Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδάκια Μαϊου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009+τα αδερφάκια τους Νο8!


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια....τι κανετε; ολες καλα; εμεις πολυ καλα η μπεμπα μ εχει ταραξει στις κλωτσιες αυτες τις μερες,μου φαινεται θα βγει πιο ζωηρη απο τον Παναγιωτη....... :lol: ο μικρος τα ιδια χτυπαει κατι 12ωρα τη μερα ορθιος κ μαζι μ αυτον κ εμεις.....να φανταστειτε χθες απο το πρωι τις 7 μεχρι τις 6 το απογευμα ορθιος,αφου τον εκανα μπανιο γιατι ψιλιαστικα τι θα γινει κ μετα την απογευματινη κρεμα την ετρωγε με κλειστα ματια..... :lol:

Φανουλα πανω που ειπα να κ αλλη εγκυουλα στην παρεα μας τα χαλασες παλι..... ;) αν ειναι ομως να δωσει το οκ ο γιατρος πρωτα,θα περιμενεις κ εμεις μαζι.....χιχι :lol:

Στεφανια αχ ποσο σε καταλαβενω κ εγω ξερεις ποσες φορες παμε καπου κ μετα λεω τι το θελα;πολυ ζωηρα τα παιδια μας βρε κοριτσια τι να πω........ :)

Χαρουλα κ εγω νομιζω πως δε πρεπει ν ανυσηχεις,δε θα υπαρχει καν συληψη αλλα πες του πως προσπαθεις να μεινεις εγκυος κ βλεπεις...... :)

Ζαιρα συληπητιρια για το θειο σου.......τωρα τα ειχες ολα ετοιμα για τη βαπτιση; μπομπονιερες,κ.τ.λ

αν θες τη γνωμη μου με ολο το θαρος παντα,μπορειτε να τα κανετε μολις σαραντησει γιατι βασικα προκειται για μυστηριο..... :| εδω ξερω γαμους που εχουν γινει μετα απο πενθος σε κλειστο κυκλο παντα αλλα εχουν γινει...δε νομιζω να σε παρεξηγησει κανεις......

Στελλα τι κανετε; η Αφροδιτουλα με το γιο,γιο πως τα πατε; εμεις τιποτε δυστηχως..... :|

ξερει καμια σας τι κανει η Χρυσα; που εισαι καλε; αν μας διαβαζεις μακια πολλα.....καλο πρωινο σε ολες :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια !!Τι κανετε?

Μολις εβαλα τη μικρη για υπνο!

Χαρουλα δε νομιζω να πειραζει το σφραγισμα καλε!Δε σου κανει ενεση κ το φαρμακο ειναι τοπικο!Καλα δε λεω :roll: ?

Εγω πρεπει να παω να βγαλω ενα φρονιμητη κ να κανω τελικα 1 απονευρωση,δε τη γλιτωσα...με ξαναπιασε το δοντι :? !!Αφου ξεμπερδεψω απο ολα αυτα το ξανασυζηταμε ,λεω του αντρα μου :P !!

Νινινα δε θελω να σε τρομαξω...αλλα ναι,η κορη σου θα ειναι πιο ζωηρη απο τον Παναγιωτη :D !!!Ετσι ειναι τα κοριτσια... :lol: !!Αλλα μπορει να ειναι πολυ καλυτερη στον υπνο κ σε αλλα.. ;) !!

Φανουλα μου απολαυσε την ελευθερια σου :D !!!Μα δεν ειναι υπεροχο που ειστε μαζι?!!Εγω τα λιγα πρωινα που εφευγα για το μαγαζι ελεγα τι το θελα ,μια χαρα ειμαι με το κοριτσακι μου σπιτι :roll: !!Αλλες φορες βεβαια λεω αντε να φυγω λιγο ,να δουλεψω,να ξελαμπικαρω...αβυσσος :lol::lol: !!

Νοικοκυρουλα μου καλη τι τα εκανες τελικα εκεινα τα λεμονια..?Γλυκο ή λεμοναδα??

Στεφανια μου πως ειναι η Αννουλα?Παει τελειωσε?Εμεις μου φαινεται δε θα κανουμε αντιγριπικο...θα παρω καποια στιγμη την παιδιατρο να τα πουμε!

Ειναι η ηλικια που μεταμορφωνονται σε διαολακια κοριτσακι μου :lol: ...υπομονη...κ εγω φτανω στα ορια μου ωρες ωρες!Το τι φωνες εχω βαλει τον τελευται ο καιρο...αλλα εμενα πιο πολυ νομιζω πως μου βγαινουν επειδη ειμαι πιεσμενη κ "καπως" τωρα τελευταια κ οτι κ αν κανει η μικρη το βρισκω τρομερο... :roll::(

Δε σας εχω πει!!!Η μικρη απο το καλοκαιρι, οταν τη ρωτας πως σε λενε ,λεει "Πίπη!!" :shock::lol::lol: !!!Oxι πειτε μου πως το καλο της βγαινει το Πίπη απ΄το Αφροδιτη :shock: !!Στο χωριο που ηταν και η ξαδερφη της η μεγαλη,η αλλη Αφροδιτη,δε μπορουσε η δικια μου να πει το ονομα κ της εβγαινε κ τη φωναζε Πιπη!Ε τωρα κ αυτη ειναι Πίπη :lol:

Εντωμεταξυ εχουμε θεμα...απο εκει που ειχαμε την πιπλα ΜΟΝΟ στον υπνο κ δε τη ζηταγε καμια αλλα ωρα,εχει κανα 3μηνο που τη ζηταει πολλες φορες τη μερα!Πιπιλα κ μαξιλαρι μαζι!Αμα τα κρυψω κ δε της τα δωσω χαλαει τον κοσμο!Κ δε το κανει οταν μυσταζει,μπορει να ξυπνησει το πρωι κ με το που πιει το γαλα να τα ζητησει...

Κ το χειροτερο...τα θελει κ στο αμαξι ΠΑΝΤΑ οπωσδηποτε!Αν τυχει να τα ξεχασω καμια φορα γινεται χαμος ειτε η αποσταση ειναι 1 ωρα ειτε 5 λεπτα!

Τι της εχω πει για τα μεγαλα παιδακια που δεν εχουν πιπιλα,η πιπιλα κ το μαξιλαρι ειναι μονο για νανι,βλεπεις κανενα αλλο παιδακι να κραταει στη βολτα?κ αλλα πολλα αλλα αυτη τιποτα!

2 χρονια δεν ειχαμε ποτε τεποια θεματα,ουτεβρεαφακι κ τωρα που μεγαλωνει εγινε μπεμπα :roll: ...

Α!!Κ με το γιογιο καμια προοδος ουτε για αστειο...εντωμεταξυ αυτα τα κ@λο@παμπερ εχουν πανω σχεδιακια με ζωακια,διαφορετικο το καθενα κ μου φανεται οτι κ αυτο ειναι που της αρεσει!Θελει καθε φορα να διαλεγει πιο θα βαλει #-o ...γατουλα,σκυλακι..κτλ

Της εχω βρακακια με τη Μινι που λατρευει αλλα τι να πω...τα ζωακια στα παμπερ τη συγκινουν πιο πολυ φαινεται X( ...πρεπει να βρω βρακακι με γατουλες...

Καλε ποσα εγραψα :o !!!Σας χαιρετω!Αν με διαβασατε ,τοσα που ειπα :P θα χαρω πολυ αν εχετε καμια ιδεα να προτεινεται για τα "προβληματα" μου :lol: !!Μακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Helloooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!

Μολις γυρισα απο μια κουραστικη βολτα στην αγορα!!!

Πολλες σακουλες σας λεω.....!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

Παλι πηρα πραγματα για την μικρη.... :oops::oops::oops::oops:

Μπηκα στα h&m... δε γινοταν... και στο zara.. επισης δε γινοταν να μην παρω κατι... :?:?:?

Και με τις μπουρδες εφαγα ενα κατοσταρακι.... :o (μονο για της μικρης..)..

Αλλα ειπα .. ΦΤΑΝΕΙ! Δε θα της παρω τιποτα αλλο..!! :?:?:?

Γενικα μια μερα γεματη ποδαροδρομο και σακουλες!!!!!! Ποσο μ' αρεσει......!!!!!!!

Λοιπον βγηκα ταμειο!!!! Αυριο θα μπουν τα λεφτα!!!!

Και μαντεψτε ποσα....!!!......(?)

Ο μισθος μου ηταν 410 ευρω! (ο θεος να τον πει μισθο... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: )

Ε! Λοιπον το ταμειο ειναι....... 507,75....!!!!!!!! :D:D:D:D:D

Για εναν ολοκληρο χρονο!!!!!!!!!!!!!!! Επιτελους θα καθομαι σπιτι με το παιδακι μου και θα πληρωνομαι...!! Ειμαι πολυ χαρουμενη σημερα!!!!!

Θα μπω το βραδακι να σχολιασω τα νεα σας ομορφες! Παω να ζωγραφισω παπιουλες με το κοριτσι μου! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξανα να'μαι :D !!!

Η μικρη κοιμαται κ το γαυρακι μου πηγε να δει την μπαλα!

Κ εγω εδω ,βαριεμαι...ηθελα να κανω κεικ κ δεν εχω βουτυρο..ππφφφ!!!Ξενερωσα!

Καλα αυτο το Σ.Μαρκετ 2ο σπιτι το'χω κανει :? ...ολο κατι βγαινει καθε μερα σχεδον !!

Φανουλι μεγεια τα καλουδια!!!!!Καλοφορετα !!!!Τι καλα!!!!Ποσο σε νιωθω!!!Τρελλαινομαι για ψωνια,μ'αρεσει ολο αυτο το σακουλομάνι μεχρι που να μη χωραν στα χερια μου :P:P:P !!!!

Ειδικα τα ψωνια της Αφροδιτης ειναι το καλυτερο μου!!!!

Εγω πηγα χθες κ της πηρα υπνοσακο γιατι ο περσινος δε της κανει...72ευρουλακια εσκασα :o:? ...κ μου ελεγε η πωλητρια "Καλο ειναι να παρετε 2!Να πλενετε τον εναν να βαζετε τον αλλον" :shock: !!!

Με δουλευει σκεφτηκα,της λεω "Δε πειραζει!!Απ΄το να δωσω 140ευρω προτιμω να τρωω ενα βραδυ πηγαινε-ελα για να τη σκεπαζω!!! "

Απο βδομαδα πρεπει να παμε για παπουτσακια..ακομα δε της πηρα επιασε ψυχρα :roll: !!!Απο τα περσινα δε της κανει κανενα..!!

Καλα πλακα κανεις για το ταμειο :o !!!!!!!!!Ουου!!!!!!!!!!ΤΕΛΕΙΑ :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: !!!!!!Καλυτερα δε γινεται!!!!!Πολυ χαρηκα ρε Φανη,τι καλα!!!!!!Μπραβο!!!Απο τον ΟΑΕΔ ε?Κ αυτα θα τα παιρνεις στην ωρα τους επιτελους ;);) !!!!Τελεια τελεια!!!!!!! :):):):)Καλοφαγωτα :D:D:D:D:D !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλημέρα :D

Αχ κορίτσια, χθες δεν πήγα δουλειά και σήμερα είμαι μες την καλή χαρά, αναζωογονήθηκα και μόνο που έκατσα μία ημέρα στο σπίτι με το κοριτσάκι μου και την χάρηκα από το πρωί μέχρι το βράδυ :D Κ αυτή η άτιμη, μου κανε κάτι αγκαλιές το πρωί που ξύπνησε και ήρθε στο κρεβάτι μου, άλλο πράμα... :x έλιωσα από τη γλύκα η έρμη η μάνα!(πόσο σας ζηλεύω Στέλλα και Φανή που χαίρεστε τα παιδάκια σας κάθε μέρα :( )

Μου σκάρωσε όμως και μια ιστορία η μικρή, αφήστε..... Άπλωνα τα ρούχα στο μπαλκόνι χθες βράδυ και δεν την πήρα είδηση την κυρία που μπήκε μέσα, έκλεισε την πόρτα και .... κλείδωσε κιόλας :shock: και τελειώνω που λέτε το άπλωμα, πάω να μπω μέσα και παθαίνω τοοο σοκ! και να μαι μόνη στο σπίτι με τη μικρή, να μην έχω πάνω μου κινητό, να φωνάζω τους γείτονες και να μην ακούει κανείς, να μην μπορώ να πηδήσω και στο διπλανό μπαλκόνι, αφήστε, φρίκη.... Με τα πολλά και αφού πέρασε κανα δεκάλεπτο, ευτυχώς κατάλαβε το καμάρι μου τί της έλεγα να κάνει και ξεκλείδωσε την πόρτα :roll:

Άσχετο: Την Κυριακή περιμένω να μην αδιαθετήσω, για ρίξτε λίγη θετική ενέργεια ρε κορίτσια! αν και χλωμό το βλέπω γιατί μετράω αυτές τις μέρες τη θερμοκρασία μου- όταν ήμουν έγκυος στην Αννούλα ήταν ανεβασμένη τις μέρες που και καλά θα αδιαθετούσα- αλλά δυστυχώς πολύ χαμηλή είναι η άτιμη. Επομένως, καλά κρασιά.... :?

Φιλάκια κορτσούδια, τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

εμεις καλα! να μην το ματιασω αλλα ο γιωργος εχει περιπου 2 βδομαδες που δε σηκωνεται το βραδυ για γαλα!αλλα φοβαμαι ! καθε φορα που το λεω το χαλαμε!

sousou ολη τη θετικη μου ενεργεια σου στελνω και ελπιζω να εχεις ενα θετικο τεστατι!

δεν το θυμομουν οτι προσπαθειτε.εδω και καιρο;το ιδιο ευχομαι και για μενα τον αλλο μηνα ομως γιατι ακομα δεν ξεκινησαμε!

κοριτσια που εχετε 2 παιδακια το πιασατε πιο ευκολα το δευτερο φασολακι απο την πρωτη φορα; ετσι στατιστικα ρωταω!

βρε κοριτσια εχω ενα προβληματακι!ο αντρας μου ειναι τρελος!τι μου λεει χθες;γινεται να ειναι και αυτο το παιδακι αγορι;το λεει μεταξυ σοβαρου κα αστειου αλλα εμενα με εκνευριζει!εγω δεν εχω κανενα προβλημα με το φυλο αλλα κυριως το θεωρω αμαρτια να λες τετοιο πραγμα!αμα τον μαλωνω μου απανταει:καλα ειναι τοσο κακο να λεω τι θελω πιο πολυ;

ο οδοντιατρος κανει ενεση σαν τοπικη αναισθησια.στο ιντερνετ διαβασα οτι ακομα και εγκυες το κανουν.αντε πολυ λογο εκανα σας κουρασα για το τιποτα.λες και ειμαι σιγουρη οτι θα μεινω εγκυος αυτο τον μηνα!μπορει να παρει μηνες.

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρούλα αυτός είναι ο έκτος :? μήνας που προσπαθώ (ενώ στην μικρή έμεινα στους τρεις μήνες) σνιφ σνιφ! Μου την έχει δώσει λίγο αλλά από την άλλη είμαι της άποψης ότι κάθε εμπόδιο για καλό, οπότε, αναμένω... Καλή τύχη και σε σένα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου πω και σε αυτο οι εμπειριες ειναι διαφορετικες.η κουμπαρα μου στο πρωτο εκανε 8 μηνες να μεινει εγκυος και στο δευτερο με την πρωτη - νομιζω και η δικη μας η ιφιγενεια το ιδιο - για τα αλλα κοριτσια δεν θυμαμαι.η φιλη μου παλι η ιφιγενεια εμεινε αμεσως στο πρωτο ενω στο δευτερο στους 6 μηνες.

τελοςπαντων-οτι ειναι για καλο ειναι.εγω στο πρωτο ξεκινησα τον αυγουστο και ειχα τελευταια περιοδο 31 σεπτεμβριου (μετα απο 2 περιοδους).αυτη τη φορα θα δειξει!να μαστε καλα και ολα θα ερθουν.

αντε φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγραψα ενα ολοκληρο κατεβατο και ξαφνικα μου γραφει.....

"γινεται συνδεση" και με πεταει....... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Αμαν πια!!!!!!!!!!!!!!!!

Να συνεχισω να γραφω τωρα ή θα μου ξανακαμει τα ιδια??? :evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο απογευμα κοριτσαρες....τι κανετε; εμεις μια χαρα σημερα ειμασταν ολη μερα στη μανα μου κ ο μικρος ευχαριστηθηκε παιχνιδι με τη γιαγια κ τον παπου...εγινε γουρουνιτσος αλλα χαλαλι του..... :lol: θυμασται οι πιο παλιες που σας ελεγα πως δε καθοταν μαζι τους με τιποτε..τωρα το απολανβανει μακαρι να ειναι ετσι κ πιο μετα κ να μη μας πιασουν οι μεγαλες ζηλιες..... ;)

Φανουλα μεγεια τα ψωνια σας καλοφορετα.... :) εγω τελη του μηνος θα παω να παρω οτι χρειαζομαι για τη μπεμπα,θα μου δωσει κ η αδερφη μου της ανιψιας μου,κ να σας πω οτι εχω απο το μικρο κ με βολευει θα το χρησιμοποιησω...δυσκολος ο χειμωνας κοριτσια.... :| για μενα δε περνω κατι γιατι μετα δε θα με βολευει,εχω παντελονια εγκυμοσηνης,ισως καμια φορμα κ μπλουζακια για μεσα το σπιτι.... :|

Χαρουλα το μικρο εκανα πολλα χρονια κ μετα εξωσωματικη,τωρα στη μπεμπα λεγαμε οποτε ερθει,κ νομιζω οτι ηρθε σε καλη στιγμη δε θα εχουν κ μεγαλη διαφορα ηλικιας..... ;) εσενα σου ευχομαι να γινουν ολα οπως κ στο πρωτο......οσο για τον αντρα σου τον καταλαβενω κ εγω αγορι ηθελα παλι,λενε πως συνηθως θες να εχει το πρωτο παρεα,οχι οτι δε θελω τη μπουμπου μου αλοιμονο δεν ειμαι αχαριστη...αλλα λεω τι σκεφτομουνα ;):)

Στεφανια σου στελνω οχι λιγη πολυ θετικη ενεργεια,αλλα κ εσυ βγαλτο απο το μυαλο σου,πες αν ειναι να ερθει εχει καλως κ μη καθεσαι κ μετρας μερες......με ολη την αγαπη μου παντα.... ;):)

Στελλα πολυ υπναρου η Αφροδιτουλα καλε..εμεις ακομη μια μερα χωρις υπνο,αντε να δουμε τι ωρα θα κοιμηθει σημερα.... :)

σας αφηνω καλο απογευμα παμε να φαμε τη φρουτοκρεμα μας μακια.... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρουλα και Στεφανια...... θα ερθει το δευτερο μπεμπε γρηγορα!!!

Ειμαστε γουρλουδες εμεις εδω περα.....!!! :D:D:D:D

Ποιες εχουμε μεινει "αγκαστρωτες".... για να δουμε..... :roll::roll::roll::roll:

Εγω... Η Στελλα και η Ντινα... Οι υπολοιπες σκεφτονται για τριτο και μεις ακομη πεταμε χαρταετο... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πηγαμε βολτα με την μικρη το απογευμα και σταματησαμε σε ενα περιπτερο...

Ηταν ενας χοντρος κυριος με γενειαδα (πελατης, πιτα στο μεθυσι.. :lol: ) βρωμοκοπουσε.. :lol: και η Α το εκοβε απο πανω μεχρι κατω, μεχρι που στο τελος του λεει ...

-Δεν ειθαι ο αγιοθ Βαθιληθ.....!! :shock::shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τι λεει μωρε το μωρο Εγγλεζικα μιλαει? (Μου λεει).... :shock::lol::lol::lol:

-Οχι του λεω.... Το και το...

-Οχι βρε καρμπον η μανα σου δε θα σου φερω δωρα τα Χριστουγεννα... και αρχιζει να γελαει...

Και η Α πλανταξε στο κλαμα.... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Εφυγα και σκεφτομουν τι αγρικοι υπαρχουν... Τελος παντων....

Τι ηθελα να πω? :roll::roll::roll:

Α! Στελλα εχεις πολυ βολικο παιδακι για να καθεται μεσα στον υπνοσακο...

Αλλα 72 ευρα? Επρεπε να παρεις 2 ... καλα σου ειπε η μανταμ... :lol::lol::lol::lol::lol:

Εμενα δε δεχεται ουτε καλτσα στον υπνο... χουι που της το "κολλησα" εγω.... :oops::oops::oops:

Καλα να παθω τωρα.... :oops::oops::oops:

Κατερινακι μου... πλησιαζει ο καιρος... Φτανει η μπουμπου σε λιγο καιρο... Τι ευτυχια!!

Να πηγαινεται οσο πιο συχνα μπορειτε στην μαμα σου, για να τον αφησεις οταν πας να γεννησεις και να εισαι ησυχη..

Θελουμε φωτο κοιλιας!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

Μονη μου μιλαω ε? Και η πλακα θα ειναι να πατησω ΥΠΟΒΟΛΗ και να χαθουν ολα.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα...

διαβασα πολύ βιαστικά....

προσπάθειες για μπεμπε διάβασα.....με την ευχή μου....εγω -από μόνη μου- εχω αποφασίσει του χρόνου γττετοιο καιρό να βάλω μπρος για την κόρη....θα είναι 3,5 σχεδόν ο μεγάλος στο σχολείο του και 18 μηνών ο μικρός...μια χαρά......να μαστε καλά γιατι δεν ξέρουμε τι μας βρήσκει...πολ΄υέχω απογοητευτεί από τη ζωή...λίγα πράγματα με έχει αφήσει να ευχαριστηθώ....προβλήματα στη γέννηση του γιαωργάκη μου.....τώρα αυτό...όποτε πάω να κάνω κάτι όλο εμπόδια..τι να πω??????μόυντζα περιποιημένη....θα θελα να ξερα΄μόνο ποιός πούστης ανοίγει το στόμα του????

κατερινάκι η βάφτιση θα γίνει σε 6 μήνες , το μαρτιο με τραπέζι, να έχει περάσει λίγο το πένθος....εκτός το οτι έχω δώσει 500ε προκαταβολή στο μαγαζί, γάμο θρησκευτικό δεν έχω κάνει, έναν πολιτκό μεταξύ μας....να μην ανοίξω το σπίτι μου σε μια χαρά ??????????? εύχομαι μόνο να είμαστε καλά όλοι ως τότε.....

σας φιλώ γλυκά....

καλημέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα ξέχασα να σα;ς πω ότι το μωρό μου χτες ξεκίνησε ριζάλευρο καισε 10 μέρες φρουτόκρεμα....μόλις του έβαζα το κουτάλι στο στόμα πφφφφφ το έφτυνε...αλλά του άρεσε κιόλας. απλά του φαινόταν πολύ αλιώτικη εμπειρία.... είναι μικρούλης μωρέ...ο Στρατής 5,5 μνών είχε ξεκινήσει....μου βούταγε το κουτ'αλι να βάλει όλο στο στόμα του... το μωρό μου δεν είναι ιδιαίτερα φαγανό...τρώει καλά αλλά όχι υπερβολικά.ο άλλος ήταν 8,5 κιλά σε αυτή την ηλικία μήπως και 9??? δε θυμάμαι...ίσως γιαυτό να μου φαίνεται περίεργο....το μωρό μου είναι μόλις 6800.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, καλημεεεερραααααααααααααααααα. καλή που λέει ο λόγος δηλαδή:evil:

Άυριο είναι ο γάμος που θα μαι κουμπάρα και με το που ξύπνησα σήμερα μου ρθε η βρωμοπερίοδος γαμώτο :( Σκατά, ανεξάρτητα που και πάλι δεν καταφέραμε τίποτα από θέμα εγκυμοσύνης, θα μαι και φουλ αδιάθετη αύριο και να δω τί στο καλό θα φορέσω από μέσα από το φόρεμα....Τί γκαντεμιά ρε γαμώτο, μου ρθε 2 μέρες νωρίτερα η άτιμη! :evil:

αχ κορίτσια, κρίμα η θετική σας ενέργεια, πέρασε και δεν μ' άγγιξε :lol: Για το μέτρημα που λες Κατερίνα μου , τον Οκτώβριο θα είναι η τελευταία φορά που θα μετρήσω γόνιμες(να μην πάνε και στράφι τα 50€ :shock: του τέστ ωορρηξίας) και μετά τέρμα, δεν ξαναασχολούμαι. Έχω κάτι νεύρα...

άσχετο: Κατερίνα ακόμα δίνεις φρουτόκρεμα στον μικρό? γιατί, δεν τρώει ολόκληρα τα φρούτα?

zaira το ξέρεις αυτό που λένε "θα γυρίσει ο τροχός, θα μαμήσει κ ο φτωχός"? κάνε μωρέ λίγο υπομονή, θα δεις που σιγά σιγά θα ανέβει και η ψυχολογία σου.

Φανούλα, τί γέλιο έριξα - σε αντίθεση με το Αναστασάκι σου :roll: - με τον Άγιο Βασίλη. Μα τί καραγκιόζης Θεέ μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sousou δεν πειραζει!εισαι να μεινουμε και δυο αυτο το μηνα και να περασουμε μαζι την εγκυμοσυνη ;) ?

αυριο παρε κανενα παυσιπονο απο νωρις και φορεσε 2 βρακακια και ολα οκ!

παντα αξια!!!

ζαιρα ολοι - για τους δικους μασ-λογους καποως ετσι αισθανομαστε αυτον τον καιρο - λιγο 'φτυσμενοι' που θα παει θα ερθουν και καλυτερες:μονο την υγεια μας να εχουμε!

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας τι βλεπω ολες διαθεση πολυ ανεβασμενη...... :ohmy::huh: Ζαιρα μου τι να πω μακαρι να ερθουν αυτη τη φορα ολα βολικα....κ εγω λεω για μαιο βαπτιση αν κ ακομη δεν την ειδαμε.... :lol: αλλα το σκεφτομαστε κοντα στρη γιορτη της...κ στο μικρο απο οταν ημουν εγκυος κανονιζα ποτε περιπου θα τον βαπτησω κ να σας πω το χαμε ευχαριστηθει ουτε δακρυ ο μικρος στην αγκαλια του νονου του..... :)

Στεφανια δεν πειραζει κοπελα μου εχεις πολυ αιμα τις πρωτες μερες;αν το φορεμα δεν ειναι πολυ διαφανες να πω ...παρε αυτες που ειναι για μεγαλη ροη.....τις σουπερ η νυκτος που λενε κρατανε περισσοτερο ;) σορυ που σου ειπα μη μετρας μερες κ τετοια,αλλα προσπαθωντας πολλα χρονια για το μικρο,ξερω τι ατιμα παιχνιδια κανει το μυαλο.εκει που εισαι χαρουμενη κ λες τωρα εμεινα,εκει πας τουαλετα κ γκρεμιζονται ολα...... :( για το μικρο που ρωτας ναι του βαζω ενα φρεσκο ροδακινο κ δαμασκηνο η αχλαδι τωρα κ μιση ετοιμη....απο φρουτα δεν ανοιγει το στομα με το ζορι ολο το καλοκαιρι 3 φραουλες κ 2 κομματακια πεπονι....ναι τα μετραω ειναι πολυ δυσκολος στο φαγητο...κ ετσι συνεχιζω ετσι...... ;)

Φανη καλε σα δε ντρεπεται να πει στο μωρο οτι δεν εχει δωρο φετος.... :evil: τι κοσμος υπαρχει..... :huh:

Στελλα που ειστε καλε υπναρουδες......μακια πολλα καλο σ/κ σε ολες.... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπονζουρ!!Τι μου κανετε??

Βαριεμαι...ακεφιες...τι μια λεω να κανω καμια δουλεια,να μαζεψω κανα καλοκαιρινο να πλυνω κανα χειμωνιατικο..αλλα βαριεμαι :lol: !!

Θελω να παω Σ/Μ να παρω υλικα να κανω ενα γλυκο απο το περιοδικο του Παρλιαρου παλι =p~ !!!

Φαηνηηη καλα εγω δε θα σταθω στον αξεστο χοντρο τυπο :lol: ...καθότι ολιγον μεθυσμενος,σωστα?Θα σταθω στη μικρη...μα καλα που τον θυμηθηκε τον Αγιο Βασιλη κ τον ξεφουρνισε :o:shock: ???Θα τρελλαθω!!!!Μα τι θυμουνται!!!!Τι σκεφτονται!!!!Δεν υπαρχει!!!!

Τον υπνοσακο τον χρησιμοποιουμε απο 6 μηνων σχεδον κ βρηκα την υγεια μου!!!!Περσυ καποια βραδια που δε κοιμοταν αμεσως κ επαιζε στην κουνια μπορει να ανοιγε το φερμουαρ κ να τον εβγαζε κ οταν την επαιρνει βαθεια ο υπνος πηγαινα κ της τον ξαναεβαζα ;);) !!!Ελπιζω να μην εχουμε προβλημα ουτε φετος κ να τον δεχτει μια χαρα,εχει μεσολαβησει κ το καλοκαιρι κ λεω μη τον εχει ξεχασει κ δε τον θελει :roll: ...θα δουμε μολις πιασουν τα κρυα!

Γκαστρωσυζητηση πηρε το ματι μου παλι :lol::lol: !!!!

Στεφανια κ Χαρουλα μου συντομα κ με το καλο ευχομαι :):):):) !!!!!!!Οοοοοοοοοοολη τη θετικη μου ενεργεια σας στελνω!!!!!Μη μου αγχωνεστε!!!Μη προβληματιζεστε!!!!Θα ερθει το νινακι στην ωρα του!!!!Χαλαρωστε κ απολαυστε το... ;) !!!!

Στεφανια οντως γαντεμια η περιοδος τετοια μερα...ταμπον χρησιμοποιεις?Εγω εχω βαλει μετρημενες φορες στα δαχτυλα του ενος χεριου αλλα σε κατι τετοιες περιπτωσεις!!!Μια χαρα ανετη ημουν,φοραω κ ενα μικρο σερβιετακι στο εσωρουχο για παν ενδεχομενο...κ συχνο αλλαγμα ;) !!Τιποτα δεν αισθανεσαι!

Ζαιρα καλα δεν υπαρχεις!!!Εχεις βγαλει κανονικο προγραμμα για το 3ο :P !!!!Τα καλυτερα ευχομαι απο δω κ περα κ να δεις που θα ερθουν συντομα!!!Ετσι γινεται παντα,μετα τη φουρτουνα έπεται γαληνη ;) !!!Κοιτα τα αγορακια σου κ χαμογέλα :) !!

Νινινα ειδες που στεναχωριοσουν παλια...κ τωρα τι καλα που καθεται ο Παναγιωτης με τους παππουδες ;):) ??!!Τελεια!!!Το καθε παιδακι θελει το χρονο του για να αποχωριστει τους γονεις του!!Τωρα ειναι ολοκληρο αντρακι :):) !!!

Εμεις οντως ειμαστε υπναρουδες απο κουνια :D !!Τωρα παλι την εχει παρει ηδη ο υπνος!

Τι αλλα??Που ειστε οι υπολοιπες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπεεερα!!!!!

Στεφανια.... σκ@τ@... :evil: ... αλλα και τι να κανεις... Θα το περασεις κι αυτο...

Α! Ρε γυναικες τι τραβαμε.....!! :roll::roll::roll::roll:

Θα ερθει το νινι τον αλλο μηνα ... μαζι με της Χαρουλας.!! :D:D:D

Για να εχουμε διπλο παραδειγμα... (Στελλα.. γκουχ-γκουχ).... :lol::lol::lol::lol:

Παντα αξιοι κοριτσι μου και απο δω και μπρος ολα βολικα να ερθουν στη ζωη σας.. ;)

Ρε κοριτσια..(Χαρουλα-Στεφανια) δεν ειστε στο f/b εσεις?? :shock::shock: Τωρα μου ηρθε η αναλαμπη...!! :D:D

Αν ναι στειλτε πμ. να "βρεθουμε" κι απο κει..!! :D:D:D:D

Στελλονι μου γλυκο και τεμπελικο. :P .. γρηγορα βγαλε οοοοολα τα ρουχα και μαζεψε τα μην ερθω εκει και σου βγαλω τις μπουκλες.... :lol::lol:

Παλι γλυκο θα φτιαξεις? Ηθελα να ξερα ΠΟΥ τα βαζεις!!!!!! :o

Εγω εφτιαξα ψωμι και τυροψωμο σε φορμες!! Πρεπει να εγιναν τελεια γιατι μου φουσκωσαν στο μισαωρο!! Οριστε να φαμε!!!!!! :D:D:D:D

Κατερινακι μου... ζορικος ο Παναγιωτης με το φαγητο.... Τι δυσκολα ετσι...

Ζαιρακι μου.... Που εισαι τοσες μερες?

Τι ασχημα παιχνιδια που σας παιζει η ριμαδα η τυχη?

Θα γινουν ολα ... αλλα ειναι που ειχες ξεσηκωθει και ηθελες να τα κανεις ολα οπως τα ονειρευοσουν... Τι να πω? Σας στελνω μια μεγααααλη αγκαλια...! :!:

Σας αφηνω... Παω να απλωσω ρουχα...

Εχω βρει τελειους ρυθμους μιλαμε..

Επιτελους σπιτι καθαρο και ελευθερος χρονος φουλ...!!! Μ΄αρεσει!!!!!

Φιλια και καλο Σ/Κ σε ολες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...

Δεν ειμαι καλα!Καθολου καλα,"ποναω" πολυ....χθες το πρωι "εφυγε" η φιλεναδιτσα μου :cry::cry::cry::cry: .....για ενα καλυτερο κοσμο ελπιζω...εδω η ζωη της φερθηκε τοσο σκληρα...δε της αξιζε τετοια περιπετεια,τετοιο τελος!!!!Ηταν ενας αγγελος!!!Μονο 27!Τιποτα δε προλαβε να χαρει!!!Θυμαμαι που στο σχολειο ελεγε συνεχεια οτι θελει να κανει πολλα παιδια ,μικρη,να τρεχουν μεσα στο σπιτι!!!!Τα λατρευε!!!Εκανε μπειμπι σιτινγκ στα 2 μικρα ανιψακια της που ηταν μωρα μεχρι που μεγαλωσαν,κοιμοντουσαν κ οι 3 στο ιδιο κρεβατι κ ερχοταν την αλλη μερα με μελανιες στο σχολειο απο τον αστατο υπνο κ το χαιροταν!!!Οταν γεννησα κ ηρθε να δει τη μικρη εκλαιγε απο τη χαρα της!

Αυριο ειναι η κηδεια..

Χθες ειχα παγωσει..σημερα κλαιω,κλαιω,κλαιω....δε ξερω τι να πω,που να μιλησω,τι να γραψω..δε μπορω!Ειναι τοσο αδικο!Γιατι να ειναι η ζωη τοσο σκληρη?Ειδικα σε ανθρωπους που δεν αξιζουν!Εζησε τοσο λιγο...αν εμενε εδω ειμαι σιγουρη οτι θα εκανε τον κοσμο μας λιγο καλυτερο...ισως δεν αξιζε να μεινει εδω,ισως αξιζε κατι καλυτερο κ εκει που παει τωρα να το βρει...δε ξερω πραγματικα!Ξερω μονο οτι ποναω πολυ κ ακομα περισσοτερο ποναει η οικογενεια της ,ο μπαμπακας της εχασε την αγαπημενη του πριγκιπισσα,η μανουλα της η καημενη...τι να πω σε αυτη τη μανουλα?Τα αδερφια της...ο μικρος αδερφος της πηγε το καλοκαιρι γονατιστος στην Τηνο!Η Παναγιτσα δεν ηθελε να ακουσει...ποιος ξερει γιατι!

Αχ δεν ειμαι καλα κοριτσια!!Χιλια συγνωμη που σας ζαλιζω!Γραφω κ κλαιω!Σας αφηνω!!Υγεια να εχετε κοριτσια μου,τα παιδακια μας,οι οικογενειες μας,ο κοσμος ολος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλίτσα μου.... Λυπάμαι πάρα πολύ.. Για τη θλίψη σου, γι' αυτούς τους γονείς που μακάρι ο χρόνος να απαλύνει κάπως τις πληγές και πάνω απ όλα για την καημένη την κοπέλα....27 χρονών.... Δεν έχω λόγια.... και δεν υπάρχουν απαντήσεις σ αυτό το "γιατί "????:cry:

Υγεία κοπέλα μου, πάνω απ' όλα.... Ο Θεός να προσέχει τα παιδάκια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα καλη εβδομαδα σε ολες μας...... :)

Στελλα λυπαμαι πολυ κ εγω για τη φιλη σου κοπελα μου... :cry: ηταν μονο 27 ειχε ολη τη ζωη μπροστα της......αχ δεν ξερω τι να πω πραγματικα.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα.....

Τι κανετε?

Εμεις καλα.... σπιτι, καφεδακι, και σιδερο με την μικρη...

Ειναι πολυ καλο παιδι σημερα..

Το πρωι που ξυπνησε μου ειπε... "μη πηγαινεις ποτε θτη δουλεια θου μαμα... να ειθαι εδω παλεουλα μου"... :( Το καημενο... Φοβαται μη την αφησω παλι.... :(

Κατερινακι, Στεφανια, την καλημερα μου κοριτσαρες!

Στελλιτσα μου... καλη δυναμη αγαπη μου... Δυσκολη η σημερινη μερα... :cry::cry::cry:

Δεν εχω λογια σε τετοιες ωρες... Ειλικρινα... :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
    • Στο πλάι κοιμάμαι αλλά γυριζω στον ύπνο μου ανασκελα δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️ μια χαρά πας από τα πράγματα του μωρού μαζεύονται σιγά σιγά 😊 πιστευω για τώρα δεν θα χρειαστεί να πάρεις και πολλά μετά όταν γεννήσεις θα κανείς και τις υπόλοιπες αγορές σου βλέποντας και κάνοντας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...