Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδάκια Μαϊου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009+τα αδερφάκια τους Νο8!


Recommended Posts

τωρα η υποθεση της γεννας πως εγινε....

οπως ειπα πηγα δευτερα και με ειδε και μου ειπε εχω 2 διαστολη και περιμενω απο μερα σε μερα ωρα σε ωρα...την αλλη μερα το μεσημερι ειχα κατι ενοχλησεις οπως ολες τις ημερες αλλα απο το πρωι πολυ βλλενα κοριτσια αρχισα να υποπτευομαι αλλα δεν πολυ εδωσα σημασια και πονακια χαμηλα...εφαγα μια χαρα παωτουαλετα και βλεπω αιμα λεω γενναω.παιρνω τον αντρα μου τηλ και φευγουμε αλεξ/λη παω 5 εκει με βαζουν κορδελα με βλεπουν 2 προς 3 διαστολη ειχα πονακια ερχεται ο γιατρος μου λεει δεν γεννας ειναι απο τον τραχηλο μαλακωνει και βγαινει η βλεννα και το αιμα εγω σοκ...ηξερα αμα δω αιμα ειναι γεννα μου λεει κανε καμια βολτα και ξαναελα το παω στις 7,30 μου λεει παλι το ιδιο μην αγχωνεσαι πηγαινε ορεστιδα..λεω πλακα με κανεις και αμα γινει κατι στο δρομο?και αποφασιαμε και κατσαμε αλεξανδρουθπολη σε ξενοδοχειο περασα ενα 2μερο με τον αντρα μου ησυχα χωρις τον μικρο με ψιλοαγχος και πονακια και το λιγο αιμα ξεκουραστηκαμε(πρωτη φορα εγω μακρυα απο τον κωνσταντινο κοριτσια)ευτυτχως ολα καλα και απο τις 2 πλευερες κανενας δεν παραπονεθηκε και πεμπτη το πρωι παω στο γιατρο να με δει...η διαστολη ειχε προχωρησει λιγο και εκανα εισαγωγη μεσα 9,30 τακ τουκ η διαδικασια κλισμα κτλ.ξαπλα και ολα καλα...και περιμενω οι πονοι μου σχεδον ανυπαρκτοι αλλα οκ...σιγα σιγα προχωρουσε και γυρω στο 4προς 5 με βαλαν πονους για κανα μεσωρο βαρια οκ αντεχονταν καποια στιγμη αρχισαν να αυξανονται εγω τις ανασες μου ειχα διαβασει αυτη τη φορα και με εξασκηση στο σπιτι και σαν πιο εμπειρη ολα καλα καποια στιγμη οι πονοι σχεδον ανυποφοροι και τακτικοι καθε 2βαρια 3 λεπτα φωνα ξα να μου κλεισουν τους πονους μου σπασαν τα νερα και εγω να λεω ποναω...ξεχασα να σας πω οτι ο γιατρος μου ειχε παραλληλα αλλες 3 γεννες στα αλλα δωματια ταυτοχρονα...καντε κατι γιο τονπονο ερχεται η μαια με βλεπει ιφιγενεια εισαι στο 8 δενμπορω να σε κανω τιποτα σε μιση ωρα το πολυ εχεις γεννησει....εσπρωχνα εγω και ανασες εντωμεταξυ ειχα νεημερωση τον αντρα μου οτι γενναω σε κανα 2ωρο και μετα απο 5 λεπτα του λενε λαθος σε ενα τεταρο με μιση ωρα γενναει η γυναικα σου φερε ρουχα κοριτσια ενα σας λεω ξαφνικα εκανα τελεια διαστολη και να με φωναζουνοι μαιες μην σπρωχνεις να ετοιμαστουμε και εγω να φωναζω βγαινει το μωρο απο μονο του...τρεχει ο γιατρος μου για να με ξεγεννησει και οι μαιες να ετοιμασουν το εδαφος ενα σας λεω ο γιατρος δεν προλαβε να ρθει και οι μαιες με τη 2 γιατρο ετρεχαν ναβλαουν γαντια και στρωμα απο κατω για να πιασουν το μωρο γλιστρησε και βγηκε μονη της ετσι εγω να παλευω να κρατηθω αδυνατον ο γαιτρος ηρθε και εκοψε το λωρο και με εκανε 2-4 ραμματα σχεδον καθολου δεν κοπηκα οποτε καταλαβαινετε για τη γεννα μιλαμε ολοι επαθαν σοκ περιμεναν να κανω κανα 4ωρο αλλα δεν μεχρι και την κοπλεα που γεννουσε τον 4 την προλαβα γεννησα 12 εγω και καθε 10λεπτα γεννουσε απο αλλη μια..

δοξα το θεο λεω συνεχεια γεννησα καλα γρηγορα και ανωδυνα....πιο καλα δεν μπορουσαν να πανε και η ανναρωση μου τελεια σαν να μην γεννησα

τα υπολοιπα σχολια μετα λογο γκρινιας μικρης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κουκλιτσες....ειστε καλα;;;εγω οχι κ τοσο αλλα αν σας πω τον λογο σιγουρα θα με μαλωσετε,εχω κ<θυστερηση κ σημερα πηγα για χοριακη,υποψιαζομαι οτι ειμαι εγκυος αλλα μ εχει καταβαλει αγχος κ ενα περιεργο συναισσθημα...οχι οτι δεν χαιρομαι αλλα δεν ξερω ακριβως τι νιωθω....αργοτερα θα τηλ στον μικροβιολογο να μαθω τ αποτελεσματα...

Σουσου,μπραβο κ με το καλο αν κ δεν παρακολουθησα απ την αρχη την ιστορια σου,μετα απο ποσες μερες εκανες χοριακη;κ ποσο βγηκέ;

Φανουλα, πολλα τα κατορθωματα της μυκρης αλλα η τουαλετα ηταν η αποκορηφωση.......

Ιφι, ναι μπηκαμε σπιτι μας επιτελους,ο μικρος μια χαρα με το σχολειο ειχε ευκολη προσαρμογη Δοξα το Θεο,τον πηγαινω 9 με 1.

Χρυσα τι κανουν τα αντρακια σου;;;ζωηρευουν ε;

Σας αφηνω για την ωρα κκ επανερχομαι με νεοτερα...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dvra moy ua exoyme k allo mvraki?teleia.....αντε να μς πεις τ εστ εκανες?κ εγω ημουνα καπως οταν εμαθα πως ειμαι εγκυος βεβαια δεν προσπαθησα καν και δεν ειχα πει θα κανω 2 αλλα ηρθε...φανη να τα ακους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Barbie(Δώρα δεν είπαμε?) άσε, μην πάρεις παράδειγμα από εμένα γιατί εγώ την χοριακή την έκανα τελικά πολύ νωρίς και μπλέχτηκα σε επαναληπτικές και άγχος τρελό. :shock: πάντως την έκανα με μία ημέρα καθυστέρηση και ήταν 70 μονάδες.

Σου εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα!!! περιμένουμε νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ ΦΑΝΗ ΠΡΟΣ ΤΙ ΤΟΣΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΓΕΝΝΗΣΕ Η ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ??? :shock: ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΤΡΙΠΑΚΙ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ! ΣΟΥ ΒΑΛΑΝ ΜΥΑΛΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Η ΖΑΙΡΑ ΚΑΙ Η ΙΦΙ? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρουλα μου μετο καλο!!!

Κοιτα στο δευτερο ειναι οντως περιεργα τα συναισθηματα...

εγω ημουν σηγουρη οτι ημουν εγγυος και εκανα το τεστ ουτε στη μια μερα καθηστεριση στις τουαλετες του γραφειου...

εχω κυκλο 24-28 ημερες και στην 24η εκανα το τεστ...αποτελεσμα..αχνο θετηκο...το δευτεροτοεκαναστις 28 ημερες..καραμπινατο θετηκο!!

Ενιωθα καπως...καμια σχεση με το πρωτο μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι παλι μετα απο αγωνα μαλλον κοιμηθηκαν τα παιδια μου τι μερα και αυτη....

λοιπον δωρα εγω ημουνα σιγουρα εγκυος απο τα μισα του κυκλου γιατι ειχα πονους περιοδου καθε μερα και ηταν αφυσικο εκανα κοντα στη 20 μερα του κυκλου και ισα που φαινοταν μια γραμμη ο αντρας μου με κοροιδευε κανω μετα απο κανα 4 μερες αχνη γραμμη κ κανω στη 31 καραμπινατο εχω κυκλο 28-30.χωριακη εκανα στο γιο μου στη 33με 34μερα κυκλου ηταν 1160μοναδες αλλα η συλληψη ειχε γινει γυρω στη 11ημερα του κυκλου γιατι ετυχε να κανω ορμονικες εξετασεις τοτε και εδειξαν..

τωρα φανη μου η δευτερη μου γεννα ηταν καμια σχεση με τη πρωτη πανευκολη γρηγορη και λιγο ανωδυνη μιας και κρατησε λιγο η γεννα στην ουσια πονεσα μιση ωρα μεταξυ 7-10 αλλα με καλες αναπνοες γεννησα πολυ γρηγρορα αν θυμαμαι εσπρωξα 4-5φορες και εκανα τη διαστολη απο 7 σε 10 μεσα σε 10 λεπτα και μετα γλυστρησε η μικρη στη κυριολεξια οπως γραφω δενπρολαβαιναν μιας και δενπεριμεναν τοσο γρηγορα να πηδηξω απο το 7 στο 10 και χωρις προσπαθεια να βγει η μικρη..αλλα το αγχος μου το ειχα αν θυμασαι στον κωνσταντινο μου ειχα τρεμουλο σε ολη τη διαρκεια της γεννας και δενμε βοηθησε καθολου μιας κ δεν μπορουσα να το αποβαλω κ ετσι καποια στιγμη εριξα κ τους παλμους του μικρου στο τσακ προλαβα την καισαρικηυ.στη μικρη παλι το ειχα αλλα σε αντιθεση απο το αγχος ειχα ταχυκαρδια και ανεβαζα 200 και τους παλμους της μολις ηρεμουσα τσουπ μια χαρα αλλα τι με βοηθησε και το ξεπερασα καθομουνα και μετρουσα τα φωτα-λαμπες τα τετραγωνα στο ταβανι ειχα ενα γαντι κ κατι γαζες σαν μπεγλερι και ετσι την πιο πολυ ωρα ημουνα αποσχολημενη και το παλευα...αυτα δεν θυμαμαι αλλα να σχοιλιασω.καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απαπαπαααααααααααααα Στεφανια.. :lol::lol::lol::lol:

Τι σκεψεις εκανε το πονηρο μυαλο σου.. Φτου σου δε ντρεπεσαι γκαστρωμενη γυναικα.. :D:lol:

Δεν εχουμε βαλει μπρος για δευτερο.. (στο σταυρό που σας κανω).. :oops::oops::roll::roll:

Φυσικα και περναει απ' το μυαλο μου πολλες φορες.. με ενα παιδι δε θα μεινω.. ;)

Ιφιγενεια ειχα διαβασει την εμπειρια σου... αλλα ηθελα να ακουσω αν οντως ηταν πιο ευκολος ο τοκετος και οι ωρες λιγοτερες απο την πρωτη σου γεννα..

Τα δικα μου "χάλια" τα θυμασαι.. :(

Ημουν με κολλημενη διαστολη επι 15 ωρες στο 1-2-3-4-5.. :o

Μετα με ξεκαλωδιωσαν.. Εφτασα στις 22 ωρες αναμονης με διαστολη παλι 5......!! :shock:

και σαν θαυμα στις 25 ωρες φτασαμε στο 6 με τεχνιτους παλι..... :(:oops::oops:

(στο σημειο αυτο... "εφαγα" την αναθεματισμενη επισκληριδιο που μου εχει σακατεψει το συστημα μου ολοκληρο... :evil::evil::evil: τι την ηθελα? Τιιιιιι??)

Ε! 2 ωριτσες μετα γεννησα.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ετσι χαλαραααααααα... :lol:

Βαρεθηκε το παιδι τοοοοοοοσο χερι... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Δωρα που εισαι? Γκαστρωσκονη πεταει η Ζαιρα αλυπητα....... :lol::lol::lol::lol:

Περιμενουμε νεα σου!!

Ευχομαι καλα αποτελεσματα κοριτσαρα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκαστρωσκονη πεταει η Ζαιρα αλυπητα....... :lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΥΠΝΟ, ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔΙΝΟ ΥΠΝΟ. 1:00 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΚΟΥΤΟΥΛΑΩ ΑΠΟ ΤΗ ΝΥΣΤΑ :evil: ΘΑ ΓΙΝΩ ΠΑΙΔΟΚΤΟΝΟΣ!!!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera καλημερα αχ φανη μου θυμαμαι ποσο ταλαιπωρηθηκες κ εσυ κ εγω 8 ωρες εκανα να γεννησω και αυτο με βοηθεια επειδη εκανα την επισκληριδιο αν δεν τηνεκανα τοτε θα πηγαινα 15 ωρες σιγουρα κ ο γιατρος μου το ειπε μετα βεβαια...ευτυχως η μικρη ηταν βολικη στη κοιλια...χαχαα γιατι τωρα με τεντωνει

εχω βαρεθει να κοιμιζω επι ωρες παιδια χθες πχ το βραδυ ξεκινησα απο τις 11 και κοιμηθηκνα και τα 2 12,30 με 1παρα 2 και κοιμηθηκα((η μικρη οκ αλλα κ ο μεγαλος εχει 3βραδυα τσαλιμια μου κανει)και οα ντρας μου ξυπναει 6 κ το ξυπνητηρι μας ξυπνησε κ τους 3 με αποτελεσμα η μικρη απο τις 6 να κοιμηθει ξανα 8 και εγω ξανακοιμηθηκα και απο τις 9 με ξυπναει ο μεγαλος ειμαι χαλια σημερα σερνομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι....αλλα επρεπε να σηκωθω να μαγειρεψω γιατι θα παω μετα την μικρη για εμβολιο

η ντινα τριβει τα δαχτυλα της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα τσουπρες!!!!!!

Τι διαβαζω???Καλα δεν υπαρχει!!!!Ζαιρα που εισαι?????Μολόγα τι εχεις κανει :lol::lol: ??!!!

Δωρουλα μου γλυκεια!!!Γλυκεια μου Δωρουλα :) !!!!Δε θελω αγχος κ περιεργιες σκεψεις!!!

Ολα για καλο ειναι :D;) !!!!Διωξε απο το μυαλο σου αγχη κ ανησυχιες κ χαμογέλα :D:-* !!!

Στεφανια που εισαι να σε τσουρομαδησω :lol: ??!!!Ειδες???Αγχος κ εσυ με αυτες τις παλιοχοριακες!!!Το σπορακι σου μεγαλωνει μια χαρα :):) !!Περασες τοσες μερες μεσα στον προβληματιμο κ το αγχος...ξεχνα τωρα πια ολα κ απολαυσε τις ομορφες μερες που ζεις!!!Η Αννουλα σου θα αποκτησει αδερφακι :x !!

Μωρε γιατι παει τοσο αργα για να κοιμηθει?Δε νυσταζει?Το μεσημερι κομαται?Θυμησε μου παει παιδικο ή την κραταει η γιαγια?Τι ωρα ξυπναει το πρωι?

Εμενα 20:30 εχει ξεραθει κ αν καμια φορα δε τη παρει ο υπνος γρηγορα..παιζει μιλαει με τις κουκλες της κ μετα κοιμαται μονη της,δε μπαινω εγω(η πορτα ειναι κλειστη)!Δε με ζηταει βεβαια!!

Δλδ αν τη βαλεις στο κρεβατι στις 9,κλεισεις φωτα κ πορτα κ πες τα σχετικα...ο ηλιος κανει νανι κ οοοοοολοι κοιμομαστε τωρα,θα τα πουμε το πρωι που θα ξυπνησει κ ο ηλιος κ την αφησεις ησυχα στο κρεβατακι της τι τα κανει?

Αν της βαλεις κ καποιο παιχνιδι?Χθες ας πουμε εμενα ηθελε να της βαλω στην κουνια 2 μικρες μπαλες..την ακουγα που μιλαγε κ μετα απο λιγο την πηρε ο υπνος!

Στην κουνια βεβαια εχουμε καμια 10αρια αρκουδακια κ νινακια που κοιμουνται ολα μαζι με τη Αφροδιτη κ τα βαζει για υπνο εκεινη!Τα σκεπαζει ,τους χωνει πιπιλες κ τους λεει νανι :lol::lol:;) !!!

Φανηηηη... ακομα δεν εχετε ξεκινησει αλλα το σκεφτεσαι...?Παρακαλω οπως με ενημερωσετε για την εναρξη των διαδικασιων για να οργανωθω αναλογως :lol::lol: !!!Μαζι θα γκαστρωθουμε εμεις :lol::lol: !!!Το Ντινακι που ειναι??!!!

Ιφ!!Τι κανετε ομορφη οικογενεια?!Το θυμαμαι που μας ειχες πει οτι ο γιατρος σου λεγε να γυρισεις πισω αλλα εσεις μεινατε σε ξενοδοχειο!Το φανταζεσαι να φευγατε :lol: ?!!!

Ταλαιπωρηθηκατε πολυ κοριτσια αλλα να σας πω την αληθει μου εγω ζηλευω λιγακι...θα ηθελα να τα ειχα ζησει κ εγω!Με την καισαρικη τσακ μπαμ διαδιακασια ειναι!Δεν εχω κ πολλα να λεω κ να θυμαμαι...βεβαι το αποτελεσμα εχει σημασια το ξερω ;):) ..αλλα κουβεντα κανουμε!

Το Κατερινακι μας τι να κανει??

Σες τη καλημερα μου :) !!!!

Εμεις εδω ,ησυχια σημερα!Η μικρη πινει πορτοκαλαδα κ βλεπει Scooby!Χθες ειχαμε παει παρεα με το μπαμπα μας σε δουλειες,ολο το πρωι ετσι το φαγαμε!Ωραια ηταν!!Σημερα δε ξερω..βαρεμαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα - ωραια τα νεα σας εκτος από τις αυπνίες!κουράγιο!

σουσου ειδες ολα καλα?καλε τι αγχος τωρα?τωρα εισαι σιγουρη οτι θα δεις και καρδουλα αφου ανεβαινει η χοριακη! μπραβο!

εχω παρα πολυ δουλεια και δεν προλαβαινω να γραψω πολλά -σας διαβαζω ομως -

ιφι θα στο ξαναστειλω το κεφιρ μονο να βρω χρονο

χρυσα τι γινεται το κεφιρ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελιτσα τα φιλια μου...

Χαρουλα μια χαρα το κεφιρ...φτιαξαμε, ευχαριστουμε πααααρρραααα πολυ

αραγε αμα κανω με γαλα με μειωμενα λιπαρα θα γινει;;;;ξ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεεερα!!!!!!

Καλα Στελλα.... νομιζω οτι εχεις το παιδι θαυμα.. :shock::shock::shock:

Πλακα κανεις οτι κοιμαται απ' τις 8 μιση και τεζα..... :o:o:o:o

Μαλλον ειναι ηρεμο παιδι και καλοβολο.. τι να πω.. Φτου φτου μη την ματιασω...

Κι΄εγω θα ηθελα εστω μια μερα να κοιμοταν απ' τις 11..... :(

Χθες παλι 1 τα μεσανυχτα και 9 παρα το πρωι το ματι γαριδα... :twisted:

Την Αναστ. δε τη νανουριζει..... ΤΙΠΟΤΑ!!!!!

Ουτε τα σβησμενα φωτα, ουτε η ησυχια, ουτε τα παραμυθια, τα χαδια, οι αγκαλιες, το γαλα... ΤΙΠΟΤΑ!

Αν δεν ερεθι η ωρα της να "νταλωσει" απο μονη της, ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!

Πρεπει να το παρω αποφαση... Ετσι ειναι ο υπνος της. :(

Στεφανια ....??? :lol::lol::lol::lol:

Εσυ την αρπαξες τακα τακα την γκαστρωσκονη και τωρα με γελας ε.....???? :mrgreen::mrgreen:

Πεσατε ολες στην παγιδα της Ζαιρας...... =))=))=))=))=))=))=))

Ιφιγενεια..καλη επιτυχια με το εμβολιακι..

Πεσε να ξεκουραστεις το μεσημερι αν κοιμηθουν τα μικρα...

Ε! ρε τι τραβαμε οι μανες..... (-|(-|(-|(-|(-|(-|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΕΛΛΙΤΣΑ, ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗ ΦΑΝΗ, ΜΩΡΕ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΙΟΥ, ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ, ΑΠΟ ΒΡΕΦΟΣ ΜΟΥ ΧΕ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΛΑΔΙ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ.

ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΞΥΠΝΑΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 9:30 ΜΕ 10:00.

ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΕ ΠΙΕΣΗ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 17:00 (ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΓΥΡΝΑΜΕ ΣΠΙΤΙ,ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΞΥΠΝΑΩ ΣΤΙΣ 18:30- 19:00. ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ, ΜΕ ΓΚΡΙΝΙΑ ΤΗ ΣΗΚΩΝΩ. ΓΚΡΙΝΙΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ, ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ :evil::evil::evil::evil:

ΣΗΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΤΗ ΣΤΡΩΣΩ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΤΗ ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΥΤΟΥΛΑΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 21:00!(ΕΛΠΙΖΩ ΔΗΛΑΔΗ :roll: ) ΟΠΩΣ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΚΟΥΤΟΥΛΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na μαι καναμε το εμβολιο μας πηραμε μονο 300γρ αλλα ειναι καλα οκ και 4 ποντος υψος...σημερα θα φαμε πρωτη φορα ρυζαλευρο ναιιιιιιιιιιιιιιι θα παρουν φωτια τα κουταλια τελεια....ρωτησα κ την παιδιατρο πουθελει να καθεται κ μου ειπε οσο θελει αστην αχ τι καλα μεγαλωνει η μπουμπου μου...

τωρα για τον υπνο εμενα το 90%μην πω 95%κοιμαται 10,30 το πολυ και παω καθομαι 5-10 λεπτα και μετα νανι αλλα οπως ειπα εχει 3 μερες με τεντωνει.χαρουλα μου οπως νομιζεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο απογευμα αγαπες μου καλες.... :x εδω ειμαστε γυρισαμε σπιτι μας χθες το μεσημερι...ηταν να βγω τριτη οπως ειπα κ στην Ιφι αλλα δεν ξερω αν θυμαστε για το κρυωλογημα που σας ελεγα πριν γεννησω,μαλον δεν ειχα συνελθει τελειως,κ ετσι μια μερα πριν βγω ανεβασα πυρετο κ εμεινα ακομη μια μερα......ειχα τη μανα μου,κ την αδερφη μου φυσικα ολες αυτες της μερες ..ποιος αλλος θα ερχοταν.....ο μικρος με τον πατερα του,που δοξα το Θεο τα καταφερνε σε ολα μπανιο, ταισμα, κοιμσμα,κ να ερχεται κ μια ωρα διαδρομη καθε μερα να τους δω κ να με δουνε.......επισης με βοηθαει κ στο σπιτι πολυ με τον Παναγιωτη,2 μερες τωρα,που οι περισσοτερες θα ξερετε πως το βρηκα....2 γυναικες με τη μανα μου κ ακομη τωρα αδειασε ας πω το καλαθι με τα ρουχα.....ευτηχως εχω το στεγνωτηριο,κοριτσια......αλιως που να απλωσω κ που να στεγνωσω αχ.......οπως ειπα κ στην Ιφι απο το τηλ δεν ξερω για τις αλλες κοπελες που κανανε καισαρικη αλλα εγω αυτη τη φορα πονουσα πιο πολυ :| απο το νοσοκομειο που γεννησα ηταν καλυτερα απο κλινικη με βαλανε σε δωματιο μονη μου οι κοπελες ευγενεστατες κ πολυ γλυκες,τοτε στην κλινικη,κανανε λες κ ηταν αγκαρια.....κ γενικα ενα ευχαριστω περιβαλον..........

τωρα τα δικα σας νεα εριξα μια γρηγορη ματια χρονια πολλα σε οσους γιορταζαν,Στεφανια αχ τσαμπα χαλουσες τον ευτο σου......δε σου ειπα κ εγω το μικρο με χαμηλη χοριακη τον ειχα;

τωρα ηρεμησε κ απολαυσε το.......επισης χρονια πολλα για την κοπελαρα σου για αυριο,δεν ξερω αν θα μπορεσω να μπω πρεπει να παω να κοψω τα ραμματα ετσι κανουν εδω.....

Δωρα μου με το καλο κ εσυ κοπελα μου τελικα δε θα υπαρξει καμια αγκαστρωτη εδω που λεει κ η Ζαιρα..... :x

Φανουλα μου τωρα τι να σχολιασω ανακατεψατε δοντια,κρεμες,φαγητα,ζαλιστικα... :D μακια πολλα :x

Χαρουλα,Χρυσα,Στελλα,σας φιλω ολες γλυκα.....φευγω ξυπνησε η ζουζουνα μου ..θα ξαναμπω οταν εχω χρονο..... :x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες μου....τα περι γκαστροσκονης που λετε πολυ μ εκαναν κ γελασα.....Παντως η χοριακη βγηκε ΘΕΤΙΚΗ 977μοναδες στην 4η μερα καθυστερησης.Πηρα τηλ κ τον γυναικολογο για ραντεβου αλλα ειναι κλειστι το ιατρειο μεχρι τη δευτερα....

Ιφι κ Χρυσα πολυμε ανακουφιζεται που λετε οτι ηταν περιεργα τα συναισθηματα στο 2ο οντως καμια σχεσση με το 1ο αλλα πότε θα το ξεπερασω αυτο το παραξενο συναισθημα αραγε;;;;;

Χαρηκα κοριτσια αλλα ειμαι πολυ σφιγμενη ισως κ επειδη ξερω τι με περιμενει μεχρι την γεννα......Εγω γεννησα με επισκληριδιο κ καισαρικη, ο μικρος δεν ειχε παρει θεση κ ειχα κλεισει τις 40 εβδομ οποτε ηταν ανωφελο να περιμενουμε.....

Στεφανια, κ συ ολα καλα;πως νιωθεις τωρα,εγω εχω αρκετο πρηξιμο στην κοιλια,γιατι απο τωρα ρε κοριτσια;;;

κατερινα μου, τελειααααα γυρισατε σπιτακι σας,τι καλα θα θελα πολυ να περασουν μαγικα αυτοι οι μηνες κ να φτασει αυτη η άγια στιγμη.....

Φανουλα κ Στελλιτσα αντε η σειρα σας τωρα.................

Πολυ ξενυχτικα μωρακια εχετε ρε κοριτσια,ο δικος μου 7:30με 8 κοιμαται καθε βραδυ κ τον ξυπναω στις 8 το πρωι για τον παιδικο, κ απο μωρο ηταν παντα βολικο κ ποοοοοολυ υπναραδικο,να φανταστειτε 45 ημρρων ηταν η τεελευταια φορα που ξυπνησε να φαει την νυχτα!!!!!!!!!!!!!!

Αν μου βγει τωρα κανενα αντιθετο θα τρελαθω.....

εν τω μεταξυ εχω τασεις κρυολογηματος κ πονολαιμο με μπουκωμα εντονο,ξερει καμια να μου πει τι επιτεπεται να παρω;;

Καλο βραδυ..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΥΚΛΕΣ :D

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΠΑΛΙ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΑΣ, ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΣΟΥ, ΚΑΛΟΤΥΧΗ, ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΥΓΙΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ :YMHUG:

ΔΩΡΑ ΜΟΥ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, ΜΙΑ ΧΑΡΑ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΟΥ, ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ :D

ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΓΩ, ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.

ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΚΑΙ ΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΗΜΟΥΝ, ΔΗΛΑΔΗ ΦΟΥΣΚΩΜΑ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΟ, ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ, ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ Μ ΕΝΟΧΛΟΥΣΑΝ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ. ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΚΑΠΩΣ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ, ΤΙ ΝΑ ΠΩ.....

ΑΛΗΘΕΙΑ, Ο ΓΙΟΣ ΣΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΓΙΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ? ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ.

ΙΦΙ ΜΟΥ, ΚΟΙΤΑΖΑ ΦΩΤΟΣ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ, ΛΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΝΑ ΜΟΙΑΣΕΙ Σ ΑΥΤΟΝ???

ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρα μου να σου πω..

εγω το περιεργο συναισθημα μου περασε αφου γεννησα...

αλλα ολα ειναι σχετηκα..

ξες σκεφτομουν..αραγε θα το αγαπαω αυτο το παιδι ετσι οπως λατρευω τον Χριστοφορο..και ομως...το υπερλατρευω ΚΑΙ αυτο..δεν μπορεις να φαντασετςι..τον αγαπαω διαφορετηκα..γιατι ειναι ενα τελειως διαφορετικο παιδι σαν χαρακτηρας...αλλα η αγαπη ειναι η ιδια

Ολα θα πανε καλα..μια καλη και τελειομινη εγκυμοοσυνη να εχεις!!!!

Κατερινακι μου με το καλο η μπεμπα..να σας ζησει...να ειστε γεροι να την καμαρωνετε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalημερα απο μια ξενυχτισμενη παλι μανα αχχ...χθες παλι 2 ωρες εκανα να κοιμησω τα μωρα μου αλλα 11,30 το πηρε αοφαση ο μεγαλος και 12,30 η μικρη εγω μεχρι να συμμαζω κτλ 2 κλασσικα 3,30 ξυπνησε η μικρη σηκωθηκα οκ αλλα λογο κουρασης νυστας κτλ λεω του αντρα μου κατσε λιγο εσυ να ξαπλωσω λιγο και αμα δεν κοιμηθει ξανασηκωνομαι τι το θελα κλασσικα οπτε βαζω τον αντραμου βραδυ κανει αγγαρεια και μεσα σε 2 λεπτα την κανει να κλαει γιατι καν δεν προσπαθει νευριασα και εγω και ψιλομαλωσα ξημερωματα κ τον ειπα να παει να κοιμηθει αλλου γιατι δεν τον ηθελα διπλα μου εχω ποσες μερες κορισται μεσημερι βραδυ ξημερωματα κοιμισω 2 ωρες παλιη μικρη ξερετε τι ωρα κοιμηθηκε απο τις 3,30 5την ξαπλωσα δεν λεω οκ με αφηνει να κοιμαμαι τα μεσημερια αλλα οταν θελει να κοιμηθει οκ αναλαμβανω τα παιδια ξερω ξυπναει νωρις αλλα κ εγω ανθρωπος ειμαι εχω να κοιμηθω καλα βραδυ 5 μηνες....

τελοςπαντων θα ερθει παλι θα μου ζηταει συγνωμη και σε μια βδομαδα παλι θα μαλωσουμς για το ιδιο θεμα(εχει ξαναγινει)

στεφανια μου να χαιρεσαι την κορη σου με το καλο η εγκυμοσυνη σου...

δωρα τελεια συγχαρητηρια με ενα γερο μωρακι κ μια καλη εγκυμοσυνη..τωρα για τα συναισθηματα εμενα μου φυγανε γυρω στους 4-5 μηνες εγκυμοσυνης ανα ρωτιομουνα και εγω τα ιδια με τη σες αλλα οσο μεγαλωνε η κοιλια μου καταλαβαινα οτι θα το αγαπαω το ιδιο κ ετσι ειναι τα γαπας το ιδιο κ ας πουμε κ διαφορετικα στην αρχη μιας και το ενα παιδι το ζεις 2,5χρονια αλλα μετα βλεπεις οτι ειναι το ιδιο...

κατερινα μου τι κανεις?πως μου εισαι πως νιωθεις?πονας ακομη?η μπουμπου σου τι λεει κοιμαται?ολα τα λεφτα πολλα μαλλακια ο αντρας σου τι λεει αληθεια?δεν σε πηρα τηλ για να μην ενοχλησω ξερω τωρα ποσο τρεχεις να προσαρμοστεις και να συνελθεις κ εσυ να ξερεις σε σκεφτομαι...

η μικρη εφαγε ρυζαλευρο εγλειφε το πουλακι μου ειχε πολυ π[λακα καλα τα πηγε για πρωτη φορα μετα θα φαμε φρουτοκρεμα ναι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΙΦΙ, ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΑΣ ΞΑΝΑΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ, ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΣΗΚΩΘΕΙ ΠΟΤΕ ΒΡΑΔΥ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΩΡΟ Η ΑΝΝΟΥΛΑ. ΚΑΛΑ, ΙΣΩΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ :evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρουλα μουυυυυυυυ.. Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!

Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι και ενα γερο παιδακι στην αγκαλια σου!!!

Ολα μα ολα να πανε καλα!!!

Στεφανια να χαιρεσαι την κουκλαρα σου!!!!

Να ειναι γερη και παντα να σας γεμιζει ευτυχισμενες στιγμες!

Χρονια της πολλα!!!

Ιφιγενεια.. :( η αυπνια φερνει εντασεις..

Ειναι που δε μπορεις να ξεκουραστεις λιγο και εσυ οπως θες.. :(

Θα στρωσει η μικρη.. θα στρωσει.. κανε λιγη υπομονη...

Χρυσουλα μου τι κανετε?

Πως ειναι τα αντρακια σου?

Κατερινακι μου καλως ηρθες και παλι στην παρεα μας..!!

Μας ελειψες πολυ!!

Περιμενουμε νεα σας με την πρωτη ευκαιρια!

Καλο απογευμα σε ολες!

Φιλια πολλα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σα κοριτσια...πως ειστε εγω νομιζω καλυτερα αρχισα να το συνηθηζω αλλα σημασια κ αγωνια εχει ττο 1ο ραντεβου στον γιατρο....

στεφανια, την τεταρτη θα πας;ευχομαι τα καλυτερα να χεις κ συ μια υπεροχη εγκυμοσυνη,παντως κ γω νομιζω πως λιγο αρχισε να υποχχωρει το φουσκωμα αλλα εχω κατι πονους τωρα..

Για τον μικρο που με ρωτησες δεν κοιμαται συνηθως μεσημρι λογω της υπερεντασης που εχει απ το σχολειο,γι αυτο 8 το αργοτερο ξεραινεται.Αλλα τις μερες που θα κοιμηθει κ το μεσημερι γυρω στις 9 κοιμαυαι παντα,ποτέ δεν τον αφηνω πιο αργα,ετσι τον ειχα κ απο μωρο....

Ιφι,κοουραγιοοοοο δυσκολη η αυπνια κ τεντωνει κ τα νευρα όλων,αλλα να σε ρωτησω γιατι σε παιρνει 2 ωρες να τα κοιμισεις;πως κοιμουνται;εντυπωση μου κανει....

Χρυσα, ναι οντως κ γω συνεχεια αυτο εχω στο μυαλο μου αν θα το αγαπω κ αυτο οπως τον Σταυρουλη μου,νομιζω πως οχι....αλλα σιγουρα κανω λαθος..

Παντως ελπιζω να πεν ολα καλα κ να μου φυγουν ολες οι αρνητικες σκεψεις....

Πολλα φιλια σε ολες...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...