΝΟ και ηρθε η τσουπρα!!!!!

Σου ευχομαι μεσα απ' την καρδια μου θετικα αποτελεσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο σας απογευμα....Χρυσα καλως ηρθες @};- κ περαστικα σας.....αν καταλαβα καλα ενοουσες ωτιτιδα οταν λες χτυπησε στο αυτι ετσι; :huh: καλα οταν λες για το ποσο ζωηρεψε ο φοφο αχ μονο να ξερες ποσο σε καταλαβενω....ρεσιταλ τρελας δινει ο δικος μου καθε μερα,,,πριζες,καλωδια,γλαστρες με χωματα που τα κουβαλαει μεσα,κ εγω ολη μερα να φωναζω σαν υστερικη μη εδω κ μη εκει..... :ohmy::evil: ευτηχως αρχισε κ φοβαται λιγο τον πατερα του αν τον μαλωσει γιατι εμενα μ εχει γραμενη κανονικα....βλεπεται του χει αδυναμια κ του κακοφαινεται... :dry:

Χαρουλα κοπελα μου κ εγω τη μπουμπου μια φορα μονο εγινε κατι κ την επιασα τωρα μερα νομιζω 15..καπου εκει..... ;)

Στεφανια κοπελα μου σε ολους μας συμβενει να εχουμε κ ασχημες μερες μπορει να ηταν απο αλλου φορτωμενος κ τ'ακουσες εσυ..... :huh:

Φανη χωρις ρευμα μιση μερα;ειδες πως μαθαμε στα διαμερισματα κ εγω τιποτε δεν μπορω να κανω ουτε ενα καφε που λεει ο λογος..... ;)

Στελλα τι κανεις κοριτσι μου ελπιζω να εισαι καλυτερα ψυχολιγικα τωρα......οποτε νιωθεις οτι θες να μιλησεις εδω ειμαστε :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γειά.

καταρχάς στελλίτσα, συλληηπητήρια (πόσο λίγη λέξη)...συγνώμη μόνο αυτό μπορώ να πω....δεν αντέχει η ψυχολογία μου... :(:(:(:(:(

και για τη χαρούλα που ρώτησε....εγώ συμφωνώ σχεδόν απόλυτα.....

http://www.mammyland.com/nipio/igeia-kai-anaptiksi/to-mikro-mou-aderfaki

συν ότι εγώ είδα το παιδί απο τότε που γέννησα να έχει γίνει πιο ανεξάρτητο, πιο ώριμο ως προς τη συναισθηηματικη του ανάπτυξη, με μία αλματώδη εξέλιξη κυρίως στην ομίλία,ως συνέπεια της ανεξαρτησίας θεωρώ...κάνει ολόκληρες προτάσεις, ξαφνικά λέλει όλα τα τραγουδάκια απέξω με το που τα λέω μια φορά (βγαίνει η μπακούλα- βαρκούλα, μια ωραία πεταλούδα, γύρω γύρω ολοι, παλαμάκια- παλαμάκια, επίσης μετράει ως το δεκα χωρίς λάθος και στη αβ λέει ως το δ και μετά μ,ν,ξ,ο ,π!!, και άλλα πολλά )....

η αλήθεια είναι Χρύσα μου και καλωσήρθες ότι έχεις ένα δίκιο. και εγώνομίζω ότι έχω καταντήσει η τρελή τηηης γειτονιάς...αφού περνάω και ομίζω ότι με δείχνουνε.... :oops::oops: αυτό τη μισή μέρα γιατι την άλλη μσ΄λη τα πάμε καλά....και ταρζάν έγινε και ο δικός μου και πολύ σημασία δεν έχει....έχεοι απλά την πρέπουσα...εγώ προσπαθώ να τα συνδυάσω τα μωρά...δηλ τι εννοώ....όταν κάνω μπάνιο το μωρό προσπαθώ να του δίνω την ευκαιρία να με βοηθάει, να μου φέρει την πετσέτα πχ,έτσι και μοναξιά δεν αισθάνεται και χρήσιμος νιώθει....το μωρό δε τον λατρεύει....μόλις τον βλέπει λιώνει στο γέλιο....και τον ζητάει πολύ έντονα.....και γω τους βάζω όλη την ώρα μαζί.....μπάνιο μαζί, νανι μαζί,παιχνίδι μαζί!!!!!!

στον ύπνο έχω πρόβλημα τεράστιο που τσιρίζει όση ώρα προσπαθώ να κοιμήσω το μωρό... :evil::evil::evil::evil::evil::evil: ε εκεί τρώει και καμιά...πόσο να αντε΄ξεουν τα νεύρα μπυ όταν προσπαθω επί μία ωρα, στην οποία τοέχει ξυπνήσει 4-5 φορές τσιρίζοντας.~x(~x(~x(~x(~x(~x( τώρα έχουμε μάθει το "σσσσσσσσ ησυχία κοιμάται το μωρό" :-$:-$:-$:-$:-$ και λέμε επίσης "δεν φωνάζω γιατί το μωρό φοβάται- τρομάζει" πόσα ναπω η δόλια μάνα πια :-@:-@:-@:-@ !!!!! επίσης μου το δαγκώνει ρε κορίτσια.....πάει συνέχεια και του δαγκώνει τα δάκτυλα με δύναμη...τι θα κάνω δεν ξέρω...εδώ περιμένω τα φώτα σας...

επίσης ένα ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ μεγάλο πρόβλημα μου είναι ΟΛΗΗΗΗΗΗΗΗΗ την ώρα τσιρίζει....το δρόμο ειδικά, αμα δεν του κάνεις το χατήρι, παναγιά μου....το κάνουν τα δικα σας????????? τι να κάνω δεν ξέρω..πέφτει κάτω στο δρόμο....να μη του δλωσω σημασια ???θα το πατήσει κανένα αμάξι...[smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif]

και έχω και τομωρό που τον σιγοντάρει σε όλα αυτά????μακαρι να κάνωλάθος αλλά ομικρός θα γίνει χειρότερος.....ενώ στην αρχή ούτε ππου ακούγαμε τη φωνή, ξαφνικά ξυπνησε απότομα στο χωριό....επαφή με τη φύση, όχι διαμέρισμα, γρηηγορότερη αναπτυξη, γοαυτό τα επαρχιωτόπολα ξεπετιούνται πιολ γρήγορα....χωράφια, αυλές για τρεχάλα κκαθαρός αέρας και όχι ένα μπαλκονάκι που χωράει τσιμα τσίμα 4-5 παιχνίδια....

και επειδή κατάντησα σεντόνι σας χαιρετώ καισας φιλω σταυρωτά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεεεεερα!!!!

Τι κανετε?

Βαφουμε το δωματιο της μικρης.. Μια μικρη ανανεωση την ηθελε... :P

Χθες βραδυ επαθα ενα "ψιλοσοκ"... Η Αναστασια ξερει απ' εξω 7 παραμυθια!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

(Τα 3 γουρουνακια, την Χιονατη, την Τοσοδουλα, τη μικρη γοργονα, τη νεραιδα του ουρανιου τοξου, τον κατεργαρη κλεφτη, και την κοκκινοσκουφιτσα)..

Της τα διαβαζω σιγουρα καθε βραδυ απο 2-3 φορες τους τελευταιους 3 μηνες..

Πως ειναι δυνατον να τα θυμαται??? Ειναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ???? :o:o:o:o:o

Αρχιζω και ανησυχω.. Ειλικρινα.. Δεν θελω να ξερει τοσα..... :mrgreen:

Και μου κανει εντυπωση που θυμαται περιεργες λεξεις.... :?:?:?:?

Πχ. Ποολιθμο(προορισμο)... ή κατεγαλης (κατεργαρης)... Πφφφφφφφφ....

Τι ανησυχιες εχω μεσημεριατικα η μανα..... :lol::lol::lol::lol::lol:

Θα μπω το βραδακι να σχολιασω τα νεα σας....!

Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!Τι κανετε?

Σας ευχαριστω πολυ ολες..

Εγω δεν ειμαι καλα..μη σας πω ψεματα!Αλλα δε θελω να σας πω κ τιποτα αλλο γιατι δε θελω να σας μαυριζω κ γιατι ριχνομαι κ εγω περισσοτερο!

2 χρονια ηξερα τι συμβαινει κ πως θα καταληξει αλλα ποτε δε το δεχεσαι,δε το πιστευεις δε το συνειδητοποιεις!Δεν ειναι τρομερο?2 χρονια κ παρόλα αυτα ειναι σα να μου ηρθε κεραμμυδα...

Ξερετε τι αλλο εχω παθει?Δε θελω να θυμαμαι τα σχολικα μου χρονια(κυριως!Γιατι τοτε γνωριστηκαμε,α' γυμνασιου)...νιωθω λες κ δηλητηριαστηκαν οι αναμνησεις μου ...δε θελω να σκεφτομαι,να θυμαμαι!

Τα παντα ηταν μαζι της..

Καλα δεν υπαρχω..μ'αρεσει που ειπα δε θα πω τιποτα..

Αγαπουλες σας διαβασα λιγο στα πεταχτα!

Ντινακι μου...κουραγιο μανα,κουραγιο!!!

Οταν τσιριζει η Αφροδιτη κ προσπαθω να διατηρω ακομα την ψυχραιμια μου...κατεβαινω στο υψος της κ της μιλαω ποοοολυυυ γλυκα κ προσπαθω να της αλλαξω γνωμη..πχ αν δε θελει να φυγουμε απο τις κουνιες της λεω να παμε να βρουμε τις γατουλες που ειναι στη γωνια,ελα να δουμε το ηλιο,να παμε να δουμε τον παππου να μη κλαιει κτλ κτλ

Φανη το ειχες ξανααναφερει κ ξεχασα...παιζει η μικρη με πλαστελινες?Παιζει κανονικα?Κ δε τις βαζει στο στομα???

Χρυσα μου τι ταλαιπωριες τραβηξατε...ευχομαι ολα καλα απο δω κ περα!

Κατερινακι κ σε σενα κουραγιο κ υπομονη με το ζωηρουλη!

Εμεις καλα λεμε...αυτο το μηνα κλεινουμε το μαγαζι επισημα κ οριστικα..

Η Αφροδιτουλα μου καλα,εχει βελτιωσει πολυ την ομιλια της ξαφνικα!

Στεφανια,Χαρουλα,Μαρακι,Δωρουλα..φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλίτσα, επιτέλους! σε χάσαμε.....

είναι ακόμα όλα νωπά, θα ηρεμήσεις με το καιρό κοριτσάκι :x για τις πλαστελίνες γιατί αναρωτιέσαι αν τις βάζει στο στόμα η Αφροδιτούλα? και η δικιά μου παίζει με πλαστελίνες εδώ και αρκετούς μήνες και δεν είχαμε κανένα τέτοιο απρόοπτο.

Κορίτσια μου εγώ στη δουλειά, το κεφάλι μου καζάνι και έχω πήξει να ακούω όλη μέρα τις συζητήσεις για το που θα κατρακυλήσει πια ο μισθός :? Δεν θέλω να το σκέφτομαι, ό,τι είναι να γίνει θα γίνει- πληροφοριακά θα μου μειωθούν γύρω στα 300 με 350€. χε..ε ψηλά και αγνάντευε δηλ :o

τί άλλο? τίποτα απλά επιτέλους Παρασκευή :) σας φιλώ κοριτσάρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλιτσα μου..... :(:(:(:( Πες τα ξαλαφρωσεις... Οι περισοοτερες εχουμε ζησει παρομοιες καταστασεις... :( Ειναι ολα ανθρωπινα..

Θα περασει ο καιρος και θα δεις πως θα αλλαξεις γνωμη για τις αναμνησεις που λες οτι δηλητηριαστηκαν.. Θα μιλας με υπερηφανεια για τα χρονια που ειχες την τυχη να περασεις μαζι της, και θα χαμογελας γι' αυτα που ζησατε..

Δε θελω να πω τιποτα παραπανω... Ειλικρινα... Δεν εχει νοημα...

Εισαι χαλια ψυχολογικα, και ολα σου φαινονται αερολογιες..

Ειμαστε εδω για οτι χρειαστεις.. Για ολα οσα θες να πεις, να ξεσπασεις...

Να δωσεςι φιλια στο Αφροδιτακι σου και να της παρεις πλαστελινες να παιζει ε!!!

(Η δικια μου δεν της βαζει στο στομα)...!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

τι κανετε;;;

Στελιτσα να μας τα λες...η ζωη δεν ειναι ροζ η γαλαζιο συνεφο.

φιλακια πολλα!!!

εμεις αρρωστοι οικογεννειακως...και το μωρο...αφιστε τα..

Φανουλα εδω ο φοφος ξερει παραμθια...δεν θα ξερει η Θεα Ατατινα;;;;;

απλα καποια παιδια εχουν ανεπτυγμενο αυτο το ειδος νοημοσυνης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια ομορφες!!!!

Τι κανετε?

Παει θα το κλεισουμε το μαγαζι... Καμια δε δινει σημεια ζωης... :lol::lol::lol:

Χειμωωωνας!!! Επιτελους!! Ποοοοοοοοοσο μ' αρεσει δε μπορω να σας περιγραψω!! :D:D:D:D

Εμεις ειμαστε σπιτι με την μικρη.. φτιαξαμε τουρτα για τον μπαμπα που εχει αυριο γενεθλια!!! :D

Καναμε μια κουζινα λιμπα... :lol::lol: Αλλα με τετοιο βοηθο... Ποιος νοιαζεται...???

Χρυσα την καλημερα μου!!

Φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου?Τι κανετε?

Αχ εμενα με εχει ριξει ο καιρος...παραμελαγχολησα...ενω μου αρεσει το χουχουλιασμα κ τα σχετικα..δεν ηθελα ακομα να χειμωνιασει!Ουτε να κλειστω μεσα!

Φανουλι μου,2 νοικοκυρες σε ενα σπιτι,χαμος ε :lol: ?Τι χρυσοχερες!!Με το καλο τα γενεθλια!!Για πες για την τουρτα..καλη?Γραψε τη συνταγη!Εχει κ ο δικος μας μπαμπας γενεθλια την αλλη βδομαδα κ θελω να τα γιορτασουμε να χαρει το αγορακι μου με τους φιλους μας κ τους δικους μας κ ελεγα μηπως φετος του κανω τουρτιτσα μονη μου,δεν εχω φτιαξει ποτε τουρτα ομως κ δε ξερω...

Για τις πλαστελινες που λετε,ειχαν κανει της μικρης δωρο περσυ κατι φιλοι κ τις ειχα κρυψει κ μετα της ξεχασα!Δε ξερω γιατι αλλα ειχα την εντυπωση τοτι δε θα της χειριστει οπως πρεπει κ θα της εβαζε στο στομα κ τα σχετικα!Της ανοιξα τωρα που κοιμαται κ μυριζουν ποοολυ εντονα :roll:,ειναι κ πολυ μαλακες,δε μοιαζουν με αυτες που παιζαμε εμεις μικρες ...θα της της δωσω μετα να δω!Υπαρχει καμια μαρκα καλη να προτιμησω?

Χρυσα μου τι σκ@τ@ που σας μπηκε ο χειμωνας ρς γμτ!!Πως ειστε σημερα?Το μικρουλι?Με το θηλασμο ολα καλα?

Περαστικα σας κοριτσακι μου!!

Στεφανια μου τι κανεις?Πως περασατε το Σ/Κ?Με τη δουλεια καμια εξελιξη..?Υπομονη...ολοι ετσι ειναι!Ολοι λενε ας υπαρχει δουλεια κ ας τους κοβουν...που καταντησαμε γμτ...

Κ του κουμπαρου μου καπου τοσα του κοψανε...η γυναικα του φοβαται οτι ερχεται και η σειρα της στις απολυσεις...ασ'τα να πανε!

Εμεις το κλεινουμε το μαγαζακι :lol::| ...αυτη τη βδομαδα θα παω να πακεταρουμε...σιχαθηκα τις κουτες κ τις μετακομισεις πια!

Αχ...

Θελω να παω να δω κ τη μαμα της φιλης μου αλλα σκεφτομαι μηπως ειναι νωρις κ της κανω χειροτερο "κακο"...οποτε με βλεπει σπαραζει :cry: ...ποσο ποναω βρε κοριτσια..σας ευχαριστω πολυ κ παλι :YMHUG:

Τι αλλο?Φακες σημερα,το φαι της τεμπελας!!

Ξαναρχισαν τα "Μπουμ-μπαμ!!" που λεει κ το Αφροδιτακι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλιτσα...

Το παντεσπανι το εκανα σε ενα μικρο ταψακι "κουτουρου".. :lol::lol::lol::lol:

(χωραει ισα-ισα σ' αυτο που βαζω το κεικ.. ειναι της tupperware μπλε βαση-διαφανο καπακι) :D

Εβαλα...

4 αυγα

1 κουπα ζαχαρη

1 κουπα αλευρι

1 μπεικιν

1 βανιλια

2 κουτ. σουπας κακαο

Λιγο χυμο λεμονι

Το εκοψα στα δυο και την σιροπιασα.

Εβρασα λιγο νερακι με 1 κουτ. σουπας ζαχαρη και σιροπι απο γλυκο του κουταλιου που ειχε τελειωσει.. :D

Χτυπησα μια μορφαν με ενα ζαχαρουχο γαλα και εβαλα μεσα, αλλα και πανω καλυψα το παντεσπανι.

Τρουφα, γλυκο του κοταλιο κερασι και ετοιμη!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

Αν θες να το κανεις σε ταψι κουζινας βαλε διπλη αναλογια..

Βγαινει πολυ ωραια και ευκολη να ξερεις!!

Ετσι ειχα κανει και της μικρης στα γενεθλια.... :D:D:D:D

Και ηταν πεντανοστιμη!!!!!!! Και πανευκολη πανω απ'ολα!!!! :D:D:D:D

Οσο για την μαμα της φιλης σου... Εδω αρχιζουν τα δυσκολα... :(:(:(:(:(

Δεν ξερω αν ειναι νωρις ειλικρινα.. αλλα σκεψου ποση αναγκη σε εχει αυτη η γυναικα... :(

Στελλιτσα μου... :(:(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελες μου τι κανετε;....εμεις εδω κρυωνουμε....εχει ενα ψοφοκρυο απο το σ/κ ειμαστε κ χωρις θερμανση αφηστε.....θα μου πεις δεν ειναι η πρωτη φορα,αλλα αν μενεις σε οικοδομη ελα κ βρες ακρη...φετος θα εχουμε ατομικη θερμανση,αλλα κ παλι το πετρελαιο το δινουν το σαββατο...κ ετσι ειμαστε μ ενα σωμα κ αντε να ζεσταθουμε..εντυσα το μικρο σα κρεμυδι..... :| αλλα αντε ας μη σας ζαλιζω με τα δικα μου....καποια εφτιαξε τουρτα για γενεθλια..πολυχρονος Φανουλα... :)

Στελλα χαιρομαι που εισαι λιγο καλυτερα.... ;) να πω την αληθεια κ εγω φοβαμαι λιγο τις πλαστελινες κ δεν του εδωσα ακομη.....ααα κ τα παραμυθια θελει να περνει τα βιβλια στα χερια κ να κανει πως τα διαβαζει εγω ουτε λογος να καθισει κατω κ να του διαβασω..... :)

Χρυσα περαστικα σας κοπελα μου....ο μικρος ποσο ειναι τωρα; :)

αυτες τις μερες με πιασανε οι νοικοκυροσυνες μου εφτιαξα κεικ κ τυροπιτακια χθες με τη μανα μου..ευτηχως ο μικρος τρωει να μη το ματιασω....αλλα δεν μπορουμε να κρατησουμε παντελονι πανω μας...δεν εχει κοιλιτσα κ ολα μας πεφτουν φοραμε νουμερα πιο μικρα κοριτσια...... :lol:

σας αφηνω δε σας ξεχνω μπενω κ διαβαζω τα νεα σας απλα δεν εχω κατι σημαντικο να σας πω κ ετσι, χανομαι για λιγο....μακια σε ολες..... :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΜΕΙΣ -ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΚΟΡΩΝΙ ΜΟΥ :) - ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΙ, ΤΟ ΣΑΒ/ΚΟ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΜΕΣΑ ΜΕ ΠΥΡΕΤΟ, ΜΥΞΕΣ :? , ΒΗΧΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ ΓΚΡΙΝΙΑ :twisted: ΤΕΤΟΙΑ ΓΚΡΙΝΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΥΤΕ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΩΡΟΥΛΙ, ΘΑ ΥΠΕΦΕΡΕ ΜΑΛΛΟΝ Η ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΑ ΜΟΥ :(

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΓΑΪΔΟΥΡΟΒΗΧΑ.......

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ, ΕΒΡΕΞΕ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΗΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΒΡΑΔΥΝΟΥ ΥΠΝΟΥ ΕΝΩ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΝΑΣ. ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΞΥΠΝΗΣΕ ΚΙΟΛΑΣ ΕΝΩ ΗΤΑΝ ΚΑΤΟΥΡΗΜΕΝΗ :?

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑ. ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΦΤΑΙΓΕ Η ΑΡΡΩΣΤΙΑ? ΑΦΟΥ ΚΑΤΟΥΡΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΣΧΕΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΓΑΜΩΤΟ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ...

ΤΙ ΝΕΑ ΕΣΕΙΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ, ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΚΑΛΕ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΝΕΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ! :x

ΦΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ Η ΓΑΪΔΟΥΡΑ ΞΕΧΑΣΤΗΚΑ, ΚΑΛΕ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ, ΠΑΝΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ!

ΜΕ ΤΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΗΣ ΤΟΥΡΤΑΣ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΛΑ. ΤΟ ΠΑΝΤΕΣΠΑΝΙ ΔΕΝ ΤΟ ΨΗΝΟΥΜΕ? :roll: ΓΙΑ ΠΟΣΗ ΩΡΑ? ΚΑΙ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ "Χτυπησα μια μορφαν με ενα ζαχαρουχο γαλα και εβαλα μεσα,"

ΠΟΥ ΜΕΣΑ???

ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΤΟΥΡΤΕΣ, ΓΙΑ ΔΩΣΕ ΛΙΓΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΕΡΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΩ ΚΑΙ ΓΩ Η ΑΣΧΕΤΗ :idea:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα και απο εμενα-

εγω στη δουλεια-μετα τα τελευταια με το ενιαιο μισθολογιο απο 1300 ευρω που επαιρνα περσι τωρα θα παρω 942!!!ξερω οτι υπαρχουν ανθρωποι που δεν εχουν δουλεια αλλα πραγματικα δε μου χαριστηκε τιποτα-εχω ηδη 2 πτυχια και 2 μεταπτυχιακα και σκοτωθηκα στο διαβασμα για να περασω στον ασεπ.φυσικα και δε στεναχωριεμαι αλλα με θλιβει αυτη η απαξιωση!τελοςπαντων την υγεια μας να εχουμε και τιποτα αλλο δε θελω.

sousou περαστικα σας!τι λεει θα πετυχουμε τιποτα αυτο το μηνα? εμεις δεν το εξασκησαμε καλα το αθλημα!!αλλα θα δουμε ποτε δεν ξερεις!αρχιζω και προσπαθω να θυμηθω συμπτωματα αλλα δε θυμαμαι τιποτα!

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρούλα μου είπα και γω να δοκιμάσω για τελευταία φορά να υπολογίσω ωορρηξία με βάση το τεστ που έχω της clear blue και το κωλομηχάνημα είναι χαλασμένο, πήρα τηλ στην εταιρεία και μου είπαν ότι σε 3-4 μέρες θα μου κλείσουν ραντεβού για να μου το αντικαταταστήσουν. Καλά κρασιά δηλ, θα έχουν περάσει οι γόνιμες :x η αλήθεια πάντως είναι ότι δεν έχω και πολλή όρεξη πλέον να κάθομαι να μετράω γόνιμες και ξεγόνιμες, βαρέθηκα 6 μήνες τώρα :roll: Τους πήρα τηλ μόνο και μόνο γιατί είναι πανάκριβο αυτό το τέστ, γύρω στα 60€ το πήρα :shock:

Σήμερα πάντως που -σόρυ κιόλας για την περιγραφή :oops: - έχω πολλά υγρά μάλλον είναι γόνιμη μέρα, οπότε βουρ στο ψητό και βλέπουμε.... ;)

Για τα λεφτά με βάση το ενιαίο μισθολόγιο, άσε υπάρχουν και χειρότερα... υπολογίζω πλέον το μισθό μου γύρω στα 850 :lol: μα δεν είναι για γέλια η κατάσταση???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα.....

Επεσα απο 13 σκαλια με την μικρη αγκαλια... Αλλα δεν την αφησα απ' ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ....

Χτυπησα ασχημα το καλαμι μου..ειναι πρισμενο παααρα πολυ, το αλλο ποδι (στο σημειο ακριβως που ακουμπαει το παπουτσι οταν μας χτυπαει) το εγδαρα ... μες στα αιματα... το χερι μου γυρισε αναποδα.. με εχει πεθανει και εφαγα και μια καλη σκαλια στη μεση .... :(:(:(

Τοσο ωραια ξεκινησε το πρωινο μας...

Εβρεχε και ηταν τα σκαλια βρεγμενα... και να πω οτι δεν εχει σκεπη... Τελος παντων..

Καλε νοικοκυρες...... :D:D:D:D:D

Ολα απλα τα εγραψα.... :lol::lol::lol::lol: Ποσο ακομη πια?

Λεω.....

Χτυπησα μια σαντιγυ ΜΟΡΦΑΤ (αυτη που ειναι στο μεταλικο κουπακι) με ενα ζαχαρουχο γαλα..

Γινεται τελεια!!!!!! Και την εβαλα αναμμεσα στα δυο κομματια παντεσπανι.. (σαντουιτς.. :P ) και με την υπολοιπη καλυψα το πανω μερος του παντεσπανιου!!! :D:D:D:D:D

Ααααα!!! Ολα κι ολα!!! Πιο απλα δε μπορω να το πω!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::P:P:P:P

Εχω φωτο απο την τουρτα της μικρης που ειχα κανει αλλα δεν ξερω πως να της βαλω εδω.... :?:?:?

Να δεις τον τροπο........ :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...