Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδάκια Μαϊου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009+τα αδερφάκια τους Νο8!


Recommended Posts

Φανουλα περαστικα....εσυ σακατευτηκες :o:( ευτηχως που δε χτυπησε η μικρη......η τουρτα ευκολη μου φαινεται,απλα εγω βαζω μεσα κρεμα κουστερ παουντερ...η αυτη με το μωρακι κοριτσια..... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kατερινακι μου και με αλλους τροπους γεμιζω το παντεσπανι... απλα αυτη η "μεθοδος" ειναι η πιο ευκολη!!!

Οταν κανω κρεμα ζαχαροπλαστικης βαζω (για τουρτα σε ταψι της κουζινας)..

1 λιτρο φρεσκο γαλα

1/2 ποτηρι νερου αλευρι για ολες τις χρησεις

1/2 ποτηρι νερου νισεστε

1/2 ποτηρι νερου ζαχαρη

1 κουτ. της σουπας βιταμ

1 βανιλια

2 κροκους αυγων

1 κουβερτουρα (αν θελω την κρεμα σοκολατενια)... :D

Κοριτσια ποναααααααααααω......... :(

Ανακαλυψα κι αλλες μελανιες στο χερι και πισω στη μεση.... το πρωι δεν υπηρχαν... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΝΟΥΛΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ, ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΤΥΠΗΣΕ Η ΜΙΚΡΗ, ΤΥΧΕΡΗ ΗΣΟΥΝ ΜΕΣ ΤΗΝ ΑΤΥΧΙΑ ΣΟΥ :roll:

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΤΩΡΑ ΗΣΟΥΝ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΤΑΤΗ ΜΕ ΤΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ, ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΟ ΕΝΑΜΙΣΗ ΚΙΛΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΑΠ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ, ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΦΤΙΑΞΩ ΤΑΧΙΣΤΑ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαν πολλα πολλα δεν ειπαμε για τουρτες και παντεσπανια?? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τι κανετε?

Που ειστε εξαφανισμενες ολες...?? :evil::lol::lol:

Εμεις σπιτι ολη μερα... Εστειλα μονο την μικρη μια βολτα το απογευμα με την γιαγια και μετα παλι μεσα....

Δεν εχω ορεξη για βολτες.. Τι εχω παθει....... :?:?:?:?:?:oops::oops::oops:

Και δε μ' αρεσει εξω τον τελευταιο καιρο.. τιποτα δε με ευχαριστει.. :?:?:?

Βγω δε βγω το ιδιο μου κανει.. Θελω να ειμαι σπιτι ΟΛΗ ΜΕΡΑ.... :?:?:?:?:?:?

(λετε να ειμαι αρρωστη???......................... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: )

Αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα.......!!!!!

Φιλια πολλα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα τιμου κανετε?επιτελουςμπηκα μεσα ειμαι στου κουμπαρου μου το μαγαζι κ μπηκα να σας δω κυριακη επιστρεφω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aντε Ιφι... σε περιμενουμε!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D

Δε θυμαμαι αν θα βαφτιζατε την μικρη ή οχι....... :?:?:?:oops::oops::oops::oops::oops:

Τελος παντων!!!!

Περιμενουμε νεα σου!

Φιλια στα ομορφοπαιδα σου.. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας διαβασα και ειπα να σας σχολιασω...

σεσ μου πως ταπατε με τον παιδικο για πες? οσο γιατη μικρη μου και εγω την καημενη την ταιζω καιτην ξαπλωνω αλλαγμα και αυτο ο ,εγαλος που να μας αφησει ελευθερο χρονο δεν ζηλευει καθολου αλλαδεν καθεται και καθολου ησυχος τυραννια

molly ξεκουραστηκατε ε γεμισατε μπαταριες για χειμωνα μια χαρα οσο για την ομιλια καιεγω παθαινω πλακα μετη διαφορα και την αντιληψη τους

φανη μου υπομονη με τις ερωτησεις ειναι δυσκολη φαση κ θαπρεπει να την περασουμε υπομονη,οσο για τα λογακια τηςμικρης παθαινω πλακα θεικα τα λογακια της.φανη μουτ τι επαθες προχθες πωςμου εισαι?ευτυχως δεν παθατε χειροτερα.εγωπριν κανα15μερρες ειχα τη μικρη αγκαλια και πηγε να μου βγει το γινατο ειχα να το παθω χρονια και στο τσακ το γλυτωσα και δεν επεσα με τη μικρη αγκαλια να την πλακωνα ασε...

ζαιρα συλληπητηρια για τον θειο σου οτι και να πω ειναι λιγο αλλο πως εισαι πως τα πατε?

little angel συλληπητηρια για τη φιλη σου στεναχωρεθηκα πολυ κριμα νεα κοπελα...

οσο για την πιπιλα ειμαι της αποψηςμονο μαχαιρι αλλιως θα στη ζηταει....

αντε κοριτσια διαβαζω για μωρακια αντε να βαζετε μπροε μην το σκεφτεσται και πολυ χειροτερα ειναι και πιο πολυ το τρεναρεις μετα...

χαρουλα μου τον κωνσταντινο εκανα 10 με 11 μηνες να μεινωεγκυος ενω στη μικρη με μια φορα μονο οπως τυχει δεν θελει αγχος οσο για το πως ειναι 2παιδια δυσκολα θελει υπομονη και βοηθεια αλλα το τι χαρες νιωθεις ειναι αλογιστες μονο που τα κοιταζω λιωνω και τα ξεχναω ολακαι ειδικα οταν β΄πεω ποσο την [ροσεχει ακομα πιο πολυ χαιρομαι....

αχ οσο για τα κοψιματα μην μου λετε αυτο το μηνα απο 1100 μπηκαν 900ευρω αχ δεν θελω να σκεφτομαι

σουσου μουοσο για τη γκρινια των αντρων μας μην το ψαχνεις δεν προκειται να καταλαβουν ποσο τρεχουμε μην το ψαχνεις...οσο γιατο μωρακι μην κοιταςγονιμες οποτε ερθει καλη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα νεα μας καλατωρα ειμαι σερρες και κυριακη παμε στο σπιτακι μας πως περασα?ησυχα πολυ σπιτι λογο των 2 παιδιων πολυ τρεξιμο να νταντευω δεν ειχα μαγειρεμα πλυσιμο σιδερο αλλα ολα τα υπολοιπα υπηρχαν συν συνεχεια κοσμο.μεκουρασε ο κοσμος το καλο οτι 1 κιλο θελω ακομα να χαω..ξ μικρη μου βαφτηστηκε πλεον τη λενε γεωργια και η βαφτιση ολα τελεια....και η νονα μας τα εκανε ολα τελεια θα βαλω και φωτος μονο οτι εγω δεν καταλαβα βαφτιση δεν ειδα γιατι ο κωνσταντινος εκειηνη τη μερα ειχε τρελλη γκρινια εκλαιγε και φωναζε στη μεγαλυτερη διαρκεια της δεν ξερω την τον επιασε μαλλον ειδε πολυ κοσμο καιεκτος απο αυτο ειδε και την αναστασια και επαθε αμοκ ειχε να την δει 1μηνα και ηθελε να ειναι μαζι αλλαεκεινη στο κοσμοτης....τοθεμα ειναι οτι εγινε παει και αυτο και ηρεμησα θα τα ξαμαπουμε παλι τις επομενες μερς κατερινα μου τι κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!Τι μου κανετε?Εγω βαριεμαι !!Η μικρη ζωγραφιζει κ εγω ακομα με τις μπυτζαμες :shock::lol: !!

Α!Της εδωσα τις πλαστελινες..μια χαρα ;) !Μονο που θελω να βρω σαν κ αυτες που ειχαμε εμεις μικρες,αυτες οι καινουριες δε μου αρεσουν..

Φανουλιιιι μου!!!Τι επαθες βρε αγαπη μου :o ??!!Σακατευτηκες!!!!!

Πως εισαι τωρα??Πονας?Παλι καλα πο δε χτυπησε η μικρουλα!

Περσυ στο χωριο εφαγα μια γλιστρα στις σκαλες με τη μικρη αγκαλια...1 βδομαδα δε μπορουσα να κατσω,ειχα κ μια τεραστια μελανια στον πωπο για βομαδες!

Γιατι ακεφιες σουρτουκο μου :P ??Για ζωηρεψε κ βγες εξω!!!Πριν πιασουν οι πολλες βροχες...

Το δωματιο της Ατατινας τελειωσε?Τι χρωμα?

Ιφ μου καλως μας ηρθες!!Να σας ζησει η νεοφωτιστη!!!Υγεια κ ευτυχια κοριτσακι μου!

Καλη ειναι και η ησυχια,μολις ξεπεταχτει και η μικρη θα λυσσαξετε στις βολτες!

Η Αναστασια ποια ειναι που την ειδε ο Κωνσταντινος κ λυσσαξε?

Στεφανια πετα τα τεστ κ σταματα να υπολογιζεις μερες κ θερμοκρασιες πουλακι μου!!Ασυναισθητα δημιουργεις αγχος στον οργανισμο σου!!Να εισαι χαλαρη κ να μη σκεφτεσαι τιποτα..ολα θα γινουν :x !!!

Χαρουλα μου κ συ!Μην το σκεφτεσαι κ αγχωνεσαι κοριτσακι μου!Να δεις που θα ερθει εκει που θα εχεις ξεχαστει :) !!

Τωρα για τα λεφτα τι να πω...μη φτασουμε να παιρνει ο κοσμος 400 ευρω κ να λεει κ ευχαριστω :?:oX( !Εχουμε πολυ καιρο μεχρι να ανακαμψουμε...ακομα βυθιζομαστε :roll: !Αλλα θα στρωσει η κατασταση,θα αργησει αλλα θα στρωσει!Υγεια να εχουμε!Και να χαμογελαμε...για τα παιδακια μας!Τι φταινε?!

Νινινα μου καλη τι κανετε?Ο Παναγιωτης?Το νινακι?Ακου δεν εχεις νεα!!!Για την παρεουλα ειμαστε εδω :) !!

Το απογευμα μπορει να παμε με τη μικρη στη μαμα μου,θελω να παμε να δουμε κ για παπουτσακια,εχουμε κ μια βαφτιση την Κυριακη να παρουμε κ δωρο...ουφ δεν εχω ορεξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

τικανετε;;;

Ιφη μου καλοφωτηστη!!!!

ειδα φωτοστο φεισ..τελεια ολα..πραγματηκα πανεμορφα

εγω τρεχω...βγαζω και τα χειμωνιατηκα...καταλαβαινετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααααααααααααα τι κανετε κουκλιτσες μου?

σημερα και αυριο ειμαστε πολυ χαλαρα στην δουλεια και ειπα μετα απο τοοοοοσο καιρο να μπω να μαθω τα νεα σας...να σας πω και τα δικα μας...

ελπίζω να με θυμαστε ακομη ε? :D:D η γνωστη μπουρου μπουρου παπιομανα..... :lol::lol: μου λειψατε πολυ....είσασταν το πρωτο παρεακι μου και δεν το ξεχναω αυτο ποτε...ασχετα αν χανομαι να ξερετε οτι σας σκεφτομαι και δεν σας ξεχναω... :x:x

εμεις ειμαστε ολο αρρωστουλια μιας και παμε παιδικό ... :(:(:(:( γινομαστε καλα και παλι τα ιδια...χθες κοιμηθηκα μετα τις 3...σηκωσε παλι πυρετο εβηχε και ηθελε τη μανουλα...

οταν ειναι στις καλες της...και δεν ειναι γκρινιαρουλα - αρρωστουλα...εχει γινει μια μικρη δεσποινις...μιλαει απιστευτα καλα....και πολυ...απο που ν απηρε ..απο πουυυυυυυυ? :roll::roll::roll::lol::lol::lol: και εχει αποψη στο τι θελει να βαλει... :o ας μην της κανεις το χατηρι και ποιος την ακουει...ενα πεισμα απιστευτο ...αλλα και ενα ναζι που σε κανει να τα ξεχνας όλα τ α προηγουμενα ταζουλιστικα :D:D που σου χει κανει η σκατουλα... ;);) προς το παρον εχει τρελη αδυναμια σε μενα...περιεργο γιατι συνηθως σαν κοριτσακι ειθιστε να χουν στον μπαμπα...

εσεις τι κανετε κοριτσαρες μου??????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσιααααααα! :YMHUG:

Σήμερα ξύπνησα με πολλά κέφια, παρότι άργησα να ξυπνήσω , παρά το ότι λόγω της απεργίας στα μμμ γινόταν ο τρελός χαμός στο δρόμο, αλλά εγώ χαλαρααααα, είχα πάρει καφεδάκι μαζί μου στο αμάξι, διάβαζα εφημερίδα ανάμεσα στο "σταμάτα-ξεκίνα", άκουγα και ραδιοφωνάκι, ε, όλα καλά!

Καλώς την Ιφιγενειούλα, ελπίζω να πέρασες καλά κοπέλα μου! Τί λένε οι Σέρρες, κρύο? Φαντάζομαι κούραση με δύο παιδιά αλλά πάλι καλά που δεν είχες δουλειές του σπιτιού, πόσο θά θελα και γω!!! :roll: άντε με το καλό να γυρίσετε να τα λέμε πιο συχνά! κ να χαίρεστε το κοριτσάκι σας, υγεία, τύχη και αγάπη της εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεεερα!!!!!

Καλως την παπιομανουλα... :P:P Τι κανεις βρε ψυχη εσυ?

Δε μπορεις να μας γραφεις απο την δουλεια ε?? Κριμα.... :(

Το Λυδιακι μας εγινε γλωσσοκοπανα..?? :D:D:D Τι καλα!!! Τι καλα!!!!

Απο ποιον αραγε να πηρε.......???? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αυτο με τα ρουχα... Αχχχχχ... Ξερεις ποσες φορες εβγαλα εξω την μικρη καρναβαλι, γιατι ετσι ηθελε?? :o:o Αλλα σκεφτομαι... Ποιος παρεξηγει ενα παιδακι? Ολα εχουν παραξενιες... :lol::lol:

Ιφιγενεια....Καλοφωτισμενο το κοριτσι σας!!!!

Τα ειναι γερο σε οοοοολη του τη ζωη! Να την χαιρεσαι και να την καμαρωσεις νυφουλα.. :D (πολυ θειά εγινα ε...? :lol: )!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

Σερρες εισαι τοσο καιρο?? :shock::shock::shock: Δεν το ηξερα! Νομιζα Καστορια.... :oops::oops:

Και πηγαινουμε Σερρες συνεχεια... Μετα τον θανατο της γιαγιας... τα νοσοκομεια δεν τα ξεχασαμε.. :( ..Αλλα αυτη τη φορα για καλο σκοπο...Η ξαδερφουλα μου ειναι 4 μηνων και εχει αποκολληση πλακουντα-αιματωμα στη μητρα και μαλλον θα την περασει μεσα ολη την εγκυμοσυνη... :(

Ειναι απο την αρχη μεσα...Η καλη μου.. δε μπορει αν χαρει τιποτα.... :(:(

Στελλιτσα μου ασε.... Φοβερη τουμπα.... :lol::lol::lol: Ακομη αναρωτιεμαι πως δεν επεσε η μικρη απ' την αγκαλια μου... :o

Αντε καλα ψωνια!!!!!!!!! Εμεις πηραμε μαυρα παπουτσακια για καλα!! :D:D:D:D

Αυριο θα βγουμε κι εμεις αγορα!!! Το πηρα αποφαση!!! :lol::lol::lol:

Για τις πλαστελινες που λες.... Εγω εχω τις "κλασικες"... Αυτες μωρε τις ορθογωνιες... :? Οχι τις καινουργιες που ειναι σε κυπελακια.... :oops::oops::oops::oops:

Χρυσουλααααα..... Που βρισκεις χρονο να ανακατευεις ντουλαπες με δυο παιδια...? :o

Αλλα θα μου πεις.... Ποιος θα τα κανει? Ο φουφουτος? :lol::lol::lol:

Καλη συνεχεια!!!!!

Φιλια πολλα!!

Στεφανια μου γεια σουυυυυυ (παρτα ολα δικα σου).... :lol::lol::lol:

Ετσι σου τραγουδαω γιατι μ' ανεβασες κι εμενα....!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

ΧαΛαρααααα......!!!! :D:D:D Αυτοκινητο-καφεδακι-εφημεριδα.... χμμμμμμ.. Νομιζω πως δε μπορω να τα καταφερω ολα μαζι.... :lol: Ειμαι λιγο αλαλουμ στο αυτοκινητο...

Απο εκεινες που κολλανε τα μουτρα στο τζαμι.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: και γελαει ο κοσμος... Οοοοοοοοοοοοοοταν οδηγαω!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Ηθελα αν σας γραψω πιο νωρις..

Ελεγα θα κοιμηθει η μικρη πρωτα..

Αλλα δεν κοιμηθηκε σημερα.

Την επιασε μια απιστευτη γκρινια... γεμισε το τοπο ψωμια.. :evil: , ηθελε το σκουπακι να τα μαζεψει και επειδη δεν ηταν φορτισμενο τσιριζε και αρχισε να το χτυπαει πανω στην ηλεκτρικη κουζινα... Εφαγε κανα δυο περιποιημενες στον αφρατο κ@λο της... και μετα απ' τα νευρα της με αρπαξε απ' τον λαιμο και μου εκανε μια βαθυα γρατζουνια... :evil:

Μετα ηθελε να παιξει με τα καγιον.. να με βαψει..

Ε! Μιση ωρα και βαρεθηκα να με μπογιατιζει.... Την ειπα "φτανει" και αρχισε παλι η κακια η γκρινια... Μεχρι που πηγε 5 η ωρα και ζητουσε γαλατακι να κοιμηθει!!

Οοοοοοοοχι της λεω.. Υπνο δεν εχει τωρα.. Την εστειλα βολτα με τον Β να ησυχασει ο εγκεφαλος μου....

Αυτα τα νεα μας!!!!! ΓΚΡΙΝΙΑ-ΓΚΡΙΝΙΑ-ΓΚΡΙΝΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Αχ Φανουλα ασε...μη μιλας για γκρινια

οταν αρχιζει οφοφος.....ειμαι..ναπηδηξω απο το μπαλκονι

Πρεπει να βγω, να παω να του παρω παπλωμα...αλλα μετετοιο ψωφοκρυο...μπρρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την επιασε μια απιστευτη γκρινια... γεμισε το τοπο ψωμια.. :evil: , ηθελε το σκουπακι να τα μαζεψει και επειδη δεν ηταν φορτισμενο τσιριζε και αρχισε να το χτυπαει πανω στην ηλεκτρικη κουζινα... Εφαγε κανα δυο περιποιημενες στον αφρατο κ@λο της... και μετα απ' τα νευρα της με αρπαξε απ' τον λαιμο και μου εκανε μια βαθυα γρατζουνια... :evil:

Μετα ηθελε να παιξει με τα καγιον.. να με βαψει..

Ε! Μιση ωρα και βαρεθηκα να με μπογιατιζει.... Την ειπα "φτανει" και αρχισε παλι η κακια η γκρινια... Μεχρι που πηγε 5 η ωρα και ζητουσε γαλατακι να κοιμηθει!!

Οοοοοοοοχι της λεω.. Υπνο δεν εχει τωρα.. Την εστειλα βολτα με τον Β να ησυχασει ο εγκεφαλος μου....

Αυτα τα νεα μας!!!!! ΓΚΡΙΝΙΑ-ΓΚΡΙΝΙΑ-ΓΚΡΙΝΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Καλημέρα, πέθανα στο γέλιο με τις αταξίες της Αναστασίας!(γιατί με τις αταξίες της δικής μου δεν γελάω καθόλου :evil: )

πού να μεγαλώσουν κιόλας τί θα μας κάνουν τα καλόπαιδά μας:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεσσαλονικη..

οπου εχει υγρασια...

Τελικα τον εντυσα τον μικρο και πηγαμε

Πηρα παπλωμα της beauty home μου το αφισε απο 98 60,,δε μουπολυαρεσε τοσχεδιο, ειχε τον μπαρτ σιμπσον αλλα χεστηκα..θα παρω παπλωματοθηκες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!Βραδινη αποψε!

Το αγορι μου βγηκε για καφεδακι με τα φιλαρακια του αλλα οπου να'ναι πρεπει να φανει!Μεχρι να φανει χαζευω στο ιντερνετ...

Το πρωι πηγαμε βολτα στη νονα μας κ στη μπεμπα της!Τι ησυχο μωρακι(6 μηνων),τι καλη :) !!!Κιχ δε βγαζει καλε!Επιτελους αξιωθηκα να τους παω κ ενα αλμπουμ με φωτο απο την βαφτιση της Αφροδιτης!1 χρονος περασε κ τωρα το ταχτοποιησα επιτελους :oops: !Το ειχα πολυ αγχος!Αργησαμε πολυ να τις παρουμε..τωρα αρχισα να δινω κ στους δικους μας!Καλλιο αργα παρα ποτε :P !!!

Το απογευμα πηγαμε κ πηραμε ενα δωρο για τη βαφτιση της Κυριακης που μονο που τη σκεφτομαι βαριεμαι απιστευτα :oops: !Ειναι κ μακρυα...θα χαλασει και ο καιρος λενε...τεσπα!

Καροοοολ!!!!Σα τα χιονια καλε :lol: !Που εισαι πολυλογαδικο κοριτσι με το πολυλογαδικο παπακι :D:D ???Μικρη γλωσσοκοπανα ε?Τι καλα η ζουζουνιτσα μου!

Με τον παιδικο γενικα το πηρε καλα?Της αρεσει?Μη σκας μωρε για τις αρρωστιες κτλ..ειναι στο προγραμμα του παιδικου δυστυχως αλλα σκεψου οτι κανει αντισωματα τωρα κ αργοτερα θα αρρωσταινει λιγοτερο!Εγω σκεφτομαι οτι η δικια μου οταν παει σχολειο θα ειναι ολο αρρωστη..

Μωρε καθολου δε μπορεις να μπαινεις απο τη δουλεια?Ενα γρηγορο "Γειαααααααααα!!" :D ?

Φανουλι κατω τα χερια απο το αφρατο πωπουδακι της Ατατινας :lol::lol::lol: !!!!Αχ αληθεια ηταν πολυ αστεια ολα!!!Αλλα οπως ειπε και η Στεφανια, οταν τα βιωνουμε οι ιδιες δεν ειναι ΚΑΘΟΛΟΥ αστεια!!!

Κ εμεις ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ γκρινια ρε κοριτσια αυτο τον καιρο....η ηλικια..εχει πανσεληνο,αναδρομο Ερμη...δε ξερω...σαν αφινιασμενο κανει...τσιριζει,απαιτεί,χτυπιεται,βαραει...που τα εχει δει ολα αυτα?!!Στο σπιτι εγω ειμαι η "κακια",που υψωνω φωνη κ μαλωνω...ο αντρας μου ειναι τερας ψυχραιμιας κ υπομονης,δε της φωναζει ΠΟΤΕε(μενα μαλωνει μετα που της φωναζω :lol: ),πρεπει να τον εχει φτασει στο Αμην!Χθες...εφτασε σε τετοιο σημειο τα ορια μας με τη γκρινια της κ τη συμπεριφορα της που φωναξε πρωτη φορα τοσο κ τη βουτηξε κ την εβαλε στο δωματο της...

Α!Αυτες τις πλαστελινες που εχεις λεω οτι θελω να παρω!Αυτες που μας εφεραν κ παιζει ειναι αυτες στα κυπελακια,χαλια!!

Στεφανια καλε κ εμενα μου φτιαξες το κεφι μονο που σε φανταστηκα!!Καθε μερα ετσι ευχομαι να εισαι ,smile :D !!!!

Παντως κ εγω ολα αυτα που ειπες,δε μπορω να τα κανω στο αμαξι...μεχρι το ραδιοφωνο φτανουν οι ικανοτητες μου :lol::lol::lol: !!Ειμαι σαν τη Φανη...κολλημενη στο τζαμι @-):geek::lol::lol: !!!

Σημερα το απογευμα ημουν εθνικη κ μια αποσταση 10λεπτων που την κανω σχεδον καθε μερα την εκανα 1ωρα κ 10λεπτα :oX(X( !!!

Χρυσα μου πως ειστε οικογενειακως?Μεγεια το παπλωμα!!

Ποτε επιστρεφεις δουλεια?Δε γυρισες ακομα ε?Καλα λεω?

Τι αλλα??Εχει βγαλει καμια σας τους φρονιμητες?Εξαγωγη εννοω..

Πρεπει να βγαλω εναν οπωσδηποτε αλλα οι οδοντιατρος μου λεω οτι ειναι καλο να τους βγαλω ολους...εχω στενη γναθο κ μου πιεζουν πολυ τα υπολοιπα δοντια κ στραβωνουν κ αλλο :( ...

Ποναει :-ss ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα τσουπρες τι μου κανετε; εμεις εδω καλα σημερα ο καιρος ειναι χειμωνιατικος με αρκετο κρυο,κ βρεχει.....εγω εκανα το φαγητακι μου κ ειπα να μπω να δω τα νεα σας.... ;) εφτιαξα μουσακα για οποια της αρεσει,κ θελει να στειλω κανενα κοματακι.... ;)

Στελλα μου δεν ξερω κ εγω τι φταιει αλλα ολη την εβδομαδα ο μικρος ενα μεσημερι κοιμηθηκε μονο :-? μας εχει τρελανει εμεις πλεον το μαλωνουμε με την καλη ενοια παντα κ οι δυο....αλιως παει θα ρημαξει το σπιτι.....κανει οτι τρελα μπορειτε να φανταστειτε...πριζες,καλωδια τηλ..τα παντα...αφηστε που θυμηθηκε κ το ριλαξ κ μπενοβγενει μεσα.... :huh: το εχω χαμενο αν συνεχισει ετσι τη μπεμπα δε θα την αφηνει σε ησυχια..... :y32b4: χθες το βραδυ μου ξυπνησε στον υπνο κ ετυχε εκεινη την ωρα να εχουμε διακοπη ρευματος,εεεεε τρομαξαμε να τον ηρεμησουμε τον εβαζα στο κρεβατι κ ουρλιαζε...κρατησε καμια ωρα περιπου κ μετα του εδωσα λιγο γαλα κ κοιμηθηκε...... :|

Ιφι μου καλως ηρθες,κ καλοφωτισμενη η μικρη Γεωργια...αντε κ νυφουλα τωρα :x

Χρυσα μεγεια τα ψωνια σας.... :x

Συμπεθερουλα μου τι κανετε; περαστικα σας κοπελα μου :x πολλες αγκαλιτσες κ υπομονη στη νυφουλα μου....τι καλα που λετε πολλα λογακια.... :)

Φανη κακα τα ψεματα κ εγω ριχνω καμια στον ποπο.....εε μα δε γινεται καποιες φορες η υπονη κ η αντοχη μας εχει κ ορια κ αν εισαι ολη μερα ορθια ποσο ν αντεξεις.... ;)

αα αν εχεις καμια ευκολη συνταγη για κουλουρακια για περασε την εδω ;) σας αφηνω καλο σ/κ να εχετε ολες μακια.... :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεεερα!!!!!!

Να μαι κι εγω...!!! :P:P

Τι κανετε?

Κρυακι σημερα... και ηταν οτι πρεπει να γιουβαρλακια η μερα!!!:D

Η μικρη ευχαριστηθηκε και κοιμηθηκε σαν πουλακι χωρις γκρινιες και κλαμματα.. :D

Σιδερωσα τα ρουχακια μας, εβαλα και ασπρα να πλενονται.. και τωρα χαλαρωνω στο pc.. :D

Χθες πηγαμε cosmos.. καναμε μερικες αγορες .. παλι.. :oops::oops::oops:

Δε μπορω βρε κοριτσια... ολο κατι (νομιζω) οτι λειπει απ΄τις ντουλαπες μας... :o:lol::lol::lol:

Πηρα για την μικρη μποτακια για καθε μερα.. κατι φορεματακια μουρλια και μπουφαν-μπλουζακια και ενα τζιν για μενα..... :?:?:?:?:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Χρυσα μεγεια το παπλωματακι..!! Καλα χουχουλιασματα!!! Και πολυωρους υπνους χωρις ξυπνηματα ευχομαι!!!

Δεν αντεξες τελικα ε? Βγηκες? Ειναι να μη μας μπει κατι στο μυαλο εμας τις γυναικες...!! :D:D:D

Κατερινακι μου επειδη εισαι εγκυουλα θα σου πω ευκολη συνταγη για κουλουρακια.

(χωρις αβγα... με σουσαμι.. νηστισιμα)...!! :D

-250 γρ. βιταμ

-2 φλυτζανακια του καφε ζαχαρη

-2 φλυτζανακια του καφε σπορελαιο

-2 φλυτζανακια του καφε φρεσκο χυμο πορτοκαλι

-2 φλυτζνακια του καφε σουσαμι

-1 φακελακι μπεικιν

-Αλευρι για ολες τις χρησεις οσο παρει..

Τα ψηνεις στους 200 βαθμους για περιπου 20-30 λεπτα.. Θα τα δεις με το ματι καλυτερα.

Στελλα...... Οταν "μιλαω"..... δε μ' ακους....... :evil::evil::evil::evil::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εγωωωωωωω εγωωωωωωωω εκανα εξαγωγη 3 φρονιμιτης οταν ημουν εγκυος στον 4ο μηνα!!! :D

Πονουσα τοσο πολυ και ημουν με παυσιπονα μερες ολοκληρες πριν τους βγαλω...

Αλλα μεταααααααα........... Ολα τελεια!!!!!!!!!!!! Δεν καταλαβα τιποτα στις εξαγωγες...!! :D

Ο οδοντιατρος μαλιστα (ο θεος να τον εχει καλα) μου φιλουσε την κοιλια και μου ελεγε "ελα αγαπη μου καντο για το μωρο... δε θα υποφερεις αλλο"... Τι καλος ανθρωπος.... :!:

Στεφανια μου... Κι εμενα οταν μου περασει ο "θυμος" γελαω.... αλλα εκεινη την ωρα που μου κανει το σπιτι λιμπα θελω να τσιριζω-φωναζω χωρις ορια.. αλλα κρατιεμαι... τι να κανω? Αχ!

Αλλα τι παραπονιεμαι... Τετοια και χειροτερα εκανα κι εγω στη μανα μου... :lol:

Απο καπου πηρε αυτο το παιδι...

Σημερα "φοραει το φωτοστεφανο με τα φτερα"... Αλλο παιδακι!!! Τι να πω!!! Υπομονη!!!

Βαριεμαι... βαριεμαι... βαριεμαι........ Ο Β θα λειπει ολη μερα μου ειπε... Ειναι Τουμπα για δουλεια και μεχρι να ερθει θα φυσαω και θα ξεφυσαω.... Που να παω χωρις αμαξι μες στη βροχη με τη μικρη οεο?? Και παλι ΥΠΟΜΟΝΗ!!! Ξυπνησε παλι ο "σουρτουκικος" :lol: χαρακτρηρας μου... :lol::lol::lol:

Μερες που βρισκω κι εγω....... :?:?:?:lol::lol:

Καλο σ/κ να εχετε κοριτσαρες μου!!!

Να περνατε καλα!!!

Φιλια πολλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!

Τι κάνετε?

Τι κρύο καλέ ειν αυτό?

Είμαστε κλεισμένοι όλο το Σ/Κ μέσα και ο Γιώργος είναι μεσ τη μίρλα!!!!

Όλο μαμά και μαμά!!!!!!!!!

Μου χει σπάσει τα νεύρα...

Έχω και μία κατάπτωση...μία αδυναμία....Ο καιρός φταίει?Η κούραση?Ποιός ξέρει.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα σας!

λοιπον τα νεα μου!!!

χθες - να και δεν ειχα καθυστερηση - χθες εκανα τεστακι απο αυτα που ειχα παρει απο το ιντερνετ και ηταν θετικο!!!!

αυτα!ακομα δεν το εχω συνειδητοποιήσει!ελπιζω μονο να παεν ολα καλα!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα αγάπες μου ..

καλη εβδομαδα...

στα γρηγορα γιατι ηρθε το μπος και είναι ακριβως απέναντι μου.... :twisted::twisted:

χαρουλα συγχαρητηρια κοριτσαρα μου..αντε με το καλο να πανε ολα...

στελλουνι μου γλυκο ...εβαλα προχθες στα κατω δοντακια σιδερακια...το αργησα σε σχεση με τα πανω..αν θυμαστε ...αλλα άλλαξα ορθοδοντικο και πηγα σε μιαπολυ καλη κοντα μου... :D:D αφου να φανταστειτε πηγα χθες ..κυριακη,...στο ιατρειο της...και κατι μου κανε η βοηθος της γιατι μ ου χε κανει δύο πληγουλες...και ευτυχως ανακουφίστηκα λιγακι...αλλα μου πε και εμενα οτι δυστυχως πρεπει καποια στιγμη να βγαλω οπωσδηποτε τους κατω δυο φρονιμητες... :(:( μιας και ειναι και στενη και εμένα η κάτω γναθος μου και θ α στραβωσουν πάλι τα δόντια...αλλα αυτο σκοπευω να το κανω μολις τα βγαλω...η Αφροδιτουλα μας καλα?

Συμπεθερουλα μου τι κανετε αγαπημου? πως παει η εγκυμοσύνη? ο παναγιωτακος μας?

φανουλα μου γλυκιαααααααααα.....τι κανεις κοπελαρα μου? αχ μονο να μας ακουσεις σπιτι όταν μιλαμε και οι δυο..μανα και κορη...κόοολαση... :lol::lol::lol: αλλα εχει αν παρει το παπί!!!!!χαχαχαχα

φιλια στο όμορφο μας μαρακι και σε οποια αλλη ξεχναω...

κανονικα δεν θ απρεπε να μπαινω αλλα ειπα που και που να το κανω... :?

σας φιλω όοοολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα στα γρηγορα γιατι θηλαζω τη μθκρη και εχω ενα σπιτι χαμος.

καλημερα καλη βδομαδα να χουμε

χαρουλα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ τι τελεια νεα...με το καλο κοπελαρα μου συγχαρητηρια και αυτο καρκινακι τελειαααααααααααα θα ειναι ...μεγαλωνει το παρεακι μας......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Είχα κ μπάλα και σκάλες και ρεμποζο και μαία και μαθήματα και τα πάντα. Αλλά την εξάλειψη του τραχήλου και στις 2 γέννες μου τις πέτυχα με παρά πολύ περπάτημα. Πολύ περπάτημα όμως. 10 χλμ τουλάχιστον.  και φυσικά παίζει ρόλο κ ο γιατρός. Ο πρώτος μου στην Αθήνα ήταν επαγγελματίας με άφησε και μετά τις 40 εβδ χωρίς τρομοκρατία κτλ..  40+5 με πήρε στο πρώτο εν τελη.  ο δεύτερος επαρχία δεν ήταν καλός αλλά δν υπήρχε κανένας καλός. Ευτυχώς όμως έφτασα 40 εβδ κ στο δεύτερο  (ήθελε να με βάλει με πρόκληση από τις 38 λες και ήμουν καμία πρωτάρα και δν είχα ενημερωθεί😂).  Πάντως και τα δυο παιδάκια μου δεν βιάστηκαν να βγουνε.    ευχομαι κ σε σένα να είναι ένας τοκετός όμορφος και με σεβασμό. ❤️❤️❤️ πολύ σημαντικά τα μαθήματα κ ακόμα πιο σημαντική ειναι η μαία.
    • Εγώ πήρα απορρυπαντικό σκόνη αρκάδι, μου φάνηκε το πιο αγνό.. μαλακτικό δε θα βάλω μάλλον για αρχή, λίγο αργότερα!
    • Από την εμπειρία μου θα σου πω ότι ένα Τσεκ απ στο σπερμα με ένα απλό σπερμοδιαγραμμα είναι τόσο σημαντικό.  ο άντρας μου στα 26 του είχε ενόχληση κατά την ούρηση. Πήγε σε ουρολόγο-ανδρολόγο του λέει θα είναι ουρολοίμωξη αλλά κάνε κ ένα σπερμοδιαγραμμα. Ήταν όντως ουρολοίμωξη αλλά το σπερμοδιαγραμμα  Βγήκε χαλια. Πολύ χαλια. Στο ραντεβού ψηλάφισε την περιοχή και βρήκε κιρσοκηλη που λόγω νεότητας και λόγω αποτελεσμάτων στις εξετάσεις έχριζε άμεσης εγχείρησης.  απο τότε ο άντρας μου σε όλους τους φίλους του προτείνει πάντα και τακτικά σπερμοδιαγραμμα γιατί κ ο ίδιος δεν είχε κάποιο σημάδι το βρήκε εντελώς τυχαία και σε παρά πολύ προχωρημένο στάδιο.   Καλό είναι να γίνονται λοιπόν εξετάσεις απλές που είναι τόσο απλές όσο να δώσεις αίμα.     χωρις άγχος, απλά διαγνωστικά όπως κάνουμε κ εμείς το τεστ παπ. 😊
    • Εδώ στη Λευκάδα είμαι λίγο καλύτερα είναι η αλήθεια. Αλλά σε 2 βδομάδες θα καατέβω Αθήνα μέχρι να γεννήσω. Εγώ έχω και την μπάλα για να βοηθήσω την εμπέδωση. Ακόμα δεν έχω κάνει τίποτα βέβαια γιατί περιμένω να κάνω τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού.
    • οχι όχι... είμαι τελος Αυγούστου...ειμαι 29+5 σήμερα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...