Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδάκια Μαϊου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009+τα αδερφάκια τους Νο8!


Recommended Posts

κορίτσια συγγνώμη για την επεμβαση αλλα είδα φως και μπήκα :lol:

Στέλλαααααααααααα που είσαι μαρηηηηηηηηηηη????

Σα τα χιονια :lol::lol::lol: !!!!!!Που εισαι εσυ???????????????Τι να σε πρωτορωτησω?!!!!!!Σου στελνω μνμ :-*:-*:-*

Καλημερα!!!!!!!!!!!!!!

Τι βροχη ασταματητη ειναι αυτη,τα νευρα μου πια ολη την ωρα τσιρ,τσιρ......!!!!!!

Εγω κρυο ηθελα,να βαλουμε κανα πουλοβερ επιτελους,οχι τοση βροχη!Μουλιασαμε!!

Και δε μπορω να κανω κ τα ψωνια μου ησυχα...πηγα Τζαμπο κ ζαλιστηκα :crazy: !!!

Πηρα τα παιχνιδια για ολα τα παιδια κ Χριστουγεννιατικα δωρακια για τους μεγαλους....προσωπικα δωρα θα παρω μονο στις μαμαδες,τον κουνιαδο κ τον πεθερο που εχουν ονομαστικη εορτη κ την κουμπαρα μου που γιορταζε!Αμα περισσεψει τιποτα θα παρω κ του αγοριου μου κατιτις :lol: !

Μεχρι περσυ επαιρνα σε ολους προσωπικα κ καλα δωρα αλλα δε γινεται τωρα :roll: ...

Με τα παιχνιδια μονο κ ξεπαραδιαστηκα!!Ειχε κ τοσο κοσμο,ζαλιστηκα!!!

Σες μου να σας βρει περδικια ο ΩΡΛ :D !!!

Αχ κ εγω μονο γαλλικο κανω !Θελω πολυ να τα βαψω μια φορα κοκκινα ή μπορντο αλλα ποτε δε το κανω :roll: !

Παντως τωρα που ειναι κ οι γιορτε θα ειναι σουπερ,μεσα στο κλιμα!Μεγια!Και ανεβα!!Smile :)

Ιφ ηρωιδα,Φανουλι,Δωρα,Ζαιρα,Στεφανια,Κατερινακι κ οι υπολοιπες... τα φιλια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γειά σας..

1. το πρωι μου πεσε το μωρό από το κρεβάτι και χτύπησε στο πίσω μέρος του κεφαλιού.... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: του κοβόταν η ανάσα από το κλάμα...και ο κακομοίρης φοβήθηκε τόσο που είχε γαντζωθεί πάνω μου για αρκετηη ωρα θλιμμένος.....και φταίω εγωωωωωωωωωωωωωω λες και δεν έχω ξαναμεγαλώσει παιδί......τι ηλίθια....

2. είμαι άυπνη με ύπνο μόνο κανά 10λεπτο, ως τις δύο είχα το μωρό που έκανε αυτό το πνίξιμο από την παλλινδρομηση και κατα τις δύο εμφανίστηκε ο μεγάλος με ένα γαϊδουροβηχα ως τις 6....εγώ τον σκέπαζα αυτός νευρίαζε και ξεσκεπαζόταν :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

2-6 γινοταν αυτό

στις 6 ξύπνησε το μωρό να φάει...

και έτσι όμορφα κύλησε το βράδυ...

πήγαμε παιδίατρο το Στρατηη.....--> λίγηη ωτίτιδα,λαρυγγίτιδα, και πυωδεις αμυγδαλές.....αντιβίωση και διάφορα άλλα....

επίσης το βράδυ πρέπει να ξανακάτσω άυπνη να τσεκάρω το μωρό και να το ξυπνάω ανα τακτα διαστήματα για υπνηλία....ως τωρα είναι πολύ ζωηρός....

τα νεύρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας νασας πουμε τα καλαντα; :)

τριγωνα,καλαντα,

μες τη γειτονεια,

ηρθαν τα χριστουγεννα ,

κ η πρωτοχρονια.....

αυτα ειχα σε κατι πιο ευκολο κοριτσια.... ;) απο τις 6,μιση ορθια,μεχρι να ταισω τη μικρη ορθιος κ ο Παναγιωτης....εδω σ'εμας δε βλεπω πολυ κινηση σε σχεση μ αλλες χρονιες που τετοια ωρα περνουσαν τα περισσοτερα παιδακια,μια παρεα μονο ως τωρα...ισως να φταιει ο καιρος ,ισως ν'ακουνε που λενε οι γονεις δεν εχει ο κοσμος τι να πω... :|

Χρυσα γιατι κοριτσι μου δεν τα χεις καλα με τις γιορτες;θα μου πεις για εμας της γυναικες ειναι μια κουραση,να καθαρισουμε το σπιτι,ολη μερα να ειμαστε στην κουζινα να μαγειρευουμε,κ στη φαση που ειμαστε τωρα με 2 παιδια να ψαχνουμε κρεβατι να ξαπλωσουμε για λιγο..... ;) για τα νυχια που εγραψες,οταν ημουν πιτσιρικα τα εβαφα οτι χρωματα θες,κοκκινα, μοβ, μεχρι κ πορτοκαλι....τωρα ενα απο σκληριντικο οποτε θημηθω κ παλι ευχαριστημενη ειμαι.... :)

Ζαιρα αμαν βρε κοπελα μου,καθε μερα κ μια περιπετεια......περαστικα κ για το Στρατη :)

Στελλα εσυ προλαβες πηγες κ για δωρακια εγω τιποτε μαλον απο εβδομαδα αν βγω γιατι περα απο το νοσοκομειο για τα ραμματα δεν πηγα πουθενα,θα πεταχτω να παρω κατι στην ανιψουλα μου που γιορταζει την προτωχρονια..... :)

οι υπολοιπες που ειστε; σας ευχομαι να εχετε τα καλυτερα χριστουγεννα με τις οικογενειες σας,υγεια πανω απ'ολα κ καθε επιθυμια σας να πραγματοποιηθει..μακια πολλα :x:x(*)(*)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστούγεννα, Πρωτούγεννα, πρώτη γιορτή του χρόνου

για βγάτε, διέτε, μάθετε πως ο Χριστός γεννάται.

Γεννάται κι ανατρέφεται με μέλι και με γάλα,

το μέλι τρών' οι άρχοντες, το γάλα οι αφεντάδες

κ το μελισσοβότανο να νίβονται οι κυράδες.

Κυρά ψηλή, κυρά λιγνή, κυρά γαϊτανοφρύδα,

κυρά μ' όταν στολίζεσαι να πας στην εκκλησιά σου

βάζεις τον ήλιο πρόσωπο και το φεγγάρι αγκάλη

και τον καθάριο αυγερινό τον βάζεις δαχτυλίδι.

Εμείς εδώ δεν ήρθαμε να φάμε και να πιούμε,

παρά σας αγαπούσαμε κι ήρθαμε να σας δούμε.

Δώστε μας και τον κόκορα,δώστε μας και την κότα,

δώστε μας και πέντ' έξι αυγά να πάμε σ' άλλη πόρτα.

Xρονια πολλααααααααααααααααααααααα....... Σε ολες!!!

Υγεια, υγεια, υγεια.. ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ!

Σας φιλω ολες και σας ευχομαι καλες γιορτες!

Σημερα επιτελους βγηκα να παρω δωρο για το κοριτσι μου.

Ενα τε-λει-ο καστρο της little people και 3 κουτακια επιπλεον με διαφορες φιγουρες!

Θα τα φερει αυριο ο Χριστουλης.. :D:D:D:D:D:D:D

Για πρωτοχρονια, της πηραμε αμαξι με barbie..!

Σας αφηνω να μαζεψω κουζινα.. μπαχαλο σας λεω!

Φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ, ΥΓΕΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΗ ΠΟΛΛΗ ΑΓΑΠΗ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΜΑΣ!!!!! :x:x:x:x:x

ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ!

ΑΧ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ, ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ?

ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΕΛΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera και χρονια πολλα καλες γιορτες να εχουμε κοριτσια με υγεια και να χαιρομαστε τις οικογενειες μας και με το καλο τα κοριτσια...

τι μου κανετε?εγω μετα απο ενα πολυ κουραστικο 2μερο σημερα καθομαι προχθες ολη μερα μαγειρευα και συμαζευα και χθες 2 φορες εκανα τραπεζι και επλενα χθες επλενα μεχρι τις 2 το βραδυ αχ δυσκολα με 2 παιδια τι εκανα χθες?γεμιστη γαλοπουλα.κερας χοιρινο αλα κρεμ τηανιτα συκωτακια λουκανικα κεφτεδακια σλατες πατατουλες κα...θα εχω μερες να τρωμε αλλο εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Ιφιγενεια.. εσυ "εφαγες" κουραση με τα μαγειρεματα.. εγω παλι.. δεν εκανα "ΠΑΤ"...!!

Χθες φαγαμε στη μαμα μου, σημερα στην πεθερα μου..

Τεταρτη θα παμε Σερρες στη Σοφια.. και ετσι ολη η εβδομαδα θα περασει χαλαραααα... :D

Η μικρη τρελαθηκε με τα δωρα...

Ανοιγε τα χαρτια και ο ενθουσιασμος της ηταν τετοιος που με εκανε να κλαιω...

Πολυ με συγκινησε το σκατουλι μου... :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Για εξω δε το συζητω.. Περασαμε τις περισσοτερες ωρες της ημερας στο κρεβατι 3αδα.. :D:lol:

Ωραια ηταν.. Καναμε κατι υπνους.. Αλλο πραμα... :D:D:D:D:D

Φιλια πολλα σε ολες!!!

A! Σημερα 1-3 το μεσημερι βαλτε ΝΕΤ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοπελες μου; χρονια πολλα σε ολες σας...... :) αχ μια γλυκια κουραση που εχουν οι γιορτες..κ εγω χθες μαγειρευα ηρθαν η μανα μου,με τον πατερα μου σ εμας κ εφτιαξα απλα πραγματα,χοιρινο εξοχικο,στη σακουλα,κ μπριζολες με πατατουλες,σαλατες κ τα σχετικα.... [smilie=tongue8.gif] ο μικρος δεν ξεκολουσεω απο τον παπου του,κ ειχαμε δραματα οταν εφυγαν.... :(

σημερα παλι ορθια απο τις 6μιση ας ειναι καλα ο μεγαλος μου σημερα που ηταν να κοιμηθουμε κ εγω λιγο παραπανω.....νατος ορθιος νωρις, νωρις, η νυχτα μου πηγε ως εξης 1μιση,4μιση,6 μιση.....μετα εφτιαξα κ λαχανοντολμαδες που τους ειχα πεθυμησει,κ κατα τις 1 το μεσημερι ανελαβε ο αντρας την πριγγιπεσα μου,κ κοιμηθηκα για λιγο....... :yawn: το παμε εναλαξ μια ο ενας μια ο αλλος.....δυσκολα αν δεν εχεις βοηθεια κοριτσια...... :|

Φανη τωρα ειδα για την εκπομπη,κ μαλον την εχασα....... ;)

σας αφηνω μακια πολλα σε ολες σας :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kaλημερα ομορφες :D !!!!!!!!!Και Χρονια Πολλα!!!!Αν κ καθυστερημενα...

Υγεια,υγεια κ ευτυχια!!!!!

Τι μου κανετε??Πως τα περασατε??

Εμεις πολυ ομομρφα!Αν κ δεν εκανα τιποτα εγω αιθανομαι πολυ πτωμα!Ολη μερα λειπουμε!!

Η μικρη ξεσαλωσε στο παιχνιδι με τα ξαδερφια!!Ολο γελαγε το κοριτσακι μου!!!Ξυπνια ολη μερα η καημενουλα κ το βραδυ επεφτε ξερη,11 το πρωι ξυπναει 2 μερες τωρα :D !!!

Γεμισαμε παιχνιδια κ εμεις,χαμος :lol: !!!Απ'ολα μεχρι στιγμης εχει ενθουσιαστει με ενα αλογακι(little-tikes) που ανεβαινει κ κουνιεται κ μια σκηνη που χωνεται μεσα ολη την ωρα,της τα φερε ο μπαμπας μου!

Σημερα ειπα να παρω ρεπο απο ολα κ να τεμπελιασω κ απο αυριο να ξεκινησω παλι...θελω να παω για τα τελευταια δωρα αυριο,την Πεμπτη να παω να δω τη γιαγιακα μου κ τη μαμα της φιλης μου που εφυγε...κ την Παρασκευη ειπαμε να παμε με τον αδερφο μου που εχει αδεια,τη μαμα κ τα πιτσιρικια βολτα σε τιποτα Χριστουγεννιατικες εκδηλωσεις!

Ελπιζω να εχει καλο καιρο οπως σημερα,μην ειμαι ατυχη!

Για το Σ/Κ δεν εχω ιδεα ακομα...

Φανουλι ουτε εγω ειδα την εκπομπη,δε το ηξερα αλλα κ να το ηξερα δε θα μπορουσα!Αμα το βαλει επαναληψη κ ξερεις πες μας!!

Κατερινακι κ Ιφ χαρας το κουραγιο σας τοσα μαγειρεματα με 2 ζουζουνια!!!

Ζαιρακι μου πωε ειστε????Ολα καλα κ ηρεμα ευχομαι!!!

Στεφανια,Δωρουλα,Χρυσα κ οι υπολοιπες φιλια πολλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας!!!!

Χρονια πολλα σε οσους και οσε ςγιορταζουν!!!

Στεφανια μου με υγεια και με το καλο το δευτερο νινακι!!!

Με υγεια σε ολε ςτις μανουλες και τα παιδιακια...

Τι κανετε;;;

εμεις περασαμε απεριγραπτα Χριστουγεννα...

Ογω απο την παρασκευη ημουν με γαστρεντεριτιδα, τον Χριστοφορος τον δαγκωσε σκυλακι χτες...φανταστηκα!!!

Την αγαπη μου σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ...ΥΓΕΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ Κ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ!!!!!!!!!!

χαθηκα λιγακι αλλα το δικαιλογουν οι μερες....βολτες τραπεζωματα υποχρεωσεις κ τα σχετικα...

ΤΗΝ περαασμενη τεταρτη οπως σας ειχα γραψει ειχα ραντεβου,τελικα ολα ειναι καλα ακουσαμε την καρδουλα κ τωρα ειμαι στην 7η εβδομαδα.Ειχα κατι προβληματακια με το στομαχι μου,οχι αναγουλες αλλα φουσκωματα κ ενοχλησεις τωρα ειμαι καλυτερα αλλα οχι τελιως.Εχω μεγαλο προβλημα με τις μυρωδιες αλλα τωρα μπορω να φαω.

Χρονια πολλα στην Χρυσα την Στεφανια κ Φανουλα να χαιρεσαι την μικρη σου...

Ζαιρα, πολλα ππεραστικα μεγαλη τρομαρα δεν το συζητω....

ΠΑω για ξεκουραση κοριτσια πολλα φιλια........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι μου κανετε?σες μου και ντινα αμαν τι παθατε ευτυχως ειναι καλα αυτο εχει σημασια..εμεις καλα ησυχα εχω τα μικρα καπως ο μεγαλος μονο βηχα κ η μικρη με καταρροη κ εγω κ ο αντρας μου με καταρροη νορμαλ αμαν χθες το βραδυ η γκρινια πηγε συννεφο και φυικα μην ξεχνιομαστε το ξενυχτι παει κ ερχεται...σας αφηνω γιατι εχω δουλειες και πρεπει να μασω κ ακανα ρουχο -βαλιτσες κ βαριεμαιιιιιιιιιιιιιιιι.....

δωρα ωραια ευχαριστα νεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ :x

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟ ΔΙΑΛΛΕΙΜΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ :lol: ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΠΑΛΙ ΑΔΕΙΑ.

ΔΩΡΑ ΜΟΥ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

ΧΡΥΣΑ ΜΟΥ ΓΙΟΡΤΑΖΕΣ ΚΑΛΕ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ, ΣΕ ΞΕΧΑΣΑ, ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ, ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΣΟΥ ;)

ΙΦΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΑΓΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα και απο εμενα!

τα διαβασα τα νεα σας!χαθηκα λογω διακοπης συνδεσης στη δουλεια-θα μπαινω οποτε μπορω απο το σπιτι

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπεεεεραα!!!

Δεν ειχα λαπτοπ.. ηταν στον τεχνικο.. :evil::evil:

Το εκανε φορματ τελικα..

Πεταμε λεφτα αυτες στις μερες σε μπουρδες, αλλα τελος παντων.. :evil:

Σας εχασα...

Παω να σας διαβασω... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέεεεεεεεεραααααααααααα!!!!!!!!!!!!!

Χρόνια πολλά στις εορτάζουσες αλλά και στα υπόλοιπα κορίτσια!!!!!!

Τι μου κάνετε παλιοπαρεάκι?

Είμαι αχαρακτήριστη...το ξέρω......

Αλλά πολύ τρέξιμο τους 2 τελευταίους μήνες βρε κορίτσια.....

Από πού ν αρχίσω....

Όλο το Νοέμβρη είχαμε τις προετοιμασίες για τη χριστουγεννιάτικη γιορτή στον παιδικό....

Όσες με έχετε φίλη στο φβ είδατε φωτογραφίες και καταλαβαίνετε τι εννοώ...

Εμείς και το Μπρόντγουει σε σκηνικά.....

Μετά είχαμε κάτι ψιλοτρεξίματα με το Γιώργο...Αφήστε κορίτσια...

Ψάχνοντας για το πρόβλημα που έχει με τη δυσκοιλιότητα,ανακαλύψαμε ότι έχει υποθυρεοειδισμό!!!!!!!

:(:(:(:(:(:(:(:(

Ημουν πολύ χάλια,μέχρι που πήγαμε στην Αθήνα,σε παιδοενδοκρινολόγο (στη Μαγιάκου)

η οποία είναι αστέρι η γυναίκα και μου είπε οτι είναι μία light μορφή η οποία δε θα επηρεάσει (όπως δεν έχει επηρεάσει μέχρι τώρα) την ανάπτυξη του παιδιού...

Παίρνουμε το Τ4 των 25 και συνεχίζουμε ανάλογα με τις αναλύσεις που θα κάνουμε κάθε 2μηνο.....

Κάθε 6μηνο θ ανεβαίνουμε Αθήνα να τον παρακολουθεί και...βλέπουμε.....

Αυτό που μ ενοχλεί περισσότερο είναι που πρέπει να κάνουμε τόσο συχνά αναλύσεις....Το μωρό μου....Την πρώτη φορά ήταν κύριος...ούτε κιχ δεν ακούστηκε.....Μετά όμως που κατάλαβε οτι θα τον τρυπάνε συχνά,χαλούσε τον κόσμο....

Την τελευταία μάλιστα φορά,τον πήγε ο άντρας μου μόνος του και μου είπε οτι για να τον τρυπήσει ο μικροβιολόγος τον κρατούσαν 4 άτομα........ :(:(:(:(:(

Πολύ συγχύστηκα........

Τώρα ευτυχώς είναι όλα under control και περνάμε ήσυχα τις γιορτές μας....

Ο Γιώργος έχει αλλάξει πάρα πολύ και από κει που ήταν ένα ήρεμο,ευγενικό και καλό παιδάκι τώρα

είναι μονίμως μες τη γκρίνια και έχει κολλήσει πάνω μου,Δε θέλει άνθρωπο......Δε δίνει παιχνίδια στα ξαδέλφια του.....

Αν δεν του κάνεις το χατήρι του αρχίζει να τσιρίζει σαν υστερικός ...

Νομίζω ότι έιναι καιρός να ξεκινήσω για το δεύτερο,γιατί μου φαίνεται αποκτήσαμε τα αρνητικά που έχει ένα μοναχοπαίδι........

Τι να πω....Ελπίζω να ηρεμήσει γιατί δε θα τη βγάλω καθαρή.

Αύριο λέω να κόψουμε επιτέλους και την πιπίλα μας...

Είπαμε ότι θα τη βάλουμε στην κάλτσα του Αη Βασίλη κι εκείνος θα μας φέρει το τραμπολίνο που ζήτησε ο Γιώργος....

Για να δούμε.....

Είπα να το κάνω αύριο γιατί την παραμονή της Πρωτοχρονιάς έχω ρεβεγιόν και θα είναι δύσκολο...... :lol::lol::lol::lol::lol:

Κι έχω ένα άγχος......

Νομίζω οτι το βασανίζω το παιδάκι μου που του παίρνω την πιπίλα.....Ουφ!Δε ξέρω!!!!!!!!

Σε τόσα και τόσα παιδιά έχω κόψει την πιπίλα...στο δικό μου δυσκολεύομαι.....

Τι θα κάνετε Πρωτοχρονιά?

Εγώ αύριο έχω καλεσμένους στο σπίτι τους κουμπάρους μου και τους νονούς του Γιώργου.

Μεθαύριο το βράδυ θα πάμε στης αδελφής μου και μετά σε χοροεσπερίδα της ομάδας που είναι προπονητής ο άντρας μου και Πρωτοχρονιά μεσημέρι θα φάμε στην αδελφή του άντρα μου!

Εγώ είχα το Χριστουγεννιάτικο τραπέζι!Ήταν πολύ ωραία γιατί μας έκανε έκπληξη η μικρή μου αδελφή που ήρθε από Αθήνα!!!

Λοιπόν φιλεναδούλες μου,να χαίρεστε τις οικογένειές σας τα παιδάκια σας και εύχομαι να έχετε πάντα υγεία ,δουλίτσα και γαλήνη μέσα στα σπιτικά σας!!!!!

Φιλάκια πολλά,να χετε μία καλή χρονιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλο πρωινο σε ολες..εργαζομενες κ μη... ~o)

Μαρακι χρονια πολλα κ περαστικα σας για το μικρο,φανταζομαι τι ταλαιπωρια θα ειναι καθε 2μηνο να του περνουν αιμα,αλλα οσο περναει ο καιρος θα ειναι καλυτερα..... :) διαβασα αυτα που γραφεις για το ποσο ζωηρος κ απαιτιτικος εχει γινει,κ θα σου πω το εξης πως κ αυτο εχει πολλα κοινα σημεια με το δικο μου,ακριβως τα ιδια...ηταν που ηταν κολημενος με το μπαμπα του ,τωρα με το μωρο ηρθε κ εδεσε,ουτε για κατουρημα δε μπορει να παει,για να φυγει να παει καπου πρεπει να φυγει η κρυφα,η μετα εγω να κανω ποση ωρα να τον ηρεμησω.... :( αφηστε που ειναι ολη μερα ορθιος κ το βραδυ αν δε παει 11 δε θελει να κοιμηθει........χθες αναγκαστικα κ εβγαλα το πλυντηριο πιατων απο τη πριζα πηγενε κ το εβαζε μπρος,μεχρι που τον χτυπησα με ενα παιχνιδι του στα χερια,κ αυτος εκει το δικο του..... :whistle: φυσικα το μετανοιωσα κ τον αγκαλιαζα μετα,αλλα δε γινεται ολη μερα φωναζω εχω κανταντησει η ιστερικη της οικοδομης..... :(

αλλα φτανει μη σας στεναχωρο μερες που ειναι.....χθες τους πηγα γιατρο ο μεγαλος δεν εκανε τελικα το εμβολιο στα 3 ειπε ο γιατρος τους κατι αλαξε,κατι τετοιο.....η μπουμπου μας πηρε 900 γραμ κ ειναι πολυ καλα,αν κ δε θηλαζω...μη γελασετε του ζητησα να μου δειξει πως να καθαριζω το πιπι της γιατι με τ'αγορακια ειναι αλιως κ φοβομουν μηπως δε κανω κατι σωστα..... :blush: τα βραδυα μας αρχιζουν κ περνουν μια σειρα ξυπναει 2 η 3 κ μετα τα χαραματα,κ ετσι.θα συνεχισω... :)

αυτα σας αφηνω κ νεα μου θα εχετε μαλον απο του χρονου....ευχομαι να ειστε ολες καλα,περαστικα στις αρωστες μανουλες κ τα παιδακια τους,κ οι εγκυουλες της παρεουλας,ας ξεκουραστουν λιγακι,κ ας απολαυσουν το κρεβατακι τους......μακια πολλα σε ολες σας καλη χρονια,με υγεια,κ αγαπη στα σπιτια σας.... :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera και απο εμενα τι μου κανετε?

μαρια τι να πω ελπιζω η ταλαιπωρια σας να τελειωσει το συντομοτερο δυσκολα καθε 2μηνο εδω εγω σκεφψτομαι το επομενο εμβολιο ειναι σε 3μηνες και πως θα του το κανουμε δεν ξερω τι να πω...

για τη πιπιλα εγω την εκοψα οπως ειπα 1,5χρ.νομιζω ηταν η καλυτερη ηλικια για μενα 2-3βραδυα αυτο η ανηψια μου τωρα την εκοψε 3,5 σχεδον αλλα ηταν ανωδυνα νομιζω οτι ειναι θεμα γονιου ποσο εκεινος αντεχει να μην τη δωσει κ οχι το παιδι...

αλλαγη χρονου θα κανουμε με τον αδερφο μου σε εμενα κ την επομενη ο αντρας μου εχει υπηρεσια κ θα παω πανω στον αδερφο μου...

οσο για τα παιδια που λετε παιρνανε φασεις..παντως εμενα ο μεγαλος μου εχει γινει το καλυτερο παιδι δεν ξερω αν το εχω ξαναφερι η λογο της μικρης η γιατι μεγαλωνει δεν ξερω παντως μεγαλη αλλαγη σιγουρα επαιξε κ το ρολο της η μικρη....

καταλλα δουλειες κ βαλιτσες κανω..

κετρινα μου στρωνετε ε?μια χαρα να δουμε εμεις τι θα κανουμε...χθες που ηταν ας πουμε καλα με ξυπνησε 5-6 φορες και 2 ταισα μια στις 3 και μια στι 8 προχθες μπορει κ 20 αλλα ξυπνουσε κ εκλαιγε εδινα πιπιλα κ κοιμοταν πολυ χαλια μιλαμε τα νευρα χαλια απο ξενυχτι κ απογοητευση ποτε θα στρωσει η κατασταση...

οσο για το πωςκαθαριζουμε τη μικρη κ εγω ρωτησα για να ειμαι σιγουρη οπως λες σε αγορακι ειναι αλλιως το μονο σιγουρο ειναι οτι μολις κανει κακα μπανιο δεν πιανουν τα μωρομαντηλα οπως εκανα τον μεγαλο....φιλια απο εμενα

ξεχασα να πω ειμαστε ολο συναχομενοι οικογενειακως και χθες μου εκανε ευκοιλια ο μεγαλος λερωθηκε μεχρι τα στηθη ετρεμε σου λεει θα με μαλωσουν που εκανα κακα κ λερωθηκα αφου τον μαλωνω για τα κακα φοβηθηκε κιολας σου λεει τι ειναι αυτο αφηστε δραμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα βαλω κατι που εγραψε η ντινα στο φαις και με εκανε να κλαιω ειλικρινα...

Tα χερια μου ηταν απασχολημενα

Τα χερια μου ηταν απασχολημενα ολη μερα

Χρονο δεν ειχα για να παιξω

τα παιχνιδακια που μου ζητουσες

δεν ειχα αρκετο χρονο για σενα

Τα ρουχα σου επλενα, εραβα, μαγειρευα

Μα οταν το τετραδιο με τις ζωγραφιες εφερνες

και με παρακαλουσες τη χαρα να μοιραστω μαζι σου

Ελεγα "λιγο αργοτερα γιε μου"

Σ' εβαζα προσεχτικα για υπνο

και τις προσευχες σου ακουγα, εσβηνα το φως

και ακροπατωντας προς την πορτα εφευγα

Μακαρι να ειχα μεινει αλλο ενα λεπτο ακομη..

Γιατι ο χρονος ειναι λιγος, τα χρονια φευγουν

Ενα αγορακι μεγαλωνει τοσο γρηγορα

Δεν ειναι πια στο πλαι σου

τα πολυτιμα μυστικα του να εξομολογηθει

Οι ζωγραφιες ειναι φυλαγμενες

Δεν υπαρχουν πια παιχνιδακια να παιξετε

Ουτε φιλακια καληνυχτας, ουτε προσευχες ν' ακουσεις

Ολα ανηκουν στο χθες

Τα καποτε απασχολημενα χερια μου ειναι τωρα ακινητα

Οι μερες μεγαλες και δυσκολα γεμιζουν πια

Μακαρι να μπορουσα να παω πισω και να κανω

τα μικρα πραγματακια που μου ζητουσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι έιναι καιρός να ξεκινήσω για το δεύτερο,γιατί μου φαίνεται αποκτήσαμε τα αρνητικά που έχει ένα μοναχοπαίδι........

χιχιχιχι τριβω τα χερια μου, Μαρακι...... :D:D:D:D

κόρες τι κάνετε???

Χρόνια καλά ευχομε με υγεία κα να μεγαλώσει και άλλο η παρεα μα;ς.....

εγω αρχίσει τοι ψηστηρι για το 3ο.......να μαστε καλά με ΥΓΕΙΑ ........

εμείς τωρα καλά....σχετικά....όλα τα Χριστούγεννα τα περασμε κρεβατωμένοι τα παιδιά δηλ....πρωτα ο μεγαλος με ολες τις αρρωστιες που υπήρχαν....μόννο την κυριακή βγηκαμε και πήγαμε στον πεθερο μου,αλλά τι να το κάνεις????? επί 5 ωρες τάιζα κοίμιζα, κυνηγούσα, από τη μύτη μου βγηκε....

θα σχολίασω αργότερα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θηριο το πηρες αποφαση κιολας για 3?εγω παλι δεννννννννννννν..εχω πει δεν ειμαι κατα του 3 αλλα πρεπει να υπαρχουν πολλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες προυποθεσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλαα!!!!!!!!

Καλη χρονια σε ολες κοριτσια..!!!

Η τελευταια ημερα του χρονου.. με βρισκει απ' τα χαραματα στην κουζινα.. :lol::lol:

Ψηνω πιτες-πιτακια κτλ για την γιορτη του Β αυριο.. συν φαγητα για το βραδινο τραπεζι..

Θα ερθουν η κουνιαδα μου.. :D Πως και πως περιμενει η μικρη τα παιδια.... :D

Φουλ η μερα σημερα.. Το απογευμα θα παω και λιγο στην εκκλησια..Ελπιζω να τα προλαβω οοολα!

Ποια ειπε για τριτο και δεν ακουσα καλα?? :whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Αντε καλο βολι με τη νεα χρονιαααααααα!!!!!!!

Ζαιρακι ευχομαι να γκαστρωθεις και να κανεις μια κορακλα ΝΑΑΑΑ.. ισα με το μποι σου...!! :lol:

Μαρακι, Κατερινα, Στελλιτσα :x , Ιφιγενεια, Χαρουλα, Στεφανια, Καρολινα, Ντινα, , και οοοοοποια αλλη ξεχναω.... ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!

Με υγεια και ευλογια να μας βρει ο καινουργιος χρονος!

Φιλια πολλα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalημερα κα απο εμενα μπηκα μεσα μιας και δεν ξερω αν θα προλαβω το μετα γιατι το βρταδυ θα εχω εγω τραπεζι και ετσι θα μαγειρευω απ νωρις ευχιμαι καλη χρονια με υγεια κι οτι καλυτερο να φερει στη καθεμια μας καλη λευτερια κοριτσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ, ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ?

ΠΟΛΛΑ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΑ ΔΙΑΒΑΖΩ, ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ, ΕΓΩ ΕΥΤΥΧΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΜΟΝΟ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ(ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ :roll: ) ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΦΑΜΕ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ.

ΣΗΜΕΡΑ ΓΡΑΨΑΜΕ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΒΑΣΙΛΗ :D ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΝΟΥΛΑ, ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΔΩΡΑ ΤΗΣ :D

ΑΧ ΒΡΕ ΝΤΙΝΑ(ΚΑΙ ΣΥ ΙΦΙ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΑΜΕΤΑΔΩΣΕΣ!) ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΠΡΩΙΝΙΑΤΙΚΑ Μ' ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΣΤΟ ΦΕΙΣ :cry: ΦΟΒΕΡΟ ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΕΧΩ ΤΥΨΕΙΣ ΠΟΥ ΟΛΟ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ "ΚΑΤΣΕ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ, ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ" ΓΑΜΩΤΟ...:cry::cry::cry:

ΝΤΙΝΑ ΘΗΡΙΟ ΧΑΡΑ ΣΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ ΝΑ ΘΕΣ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ, ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΛΜΟΥΣΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΗ ΣΚΕΨΗ :roll::roll::roll:

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ, ΥΓΕΙΑ ΥΓΕΙΑ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΛΕΦΤΑΚΙΑ :lol::lol:

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάρες μου...μπαίνω λίγο στα κλεφτά να σας πω καλή χρονιά..... :D

εγώ από το πρωι κάνω δουλειές....το σπίτι μας είχε ψιλοβρωμίσει.... :oops::oops::oops::oops::oops: με τις αρρώστιες δεν είχα πολυανοίξει και έτσι ήθελε πολύ αέρισμα...συμμάζεψα....να μας βρει η νλεα χρονιά ΚΑΘΑΡΟΥΣ..μπας και πάει λίγο καλύτερα....αν απομωνόσουμε το γεγονός ότι γεννήθκε το 2ο αστεράκι μου το 2011 κατα τα άλλα αφήστε τα καλύτερα...εμείς θα φάμε σήμερα εδω με τους δικούσ μου και τον ένα κουμπάρο μου, ίσως και το δευτερους (αυτούς που θα μου βαφτίσουν τα παιδιά) και αύριο στη μαμά μου,οπότε από μαγειρέματα μίσα σήμερα μισά αύριο κάτι πίτες α φτιάξει η μάνα μου, κάνα χοιρινό θα τηγανίσουμε το βράδυ εδώ...όχι πολλά πράγματα....κρατάμε όρεξη για αύριο... :lol::lol::lol: εγώ θα κάνω ότι μπορέσω γιατί έχω και δυό άντρες μες στα πόδια μου...το μωρό δεν με αφήνει όυτε να πάω για κατου΄ρημα...μπάνιο :lol::lol::lol::lol: το χουμε ξεχάσει!!!! θέλει συνέχεια να με βλέπει, να τν έχω αγκαλίτσα...έχει κάνει φασίνα ο άντρας μου αυτές τις μέρες....σιδέρωσε, άπλωσε, χαρωποη νοικοκυρά...δε μαρέσει αλλά δε γινόταν αλλιώς...ΚΑΙ αυτός δεν πάει πάνω του,όπως και σε κανενα άλλον μόνο τη μαμά...αυτή η μέση και τα χλερια μου θα αρχίσουν να τσιρίζουν από τον πόνο....και κανένα από τα παιδιά μου δεν διπραγματεύεται το γεγονός να αγκαλιάσω το άλλο....αγχος αποχωρισμού.......

όσο για το 3ο δεν το σκέφτομαι ακόμα με τίποτα απλά εχω αρχίσει να βάζω στο μυαλουδάκι του άντρα μου το γεγονος....και η απάντηση του είναι λογικά :" και αν μας έρθει και τρίτος μαντράχαλος τι θα κάνουμε Ντίνα??..." οπότε εκεί το βουλώνω λίγο..αλλά του καλαρέσει σαν ιδέα, νομίζω ότι μένει πάντα στην ιδέα...σε κανά 8μηνο ως και χρόνο να το βάλουμε μπροστά αν θέλει ο Θεός, να μαστε καλά με υγεία

και έχω πει πολλές φορές ότι αν δε μου χαν τύχει αυτά τα άσχημα γεγνότα,τόση ένταση φουντούκια, νοσοκομεία, θερμοκοιτίδες κλπ θα ηθελα και τώρα 3ο αλλά η ψυχολογία τηης μάνας θέλει να ηρεμήσει λίγο....δεν είναι πολύ καλά....

τέλοσπάντων εύχομαι σε όλες σας το νέο έτος να σας φέρει ότι πραγματικά ποθείται η κάθεμια σας για σας, τα παιδάκια και τις οικογένεις σας...και ας λέω και καμιά μ@λ@κί@ για παιδάκια....και ας πιέζω κάποιες όποτε πραγματικά το θελήσει η κάθεμιά σας αλλά Φανούλα μου πολύ θα χαρώ με την περίπτωση σου.. :lol::lol::lol::lol::oops::oops::oops::oops::P:P:P

στις εγκυούλες μου καλή λευτεριά...με ΥΓΕΙΕΣΤΑΤΑ μωράκια και τελειόμηνες εγκυμοσύνες...

ουφ πάλι πολλά εγραψα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...