Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδάκια Μαϊου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009+τα αδερφάκια τους Νο8!


Recommended Posts

δωρα μου ως συνηθως ο μεγαλος μονος του κοιμαται το πολυ να παω 10 λεπτα να κατσω να χαιδευτουμε φιληθουμε η να παιξουμε και μετα κοιμαται..εχει μια βδομαδα δραμα..η μικρη μου εχει ενα μηνα δραμα γκρινια κ δεν κοιμαται μονη της την παιρνω αγκαλιστα και στην καλυτερη περιπτωση να κοιμηθει στο τεταρο αν εχει γκρινια η κατι αλλο μας παει παραπανω κ επειδη κοιμουνται ιδια ωρα δυσκξολα κ τα δυο θελουν εμενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια καλο απογευμα..μπενω παλι στα κλεφτα κοιμουνται κ τα δυο.......ο Παναγιωτακης μου ειναι χαλια,απο προχθες το βραδυ εχει ωτιτιδα κ ειναι λιγο κρυωμενος..... :( χθες εκανε ολη μερα εμετο κ το μονο που δεχοταν ηταν νερο,σημερα καπως καλυτερα....εκεινο το βραδυ ημουν με δυο ωρες υπνο εκανα το λαθος κ αφησα ολη μερα τη μπουμπου να κοιμαται κ το βραδυ ειχε το ματι γαριδα ενα εγω αγκαλια κ ενα ο αντρας μου ευτηχως ειναι εδω......κοιμηθηκαμε κρατωντας εγω την πιπιλα της στο πλαι με το δαχτυλο μου κ αυτη κρατουσε το δικο μου καθε αποπειρα να το τραβηξω ειχε κλαματα....4,μιση με 6μιση ο υπνος μου.........παντως δεν ξερω αν θυμαστε που το ελεγα ο μικρος νυχτα δε μας ειχε ταλαιπωρησει καθολου,τωρα καταλαβενω πραγματικο ξενυχτι,δε μπορω να πω ψεματα........

Δωρα για τα συναισθηματα που λες,εγω ηθελα παντα 2 παιδι κ ενιωθα κ νιωθω πολυ χαρουμενη που τα καταφερα,ασχετα αν τωρα που σας γραφω ειμαι ετοιμη να κοιμηθω ;) για φαρμακα που λες δεν πηρα ουτε ντεπον αν κ αρωστησα ασχημα κ το σεπτεμβριο κ πριν 20 μερες......αλλα εσυ ακου το γιατρο σου... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφι, οντως ο υπνος ειναι δυσκολη υποθεση στην αρχη με τα δυο παιδια, το σκεφτομαι πολυ....αν κ εμενα ο μικρος κοιμαται μονος του κ πολυ ευκολα πιστευω πως θα χουμε θεμα γιατι σιγουρα θα ζηλευει...

Τωρα η μικρη σου μαλλον καποια ενοχλησει θα χει αφου λες οτι τωρα τελευταια αρχισε να δυσκολευει στον υπνο,μηπωε κοιμαται πολυ την ημερα;

Κατερινα,τι κριμα με το που γυρισες να αρρωστησει ο μικρος μεγαλη ταλαιπωρια κ για σενα,κ η αυπνια δεν παλευεται με τπτ....κουραγιοοοοο. Τελικα κ γω ειμαι καλυτερα σημερα κ δεν πηρα τπτ μαλλον κρυωμα ηταν κ αρχισε να περναει...ευτυχως!!!!

πολλα φιλια σε ολες κ καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...δωρα και στις 2 μου εγκυμοσθνες περασα ψιλοκρυωματα με δεκατα πυρετο ντεπον η παναντολ και ενα σπρει για τη μυτη με λουλουδια τωρα βγαλανε οτριβιν χωρις κορτιζονη και με φυσιομερ κ υπομονη...

αχ κοριτσια χθες τα κοιμησα 12 πιο νωρις ο μεγαλος μου ξυπνησε η μικρη 3,30 και κοιμηθηκε 7 τα νευρα μου χαλια η κουραση το ξενυχτι ολα δραμα ξυπνησε κ ο μικρος στη 7 απο τη μικρη πηγα κ σε εκεινον τουλαχιστον κοιμηθηκα 2,5 ωρες μετα...ο αντρα μου παλι απο τις 3,30 και εκεινος πηγε στη δουλεια σερι μου λεει περιμενω το μεσημερι να ρθει να κοιμηθω....αχ δεν ξερω που θα παει το χαλι μας ολα τα δοκιμασα κουνημα νταντεμα βολτες αγκαλια μονη της με πιπιλα χωρις τα παντα....αδικως κοπος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια.. σε "γκαστρωμενες" και μη...!!! :lol:

Δωρουλα μου, ειδες τελικα? Δεν ηταν τιποτα σοβαρο..

Να φυγει το κρυωαματακι να ησυχασεις..

Ο Σταυρουλης ειναι ευκολο παιδακι στον υπνο ε?

Ε! Τοτε μη τον φοβασαι με τον ερχομο του δευτερου παιδιου..Ως τοτε θα εχει μεγαλωσει κι ' αλλο και δε νομιζω να αλλαξει τις καλες του συνηθειες.. ;)

Κατερινουλι μου.. Αχ! Ξενυχτια .... ξενυχτια.. δε θελω να τα σκεφτομαι...

Ελπιζω να στρωσει η μπεμπουλα γρηγορα και να μπορεσεις να κοιμηθεις καμια ωρα παραπανω κοριτσι μου.

Η Αναστ. σταματησε να ξυπναει βραδυ 21 μηνων.. :o

Μου εχει βαλει τα δυο ποδια σε ενα παπουτσι αυτο το παιδι.. :lol:

Ο Παναγιωτης. για πες... πως ειναι απεναντι στη μπεμπα?

Δειχνει αγαπη, ζηλια.. τι?

Ιφιγενεια την καλημερα μου.

Τι κανετε?

Η μικρη πως κοιμηθηκε?

Η Ζαιρα που ειναι ρε κοριτσια?

Μηπως αποφασισαν για μετακομιση τελικα ..? κατι ειχε στο νου της αν θυμαμαι καλα.. :?:?

Καρολ εγκυουλα μας που εισαι???

Τι κανεις? Το Λυδιακι πως ειναι?

Στελλιτσαααααααα...... εξαφανιστηκες κι εσυ μη πεσεις στα διχτυα της Ζαιρας? :lol:

Εμενα παντως με το καλημερα.. μου εκανε κουκου-τζα η περιοδος!! :D:D:lol::lol:

Θα με μισησει στο τελος αυτο το κοριτσι! Δεν της κανω το χατιρι παει και τελειωσε.. :lol::lol::lol:

Καλη Κυριακη σε ολες !!

Φιλια πολλα!!

Α! Στεφανια μου τι κανεις εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και γω......

τι κάνετε????καλά δεν τολμ'ω να λείψω και γαστρώνεστε?????? :lol::lol::lol::lol:

κατερινάκι μου να σου ζήσει...να τη δεις όπως επιθυμείς....

εμείς δυστυχώς για όσο καιρό έλειψα δεν είμαστε και πολύ καλά....

ιώσεις, νέυρα τεντωμένα....κάποιες φορες ξεφεύγω αρκετά.....αλλά δεν είμαι και πολύ καλά στα νεύρα μου...αλλά όπως ξαναείπα έχω ενα παάρα πολύ ζωηρό παιδί....τελεύταίο του κατόρθωκμα ένα κέρμα 2 λεπτών στομάχι του.... :roll::roll::roll::roll: εκεί που του είχα δώωσει κα΄τι μπισκότα και μασούλαγε γυρίζω να ανακατέψω το φαι τον ακούω και ξεροβήχει, τον σηκώνω του δίνω νερό, γιατί νόμιζα ότι είχε ξεροκαταπιεί πό το μπισκότο και μου λεει "μαμά λετό..." "που" του λέω "στο στόμα"....έχετε δει τρελήηηηηηηηηηηηηηηη εγώ ε'ίμαι...παίρνω τη μάνα της λέω τρέξε.....τον ετοιμάζω και αυτός φώναζε "βόλτα με το αυτοκίνηηητο" :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: κάνανε κανα τεταρτο να ρθούνε στο δρόμο με το μωρό εγώ, το δίνω δε θυμάμαι σε ποιόν,μάλλον στον πατέρα μου.....και βάζω μπρος πατώντας φρενο :?:?:?:?:? ...η μάνα μου μπυ μιλούσε αλλά δεν ένιωθα εκείνη την ώρα.....στο δρόμο αλάρμ και κόρνα, κάνανε όλοι στην άκρη οι άνθρωποι.....δεν ξέρω ποση ωρα έκανα....πρέπει να τανε πολύ λίγα λεπτα για μια απόσταση περίπου 45 λεπτών....το μόνο που ξέρω ήταν ότι 12:15 έφυγα.....και μία 13:15 ήμουνα πίσω στο σπίτι...στο μεταξύ ειχαμε κάνει α/α και περίμενα και τον αντρα μου........

κοιμαμαι και βλέπω εφιάλτες ότι κάτι παθαίνει και τρεχω στο νοσοκομειο....μου χει γίνει βίωμα στο υποσεινηδητο....

βηχει και νομίζω ότι κατι καταπιε .....κανει εναν απλό εμετο και γω ανεβαίνω στα δεντρα....είναι λίγο υποτονικός, κουρασμένος και εγω νομίζω ότι κάτι εχει..... :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

βοηθεια κορίτσια.....τι θα κανατε στη θεση μου..????

και δεν φταίει το αδερφακι ουτε η ζηλεια που όλα τα παιδακια εχουν....ετσσι ήταν πάντα και όσο μεγαλώνει χειροτερα γινεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntina moy υπομονη κ πολυ προσοχη τι να σου πω σε νιωθω ως μανα 2 παιδιων ξενυχτισμενη κουρασμενη αγχωμενη και παει λεγοντας.παλι καλα ας πουμε που ηταν 2λεπτο κ δεν ηταν κανα μεγαλο να κολλησει πουθενα κ να μην μπορει να παρει ανασα ετυχε σε ξαδερφη μου στο τσακ το προλαβε να μην τυχει σε καμια μανα...εγω ας πουμε με την μικρη 1,5 μηνα τωρα το χαλι χθες ελεγα τον αντρα μου δεν την αντεχω την μικρη και σημερα δεν φανταζεστε ποσο το μετανιωνω που το ειπα με το ιδιο μου παιδι που ειναι μωρο?αλλα να λιγο η κουραδη λογο το ξενυχτι λιγο τα νευρα ολα μαζι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να σας πω οτι ουτε για μεσημερι κοιμηθηκε ολο το μεσημερι παλι κλαμμα το μονο καλο ειναι οτι το μεσημερι εφαγε 80γρ.φρουτοκρεμα και το απογευμα 110 ρυζαλευρο κ ειναι η 3μερα σοκ?ο κων/νος εκναε κανα 20μερο να μαθει να τρωει ικανοποιητικα...και μετα κοιμηθηκε σε λιγο ομως θα την ξυπνησω γιατι το βραδυ δεν θελω παλι τα ιδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαιρα......... :o:o:o:o:o

Τι λαχταρα πηρες παλι βρε κοριτσι μου...... :(:(:(:(:(:(:(

Με το δικιο σου να εχεις και νευρα, και "αναμμενα λαμπακια"..

Κακα τα ψεματα, απ' εξω απ' το χορο πολλα τραγουδια λεγονται..

Ειναι δυσκολα με 2 παιδια, ποσο μαλλον οταν ειναι και ζωηρα, καλη ωρα οπως ο δικος σου..

Και γω τοσες μερες εκανε πλακιτσες και γελουσα.. κι' εσυ τραβουσες ζορια... :(:(:(

Του Στρατη μηπως του λειπει το εξω? Μηπως βγαζει ζηλια με τον μικρο και προσπαθει με καθε τροπο να σου τραβηξει την προσοχη?

Ουφ! Με αγχωσες.. Ειλικρινα.. Θα ειχα χασει τη μπαλα στη θεση σου.. :(

Δεν εχεις σκεφτει να τον στειλεις παιδικο?

Ισως να ξεφευγε λιγο ωρες απο το σπιτι και να γυρνουσε εντελως διαφορετικο παιδι..

Ιφιγενεια, σε ταλαιπωρει κι εσενα η κοκονα σου..

Αχ! Βρε κοριτσι μου... πανω στα νευρα μας λεμε και μια κουβεντα παραπανω..

Τι φταιει κι αυτο το καημενο? Εχει τα ζορια της, εσυ την κουραση σου.. η αυπνια και τα ξενυχτια σε εχουν "τεντωσει".. :(

Στο στηθος δεν ηρεμει ? :?:? ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φανη μου καποιες φορες την ηρεμει το στηθος ωρες ωρες λεω αν δεν ειχα κ αυτο τη θα εκανα ειναι η μεζεδοβυζακιας μου περα απο κανονικο φαγητο το βλεπει κ σαν μεζε χαχαας φαμε λιγο...τωρα κοιμηθηκε η σκατου..εχει μιση ωρα πηγαινοερχομαι στο δωματιο εχω να κοιμηθω και εγω δεν ξερω απο ποτε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Του Στρατη μηπως του λειπει το εξω? Μηπως βγαζει ζηλια με τον μικρο και προσπαθει με καθε τροπο να σου τραβηξει την προσοχη?

Φανή μου και τα δύο συμβαίνουν..πες μου ποιό παιδί χορταίνει το έξω?? και ποιό παιδί δε ζηλεύει το αδερφάκι του??έχουμε συγκρουστεί αρκετες φορές για την διαφορά της ηλικίας ανάμεσα στα αδέρφια...επιμένω ξανά και ξανά ότι τα δύο χρόνια για μένα είναι τα καταλληλότερα...πιστεύω ότι όσο μεγαλώνει και χτίζει "το χώρο του" είναι δύσκολο να του το πάρεις...πρέπει πριν ακόμα καταλάβει την οντότητα του να του πασάρεις το αδερφάκι και να μην πάρει χαμπάρι τιποτα..στην αρχή είναι πάντα δύσκολα για όλους καικυρίως για αυτά..η ζήλεια είναι ένα συναίσθημα αρνητικό,είναι όμως και αυτό ένα συναίσθημα...και πρέπει και αυτό να εκφραστεί....αυτό σημαίνει συναισθηματική ανάπτυξη...δεν τα χουμε σε γυάλα...αυτή είναι η άποψη μου...

πάμε παρακάτω: το παιδί σε όποια ηλικία και να ναι ΘΑ ΖΗΛΕΨΕΙ.....οι δευτερομανούλες θα το ξέρουν σιγουρα...έστω και αν δεν το εκδηηλώνει...το καθένα εκφρ'άζεται διαφπρετικά...μπορεί κάποιο να μελαγχολεί, μπορεί κάποιο να το βαράει, μπορεί κάποιο να αδιαφορεί χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν αισθάνεται, μπορεί...μπορέι ...μπορεί...10000 μπορεί... ε εμένα το δαγκώνει....αλλά δεν το κάνει γιατί είναι κανα στριμμένο...εκεί που παιζουν ξαφνικά..όταν κλαίει το μωρό "μαμα σηκωτο το μωρό", "μαμά έκανε κακάκια" "μαμα βόλτα με το μωρό και το αυτοκίνητο"

έλεγα πάντα στον άντρα μου και στη μητερα μου: ασχοληθείται λίγο με το μωρό και σεις να μη βλέπει μόνο εμένα...ε εγώ τα λεγα εγώ τα ακουγα....ο Στρατής είχε και έχει τρομερή αδυναμία στη μαμά του σε σημείο όμως που δεν φανταζεστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τον παιδικό που μου λες δυστυχώς μου το απρρίψανε διότι είμαι ελληνίδα και δηλώνω όλα τα εισοδήματα μου -γαμώ το κράτος μου γαμώ... :evil::evil::evil::evil::evil::evil: χαμηλό εισόδημα, εργαζόμενη μητέρα με δέυτερο παιδί στο σπίτι και ενοίκιο.....κααι το απορρίψανε.... :o:o:o:o:o:o και όταν ρώτησα το δήμαρχο - ως εκεί έφτασε η χάρη μου- "τι παραπάνω θα πρεπε να (μην) εχω για να μου το πάρουν ΄τι παραπάνω έχουν τα άλλα παιδάκια" με κοιτούσε σα χάνος....λεφτά για ιδιωτικό ΔΕΝ έχω...τον έχω γράψει σε ένα παιδικό εργαστηράκι 2 φορές την εβδομάδα από δύο ώρες...και μου ζητάει τη δασκάλα ο κακομοίρηης αλλά αρρώστσε απόο την πρώτη φορά...η δασκάλα μου πε για πρώτη μερα οτι ήταν τέλειος, πολύ ζωηρός μεν αλλά η ψυχή τηηης παρέας που λένε...εκανε και ένα φίλο...θα δείξει....

πάντως εγώ κορίτσια έχω ενα ηρεμηηστικούλι στην τσάντα μου για καλό και για κακό.... :lol::lol::lol: διότι έχω κουραστεί όχι από τα δύο παιδιά, όχι από την γκρίνια τους, όχι από τις δουλειές, όχι από τα ξενύχτια κτλ , αλλά από όλα αυτά που συμβαίνουν...έχει επιβαρυνθει η ψυχολογία μου....κάθε τρεις και λίγο βουρ στο νοσοκομείο και εκεί μας δουλεύουν πια: "βρε καλώς το φίλο μας, τι έκανες πάλι?"..την τελευταία φορά δε όταν τον είδε ο γιατρός που θα τον εξέταζε...."φαίνεται από τη φάτσα"

και που να τον αφήσω να γυρίσω στη δουλειά???? βλέπω τη μάνα μου να πηδάει από δέντρο σε ΄δεντρο :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα επίσης να σαας πω ότι κάνω και υπομονη γιατί έρχεται και ο μικρός από πίσω που είναι το ίδιο κάθαρμα και αυτός...αδυναμία στη μαμά επίσης....όλη τη μέρα αγκαλιαζόμαστε..μια τον έναν, μια τον άλλον....τόση αγκαλιά πια σε άντρα δε μπορώ...από τη μύτη μου χει βγει... :lol::lol::lol::lol::lol:

αυτός ο μπαμπάς στο τέλος θα μας παρατησει να αγκαλιαζόμαστε χαχαχαχαχαχαχαχα

τι να του κάνω...ας έσπενρε και αυτός σωστά....να χει τις κόρες του τώρα, όχι μαντραχαλάδες..... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω τοσες μερες εκανε πλακιτσες και γελουσα.. κι' εσυ τραβουσες ζορια... :( :( :(

πονάν τα παληκάρια ωρε???

Φανή όσο για την γκαστρωσκόνη δεν ξεχνιέμαι...έχω μπόλικη, μην αγχώνεσαι.....βλέπεις έτσι?? καμιά δε γλιτώνει..η ώρα πλησιάζει...στη σειρά σας έχω βάλει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα σας...πρωινη σημερα,καλη εβδομαδα σε ολες...... :) πριν λιγο ξυπνησα,κοιμηθηκα πιο καλα σε σχεση με αλλα βραδυα.πηρα το σιδηρο μου,κ λεω να προλαβω να βαλω κατι στο στομα μου πριν ξυπνησουν...αλιως μαλον θα ξεχασω...

Ζαιρα τι λαχταρα περασες βρε κοπελα μου;τι να πω τα ματια μας δεκατεσερα,κ το λεω γιατι χθες ειχα το μεγαλο στο κρεβατακι του,να ταισω τη μπεμπα κ απο το ζορι που εβαζε να βγει,πιαστηκε η αλυσιδα με το σταυρο του στα καγκελα ευτηχως τον προλαβα,να τραβαει με δυναμη ο καημενος 2 χρονια τη φοραει τωρα εγινε αυτο :o:( για τους εφιαλτες που λες δεν ξερω αυτες τις μερες ξυπναω καθε μερα μουσκεμα στον ιδρωτα...... :cry:

Φανη μου ζηλευει ειναι φυσιολογικο ,κ μου αρεσει που το δειχνει,δε θελω να τον τρωει απο μεσα του κ να ειναι συνεχως αρωστος,οταν ειναι ο πατερας του κ την εχει αγκαλια τρελενεται,το ιδιο κ εγω,χθες δεν αφηνε να την ταισω μια τραβουσε εμενα απο τα ποδια,κ μια τη μπουμπου,δεν εχω κ το πρωτο μποι καταλαβενεις....ταισα τη μπεμπα ορθια κανοντας βολτες σε ολο το σπιτι.....το απογευμα ηταν πιο ηρεμος βγαλαμε κ φωτο κ γελουσε κιολας....... :)

Καρολ δε σε ξεχασα απλα δε συγκρατησα το τηλ σου σ αγαπω πολυ ετσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλη εβδομαδα σημερα κοιμηθηκα απο τις 1,30 εως 9(εφαγε κ 7 γαλα) αλλα σηκωθηκα κανα 10 φορες για να τη δωσω πιπιλα αλλα λιγο πηρα τα πανω μου...κατερινα μου ειναι ορμονικο εγω μεχρι πριν κανα 20μερο γινομουνα ολο μουσκεμα στον ιδρωτα τωρα λιγο συνηλθα....αλλο?πηρα το βιντεο αποτη βαφτιση λιγο που το χαζεψα καλο αλλα να ακουγεται ενας κων/νος να κλαει...αχ ντινα μου εγω ακομα το ελεγχω οκ ξεσπαω κλαιω κ ευκολα ας πουμε αυτες τις 2 μερες που ηταν η μικρη καπως εγω εκλαιγα 2 φορες τη μερα αλλα μετα ολα καλα...ηταν κ ο αντρας μου υπηρεσια παρσκεη κυριακη...τελοςπαντων υπομονη......................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΞΕΝΥΧΤΙΣΜΕΝΕΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΕΣ ΜΟΥ ΜΑΝΟΥΛΕΣ :cry::cry::cry::cry:

ΑΧ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΖΟΡΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΕΙΨΗ ΥΠΝΟΥ! Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΓΙΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΥΛΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΥΠΝΟΣ, ΦΕΡΟΜΑΙ ΑΠΟΤΟΜΑ ΣΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΚΡΑΤΗΣΩ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ :oops::oops::oops: ΑΧ ΙΦΙ ΚΑΙ ΚΑΤΕΡΙΝΑ, ΤΙ ΝΑ ΠΩ, ΥΠΟΜΟΝΗΗΗΗΗΗΗΗ!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ, Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙ? ΒΡΕ ΚΑΤΕΡΙΝΑ, ΒΓΑΛΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΚΑΛΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ,ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ, ΤΟ ΔΕΣ ΚΑΙ ΣΥ! :?:?:?:? ΜΙΚΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΣΤΑΥΡΟΥΣ ΚΑΙ ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΕΙΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΡΦΩΜΕΝΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ.

ΝΤΙΝΑ ΜΟΥ ΚΑΛΕ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ Ο ΣΤΡΑΤΗΣ, ΑΚΟΥ ΚΑΤΑΠΙΕ 2ΛΕΠΤΟ :?:?:?:?:? ΤΙ ΝΑ ΠΩ, ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ :roll:

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΣΑΒ ΕΙΧΑ ΤΡΑΠΕΖΙ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΣ(ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΘΑ ΜΑΣΤΕ 11 ΑΤΟΜΑ :? ) ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΟΡΕΞΗ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ, ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ, ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΩ ΠΑΛΙ :evil::evil::evil:

ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΜΟΥ ΜΑΖΕΨΕ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΛΥΝΕ ΜΕΡΙΚΑ ΣΚΕΥΗ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΡΩΓΑ ΜΑΝΙΚΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ.

ΦΑΝΗ, ΣΤΕΛΛΙΤΣΑ, WHERE ARE YOU ΚΑΛΕ?

ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΥΚΙΛΤΣΕΣ.....ΠΩς ΕΙΣΤΕ;;;;ΑΠ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕς ΜΑΛΛΟΝ ΝΥΣΤΑΖΕΤΕ,ΖΟΡΙ ΜΕΓΑΛΟ Η ΑΥΠΝΙΑ ΑΝ Κ ΤΗΝ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕς 40 ΜΕΡΕς.....

ΖΑΙΡΑ ΜΟΥ, ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΚΡΟΣ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗΡΑΔΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ,ΠΟΛΥ ΚΡΙΜΑ ΠΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΗΡΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΒΓΑΙΝΝΕ ΑΠ ΤΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΘΑ ΚΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ Σ ΑΥΤΟΝ Κ ΣΕ ΣΑΣ..

ΙΦΙ, ΥΠΟΜΟΝΗ Κ Σς ΣΕΝΑ ΕΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΡΕς ΤΗΣ Η ΜΙΚΡΗ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΣΤΡΩΝΕΙ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΗΝ ΑΠΟΛΟΓΕΙΣΑΙ ΟΛΕς ΤΑ ΧΟΥΜΕ ΠΕΙ Κ ΤΑ ΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ...

ΣΤΕΦΑΝΙΑ, ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ;ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΤΑ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΑ Ε; Κ ΓΩ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΙΧΧΑ ΚΟΣΜΟ Κ ΨΙΛΟΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΤΩΡΑ ΜΑΖΕΥΩ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ Ν ΑΡΧΙΣΩ ΤΟΥΣ ΚΟΥΡΑΜΠΙΕΔΕΣ ΜΟΥ....

ΦΑΝΟΥΛΑ, ΕΣΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣΣ ΤΑ ΓΛΥΚΑΚΙΑΑ ΣΟΥ;;ΑΠ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΣΑΙ Κ ΣΥ ΦΑΝ....

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑΜΕ Κ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ....ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΟΡΤΟΥΛΑ ΣΤΙΣ 23 Κ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΑΚΙ,ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΡΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ....

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕς..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα και απο εμενα-ακομα στη δουλεια!αλλα τωρα παραγγείλαμε ενα σουφλε σοκολάτας με τον συνάδερφο εδώ και θα συνεχίσουμε γλυκά!

με αγχώσατε με τα ξενύχτια-εγω εχω ταλαιπωργθρί πολύ και τωρα ειμαι βεβαιη οτι θα εχω ενα παιδι άγγελουδάκι ;) αφου οταν με ρωτανε τι παιδι θελω απαντάω εν αησυχο!φυλο δε νε νοιαζει!

αντε γερα να ειναι και καλο κουραγιο σε ολες!

ζαιρα εμενα τωρα θα με πεις ασχετη αλλά τι σας κανανε στο νοσοκομειο;δεν θα το εβγαζε με τα κακά του του; τι κίνδυνοσ υπ'ηρχε? ξερω οτι και το δικο σου ειναι ζωηρό αλλά αυτό μπορέι να συμβεί σε όποιο παιδάκι.υπομονή!

φιλια

εγώ την τετάρτη εχω αυχενική και έχω λίγο αγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και απο εμενα

ναι barbie ειμαι και εγω εγκυος όπως και η sousou-σας περιμενω και τις 2 στην ομάδα παιδάκαι ιουνίου -ιουλίου 2012 που ήδη ξεκινήσαμε!

εγω αύριο αυχενική και εχω λίγο αγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Χαρουλα καλη επιτυχια με την αυχενικη αυριο...

που θα την κανεις τελικα;;;;

Εμεις ειμαστε καλα..

τελικα ο μικρος ειχε οξεια μεση ωτιτιδα την οποια οι παιδιατροι με τα εργαλεια που εχουν δεν μπορουν να δουν..

την παρασκευη τον πηγαμε νοσοκομειο...

τωρα παιρνει αντιβιωση και ειμαστε πολυ καλυτερα ευτυχως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΥΣΑ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟς ΜΟΥ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΗΣ- ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΕΞΩ

ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ ΑΚΡΗ ΘΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ-ΧΡΥΣΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ (ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια ούτε εγω εχω καλα νεα... Είμαστε 2 εβδομάδες σχεδόν πίσω. Φυσικά ούτε καρδιά ακούσαμε ούτε έμβρυο ειχε σχηματιστεί. Ο γιατρός βέβαια μου ειπε πως εμπειρικά πιστεύει πως ισως παει καλα απο το σχήμα του σάκου. Οτι το σχήμα  που εχει ειναι ενος σακου που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και το εμβρυο. Δεν το πιστεύω καθόλου. Θα ξανα παω σε μια βδομάδα και ειμαι σίγουρη πως παει για παλινδρομη..
    • Κι εγώ έχω πάρει κορτιζόνη, όλες τις φορές. Medrol ή Prezolon. Δεν θα είναι για καιρό, μη φοβάσαι. Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά. Καλή επιτυχία!
    • Καλησπέρα κοριτσι μου! Το δίνουν αρκετοί γυναικολόγοι προληπτικά επειδη υπαρχει περιπτωση ο οργανισμος να αντιμετωπίσει το εμβρυο σαν ξενο σωμα και να του επιτεθεί.. η δοσολογία π θα παιρνεις τη μερα (υποθετω 5mg) δυσκολα θα σου φερουν τα συμπτωματα που αναφερονται στο φυλλάδιο..εγω σε προηγούμενη προσπάθεια που ειχα παρει μαλιστα μου ειχαν πει να περιορισω αλατι κ ζαχαρω οχι να τα κοψω εντελως!!! Καλη επιτυχια μα εχεις!!! ❤️
    • Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου.. και το ξέρω καταβαθος.. απλά είναι δύσκολο να μην ταυτίζεσαι με το πόνο αυτό όταν ειδικά το έχεις ξαναζήσει.. μακάρι να ανήκουμε στην όμορφη πλειοψηφία με υγιή μωράκια και όλα να πάνε κατ'ευχήν...! 🙏🙏🙏🙏 Μπράβο στη στάση του συντρόφου σου! Ναι άστον να το ζήσει όπως θέλει ο ίδιος..! Άστον να σε παρασύρει..! Είναι βάλσαμο αυτή η θετικοτητα.. Εγώ λέω ότι είναι στο κόσμο τους βέβαια που πιστεύουν ότι όλα θα πάνε καλά.. δεν είναι κακό όμως, βοηθάει και εμάς πολύ..! Και ο δικός μου έτσι καρακοσμαρα.. μέσα στην θετική ενέργεια και πως κακώς τα σκέφτομαι.. δεν νοιώθει την αγωνία μου μεν αλλά η στάση του δεν παύει να με βοηθάει.. άγνοια κινδύνου λέγεται.. και την ζηλεύω πολύ... γιατί καταλήγουν να το ζούν περισσότερο από εμάς..! Υ.Γ. Σας φιλώ! Πάω να δω μια παιδική anime ταινιουλα να ξεχαστω μπας και ευθυμήσω λίγο... 
    • Εκτός από την προγεστερόνη, τα cyclacur, filicine, salospir αύριο θα ξεκινήσω και κορτιζόνη. Μου είπε να κόψω αλάτι και ζάχαρη. Όλες πήρατε κορτιζόνη; Είναι πρώτη φορά που θα πάρω κ φοβάμαι με αυτά που διαβάζω. Κατάθλιψη, αύξηση βάρους, αϋπνία κλπ
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...