Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδάκια Μαϊου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009+τα αδερφάκια τους Νο8!


Recommended Posts

καλημερα μανουλιτσες..τι μου κανετε?

η παπιομανα ειναι αρρωστουλα με πολυ βηχα απο την τεταρτη :(:( και εχω ξεσκιστε και ι στην δουλεια αντικαθιστω τη γραμματεα της διευθυνουσας...προχτες εφυγα 6 απο την δουλεια...οποτε καταλαβαινετε πως ειμαι..απλα ηθελα να σας πω ενα γεια...και να δω τι κανετε...

το λυδιακι μου καλε εγινε κοτζαμ κοπελα...φτασαμε 95 εκ..αλλα ακομη ειμαστε 11.600 απο κιλα..ελεος πηρε 50 γρ...σε ενα μηνα..αφου ειναι ολο αρρωστη και αικινητη..κοινως δεν βαζει τον πωπουλη της κατω... :lol::lol::lol::lol:

δεν μιλαω πολυ..γιατι εχει κλεισει ο λαιμουδακος αρκετα και ηρεμησε λιγακι το ετερον μου ημισυ... :lol::lol::lol: αλλα που θα παει θα παρω το αιμα μου πίσω... ;););)

τεσπα..σας φιλω όλες...καλο σκ και ν απερνατε ομορφα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Α! Ρε Καρολ..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μου ανεβασες την διαθεση πρωι πρωι..... :D:D:D:D:D

Ακους εκει θα παρεις το αιμα σου πισω....... :lol::lol::lol::lol:

Περαστικα σου αγαπη μου.. Ξουτ-ξουτ ο παλιοβηχας.. να φυγει και να μη ξαναρθει...

Φιλια στην ψηλεγκω σου.. :P:P .. 95 εκ. το θηριακι??? Μωρε μπραβο! Μας εφαγε στη στροφη..!!

Διαστασεις μοντελου!!! Φτου-φτου...!! :D:D

Εγω κανω δουλιτσες.. η μικρη παιζει στο δωματιο με τις μπογιες-πλαστελινες κτλ. και σε λιγο θα παμε καμια βολτα.. Εχει εεεεενα τσουχτερο κρυο.. μπρρρρρ... :mrgreen: με λιακαδα ε! και ειναι οτι πρεπει να παρουμε καθαρο-παγωμενο αερα.. :D:D:D:D:D

Σας φιλω ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο απογευμα κοριτσια.....Καρολ περαστικα αγαπη μου... :x αχ να χαρω εγω τη νυφουλα μου λεπτο κ στυλατο κοριτσακι,σαν τον Παναγιωτη μου....κ εμεις ειπαμε τα 12 κιλα δε νομιζω να τα περασαμε,κ υψος 93 ηταν το καλοκαιρι,τωρα θα δουμε τον αλλο μηνα ;) απο ρουχα τι φορατε; εμεις ακομη 1 νουμερο γιατι τα παντελονια μας πεφτουν..... :lol:

Φανουλα κ εδω πολυ κ τσουχτερο κρυο αλλα μπενουμε στο χειμωνα οποτε φυσιολογικο.... :)

Χρυσα ωραια μου φαινεται η συνταγη για πιροσκι θα τη δοκιμασω καμια μερα...... ;)

Στελλα αγαπη μου αν εχεις τρεχαματα,μ ολα αυτα που εγραψες παρακατω εισαι δικαιολογημενη... :x ναι κοπελα μου 1700 ευρω κ το μαθενω 20 μερες πριν γεννησω.....εν τω μεταξυ ολες οι εγκυες που σκοπευαν να γεννησουν οπως εγω εχουν πανικοβληθει :o περνουν τηλ ρωτανε τι; πως; επικρατει ενας πανικος.... :|

τα νεα μας τωρα εγω σημερα ειχα τη μανα μου εδω κ φτιαξαμε βαλιτσα .....ναι το πηρα αποφαση....οπως σας ειπα πηρα λιγα πραγματα της μπουμπους κ τα υπολοιπα του Παναγιωτη,ενα σωρο πραγματα ειχα δεν ειναι καιρος για σπαταλες κοριτσια....εξαλου παραπανω απο ενα διμηνο δε θα τα χρειαστω μεγαλωνουν τα παιδακια μας μερα,με τη μερα...κατα τ'αλλα ησυχα,εκτος απο τις βολτες μεχρι το νοσοκομειο δεν παμε πουθενα,κ περναμε τη μερα μας ποτε με ζουζουνια,ποτε με παιχνιδια με το μικρο.....ησυχα δλδ......σας αφηνουμε να εχετε ενα ομορφο σ/κ κ τα ξαναλεμε μακια... :x:x

υ.γ Στεφανια στο fb δεν εχεις φωτο της μικρης; δικες μας ειδες; ξερεις τελικα ποιες ειμαστε; :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου το εχεις ξανα-αναφερει... αλλα δε σε ρωτησα... :?:?

Τι πας και κανεις στο νοσοκομειο?

Εχεις παλι θεμα με το ζαχαρο....? :oops::oops::oops::oops:

Sorry που ρωταω ε.... :mrgreen:

Ποτε μπαινεις να γεννησεις τελικα?

Βγηκε η ημερομηνια? :D

Οσο για τα 1700 ευρωπουλακια... τι να πω......

Σε ιδιωτικη αν πας δε θα ειναι πιο φτηνα?

Εγω ειχα δωσει 2100 για φυσ.τοκ. και 1400 στο γιατρο...... Τραγικο ε.. :(

Η κουνιαδα μου που εκανε 2 καισαρικες ζητημα να πληρωσε 1400.. (και τις 2 φορες σε ιδιωτικη)..

Αχ! Δεν ξερω.... Πως τα εχουν κανει ετσι τα πραγματα.. Ντροπη.. ντροπη........ :evil:

Αχ! Κοριτσια.... Σημερα κλειμουμε 5 μηνες χωρις παμπερς!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

Θα την θυμαμαι παντα την τελευταια σκατωμενη πανα στις 11-6-2011.......!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μεταααααα............Καθαρος κωλαρακος!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη μου στο νοσοκομειο παω τωρα καθε εβδομαδα,αφου θα γεννησω εκει.δε μπορω να εμφανιστω ξαφνικα κ να πω ηρθα να γεννησω... ;) με το ζαχαρο ευτηχως αυτη τη φορα κανενα προβλημα,βεβαια κινουμαι ολη μερα,ενω στο μικρο ημουν μαμ,κακα,κ νανι..αφου ημουν ως τον 5 μηνα ξαπλα....το ζαχαρο οσο κινησε ειναι η καλυτερη θεραπεια.... :)

τωρα κ εγω στο μικρο που ηταν εξωσωματικη κ γεννησα σε κλινικη,ειχα δωσει περιπου 2500 τοτε,αλλα το ειχα σαν δεδομενο κ δε μας πειραζε,τωρα ομως λεγαμε πως σε κρατικο νοσοκομειο αντε κανα 300 υποτιθεται ολα δωρεαν........κ παλι αν το ξεραμε νωριτερα κατι θα μαζευαμε....αλλα σε 20 μερες 1700..κ παλι με συμφερει απο την αλλη γιατι δε θα δωσω εξτρα σε αναισθησιολογο,κ παιδιατρο,κ ετσι ειναι μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα..... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τι μου κανετε?εγω εχω ενα μπουκωμα συναχοπονολαιμο αφηστε με πιανει και το κεφαλι μου μου δραμα 3 μερες με πονουσε ο λαιμος ο πονοκεφαλος και σαν καταρροη αχ και μεσα στο σπιτι ειμαι σνεχεια μαλλον απο την υγρασια που εχουμε εδω σαν λονδινο ενα πραγμα και η κρεβατοκαμμαρα μας ειναι κρυο δωματιο.και παιρνω ενα παναντολ τη μερα μονο αποφευγω λογο θηλασμου..και πριβ την βαφτιση της μικρης παλι το περασα μια βδομαδα με κρατησε....αχ απ την πλατη και πανω ποναω παντου λεμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΡΕΣ :D ?

ΚΡΥΟ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ. Ε, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΧΕΙΜΩΝΙΑΣΕ, ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΠΕΡΣΙ ΠΟΥ ΤΡΟΜΑΞΑΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ :?

ΙΦΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ, ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΗΜ?

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΤΕ ΓΕΝΝΑΣ? ΝΑΙ ΚΑΛΕ, ΣΑΣ ΚΑΜΑΡΩΣΑ ΟΛΕΣ ΣΤΟ ΦΕΙΣ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΦΩΤΟ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ, ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΟΛΥΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΦΩΤΟΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ, ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ. ΘΑ ΒΑΛΩ ΟΜΩΣ ΚΑΜΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΠΑΜΠΑ ΚΑΙ ΚΟΡΗ, ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΤΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΣ.

ΦΑΝΗ, ΑΧ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΒΡΩΜΟΠΑΝΕΣ ΑΠΟ ΑΥΓΟΥΣΤΟ, (ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑΚΙΑ ΜΑΣ, ΟΤΑΝ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ :roll: ), ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κουκλες..τι μου κανετε?

εγω ειμαι πολυ κρυωμενο βηχω απο την τεταρτη αλλα χθες σχεδον ολο το βραδυ ολο γκουχου γκουχου ακουγες...τωρα ενω ειχα ηρεμησει παλι με εχει πιασει... :(:twisted: αχ μονο όταν αρρωσταινω λεω ας γινω καλα και δεν θα γκρινιαζω... :lol::lol::lol::lol: βεβαια οταν γινομαι καλα..αθετω αυτ α που λεγα..αλλα δεν εχει σημασια...

ολη την βδομαδα μου γραψε αδεια ο γιατρος...ειπε οτι εχω γριπη και οτι δεν κανει καλο ο τοσος πολυς βηχας και για το μπεμπε...αυτο μου το πε ο γυναικολογος μου...αντε να περασει γιατι κοριτσια μου χουν σπασει τα νευρα..

εσεις μου στε ολες καλα?

συμπεθερουλα μου κανε υπομονη και θα τα βρειτε τ αλεφτα αγαπη μου...

μακια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα κοριτσια τι κανετε; εμεις κρυωμενοι,την αρπαξε ο μικρος κ μαζι του κ εγω....με ποναει ο λαιμος η μυτη μου τρεχει...δεν μπορω να παρω τιποτε,κ φοβαμαι μηπως μεχρι να γεννησω δε συνερθω κ κολησω κ το μωρο τπτ.....αχ δυσκολος μου φαινεται αυτος ο χειμωνας :|

Στεφανια αρχες δεκεμβριου γενναω το ποτε ακριβως θα μου το πουνε την πεμπτη... :)

Καρολ δε στεναχωριεμε για τα λεφτα σιγουρα θα βρεθουν,αλλα αλιως ειναι να το ξερεις απο την αρχη κ αλιως 20 μερες πριν γεννησεις..... :|

Ιφι μου περαστικα σας κοπελα μου......λιγο πολυ ολοι ετσι ειμαστε υπομονη..... ;)

οι υπολοιπες τι κανετε; μακια πολλα..... :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τι μου κανετε?

εγω καλα περναει το κρυωμα μου αλλα η μικρη μου αρχιζει να μπουκωνει...αχα με τη σειρα παμε...

σημερα θα κανω ρολλο κιμα για πρωτη φορα για να δουμε

περαστικα σας κοπελιες μου...

φανη θελω να σε ρωτησω στο ταμειο που παιρνεις σου μειωσαν χρηματα?

κατερινα μου σε 15-20μερες γεννας τελεια αντε περασε ο καιρος θα εχεις τη μπουμπου σου,πως νιωθεις?ο παναγιωτης καταλαβαινει τιποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιφιγένεια εχω μια μεγαλη απορία-εγω το καημενο το κεφιρ τοεστειλα απότην προηγουμενη πεμπτη-ακομα δεν ηρθε?στην αυστραλία το εστειλα? :?

αυριο θα στειλω και της χρύσας αλλά μάλλον με κανενα κουριερ

αν δεις οτι διαλυθηκε το πακετακι πες μου να ξαναστειλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα σας....αυριο θα ξερω ακριβως ποτε γενναω....Ιφι μου πως νιωθω; δεν ξερω αλλα ειμαι πιο φοβισμενη,εχω την εντυπωση πως θα με πιασουν πονοι πιο νωρις,πως δε θα ξερω πως να την κρατησω..ναι μη γελατε τον μικρο τωρα τον αρπαζω οπως με βολευει.......επισης δεν ξερω τι θα κανω αν ειμαι μονη κ με τα δυο....αν θα καταφερω να τη θηλασω.....κ γενικα οτι βλακεια μπορεις να φανταστεις σκεφτομαι κ με πιανει ο υπνος σχεδον χαραματα.....αρχισανε κ οι βραδυνες βολτες τουαλετα να ειναι πιο συχνες οποτε καταλαβενετε..... ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφηγενεια ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

νΑ σε χαιρονται οσοι σε αγαπανε!!!

Κατερινακη μου μην ανισυχεις..το πολυ πολυ αμα σε πιασουν οι πονοι γεννας εκεινη την ωρα τι ανισυχεις;;;;

Ολα θα πανε καλα θα δεις οτι η κορουλα σου θα σου δωσε αλλη χαρα εντελως!!!

Εμεις ειμαστε ΟΚ..ετοιμαζομαστε σηγα σηγα για την βαφτιση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρουλα μου δεν μου ειπε η μαμα μου τιποτα ακομα θα την ρωτησω..

κατρεινα μου αχ πιστευω στην αρχη θα θελεις βοηθεια εγω σχεδον 2,5μηνες ειχα συνεχεια καποιον ολη μερα διπλα μου ,=μετα οπως και τωρα ολα πανε ας πουμε ρολοι θα δεις αμα ειναι και ησυχη μεχρι στιγμης και 3 που γεννησαμε τα 2 βγηκαν ησυχα να δουμε...ολα θα βρουν το δρομο τους και εγω τις ιδιες αποριες ειχα αλλα ολα πηγαν καλα...

σε ευχαριστω πολυ σες μου να σαι καλα παω τωρα να μαγειρεψω ρολο κιμα και να κανω τουρτα αν προλαβω και μα αφησουν τα μικρα δεν περειμενω κοσμο ετσι μεταξυ μας....

αντε να κανεςτε και εσεις τη βαφτιση μςε το καλο να ξεμπερδευατι εγω παντως ξενοιασα να πω την αληθεια που την εκανα τοσο νωρις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Χρονια πολλα Ιφιγενεια!!!! Να εισαι γερη και παντα ευτυχισμενη με την ομορφη οικογενεια σου!!

Και του χρονου με ενα τριτο παιδακι σου ευχομαι........!!! :D:D:D:D

Τι κανετε οι υπολοιπες?

Εμεις ετσι κι ετσι..

Εγω ειμαι με περιοδο.. ασχημος-ατιμος πονος που δεν περναει.. Δεν ξερω γιατι..

Την επομενη εβδομαδα παω γυναικολογο... :?:?

Την μικρη την πηγαμε σε μια παιδιατρο προχθες στη Νικοπολη γιατι τα ξημερωματα της Δευτερας εγιναν τα ματια της ΤΟΥΥΥΥΥΥΥΜΠΑΝΟ..... :o:o:o:o

Εκλαιγε ολη νυχτα και ελεγε οτι ποναει...

Τσιμπλα και κακο να δειτε.. Και κλαααααμα... απαπααααα....... Και ο βηχας και η μυξα να φευγουν... Μας εδωσε 2 σιροπια (aerolin - aerius) και στα ματακια της βρηκε επιπεφυκιτιδα..

Ειμαστε με σταγονες.. που ο θεος ξερει μονο πως της τις βαζω..... Τσιριιιιιιιιιιιιζει..... :(:(:(

Ολη νυχτα ειμαι στο ποδι... 1 μηνα βηχει και οι παιδιατροι εδω που την πηγαμε 3 φορες μου ελεγαν "Τον θελουμε τον βηχα.. πρεπει να καθαρισει χωρις φαρμακα".. :shock:

Ωραια.. να το δεχτω εως ενα σημειο.. Οχι να της ξεκολλησουν τα πνευμονια.. :evil:

Τα εχω παρει πολυ ασχημα.. Επρεπε να φτασουμε 80 χιλ. μακρια για να παρουμε ενα κ@λοσιροπι... :evil::evil::evil::evil:

Σας τα επρηξα πρωινιατικα... :?:?:oops::oops::oops::oops::oops:

SORRY................. :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανουλα ο βηχας τι αιτιολογιας ειναι;;;;

ειναι βηχας απο βλενα στα πνευμονια;;;βηχας απο ερεθησμενο λαιμος;;; εχει ακροαστηκα...μηξες;;;

γιατι και ο μικρος μας βηχει αλλα ειναι καθαρα απο μηξα

περαστηκα ρε..πολυ ταλαιπωρια

ξεκουρασου οσο μπορεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ να εισαστε καλα και οτι καλυτερο επιθυμει η καθ μια και καλη λευτερια στις εγκυουλες μας.χθες ελεγα στον αντρα μου οτι αν ημασταν καλυτερα οικονομικα ανετα εκανα ενα 3 παιδι αλλα σε κανα 3 χρονια οχι τωρα πολυ δυσκολα απο ολες τις πλευρες και μου λεει δεν ξερεις πως θα ειμαστε μετα απο 3 χρονια.εννουσε καλυτερα.και θελει κ εκεινος 3 παιδακι.φανη μου περαστικα εφοσον εχει τοσο καιρο βηχα επρεπε να παρεις σιροπι...ασχετα με το τι λενε οι γγιατροι..τωρα για την επιπεφυκιτιδα χθες σταματησαμε τις σταγονες...για 2 φορα το περναμε αλλα δεν μου φαινεται περιεργο ολο βρωμιες πιανει και απο κατω πραγματα και εμεις με τα χιλια ζορια τις βαζαμε μονη μου εκανα κεφαλοκλειδωμα και με τον αντρα μου εναε κρατουσε ενας σημαδευε γιατι δεν επεφταν με την πρωτη και ο κωνσταντινος να τσιριζει...εμεις παλι σαν συμπτωμα αυτη τη φορα μου ανοιγοκλεινε τα ματθα συνεχομενα σαν να τον ενοχλουσε κατι κ ειπα στον αντρα μου μαλλον επαθε αυτο και επεσα μεσα.την προηγουμενη φορα ειχε λιγο ερεθισμενα ματια κ τσιμπλες

σεσ μου παλι μικρο τον βαφτιζεις μεχρι 8-9 μηνων ειναι καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, δεν ηθελα να ειναι πολυ μεγαλος, ειναι πιο συνεργασημα οταν ειναι μικρουτσια..

αλλα παλη αμα ειναι μεγαλουτσηκα το απολαμβανουν και αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xρυσα ακροαστικα δεν εχει.. Δεν εκανε ποτε ως τωρα..

Μυξες ειχε πολλες, και οταν ξαπλωνε κατεβαιναν στο λαιμο και αρχιζε το "γκαχα-γκουχα"..

Περασαν οι μυξες και ο βηχας επεμενε, σε ολη τη διαρκεια της μερας.

Της βρηκε κατακοκκινο το λαιμο και λιγο κοκκινο το αυτακι.

Δλδ ενα σιροπι αν μας εδιναν τοοοοοσο κακο θα την εκανε?

Δεν ειμαι απ' αυτες που τρεχουν ή τηλεφωνουν στην παιδιατρο με τον πρωτο "αχ".. αλλα η κατασταση με εφερε στα ορια μου.. :(

Θα περασει..Τι να κανουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφι μου γιορταζεις σημερα; δεν το θυμομουν......πολυχρονη κοπελα μου να χαιρεσαι την οικοηγενοια σου :x:x

Φανουλα περαστικα σας κοπελα μου σε καταλαβενω κ εγω στη θεση σου θα τα επερνα....μερικες φορες νομιζω πως πρεπει ν'αλαζουμε κ γιατρο.... ;)

Χρυσα με το καλο η βαπτιση σας,κ εγω 3 μηνων τον ειχα βαπτισει αλλα τωρα ειναι χειμωνας,κ σκεφτομαι πρωτα ο Θεος τον μαιο κοντα στη γιορτη της.....ας ειμαστε καλα κ παλι βλεπουμε... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα Κατερινακι....... πες μας το ονομα της μπεμπας.......... :D:D:D:D:D

Κων/να ή Ελενη.....??? :D:D:D:D:D

Αυριο θα ξερεις ποτε θα μπεις να γεννησεις??

Να μας ενημερωσεις.....!!

Οοοοοοολα θα πανε καλα κοριτσι μου.

Μη βαζεις ΤΙΠΟΤΑ στο μυαλο σου..

Ευχομαι να μπορεσεις να την θηλασεις την μικρη...

Αχ βρε κοριτσια..ποοοοσο με ποναει αυτο το θεμα.. μονο να ξερατε... :(:(:(

Τι θελω και το σκαλιζω παλι.. Σαμπως αλλαζει και τιποτα... Τελος παντων....

Ξερετε τι λεει μια παροιμια?

"Το λάθος σε υποχρεώνει να σταματήσεις και να ΣΚΕΦΤΕΙΣ. Τη στιγμή που διορθώνεις το λάθος, αρχίζεις να μαθαίνεις τον εαυτό σου"...

Τι γραφω μες στο μεσημερι η μανα...... αχχ....................

Χρυσακι μου.... Ευχαριστω κοριτσαρα μου...

Θα περασει.. Τι να κανουμε..

Οπως λενε και οι "παλιες".. Ετσι μεγαλωνουν τα παιδια... ;)

Εφτιαξα ρεβυθια στο φουρνο σημερα (πρωτη φορα)... :D

Τελεια σας λεω!

Τα εβαλα στη γαστρα με κρεμμυδακι φρεσκο-σκορδο-καροτα-πιπεριες και εγιναν λιωμα!! :D:D

Η Α εφαγε 2-3 μονο "μπαλακια".. :lol::lol::lol:

Δε σας ειπα τις νεες μετρησεις!! 14.400 γραμ. και 94 εκ. ......!!!!! Μα τΙ κορμι θεε μου...... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...