Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδάκια Μαϊου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009+τα αδερφάκια τους Νο8!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπεεερα!!!

Τι κανετε?

Μα που χαθηκετε ολες??? :o:o

Ελπιζω να ειστε καλα!!

Εμεις συνεχιζουμε σε ρυθμους γκρινιας... αλλα καμια σχεση με τιςπροηγουμενες ημερες!

Λιιιιιιιιιγο καλυτερα...!! :D

Κανουμε πολλεεεεεες βολτες,λιγο shopping therapy και οοολα καλα!! :D

Σας φιλω ολες!

(Γκαστρωμενες... και μη.....!!!).......!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κουκλιτσες.....πως ειστε;

εμεις καθολου καλα.....οπως σας ειπα Δευτερα πηγαμε στον παιδιατρο που μας βρηκε την ιωση κ ολη την εβδομαδα ηταν καλυτερα καθε μερα...Απο χθες ομως την νυχτα αρχισε ν ανεβαζει πυρετο κ σημερα ειναι χαλια.Ο παιδιτρος μου ειπε οτι εφοσον ηταν μμια εβδομαδα απυρετος κ εκανε σημερα κατι αλλο ξεκκιναει..

Αυτο ομως που με τρομαξε πααααρα πολυ, ηταν χθες βραδυ που ξυπνησε 2 φορες στον υπνο του κ ουρλιαζε,τσιριζε, χτυπιοταν πολυ ασχημα σαε λεω....Φοβηθηκα παρα πολυ πρωτη φορα το εκανε,εμενα να με διωχει να μη θελει τπτ,ηρεμησε μετα απο κανενα 10 λεπτο.

Εχετε περασει κατι αναλογο;πραγματικ δεν ξερω τι φταει,με τον αντρα μου τσακωνομαστε γιατι λεει οτι το παιδι εχασε την ηρεμια του απο τοτε που κοψαμε την πιπιλα...εχουν περασει 20 μερες τωρα καπου καπου τη θυμαται αλλα δεν κλαει...Ομως η γκρινια και η ενταση ειναι αυξανονται,ξερω οτι ειναι μεγαλο λαθος να την ξαναδωσω,αλλα πραγματικα δεν ξερω αν οντως φτααει αυτο κ πως να το χειριστω......Φοβαμαι μη χειροτερεψει...........

Σορυπου εγραψα τοσα αλλα θελω τις γνωμες σας.................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρα μου καλησπερα,κοπελα μου μη στεναχωριεσαι,που μας τα λες εξαλου γι'αυτο ειμαστε εδω να βοηθαμε η μια την αλλη οσο μπορουμε φυσικα.......η αληθεια ειναι πως τωρα οι ιωσεις ειναι στα φορτε τους κ εμεις πρεπει να κανουμε υπομονη,μαλον θα πονουσε ο μικρος κ αντιδρουσε ετσι.... :( κ εμεις πολλες φορες βγενει απο το κρεβατι συνηθως απογευματα κ κλαιει στην αγκαλια μας του περνει οπως ειπες 10 λεπτα κ μετα ειναι οκ......αλλα στο θεμα πιπιλας ειμαι καθετη μη τη δωσεις με τιποτε.... :|

Ιφι μου τι κανετε κοριτσι μου περαστικα σας κ τη δηλητιριαση....αχ τρεχατε ολη νυχτα στα νοσοκομεια.... :(

Φανη,τι βλεπω τα νεα σας ελαχιστα προς καθολου,τωρα περνεις εσυ απουσιες ;)

εμεις εγω ειμαι σημερα μονη μου ο αντρας μου επρεπε να παει στη μανα του αρωστησε κ επρεπε να παει να τη δει,ο μικρος εχει κρεμαστει πανω μου,κ το ενοω θελει να τον εχω αγκαλια κ να κανουμε βολτες στο σπιτι κ μ'αυτο τον τροπο να περνει κ πραγματα που εχω ψηλα,δεν τον πολυνοιαζει τι ειναι απλως ν'αρπαξει κατι..κ το θελει την ωρα που ταιζω τη μικρη η πλενω μπουκαλια,κ γενικα φροντιζει να μη κατσω καθολου,αααα εχασα κ τα κιλα της γεννας φοραω εδω κ αρκετο καιρο τα περσινα μου ρουχα.....απλως μου χει μεινει λιγο κοιλιτσα,οσες εχετε καισαρικη καταλαβενετε τι λεω κ ακομη δεν εχω ξεπρηστει περιμενω να μου ρθει η πρωτη περιοδος αυτα.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρουλα μου...ειλικρινα.. ποναει η ψυχη μου οταν κανουν ετσι τα μικρα μας.. :(

Δε νομιζω να "φταει" η πιπιλα..

Μπορει να ειδε καποιο ασχημο ονειρο, να πονουσε απο κατι (αυτακι, λαιμος)..

Προσπαθησε να πηγαινεις με τα νερα του, αγκαλιασε τον, χαιδεψε τον..

Ευχομαι γρηγορα περαστικα κοριτσι μου.

Κατερινακι μου...μπραβο ρε θηριο...!! Εχασες ολα τα κιλααα?? :o:D:D:D

Οντως λιγα τα νεα μας τον τελευταιο καιρο..

Τιποτα ιδιαιτερο..

Η Αναστ. βρισκεται σε φαση πολυλογιας.. :lol:

Εχει λιγο καιρο που της λεω την ΑΒ την ωρα που πηδαμε στο κρεβατι.. :oops::oops::lol: και πριν λιγες μερες μου την ξεφουρνισε ΟΟΟΟΟΟΛΗ.. ολοσωστα!!!! :D:D

Μου ζηταει αδερφουλα να εχει παρεα.. :oops::oops::oops::?:?

Θελει να παει λεει στο σχολειο να παιζει με τα παιδακια και να τρωει.. :lol:

Με προβληματιζουν ολα αυτα ... ΑΛΛΑ!!!!!!

Σημερα πηγα πηρα χαλια.. Κριση κριση και τα ψωνια στο μυαλο μου.. :oops::oops::oops::oops:

Ο Β φωναζει αλλα τον συνδεω.... :lol::lol::lol::lol:

Σας αφηνω .. παω να τελειωσω.. Φιλια πολλα σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερα κοριτσια...μια ομορφη <κυριακη να χετε......

Εγω δεν ειμαι κ πολυ καλα ψυχολογικα,ο μικρος εχθες εκανε μια ανα 12 ωρες πυρετο ενω απο την Πεμπτη το βραδυ εφτιαχνε καθε 4 ωρο...ελπιζω να περασε κ αυτο....Χθες βραδυ παλι ξυπνησε με τον ασχημο τροπο που σας περιεγραψα κ πριν.Ουρλιαχταα να μην θελει κανενα να κανει σαν τρελο να πεταει πραγματα,υστερικη κατασταση εντελως,δεν ξερω αν πονουσε αν ειδε ονειρο αν αν αν....Με μιση καρδια του δωσα στην πιπιλα (μετα απο 22 μερες) αρχισε να την ρουφαει με παθος κ κατευθειαν εκλεισε τα ματακια του κ κοιμηθηκε, βεβαια ξυπνησε παλι μεσα στην νυχτα αλλα σε πιο ηρεμη κατασταση....

Ξερω οτι εκανα λαθος, αλλα πιστεψτε με οτι φτασαμε στα ορια της υστεριας κ τα ξεπερασαμε.......δεν ξερω αν φταιει η πιπιλα ή οχι,αλλα απο τοτε που την κοψαμε χασαμε την ηρεμια μας ολοι....

Το παιδι ειναι μεσα στην γκρινια, δεν κοιμαται το μεσημερι κ ολη μερα πρεπι ο ενας απ τους δυο μας να τον απασχολει γιατι ειναι ανυποφορη η κατασταση.....το περιεργο ομως ειναι οτι αυτα που σας περιγραφω ξεκινησαν μετα απο 10 μερες χωρις πιπιλα,τις πρωτες μερες ηταν πιο ηρεμος.....

Ειλικρινα δεν ξερω τι ειναι σωστο κ τι οχι, πειτε μου οσες κοψατε την πιπιλα ειχατε τετοιου ειδους διαταραχες;;;

Πολλα φιλια..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα καλη κυριακη κοριτσια..... :) αχ Δωρα μου δεν επρεπε,δεν επρεπε [-x κ μας οταν εκοψε την πιπιλα επι 2 μηνες τον ειχε ο αντρας μου αγκαλια κ τον κουνουσε επι μιση ωρα ισως κ περισσοτερο για να κοιμηθει,μεσημερι απογευμα,γιατι εγω ημουν στην αρχη της δευτερης εκγυμοσηνης μου,οπως λες ξυπνουσε μεσα στη νυχτα κ παλι τον επερνε αγκαλια κ κουνημα κ πολλες φορες τους επερνε η νυχτα στον καναπε με το μικρο πανω του....στην πορεια βρηκα ενα παιχνιδι που κανει μουσικη εχουμε αδυναμια σ'αυτα κ τον βαζαμε ξυπνιο κ τον επερνε ο υπνος μ'αυτο στα χερια ;) ξανατονιζω ομως η πιπιλα πανω στο τραπεζακι του καναπε για μια εβδομαδα την εβλεπε κ δεν την επερνε γιατι δεν ηθελε αυτος οχι εμεις.....κ τωρα που βλεπει της μπεμπας εγω ειπα θα εχουμε θεμα,αλλα αν την παρει την θελει για να πεξει κ οχι να τη βαλει στο στομα :lol: ααα κ με τον υπνο αρχισε να θελει λιγη αγκαλια παλι γιατι βλεπει που εχουμε τη μικρη κ μαλον ψιλοζηλευει...... ;):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!

Δωρα.. οι αποψεις μου για θεματα πιπιλας-πανας-υπνου, ειναι καπως.. Το ξερεις..! ;)

Ξερεις πως λειτουργω..

Οταν βλεπω οτι η Αναστ. ειναι ετοιμη να κανει ενα νεο βημα, μια αλλαγη, τοτε μονο την "σπρωχνω".

Δεν πιεζω καταστασεις.. :?

Οπως το καλοκαιρι με την πανα της..

Ειχα ψιλοχαζεψει να κοψει και να κοψει την πανα λες και ηταν 4 χρονων..

Κι ομως 23 μηνων ξεμπερδεψαμε μερα-νυχτα χωρις κανενα προβλημα.

Αλλα ηταν ΠΑΝΕΤΟΙΜΗ!

Την πιπιλα την εχει "καλη της φιλεναδα".. Δε μπορω να της την αρπαξω και να πω τελος!

Δε θελω να την φερω σε κατασταση υστεριας, να χτυπιεται και να κλαιει ολη μερα επειδη ετσι αποφασισα ΕΓΩ!

Αφου εκανα την αρχη και της την εδωσα απο οταν ηταν 2 μηνων, τωρα ας περιμενω.

Αφου την βλεπω πως χαλαρωνει οταν την βαζει στο στομα.. (μονο οταν νυσταζει), πως να της την παρω?

Και να σου πω και κατι?

Ειναι το τελευταιο πραγμα που με "ενοχλει"..

Το καλοκαιρι λεει θα την πεταξει στα ψαρακια γιατι τα νινακια (ψαρακια) ειναι μικρα, δε θα εχουν πιπιλα και θα κλαινε.. :lol::lol::lol:

Οπως δε μπορω εδω και 2,5 χρονια να την βαλω σε ενα καλουπι και να πω..

"Τωρα θα φαμε"

"Τωρα θα κοιμηθουμε"

"Τωρα βολτα"

"Τωρα το ενα τωρα το αλλο"..

Ισως επειδη ειναι και μονη της να εχω "καλοβολευτει" σε ολα αυτα..

Αν υπηρχε ηδη κι αλλο παιδι στην οικογενεια, ισως να εβλεπα τα πραγματα διαφορετικα..

Προσπαθησε να εισαι ηρεμη κι εσυ... Μη χαλας τις στιγμες σας..

Ολες περναμε φασεις και αντιφασεις..

Και οπως πολυ καλα ξερεις... "ΓΙΑ ΟΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ"..! ;)

Κατερινακι μου γλυκο.. Μ' αρεσε πολυ αυτο που ειπες!

"η πιπιλα πανω στο τραπεζακι του καναπε για μια εβδομαδα την εβλεπε κ δεν την επερνε γιατι δεν ηθελε αυτος οχι εμεις"..

Ετσι κατα την ταπεινη μου γμωμη θελω να γινονται ορισμενες αλλαγες.. ;)

Φιλια στα ομορφοπουλια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμενα δωρα κ εγω ειμαιτης αποψης στο μαχαιρι ετσι εκοψα την πιπιλα νομιζω πιο νωρις απο ολες 14η 16 μηνων το πολυ τερμα και ηρεμησα και το περασε ανωδυνα οσο πιο μεγαλο τοσο πιο δυσκολα μετα ξεφευγει κ παει πολυ μεγαλο γθρω στα 3,5

αλλα κ παλι σχετκα ειναι ολα οπ[ως ειπε η φανη εκοψε ημικρη τοπαμπερσ 2χρ και εμενα ακομα να το κοψει ενω ενα χρονο μου τα εκανε στο γιο γιο..

πρεπει να εχεις υπομονημετην πιπιλα ξερειςποσες φορες ειπα αχ θαμε εσωνε η πιπιλα...

αλλο τι μου κανετε?εμεις καλα ησυχα αρχισε ημικρη ναμου τρωει φαγακι χθες εφαγε κανα 120 σημερα κανα 60-80 κατι ειναι κ αυτο τις κρεμες τις τσακιζει και τρελενεατι για χυμο μανταρινι τη στηβω και μονορουφι ομεγαλος ειπε χυμο 1,5χρ δεν ηθελε τις αρεσει πιο πολυ να τρωει πάτημενα παρα πολτοποιημενα οτι τις δωσω στο στομα τομασουλαει

εδινα μπανανα τον μεγαλο και της εδινα λίγο με τη ευχαριστηση το ετρωγε σε κανα 2μηνο θα τη ξεκινησω λιωμενα με πιρουνι ειναι ετοιμη ο μεγαλος κομματακι δενηθελε να υπαρχει μεσα στο φαγητο θυμαστε με τι ζορι ξεκινησε στα 1,5 το φαγητο μπουκιτσες....θελει να στεκεται ορθια η μικρη δεν εχει δυναμη νακστειμονη της αλλα θελει ορθια ετοιμη για περπατουρα μολις παμε στο σπιτι θα την βαλω εχει νατην κανει βολτες ομεγαλος παιζουν και που και που εχουν πολυ πλακα της δινει καφε να πινει με κουζινακα πολυ γελιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κορτιτσια.....σας ευχαριστω παρα πολυ που μου λετε τις αποψεις σας,πραγματικα τις εχω τοσο αναγκη.....δεν ξερω γιατι μ εχει καταβαλλει τοσο αυτο, ισως φταιν κ οι ορμονες της εγκυμοσυνης....γενικα με διακρινει η αδυναμια τον τελευταιο καιρο....

Οπως σας ειπα του δωσαμε πιπιλα χθες βραδυ,σημερα ο πρωι την αφησε κ δεν την ξαναζητησε δεν ξερω τι σημαινει αυτο ισως οτι δεν την εχει αναγκη;παντως πριν λιγο παλι ξυπνησε κ τον ακουμε που βογκαει μαλλον εχει καποιο ζορι..δεν ξερω....

Κατερινακι,δλδ κ σεις τραβηξατε ζορι με την πιπιλα ε; ειναι δυσκολη η κατασταση στην αρχη κ γω την περιμενα πιο ανωδυνη..ειλικρινα πως μπορει να χαλαρωσει το παιδι.....θελει πολυ κοπο...

Φανουλα, ναι ετσι ειναι πρεπει το παιδι να ειναι ετοιμο, αλλα κανουμε κ μεις λαθη....Κ μενα μονο για τον υπνο την ειχε αλλα ειχε αποφασισει οτι θα τη δωσει στον Αγιο Βασιλη, κ οντως οι πρωτες μερες κ νυχτες κυλισαν πολυ ηρεμα,στην πορεια στραβωσε το θεμα κ δεν μπορουμε να βρουμε τι φταει....Ισως δεν επρεπε να την κοψουμε τωρα αλλα ηθελα να μην την αφησω για τοκαλοκαιρι που θα ρθει το αλλο μωρο...

Εχω τυψεις κ ενοχες πολλες κ δεν μπορω να το ξεπερασω νιωθω οτι του στερησα κατι πολυτιμο κ γι αυτο αντδρα ετσι.....τωρα το βρισκω αδικο,αναρωτιεμαι πως κοβουν τοσα παιδακια αυτην την συνηθεια,το βρισκω βαρβαρο...ποναω τοσο πολυ που θελω να του την ξαναδωσω....

Ιφι,οντως οσο πιο νωρις μαλλον κ καλυτερα τωρα αυτο πιστευω,παντως εισαι τυχερη που το περασατε τοσο ευκολα...

εν τω μεταξυ ρε κοριτσια σκεφτομαι οτι ισως φταει κ το οτι ειναι 10 μερες ατο σπιτι αρρωστουλης κ δεν παει ποθενα,ουτε σχολειο, ηγκρινια εχει αυξηθει...μηπως δεν νιωθει καλα κ για αυτο κανει ανυσηχο υπνο,τι ναπω..

Αυριο λεω να τον παω στον παιδικο ειναι κκαλυτερα ....

Πολλα φιλια κ καλη εβδομαδα να χετε..................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ :P ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΕΜΕΙΣ ΗΣΥΧΑ, ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΣΑΒ/ΚΟ, ΕΙΔΙΚΑ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΗΛΙΟΛΟΥΣΤΟΣ Ο ΚΑΙΡΟΣ, ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ, ΜΙΑ ΧΑΡΑ :D

ΔΩΡΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΨΙΜΟ ΤΗΣ ΠΙΠΙΛΑΣ? ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΙΓΟΥΡΗ, ΕΙΔΙΚΑ ΑΦΟΥ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΔΕΝ ΤΗ ΖΗΤΗΣΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!

ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΕΝΑΜΙΣΗ ΕΤΟΥΣ(ΠΙΠΙΛΑ ΤΗΣ ΕΙΧΑ ΔΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ), ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΙΠΙΛΑ, ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ;) ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ, ΤΙ ΝΑ ΠΩ :roll:

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΟΥΡΛΙΑΧΤΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ, ΚΑΙ ΜΑΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ, ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΔΗΛ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ, ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ(ΕΚΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΚΑΙ ΓΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ :cry: ) ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΓΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΙΛΟΥΣΑ ΗΡΕΜΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΗΡΕΜΗΣΕ. ΖΟΡΙ ΜΕΓΑΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ(ΔΕΝ ΤΗΣ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΚΟΨΕΙ ΤΟΤΕ), ΟΝΕΙΡΟ ΗΤΑΝ.

ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΝΤΩΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ, ΟΠΟΤΕ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ....ΙΣΩΣ ΗΤΑΝ ΟΝΕΙΡΟ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΙΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ, ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΠΑΛΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΕΙΣ, ΔΕΝ ΤΟΥ ΣΤΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟ, ΑΦΟΥ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΝ ΠΙΠΙΛΑ.

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλες πολλες καλημεεεερες.......!!!!

Ειδα φως και μπηκα..

Καλως τα κοριτσια μας!

Ιφιγενεια.. Η μπουμπου να δεις που θα παρει δρομο να περπατησει 9 μηνων.. :lol:

Θα στο κανει το σπιτι λιμπα..

Το κοριτσι μου! Τρωει κι' ολας..!! :D Αλλα κι ο μεγαλος..... Ιπποτης!! :lol: Της προσφερει και καφεδακι, να κανουν και λιγο κουτσομπολιο.. :lol::lol::lol:

Εχετε κρυο? Πως περναν οι μερες σας?

Στεφανια, τι κανεις εσυ γεμιστη μου?

Καμια "μαγικη συνταγη" για καλο υπνο βρηκες, να μου δωσεις καμια ιδεα κι΄εμενα?

Τα πραγματα ψιλοχειροτερα..

Εχει 2-3 βδομαδες που πιανουμε τις 1 καθε βραδυ... :oops:

Και το μεσημερι-απογευμα κοιμαται μια ωρα μονο (κατα τις 4:00-4:30 ειναι ηδη ξυπνια).. :?

Δωρουλα μου καλη.... Καλε μην αγχωνεσαι τοοοοσο πολυ με πραγματα που στην ουσια δεν ειναι και τοσο τραγικα.!

Ειναι και οι ορμονες τις εγκυμοσυνης που χορευουν "τσιφτετελι" :D , και σου ηρθαν ολα μαζι.

Ηρεμα! Δε θα χαθει κι ο κοσμος επειδη το παιδι εχει πιπιλα στο στομα.

Ουτε ετσι δε θα μπορεσει να γινει ανεξαρτητος..

Περναει δυσκολη φαση.. Ηταν αρρωστος, μπορει να πονουσε πολυ απο κατι, μπορει να εβλεπε ασχημα ονειρα.. Χιλια μπορει..

Ελα λιγο στη θεση του, και σκεψου να ξυπνουσες ενα πρωι με ολα αυτα και να σου αρπαζαν τον καφε σου, το κιν. σου, το αμαξι σου, ή τελος παντων κατι που ειχες πραγματικα αναγκη..

Να σε φωναζαν κι' απο πανω γιατι το ζητουσες!

Θα περασει ολο αυτο..

Θα βρειτε ξανα την ησυχια σας..

Ευχομαι τα πραγματα να ειναι τελειως διαφορετικα αυριο!

Να του δωσεις πολλα πολλα φιλια!! :D

Εγω ξυπνησα απ' τις 7:30..

Αμα σας πω...Θα γελατε...

Χθες βραδυ δαγκωσα τη γλωσσα μου.. Αλλα οχι λιγο οπως συμβαινει πολλες φορες.

Την εκοψα απο κατω εως πανω.. :shock:

Ετρεχε τοσο αιμα και μελανιασε που λεω θα παμε για ραμματα..

Τελικα πηρα μια γαζα με αλατονερο και την κουμανταρα..

Ελα μου οπως που μες στα ξημερωματα ο πονος εφτασε στον λαιμο και στο αυτι και ξυπνησα..

Ε! Μετα σηκωθηκα, εκανα καφε, εβαλα φασολαδα να βραζει, και τωρα καθομαι και δεν μπορω να ΦΑΩΩΩΩΩ! :evil::evil: Τραγικο!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Η Αναστ. ζωγραφιζει στο δωματιο.. και ετσι και με δει στο λαπτοπ την εβαψα..

Δε μ' αφηνει...!!! :P:P:P:P

Σας αφηνω κουκλαρες μου...!!!

Καλη εβδομαδα να εχουμε!

Φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΑΝΗ ΜΟΥ, ΒΡΕ ΣΥ ΠΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΤΕΤΟΙΟ ΔΑΓΚΩΜΑ , ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΤΡΩΓΕΣ ΜΕ ΤΟΣΟ ΠΑΘΟΣ?(ΕΓΩ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΠΑΤΑΩ :roll: ).

ΜΑΓΙΚΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ, ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΗ ΒΑΖΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ 23:30 ΑΝΤΕ 24:00 ΑΜΑ ΤΗ ΔΩ ΠΟΛΥ ΚΕΦΑΤΗ :lol::lol::lol:, ΜΕ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΑΖΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ Η ΠΟΝΗΡΗ ΜΑΝΑ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΟΛΠΟ: ΤΗΣ ΛΕΩ "Η ΜΑΜΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑ( :oops: ΜΗ ΓΕΛΑΤΕ ΚΥΡΙΕΣ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ, ΕΝΤΑΞΕΙ? ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΥΜΦΩΝΕΙ, ΚΑΙ ΑΜΑ ΠΑΛΙ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ ΤΗΣ ΛΕΩ "ΕΣΥ ΕΚΑΝΕΣ, Η ΜΑΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ?" ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΑΝΩ ΣΤΟ ΦΙΛΟΤΙΜΟ :lol::lol::lol: ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΜΕΣΩΣ, ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ, ΑΠΟ ΤΟ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΑΩ ΚΥΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΑΖΑΡΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΗΣΟΥΝΑ ΤΙ ΗΣΟΥΝΑ ΜΙΑ ΠΑΞΙΜΑΔΟΚΛΕΦΤΡΑ. ΜΙΛΑΜΕ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ :D

ΕΝ ΟΛΙΓΟΙΣ Η ΜΑΓΙΚΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΕ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΜΙΑ: ΓΙΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 17:00 ΑΦΟΥ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΩ ΠΙΑ ΖΟΡΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΜΗΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ 22:00, ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ ΘΕΛΕΙ. ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΒΑΣΙΚΑ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΓΙΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ!!!

Α, ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑ: ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΣ ΔΙΑΒΑΣΑ, ΑΑΑ, ΟΛΑ ΚΙ ΟΛΑ, Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ ΔΙΑΤΑΓΗ!(ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ :lol::lol::lol::lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στεφανια μου αληθειαααααααα???

Εφτασε ο καιρος της αυχενικης???

Με το καλοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλα αποτελεσματα ευχομαι, και να να δει ο γιατρος μια τσουτσουναρα ΝΑΑΑΑΑ!! :lol::lol::lol:

Αααα!! Ευχαριστω για την ενημερωση (υπνου της Αννουλας).. :D

Καμια βελτιωση και σε σας...

Τι να κανουμε...!! Υπομονη!!!!!!

Οσο για την Αναστ.. καλα διαβασες.. Ζηταει αδερφακι.. :oops::oops::oops:

Ε! Ειπαμε! Ολα κι ολα! Οχι και νομος οτι λεει το παιδι... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ποτε θα ξυπνησει και παλι το μητρικο μου ενστικτο..?? ΑΠΟΡΩ!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο σας βραδυ...Στεφανια να ειναι ολα τελεια στην αυχενικη,κ οπως ειπε η Φανη να δεις κ ενα τσουτσουνακι,ξερουμε πως το θελεις.... :);)

Φανη ναι ετσι εγινε με την πιπιλα την κοψαμε γιατι το ηθελε αυτος,απο ενα πεισμα,του πεταξα την παλια γιατι την ειχε κοψει ασχημα,κ αυτος επειδη δεν εβρισκε εκεινη δεν ηθελε καμια.... :x κ εγω ελεγα εδω ειναι η καινουργια αν θες παρτην... :|

Δωρα ναι αυτα περασαμε,κ οσο περναει ο καιρος γινεται πιο απαιτητικος,σημερα πηρε τον πατερα του για βολτα,αφου τσιριζε σαν τρελο κ μας τραβουσε μια τον εναν,κ μια τον αλλο με το μπουφαν στα χερια,εχει τωρα λιγες μερες μονο που δεν κοιμαται με το μπουφαν.... :roll: κ για τον υπνο που λετε αν δε θελει αυτος μπορει απο τις 9μιση ας πουμε μεχρι 11μιση να μπει κ 5 φορες κ αλλες τοσες να τον βγαλουμε,γιατι διαφορετικα κανει σαλτα κ φοβομαστε μη σπασει κανα χερι η ποδι.... :o

Ιφι μου απ'οτι διαβασα αλλη εξελιξη η μικρη σε σχεση με το μεγαλο σου......εγω νομιζω πως εχουμε κ καποια πειρα κ τολμαμε καποια πραγματα σε σχεση με τα πρωτα....εγω για παραδειγμα τον μεγαλο επρεπε να τον κανω μπανιο μαζι με τον αντρα μου,μονη φοβομουν,ενω τωρα μια χαρα τα καταφερνω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλσπερα κοριτσια.....

καλυτερα τα πραγματα σημερα ηταν καλα κ πηγε παλι παιδικο μετα απο αρκετες μερες,κοιμηθηκε στις 9 και μεχρι τωρα ολα καλα,την πιπιλα δεν χρειαστηκε να την ξαναδωσω ακομη...

Φανουλα, οντως οι ορμονες χορευουν τσιφτετελι αλλα κ συ πολυ σωστα το εθεσες το θεμα με τον καφε κ ατα τσιγαρα..ετσι το βλεπω κ γω γι αυτο με κυνηγουν οι ατιμες οι τυψεις......τωρα ομως ειμαι καλυτερα....

παρεπιπτοντως...τι ηταν κ αυτο που επαθες καλε;;περαστικα ευχομαι...

Στεφανια,με το καλο η αυχενικη ευχομαι, εγω εχω στις 10/2....

Κατερινακι, κ σας πολλα νουμερα σας κανει ε; ποση υπομονη χρειαζεται να χουμε...καθε ηλικια νομιζω μας κρυβει πολλεεεεες επληξεις!!!!

σας καληνυχτω κουκλες φιλιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τοκ-τοκ!!!Να μπω :P ??

Τι κανετε γλυκα μου κοριτσακια μου??Χαθηκα παλι :oops: !!!

Η αληθεια ειναι οτι αυτο τον καιρο δε με βλεπει το σπιτι κ πολυ...θελω να μπω να σας διαβασω με ησυχια να γραψω κ οχι να μπω μονο για ενα γεια αλλα ποτε δε προλαβαινω!

Τι μου κανετε?Ταλαιπωρειστε οι περισσοτερες διαβασα...μια απο τα ιδια...μεταμορφωθηκε το παιδι μου απο τις γιορτες κ μετα...πολυ γκρινια κ πεισμα...

Πραγματικα καταληγω στο οτι ειναι η ηλικια..δε ξερω νομιζω οτι απο τα 2 μεχρι τα 3-4 ειναι μεταβατικο το σταδιο...απο βρεφακια βαδιζουν σε νηπια..δε ξερω αν λεω τα λεω σωστα αλλα ετσι νομιζω!Υπομονη μανουλες!!!

Εμας συνεχιζεται η αλλαγη στον υπνο,θα σκαρφιστει ενα σωρο δικαιολογιες για να με βαλει στο δωματιο κ να βγει εξω!!ΑΥτο το ''Ενα φιλακι μπαμπα!!" εχει γινει καραμελα...εκνευριζομαι γιατι δεν ακουει πια,παλια οταν της ελεγες πχ ενα φιλακι κ μετα τελος ή ενα κομματακι σοκολατα κ μετα πάπαλα ή θα δουμε ενα καρτουν ακομα κ μετα τελος κτλ κτλ...το τηρουσε ΠΑΝΤΑ!!Τωρα με γραφει στα παμπερς της X(X(X(X( !!!Μπορει να το πουμε κ 50 φορες το βραδυ το ενα φιλακι κ τελος...με δουλευει κανονικα!

Εεεεε χθες ημουν απφασισμενη οτι δε θα υοκυψω!Πάπαλα :lol::lol: !!!

Ειπα κ στον αντρα μου οτι θα της ξηγηθουμε απο πριν το γαλα...με το που τελειωσει το γαλα θα κανουμε φιλακια κ ΤΕΛΟΣ,με το που παει στο κρεβατι τερμα τα φιλακια κ οοοοολα τα υπολοιπα κ δε θα ξαναμπουμε μεσα!Συμφωνησε και η μικρη...μετα απο λιγο αρχισε... "Mαααααμα!!!Μπααααμπα!!!!Φιλααααακι!!!!"!!!Ετοιμος να μπει ο αλλος,ΜΗΝ πας του λεω,μη μιλησεις!!!!Τη χρονομετρουσα...9 λεπτα κρατησαν οι φωνες της κ τα ψευτοκλαμματα..μετα ξεραθηκε!!!Να δουμε σημερα....

Με το γιογιο τωρα...ουτε που να το δει παλι...... :?

Την πιπιλα...ουτε για αστειο να την κοψουμε...θα παθει ντελιριο ειμαι σιγουρη!!Μαξιλαρι κ πιπιλα τρελλη εξαρτηση στη νυστα ...

Εχουμε δροοοοοοοοοοοοομο μπροστα μας :roll::roll:

Αχ σας ζαλισα ακομα μια φορα!!!

Σας ψιλοδιαβασα...

Στεφανια μου καλη επιτυχια με την αυχενικη!!!Ολα να ειναι ΤΕΛΕΙΑ :):):) !!!

Φανουλι πως την τσακισες ρε ετσι τη γλωσσα :? ???Πραγματικα τι ετρωγες τοσο λαιμαργα :shock::lol: ??Πως εισαι τωρα?

Δωρουλα μου πως ειναι ο μικρος??Υπομονη βρε κορτσακι μου...το πισωγυρισμα στην πιπιλα ισως να μην ειναι τοσο τρομερο..λιγος καιρος μεσολαβησε απο οταν την κοψατε κ η φαση αυτη ηταν περιεργη κ την ειχε αναγκη!Μη τρελλαινεσαι οτι ειναι τραγικο!Συμφωνω με τη Φανη οτι το παιδι πρεπει να ειναι ετοιμο...η δικια μου θα παει σχολειο με την πανα :lol::lol::lol: !!!Οχι ενταξει,απλα τη βλεπω παντελως ανετοιμη κ καθολου συνεργασιμη σε αυτα τα θεματα κ νομιζω πως αν τη ζορισω θα το παρει στραβα κ θα ειναι χειροτερα...

Ετσι κ η πιπιλα...εισαι κ ευαισθητη κ κουρασμενη κ σε ενταση αυτο τον καιρο ισως...απολυτα δικαιλογημενη ;) !!Δες τα ολα πιο χαλααααρα!!!Δεν εγινε κ τιποτα ;)

Κατερινακι μου μπρβο στον Παναγιωτακο!!Μονος του το αποφασισε!!Τι καλυτερο?!Τοτε ηταν ετοιμος ;)

Απο πεισμα κ επιμονη αλλο τιποτα...τι να πρωτο θυμηθω δε ξερω...αν δε τη κανει ο μπαμπας της 500 φορες βολτα πανω στο σβερκο του χοροπηδωντας δε σταματαν οι φωνες της κ τα κλαμματα της...αν δε παιζει scooby doo η τλεοραση οποτε ειναι ανοιχτη χαλαει ο κοσμος...επεσε το μαξιλαρι της στο δρομο κ το εβαλα πλυντηριο κ εγινε το σωσε γιατι δεν εννοουσε να καταλαβει οτι δε μπορει να κοιμηθει με το θεοβρωμικο συγκικριμενο μαξιλαρι ενω εχει αλλα 3!!! πεντακαθαρα X(X(

Ααααχ :crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα ομορφες!!

Δωρα μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑ για χθες κοριτσαρα μου!

Να τα εκατοστησεις!

Να εισαι γερη και παντα ευτυχισμενη!!!

Τα 21 ειπαμε εκλεισες?? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τι κανει ο μικρος?

Ελπιζω να ειναι-εισαι καλυτερα!

Σας στελνουμε την αγαπη μας και τα φιλια μας!! :D:D

Εγω τωρα ξεμπερδεψα με τις παρεες και τους καφεδες.. :P

Κεντρο διερχομενων το σπιτακι μας.. :lol::lol:

Ευτυχως το κοριτσι μου ειναι πολυ καλο αυτες τις μερες, με βοηθαει.. :P γιατι δε γκρινιαζει.. :D

Οταν την πιανει η κακια η μιρλα, εχω νευρα τεντωμενα ολη μερα.. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Καλε που ειναι οι υπολοιπες??

Στεεεεεεεελλα??

Ζαιραααα???

Καρολ??????

Εχουν χαθει ολες... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!

Τι κανετε;;

σας διαβαζω ενημερωτηκα...

Στελιτσα εμας ο Χριστοφορος εδω και καιρο κοιμαται μονος..

κανουμε το μπανακι μας και ολο το προσεντουρ κανονικα..παμε κραβατι, πινουμε γαλα, λεμε ενα παραμυθι..και με το που σταθεροποιειτε η αναπνοη του...του λεω η μαμα παει στο γιογιο εσυ κανε νανι τωρα, του δινω φιλακια και χαδακι ακαι δεν ακουγιετε κιχ..σε 5 λεπτα ροχαλιζει.

Αναλογα το τι πιανει σε καθε παιδι ειναι παντα βεβεια

Φανουλα ματσ μουτσ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα ομορφες!!

Καλε που ειναι οι υπολοιπες??

Στεεεεεεεελλα??

Εχουν χαθει ολες... :(:(:(

Ω ρε Φανηηηη :shock::shock::shock: !!!!Χελόου!!!!!Απο κατω σου ειμαι :lol::lol::lol: !!!Δε με διαβασες την πονεμενη μανα :-w:lol: ??!!!

Χρυσουλινι μου καλημερα!!!Καλε ενα αγγελουδι ειχα στον υπνο,θυμαστε?Απο 50 ημερων κοιμαται μονη της,αμεσως,αδιαμαρτυρητα κ με τις ωρες....το τελευταιο διαστημα εχει αναδρομο Ερμη δεν εξηγειται :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλα............ :lol::lol::lol::lol::lol:

Πως να σε διαβασω μαρη που εκανες υποβολη ενα λεπτο ακριβως πριν απο μενα?? :lol:

Μη μιλατε για τρέλα....Οχι μη μιλατε....... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ειναι η ηλικια.. Πρεπει να το "φαμε" και να το "χωνεψουμε"... :D:D

Χρυσακι μου.. Μαλλον ο Φοφος ειναι η "εξαιρεση" στον κανονα υπνου των καλοκαιρινων παιδιων του '09......!! :lol:

Την Αναστ. δε την πιανει τιποτα... :roll::roll::roll:

Αμα δε νυσταξει ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!

Δεν νανουριζεται.. δε την πιανουν γαλατα, παραμυθια, χαμηλα φωτα, χαδια, ΤΙΠΟΤΑ!

Σημερα με αποτελειωσε... :(

Το πρωι βγηκαμε σουπερ μαρκετ, και εβρεχε..

Γυριζει και μου λεει..

"Μαμα, αφου βλεχει.. ο Χλιστουλης να μας κατεβασει την γιαγια Δ.. Την μαμα της γιαγιακουλιτσας μου".. :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Το μυαλο της ειναι ακομα εκει..

Κι΄οταν την χασαμε ηταν 22 μηνων..

Ποοοσο αγαπιοντουσαν.. Ποσο....... :cry::cry::cry:

Ουφ! Αντε! Σταματαω...........

Καλο μεσημερι σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

του λεω η μαμα παει στο γιογιο εσυ κανε νανι τωρα,
:lol::lol::lol::lol:

KOITA ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΠΟΝΗΡΩ ΜΑΜΑ ΣΑΝ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΗΝ ΠΙΑΝΕΙ ΚΟΨΙΜΟ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΤΟ ΒΛΑΣΤΑΡΙ ΤΗΣ!!!!! ΑΝΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ, ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΓΓΥΗΜΕΝΟ :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω αμα της πω παω στο γιογιο...

Θα μου πει..

"θα ερθω κι εγω μαζι σου"

Κι΄αν βρω κι αλλες δικαιολογιες του τυπου..

"η μαμα θελει μονη της", "εσυ περιμενε εδω να με τρομαξεις μολις ερθω" κτλ κτλ κτλ..

Θα βρει να απαντησει.. "να σου κανω παλεουλα μανουλιτσα μου", ή "θα σε βλεπω μονο" κτλ κτλ..

Δε βγαζει κανεις ακρη με το βλασταρι μου.. :lol::lol::lol::lol::lol:

Πριν κανα μηνα την αφησα μεσημερι στη μαμα μου να κοιμηθει, και μου την εφερε πακετο..

Μα "τι παιδι ειναι αυτο να μη κοιμαται" μου λεει... :shock::shock::shock::shock:

"Εσεις κοιμοσασταν κατευθειαν"!!

Ε! Ειπαμε το παιδακι μου ειναι απο αλλο ανεκδοτο........ :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααααααααααααααα

τι κανετε?εμείς άρρωστοι ακόμα...εμετοί - διάρροιες πυρετούς κλπ κλπ. :ymsick::ymsick::ymsick: ...1μηνα πάει αυτη η δουλεια....μόλις γιναμε καλά από ωτίτιδες λαρυγγιτιδες και ότι άλλο σε - ιτιδα είχαμε, την 1η μέρα που βγηκαμε βόλτα τσουπ ξανα κάτω...το Σαββατο ξερνούσαν και υτα δυο ταυτόχρονα δραματική μέρα..... αχχχχχχχχχχχ τα νεύρα μου./...

Δωρούλα τι στενοχωριέσαι βρε κουτό?/??? :D:D:D:D:D

περνάει φ'αση το παιδάκι....θα του περάσει....μεταξύ μας νομίζω λάθο που του την ξαναεδωσες....γο

ψαξε λίγο στο νετ για διαταρραχες ύπνου στα παιδάκια έχουβν νυχτερινους τρόμους και εφιάλτες, αυτό νομίζω φτάιει,και μην το πισωγυρίζεις....είναιο νομίζω χειρότερο...εγώ του την έκοψα σε δυο φορές...το πρώτο βράδυ έκλαιγε και πετάχτηκε ο άντρας μου και μου πε να του τη δώσω....και μου χάλασε τη δουλειά.... :evil::evil::evil::evil: μια μέρα που έλειπε στη δουλειά δεν τοπυ την έδωσα...αυτό ήξταν δεν ξαναπήρε

και μιας και κουβεντι'αζουμε για υπνο να σας πω και γω το δικο μου πρόβλημα...εγώ κοιμάμαι με τα παιδιά :oops::oops::oops::oops: ...σπάνια θα πάω στο κρεβάτι μου...ότνα ξαναέμεινα έγκυος άρχισα να κοιμάμαι με το μεγάλο μου γιο γιατί ξυπνούσε συνεχεια μες στη νυχτα και ργω δεν μοπρούσα να ξυπνάω συνεχεια, δούλευα κιόλας...όταν κοιμόμουνα μαζί του δεν ξαναξυπνησε ποτε νύχτα ...πίστευα ότι ήταν μια προσωρινη λύση και τώρα τρέχω και δε φτανω...όταν γεννήηθηεκε ο μικρός δε γυρισα στο κρεβατι μου γιατί έπρεπε να κοιμαμαι δίπλα στο μωρό και τώρα φυσικά δεν κόβεται με τποτα...ένα βράδυ πήγα στο κρεβάτι μου και ο Στρατης ξύονησε και με έψαχνε μες στο σπίτι κλαίγποντας σπαραχτικά....εχω πάθει και εγω άγχος αποχωρισμού...

να πάει μόνος του να κοιμηθεί?????????????μεγάλο αστείο για μας...

τα ίδια μου κ'ανει και το μωρο τώρα.....ως 4μηνών το τάιζα και το έβαζα στην κούνια και τσουπ νανι...και εκεί που είπα ότι τουλάχιστον θα είναι καλός ατυτός στον ύπνο, ξεκινάει η παλλινδρόμηση που είχε, όπου στην κατακλιση υποφέρουν..αναγκαστικά αγκαλιά και κούνημα...και έτσι το πρόβλημα έγινε διπλό και τώρα δε ξέρω τι να κάνω...

έχω κουραστεί πολύ τελευταία...θες οι αρρωστιες, η κλεισουρα , οι δουλειές μου που είναι μονίμως πίσω, πολύ πίσω...προχτες έφερα καθαρίστρια, αν και είμαι τελείως κατα αλλά δεν άντεξα άλλο...πολύ βρωμα..νιώθω λίγο εξαντλημένη σωματικά και ψυχολογικά...

τώρα από νέα...πιο ευχάριστα

ο Στρατάκος μου έχει κάνει τεράστιοες προοδους....ξέρουνε όλη την ΑΒ απέξω, καμιά 20αρια τραγουδάκια....και τα jinle bells...με εντυπωσιάζει...μου είπαν στο εργαστηράκι που πάει ότι είναι ρουφηχτρας αλλά οι τρέλες, τρέλες....προχτες του βγάλαμε με τον άντρα μου τυρί από τη μύτη...ήθελε να φάει από τη μυτη.... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: τον κάναμε με τιον πατερά του ,αλλά δεν καταλαβαίνει Χριστό...όταν τον ρωτάς τώρα από πού τρώμε σου απαντάει "από τη μύτη" η σουίτα μου παρακαλώ είναι έτοιμη στο τρελ΄δικο ??????????????????

ο μικρός κάνει τα πρώτα του βηματα..καλε περπατάμε!!!!!!!!!!!!!!!!

σας φιλω γλυκα...και υπομονη μανούλες.....

Στελλιτσα δεν έχω ξεχαστεί....να γίνουμε καλά πρώτα..... :x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...