Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδάκια Μαϊου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009+τα αδερφάκια τους Νο8!


Recommended Posts

ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ :YMHUG: , ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΟΣΟΙ Σ' ΑΓΑΠΟΥΝ!

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΙ ΦΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ, ΖΟΡΙΖΕΤΑΙ ΜΩΡΕ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΑΚΙ, Ε? :cry:

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ, ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ, ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΘΥΜΗΘΕΙΣ ΟΛΑ Κ ΑΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΒΟΥΝΟ.

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κατερινα μου για πες μου λιγο τι σου ειπαν επακριβως στο νοσοκομειο για το τι πληρωνεις?και με ποιες ασφαλειες κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα σας..εχω ημερομηνια 2 /12 γενναω.. :) Φανη Ελενα θα ειναι κ οι δυο γιαγιαδες μας εχουν το ιδιο ονομα οποτε δε λεει να τους το χαλασω.... ;) αφηστε που τους κανω πλακα λεω 1 του μηνος περνετε τους καλουςβ μισθους με τα δωρα 2 θα κανουμε γενεθλια.... :lol:

Ιφι μου ολα τα ταμεια ακτος απο το ικα αν κανεις καισαρικη,σημερα κατι ακουσα πως δε θα δεινουν το επιδομα γεννας θα το περνουν κατευθιαν τα νοσοκομεια,αλλα κ παλι σε κρατικο νοσοκομειο θα βαζεις απο την τσεπη σου τα υπολοιπα...... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα μανουλες!!!!Με θυμαστε :P ??

Τι μου κανετε??Εγω τα ιδια ακομα,πολλες δουλειτσες...

Κατα τ'αλλα ολοι ειμαστε καλα :D !

Χθες ειχε ερθει η φιλεναδα κ κουμπαρα μου κ περασαμε ολη τη μερα μαζι παρεουλα!Επαιξε κ με τη μικρη καναμε κ βολτες,την ευχαριστητηκα!

Η μικρη καλα,ζωηρη κ επιμονη οσο ποτε...!!!!Το φαι εχει κοψει λιγο κ εχει αποψη για ολα!!!

Α!Βγαλαμε κ εναν κυνοδοντα κ εσκασε κ ενα ακομα δοντι κατω οποτε συνολο 15 :ymapplause:

Ιφ μου γιορταζες ή γενεθλια ειχες κ σου ευχονται τα κοριτσια?Πολυχρονη κ γερη να εισαι κοπελα μου!!Τα καλυτερα ευχομαι!! :)

Καλα ειδα φωτο τις μικρης σου στο φεις κ δεν εχω λογια!!!!ΚΟΥΚΛΑ!!Γιατι να μην εχω ενα γιο να συμπεθερεψουμε?!!Μωρο για διαφημιση!Φτοου φτου!

Μωρε Φανουλι τι επαθε το λουλουδακι σου??Τοση ταλαιπωρια?Περαστικα βρε αγαπη μου κ υπομονη!!

Ενταξει κ εγω δε θελω να δινω κ να παιρνω φαρμακα με το παραμικρο..αλλα ενα μηνα βηχα..3 γιατροι(!!)..δε τη λυπηθηκαν?!

Τωρα ειναι καθολου καλυτερα?Να μου τη φιλησεις :YMHUG: !!!

Α!Τα ρεβυθια κ η Αφροδιτη μπαλες τα λεει κ τη φασολαδα νινακια :lol: !

Κατερινακιιιιι!!!!! :D:D Με το καλο!!!!!2 βδομαδες εμειναν δηλαδη!!!!Με το καλο η μικρη Ελενη :):):)

Μη μου αγχωνεσαι!!!Σα το ποδηλατο...ολα θα τα θυμηθεις :lol:;) !!

Καλε ημουν στη νονα της μικρης κ μου δωσε καποια στιγμη τη μικρη που ηταν 4 μηνων για να κανει κατι στην κουζινα κ με πιασε ταραχη :lol::lol: !!!Πως να την πιασω,τι να κανω,μη μου πεσει :lol::lol: !!!

Σου στελνω ολη τη θετικη μου σκεψη κ μια μεγαλη αγκαλια :YMHUG: !!

Στεφανια,Χρυσα καλημεραααα!!!Τι κανετε??

Η Δωρουλα χαθηκε ε?Και η Ζαιρα..δεν ειδα ποστ της πουθενα μου φαινεται!

Παω να κανω καμια δουλειτσα!Σας φιλω ολες μια μια!

Ααααααααααααα!!!!Μεσα σε 4 μερες εκανα 2 φορες παστα φλωρα κ δεν εμεινε ψιχουλο!!!!!Δεν εχω λογια!!Τελεια!

ΠΑΣΤΑ ΦΛΩΡΑ(Παρλιαρου!!!)

200γρ αγελαδινο βουτυρο απο το ψυγειο κομμενο σε κομματια(εγω βαζω lurpak,μυριζει πολυ ωραια)

300γρ αλευρι για ολες της χρησεις

1 αυγο

1κγ μπεικιν

100γρ αχνη

200γρ μαρμελαδα της αρεσκειας σας

ξυσμα απο 1 λεμονι

Χτυπω ολα τα υλικα στο μιξερ με το φτερο!Μολις γινουν ομοιογενης ζυμη κλεινω το μιξερ,δε θελω να ζεσταθουν τα υλικα!

Παιρνω τα 2/3 της ζυμης κ απλωνω σε ενα στρογγυλο πυρεξ(λαδωνω ελαχιστα) ή σε μεταλλικο ταψι(βαζω λαδοκολλα ή λαδωνω)και κανω εναν ομοιομορφο πατω.Ριχνω τη μαρμελαδα αφηνοντας 1εκατοστο κενο περιφερειακα.

Με το υπολοιπο 1/3 της ζυμης το χωριζω σε 6 κομματια κ φτιαχνω λωριδες κ τις βαζω απο πανω,3 οριζοντια 3 καθετα(σα τριλιζα το σχημα)

170 βαθμους(προθερμαινω),πανω κατω,τελευταια σχαρα για 45 λεπτα περιπου!

Καποια στιγμη θα γραψω κ τη Σερανο της Στεφανιας!!Αυτη ηταν συντομη κ την ειχα κ ευκαιρη!

Μακιαααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες μου τι κανετε?

εγω ακομη αρρωστουλι αλλα που θα παει θα περασει...

εκανε λαθος διαγνωση ο πρωτος γιατρος :evil::evil::evil: και ο παπαρ..μου δωσε αντιβιωση και σιροπι που δεν βοηθουσαν καθολου και οσο πηγαινε και χειροτερευε ο βηχας..τεσπα φωναξα χθες αλλον και ειμαι λιγο καλυτερα..βεβαια μου αναιρεσε ολα σχεδον οσα μου δωσε αλλα τι ν απω... :roll::roll: απλα δεν προκειται ποτε να τον ξαναεμπιστευτω...

κατα ταλλα η παπενια εχει γινει ενα κοριτσακι.. :D:D:D .τρελαινεται να καθεται στο δωματιακι της να κατεβαζει ολα της τα παιχνιδια ...οπου και καλα τα χω τακτοποιησει ανα συρταρι...και ν απαιρνει αγκαλια τη κουκλα της η στον ωμο της το μωρο της!!!!!! και να τους μιλαει να τους διαβαζει παραμυθια.. :lol::lol: .να μιλαει με τις ωρες στο κινητο της... :lol::lol::lol: πλαστικο...λεγοντας διαφορα..και περνοντας ενα υφος απιστευτο :o:o αφηνοντας και δευτερολεπτα αναμεσα των συνομιλιων...λες και μιλαει κανονικα ρε παιδια...μιμειται τα παντα...τα σκατουλια μας μεγαλωνουν....!!!!!!!!!!!!!!

αντε να δω οταν θα ρθει το αδελφακι της πως θα το αντιμετωπιζει...

σας φιλω οοοοοοοοοοοοοοοοοοολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε κατερινα μου με το καλο η μαμα μου εχει γενεθλεια 3 του μηνος τοξοτακι θα σου βγει δυναμικη....

ittle-angel γιορταζα χθες σε ευχαριστω και εσυ οτι καλυτερο και σε ευχαριστω για τα καλα λογια για τη μικρη λιγο με ταραζει με το θεμα υπνου υπομονη...

καρολινα πως τα πας με την εγκυμοσυνη εχεις τιποτα συμπτωματα ?

χρυσα μου περιμενω νεα απο την κουμπαρα μου και θα σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφι μου να σαι καλα θα χουμε τον ιδιο μηνα γενεθλια με 14 μερες διαφορα..... ;):)

αχ δεν ξερετε το απογευμα ο μικρος με λαχταρησε.....δεν ηθελε να κοιμηθει κ γκρινιαζε στο κρεβατι του,πηγα να δω τι κανει κ ηταν ορθιος,κ ηθελα ενα χαρτομαντηλο για να του σκουπισω τη μυτη....εεεε ποση ωρα να εκανα ακουω ενα γντουπ...κ τι να δω εφερε τουμπα απο το κρεβατι με τα καγκελα παντα ανεβασμενα...... :o λαχταρησα σας λεω.... :shock: κ η πλακα ειναι οτι χθες σε ενα σαιτ που εοιμαι γραμενη διαβαζα κατι αναλογο κ ελεγα ευτηχως ειμαστε τυχεροι τετοιο περιστατικο δεν ειχαμε.......το καλο ειναι πως δε χτυπησε πουθενα.ουτε κοιμηθηκε βεβαια,αλλα ολα καλα Παναγια μου.... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα απο την μοσχομυριστη κουζινα μου..... :D:D:D:D:D

Ψηνω ρολο κιμα με αυγουλακια και πατατουλες στη γαστρα.... Οριιιιιιιστε να φαμε..!!! :D:D:D

Η μικρη ειναι πολυ καλυτερα.. Τεραστια διαφορα σας λεω.. Βηχει ελαχιστα... :D:D:D

Αυριο θα παμε Σερρες για τα 6μηνα της γιαγιας μου... :( και μονο που σκεφτομαι οτι η Αν. παλι θα την ψαχνει... με πιανει ταραχη... :(:(:(

Της εχω πει οτι η γιαγια πηγε στον ουρανο και πολλες φορες σηκωνει το κεφαλακι της και μου λεει "να η γιαγια... ειναι μακυα στον ουλανο... ποτε θα εθει"..?

Και της λεω οτι ο ουρανος ειναι πολυυυυυυυυ μακρυα και οποιος παει δεν ξαναγυριζει...

Κι' αυτη συνεχιζει.. "θα εθει"... :(:(:(:(:(:(

Ουφ.. Μη μαυριζω την μερα σας πρωινιατικα... :(

Κατερινακι μου γλυκο... ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σε λιγες μερες θα εχεις την κορακλα σου αγκαλιτσα.. και ο Παναγιωτης θα εχει αδερφακι... Ολα μα ολα τα υπολοιπα που εχεις στο μυαλο σου θα γινουν παρελθον.

Το καλυτερο χριστουγεννιατικο δωρο για ολους σας.. Ευλογημενα τα παιδακια..

Οσο για την.. πτωση... :o:o:o:o:o Παναγιτσα μου.. την κανουν την "λαδια" στον λεπτο..

Τελος καλο ολα καλα ομως.. να μου τον φιλισεις.. :D

Καλα Στελλα... :lol: με εχεις πεθανει με τις συνταγες σου..

Θελω κι εγω βιβλιο Παρλιαρου.. Να φτιαχνω και να τρωω.. Η ζυγαρια κοντευει να εκραγει.. :lol: κι εγω συνεχιζω χαλαραααααααααααααα........ :lol::lol::lol::lol:

Συγχαρητηρια για τα καινουργια δοντακια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen::mrgreen:

Αντε να περνουμε κι εμεις σειρα σιγα σιγα... Κολλησε η βελονα στα 11... :lol::lol::lol::lol::lol:

Αλλα θα μας φερει ο Χριστουλης δοντακια τα Χριστουγεννα.. :roll::roll::roll::lol::lol::lol::lol:

Εχω πεσει απο τα γελια........ Νινακια τα φασολια.....?? =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)) ......εμενα λεει ετσι τα φυστικα (τα διπλά με το κελυφος)... :lol::lol::lol::lol::lol:

Θα μας τρελανουν... Παει και τελειωσε......... :lol::lol::lol::lol:

Καρολ μου.... αχ βρε κοριτσι μου..... Τα εχω παρει με οσα διαβαζω... :twisted::twisted:

Περαστικα σου αγαπη μου.. Να προσεχεις ε! Και φιλια στην Λυδια μας.. ;;);;);;);;)

Χρυσουλα καλημερα!

Τι κανετε? Τα μικρα πως ειναι?

Ιφιγενεια την καλημερα μου και σε σενα!!

Φιλια πολλα σε ολες!!!

Και στις εργαζομενες.. Καλο Σ/Κ και καλη ξεκουραση.....!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina μου ακομα δεν τον εβγαλες απο την κουνια?η μικρη που θα κοιμαται?εγω σου ειπα επειδη ειχα απο το χρονο τετοια περιστατικα και κονετψα να παθω καρδια 2 φορες τον εβγαλα πολυ νωρις...15μηνων κ τον εβαλα κανονικα επρεπε να τον ειχες βαλει πιο νωρις πριν γεννηθει η μικρη μην νομιζει οτι τον διωχντετε απο το κρεββατι του λογο της μικρης

χρυσα μου ρωτησα βγαινει γυρω στα 2,50 ισως και λιγο παραπανω η μπομπο...ειναι ακριβουτσικες..

αχ κοριτσια για πειτε μου μηπως καμια σας ειχε αναλογη συμπεριφορα..

η μικρη μου γενικα δεν παιρνει πιπιλα σχεδον καθολου ναι αλλα ψιλογκρινιαζει για να την παρει ο υπνος κατα τη διαρκεια της μερας σχεδον αποκοιμιεται μονη της αλλα οταν ειναι για μεσημερι και βραδυ εχουμε πολεμο...ξεκιναω πχ απο τις 4 και την παιρνει 5 και 5 και ο υπνος γιατι δεν θελει πιπιλα δεν κοιμαται στην αγκαλια δεν κοιμαται με κουνιμα δεν κοιμαται ευκολα(μονο με τζιτζι τοτε αλλιως αλλα εγω δεν το κανω)χθες το βραδυ παλι ξεκινησα 12 για να κοιμηθει και κοιμηθηκε 1,30 μεχρι τις 1 τιποτα μπαρμπαλιζε βρε αγκαλια βρε στο καναπε στο δωματιο μεσα στο σκοταδι στο κρεββατι μας τιποτα μετα αρχισει να καλει και να τσιριζει και να μην σταματαει για μιση ωρα κλαμα με λυγμους να μην μπορουμε να την ηρεμησουμε μετα απο μιση ωρα κομηθηκε αλλα τι να το κανω και αργα κοιμαται και σκαει στο κλαμμα και εγω στο ζορι..δοκιμασα μηπως πειναει να την δωσω ξενο μου το εφτυνε το εχω δοκιμασει και αλλες φορες τιποτα.δωστε καμια ιδεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανουλα ασε...ωβρε ςωρες λεω ευτυχως που δουλευω γιατι αλλιως και εγω ολη μερα θα μαγειρευα και θα ετρωγα!!!!

νοικοκυροκοριτσο μου εσυ

Ετσι ειναι τα παιδια...το αθωο μυαλο τους...κουκλιτσα μου!!!!

Ιφη εμενα το κανει το βραδυ αρνειτε να κοιμηθει...

καμια φορα τον αφινω στο κρεβατι με το μομπιλ αναμενο και αποκοιμιετε ετσι αφου κλαψουρισει κανενα 5 λεπτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια !

ιφιγενεια κανε μωρε λιγο υπομονη μηπως και γλιτωσεις εντελως την πιπίλα!και οι 2 κουμπάρες μου καναν υπομονη -πολύ υπομονη-και δεν δωσανε ποτε.

το σκεφτομαι και εγω για το δευτερο.

αλλη συμβουλη δεν εχω-μου φαινεται οτι τ αδοκιμαζεις ολα!

αυτο το κεφιρ που ειναι οεο?

διαβασα σε ενα σαιτ οτι μπορεις να κανεις β επιπεδου στο παπαγεωργιου και να πληρωσεις 8,5 ευρώ μονο?ισχυει το εχετε ακουσε να γινεται η εξεταση σε δημοσιο νοσοκομειο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρουλα μαι χαρα μπορεις να την κανεις εκει...απλα πρεπει απο τωρα να κλεισεις ραντευου στο μαιευτηκο γυναικολογικο για να σου ανοιξουν καρτελα και να σε παρακολουθουν. Αυτοι μερα θα σου κλεισουν την Β επιπεδου και το ντοπλερ απο μονοι τους, εσυ απλα μπορεις να κλεινεις ενα ραντευουν το μηνα και 3 μαζι.

Εγω εκανα εκει και Β επιπεδου και ντοπλερ μια χαρα ηταν

Τις εξετασεις αυτες τςι κανει ειτε ο Ασημακοπουλος ειτε ο Αθανασιαδης που θεωριτικα ειναι πολυ καλοι στη δουλεια τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρωτον εγω β επιπεδου στον ασημακοπουλο κανω: 180 ευρώ!!!!!

χρυσα για να καταλαβω πρεπει να σε βλεπουν καθε μηνα ή μπορείς μονο το β επιπέδου να κλέισεις εκεί?και οταν λες καθε μηνα εννοείς στα απογευματινα ραντεβού που πληρώνεις ή το πρωι?

ευχαριστω!

βρε κοριτσια δεν εχω και ιδιαιτερο προβλημα χρηματων αλλα ειμαι παραλογη που θελω να γλιτωνω λεφτα?καθε μηνα απο το μισθό μου δεν μου κρατάνε τόσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε μη φανταστεις παρακολουθηση....παρακολουθηση στην πλακα κανουν

σου κλλεινουν ραντευου μετα απο κανενα 3μηνο- γι'αυτο αμα πας να πας και να κλεισεις 3 μαζι..

ε ποας εκει, ακουνε την καρδια με ενα αρχαιο μιχανημα και σε ζυγηζουν, σου γραφουν εξετασεις και τερμα..

καθε φορα ειναι και αλλος εκει κατω οποτε...

οχι πας εκει μονο στα προινα ιατρεια οπου πληρωνεις τα 5 ευρω του εξωτερικου ραντευου

περνας σχετικα γρηγορα δεν ειχα παραπονο. Οχι δεν μπορεις να κλεισεις εσυ το ραντευοπυ, αυτα στα κλεινουν οι ιατροι απο τα εξωτερικα ιατρεια γιατι εχουν δικο τους βιβλιο..

επισης εαν ειναι να γεννησεις με καισαρικη και σε παρακολουθουν θα σου κλεισουν εκεινοι την καισαρικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δε σας ειπα..

Ποσο μικρος ειναι ο κοσμος..

Την Δευτερα στην παιδιατρο που πηγαμε την μικρη, ακριβως απεναντι μου καθεται μια κοπελιτσα με ενα μωρακι 4 μηνων..

Παρατηρω το βιβλιαριο που ειχε στο χερι της και διαπιστωνω οτι ηταν ιδιο με το δικο μας αλλα σε πιοοοοοοοοοο μεγαλο.

Την ρωταω "τι βιβλιαριο ειναι αυτο"?

Και μου λεει.."ειναι το ιδιο με το δικο σου αλλα σε μεγαλυτερο.. το εκτυπωσα μεσω υπολογιστη επειδη στην κλινικη που γεννησα δεν ειχαν να μας δωσουν".. :o:o:o:o:evil::evil::evil:

Εσυ που γεννησες μου λεει?

Της λεω στο Διαβαλκανικο.

Μου λεει κι εγω!

Της λεω γεννησες ευκολα?

Μου λεει γεννησα σε 8 ωρες.. Ο γιατρος που με ξεγεννησε μου ειπε οτι περιμενε μια κοπελα πριν 2,5 χρονια 27 ωρες να γεννησει...... :shock::shock::shock:

Κατευθειαν την ρωταω "ποιον γιατρο εχεις"..

Και μου λεει τον "ταδε".. :o

Της λεω... "Εγω ημουν αυτη που περιμενε ο γιατρος τοσες ωρες"

Ειχαμε τον ιδιο γιατρο!!!!!! Αν ειναι δυνατον!!! Δεν το περιμενα..

Που θελω να καταληξω..

Πως να αλλαξω εγω αυτον τον γιατρο μου λετε?

Και που να βρουμε παλι ενα καρο ευρα να σκασουμε στην κλινικη και σ΄αυτον οοοταν με το καλο ερθει η ωρα της δευτερης γεννας?

Μπουρδες σκεφτομαι το ξερω..Αλλα ειμαι τοσο δεμενη μ' αυτον τον ανθρωπο που ειλικρινα αν ηταν να κανω 5 παιδια.. θα τον ηθελα και στα 5 πλαι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω φανη μου αν εχεις καλη γεννα οπως σε γενικες γραμμες ειχαμε παρολα τα ζορια μαε δενεσαι με τον γιατρο που σε ξεγενναει ετσι νιωθω εγω γι αυτον που ξεγεννησε 2 φορεςασχετα που στη 2 μισο προβε τη γεννα μιας και η μικρη βιαστικη μονο που σκεφτομαι τον πανικο που παθανε νοσοκοκμα μαια γιατρος β' και εκπαιδευομενη ασε...αν κανω 3 και ειμαι εδω η μεχρι ξανθη παλι σε εκεινον θα πηγαινα

τωρα για τη πιπιλα ο μικρος την ειχε ενα χρονο και κατι γυρω στους 14-15 μηνες μετα την εκοψα και σε 3 μερες χωρις ιδιατερο ζορι γενικα ο μεγαλος μου δυσκολο παιδι αλλα για πιπιλα φαγητο υπνος και μικροαλλαγες ειναι πολυ βολικος για να καταλαβετε στη φαση της μικρης μου κοιμοταν 9 ωρες σερι σιγουρα

φανη δεν μου ειπες απο το ταμειο σου εκοψαν χρηματα?οσο για το ρολλο εκανα προχθες τελειο αλλα αυτη τη συνταγη

http://asproylas.blogspot.com/2009/12/blog-post_08.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε Ιφι... Παρολη την ταλαιπωρια, νομιζω πως η γεννα μου ηταν ευκολη, χωρις επιπλοκες και παρατραγουδα.. και αυτο ειναι που εχει την μεγαλυτερη σημασια για μενα..

Ο γιατρος μου με ξερει απο μια σταλια παιδι...

Δεν εχω παει ποτε σε αλλον.. Δεν μπορω να τον αλλαξω.. :(

Αλλα οι καιροι ειναι δυσκολοι και τα ευρωπουλακια μας δεν ειναι να τα πεταμε..

Για το ταμειο που ρωτας.. οχι.. δεν μου εκοψαν τιποτα προς το παρον.

Ειναι 507 ευρω τον μηνα. (και δουλευα για 410 αν θυμασαι).. :o:o

Πιπιλα........ Ωραιο ανεκδοτο.......... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΠΙΠΙΛΕΣ να δειτε... chicco, nuk, mam..και οτι αλλο της γυαλισει στο ματι..

Δεν ειμαι ετοιμη να της την κοψω.. ουτε και η Αν. βεβαια......

Ηταν να μη γινει η αρχη...

Κουνια.....

Εκει κοιμαται ακομη και δεν εχω σκοπο να την βγαλω μεχρι που να μη χωραει..

Χτυπαω ξυλο.. αλλα δεν ειχαμε ποτε κανενα σκηνικο.. μπρρρρ... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη ειδες τι μικρος που ειναι ο κοσμος; να συναντηθεις με καποια κοπελα κ να σου πει για το δικο σου περιστατικο χωρις να σε ξερει..... :) για το βιβλιαριο υγειας που λες κ η κουνιαδα μου κοντευει 2 μηνες ο μικρος κ δεν πηρε ακομη,δεν ξερω τι πεζει πως κ που δεινουν.... :|

τωρα για τη γεννα κ εγω ηθελα το γιατρο που ειχα στο μικρο αλλα ρε κοριτσια ειπαμε μες το χειμωνα να τ'ακουμπησω σε κλινικη δεν ηθελα....κ αυτος που θε με ξεγγενησει τωρα ειναι πολυ καλος αυτον ειχε κ η αδερφη μου το μαρτιο......

το αλλο το κουφο δε σας το ειπα,κανανε αντιγραφη τα στοιχεια μου απο μια καρτελα σε αλλη στο κρατικο νοσοκομειο παντα,κ μαντεψτε αλλη ομαδα αιματος ειχαν στη μια κ αλλη σε αλλη......ευτηχως το προσεξε ο ανθρωπος κ μας λεει αν χρειαστει που δεν το ευχομαι,εγω τι απο τα δυο να βαλω;

ελλας το μεγαλειο σου.......απο δευτερα ξανα εξεταση να μαστε σιγουροι...... :|

αααα στο fb εχω αναρτησει τι γινεται τελικα με το επιδομα λοχειας,γιατι επικρατουσε πανικος,δε με νοιαζει που δε θα το παρω φτανει να μη πληρωσω κ απο πανω.......

για τις πιπιλες εμενα επερνε της vουκ....αλλα οπως σας εχω πει απο ενα πεισμα την εκοψε μονος του...τωρα μερικες φορες αν θελει να κοιμηθει περνει το μπουκαλι με το νερο κ αποκοιμιεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βέπω οτι γινεται ενας πανικος με τα βιβλιαρια...στη μικρη μου επειδη πηγαινα στο νοσοκομειο να με κανουν υπερηχο καθε 3 μερες να μην τρεχω συνεχεια αλεξανδρουπολη μου εδωσαν εκει το καινουργιο και οταν γεννησα αλεξανδρουπολη μου δωσαν και το παλιο και εχω 2 το ενα το εκρυψα το παλιο και κρατησα το μεγαλο και μου λετε οτι δεν υπαρχουν βιβλιαρια.και σε αλλα μερη να εχουν συνεχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααααααα

τι κανετε κοριτσακια μου?

εμεις καλα...εδω στο σπιτακι μας με το τζακακι μας...

το πρωι πηγαμε τζαμπο.. :D μετα καφεδακι με τη μικρουλα...και τωρα ειπα να σας πω ενα γεια..γιατι απο δευτερα τα κεφαλια μεσα..ξαναπαω δουλεια και απο κει δεν θ αμπορω να μαθαινω νεα σας..μιας και μας τα κοψαν ολα...

βαλαμε και υδροκολλητα στο δωματιο της λυδιας μας εγινε πολυ ομορφο..

τωρα που σας γραφω το παπι μου καθεται στον ωμο μου ξαπλα και τραγουδαει στου μανωλη την ταβερνα.. :lol::lol::lol::lol: αποθεωση..

ιφι νομιζω μεειχες ρωτησει αν ειχα συμπτωματα...ειχα απιστευτες αναγουλες καποιες φορες ειχα κανει εμ... και μου μυριζαν διαφορα ...αλλα τωρα ειμαι δοξα τω θεω καλα...

συμπεθερουλα μου αντε κοριτσαρα μου με το καλο...και μην σε αγχωνουν τα λεφτα...

στελλουνι μουυυυυυυυ γλυκο τι κανετε?τελικα εμεις δεν θα τα πουμε μαλλον απο κοντα ε? :oops::oops: τουταχιστον ανταλλασουμε λογια αγαπης και εκτιμησης.. :lol::lol::lol: η αφροδιτουλα σου καλα?

φανουλα μου τικανει τοομορφο γλωσσουδικο σου? :lol::lol::lol:

μακια σε οοολες ..να χετε μια ομορφη κυριακηηηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hellooooooooooooooo...........!!!!!!!

Eιναι καμια εδω........????

Εμεις μολις γυρισαμε σπιτι..

Φαγαμε στην πεθερα μου.. :D

Το πρωι πηγα να δωσω αιμα (ειχαμε αιμοδοσια).. και δεν μπορεσα... :(:(:(:(:(:(

Με το που ειδα την τεραστια βελονα.. με επιασε ταχυπαλμια.. εγινα κιτρινη σαν το λεμονι και βγηκα εξω.... :cry::cry::cry::cry::cry:

Ντρεπομαι που το λεω.. αλλα εχω μεγαλη φοβια... :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Η "γιατρινα" μου ειπε.... "τωρα καλο Μαιο"...

Δεν εχω δωσει αιμα ποτε.. και ειπα σημερα να κανω την αρχη.. αλλα δεν τα καταφερα.. :(:(

Αλλα θα απογοητευομουν ακομη περισσοτερο αν μου τρυπουσε το δαχτυλο και μου ελεγε οτι δεν μπορω να δωσω.. γιατι πανω στο βιβλιαριο υγειας μου γραφει "ΑΝΑΙΜΙΑ...(?)" με κοκκινα γραμματα.. :(:(:(:(

Θελω να μου φυγει αυτη η φοβια με τις βελονες... Αλλα πότε..?? :(:(:(

Sorry βρε κοριτσια.. αλλα ηθελα καπου να "απολογηθω"... :?:?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα φανη μου δεν το ξεπερασες με την εγλυμοσυνη?εγω ετσι ειχα φοβια για αιμα εμβολιο κτλ με την 1 εγκυμοσυνη που καθε μηνα χιλιες εξετασεις συνηθισα ποσο μαλλον στη 2

εγω καλα το παλευω η μικρη εχει μια βδομαδα απιστευτη γκρινια οπως ελεγα κ προχθες και τα νευρα μου ειναι σμπαραλια νιωθω κ ασχημα που δεν μπορω να την ηρεμησω....δυσκολη φαση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια ούτε εγω εχω καλα νεα... Είμαστε 2 εβδομάδες σχεδόν πίσω. Φυσικά ούτε καρδιά ακούσαμε ούτε έμβρυο ειχε σχηματιστεί. Ο γιατρός βέβαια μου ειπε πως εμπειρικά πιστεύει πως ισως παει καλα απο το σχήμα του σάκου. Οτι το σχήμα  που εχει ειναι ενος σακου που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και το εμβρυο. Δεν το πιστεύω καθόλου. Θα ξανα παω σε μια βδομάδα και ειμαι σίγουρη πως παει για παλινδρομη..
    • Κι εγώ έχω πάρει κορτιζόνη, όλες τις φορές. Medrol ή Prezolon. Δεν θα είναι για καιρό, μη φοβάσαι. Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά. Καλή επιτυχία!
    • Καλησπέρα κοριτσι μου! Το δίνουν αρκετοί γυναικολόγοι προληπτικά επειδη υπαρχει περιπτωση ο οργανισμος να αντιμετωπίσει το εμβρυο σαν ξενο σωμα και να του επιτεθεί.. η δοσολογία π θα παιρνεις τη μερα (υποθετω 5mg) δυσκολα θα σου φερουν τα συμπτωματα που αναφερονται στο φυλλάδιο..εγω σε προηγούμενη προσπάθεια που ειχα παρει μαλιστα μου ειχαν πει να περιορισω αλατι κ ζαχαρω οχι να τα κοψω εντελως!!! Καλη επιτυχια μα εχεις!!! ❤️
    • Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου.. και το ξέρω καταβαθος.. απλά είναι δύσκολο να μην ταυτίζεσαι με το πόνο αυτό όταν ειδικά το έχεις ξαναζήσει.. μακάρι να ανήκουμε στην όμορφη πλειοψηφία με υγιή μωράκια και όλα να πάνε κατ'ευχήν...! 🙏🙏🙏🙏 Μπράβο στη στάση του συντρόφου σου! Ναι άστον να το ζήσει όπως θέλει ο ίδιος..! Άστον να σε παρασύρει..! Είναι βάλσαμο αυτή η θετικοτητα.. Εγώ λέω ότι είναι στο κόσμο τους βέβαια που πιστεύουν ότι όλα θα πάνε καλά.. δεν είναι κακό όμως, βοηθάει και εμάς πολύ..! Και ο δικός μου έτσι καρακοσμαρα.. μέσα στην θετική ενέργεια και πως κακώς τα σκέφτομαι.. δεν νοιώθει την αγωνία μου μεν αλλά η στάση του δεν παύει να με βοηθάει.. άγνοια κινδύνου λέγεται.. και την ζηλεύω πολύ... γιατί καταλήγουν να το ζούν περισσότερο από εμάς..! Υ.Γ. Σας φιλώ! Πάω να δω μια παιδική anime ταινιουλα να ξεχαστω μπας και ευθυμήσω λίγο... 
    • Εκτός από την προγεστερόνη, τα cyclacur, filicine, salospir αύριο θα ξεκινήσω και κορτιζόνη. Μου είπε να κόψω αλάτι και ζάχαρη. Όλες πήρατε κορτιζόνη; Είναι πρώτη φορά που θα πάρω κ φοβάμαι με αυτά που διαβάζω. Κατάθλιψη, αύξηση βάρους, αϋπνία κλπ
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...