Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδάκια Μαϊου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009+τα αδερφάκια τους Νο8!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

KΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑ! :YMHUG:

ΚΑΡΟΛΙΝΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ, ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ :P

ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΦΕΙΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΤΗΣ ΜΙΚΡΟΥΛΑΣ ΣΟΥ, ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ, ΚΟΥΚΛΑΚΙ ΖΩΓΡΑΦΙΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΙΔΙΑ ΕΣΥ!

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΛΥΣΤΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ: ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΡΙΝ ΤΟ ΓΑΛΑ ΔΕΝ ΔΙΝΕΤΕ ΦΑΓΗΤΟ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ? ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ Η ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ Η ΖΑΙΡΑ :roll:

ΕΓΩ ΣΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΚΑΙ ΒΡΑΔΙΝΟ, ΕΣΕΙΣ ΟΧΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στεφανια εμενα το βραδυ δεν πινει γαλα.

Παει για μπανιο- υπνο γυρω στις 9 και κατα τις 7:30-8 τρωει κατι..ελαφρυ αλλα τρωει

συνηθως του δινω καποια ευπεπτη προτεινη...πχ καποιο φιλετακι ψαριου η γιαουρτι με μελι και αψητα καρυδια η αμυγδαλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις το βραδυ τρωμε κανονικα-μπορεί και φαγητό αν είναι νωρίς κατα τις 7 αλλιως ενα πιατο τραχανα με τυρι κατα τις 9 και στις 11 παρα 300 (και παραπανω) γαλα.

μη νομιζετε οτι ειναι παιδακι που τρωει παρα πολυ-κανονικα-απλα με τον τραχανα εχει τρελα οποτε τον εχω καθιερωσει από 8 μηνων γιατι δεν του αρεσε η φαριν λακτε.

αχ με αυτη την παλλινδρομηση τι μου θυμησατε?τραγικες καταστασεις.εβγαζε παντου.ελεγα δεν θα τελειωσει ποτε-ελα που τέλειωσε και αυτο - μετα τους 8 μηνες βεβαια.ολα φασεις ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eμενα πινει 200ml γαλα πρωι-βραδυ.. Το απογευμα (κατα τις 5-6 ) τρωει καμια φετα ψωμι με κασερι, ή ψωμι με ελιες, αναλογα την ορεξη.. Μεσημεριανο 5-6 κουταλιες και πολλες λεω..

Αλλα καθεται μαζι μας στο τραπεζι και δοκιμαζει απ'ολα κι απο λιγο...

Ενδιαμεσα, τρωει ξηροκαρπια (αμυγδαλα-καρυδια-φουντουκια-σταφιδες), της αρεσουν παρα πολυ..

Οταν παμε σε σπιτια και βγαζω απ' το μπολακι τις σταφιδες και οι αλλες μαμαδες τα γαριδακια.. :twisted: θελω να σηκωθω να φυγω... Πετρελαιο θα τα ταιζουμε...? :evil::evil:

Και εχει τυχει να φαει πολλες φορες, και να της αρεσουν και παααααρα πολυ...... :evil::evil:

Αυτα γιατι τα ειπα τωρα? Δεν ξερω... :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα πινει το πρωι 250 γραμ γαλα.....στις 11 περιπου,αυγο,τοστ,η αυγοφετα..αναλογως τι θα φτιαξω.....το μεσημερι το φαγητο του..οχι μεγαλη ποσοτητα οπως ειπε κ η Φανη ενα μετριο μπολακι...5μιση ενα μπολ φρουτοκρεμα ειπαμε δεν την εκοψα ακομη,στο ενδιαμεσο του βαζω στο ταπερ τ'αγαπημενα του μπισκοτα κ γαριδακια....το βραδυ 200 γραμ γαλα κ αυτα οχι παντα,αν δει εμενα να τσιμπαω κατι κ του αρεσει τρωει κ αυτος.....ααα φτιαχνω για μενα συνηθως φετουλες με βιταμ κ κασερακι τα ψηνω λιγο στο φουρνο,κ μας αρεσουν πολυ.... :)

να σας ρωτησω εσεις τι τρωτε για βραδυνο; εγω μερικες φορες ενα γαλα κ κανενα μπισκοτο η κεικ...κ γενικα κατι απο τα παραπανω.... :)

Χρυσα κ Φανη με τους ξηρους καρπους δε φοβαστε; εχω ακουσει κ για αλεργιες κ πνιγμους μακρια απο εμας.......κ εχω την εντυπωση πως επιτρεπονται μετα τα 3.... :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω γενικα δε την φοβαμαι καθολου με τις τροφες μη πνιγει... Τα ξηροκαρπια ειναι η αδυναμια της..

Αλεργιες δοξα το θεο δεν εχει παρουσιασει σε καμια τροφη ως τωρα.. :D

Αν σας πω μια μερα με τι γουρλωσε τα ματια της :shock: .. θα γελατε... :lol:

Ειχα μακαρονια με κιμα.. (τα απλα τα ισια) και την βλεπω να ρουφαει, και να ξαναρουφαει... και μετα ΝΑΑΑΑΑΑΑ κοκκινα τα ματια απ' την αναγουλα..

Εβαζε το πιρουνι με τα μακαρονια στο στομα.. και αιντε κατω στο στομαχι.... :o:o:o:o:o:o:o

Της λεω "ΜΑΣΑΑΑΑΑΑΜΕ"... Τι τα περασες τα μακαρονια? Σουπα?? :lol::lol:

Δε θα σου ξαναδωσω να το ξερεις.. Τρωγε οπως η μαμα με τον μπαμπα... :lol::lol:

Το βραδυ εμεις τρωμε συνηθως τοστ με καμια σαλατα, η σπιτικη πιτσα.. ή αν εχει περισεψει φαγητο απ' το μεσημερι.. :D ..Αναλογα τα κεφια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ (ΔΗΛ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ) ΤΡΩΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΒΡΑΔΥ( ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΒΡΑΔΥ ΕΝΝΟΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΒΡΑΔΥ, ΚΑΤΑ ΤΙΣ 23:00 ΠΕΡΙΠΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΓΥΡΝΑΕΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΜΑΡΙ).

ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΙΝΟ ΤΗΣ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 21:00 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΠΙΝΕΙ ΓΑΛΑ, 150 ΓΡΑΜ. ΑΥΣΤΗΡΑ ΛΟΓΩ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ.

ΑΛΗΘΕΙΑ, ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΚΡΗ? ΚΡΑΤΗΘΕΙΤΕ.... 18 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΚΙΛΑ!

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΨΗΛΗ (ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΣΟ ΑΚΡΙΒΩΣ, ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗ ΜΕΤΡΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΑΠ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ :roll: ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΒΕΒΑΙΑ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΝΑ ΤΗ ΜΕΤΡΗΣΕΙ) ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΟΥΛΑ :shock:

ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ, ΑΚΟΜΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΙ.... ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΤΑΝ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στεφανια............ :shock::shock::shock::shock::shock:

Πλακα κανεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ποσα κιλα γεννηθηκε η μικρη?

Γενικα οι μεριδες της ειναι κανονικες? Ειναι φαγανη?

Η δικια μου ειναι κοντη σχετικα (93 εκ.) και 14 κιλα.

Γεννηθηκε και καβουρι (3.040 γρ.).. :lol::lol::lol::lol:

Αλλα και με το φαι δεν εχει ιδιαιτερη σχεση.. Τρωει απ' ολα κι' απο λιγο.. :D

Αν δεν επινε και γαλα..θα ειχα προβλημα..(νομιζω..)... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στεφανια σοβαρα; 18 κιλα; ο δικος μου 12 μισο εκει γυρω,κ 93 ποντους..τωρα τον αλλο μηνα που εχει εμβολιο,θα ξερω ακριβως.....κ εμενα βρε κοριτσια δεν ειναι φαγανο παιδι..καημο το χω να μας δει να τρωμε κατι κ να πει μαμ..να ζητησει........πολλες φορες τα μπισκοτα τα κραταει στο χερι τα μυριζει τα κανει βολτες σε ολο το σπιτι κ μετα τρωει.....επισης τον κυνηγαω με το τοστ η τις φετουλες για να φαει..το μονο που ευχαριστιεται μαλον ειναι το αυγο,οπως κ να το φτιαξω κ ειδικα η ομελετα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις λοιπον πινουμε 250 με 280 γαλα το πρωι μετα οπως ειπα κατα τις 12 θα φαμε μπανανα η κουλουρι σουσαμενιο η γιαουρτακια αναλογα πχ σημερα εφαγε σχεδον μια μπουγατσα για μεσημερι οτι εχω πχ σημερα εφαγε 2 γεμιστα για απογευμα οπως ειπα αυγοφετα η γιαουρτακι φαγαμε 200γρ γιαουρτι μετα παλι θα τσιμπολογησει απο εμας η γαριδακια η κρακερακια η τοστ λιγο αναλογα και στις 10,00 πινουμε παλι γαλα 250 οπως ειπα με 280....και ειμαστε 12 και κατι και 90φευγα υψος ποσο ακριβως αγνωστο 93 92 94 καπου εκει...γεννηθηκε 3100 αλλα δεν εχει σχεση αυτο γενικα τρωει αλλα δεν καθεται λεπτο που να μεινει στο στομαχι.για βραδυνο εμεις ποτε πιτσα ποτε τοστ ποτε τιποτα αναλογα με τα κεφια αλλα φαγητο φαγητο ας πουμε απο μεσημεριδεν τρωμε ποτε βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eμενα τα εχει κοψει τα φρουτα... :(:(

Στο τσακιρ κεφι μπορει να φαει ενα κομματι αχλαδι ή μηλο..

Μπανανα... ουτε να τη δει...

Πατατες επισης... Ουτε να τις μυρισει..

Ρυζακι και ρυζακι ζηταει αλλα δεν της κανω τη χαρη...

Σημερα εφαγε 10 κουταλιες φασολαδα με λιγο ψωμι .. κι΄αυτες στο μπαλκονι..

Εγω να απλωνω και να ταιζω για να την ξεγελασω... Καλα ηταν!! :D:D:D:D

Οταν ξυπνησε της εδωσα μια φετα ψωμι με κασερι και ενα ενα σοκολατακι (το πρασινο .. :mrgreen: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΟΝΖΟΥΡ :x

ΑΧ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΤΙ ΣΟΚΟΛΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΥΓΟΦΕΤΕΣ ΚΑΙ ΜΠΙΣΚΟΤΑ ΚΑΙ ΓΑΡΙΔΑΚΙΑ-ΚΡΑΚΕΡΑΚΙΑ(ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ, ΜΩΡΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΗΔΙΟΥΛΕΣ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ,ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΟΣΟ ΑΝΘΥΓΙΕΙΝΑ?) ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΔΩ ΠΕΡΑ?

ΓΙΑ ΜΑΣ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟΣ ΚΑΡΠΟΣ, ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΕΔΩΣΑ ΣΤΗΝ ΑΝΝΟΥΛΑ ΜΙΣΗ ΚΟΥΤΑΛΙΤΣΑ ΛΙΩΜΕΝΗ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΡΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΜΕ ΚΥΝΗΓΟΥΣΕ ΜΕΤΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ :cry: ΠΟΣΟ ΤΗ ΛΥΠΗΘΗΚΑ!!! ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΦΑΩ ΓΛΥΚΟ ΠΑΡΑ ΦΑΓΗΤΟ, ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ! ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ.

ΕΜΑΣ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ:

ΠΡΩΙ: 150 ΓΡ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΚΟΡΝ ΦΛΕΙΚΣ

ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ: 1 ΦΕΤΑ ΨΩΜΙ Ή 1 ΦΕΤΑ ΤΥΡΙ Ή ΤΑ ΑΣΠΡΑΔΙΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΑΥΓΑ ΚΑΙ 1 ΦΡΟΥΤΟ

ΜΕΣΗΜΕΡΙ: 120 ΓΡ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ Κ 40 ΓΡ ΠΡΩΤΕΙΝΗ, ΣΑΛΑΤΑ Κ ΜΙΣΟ ΦΡΟΥΤΟ

ΑΠΟΓΕΥΜΑ: ΜΙΣΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΚΑΙ ΜΙΣΟ ΦΡΟΥΤΟ

ΒΡΑΔΥ: ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΦΡΟΥΤΟ

ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΥΠΝΟ: 150 ΓΡ ΓΑΛΑ

ΕΝ ΟΛΙΓΟΙΣ, ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ ΣΤΑ ΒΑΣΑΝΑ.... :evil: ΜΕ ΜΙΑ ΖΥΓΑΡΙΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ.

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΑΛΛΑ ΝΕΑ? ΜΑΤΣ ΜΟΥΤΣ, ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

εμεις τον ιουνιο ημαστε 89 εκ και 12900.τωρα σε μερικες μερες παλι που θακανουμε εμβολιο.μετριος συμφωνα με τις κλιμακες-στο 50% ΄- μπορεί και λίγο πιο κατω.

τρωει ομως δεν εχω παραπονο-οχι μεγαλη ποσότητα αλλά λίγο από όλα-αλλά τρεχει ολη μερα που να μεινει γραμμαριο.

ξηρους καρους δεν εχω δωδει ακομα γιατι πνιγεται ευκολα και τους φοβαμαι.η βαφτισιμια μου τρωει από 15 μηνων - πολυ θρεπτικοί είναι

σουσου γαριδακια και τετοια δεν δινω καθολου στο γιωργο αλλά σπιτικά κουλουρακια και λιγη σοκολατα (ένα κομματακι 2 φορες την εβδομαδα) δινω-ρωτησα και τον παιδιατρο.οσο για αυγοφετες δεν το θεωρω καθολου κακό φαγητό - μακαρι να ετρωγε ο γιωργος αλλα δεν του αρεσουν.εμεις ως παιδιά εχουμε φαει αυγοφετες.......

χρυσα φαση ειναι θα περασει-εγω 'πρηχτηκα' 2 εβδομαδες-τωρα καλα

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στεφανια εγω πραγματα που δεν θελωβ να τρωει δεν υπαρχουν στο σπιτι..εννωειτε δεν τροω ποτε μπροστα του...να του δινω το καλο παραδειγμα.

Ξηρους καρπους εχω δινω...συτνηθως σε κεκικ σπιτικα αλλα καρυδια και φουντουκια- αψητα- τρωει ολοκληρα, δεν εχω θεμα με πνηγμο αλλα επειδη υπαρχουν παιδια που εχουν..καλυτερα να προσεχετε

Αχ Χαρουλα...κουραστηκα ειλικρινα..

απο χτες παει στον παιδικο με χαρα και δεν ουρλιαζει...μετα απο 2 μηνες..ο λογος..τρωει το αγαπημενο του προινο εκει και παει με ενθουσιασμο...

αλλα σημερα ξυοπνησ ενωρις...δεν προλαβα ουτε τον καφε μου να πιω ο μικρος ξυπνησε και αυτος νωρις και ο καημενος ηταν παρατημενος στο ριλαξ και εκλεγε με αποτελεσμα να κοιμηθει μονος του χωρις αγκαλιτσα επειδη ο Χριστοφορος παριστανε το χταποδι και δεν καθοταν να τον ντυσω να φυγουμε..

δουλευω μονο 1 ευδομαδα και το σπιτι εχει μετραπει σε μπουρδελο..ασε//

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε με νοιαζει τοσο...ειλικρινα..χεστηκα αμα ειναι ακαταστατο το σπιτι..απο τοτε που εκανα παιδι- ποσο μαλλων δυο- δενε χω απαιτηση το σπιτι να ειναι πανω απο 10 λεπτα τακτοποιημενο..

ειναι ο λογος που το αδειασα- περα απο θεμα ασφαλειας- απο διακοσμητικα κλπ "καλουδια"

απλα αυτη η αταξια η μονιμη με αποδιοργανωνει και δεν μπορω να λειτουργισω

και ειδικα κατι τετοια προινα σαν το σημερινο που ξυπνανε και τα δυο νωρις με κανει λιωμαααααα

απλα πλεων εκτος απο ακατασταστο αρχησ ενα γι9νετε και λιγο βρομικο...και αυτο εριναι κατι που δεν αντεχω με τιποτα

Χτες τελειωσα το μαγειρεμε στις 11 και μπανιο εκανα με το ζωρι πρωτου ταυλιαστω για υπνο...

αμα ο αντρας μου ερχοταν πιο νωρις...δεν θα ειχα τετοιο θεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!

Χρυσα.... ποσο δυσκολο ειναι με δυο παιδια, δουλεια, σπιτι κτλ?

Σκεφτομαι τον ευατο μου-πως ημουν οταν δουλευα..Σε τι κατασταση εβρισκα το σπιτι οταν γυρνουσα, με ποσο αγωνα τα εβγαζα περα μεχρι να μας πιασει η νυχτα... Ουφ!

Ψυχοπλακωμα με πιανει.. Να δω τι θα κανω κι΄εγω σε 9 μηνες που θα τελειωσει το επιδομα απ' τον οαεδ... Καλα την περναω τωρα.. και χαιρομαι... :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Στεφανια μου.... Αντε μωρε το καημενουλι... να μη μπορει να γευτει εστω και λιιιιιιιιγο απο τις "απαγορευμενες" τροφες.. :(

Εγω τις δινω σοκολατα-οχι καθε μερα.. αλλα 2-3 φορες την εβδομαδα σιγουρα...

Την λαχταραει... :D

Και οτι φτιαχνω εγω στο σπιτι εννοειτε οτι το κατασπαραζει.. :D:lol::lol::lol:

Οι εξετασεις σας τι εχουν δειξει?

Υποψια για ζαχαρο,χοληστερινη, ή θυροειδη? :(

Ευχομαι να βρειτε γρηγορα μια ακρη...

Χαρουλα την καλημερα μου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανπυλα καλημερα

εξαρταται..

ειναι μερες που πραγματηκα δεν τη π[αλευω...

βασικα το πιο δυσκολο ειναι οταν δουλευει ο Ο μεχρι αργα και τα ΣΚ...

γιατι δεν μπορω να κανω ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!

χτες τελειωσα το μαγειρεμα στις 11:30 και μονο ενα μπανιο προλαβα να κανω πριν ξεραθω για υπνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΜΩΡΕ ΦΑΝΗ, ΚΑΙ ΥΠΟΨΙΑ ΓΙΑ ΧΟΛΗΣΤΕΡΙΝΗ ΚΑΙ ΥΠΟΨΙΑ ΓΙΑ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ. ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΣΤΑ ΒΑΣΑΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ :cry:

ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΟΜΩΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ, ΣΑΣ ΤΟ ΠΑ? ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΟ ΠΑ! ΤΟ ΓΟΡΓΟΝΑΚΙ ΜΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΩΙ ΜΕ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ, ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ!

ΠΡΟΧΘΕΣ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΣΤΟΥΣ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΥΣ ΧΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙ, ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΕ, ΤΗ ΡΩΤΗΣΑ ΤΙ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ, ΠΙΣΙΝΑ Ή ΧΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΧΟΡΟΥΣ! ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΑΠΟΡΩ... :roll:

ΠΑΝΤΩΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ Ή ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ, ΜΑΛΛΟΝ ΓΝΗΣΙΑ ΑΠΟΓΟΝΗ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k εγω 3 φορες τη βδομαδα δινω γλυκο και γαριδακια-κρακερακια....οχι σε τρελλες ποσοτητες ενα μικρο μπολακι δηλ κανα 15 τυρογαριδακια...και παντα μετα το απογευματινο του ποτε πριν...

σημερα καναμε εμβοιλιο τη μικρη κ ειχα ενα αγχος για το βαρος αλλα βαλαμε 900γρ.ειμαστε σχεδον 7 κιλα τελεια..ποσο ανακουφιστηκα γιατι τον πρποηγουμενο πηρε 600γρ...αλλα καταλλα ειναι χορτατη δεν γκρινιαζει κοιμαται καλα δεν ειχε συμπτωματα του να μην χορταινω μιας και τρωμε μονο τζιτζι....αχ εγω να δειτε τρελλα με το σπιτι θελω κυριως να ειναι τακτοποιημενο βεβαια με τον μεγαλο μου δυσκολα μιας και στο λεπτο ολα κατω αλλα τωρα που καθομαι το παλευω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κοριτσάρες.....

εμείς 15κιλά είμαστε από τον Απρίλιο- άντε να χει πάει 16 ...αλλά τον ειχα στη δίαιτα γιατί μπορεί τωρα να είναι εντάξει όμως τότε ήταν χοντρόόοόόόός και η παιδίατρος μου είχε πει "θα κλειδώσεις το ψυγείο"...δ'οξα τω θεω είναι παραπάνω φαγανός από όσο πρέπει....αααααααααα και 97 πόντους!!!!!!!!!

γαριδάκια - πατατάκια δεν δίνω ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ και τσακώνομαι με όσους το κάνουν....και αυτό ήταν ένα θέμα τσακωμου με τον πεθερό μου τηην 28η οκτωβρίου.....μου ξεφουρνισε οτι του δίνει πατατακια παρότι εγώ το απαγορεύω...και ότι θα συνεχίσει να του δίνει παρόλο που εγω του είπα όχι. :evil::evil::evil::evil::evil::evil: καταλαβαίνετε φυσικά ότι δεν πρόκειται να ξαναπάει το παιδί χωρίς εμένα στα πεθερικά μου...και αυτό γιατι μου έθεσε βέτο με τον τρόπο του... εγλω τι είμαι δηλ??????καμιά τυχαίαι που περασε απότο δρόμο...πως με προσπερνάει έτσι?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για όσες δίνουν ξηρου΄ς καρπούς: δεν παραδειγματίστηκατε από το δικό μου παθημα?....2000ε πλήρωσα ένα ξηρό καρπό ...για όσες δεν θυμούνται ή δεν γνωρίζουν....ο μεγάλος μου γιος κατάπιε κ΄ποιον ξηρό καρπό δεν προλαβα ναδω τι ήταν και πνιγόταν για κάποια δευτερόλεπτα- λεπτα δε θυμάμαι είχα χάσει την αίσθηση του χρόνου-μηηδένισε εκείνες τις στιγμές. :cry::cry::cry::cry::cry::cry: ....έχανε την ανάσα του το παιδί....θα το χανα...μόλις είχα μάθει ότι ήμουν έγκυος στο 2ο...τελικά καταφερε το αγοράκι μου και το κατέβασε με τα χίλια ζόρια αλλά από την πίεση σπάσανε τα αγγεια στο πρόσωπο και γέμισε κόκκινα αγγειάκια και άλλα άχημα :cry::cry::cry::cry::cry: ....το απότέλεσμα ήταν την επόμενη μέρα βρογχοσκόπηση(σωληνάκια στους πνεύμονες για να δουν μήοως έχει πάει κάποιο κομματάκι εκεί και του δημιουργήσει πρόβλημα στην αναπνοή μέχρι και να χαθεί)....μέχρι και ώρες αργότερα μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα, αν έστω ξεροκαταπιεί,π όσο μα΄λλον αν έχει επεισόδιο........

θυμηθηκα ένα πολύ άσχημο απεισόδιο και φορτίστηκα πολύ ψυχολογικά :(:(:(:cry::cry::cry::cry::cry: , μπορεί να ταν και η χειρότερη μέρα της ζωής μου αλλά ελπίζω να σας έπεισα να ΜΗΝ ξανδώσετε ξηρό καρπό......τα παιδάκια μας όσο έξυπνα, όσο κι αν ακούνε τις οδηγίες μας, μια φορά αρκεί για να γίνει το κακό....λίγο να μην προσέξουνε και να γλιστρήσει ο ξηρός καρπός στο λαιμουδάκι τους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...