Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδάκια Μαϊου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009+τα αδερφάκια τους Νο8!


Recommended Posts

γειά σας...

άρρωστοι και μεις!!!! μπουκωμα, μύξες....κτλ κτλ....τώρα κοιμούνται ουφ...λίγο ησυχία βρε παιδί μου!!!!!!!και μου παραπονιέται και για το αυτάκι του....αλλά βγάζει δόντι από κεινη τη μεριά!!!!!! εύχομαι να ναι αυτό...

και ο μικρός βγάζει τα δύο κάτω δόντια....γκρίνια, γκρίνια γκρίνια....

τώρα κάθεται και το μωρό στον κώλο χωρίς να πέφτει πολύ.....ντάξει καμιά φορά παλανζταρει λιγάκι.....και σήμερα να μη μας ματιάσω ήηταν η πρώτη μέρα που κάτσανε και παίξανε μαζί......φτου φτου...με εκάχιστα χτυπήματα, επιθέσεις κτλ. εκεί που τον αγκαλιάζει και τον φιλάει εκεί μπαμ τρωει και καμιά ο μικρός...τους άδιασα όοοοοοοοοοοοοολα τα παιχνίδια στο σαλόνι και τουλάχιστον μαγείρεψα, έστρωσα κρεβάτια, συμμάζεψα γενικά....αχ τα πολύ δύσκολα περάσανε για μένα όπως τα χα υπολογίσει εκεί γύρω στα Χριστούγεννα, εννοώ πολλές αγκαλιές, νανουρίσματα....απο δω και πέρα θα ναι πιο έυκολες οι μέρες μου από αυτή την άποψη......υπομονη δευτερομανούλες....το πρωτο εξάμηνο είναι δύσκολο...

Εμεις τα ιδια...τις τελευταιες βδομαδες ΠΟΟΟΟΛΥ γκρινια ρε κοριτσια,αλλα πολυ γκρινια!Δεν υπαρχει!Αμα δε γινει το δικο της χαλαει τον κοσμο....Η ηλικια ?δε ξερω...

στελλίτσα αδερφάκι θέλει το παιδί\.... ;););););)

(το χαβά μου εγώ....)

εύχομαι να στε όλες καλά γιατί δε βέπω πολύ κίνηση "στη γειτονιά μας "

σας φιλώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κουκιλιτσες....παλι η τελευταια της μερας γραφω.....

Στελλιτσα φυσικα κ δε σε ξεχασαμε βρε..καλα εισαι;;;γιατι εχει γκρινια η μικρη;μαλλον φαση ειναι ολα περναν τετοιες φασεις...Μπραβο σου για τα κουραμπιεδακια εγω εκανα κ τελειωσαν κ αυριο θα ξανακανω,οσο γιια τα μελομακαρονα φετος δεν πετυχαν κ πολυ....

Στεφανια μου, ναι μαλλον σας μπερδεψα αλλα θα θυμαμαι οτι εμεις ειμαστε πιο κοντα στις εβδομαδες για να μην σας ξναμπερδεψω...εγω ΤΕΤΑΡΤΗ θα παω για να το δουμε....Εν τω μεταξυ δεν κανει κ τοσο κουρααση βρε, οχι οτι κ γω καθομμαι αλλα καταβαθος φοβαμαι παρα πολυ μην παθω καρι κ μετα δεν μπορω να φροντισω τον μικρο μου...ειναι ο εφιαλτης μου αυτος!!!!Περστικα κ για την μικρη σου....

Κατερινακι, πολλα πολλα περαστικα τι επαθες ομως κρυωσες;οταν λες οτι τα ξαναπερασες κ στην πρωτη λοχεια τι εννοεις;μηπως ειναι ψυχολογικο;

ιφι,παλι προβληματα με τον υπνο;;τι κακο κ αυτο,η αυπνια δεν υποφερεται...μακαρι συντομα να στρωσει...

Ζαιρα πολλα περαστικα κ σε σας....μακαρι να χεις δικιο κ να περασαν τα δυσκολα εμενα μου φαινεται ακομη αιωνιοτητα να φτασω εκει που εισαι....υπομονη παντως.....

Κοριτσια σημερα το απογευμα ο μικρος εκανε εμετο. ειιχε φαει στον παιδικο κεφτεδακια κ στο σπιτι τπτ αλλο εκτος απονερο.κ ηθλε να του κανω κρεμα καστερ το απογευμα,μολις εφαγε την πρωτη κουταλια τα βγαλε ολα...σαας λεω για πολυ πραμα φοβηθηκα...

Κ ανααρωτιεμαι να τον πειραξε το φαγητο ή να ειναι συμπτωματα της φοβερης γαστρεντεριτιδας που κυκλοφορει;;;οποια την περασε ας μου πει please....

ΠΟΛΛΑ φιλια κ καλο σας βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα...

Κατερινακι , πολλα πολλα περαστικα κοριτσι μου..

Δυσκολη η λοχεια.. Κι εγω με πυρετο και μαστιτιδες την περασα, σε πολυ χαλια κατασταση.. :(

Ευτυχως εχεις τον αντρουλη σου που σε βοηθαει..

Φιλια στα μικρακια σου.

Στελλιτσα μου, δεν την ειδα την Ντινα.. :(

Γκρινια η Αφροδιτη....? :o:o

Το ματιασαμε το ομορφοκοριτσο σου... :lol:

Οσο για τα "κοτρωνακια" :lol: εχω να σου δωσω μια.. "συμβουλη" και ελπιζω την επομενη φορα να πετυχουν.. Τα μελομακαρονα πρεπει να "σβηνουν" στο σιροπι.. Αν κρυωσουν... αστο.. Παρτα για πετροπολεμο... :lol::lol::lol:

Στεφανια.. κατσε ξεκουρασου κοριτσι μου.. φτανουν τα τραπεζωματα.. Αντε μερες που ερχονται να εισαι φρεσκαδουρα...... :D:D:D

Πω πωωωω εχεις και την Αννιω αρρωστη.. Παναγιτσα μου.. Να γινει γρηγορα καλα το κοριτσι σου και να βγει να πει τα καλαντα!! :D

Δωρουλα... ετοιμα τα περισσοτερα καλουδια μου!!! :D

Ελα να τα τσακισουμε παρεουλα!! :D

Απο το πρωι φτιαχνω σημερα.

Καριοκες.. (μου εφαγαν οοοολη τη μερα), μελομακαρονα, σουσαμενια κουλουρακια, εκανα παντεσπανι σοκολατενιο πριν καμια ωρα, για να κανω και μια τουρτα αυριο (παραγγελια της Αναστασιας) και την Τεταρτη θα γινουν και οι πιτες και ΤΕΛΟΣ!

Πεθανα σημερα.. Αλλα το καμαρι μου ειναι ο πιο σουπερ βοηθος!! :D:D:D:D

Με βοηθησε σε οοοοοολα! Μεχρι και να στρωσουμε καρεδακια κτλ...!! :D:D

Ουφ! Τι να σου πω για τον μικρο..

Ελπιζω να μην ειναι τιποτα και να ηταν ολα τυχαια (κεφτεδακια-κρεμες κτλ που εκανε το εμμετο)..

Οπως και να χει ενημερωσε μας πως ειναι αυριο.

Καλο βραδυ να εχετε.

Μη φοβασαι μονο.. Με τον εμεμετο ξελαφρωνει το στομαχακι.

Ζαιρα.. αγορομανα.. Ηθελα να μουν απο μια μερια να εβλεπα το ματσ... :lol:

Σε λιγο καιρο θα παιζουν μονα τους στο δωματιο και θα σε διωχνουν να μη τους ενοχλεις.. :D

Να τους δωσεις πολλα πολλα φιλια!

Ιφιγενεια.. νυχτοπουλι μου.. τι να σου πω δεν ξερω...

Ο υπνος για μας δεν εστρωσε ΠΟΤΕ! 2,5 χρονια τωρα τον ιδιο χαβα εχουμε..

Και απο κει που θα θυμωνω και θα νευριαζω.. της κανω τα χατηρια, ειμαι ηρεμη, και κανω υπομονη.

Τι σκ@τ@ πια.. ποσο μακρυα θα παει η βαλιτσα...? :roll::roll::roll::roll::roll:

Καλο βραδυ σε ολες!!

Φιλια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας....Φανη στειλε καλουδια κ σε μενα πλιζζζ ;)

Δωρα οχι δεν ειναι ψυχολιγικο απλα στην τομη πανω μετα το κοψιμο το ραματων βγαζει κατι σαν πολυ διαφανο υγρο,το παθενουν πολλες γυναικες,κ αυτο ανεβαζει πυρετο,την πρωτη φορα δεν ηξερα τι ειναι,αλλα κ τωρα δεν περιμενα να ξανασυμβει..... :| ευτηχως ομως με την αντιβιωση ειμαι πολυ καλυτερα........ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα καλημερα τι μου κανετε?ενα περιεργο πραγμα εχω ποσες μερες κοιμαμαι πολυ λιγες ωρες και ομως ειμαι καλα ψυχολογικα και το περιεργο μολις ξαπλωνω ευκολα υπνος δεν με παιρνει ο αντρας μου λεει υπερενταση εγω λεω αρχιζω να συνηθιζω σε αλλα ωραρια υπνου...χθες ξαπλωσα 2παραδεκα θα κοιμηθηκα σιγουρα 2,30 εφτιαχνα πακετα να στειλω για χριστουγεννα δωρακια βασιλοπιτεςκτλ.μιας και θα ειμαστε εδω και τα δωρα θα ανταλλαχτουν μεσω κτελ ταχυδρομειου...βλεπετε ειναι η καλυτερη ωρα υσηυχιας μιας κ τα μικρα μου γυρω στις 11,30 με 12 παρα κοιμουνται οποτε τοτε η μικρη αργει μιας κ μου κοιμαται για κανα μεσωρο γυρω στις 8 με 9(εχει παρει ακριβως το ωραριο του μεγαλου στην ηλικια εκεινη απλα μου ξυπναει βραδυα)χθες σηκωθηκα 4 φορες για πιπιλα αλλα δεν ταισα ηταν ηρεμη φαγαμε γυρω στις 8 κατι ειναι κ αυτο...μου φαινεται θα πρεπει να συνηθισω στην ιδεεα οτι θα ειμαστε ποτε ετσι ποτε αλλιως..

περαστικα στα μωρακια σας... στελιτσα καλα κανεις και βγαινεις τωρα που μπορεις μην κοιτας εμας...

κατερινα μου περαστικα κοπελα μου ειπαμε η λοχιες δυσκολη απο ολες τις πλευερες...

γλυκα εγω δεν εκανα μιας κ δεν τρωμε πολλα γενικα μου εστειλε η μαμα κουραμπιεδες(κ κρεας απο το χωριο) και θα αγορασω μελομακαρονα κ οκ....βεβαια θελουν πολυ δουλεια αυτα κ μηδεν χρονος..

ντινα μου αχ και εγω λεω για μενα τα καλυτερα ξεκινανε οταν κοντα χρονισει η μικρη γυρω στους 9 μηνες και μετα γιατι θα καταλαβαινει πως να παιζει να δινει να παιρνει κ ανετα θα ειναι και τα 2 μαζι αν κ βλεπω ο μεγαλος μου δοξα το θεο κοριτσια δεν εχω παραπονο απο το παιδι υπακουος καταλαβαινει τα παντα κανει υπομονη σε καποια πραγματα οταν η μικρη κλαει ειναι ησυχος παιζει μονος του στο δωματυιο τετοια αλλαγη δεν την περιμενα να πω την αληθεια οποτε δεν με ζοριζουν 2 παιδια θα ελεγα να εχω μονο τα ξενυχτια και τη γκρινια της μικρης καταλλα ολα καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΙΣ 10 ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΚΛΕΦΤΕΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΜΑΣ, ΣΤΟΝ ΚΑΤΩ ΟΡΟΦΟ ΑΠΟ ΕΜΑΣ :?:?:? ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ!

ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΦΡΙΚΗ, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ, ΣΕ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΣΚΑΡΦΑΛΩΣΟΥΝ ΑΠ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ :?:?:?:?:? ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΧΑΝ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΗΣΑΝ ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΧΤΥΠΗΣΕ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ, ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΚΑΙ ΕΜΑΣ, ΠΡΩΙ ΠΑΛΙ, ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ :?:?:?:?:?:?

ΤΙ ΝΑ ΠΩ, Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ, ΕΙΤΕ ΠΡΩΙ ΕΙΤΕ ΒΡΑΔΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΑΜΠΟΥΡΩΜΕΝΟΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ, ΕΛΕΟΣ :evil:

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ, ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ.

ΦΑΝΗ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΜΕΛΟΜΑΚ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΒΗΝΟΥΝ ΣΤΟ ΣΙΡΟΠΙ? ΕΜΕΙΣ ΧΘΕΣ ΦΤΙΑΞΑΜΕ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ-ΔΗΛΑΔΗ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕ, ΕΓΩ ΛΙΓΟ ΖΥΜΩΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ :oops: - ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΦΗΣΑΜΕ ΝΑ ΚΡΥΩΣΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΛΑΜΕ ΣΕ ΚΑΥΤΟ ΣΙΡΟΠΙ. ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΠΙΑΣΤΕ, ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΣΧΟΜΥΡΙΖΕ ΚΑΝΕΛΟΓΑΡΥΦΑΛΛΟ ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ

ΦΑΝΗ ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΔΙΚΗ ΔΙΑΙΤΑ ΜΕ ΓΛΥΚΑ, Ε??? :lol: ΚΑΛΕ ΤΙ ΤΑ ΘΕΣ ΤΟΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ? ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΠΕΙΡΕΣ ΤΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΑ ΜΕΛΟΜΑΚΑΡΟΝΑ, ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΤΣΑΚΙΣΩ :oops::oops: ΚΑΙ ΕΧΩ ΗΔΗ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΚΙΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΓΑΜΩΤΟ, ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΕΣΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΕΣ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ ΣΤΗΝ ΤΩΡΙΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ PLEASE ΔΙΑΦΩΤΙΣΕ ΜΕ!

ΕΙΠΑΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΛΟΧΕΙΑ, ΚΑΙ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΛΑ...ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΓΩ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ, ΟΛΑ ΜΑΥΡΑ ΚΑΙ ΑΡΑΧΝΑ ΤΑ ΕΒΛΕΠΑ :oops: ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΡΑΤΗΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ...

ΝΤΙΝΑ ΚΑΙ ΓΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΡΑΔΙΑΖΩ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΗΣ ΑΝΝΑΣ ΓΙΑ ΝΑ Μ ΑΦΗΣΕΙ ΗΣΥΧΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΩ. ΣΕ ΣΠΑΝΙΕΣ ΟΜΩΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ, ΟΤΑΝ ΠΙΑ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΑΜΗΝ. ΜΗ ΜΕ ΜΑΛΛΩΣΕΤΕ ΚΑΛΕ, ΜΕ ΤΥΨΕΙΣ ΤΟ ΚΑΝΩ :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερααα!!!

Καλε.. ολα αυτα που φτιαχνω δεν τα τρωμε μονοι μας.. :lol:

Δινω και δυο πιατελες στις κουμπαρες.. ;)

(σ' αυτη που παντρεψα, και σ' αυτη που μας παντρεψε).. :D

Ειναι και η γιορτη της μικρης μες στη βδομαδα.. θα εχω κοσμο παλι..

Οποτε.. ας υπαρχουν....!! Οχι πως εμεις δεν τρωμε. Ουυυυυυ... Δε βλεπετε πως προσεχω? :lol:

Αλλα μ΄αρεσει η ατιμη η κουζινα.. Να φτιαχνω μερα-νυχτα.. δε με ενοχλει καθολου.. :oops::oops:

Αντε κοριτσια..... εσκασε και το 13ο δοντακι..!! :D:D:D

Ο κατω αριστερος κυνοδοντας..!!!! :D:D:D

Λετε να πηρε μπρος το συστημα? :lol::lol::lol::lol:

Απιστευτο μου φαινεται οτι σε λιγους (?) μηνες θα γεμισει δοντακια το στοματακι της... :D:D:D

Καλο απογευμα σε ολες! Φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χελοου!!!!! :D

Τι μου κανετε???Εμεις καλα!!!Μονες με τη μικρη σημερα που λειπει ο μπαμπας(τα ξημερωματα θα ερθει μαλλον...)κ ολο το πρωι το φαγαμε στη νονα μας κ τη μπεμπα της :D !!Ο νονος δουλεια και ετσι ημασταν 4 θυληκα,ωραια περασμε!

Πιο μετα θα παω στην παιδιατρο να της δειξω το βιβλιαριο να μου πε αν κ ποτε εχουμε εμβολιο γιατι εγω δε καταλαβαινω :roll: !

Στο χωριο του Αι Βασιλη λεμε να παμε αυριο τελικα,θα δουμε!

Φανουλι μου,χρυσοχερα μου καλη :D !!!Αντε με το καλο η γιορτουλα!!!Μακαρι να ημασταν κοντα!!!

Στειλε τιποτα με το Κτελ αμα περισσεψει :lol: !!

Λοιπον το μονο που εκανα καλα στα μελομακαρονα ηταν το σιροπιασμα,μεσα ειναι γεματα σιροπι(το σιροπι κρυο απο το μεσημερι που το κανα κ τα μελομακαρονα καυτα απο το φουνο!Τσιρτσιριζαν οταν τα ριξα μεσα!)!!!Τι να το κανεις ομως,εξω ειναι σα κοτρωνακια γιατι τα παραψησα :?:? ....την πρωτη φουρνια ειδικα την πεταξα!!!Ξεχασα να βαλω το φουρνο στους 180 κ ηταν 220 :o !!!Αστα :lol::lol:

Κατερινακι μου γιατι ετσι η τομη?Τυχαινει?Βαζεις τιποτα?

Εκοψες ραμματα?

Εισαι καθολου καλυτερα?Πολλες ερωτησεις μαζι :lol: !!!

Ευχομαι συντομα να εισαι περδικι!!

Παντως καλα για τον αντρα σου δεν εχω λογια πραγματικα!!!!Πολυ βοηθεια σου προσφερει,να'ναι καλα!!!

Στεφανια μου ασ'τα,οταν εμενα με τη μαμα μου(Κυψελη!!!) ακομα μας εκλεψαν το σπιτι 12 το μεσημερι!!!!!!(Εχει 4 χρονια)

Η μαμα δουλεια κ εγω εφυγα για κατι δουλεις για καμια ωρα κ αυτοι μπηκαν...το σοκ που επαθα οταν γυρισα δε περιγραφεται!!!Μπηκαν πολυ βιαστηκαν κ ανακατεψαν λιγο το σαλονι κ κανα ανω κατω το δωματιο της μαμας μου,της πηραν ΟΛΑ τα κοσμηματα!!Στο δικο μου δε πηγαν γιατι ηταν κλειστη η ποστα κ εξω ειχα μια παιδικη ζωγραφια που μου ειχε δωσει η κορη μιας φιλης.

Γυρισα κ δε μπορουσα να πιστεψω τι ειχε γινει ,ειχα σαστισει...αναρωτιομουν αν αφησε η μαμα μου ετσι ακαταστατο το δωματιο.. κ μετα ελεγα τι λες ρε Στελλα αφου εδω ησουν πριν λιγο κ ολα ηταν καλα!!!!!Πηρα το σκυλο που ηταν μεσα κ εφυγα τρεχοντας κατω μεχρι να ερθει η αστυνομια...

Τωρα πο ζουμε στη Κηφισια..εχουν μπει κλεφτες σε ολους στη γειτονια εκτος απο μας!Εχουμε συναγερμο μεχρι κ στον κηπο,ρανταρ κ 2 φορες χτυπησε που πηδηξαν μεσα....Ασ'τα!!!!!Δε μπορεις να εισαι ασφαλης πια....

Αχ οσο για τη τηλεοραση εμενα βλεπει αρκετα νομιζω :oops::oops::oops: ...μονο παιδικα,κυριως το πρωι οταν κανω δουλειες!Δε μπορω να σκουπισω,σφουγγαρισω το σπιτι αλλιως...βλεπει Scooby κ με αφηνει να τελειωσω με ησυχια χωρις να ενοχλει...

Δωρουλα μου τι κανεις???Για πες,το συνειδητοποιεις σιγα σιγα?Ολα τελεια θα ειναι ,θα δεις :):)

!!!!Του Σταυρουλη το ειπατε?Τι λεει?

Η μικρη πολυ γκρινια που λετε...η ηλικια τι να πω!Αλλα γενικα ειναι πολυ καλη,οταν εχει τα κεφια της ακουει πολυ !Οταν τα εχει :lol: !!

Ιφ μου φαινεται το βιολογικο σου ρολοι αρχιζει να προσαρμοζεται στα ωραρια της μικρης!!

Μπορει να εχω παει τη μικρη να μεινει στη μαμα μου κ την αλλη μερα θα σηκωθω απο μονη μου τη συνηθισμενη ωρα που σηκωνομαστε με τη μικρη...

Ευχομαι συντομα να κοιμηθειτε πολλες πολλες ωρες :D:D !!!!

Βρε Ζαιρα διαβασα τι επαθες παλι με το μικρο :o:o !!!Τι να πω ρε παιδι μου!!!!

Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα εχει ποοοοοοολες ιστοριες να του διηγησε οταν μεγαλωσει!!

Πραγματικα ειναι πολυ ζωηρος,δεν ειναι να τον αφηνεις μονο του :? ...καταλαβαινω το αγχος σου κ την κουραση!Ποσα να αντεξει η δολια μανα!

Καλα για τον παιδικο τι να πω X( ...αμα δεν εχεις μεσο...

Εγω σκεφτομαι οτι η μικρη μαλλον θα παει κατευθειαν νηπιαγωγιο :roll::( ...τωρα που εκλεισα κ το μαγαζι κ δεν εργαζομαι ,δε παιζει να την παρουν με τιποτα σε δημοσιο κ εμεις δε παιζει να δωσουμε τσαμπα λεφτα σε ιδιωτικο...Οσο για τη γκαστρωσκονη σου ειλικρινα δε ξερω τι να πω πια :lol::lol::lol::lol: !!!!

Βρε Φανη πραγματικα μονο εσυ κ γω μειναμε :lol::lol::lol:

Θελετε να σας πω τι σκεφτομαι για το 2ο???......

:x:-s:x:-?:-ss:YMHUG::):?:shock::-??:ymdaydream::S:S:crazy::ymparty: .......Ολα αυτα μαζι =))=))=))=)) !!!!!

Πολλα εγραψα!!Σας φιλω με αγαπη!!!!!Παω να ετοιμαστω για την παιδιατρο!Καλο Σαββατο βραδο :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Παναγια μου μολις συνειδητοποιησα οτι σας ειπα καλο Σαββατοβραδο :shock:=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)) !!!!!Το'χω χασει!!!Δεν υπαρχει!!!!!Ακου Σαββατο :lol::lol::lol: !!!!Και ειναι ακομα Τριτη....

Μ'αρεσει που θα πηγαινα Σαββατιατικα στη γιατρο :lol: !

Πηγα παρεπιπτοντως κ δεν εχουμε αλλα εμβολια μου ειπε,τα εχουμε κανει ολα κ τα επαναληπτικα!Το 2014 παλι λεει...

Αχ ακου Σαββατο :lol::lol::lol::lol: !!!Και τα μυαλα στα καγκελα!!Καληνυχτα κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια.....

τελικα ο μικρος μου δεν εκανε ξαναεμετο αλλα το απογευμα εκανε κακα πολυ μαλακα κ κιτρινωπα, ειχε λογο γκρινια αλλα χωρις πυρετο ευχομαι να μην ειναι αυτη η ιωση την τρεμω..θα δω πως θα παει κ αν χειροτερρευει θα τηλ τον παιδιατρο..παντως απο ορεξη εχει..

Την παρασκευη εχουν την γιορτουλα στον παιδικο κ θα ντυθει ελαφακι,μαθαινουμε κ το ποιημα αλλα αν δεν κοσμο αμφιβαλλω αν το πει....

Φανουλα, τελειααααα μπραβο κ γω σημερα εκανα παλι κουραμπιεδες κ μελομακαρονα τωρα εχω στο προγραμμα χριστουγ σπιτακια με κείκ, αλλες φορες τα κανα με πτι μπερ φετος ειδα αλλη συνταγη κ λεω να την δοκιμασω.Λεω να κανω κ εκμεκ κανταίφι γιατι με τους μπακαλαβαδες δεν τα παω κ πολυ καλα...

Κατερινακι, περαστικα κ παλι...

Στελλιτσα μου, οντως το χω συνειδητοποιησει πλεον κ ειμαι καλυτερα απ οτι τις πρωτες μερες,αυριο επιτελους εχω ραντεβου να το δουμε κ να το ακουσουμε...

Εν τω μμεταξυ ρε κορτσια, με ενοχλουν πολυ οι μυρωδιες κ ενω δεν εχω αναγουλες με το παραμικρο αηδιαζω,θελω πολυ την κοκα κολα με ανακουφιζει,τι λετε να την κοψω;

Στεφανια, τραγικο αυτο με τους κλεφτες κ γω ειμαι πολυ τρομοκτρατημεενη επι του θεματος κ η δουλεια του αντρα μου ειναι να λειπει κ νυχτες απ το σπιτι οπως αποψε...γι αυτο δεν θα επεκταθω....

Σας φιλω κ σας καληνυχτω θα μπω αυριο να σας πω τα νεα απο το γιατρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρακι μου ολα να πανε καλα αυριο.. να δεις και να ακουσεις το εμβρυακι σου με το καλοοοο!!

Με το κανταιφι εγω εχω μια πολυ ΚΑΚΗ σχεση.. ή θα το κανω "παπάρα".. ή "τουβλο".. :lol::lol:

Και να πω την αληθεια.. με ενοχλει το "ξεμαλλιασμα".. επειδη προσπαθησα 2-3 φορες να κανω και το εκανα....επιδορπιο γουρουνιων.. :lol: ειπα ξανα ΟΧΙ..! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Καλε ο Σταυρουλης κρυωμενο στομαχακι εχει.. κιτρινα κακα, εμμετακι... τι αλλο να ειναι?

Μην ανησυχεις αδικα.. Σε λιγες μερες θα ειναι περδικι..! :D:D

Καλα Στελλα...... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ακομα γελαω με το .. καλο Σαββατοβραδο....... :lol::lol::lol::lol:

Αντι να μας πεις καλα Χριστουγεννα.. παραμονη πραμα... :lol::lol::lol::lol::lol:

Καλα ε! Τα μελομακαρονα σου θα ειναι σουπερ.. κι εσυ κατευθειαν τα κακολογισες... :lol::lol:

Ετσι ειναι ο σωστος τροπος που λες.. Καυτα γλυκα.. χλιαρο σιροπι.. :roll:

Οσο για την εγκυμοσυνη.. Παρακαλω κυρια μου.. σου δινω τη θεση μου.... :D:D:lol::lol::lol:

Δεν θελω αλλο παιδι ακομη..Δε με "πιεζει" κανεις και τιποτα.. ;)

Καληνυχτα σε ολες! Φιλια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

εχω χασει επειδοδια...

ο μικρος ακομα χαλια με την ωτιτιδα..ο μεγαλος εχει γαηδουροβηχα..ελπιζω μονο να μην εχουμε τιποτα ιστοριες γιορτινες ημερες.

Τα φιλια μου και την Αγαπη μου σε ολες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!

ΚΥΡΑ ΦΑΝΗ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΠΙΕΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ? ΑΦΟΥ Η ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΘΕΛΕΙ ΑΔΕΡΦΑΚΙ, ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ??? :lol::lol::lol:

ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΤΩΡΑ, ΣΙΓΑ ΚΑΛΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΔΕΥΤΕΡΟ(ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΙ Η ΣΤΕΛΛΙΤΣΑ), Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΩΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΟ ΘΕΛΕΤΕ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ! ;)

ΔΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ ;)

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ, ΚΑΛΟ ΣΑΒ/ΚΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ( ΚΑΘΩΣ ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΑΔΕΙΑ!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera και απο εμενα τι μου κανετε/?εμεις ησυχα και τα ιδια ξενυχτι κ παλι ξενυχτι με 4 ωρες ειμαι και αυτες σπαστες αφηστε....

στελλα ειδα που το εγραψες το σαβ/δο ειπα η μπερδευτηκες η εννουσες οτι θα μπεις μεσα το σαβ...αφου δεν ειπες καλο πασχα οκ....

δωρα μου με το καλο το γιατρο

σες μου περαστικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλησπερα μπηκα το πρωι εγραψα κ ξαφνικα με πεταξε εξω..... :angry:

Χρυσα μου περαστικα σας κοπελα μου.....αχ κ εγω φοβαμαι μην εχουμε τιποτε εκπληξεις μες τις γιορτες αλλα κ απο την αλλη με μωρα παιδια ειμαστε νομιζω λιγο προετοιμασμενες... :-?

Δωρα αυτο το κατι σαν αναγουλα κ αηδιαζω με το παραμικρο μου θυμιζει λιγο την αρχη της εγκυμοσηνης στη μπεμπα.....μετα απολυτως τιποτε....μαλον κοριτσακι θα εχεις κ θα τα κανεις ζευγαρακι κ εσυ....να θυμασαι την κουβεντα που λεμε τωρα.... ;)

Στελλα κατσε καλε εχουμε λιγες μερες μεχρι το σαββατο......εμεις εχουμε αυριο γιατρο κ εμβολιο ο μεγαλος,καιρου επιτρεποντως βεβαια..γιατι απο το μεσημερι χιονιζει αρκετα εδω.... :cheer:

Φανη μου ουτε κ εγω τα χω καλα με μπακλαβαδες,κ γκανταιφια...πιο πολυ σε οτι εχει σχεση με ζυμη νομιζω τα καταφερνω πιο καλα......ειπα περιμενω απο εσας κουραμπιεδες φετος μαλον δεν θα φτιαξω... ;):P

Στεφανια αυτο με τους κλεφτες,τι να πω τα ματια σας 104 :unsure: εμεις ευτηχως εδω ενα καλο που εχει η περιοχη ειναι οτι εχουμε σπανια τετοια περιστατικα,ασε που εγω μενω κ σε 3 οροφο κ ειναι δυσκολη η προσβαση....αλλα κ ποτε μη λες ποτε..... :huh:

Ιφι μου μακια πολλα κοπελα μου σε ολους σας......δε λεω καλα χριστουγγενα μαλον θα τα ξαναπουμε,δε ξερω για εσας αλλα εγω μαλον στο σπιτι θα κανουμε,εκτος αν κανονισουμε να ερθει κανεις απο τους δικους μας τελευταια στιγμη....αλλα κ να ερθουν μη γελασετε εγω 9 η ωρα πεφτω για υπνο..... :lol::x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΙ ΜΑΣ :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: ΦΑΝΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΑ ΣΟΥ, ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ, ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΟΘΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ! :x:x:x:x

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΔΩ, ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ.

ΚΑΛΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΤΙ ΝΙΝΙ ΘΑ ΕΧΩ :roll:

ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟΥ- ΤΟ ΚΟΥΦΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΔΕΝ ΠΟΝΑΩ :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα...εδω εχουμε ασπρη μερα...... :D το χιονι ειναι στρωμενο για τα καλα..κ συνεχιζει να ριχνει....

Στεφανια θα κανω προβλεψη κ θα δουμε αν πεσω μεσα... :) μαλον αγορακι κ αυτο γιατι στην πρωτη εγκυμοσηνη μου ειχα συχνα εντονα πονακια,κ απο το φοβο μου μη δω αιμα πηγενα συνεχεια τουαλετα........οποτε λεω αγορακι.... ;)

Φανη χρονια πολλα στην Ανστασια μας.....περιμενουμε γλυκο.... :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλημερα απο μια ξενυχτισμενη μαν που ψαχνει κρεββατι να κοιμηθει...

φανη μου χρονια πολλα για την αναστασια να την χαιρεσαι κοπελα μου και με ενα παιδακι ακομα οταν εσυ το θελησεις....

δωρα για τις αναγουλες της ειχα κ εγω στη μικρη αναγουλιαζα κ εμετο δεν εκανα δενξερω ομως αν σημιανει κατι στον μεγαλο μου ειχα τις πρωτες μερες εντονα ποανακια περιοδου οπου μετα περασαν...στη μικρη μου πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος ειχα και συνεχισαν μεχρι τελος γι αυο επαιρνα 6 μαγνησιο τη μερα...

η πεθερα μου ειχε πει γιατι της το ειχα αναφερει περα απο τα συμπτωματα που ριχα πονακια πολυ πριν την αναμενομενη ημερα για περιοδο γι αυτο ημουνα σιγουρη πως ειμαι εγκυος ειδα και μια σταγονα αιμα(μια γνωστη μου στο κοριτσακι κ εκεινη ειχε πονακια περιοδου πολλα οπως εγω κ εκεινη κοριτσι)στον κων/νο δενειχα...και στο τελος οπως κ η κατερινα κ εγω που στα κοριτσια δεν μπορεις να περπατησεις και κατεβαινουν πολυ κατω

γιορτες και εμεις εδω με τον αδερφο μου μετα τα φωτα θα φυγουμε θα παω στους γονεις μοτυ να κατσω ενα μηνα θα σας χασω για λιγο να με βοηθησουν να ξεκουραστω λιγακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!!!!!!!!!! :D:D

Τι μου κανετε???Σας διασκεδασα βλεπω με το Σαββατοβραδο μου :lol::lol::lol::lol: !!!!

Μα πραγματικα νομιζα πως ηταν Σαββατο!!Το εχω χασει!!Εχω μπλεχτει με τα ωραρια του αντρα μου που δουλευει καθε μερα,ολη μερα!

Φανουλιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!Που εισαι????Μαγειρευεις γλυκια περηφανη μανουλα :D ????

Χρονια πολλα κ ευτυχισμενα στην Ατατινα μας :x:x:x:x !!!!Να ειναι παντα γερη κ ευτυχισμενη κ να την καμαρωνετε!!!

Ιφ μου!Ξενυχτισμενη μανουλα κουραγιο!!!Θα ερθει η πολυποθητη μερα που θα κομαστε σα πουλακια,που θα παει!!

Κατερινακι χιονια ακουω!!Τι καλα!!!Ζηλευω,θελω κ εγω!!!Εδω απο χτες βρεχει ρε γμτ κ ειχα κανονισει να παω τη μικρη στη μαμα μου να παω μαγαζια για κανα δωρο αλλα ακυρο :( !

Στεφανια μου τι κανεις??Κ εγω πονακια περιοδου ειχα στην εγκυμοσυνη κ πρησμενο στηθος..ε κ περιμενα περιοδο.. αλλα αφαντη...κ ετσι μια μερα ειπα να κανω ενα τεστ αφου περιοδο περιμενα κ περιοδο δεν εβλεπα ...κ ημουν 6 εβομαδων σχεδον :lol:

Χρυσουλινι μου περαστικα ρε συ!!!!Τι εχεις τραβηξει ρε πουλακ μου!!!Ευχομαι το νεο ετος να σας υποδεχτει ολους σας περδικια :D:D !!!Γεματους υγεια!!!

Χθες εκανα ξανα μελομακαρονα κ ο καλος μου μου λεει "Aγοραστα ειναι???" :lol::x !!!Χαχα θελω να αγγιξω την τελειοτητα :P:P ,του αρεσουν πολυ τα μελομακαρονα!!

Εμεις Χριστουγεννα μεσημερι μας εχει τραπεζι η πεθερα μου ολους κ την αλλη μερα στις 26 ο αδερφος μου!Παραμονη βραδυ δε ξερω αν κ τι θα κανουμε γιατι ο Αλεξης τελειωνει παντα αργα,μετα τις 10 γυρναει κ ειναι πτωμα κ αυπνος ολες τις μερες...θα δουμε...Για Πρωτοχρονια δεν εχω ιδεα!!

Το απογευμα μπορει να παω Τζαμπο με τη μικρη να παρω δωρα στα πιτσιρικια,να ξεμπερδευω απο αυτα τουλαχιστον!

Τι να παρω της μικρης μου?Την κουζινα που ελεγα,μας την πηρε ο νονος και η νονα :) αλλα δε μας της εχουν φερει ακομα!Για πειτε καμια ιδεα κοριτσομανες!Τι εχει παρει το ματι σας?

Ηθελα να γραψω κ αλλα,κατι κ για τη Δωρουλα κ τη Ζαιρα αλλα δε θυμαμαι τωρα :roll: ..τα φιλια μου κ την αγαπη μου σε ολες ΚΑΙ..........ΚΑΛΗ ΠΕΜΠΤΗ :lol::lol::lol::lol: !!!!!!Το Σαββατο ειναι πολυ κοντα :P !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hellooooooooooo!!!!!!

Σας ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες κοριτσαρες μου......!!!! :D

Απεργω σημερα απο κουζινα-καθαρισματα κτλ κτλ κτλ..

Φαγαμε στην μαμα μου... (Αναστασια κι αυτη :D ).. μας εκανε το τραπεζι μερα που ειναι.

Το πρωι πηγαμε εκκλησια, εβρεχε καρεκλοποδαρα, μετα ηρθαν οι θεεις μας για καφε, ησυχα και χαλαρα περασε το πρωινο μας! :D:D

Το απογευμα περιμενουμε τον περισσοτερο κοσμο.. Ελατε κι εσεις!!!!!!!!!!! :D:D:D

Στην πεθερα μου δε θα προλαβω να παω.. (Αναστασια κι αυτη :D ).. μαλλον αυριο..

Στην κουνιαδα μου.. αλλη μερα (η κορη της Αναστασια... :lol: )..

Απο κει που ειχαμε μονο την μαμα μου.. ξαφνικα αποκτησαμε 4....!!! :lol::lol::lol::lol:

Να ειναι ολες γερες ευχομαι!

Και σε σας... ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ για τους δικους σας κοριτσια..

Ιφιγενεια αν δεν κανω λαθος η μαμα σου γιορταζει? :oops::oops::oops::oops::oops:

Θεσ/νικη χιονιζει!! Ερχεται και προς τα δω οπως φαινεται...!!! :D:D

Αντε να δουμε ασπρη μερα..!

Βγηκαν τα αποτελεσματα στον δημο.

Γεμιστη πατατα φαγαμε.. Τι να κλασουν τα 1000 μορια? Ο τελευταιος που μπηκε (14ος στην καταταξη) ειχε 1280... :(

Ας ειμαστε καλα..! Ειλικρινα εχω παψει να ελπιζω..

Καλο απογευμα σε ολες!

Φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου και ναι αλλη μια νυχτα δυσκολη για μενα ξυπνησε 2 φορες μικρη μου την ταισα και μετα απο τις 7,30 δενκοιμοταν η γαιδουριτσα μου ξανακοιμηθηκε μετα κατα τις 9 ευτυχωςο αντρας μου εχει αδεια και με βοηθαει στο ξενυχτι...απο χθες το βραδυ με ποανει το μισο στηθος και εστι δινω τη μικρη αβερτα να φαει και βγαζω αφηστε...2 φορα η 3 ειναι που το επαθα....

φανη μου ναι αναστασια λενε τη μαμα μου και την ανηψια μου αλλα γιορταζουν το πασχα της αναστασεως και οχι της φαρμακολυτρως...πως περασατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα!!

φανουλα να χαιρεσαι την Ατατινα μας!!!!

τι κανετε;;

εμεις εχμ..καλα..

σημερα εχουμε ΩΡΛ για επανεξεταση...

ειμαι καπως αυτες τις μερες..δεν χωνευω που δεν χωνευω τις γιορτες..

ηταν στραυο το κλημα...το εφαγε και ο γαηδαρος....

χτες εκανα νυχια..χιχι..πρτοτη φορα στη ζωη μου τα εκανα κοκκινα..συνηθως κανω γαλλικο..αλλα μου αρεσαν παααρα πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια ούτε εγω εχω καλα νεα... Είμαστε 2 εβδομάδες σχεδόν πίσω. Φυσικά ούτε καρδιά ακούσαμε ούτε έμβρυο ειχε σχηματιστεί. Ο γιατρός βέβαια μου ειπε πως εμπειρικά πιστεύει πως ισως παει καλα απο το σχήμα του σάκου. Οτι το σχήμα  που εχει ειναι ενος σακου που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και το εμβρυο. Δεν το πιστεύω καθόλου. Θα ξανα παω σε μια βδομάδα και ειμαι σίγουρη πως παει για παλινδρομη..
    • Κι εγώ έχω πάρει κορτιζόνη, όλες τις φορές. Medrol ή Prezolon. Δεν θα είναι για καιρό, μη φοβάσαι. Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά. Καλή επιτυχία!
    • Καλησπέρα κοριτσι μου! Το δίνουν αρκετοί γυναικολόγοι προληπτικά επειδη υπαρχει περιπτωση ο οργανισμος να αντιμετωπίσει το εμβρυο σαν ξενο σωμα και να του επιτεθεί.. η δοσολογία π θα παιρνεις τη μερα (υποθετω 5mg) δυσκολα θα σου φερουν τα συμπτωματα που αναφερονται στο φυλλάδιο..εγω σε προηγούμενη προσπάθεια που ειχα παρει μαλιστα μου ειχαν πει να περιορισω αλατι κ ζαχαρω οχι να τα κοψω εντελως!!! Καλη επιτυχια μα εχεις!!! ❤️
    • Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου.. και το ξέρω καταβαθος.. απλά είναι δύσκολο να μην ταυτίζεσαι με το πόνο αυτό όταν ειδικά το έχεις ξαναζήσει.. μακάρι να ανήκουμε στην όμορφη πλειοψηφία με υγιή μωράκια και όλα να πάνε κατ'ευχήν...! 🙏🙏🙏🙏 Μπράβο στη στάση του συντρόφου σου! Ναι άστον να το ζήσει όπως θέλει ο ίδιος..! Άστον να σε παρασύρει..! Είναι βάλσαμο αυτή η θετικοτητα.. Εγώ λέω ότι είναι στο κόσμο τους βέβαια που πιστεύουν ότι όλα θα πάνε καλά.. δεν είναι κακό όμως, βοηθάει και εμάς πολύ..! Και ο δικός μου έτσι καρακοσμαρα.. μέσα στην θετική ενέργεια και πως κακώς τα σκέφτομαι.. δεν νοιώθει την αγωνία μου μεν αλλά η στάση του δεν παύει να με βοηθάει.. άγνοια κινδύνου λέγεται.. και την ζηλεύω πολύ... γιατί καταλήγουν να το ζούν περισσότερο από εμάς..! Υ.Γ. Σας φιλώ! Πάω να δω μια παιδική anime ταινιουλα να ξεχαστω μπας και ευθυμήσω λίγο... 
    • Εκτός από την προγεστερόνη, τα cyclacur, filicine, salospir αύριο θα ξεκινήσω και κορτιζόνη. Μου είπε να κόψω αλάτι και ζάχαρη. Όλες πήρατε κορτιζόνη; Είναι πρώτη φορά που θα πάρω κ φοβάμαι με αυτά που διαβάζω. Κατάθλιψη, αύξηση βάρους, αϋπνία κλπ
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...