Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο15!Αυγουστιάτικοι θυσαυροί


Recommended Posts

Καλημέρα Κορίτσια!!!!!!!!!!!!

Πώς είστε σήμερα? Εμείς καλά. Κοιμάται ακόμη η μικρή (9:47). Εφαγε βέβαια στις 6.30 και συνέχισε τον ύπνο της. Αψογο το μωρό μου, δεν έχω κανένα παράπονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 849
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από μένα κορίτσια. Κοιμηθήκαμε 9.30-.7.30 ψες, βέβαιά όλη μέρα κοιμήθηκε 2 ώρες.

Ξύπνησε το καημένο μου χαμογελώντας, όπως πάντα, και μετά συνειδητοποίησε ότι πεινούσε και με το ζόρι τον κρατούσα να του αλλάξω πάνα που θα τανε 2κιλά βάρος απ τα πολλά πιπί. Τα χειλάκια του είχανε ξεραθεί. Μήπως πρέπει να τον ξυπνώ οταν κοιμάται τόσες ώρες το βραδύ για να τον ταίζω;;; Δεν ξέρω; :?:?

Σοφίτσα μου υπομονή και θα μειωθεί. Εγώ είχα πολύ λίγο αίμα. Λες να μην ήταν κανονική περίοδος;;;

Χρύσα ολά καλά θα ναι με το παιδικό και ο μικρός θα συνηθίσει σύντομα.

Πιπίτσα ορεξάτη όπως παντα σε βρίσκω :lol:

Μαράκι μου πως είναι ο μικρός σήμερα;

Να σας πω ρε κορίτσια, χθες οι θηλές μου έσκασαν και πήγε να τρέξει και λίγο αίμα (αφού όλο βγάζω με το θήλαστρο) μόνο δύο φορές έβγαλα γάλα χτες -αρκετό βέβαια- αλλά ήταν πολύς ο πόνος. Απ τις 7 το απόγευμα μεχρι σήμερα το πρωί κυκλοφορούσα topless στο σπίτι για να πάρουν αέρα γιατί είχα βάλει κρέμα πάνω. Ο άνδρας μου το βρήκε πολύ αστείο εγώ καθόλου :evil::evil:

Εχετε καμια συμβουλή πως να επανέλθουν συντομα;;;;

Κατά τις 12 θα παμε για τα εμβόλια που γίνονται στους 3 μήνες, θα σας πω μετά πόσο ψηλώσαμε και παχύναμε.

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!!

Τι κάνετε?

Πιπίτσα μου πολύ χαίρομαι που δεν πονάς όπως πρίν! Κάνει θαύματα το γαλατάκι μας!! Εγώ κάποια στιγμή κάηκα με το σίδερο, με τον ατμό συγκεκριμένα που πονάει πάααρα πολύ, μόλις έβαλα λίγο γαλατάκι πήρε όλη το κάψιμο και ενώ κοκκίνησε και πήγε να κάνει φουσκαλίτσα εγώ δεν ένιωθα καθόλου πόνο!!

Ελισάβετ μου μια χαρά η μικρή! Κυρία!! Και ο δικός μου κοιμάται ακόμα... έφαγε στις 7 αλλάξαμε πάνα και συνέχισε να κοιμάται.. πρόλαβα και έκανα και εγώ λίγο σίδερο έπλυνα το μπαλκόνι συμμάζεψα ξεσκόνισα και περιμένω να ξυπνήσει για να βάλουμε σκούπα μαζί! :D:D:D

Καλημέρα Χρυσταλλενη!! Με το καλό να κάνετε το εμβόλιο σας και θα περιμένουμε νέα!

Για τις θηλές να βάζεις απο το γάλα σου! θα στρώσουν αμέσως! Περαστικά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Χρυσταλένη, ο δικός σου έχει προσαρμοστεί πλήρως, μπράβο. Είναι βέβαια και ο μεγλύτερος της παρέας, θα είναι ο αρχηγός :lol::lol: .

Purelan βάζεις στς θηλές? Βοηθάει πολύ.

Καλημέρα Γιελζ, μια χαρά και ο δικός σου!!!! Μα τι παιδιά κάναμε όλες?! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα καλύτερα παιδιά κάναμε Ελισάβετ μου!!! :lol::lol::lol:

Χρυσταλλενη μου εγώ για να βάλω βίντεο το ανεβάζω στο youtube πρώτα και μετά εδώ... Πρέπει να έχει λογαριασμό στο youtube.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ακριβώς Γιελζ!!!!

Θα πρεπει να κανονίσουμε - όταν βέβαια μεγαλώσουν αρκετα - κάποια "Πανελλήνια" συνάντηση, για να γνωριστούν από κοντά :lol::lol: και εμείς φυσικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελισάβετ μου θα ήταν πολύ ωραία να κάναμε μια συνάντηση! Να γνωριστούν τα παιδάκια μας και να γνωριστούμε και εμείς! ΤΕΛΕΙΑ θα ήταν!

Χρυσταλλενη μου είναι ένας κούκλος!!!!!!!! ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!!!

Να σας ρωτήσω τις παλιές μανούλες.... τον χειμώνα τι φοράμε στα μωρά??? Κανόνισα με τη φίλη μου στην Αγγλία να κάνω ψώνια απο Marks & Spencer να τα στείλω σε αυτήν και να μου τα στείλει εκείνη εδώ μιας και δεν στέλνουν στην Ελλάδα.

Έχει πολύ ωραία κορμάκια αλλά δεν ξέρω τι να πάρω, μόνο μακρυμάνικα? η να πάρω και κοντομάνικα? :roll::roll::roll: Εμείς έχουμε και πολύ ζεστό σπίτι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελζ, εγώ δεν είμαι γενικά του "πολύ" ντυσίματος και δεν θα πάρω μακρυμάνικα εσώρουχα, μόνο κοντομάνικα. Και στην μεγάλη μου -που γεννηθηκε και χειμώνα - δεν φόρεσα ποτέ μακρυμάνικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα αρμέχτικα και ήρθα... το απόγευμα θα πάμε Σ/Μ και θα έρθει η μαμά μου να κρατήσει τον μικρό. Ετοίμασα το γαλατάκι που θα του αφήσω, το στήθος ήταν έτοιμο να εκραγεί και είπα να το κάνω απο τώρα...

Και εγώ έτσι είμαι Ελισάβετ μου... γιαυτό ρωτάω λέω μην κάνω χαζομάρα και κρυώσω το μωρό... αλλά όλο το χειμώνα ούτε εμείς φοράμε μακρυμάνικα μέσα στο σπίτι... εγώ μονίμως είμαι με ένα φανελάκι αμάνικο... άντε το πολύ να βάλω κανένα κοντομάνικο... οπότε θα πάρω κοντομάνικα και αμάνικα... Ευχαριστώ για την απάντηση! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSAKIA MOU TI KANETE?EGW DEN EIMAI KAI POLY KALA EXW APELPISTEI EDW KAI 2 MERES O MPEMPIS MOU TA PRWINA EINAI PARA POLY ANHSYXOS OTI KAI NA TOU KANW KLAIEI...DEN XERW TI KANW LATHOS RE GAMWTO....KAI TAISMENOS EINAI KAI ALLAGMENOS EINAI ALLA PALI KLAIEI???LETE NA TON PEIRAZEI TO GALA??????H NA EXEI KOLIKOUS??????????PANTWS EXEI KAI AERIA PARA POLLA!!!!!!!!!!!VOITHISTE ME EXW PALAVWSEI DEN XERW TI NA KANW......EXW STENAXWRETHEI PARA POLY DEN MPORW NA TON VLEPW NA KLAIEI KAI NA MHN MPORW NA TON VOITHISW!!!!!!!!!!!!!!! :cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μου μην μην στεναχωριέσαι γλυκιά μου... τα μωράκια κλαίνε... εγώ 2,5 μήνες τώρα αυτό κατάλαβα... μπορεί να τον πονάει η κοιλίτσα του...για κολικούς νομίζω είναι νωρίς ακόμα... μεταξύ της 2ης και 4ης εβδομάδας λένε ότι ξεκινάνε...

Για τα αέρια που λές τον κάνεις να ρεύεται συχνά? Για να μην μαζεύει αέρια...όχι μία φορά σε κάθε γεύμα αλλά να τον σηκώνεις και πρίν τελειώσει το γεύμα κανα 2 φορές...

Δίνεις ξένο γάλα? Αν ναι γιατί δεν παίρνεις ένα τηλ τον παιδίατρο μήπως σας το αλλάξει...

κακάκια κάνει?

Κάνε μια δοκιμή να τον πάς κάτω απο τον απορροφητήρα όταν κλαίει... ο δικός μου κοιμάται κατευθείαν στον απορροφητήρα... Δοκιμασέ το!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικός μου και με την ηλεκτρική σκούπα!!! :lol::lol::lol::lol: τον βάζω στο σλίνγκ όσο σκουπίζω (γιατί δεν νιώθω ασφάλεια να τον αφήνω μόνο του όσο σκουπίζω μην πνιγεί και δεν τον ακούσω) και ρίχνει κάαατι ύπνους!! :lol::lol: τους θυμίζει λέει τους ήχους της μήτρας γιαυτό ηρεμούν!

Και για να μην έχεις τις συσκευές συνέχεια να δουλεύουν βάλτου να ακούει αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεεεερααα ακομα εδω και εμεις...δεν πολυ μπαινω...ειμαι πτωμα..μετα το 2ημερο με το Χριστοφορι αρρωστο και αφου το σωμα μου ειχε ξεχασει πως ειναι εγκυος...αρχισαν εχτες το βραδυ οι πονοι...μιλαμε...απο τις 2 και μιση μεχρι τις 5 και μιση το πρωι πεθανα..η μεση μου με ξεκανε...πετρωματα βουνο και εκει που λεω μολις παει 6 θα παρω τηλ τη γιατρο...ξαφνικα σταματησαν..μετα αρχισαν παλι κατα τις 7 πιο ηρεμα ομως...εγω πηγα οπως και να εχει..καναμε κορδελα...εδειξε συσπασεις...αλλα σε πονο δεν ηταν οπως το βραδυ...η μικρη εφτασε αισιως τα 3κιλα...εχει σφινωσει δεν μπορει να ξαναγυρισει..καναμε και την υπεροχη εξεταση δακτυλο με τραχυλο...μπλιαχχχ..ο οποιος ειναι ψηλα ακομα..αλλα εγω δεν το λαμβανω υποψην αυτο μιας και εμενα ο τραχυλος μου ανοιγει αποτωμα και ξαφνικα..οι πονοι που εδειξε δεν ηταν για να με στειλουν στο νοσοκομειο ακομα...αλλα αναμενουμε...μου λεει λιγο ακομα υπομονη...κουραστικα ομως τις τελευταιες μερες πραγματικα...μα δεν σπανε τα νερα να παω μια και εξω???αυτο το πραγμα να πονας και να μετρας και να περνανε οι ωρες χωρις υπνο ειναι απιστευτο....τα ποδαρακια τα ειχε μαζεμενα..δεν χωρανε πια..ανυπομονω να την δω επιτελους...ειλικρινα αμα μου ελεγε πηγαινε και θα σου βαλω τεχνητους πονους...θα το εκανα..εφτασα στο τελος κοριτσια εχω κουραστει...συγνωμη που δεν μπαινω και δεν σχολιαζω..αλλα πραγματικα δεν μπαινω και πολυ στο ιντερνετ..η θα ποναω η κουρασμενη η ειχα αρρωστο τον μικρο με πυρετο 39μισο και τρεχαμε μερα νυχτα με ντουζ και κομπρεσες γιατι δεν επεφτε κατω απο 38 και ειχαμε παθει σοκ....τι να σας λεω...τωρα στο τελος γ...το και μου λεει σημερα η γιατρος προσεχε μην κολλησεις...και τι να κανω..να αφησω το παιδακι μου να ψηνεται?Καλα μιλαμε ελεος με τα πετρωματα...ρε κοριτσια στο γιο μου ειχα πονους καμια ωρα την ημερα και τελος μετα που με επιασαν ολη νυχτα καταλαβα οτι γενναω...τωρα με εχει πεθανει..4 με 5 ωρες κανω..ελεος λες και με κοροιδευει...αχχχ φιλακια στα μωρακιααα Μιχαελααα να σου ζησειιιι...αντε εγω εμεινα.....αα αφηστε και τον κοσμο που μου τηλεφωνει και μου λεει ΑΚΟΜΑΑΑΑΑΑ.....ΠΟΤΕ ΓΕΝΝΑΣΣΣΣΣΣ???Σε μια δεν αντεξα και την ειπα θα βγει δεν θα το χωνεψωωω...εε μα με νευριασε...οκ εχω και νευρα απο την εγκυμοσυνη και την κουραση αλλα τι ρωτανε καθε 3 και λιγο...εγω δεν θελω να βγει???Μια θεια με πηρε τηλ και μου λεει ...αντε καλε ποτε θα γεννησεις και εχω συνεχεια ανοιχτο το κινητο??? :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA MOU SE EYXARISTW PARA POLY GIA THN APANTHSH!!!!!TWRA THA PARW TON PAIDIATRO NA TOU TA PW.......OLH MERA SHMERA EIMASTE KATW APO TON APOROFITIRA MONO EKEI HREMEI....KAI ME TO PLHNTIRIO LIGO...APISTEYTO!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock:

TWRA PHRA TON GIATRO MOU EIPE NA TOU ALLAXOUME TO GALA NA STAMATISW TO ALMIRON KAI NA PARW TO HUMANA HA 1!!!VOITHAEI KAI STOUS KOLIKOUS MOU EIPE!!!EINAI KALO TO DINEI KAMIA STO MWRAKI THS???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Εύη μου τι πάθατε και εσείς τελευταίες μέρες πρίν γεννήσεις! Κουράγιο κοριτσάκι και δεν έμεινε πολύ!! Έρχεται το κοριτσάκι σου με το καλό!

Περαστικά στον Χριστοφοράκο σου!!

Σαν να μην φτάνουν όσα πέρνας έχεις και τους μη πώ να σε πρήζουν??? Έλεος δηλαδή!!! Κουράγιο και ξανά κουράγιο!!

Αλήθεια το τηλ σου το έχει καμιά η έχεις εσύ το τηλ κάποιας για να μας πείς όταν γεννήσεις??? Έχουμε και εμείς αγωνία μιάς και είναι το τελευταίο μωράκι που περιμένουμε!! Έφτασε και 3 κιλά το κοριτσάκι μας!! Μπράβο!!

Χριστινάκι δεν γνωρίζω για το γάλα να για να σου πώ... ξέρω μόνο ότι το ΗΑ σημαίνει υποαλλεργικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EYXARISTW PARA POLY DIOSA MOU!!!!!!!KALA TO VIDEAKI APISTEYTO...MA TI EXOUN VGALEI??????????/THA TO DOKIMASW STHN EPOMENH GRINIA!!!!!!!

AX EVAKI MOU TI TRAVAS VRE KORITSAKI MOU!!!!!!!!!ANTE EYXOMAI STIS EPOMENES MERES NA GENISEIS EPITELOUS KAI O XRISTOFORINOS NA EINAI KALYTERA!!!!!!!!!!!PERIEMENOUME ME TO KALO TA EYXARISTA!!!SE KATALAVAINW APOLYTA!!!!!!!!!!!!

MIXAELA MOU NA SOU ZHSEI TO MWRAKI SOU!!!!!!!!GEROS NA EINAI KAI KALOTYXOS!!!nA TON KAMARWNETE!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EYXARISTW PARA POLY DIOSA MOU!!!!!!!KALA TO VIDEAKI APISTEYTO...MA TI EXOUN VGALEI??????????/THA TO DOKIMASW STHN EPOMENH GRINIA!!!!!!!

AX EVAKI MOU TI TRAVAS VRE KORITSAKI MOU!!!!!!!!!ANTE EYXOMAI STIS EPOMENES MERES NA GENISEIS EPITELOUS KAI O XRISTOFORINOS NA EINAI KALYTERA!!!!!!!!!!!PERIEMENOUME ME TO KALO TA EYXARISTA!!!SE KATALAVAINW APOLYTA!!!!!!!!!!!!

MIXAELA MOU NA SOU ZHSEI TO MWRAKI SOU!!!!!!!!GEROS NA EINAI KAI KALOTYXOS!!!nA TON KAMARWNETE!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι, εγώ δίνω γάλα για κολικούς στην μικρή μου. Βέβαια άλλη μάρκα, της μιλουπα το aptamil ec , αλλά απο τότε που το πίνω έπαψε να πονάει, μεγάλη διαφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης εκείνο που βοήθησε παααααρα πολύ ήταν το infacolic, ενα σιροπάκι που το έπινε πριν το φαγητό και έτσι δεν μάζευε πολλά αέρια και δεν πονουσε. Ειναι ακίνδυνο γιατί δεν αποροφάται απο τον οργανισμό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αλλο απο την υπομονη δεν εμεινε...αλλα ειλικρινα αυτο το πρηξιμο μου σπαει τα νευρα...προσπαθω να ειμαι ηρεμη αλλα ποσο ακομα η γυναικα???Μου εχει γυρισει το ματι...το τηλ μου ειναι 6974470434...ειναι της δουλειας δεν ειναι μονο προσωπικο και μιας και ειναι δημοσιευμενο παντου δεν εχω προβλημα να το δινω...παντως οταν γεννησω θα μπω πρωτα ο θεος απο το κινητο να γραψω..τι ετσι θα σας αφησω...Χριστινα μου εγω αυτο το γαλα δεν το ξερω αλλα το αλμιρον το εδινα στο Χριστοφορο και ειχε προβλημα γιατι απο οσο ξερω εχω πολυ σιδηρο μεσα και του δωσαμε το ΝΟVALAC IT1 και ηταν μια χαρα...απο πετρωματα αλλο τιποτα με ποναει το δερμα πια...ουφφφφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...