Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδάκια Μαϊου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009+τα αδερφάκια τους Νο8!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κ απο εμας αν κ μεσημεριασε μεχρι να μπω.... :) ειχαμε λαικη σημερα κ αφου εχει ωραια μερα πηγαμε οικογενοιακως,γυρισαμε μαγειρεψα πατατουλες με μπιφτεκια,οριστε να φαμε οποια πειναει.....κ τωρα περιμενω να κρυωσει..... :) γι'αυτο που λετε για αδυναμιες εμενα εχει στο μικυ μαους,εχουμε μαξιλαρι κ τσαντα,που ειχαμε παρει για τον παιδικο,κ καθε πρωι τα βλεπει στην ετ1...επισης φοβομαστε τον δρακουμελ απο τα στρουμφακια :o:( ενω εδω κ πολυ καιρο τα βλεπαμε χωρις προβλημα τον τελευταιο καιρο σε μια φραση που λεει βαζει τα κλαματα κ κλαιει με φωνη.....κ δεν του ειπα ποτε κατι να τον τρομαξω ,ουτε γυφτος,ουτε αυτα που λενε οι γιαγιαδες μπαμπουλας ..κ.τ.λ....... :|

Χαρουλα μου μια χαρα προχωραει η εγκυμοσηνη,κ εσυ καισαρικη εχεις; δεν το θυμομουν...... :)

Ιφι μου απο την κουραση νυσταζεις κοπελα μου ...φυσιολογικο μου φαινεται αν εισαι πολλες μερες μονη στο σπιτι χωρις βοηθεια.....υπομονη.... :x

Χρυσα παντου τα ιδια ακους,ετσι οπως τα κανανε τα πραγματα,να σας πω μη γελασετε κ εκλογες να γινουν δε θελω να παω να ψηφισω...σορυ αλλα δε θελω κανεναν τους :twisted:

Μαρακι ναι κοπελα μου εφτασα στην ουρα αλλα μου φαινεται πιο δυσκολα τωρα.... :| ενα θα σας πω ολο το καλοκαιρι δεν ειχαμε ουτε γρατζουνια κ τωρα μεσα στο σπιτι,ανεβενει στα τραπεζια πεφτει χτυπαει,απο το αλογο,τα ιδια,κ σημερα το πρωι εχει μια μελανια στο μετωπο,χτυπαει επιτηδες το κεφαλι στο ξυλο του κρεβατιου,οταν τον βαζουμε να ηρεμησει..... :o

Στεφανια εχεις δικιο που σκεφτεσαι τα 6 ευρω για το παρκινκ ετσι που μας κανανε ολα θα τα σκεφτομαστε...... ;)

Φανη κ Στελλα τι κανετε; μακια πολλα κοριτσακια μου..... :x

εφυγα παμε να φαμε καλη ορεξη σε ολες σας :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεεερα!!!

Πριν λιγο γυρισαμε σπιτι..

Βγηκαμε λαικη.. και γεμισαμε το καροτσι σακουλες με σπανακια-μαρουλια-κουνουπιδια-λαχανα-καροτα.. :D:D:D Μεχρι να πλυνω το σπανακι... η μικρη κοιμηθηκε στον καναπε... :lol::lol::lol:

Μα ποοοοοσο χωμα ειχαν μεσα... :o:o

Σημερα ειναι καλυτερα απ' οοοολες τις μερες και χαρηκε και την βολτα στον ηλιο.... :D:D:D

Βρε κοριτσια.. η Α το μονο που της αρεσει να βλεπει στην τηλεοραση ειναι τα dvd με τα τραγουδακια (ζουζουνια και mazoo and the zoo).. Τιποτα αλλο.. κι αυτα οχι πανω απο 10 λεπτα... Μετα το κλεινει με την δικαιολογια οτι "χαλασε τωρα.. να το βγαλουμε"...

Θελει να ασχολειτε με αλλα πραγματα..

Τοσες μερες μες στο σπιτι "ξυπνησε" παλι ο παλιος της χαρακτηρας..

Ολη μερα ειναι μες στα ντουλαπια και σκαλιζει και τα κουβαλαει στο σαλονι.. χωρις να καταλαβαινει το "μη" και το "οχι"...

Και οταν φωναζω με κοιταει με το βλεμμα της αγελαδας.... :lol::lol::lol::lol::lol:

Ελα ρε Στεφανια... :shock::shock::shock: Πλακα κανεις.... :o

Απο την μια γκαντεμια στην αλλη... Ελεος.... :(

Την υγεια μας να εχουμε... αυτο λεω κι εγω.. αλλα με οσα γινονται θα την χασουμε κι΄αυτη στο τελος... :(:(:(

Χαρουλα... Τι ωραια νεα!!!! Με το καλο!!! Τωρα μπορουμε να σου ευχηθουμε και επισημα...

"Καλη εγκυμοσυνη"....!!!!! :D:D:D:D:D:D:D

Λες να γεννησεις την ημερα των γενεθλιων του Γιωργου...?? :D:D:D:D:D

Ολα να πανε καλα κοριτσι μου!

Ιφιγενεια... αρχισε η γλωσσοκοπανα να μιλαει απο τωρα...?? :mrgreen::mrgreen::lol::lol:

Θα δεις και μονη σου ποσο διαφορετικα ειναι τα κοριτσακια...κανουν πιο γρηγορα πραγματα απο τα αγορακια.. :D (αν ειμαι λαθος παρακαλω να με διορθωσει καποια.)...!! :D:D:D

Οχι πως ειναι στανταρ αυτο που λεω... ειναι αναλογα και το παιδακι.. ;)

Βρες καποιο τροπο να ξεκουραζεσαι λιιιγο παραπανω...

Παρατα δουλειες κτλ. και οταν κοιμουνται και τα δυο.... κοιμησου κι εσυ... ;)

Κουραγιο μανουλα!

Κατερινακι μου.... Καλη ορεξη και καλη ξεκουραση και σε σας!! Καλο μεσημερι!

Χρυσα τα φιλια μου και σε σας..!! :D

Σας αφηνω.. καλο απογευμα σε ολες!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κόρες...

τι κάνετε??εγώ αποκαμωμένη.....

σήμερα έκλαιγε οΣτρατής από 8:30 ως τις 11:00....τι έκλαιγε λ'εω...>??τσίριζε...τι τσίριζε λέω....έκανε λες και το σφάζανε.....ήτανε ξεπατωμένο στο μάτι το γλυκό μου :(:(:( .....οι μόνοι που το είδαν ήταν ο άντρας μου και η πεθερούλα μου...., η οπόια στις 10 φορές που μας επισκέπτεται τις 8 επικρατεί χάος :?:?:?:? ....τις περισσότερες φορές τσακώνομαι με τον άμτρα μου, όπως και σήμερα..έχω την εντύπωβση ότι άθελα της ΙΣΩΣ μας ρίχνει μια μικρή καταλαλιά...δεν θέλω να μαι προκατατηλημένη αλλά τα γεγονότα άλλα λένε...σήμερα την πλήρωσε το αστεράκι μου...ο μικρός τσίριζε ξαφνικά χωρίς να τον πειράξει κανένας, μόνπ μπάνιο τον βάλαμε να κάνει με το ζόρι- αλλα αυτό συμβαίνει σχεδόν κάθε μέρα- εγώ προσπαθούσα να το συνεφέρω κάνοντας τον μπάνιο εν μέσω κλωτσιών και τσιρίδων από αυτοόν, ο άντρας μου τρελάθηκε απότις φωνές (και που να ταν όλη μερα εδώ), πήγε ν αφωνάξει στο μικρό και γω τον ξέχεσα μιλώντας του δυστυχώς άσχημα γιατί προσπαθιύσα να κάνω καλά το μικρό και οι δικές του φωνές δεν είχαν να προσφέρουν τπτ μόνο κακό θα καναν....

αυτό που δε πορώ να καταλάβω είναι πως γίνεται να συγχύζεταθ με τα παιδιά σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα που βρίσκεται μες στο σπίτι....

ενώ όλη μερα είμαστε μια χαρά με τα παιδιά....εντάξει έχουμε τις εντάσεις μας,αλλα σε λογικά πλαίσια και εν πάσει περιπτώσει περνάω 24 ώρες με τα παιδιά με κλάμαμτα, γκρίνιες, ξεσκάτισμα, τάισμα, ύπνο(!!!!!!!!!!! :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll: ) μαγείρεμα, σκούπισμα, σιδέρωμα και άλλα όμορφα της Μαιρης Παναγιωταρα με το ένα παιδί στην αγκαλιά και το άλλο στα πόδια να κρέμεται και παρόλαυτά κρατάω την ψυχραιμία μου σε λογικά πλαίσια :roll::roll::roll::roll::roll: ....

θα μου πεις: γιαυτό λέγεσαι μάνα.....η φύση σε προικίζει με πολλά εκτός από το να τα γεννάς....

εσείς????? πιός έχει πιο πολύ υπομονη με τα παιδία- παιδί???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαιρακι μου.... παρολο που ειμαι φασαριοζα και φωνακλου.... για να τσιριξω απο αταξια της μικρης πρεπει να με φερει στα ορια μου... :?:?:?:?

Γενικα οταν ειμαστε οι δυο μας μες στο σπιτι ή και εξω... την κουμανταρω ευκολα..

Οταν μπαινει στο σπιτι ο Β... γινεται το ελα να δεις.. :shock:

Εκτος οτι δεν εχει υπομονη και γκαριζει με το παραμικρο... η Αναστ. δεν ακουει ουτε κι εμενα!! :o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntina μου σε νιωθω εχω 2 μερες γκρινια τρελλη ακομα και η μικρητι να πω μερες μερες φτανω στα ορια μου συν και τις δουλε2ιες που εχω....οπως λετε οταν λεεπει ο αντρας μου πανω κατω τα βγαζω περα ως συνηθως οταν ειναι και ο αντρας μου τιποτα σχεδον δεν κανω και τρελλα απο τον μεγαλο μου....εγω που δεν εχω και ανθρωπο εστω για λιγο να δειτε σαλτα που τρωω που λεει ο λογος ουτε για κατουθρημα δεν ειμαι μονη μου αφηστε...δυστηυχως λιγοι μπορουν να νιωσουν τη φαση αυτη να εχεις 2 παιδια και τοσο κοντα ηλικιακα και ξανα λεω χωρις καθολου βοηθεια να πεις ρε γαμωτο μια φορα τη βδομαδα θα μεινω μονη αυτη τη φορα που πηγα στη μαμα μου 1 μηνα δεν βγηκα πουθενα μονη μα πουθενα μονο στον οδοντιατρο....υπομονη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφι μου ενα παραπανω για σας που εχετε δυο μικρα παιδια...

Η αληθεια ειναι πως ωρες ωρες σαλταρω με ενα... αλλα παλι λεω δοξα το θεο που εχω διπλα μου μαμα-πεθερα και οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, την "παρκαρω" κανα 2ωρο και ησυχαζω...

Απο τοτε που σταματησα την δουλεια ομως... ζητημα να την εχω αφησει 1-2 φορες...

Τοτε ηταν διαφορετικα.. Εχανα τη μιση μερα και δεν προλαβαινω τιποτα...

Την υγεια μας να εχουμε.. Θα μεγαλωσουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο βραδυ κ απο εμενα.....κοριτσια οπως τα λετε ..οταν ειμαστε οι δυο μας φωναζω μεν αλλα τον φερνω βολτα.....οταν ομως ειναι ο πατερας του εδω κανει σαν τρελο.....θα μου πειτε φταει κ αυτος γιατι πεζουν κυνηγητο κ αλλα πολλα,κ ετσι ο μικρος κανει οτι βλακεια φανταστει για να τον κυνηγαει κ καλα..... ;) κ οπως εχω ξαναγραψει οταν μαλωσει ο μπαμπας μας πειραζει πιο πολυ,γιατι εχουμε κ αδυναμιες....κ εγω σκεφτομαι πολυ σοβαρα τωρα πως θα βολευω τη μπεμπα,γιατι ο μικρος εχει προσβαση σε ολο το σπιτι κ θα πρεπει να εχω τα ματια μου 14 οταν θα ειμαι μονη..... :|

τελος παντων καμια φορα μπορει να κουραζομαι,κ να ξεφευγω.....αλλα μετα λεω χαλαλι για τα παιδια μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχχχχχχχ εμένα ρε κοριτσια όταν μπει ο άντρας μου στο σπ΄τι θα παίξουν λίγο και μετά θα τσακωθούν 3000 φορές...αλλά δεν είναι μόννο αυτό....υπάρχει πιθανότητα να τσακωθεί και μαζί μου....περιμενω πως και πως να μπει κάποιος στο σπίτι να κσατουρησω να απλώσω να κανω κάτι τεσπα αλλά που..... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

.

τυο λεω "κρατα το μωρο να απλώσω πχ" εεεε καλύτερα να το παραταγα στο πάτωμα...κραταει το μωρό λες και είναι σκατούλα. :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: ...με αποττελεσμα το μωρό να αντιδραει....βγαίνω στο μπαλκόνι να καπνίσω και μέχρι να τελειώσω ακόυω τσιρίδες και κλάματα από μεσα...ο εγάλος αφηνιάζεικαι ο μικρός είναι που είναι κα αυτλος μπουνταλας μαμάκιας.....όλη μέρα ψαχνουμε τη μαμα την οποία και φωνάζουμε πλέον κανονικά όποτε μας εχει άλλος αγκαλια..... :-*:-*:-*:-*:-*:x:x:x:x:x

l

κ εγω σκεφτομαι πολυ σοβαρα τωρα πως θα βολευω τη μπεμπα,γιατι ο μικρος εχει προσβαση σε ολο το σπιτι κ θα πρεπει να εχω τα ματια μου 14 οταν θα ειμαι μονη..... :| ]

κατερινάκι μου γιαυτό είμαστε εδω οι πιο "έμπειρες" :ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing: ....΄τι και αν θελήσεις θα σε βοηθησουμε!!!!!

εγω θα σου γραψω ενα προγραμμαα που ακολουθω εγω.....μετα απο πολλά που πειραματίστηκα μόνο αυτό μου κάθεται...

7-8 γαλατα...

8-9 ξεσκατισμα- αερισμα συναζεμα δωματίων -στρωσιμο κρεβατιών..

9-11 παιχνίδι λιγο -συμάζεμα κουζινας , η οποία είναι πάντα χάλια, μαγειρευω.

11-12 τρω με κρεμα , ο Στρατης αν εχει καλό καιρό πάει βόλτα με το μπαμπά μου

12-1 κανα πλυντηριο κανα άπλωμα κανα τσιγαράκι ....

1 τρωει απαραίτητα ο Στρατής ως 1:30 (γιατί κα τα δυο μαζί ΔΕΝ ταιζονται)είναι έτοιμος μπανιαρισμένος για υπνο..

1:30 -2 τρωει το μωρό...αν είμαι τυχερη εχει κοιμηθει ο μεγάλος αλλιως κάνω αγκαλίτσες....

κοιμούνται και τα δύο ως τις 5 - ίσως το μωρό ξανα πεινάσει ενδιάμεσα....

5 κρεμα

μετα επιστρεφει η κολώνα του σπιτιού μου και καθε πρόγραμμα πάει περίπατο

8-9 μπάνιο και οι δύο πινουνε γάλα

ως τις 10 κοιμάται το μωρό και 10:30 βία 11 ο μεγαλος....

αυτό θσα ισχυει ως τα χριστούγεννα που το μωρό μου θα ναι 9 μηνων και θα ναι πιο ελεύθερα τα χερια μου...ευχμαι να μπουσουλάει.τα πολύ δύσκολα περασανε για μένα.....όπως ακριβως τα υπολογίσει

....αχ όλο με το ενα χερι το γραψα όλο, αλλΆ χαλαλι σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...Ντινακι ευχαριστω πολυ για το χρονο που αφιερωσες κ εγραψες το προγραμμα σου.... :x ξερω πως ουτε για κατουρημα δεν προλαβενεις να πας.... ;)

λοιπον εγω κολαω γιατι ο μικρος πινει ακομη το γαλα στην αγκαλια μου,δε θελει κανενα αλλο ουτε το μπαμπα του.......ελπιζω ο στρατης να πιανει μπουκαλι απο μονος του :)

δευτερον αν δεν το στριμωξω να φαει θα μεινει νηστικος 2 αντε 3 κουταλιες θα του δωσουν κ αυτα θα πρεπει να τον κυνηγανε στο σπιτι,μετα τελευταια μαλον καταλαβενει τι γινεται με βλεπει που αρχισα να ετοιμαζω κ τα πραγματα την μπεμπας,κ γαντζωνεται απο πανω μου,τραβαει ρουχα κ γενικα απλωνεται πολυ για αγκαλιες,θελει να τον βαζω στα γονατα να κανει αλογακι....κ γενικα ειναι πολυ ζωηρος ..

επισης ειναι πολλα μεσημερια που δεν κοιμαται καθολου,κ απο την ενεργεια που εχει κανει το σπιτι πανυγηρι.... :shock:

μια ξαδερφη μου προτεινε να βγαλω το παρκο απο την αρχη κ να βαζω μεσα το ριλαξ,η την καλαθουνα για να μην εχει προσβαση ο μικρος οταν θα εχω δουλιες........εσενα ειναι κ ο πατερας σου που τον παει μια βολτα τον εναν,κ κατι κανεις..εγω ομως εδω δεν εχω κανενα ο αντρας μου μονο αν τον παει καπου κ αυτο πρεπει να επιμενω παρα πολυ.....δεν ξερω τι θα γινει η που θα φωναζω ολη μερα,η που θα τους παρατησω κ θα φυγω......( μεταξυ σοβαρου,κ αστειου αυτο παντα)

καλημερα καλη κυριακη σε ολες μακια... :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεεερα!!!

Τι κανετε?

Διαβασα τελεια νεα στο φ/β!!!!

Κι' αλλο σπορακι στην παρεα μας!!!

Να πω κι απο δω συχγαρητηρια στη φιλη μας την Λινα!!!

Κοριτσαρα μου με το καλοοοοο!!!

Καλη εγκυμοσυνη να εχεις.. Με ενα γερο "παπι" στην αγκαλια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι Φανουλα απο αλλου το περιμενουμε κ απο αλλου ηρθε..... ;):lol:

συμπεθερουλα μου με το καλο κ απο εδω ...μια χαρα θα εχουν 3 χρονια διαφορα με τη νυφουλα μου.. :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η καρολινα μας ειναι εγκυος?γιατι δεν μας ειπε τα νεα οτε καν οτι προσπαθει.....αχ συγχαρητηρια ωραια η παρεα αυξανεται και πλυθηνεται και θα λεμε παλι θεμα τα μωρουδιακα χαχαχα

κατερινα μου κοιταξε θα βαζεις το μωρο πιο πολυ στο κρεββατι του και σε παρκο αν εχεις οπου το εχω στα σαλονι σπανια αφηνω το μωρο ελευθερο μονο του η αν τυχει για πολυ λιγο στο ριλαξ δεμενο....ειναι μωρα (τα μεγαλα μας λεω)και ποτε δεν ξερετε τι μπορουν να σκεφτουν αν και δοξα το θεο ο μεγαλος μου ειναι αρνακι στη μικρη και την αγαπαει βλεπω την κανει που και που αγκαλιες τις προαλλες ηθελε να κοιμηθει μαζι της στο κρεββατι γιατι γκρινιαζε επαθα σοκ...και οπως ειπα πολλα θα μαθει ο παναγιωτης μονος του αναγκαστικα...

να σου πω εγω το δικο μας προγραμμα

γυρω στις 7 τρωωει η μικρη μπορει και πιο νωρις μεταξυ 8-9 ξυπναει ο κωνσταντινος πινει γαλα τον αλλαζω συμαζευω πινω καφε μαγειρευω αν προλαβω γυρω στις 11 με 11,30 ταιζω τη μικρη και αλλαζω μολις τελειωσω γυρω στις 12,30 θα φαει ο μεγαλος το φρουτακι του θα σιδερωσω η θα μαγειρεψω παντως κατι θα κανω επειτα κατα τις 1,30 ταιζω τον μεγαλο ισως και 2 αναλογα γιατι μπορει να θελει να κοιμηθει η μικρη οποτε τρεναρω τον μεγαλο μετα ταιζω τη μικρη γυρω στις 3 και αλλαγμα και 4 παρα τρωμε εμεις(μιας και αργα σχολαει ο αντρας μου) βαζω τον μεγαλο για υπνο και τη μικρη(αν ειναι ο αντρας μου ισως βαλει εκεινος ενα απο τα δυο)αν κοιμηθουν και τα 2 ξαπλωνω και εγω μετα 6,30θα εχουν ξυπνησει λογικα και τα 2 οποτε ταιζω τον μεγαλο γιαουρτακι η αυγοφετα κ αλλαγμα και μετα ξεκιναω την μικρη οποτε απο τις 7 μεχρι τις 8 θα εχω τελειωσει τη μικρη επειτα η συμαζζευω η κανω καποιες δουλειες θα παιξει λιγο οα ντρας μου η εγω αναλογα και μετα ξεκιναω να κανβω μπανιο τα μικρα γυρω στις 10,30 εχει πιει ο μεγαλος γαλα και ειναι στο κρεββατι και 11 ξεκιναω να ταιζω τη μικρη κατα τις 12 με 12,30 εχω τελειωσει και με εκεινη οποτε μετα τις 12,30 θα κατσω να κανω μπανιο η να κατσω στον υπολογιστη και μετα νανι και φτου παλι απο την αρχη πιστευω μετα που θα αρχισουμε τος κρεμες θα χαλαρωσουμε λιγο στα φαγητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα και απο εμενα!

τι κανετε!εγω καλα!ημουν αρρωστη το σκ-με κολλησε ο μικρος και πονουσε ο λαιμος αλλα το σαββατο το βραδυ τον αφησα στη μαμα μου και βγηκαμε με κατι φιλους.ευτυχως εκοψε και αυτο που ξυπναει και ξεκουραστηακα-γενικα ηταν πολυ καλο παιδι το σκ αλλα κοριτσια η βοηθεια ειναι πολυ μεγαλο πραγμα.το ξερω.ηρεμει το κεφαλι σου και εχεις αλλη διαθεση να αντομετωπισεις τα ταλιμπανακια.

μπραβο στο καρολινακι-αντε να μπει καιεδω να μας πει τα νεα!

φιλια-ιφιγενεια δεν σε ξεχασα-αυριο - μεθαυριο θα σουστειλω το κεφιρ.χρυσα -και οποια αλλη θελει - στειλτε μου διευθυνσεις και θα σας το στειλω με οδηγιες μαζι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο απογευμα καλη εβδομαδα κοριτσια..... :) τι μου κανετε; ναι Ιφι η αληθεια ειναι πως η Καρολινα δεν ειχε πει τιποτε για προσπαθειες για νινι,κ ισως να ειναι εκπληξη οπως κ για εμας η εγκυμοσηνη της.. ;)

εγω τωρα σημερα εδωσα αιμα μιας κ εχω γιατρο τελος εβδομαδας,κ μαλον σιγουρη ημερομηνια για το ποτε γενναω.....πηγα κ πηρα μερικα φορμακια,ροζ για τη μπουμπου μου :lol: κ εναν αποστειρωτη γιατι ο παλιος ειχε χαλασει.....να σας πω θυμαστε τη χαρα που καναμε ολες μολις ειχε φυγει απο τον παγκο της κουζινας μας; εεεε λοιπον αντε παλι απο την αρχη..... :)

Χρυσα θελω κ εγω γαλικο καφε...ο αγαπημενος μου τωρα το χειμωνα,περνω φουντουκι κ μοσχοβολει το σπιτι κοριτσια...... ;):)

σας αφηνω λεω να χτυπησω ενα κεικ να βρισκεται μακια... :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω ολες για τις ευχες...να στε καλα...δεν προσπαθησαμε νασας πω την αληθεια...εμεινα πραγματικα με την πρωτη και η πλακα ειναι οτι οταν ειχα καθυστερηση ελεγα οτι μπαααααααααααα...αποκλειεται να μαι 8-) απο το αγχος θα ναι και οτι θα μουρθει...αντε αλλο ενα παπακι στην παρεα μας...οποτε ξερετε τι χρειαζομαι ε? μια μεγαααααααααααααααλη λιμνούλα... :lol::lol::lol::lol:

απο τη δουλεια μας τα κοψαν ολα οι ακαρδοι..κακουργοι...σνιαρφφφφφφφφφφφφ

σας φιλωωωωωωωωωωω ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λινακι πολλά συγχαρητήηρια.....γερό μωρό κια καλή εγκυμοσυνη....

στελλίτσα, φανούλα :-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w τι περιμένετε επιτέλους???????????

λοιπόν θα σχολιάσω πάλι τη γλυκιά μου πεθερούλα.....σήμερα είπε του άντρα μου ότι αυτός είναι αγόρι και ότι δε χρειάζεται όση βοηθεια χρειάζεαται η αδερφή του.... :o:o:o:o:o:o:o και ότι εκείνη πρέπει να τη βοηθήσουμε και στην ερώτηση του "εμένα ποιός με βοήθηησε" η απάντησηηηη είναι "εσύ είσαι αγόρι δε χρειάζεσαι βοήθεια" :o:o:o:o:o:o:shock::shock::shock::shock: πόσο μαρέσει που εκτείθεται τόσο....αλλά στενοχωριέμαι κόλας που τρώει τα χαστούκια ο άντρας μου το ένα μετα το άλλο....

εσε΄ς τι νέα?????????? προστές μου κανε πα΄λι το μωρό ένα επέισόδιο στα κακά του πάνω που είχε στρωσει με το σιροπάκι άντε πάλι πισω γιάννη τα καραβια....μόλις είχε φάει και ήθελε να κάνει κακά του, ζορίστηκε και άρχισε να πνίγεται πάλι με την κωλοπαλινδρόμηση .....δεν ξέρω τι να πω.....δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο....φοβάμαι να το ταϊσω....λες και δδεν έχω μεγαλωσει άλλο παιδί.....πότε θα στρώσει αυτό το στομάχάκι του???? πλύ με στενοχωρεί αυτή η κατάσταση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!

Χρονια πολλα και καλα!!

Να χαιρεσαι το παλικαρακι σου Ζαιρα μου.. Να ειναι γερο και καλοτυχο στη ζωη του.

Εστειλα την μικρη εκκλησια με την γιαγια (μαμα μου) και εκανα ενα πολυ καλο μαζεμα το σπιτι... :D

Μερα που βρηκα ε?

Εχουμε καναεναν αλλον στην παρεα να γιορταζει?

Δε μπορω να θυμηθω............. :?:?:?:?:?

Τα φιλια μου σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ναι Φανη εχουμε την Αγγελικουλα μας.....χρονια πολλα κοπελα μου,μας λειπετε κ εσυ κ ο μικρος Ιασωνας...... :x

επισης ο μικρος Στρατης γιορταζει στις 13 δεκεμβριου....... ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερινακι μου..... Εχουμε να παμε σε γιορτη σημερα.. και το παιδακι το λενε Στρατο... :shock::shock: Εχουν 2 γιορτες μηπως???? Δεν ξερω η χριστιανη... :D:D:D:D

Ενημερωσε με την ασχετη.... :lol::lol::lol::lol:

Την γκαφα μου την εκανα πρωινιατικα ομως ε? Ζαιρα...... :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Ναι και η Αγγελικουλα μας γιορταζει... Χρονια πολλαααααααα!!

Ελπιζω να δωσει σημεια ζωης σημερα που εχει την τιμητικη της....... :D:D:D:D

Σας φιλω οοοοοολες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαιρακη να σου ζησει!!!!!!

Αγγελιοκουλα χρονια πολλα..μας λειπειε ςπολυ!!!

Παπιομανα εμεις τα ειπαμε!!!!!

Τα φιλια και την καλημερα μου σε ολες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανουλα μου αν ριξεις μια ματια στο ημερολογιο θα δεις πως του Αγιου Ευστρατιου ειναι στις 13 δεκεμβριου....πολλα ατομα μπερδευονται με τη σημερινη μερα....... ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου τι μου κανετε?

σημερα γιορταζουν οι Άγγελος, Γαβριέλα, Γαβριήλ, Ευστρατία, Μεταξία, Ματίνα, Μιχαέλα, Μιχαήλ, Ραφαήλ, Ταξιάρχης, Σταμάτης, Σταματία, Στρατηγός....

οποτε χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν....

ντινα μου σου ειχα πει ειχα και εγω ενα ψιλοθεμετακι με τον μεγαλο αλλα εστρωσε στο χρονο σχεδον και λιγο πιο πριν τοτε περιπου ωριμαζει το στομαχι...χθες η μικρη μου απ τις 7,30 το απογευμα ξυπνοια 2,30 κοιμηθηκε παλι μας ξενυχτησε και δεν γκρινιαζε τι να πω ...εγω και ο αντρας μου χαλια..χασαμε το μπουσουλα με το θεμα υπνου..αχ...καταλλα εδω συμμαζευω τις δουλειες μου ευτυχως λιγα μου εμειναν ιδερωμα και η κουζινα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...