Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδάκια Μαϊου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009+τα αδερφάκια τους Νο8!


Recommended Posts

καθαρό και τακτοποιημένο σπίτι??????ααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχα =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)) ....αστεία.....

όσο και να προσπαθώ να το διατηρώ καθαρό και τακτποιημένο....όλη τη μέρα τρέχω και είναι σα να κάνω μια στροφή γύρω από τον εαυτό μου....το σιδερο είναι μονίμως 3-4 πλυντήρια πίσω.....

έχω δύο μπυνταλάδες φοβερούς μαμάκιδες....έχει αρχίσει το μωρό και διεκδικεί τη μανούλα του!!ποσο ωραί είναι να σε διεκδικούνε δύο άντρες που σε αγαπάνε πραγματικά ????? :x:x:x:x:x:x:-*:-*:-*:-*

καλά φτάσαμε ως τωρα!!!!!!είναι και στην ηλικία της προσκόλλησης, άγχος αποχωρισμού φτου και από την αρχή τωρα...... δεν κάθεται σε κανέναν άλλο και αν κάτσει αυτό θα ναι για λίγα λεπτά.... λες και μεγαλώνω το Στρατή....όταν έχω τον έναν αγκαλιά΄θέλει και ο άλλος.....δε με αφήνουν ν ακάνω τπτ....άντε να περπατησει και ο μικρός...τουλ να τακυνηγάω στο περπατητο...όχι τον εναν αγκαλιά.. από χτες αποφάσισα να ξυπνάω κατάτις 6 για να προλαβαίνω....μόνο έτσι θα σωθούμε

δόξα τω θεο στηριζόμαστε με βοήθεια στα ποδαράκια μας μια χαρά.....έχει κάτι νευρα....θέλει να περπατησει άλλα δε μπορεί και νευριαζει και τσιρίζει....βλέπει και τον άλλον ου τρεχει και χορεοπηδάει και σου λεει εγω γιατί δε μπορω....σαν τα μουτρα του θα τονα κάνει ο μεγάλος....

αααα και τα δυο κάτω δοντάκια είναι έτοιμα να σκάσουν....

ααααα και ο Στρατής μου γιορτάζει 13 Δεκεμβρίου, είναι Ευστράτιος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΟΜΩΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ, ΣΑΣ ΤΟ ΠΑ? ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΟ ΠΑ! ΤΟ ΓΟΡΓΟΝΑΚΙ ΜΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΩΙ ΜΕ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ, ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ!

ΠΡΟΧΘΕΣ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΣΤΟΥΣ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΥΣ ΧΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙ, ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΕ, ΤΗ ΡΩΤΗΣΑ ΤΙ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ, ΠΙΣΙΝΑ Ή ΧΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΧΟΡΟΥΣ! ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΑΠΟΡΩ... :roll:

καλέ που μένεις?????? παραδοσιακούς????πέρνουν από τόσο μικρά????????εντάξει κολυμβητήριο το πηγαινα και εγώ!!!!!! και τώρα θα ξαναξεκινήσουμε...να συνέλθει κίγο το μωρό και να ξεπεταχτεί....εγώ ψάχνω δραστηριότητες να βγαίνει το παιδάκι μου λίγο έξω από το σπίτι....ο,τι να ναι να ξεσπάει λίγο την ενέργεια του μιας και δε μου το πήρανε στον παιδικό......μέχρι και καράτε σκέφτηκα 8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-} πείτε καμιά ιδέα οι Αθηναίες?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ ΟΜΟΡΦΕΣ :-*

ΧΘΕΣ ΜΕΤΡΗΣΑΜΕ ΤΗΝ ΑΝΝΑ, ΕΙΝΑΙ 95 ΕΚΑΤΟΣΤΑ. ΟΠΟΤΕ ΖΑΙΡΑ ΜΑΣ ΤΡΩΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΗΣ! ΑΛΛΑΑΑΑΑ, ΣΤΑ ΚΙΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ, ΣΑΣ ΦΑΓΑΜΕ ΟΛΕΣ ΛΑΧΑΝΟ :lol::lol::lol:

ΒΡΕ ΖΑΙΡΑ, ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΥΣ ΠΑΕΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ, ΟΧΙ Η ΜΙΚΡΗ 8-} ! ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ!

ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΡΑΤΕ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ! ΤΕΤΟΙΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΠΟ ΤΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ, ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ. ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΥΜΝΑΣΤ ΜΕ ΠΟΛΕΜ ΤΕΧΝΕΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΚΟΜΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΗΔΗ ΚΑΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑ ΑΠΛΕΣ ΑΣΚΗΣΟΥΛΕΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ, ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ ΤΟ ΜΑΝΑΡΙ ΜΟΥ!

ΤΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ, ΕΜΕΙΣ- Η ΓΙΑΓΙΑ ΔΗΛ ΕΥΤΥΧΩΣ!- ΤΗΝ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΟΑΚΑ.

ΧΡΥΣΑ :?:?:?:? ΑΧ ΒΑΧ ΥΠΟΜΟΝΗ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ..... ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟΡΩ: ΑΦΟΥ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΜΑΝΑΔΕΣ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΡΑΒΑΜΕ ΟΛΗ ΜΑΣ ΤΗ ΖΩΗ ΠΟΛΥ ΖΟΡΙ, ΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΣΥΝΗΘΩΣ? ΑΣΧΕΤΟ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στεφανια ειναι κλασσηκο ανεκδοτο..οι αντρες θελουν να πεθανουν :lol::lol::lol:

η μονη λυση ειναι να παντρευομαστε αντρες 5-6 χρονια μικροτερους μας..σαν την κουνιαδα μου που πηρε εντρα 4 χρονια μικροτερο..οχι σαν και εμενα που ο καλος μου μου ριχνει 7..

Περαν της πλακας οι γυναικες ειμαστε πιο γερες και γεμματες ενεργεια ειμαστε πιο ανθεκτηκες..

οταν ο Χριστοφορος ηταν μικρος και ξυπναγε τα βραδια καναμε με τον αντρα μου προγραμμα τις μισες μερες ξενυχτουσα εγω τις μισες αυτος...ε μαντεψε ποιος ηταν κομματια στο τελος της ευδομαδας

Τωρα που δουλευει πολυ- πολυ περισσοτερο απο πριν- τον λοιπαμαι γιατι ειναι πραγματηκα κουρασμενος και ο καημενος με βοηθαει πολυ ειτε με το σπιτι- βαζει πχ μαζι με τον Χριστοφορο Ηλεκτρικη η μαζευει το τραπεζι αφου φαει και αδειαζει το πλυνρητιο πιατων..πλενει κανενα μπαλκονι κλπ...ειτε με τα παιδι απου αναλαμβανει να παιζει και με τα δυο η να κοιμησει εναν απο τους δυο η αρκετα συχνα..και τους δυο-

Χαικαρι εγω αν δεν πηγενε παιδικο θα τον εστελνα διμηυουργικη απασχοληση..μουσικη ζωγραφικη η κατι τετοιο

αλλα κανουν παααρα πολλα στον παιδικο και δεν θελω να τον φορτονωβ

αμα παει 5-6 χρονων θα τον στειλω κολυμβητηριο και μαθηματα κηθαρας η και καποια πολεμικη τεχνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα που δουλευει πολυ- πολυ περισσοτερο απο πριν- τον λοιπαμαι γιατι ειναι πραγματηκα κουρασμενος και ο καημενος με βοηθαει πολυ ειτε με το σπιτι- βαζει πχ μαζι με τον Χριστοφορο Ηλεκτρικη η μαζευει το τραπεζι αφου φαει και αδειαζει το πλυνρητιο πιατων..πλενει κανενα μπαλκονι κλπ...ειτε με τα παιδι απου αναλαμβανει να παιζει και με τα δυο η να κοιμησει εναν απο τους δυο η αρκετα συχνα..και τους δυο-

ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΣΟΚ! :shock::shock::shock:

ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ Ν' ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΓΩ ΕΝΑΝ? :lol::lol::lol:

ΤΥΧΕΡΗ ΧΡΥΣΑ, ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ, ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΕΜΑΘΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΥΠΟΘΕΤΩ :evil::evil::evil:

ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛΗ, ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΩΡΕΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.

ΤΕΣΠΑ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΛΑΙΚΗ ΚΑΙ ΧΑΣΑΠΗ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΑΝΤΡΑ :roll: ΜΠΑ, ΔΕΝ ΛΕΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα και ο δικος μου δουλευει πολυ περισσοτερες ωρες...

φευγει καθε μερα στις 7:30 και γυρναει στις 6 στην καλυτερη συν αν και συνυθως γυρναει σπιτι στις 7-8 βασλε και το οτι δουλευει τα περισσοτερα Σαββατοκυριακα οποτε

αλλα παντα με βοηθαει και με βοηθουσε..εστω και σε αυτα..ξες ποσο πολυτιμη βοηθεια ειναι εστω και αυτα τα λιγα

πολλες φορες βεβεια φταιμε και εμεις οι γυναικες, σαν την κοπελα του αδελφου μου απο απο τωρα δεν τον αφινει να κανει τιποτα γιατι λεει δεν τα κανει καλα..μετα θα παραπονιετε οτι δεν τη βοηθαει, γιατι η μαμα μου δουλευει και ο αδελφος μου εχει μαθει να αυτοεξυπηρετειτε σε ππολλα πραγματα...μεχρι και να σηδερωνει..ΟΚ απλα πραγματα μπλουζακια και τζιν οχι πουκαμησα.. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμείς στο ΟΑΚΑ πηγαίναμε πέρσι....αλλά σταμάτησα με την εγκυμοισύνη.....

χρύσα που μπορώ ρε γαμωτο να βρω κάτι για το παιδί...έχει φρικάρει και αυτό και εγώ μες στο σπίτι.....βοηθάτε χωριανοί......έχει και αυτό τα δίκια του ρε γαμωτο........έρχεται το πουκαμισάκι...αυτό που δένει πίσω....

εμένα ο άντρας μου είναι ένα χρόνο και 3 μήνες μικρότερος και παράπονο ΓΕΝΙΚΑ δεν έχω....συμπεριφερεται πολύ καλύτερα από κατι μεγαλύτερους... ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στεφανία αθηναία είσαι πουλάκι μου...να κανονίσουμε να σναντηθούμε....μάλλοξν και γω στο ΟΑΚΑ θα τα ξαναπάω....στείλε μου σε μην το φατσοβιβλίο σου.....ποιά άλλη...?????????χαρούλα από που είσαι??????? στελλίτσα......

για κανονίστε οι αθηναίες....... :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαιρακι μου συνηθως τετοιες δραστηριοτηες εχουν οι δημοι

εμνας παρολο που ειμαστε χαλι μαυρο σαν δημος- να φανταστεις φετος ουτε τα δεντρα δεν ποτιζανε- εχει πολλες δραστηριοτητες και το αντιτιμο ειναι αρκετα μικρο

Οταν ειχα ρωτησει για μαθηματα κολυμβησης το καλοκαιρι ηταν 50 ευρω για 3 μηνες και συμπεριλαμβανε το λεοφορειο που κουβαλαγε τα παιδια στο Εθνικο κολυμβητηριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αντε να μην το ματιαξω αλλα και μενα ο αντρα μου κανει παρα πολλες δουλειές - εκτός απόσιδερο ολα τα αλλά-και με το μωρό ασχολείτε παρα πολύ.

αλλά σίγουρα είναι και θέμα πεθεράς-η πεθερά μου επειδή έιχε αντρα που δεν έκανε τιποτα εμαθε στα αγορια της να κανουν τα πάντα-νομιζω ότι ο κουνιάδος μου κανει ακόμα περισσότερες-να φανταστείς όταν είμαι σπίτι της και ετοιμάζει τραπέζι τον γιο της φωνάζει να βοηθήσει όχι εμένα!

εγω από θεσσαλονίκη-ανατολικά.περσι εστειλα το γιωργο στη χανθ παρεουλα-καλο αλλα δεν τρελαθηκα κιόλας-φέτος λόγω εγκυμοσύνης μάλλον θα το αποφύγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο μεσημερι.......τι κανετε; εμενα ο αντρας μου βοηθαει αν το ζητησω,σε καμια σκουπα,να πλυνουμε χαλια τωρα που ειμαι εγκυος,κ αντε να πλυνει κανενα πιατο,αν ειναι μονος......ααα αλαζει κ το μικρο πολλες φορες κ τον κοιμιζε κιολας....... ;)

τα νεα μας τωρα σημερα τα πηρα πολυ ασχημα.......θυμοσαστε που ελεγα πως επελεξα,να γεννησω σε κρατικο νοσοκομειο,λογω οικονομικου θεματος......λοιπον σημερα μου ειπανε πως σε κρατικο νοσοκομειο 900 ευρω φυσιολογικη γεννα.κ 1700 ευρω καισαρικη που θα κανω εγω...μας ηρθε κεραμιδα :o κ ψηφιστηκε λεει ο νομος αρχες οκτωμβριου......μες το χειμωνα μας ηρθε κουτι....αμαξι χαλασμενο,δοσεις σπιτιου.΄....κ.τ.λ....... :twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και εγω αχ κατερινα μου το διαβασα που ψηφιστηκε και ειπα αν ειναι δυνατον...δηλ πληρωνουμε ενα σωρο εισφορες στο κρατος και πληρωνε απο πανω βεβαια εγω γεννησα καλοξ=καιρι και ηταν αλλιως αλλα αν ημουν τωρα θα επαιρνα ολα και ολα 3500 και 1500 χιλ και θα εδινα στο νοσοκομειο για φυσιολογικα μια αλλη κοπελα οπως λες με καισαρικη 2 φευγα και δεν παω σε ιδωτικο...ο γυναικολογος μου στη καστορια παιρνει 1700 σε κλινικη για φυσιολογικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΕΓΟΜΕΝΟ ΚΡΑΤΟΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ :evil: ΜΗΝ ΣΚΑΤΕ ΚΑΛΕ, ΘΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΙ Ο ΠΑΠΑΔΗΜΟΣ :lol::lol::lol:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΤΗΛ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΧΩΡΙΣΩ ΤΟΝ ΑΧΑΪΡΕΥΤΟ :twisted:

ΝΤΙΝΑ, ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΤΟ ΦΕΙΣ ΜΟΥ. ΕΧΩ ΝΑ ΜΠΩ 300 ΧΡΟΝΙΑ ΒΕΒΑΙΑ :D

ΧΡΥΣΑ ΕΜΕΙΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ 58 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ :roll:

ΣΤΕΛΛΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΒΡΕ, ΜΑΣ ΞΕΧΑΣΕΣ, ΤΡΕΧΕΙΣ?

ΦΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΓΥΡΝΑΣ?

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ, ΤΑ ΛΕΜΕ ΠΑΛΙ ΑΥΡΙΟ :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα για τους ξηρους καρπους δεν δινω ποτε τους φοβαμαι .οχι χοι εδω μεγαλος και πνιγεσαι...τωρα για τους αντρες που λετε ειναι θεμα σπιτιου θεμα χαρακτηρα θεμα εμπειριων τι εννοω αν εμαθε στο σπιτι ολα στο χερι αν ποτε η μανα δεν του ειπε κατι και αν μεχρι τα 30 μενειι στο σπιτι δυσκολα ολα...εμενα ο αντρας μου ηταν σε τετοιο σπιτι αλλα επειφη εφυγε απο τα 18 του στη γερμανια τα εμαθε ολα...και ετσι στο σπιτι με βοηθαει σε ολα οκ μπορει να βαριεται αλλα τα κανει ολα σφουγγαρισμα ηλεκτρικη ξεσκονισμα πλυσιμο πιατα,μαγειρεμα μεχρι και πιτσα κανε με ζυμαρι...αλλα δεν λεμε να καθομαι εγω και εκεινος να κανει απλα με τα παιδια ναλαμβανουμε καποιες υποχρεωσεις ο καθενας.στο ξενυχτι λιγο δεν αντεχει στη μικρη ενω στο μεγαλο οκ παρολο που οι υπηρεσιες του ειναι νυχτα.απλα εμεις μαλωνουμε που και που και την τσαπατσουλια και τη βαρεμαρα οπως δηλ αν δεν πω μπορει να μην το κανει μονος του αλλα οκ ολοι οι αντρες ετσι ειναι

τωρα για τον μεγαλο πολυ θα ηθελα απο μαρτιο να τον παρουν παιδικο για ολους μας ειναι καλα πολυ ενεργεια λεμε αλλα δεν κανει τιποτα για να καθαρισει θα σκασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καποια ανησυχησε για μενα ή ειναι η ιδεα μου??? :lol:

Στεφανια μου... εδω ειμαι καλε!! :D:D:D:D

Ειχα παρεα το πρωι.. Βγηκα λαικη και μετα μαζευτηκαμε σπιτι μου οι κοκονες με τα παιδια για καφεδακι...Καλα ηταν.. Σα να επεσε βομβα... :lol::lol::lol::lol::lol:

Ζαιρα θυμαμαι πολυ καλα το περιστατικο με τον Στρατη... :(:(

Στην περιπτωση τη δικη μας..

Η Αναστ. εβγαλε το πρωτο δοντι 12 μηνων και το δευτερο 13 μηνων..

Το 3ο και το 4ο στους 19 μηνες..

Ολο αυτο το διαστημα ετρωγε ΤΑ ΠΑΝΤΑ.. Οχι "νιανια".. Κανονικα..

Μεχρι και κρεας με δυο δοντια.. :shock: Εμαθε πολυ καλα να μασαει και δε τη φοβαμαι..

Το πρωι στη λαικη της πηρα ενα σακουλακι φουντουκια και μεχρι να φτασουμε σπιτι τα μισα τα ειχε φαει..

Η αποφαση ειναι καθαρα προσωπικη στο τι ειναι σωστο να δινουμε ή οχι..

Για καποιους φαινοταν "κουφο" να δινω σουσαμενιο κουλουρι στη μικρη απο 7-8 μηνων..

Κι' ομως ποτε δεν επαθε τιποτα..Ποτε δε την αφηνω απο τα ματια μου...

Αν ειναι να γινειντο κακο κουφια η ωρα θα γινει και με μια μπουκια ψωμι..

sorry για τον μονολογο.. Αλλα ξερεις ποσο αναποδος χρονος ειμαι.......!! :D:D:D:D:D

Μ' αυτα και με εκεινα.. ξεχασα τι ηθελα να σας γραψω και τι να σχολιασω.......

Ιφιγενεια.. Κατερινα.. Σας φιλωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!

Χαρουλα κι εσενααααα!!!!!!!!!!! :D:D:D

Χρυσα??? Σε ξεχασα.... :D:D:D Τα φιλια μου!!

Αααααααα!!! Για τις δουλειες του σπιτιου...

Οχι, δε με βοηθαει ο Β.. και ΔΕ ΘΕΛΩ να το κανει..

Μου αρκει που πεταει τα σκουπιδια και πλενει την αυλη που και που...

Μες στα ποδια μου δεν τον θελω να πασπατευει.. Με κουραζει και με εκνευριζει ...

Τα κανω ολα μονη μου... Ουτε στην εγκυμοσυνη δε ζητησα βοηθεια..

Τα κανω λιγα λιγα και μπορω να εχω το σπιτι σε ταξη...

Τα παιχνιδια της μικρης δεν βγαινουν απο το δωματιο της χωρις την αδεια μου.. ΝΟΜΟΣ!

Οταν ερχονται παιδακια δε μπορω το κανω βεβαια αυτο..Αλλα δε με πειραζει.. ειναι μονο για 2 ωρες..

Αυτα τα ολιγα απο μενα.......!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ :D

ΚΑΜΙΑ ΣΤΟ ¨ΠΑΝΕΛ¨ΣΗΜΕΡΑ?

ΨΑΧΝΩ ΚΑΛΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΓΙΑ ΠΙΡΟΣΚΙ ΜΕ ΚΙΜΑ(ΜΟΥ ΡΘΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΑΣΧΕΤΟ), ΚΑΛΕ ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΣ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΤΕ ΚΑΜΙΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Στεφανια

http://www.sintagespareas.gr/sintages/piroski.html

δες αυτη τη συνταγη...δικη μου ειναι...

Φανουλααα..εσυ μαρι χαλας την πιατσα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααα!!!!!! :D:D

Χαθηκα!!Τρεχω ρε γμτ!!Τεβε,εφοριες,ταχυδρομια,τηλεφωνα ολη την ωρα για να ενημερωνω πελατες κ αλλα πολλα...μη σας ζαλιζω!!!

Σας σκεφτομαι ομως πολυ!

Σας διαβασα στα πολυ πεταχτα!!!

Κατι πηρε το ματι μου για:

1) ξηρους καρπους...τρελλαινεται η σκατουλα μου,απόλα τρωει!!!Αραπικα,Αιγινης,αμυγδαλα,καρυδια,σταφιδες...παντα με μενα διπλα ;) !!

2)δουλειες αντρων στο σπιτι...δεν ειναι του χαρακτηρα του αλλα ουτε κ του δικου μου!Δε τον θελω μεσα στα ποδια μου οπως ειπε και η Φανη!Μου φτανει να βαζει τα ρουχα του στα απλυτα,να κατεβαζει τα σκουπιδια κ να μαστορευει!Οσες φορες εχει μπει στην κουζινα να μαγειρεψει κατι θελω συνεργειου καθαρισμου μετα :lol: !

3)Νινινα 900 για φυσιολογικο και 1 7 0 0 για καισαρικη στο κρατικο :shock::o:o ??Ελεος!!

4)Στεφανια κατι πηρε το ματι μου οτι εχει η Αννουλα σου κ πρεπει να προσεχετε διατροφες κλπ :roll: ?Θα το κοιταξω ησυχα μολις βρω χρονο,ευχομαι ολα καλα :-* !

Αααααα!Σου χρωσταω τη συνταγη Σερανο,επιφυλασσομαι ;)

Πηρα το γαστρονομο κ εχει συνταγη για πιροσκι αλλα ειναι μεγαλη κ δεν εχω χρονο να τη γραψω τωρα,ολη τη σελ πιανει!Εχει κ σαιτ ο γαστρονομος,κοιτα μηπως την εχει!Εχει ωραιες συνταγες,αλλιως θα στις γραψω κ τις 2 μολις βρω χρονο!Promise!

Τι αλλο ηθελα να πω??Ξεχασα!!Παω να συνεχισω τα τηλ μεχρι να ξυπνησει η μικρη...μακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι χρειαζόμαστε:

Για τη ζύμη

30 γραμμάρια μαγιά ή 1 φακελάκι σκόνη

½ ποτήρι χλιαρό νερό

½ ποτήρι χλιαρό γάλα

1 ½ κουταλιά ζάχαρη

1 κουταλάκι αλάτι

2 κουταλιές βούτυρο ή μαργαρίνη

1 αυγό

750 γραμμάρια αλεύρι (περίπου)

Για τον πουρέ πατάτας

5 πατάτες μεσαίες

½ ποτήρι γάλα

άνηθο ψιλοκομμένο

2 κουτ. βούτυρο.

Για τη γέμιση συκωτάκια

1 κιλό συκωτάκια

1 μικρό κρεμμύδι τριμμένο

άνηθο ψιλοκομμένο

4 κουταλιές λάδι

½ ποτήρι λευκό κρασί αρετσίνωτο

Για την γέμιση κιμά

½ κιλό κιμά

1 μικρό κρεμμύδι τριμμένο

½ ποτήρι λευκό κρασί αρετσίνωτο

4 κουταλιές λάδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι μου κανετε?κοιτουσα σε σαιτ και βρηκα αυτο

http://www.toys-shop.gr/product_info.ph ... ts_id=3744

μηπως υπαρχει ιδιο αντιστοιχο για αγορια ετσι σε οικονομικη τιμη?θελω να παρω τον μεγαλο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...