Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο15!Αυγουστιάτικοι θυσαυροί


Recommended Posts

E OK γινετε ενας ψιλοχαμος ειδικα αμα ο μεγαλος παθαινει παρακρουση...αλλα ΟΚ.

χτες πχ για να παμε στο φουρνο καναμε μια ωρα να ετοιμαστουμε

Το μεσιμεςρη σταματησα να κοιμηζω τον μεγαλο γιατι ξυπνανε ο ενας τον αλλον

Χτες ο Χριστοφορος ερηξε δυο σφαλιαρες τον Γιαννακη και του τραβηξε το χερη.

Ειμαστε μια ωραια ατμοσφαιρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 849
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημεραααααα μανουλες κ γκαστρουλες!!!!!!!!!!!!!!

Σισακι μονο εσυ εχεις μεινει??Αντε κοριτσι να βγει αληθικν η μαμα σου κ να κρατησεις την μικρησου αγκαλια πριν την Τριτη!!Με το καλοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ελις μεγαλωσατε κ κανετε κ αγκου ε??Τι τελειαααα!!!!!!!!!!!!!!Εμενα τωρα του μιλω κ χαμογελα!!!Κ γω λιωωωωνννωωωωω!!!!!!!!!!!!!

Σεςιλια υπομονη με τα δυο..κ η κουμπαρα μου εχει δυο αγορακια με 2,5 χρονια διαφορα...μεχρι να ξεπεταχτει ο μικρος ειχε λαλησει..τωρα παιζουν τα δυο τους μια χαρα...αυτη βεβαια παλι φρικαρισμενη ειναι διοτι πολυ πολυ ζωηρα...αλλα τα μικρα μεταξυ τους ειναι μια χαρα!!!

Κοριτσακια με τα γευματα θεμα...ειτε φαει το βραδυ στις 9 ειτε στις ειτε στις 9,30 το γευμα των 12 12,30 το χανει..ξυπνα στις 2 2,30..αν φαει στις 8.30 τον πιανει γκρινα κοιμαται 22 23.00 κ παλι τα ιδια...

Τι προτεινετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!!! Τι κάνετε??Εμείς πήγαμε παιδίατρο χθες όλα καλά ευτυχώς...οι κοκκινίλες είναι φυσιολογικές, απλά ίσως να τον φαγουρίζουν γι'αυτο να γκρινιάζει...Αλλά μάλλον κολικούς έχουμε και το πρωί και κλαίει τοσο..Είναι σαν να του πατώ κουμπι όταν τον αφήνω στο κρεβατάκι του και ξεσηκώνει τη γειτονιά μέχρι να τον πάρω αγκαλιά..Μεγαλώσαμε κιολας...γίναμε 5200γρ και 56 εκ ύψος! Χθες κοιμόταν από τις 8:30 μέχρι τις 3 τα ξημερώματα...Εγώ δεν τον ξυπνάω για φαγητο..ειδικά τέτοιες ώρες..Ελπίζω να μαθει και να μην ξυπνάει καθόλου το βράδυ...κλαιει πάλι...

Κατερίνα μου γιατί ανησυχεις που δεν ξυπνάει για φαγητό??Αστον να ξυπνάει οποτε θέλει ειδικά το βράδυ..

Μιχαέλα μου υπομονή...Κουράστηκες και σε καταλαβαίνουμε όλες! Μακάρι να μας κάνεις την εκπληξη μες στο Σ/Κ!

Ελις μου κι εμένα 'εχει το πρωί κέφια και κάνει χαμογελάκια...Μεγάλωσε η κουκλιτσα σου! Η μεγάλη αρχιζει τα φροντιστήρια ε?? Αντε καλη αρχή!!

Χρύσα μου υπομονή!

Τονια μου μπραβο που αρχισατε να μπαινετε σε προγραμμα..

Νικη κι εσυ ξενυχτας??Η βοηθεια του αντρα σου ειναι πολυτιμη...

Πιπιτσα μου εχουν δικιο τα κοριτσια..Απολαυσε το μπεμπακι σου κ μην χαλιεσαι με τη γιαγια κ τη μαμα σου.Κι εννοειται μην αφηνεις να παιρνουν το μικρο με βρωμικα χερια..

Τα υπολοιπα κοριτσακια πού ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou den sas ksexasaaaaaaaaaaaaaa

mphka ligo sta grhgora na sas deixw ton mpempouli mas!!!Einai glykas kai idios h manoula telika!!!!!!!!

eimaste kala gyrisame exthes spiti...ligo dyskolh h prwth mera.....eimai kapws perierga psyxologika logo ths allaghs alla tha synithisw grhgoraaaaaaaaaa...ton latrevw ton mpempouli!!!!!!!!!!den mporw kai na thilasw kiolas....tha doume twra me thilastro ti tha mporesw na kanw!!!!!!!!

dite mwre to zouzounaki mou!!!!!!den einai glykas??????????

post-11182-13873937626631_thumb.jpg

post-11182-13873937626718_thumb.jpg

post-11182-13873937627459_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλό μήνα!!!

Μαρουλίτα να σου ζήσει το μπεμπάκι σου!! Πάντα γερό και καλότυχο να είναι!!! Καλή λοχεία!!

Χριστινάκι ο γιός είναι ένας ΚΟΥΚΛΟΣ!!! Και ίδιος η μαμά του!!! Να σου ζήσει και πάλι κοριτσάκι μου!!

Κατερινάκι τι τέλειες φωτογραφίες!!!! Είναι τέλειος ο γιόκας σου!!! Κουκλάκι!!!

Αχ τελικά έχουμε ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ μωρά!!! ΦΤΟΥ ΜΑΣ!!! :lol::lol::lol:

Δεν διάβασα όλες τις σελίδες... βασικά τις διάβασα αλλά στα γρήγορα...

Μιχαέλα μου υπομονή... τίποτα δεν έμεινε, απόλαυσε τις τελευταίες σου μέρες ως εγκυούλα!!

Πιπίτσα μου συμφωνώ με τα κορίτσια! Απόλαυσε το μωράκι σου και άσε τους υπόλοιπους να κουρεύονται!!!

Μαράκι μου μεγαλώσατε κιάλλο!!! Μπράβο σας!! :D:D

Χρύσα, ένα θα σου πώ.. Κουράγιο ΜΑΝΑ!!!

Εύη περιμένουμρε νέα (σήμερα δεν θα πήγαινες τελικά στον γιατρό αντί για αύριο??)

Κατερινάκι και εγω μετά τις πρώτες 2 εβδομάδες δεν τον ξυπνάω για να φάει... η γιατρός είπε όποτε ξυπνήσει και πεινάσει να του δίνω... τα μωρά κανονίζουν μόνα τους τα ωράρια τους... και μια χαρά κιλάκια παίρνουμε και απόλα...

Ελις μου και ο δικός μου κάνει κάτι χαρούλες τις τελευταίες μέρες πού έχουμε χαζέψει όλοι! Του μιλάω και γελάει, όταν είναι στο βυζί και χορταίνει αρχίζει να παίζει (με το βυζί) και κάνει ΤΑ απίστευτα παιχνίδια!! Και ξελαρδίζεται στα γέλια!!!! Είναι τρέλλααα!!! Λιώνω κάθε φοράαα!! Α είδα που λέγατε για λακάκια... έχει και ο δικός μου και κάθε φορά που γελάει και τα βλέπω θέλω να τα δαγκώσωωω!!!! :lol::lol:

Νίκη μου θέλει υπομονή και επιμονή ο θηλασμός! Αλλά πίστεψε με το αποτέλεσμα θα σε αποζημιώσει με το παραπάνω! Σου βάζω και ένα βιντεάκι για το πώς να θηλάζεις ξαπλωμένη... αν ψάξεις στο youtube έχει και άλλα... εγώ έχω βρεί την χαρά μου με αυτή τη στάση θηλασμού!! Είναι πολύ ξεκούραστη! Τώρα πιά μόνο όταν είμαστε κάπου έξω τον θηλάζω καθιστή.

[youtube:l55dsovk]73Hi8DlsPPk[/youtube:l55dsovk]

Σίγουρα ξεχνάω να σχολιάσω κάποιες!! :roll::roll:

Όσες ξέχασα, τα φιλιά μουυυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχουυυυυυυυυυ....χριστινα...τελειος ο μικρος...πωπω νομιζω πως εχω ξεχασει πως ειναι να κρατας ενα νεογεννητο...μια σταλιτσα γατι....να τον χαιρεσαι κ καλη προσαρμογη στο σπιτι...

συμπεθερα ζορικα με δυο ετσι?υπομονη μεχρι να παει ο μεγαλος παιδικο...μετα θα εχει λιγη ησυχια...κ εγω εχω μια αγωνια για το πως θα ειναι με δυο...πιο πολυ για την μεγαλη...αλλα βλεπουμε...ελπιζω οτι θα ειναι καλα τα πραγματα απο την αποψη οτι ειναι πια μεγαλη...4,5χρονων κ καταλαβαινει κ μπορει κ να κανει πραγματα μονη της κ να συμμετεχει κ με το μωρο...οποτε δεν θα βαριεται...ετσι λεω τωρα εγω...το σκηνικο θα το δουμε εντος ολιγων ημερων..

μαρακι μην το ξυπνας το βραδυ...σε λιγο καιρο θα μαθει τις ωρες κ δεν θα ξυπναει καθολου...κ οσο περνανε οι μηνες θα κοιμαται ολο κ περισσοτερο σερι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μην ανισυχεις...ο μικρος τρει οποτε θελει και θα φτιαξει μονος του το προγραμμα του

Μια χαρα ειναι και το 12-5..κοιμασαι τις καλτερες ωρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα άπλωσα ένα πλυντήριο ρούχα και ήρθα!!

Κατερινάκι :-*:-*:-*:-*

Κορίτσια δείτε εδώ!! http://www.gap.eu/browse/home.do?cid=5058&tid=guem000183&EV=GUKWB912011 έχουν 20% έκπτωση και δωρεάν τα έξοδα αποστολής!!! Πάω να ψωνίσω για τον μικρό!! έχει ωραία πράγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δείτε εδώ!! http://www.gap.eu/browse/home.do?cid=5058&tid=guem000183&EV=GUKWB912011 έχουν 20% έκπτωση και δωρεάν τα έξοδα αποστολής!!! Πάω να ψωνίσω για τον μικρό!! έχει ωραία πράγματα!

Κοριτσάκια άκυρο... δεν στέλνουν Ελλάδα... μπερδεύτηκα με την Αμερικάνικη σελίδα που στέλνουν Ελλάδα... http://www.gap.com/ αλλά δεν έχουν προσφορά! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.

Aννα μου είσαι τυχερή αν ξυπνάνε στις 4 ώρες. Εγώ προσπαθω να το κάνω να τρώει στις 4 ώρες και δεν αντέχει. Στις 3 με το ζόρι και εννοείται ότι όταν κοιμάται, σπάνια μετά το φαγητό, το πολύ καμιά ωρίτσα. Βέβαια χτες κοιμήθηκα θεικά. Ο μικρός κοιμήθηκε απ τις 11 το βράδυ μέχρι στις 8 το πρωί! Αφού ξυπνούσα και τον έλεγχα. Αλλά με είχε διαλύσει όλη μέρα, δεν κοιμόταν και ήθελε να τρώει συνέχεια. Συνήθως κοιμάτα 10.30- 4 ή 5 το πρωί που και αυτό καλό είναι.

Στο μεταξύ όλη τη μέρα γελάει με ήχο πλέον :D και μου μιλάει. Όλο ααααααααααααααα ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ. Πεθαίνω στα γέλια.

Για αντισσύληψη μάλλον προφυλακτικό λέμε. Άστε δράμα, προσπαθήσαμε και πονούσα τόσο πολύ που μείναμε στη μέση. Μετά πήγα τουαλέττα για πιπί και ήταν τόσο έντονο το τσούξιμο που έκλαιγα απ το πόνο. Ο γυναικολόγος μου πε να πάω να με δεί γιατί δεν είναι φυσιολογικό. Μολίς τελείωσει η περίοδος θα πάω.

Νίκη μου υπομονή με τους κολικούς. Εμείς του δίναμε σταγονίτσες πριν από το φαγητό. Σχετικά περάσαμε πολύ ελαφρια το θέμα κολικούς.

Μαράκι πως είναι ο μικρός;;;

Πιπίτσα μου μην χαλίεσαι απόλαυσε το μωράκι σου και όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες.

Κατερίνα και Χριστινάκι τα μωράκια σας είναι πανέμορφα. Η Γιελίζ έχει δίκαιο, τα μωράκια μας όλα είναι κουκλιά.

Γιελίζ θα δοκιμάσω τη στάση ξαπλωτή, είμαι πολύ πολύ περίεργη να δω αν θα δουλέψει με το μικρό μου που δυσανασχετεί όταν το θηλάζω καθιστή.

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Chrystalleni μου!! Να τη δοκιμάσεις, είναι πολύ άνετη στάση, εγώ γλίτωσα απο πόνος στη πλάτη στα χέρια και στη μέση! Άσε που κοιμάται και το μωρό πιο άνετα και δεν χρειάζεται να τον κουνάω και να τον ξεβολεύω για να τον βάλω για ύπνο μετά.... (συνήθως έτσι ξυπνούσε)

Αυτό που λές ότι ήθελε να τρώει συνέχεια... μήπως προσπαθούσε να αυξήσει την παραγωγή? Και εμένα το κάνει κατα καιρούς αυτό και μετά έχω παραπάνω γάλα.

Σου ήρθε η περίοδος για πρώτη φορά? Εμένα δεν μου ήρθε ακόμα...

Πώ πω φαντάζομαι τι σου κάνει το νινάκι σου και σε τρελλαίνει!! Εμείς είμαστε 2 εβδομάδες μικρότεροι απο εσάς, με όσα λές ανυπομονώ να περάσουν οι 2 εβδομάδες!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μου κουκλάκι ο μικρός σου!! καλη προσαρμογή στο σπίτι να έχετε!!

Ναι Γιελιζ μου κριμα κι εχει ωραια πραγματα!

Χρυσταλλένη μου κι εγω πονουσα στην πρωτη επαφη αλλά εγω γεννησα φυσιολογικα κι ειχα ραφες..Εσενα δεν ειναι φυσιολογικο να πονας..

Ο Σρεφανάκος μου εχει κολικους και ταλαιπωρούμαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσταλλενη ειναι φυσικο ναπονας..απλα πανε να σεδει ο γιατρος μη τυχων εχεις θεμα ξηροτητας

Ξαπλωτη σταση...η αγαπημενη μου!!!!!

δεν υπαρχει πιο ξεκουραστη!!!!!!!

Ρε παιδια ο μικρος γριλιζει...σοβαρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και εγω δοξα το θεο καλα ειμαστε μεγαλωνουμε και παχαινουμε δτασαμε τα 5,5 κιλα βαζουμε καθε μηνα απο ενα κιλο τα γαλα της μαμας μας παχαινει δοξα το θεο δεν προλαβαινω να σας γραψω πολλα γιατι ετοιμαζω βαλιτσες θα παω για 1,5 μηνα στους γονεις μου να κανω και τη βαφτιση..

αχ χθες εγω βρεθηκα σε επαφη με τον αντρα μου και δεν θα ελεγα ηταν ονειρικα...ειναι λογο ξηροτητας οι παλιο ορμονες μας επειδη δεν εχουμε περιοδο και ειναι διαφορετικες οι ορμονες δενυπαρχειυγρασια στον κολπο και για αυτο ειναι καπως εως πολυ δυσκολα.υπομονη με τον καιρο θα διορθωθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν ήξερα καν ότι υπάρχει ξαπλωτή στάση. χεχεχε

Διόσα μου θα πάθεις πλάκα είναι τρομερή η εξέλιξη που θα δεις μέσα σε 2 έβδομάδες. Να σου πω πόσα γεύματα τρώτε την ήμερα και πόσα ml? Περίοδο αλλά πολύ λίγο αίμα που συνεχίζει ακόμα 5η μέρα.

Σεσίλια μου ίσως να ναι αυτό που λες. Θα πάω γιατρό γιατί δεν γίνεται άλλο. 9 μήνες εγκυμοσύνης μια φορά το κάναμε από φόβο και τώρα άλλους 3 μήνες! Κλείσαμε χρόνο!!!! Λέτε να ναι ψυχολογικό γιατί φοβόμουνα ότι θα πονέσω και ήμουν αγχωμένη.

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas k apo mena emeis megalwnoume k eimaste kala

trwme kathe 3-4 wres konta sta 130 me 150 ml..alles fores koimomaste kateutheian k alles exoume ksgrupnhma...twra koimatai meta exei mpanio k mam

aaaxxx chrystalleni poso se niwthw!!egw perimenw na saranthsw k na kanw ligo sexaki pws k pws alla fobamai mhn ponesw giati gennhsa fusiologika k eimai ramenh mexri ton traxhlo..ti tha ginei arage???????perimenw na paw prwta ston giatro na efodiastw k me antisulliptika k meta na tou dwsw na katalabei alla tha mporesw?h tha ponaw?paei 1 xronos pou exw na kanw swsto sexxxxxx..oufff

autaaa apo emas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλεεεςςς τι κανετεεεε..μπηκα να σας πω τα νεα μου....απο εχτες εχω πονακια...πηρα τα χαπακια μου μετα περασαν μεχριο να ξαναπιω χαπακια με ξανα επιασαν...τελικα πηγα σημερα στη γιατρο αντι για αυριο μιας και ποναω αν εχει γυρισει να σταματησω τα χαπια...τελικα γυρισεεεε μας το εκανε το καλοοο...χαραααα....μου ειπε αν θελω να τα κοψω....φυσικα της λεω...οχι λεει αν θες πιες και σημερα...λεω οχι ευχαριστωωωω τα σταματαω ηταν πολυ καθε 3 ωρες με πεθανα...οι πονι συνεχιζονται...μαζι με πετρωματα και τραβηγματα στη μεση..μου λεει η γιατρος πως υπολογιζει σε κανα 3 μερες να γεννησω..αν οχι να παω την αλλη βδομαδα να με δει...για να δουμε με τους πονους..εχω και μπουκωματα οταν περπαταω...τωρα παω να κανω μπανακι να περπατησω και μετα σε ταβρνα να φαμε...αααα...ειμαστε 2.800.....μου ειπε η γιατρος πως γυρω στα 3 κιλα υπολογιζει να γεννηθει αλλα οπως και να εχει αφου λεει ξεπερασε τα 2.500 ειμαστε μια χαρα...αντε Μιχαελα...τωρα ειμαστε σε κοντρα ποια θα παει πρωτη...χιχιχιχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε ευη....βλεπω να με τρως κ εσυ στην στροφη :D:D:D:D εγω σας το δηλωσα...εγω θα κλεισω το ποστ!!!

εμεις πηγαμε σημερα το βραδυ στο γιατρο...με εξετασε απο κατω κ μου βρηκε διαστολη 1...που σημαινει τιποτα...του ειπα οτι εδω κ τρεις μερες ποναω απο κατω κ με ενοχλει στο περπατημα κ στο καθισμα...το κεφαλι εχει κατεβει κ αλλο χαμηλα γιαυτο εχω αυτες τις ενοχλησεις...με πασπατεψε λιγο παραπανω απο το κανονικο μπας κ παρει η μηχανη μπρος ;););) οποτε τα ψεματα τελειωσαν...αν μεχρι την δευτερα δεν γινει κατι με τοσο πασπατεμα που εφαγα,παμε την τριτη στο νοσοκομειο για εξεταση.κ ας ελπισουμε η διαστολη να εχει προχωρησει ωστε να με κρατησουν.

εχω κ τον αντρα μου που μου λεει... να βαλω κ εγω το δικο μου εργαλειο μπας κ κανει καλυτερη δουλεια ;););) εχω εγω το αγχος μου...εχω κ το κυριο που θελει ζουζουνιες...μεχρι τωρα καλα τα πηγαιναμε αλλα την τελευταια βδομαδα δεεεεεν...ουτε ορεξη εχω τιποτα...μαλλον πρεπει να του φερω παραδειγμα τους αντρες σας μπας κ μαζευτει στα αυγα του ;););)

καλο βραδυ κορτσουδια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί κάνετε λεχωνίτσες μου???

Εγώ εδώ.... για άλλη 1 φορά αρμέγομαι!!!!

Ο μπουμπούκος μας έχει ανησυχίες..... τον ταϊσαμε.... δικό μου γαλατάκι από το θήλαστρο.... κάναμε και το ρεψούλι μας.... και τώρα προσπαθεί ο καλός μου να τον κοιμίσει..... πολλές ανησυχίες το πουλάκι μου & σπαράζει στο κλάμα!!!!!! Αν μάζευε τα ποδαράκια του θα έλεγα πως είναι κολικοί, αλλά δεν.....

Σήμερα ήρθανε τα πεθερικά.... βγήκαμε το πρωί εκτός σπιτιού για δουλειές.... είδα κόσμο.... κοντεύει να μου λαλήσει μέσα.... μας κρατήσανε το νινί το μεσημέρι και μπορέσαμε και κοιμηθήκαμε λιγάκι.... όσο να πεις ξεκουράστηκα κάπως.....

Σήμερα θηλάσαμε ελάχιστα..... πάλι ξαπλωτά..... πολύ μου αρέσει.......

Σας χαιρετώ......

Καλημέρα να έχουμε και καλό μας μήνα!!!!!!!!!

Υ.Σ.: Όταν θηλάζουμε.... έχουμε λόχεια???? Γιατί βλέπω πιο συχνά αίμα εκείνες τις μέρες που τον καταφέρνω & τρώει απευθείας από το στήθος!!!!! Έχω ακούσει πως ο θηλασμός βοηθάει να καθαρίσουνε τα λόχεια!!!!! Ισχύει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!! Τι κάνετε???

Εύη μου πλησιάζεις!!! Πήρε και κιλάκια η μικρή μπράβο!!!

Μιχαέλα διαστολή 1? Κάτι ελιναι και αυτό... σημαίνει ότι κάτι πάει να γίνει!! Άντε να δούμε!! Με το καλό κοριτσάκια μου!! Μέσα στο ΣΚ να έχετε γεννήσει και οι 2 εύχομαι!! :D:D:D

Chrystalleni μου νομίζω ότι κάνουμε κάπου 6 γεύματα το 24ωρο (δεν τα μετράω, του δίνω όποτε ζητήσει) τα ml τώρα... τελευταία φορά που έβγαλα με το θήλαστρο (προχθές) έβγαλα 220 ml απο το 1 στήθος. Ο μικρός κάποιες φορές αδειάζει το 1 στήθος και τρώει και λίγο και απο το άλλο και κάποιες φορές μένει μόνο στο 1. Παίρνει κιλάκια μια χαρά οπότε και εγώ δεν έκατσα να κρατήσω λογαριασμό εδώ και πολύ καιρό. :D:D:D Εσείς πόσο πίνετε???

Πιπίτσα μου ο γιατρός μου μου είχε πεί ότι όταν θηλάζουμε κάνει συσπάσεις η μήτρα και "καθαρίζει".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεεεεεεεεερα....καλα γιεληζ εισαι σουπερ εργοστασιο :lol::lol::lol::lol: 220 απο το ενα μονο? :shock::shock::shock: μπραβο το μεμε δουλεια :lol::lol::lol:

μακαρι μεσα στο σαβ/κο οντως να εχουμε γεννησει...τωρα παει περασαν οι μερες οποτε τι αυριο τι μεθαυριο τι την δευτερα...πλεον δεν μετραω μερες...το αγχος μου ηταν μην τυχον δυσανασχετουσε το μωρο μεσα κ συνεβαινε τιποτα.αφου καναμε καρδιοτοκογραφους μας ειδε κ χθες στον υπερυχο κ ειναι ολα καλα...ειμαι κ εγω πιο ηρεμη.μονο που η μπεμπα εδω κ τρεις βδομαδες δεν βαζει γραμμαρια...εχει κολλησει στα 3 κιλα.μου ειπε οτι ειναι απολυτο φυσιολογικο πλεον εφοσον ο πλακουντας ωριμαζει κ δεν μπορει να θρεψει το μωρο.αν υπηρχε προβλημα θα φαινοταν απο τον 7ο μου ειπε.λεγαμε κιολας οτι θα βγει κ πιο μεγαλη απο την πρωτη μου...δεν βαριεσαι...να βγει γερο κ τα γραμμαρια ειναι το τελευταιο...αλλωστε ειμαστε κ δεσποινιδες...κραταμε σιλουετα ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα κοριτσια με το καλο να γεννησετε κι οι δυο σας και να εχετε μια γρηγορη ευκολη και οσο γινεται πιο ανωδυνη γεννα να ξαλαφρωσετε και εσεις...

πιπιτσα δεν ξερω αν το ενιωσες κυριως στο φυσιολογικο ειναι πιο εντονο οταν θηλαζεις ειδικα στις πρωτες εβδομαδες συσπαται η μητρα νιωθεις σαν εντονους πονους περιοδου αρκετα εντονους στη κοιλια θυμαμαι και στα δυπ παιδια μου στις αρχες μου ερχοταν να σταματησω το θηλασμο για λιγο γιατι πονουσα εντονα και εγω επειδη δεν ειχα γενικα αιμα απλα μετα τη βδομαδα λιγο και μετα τη 2 σταγονες οταν θηλαζα κατεβαινε με τη συσπαση αιμα αρκετο και μετα σταματουσε αλλαζζα σερβιετα η σερβιετακι στο μηνα προς 40 μερες σταματησαν και οι σταγονες ποθ ειχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γλυκες μου!!!

Ευη κ Μιχαελα μ ε το καλο να ερθουν τα μωρακια σας!!

Πλεον δεν προλαβαινω καθολου να μπαινω.Ειμαι σχεδον ολη την ημερα μονη οποτε καταλαβαινετε τρεξιμο...Ειμαστε ομως καλα κ μεγαλωνουμε΅Εχθες καναμε κ το 2ο εμβολιο κ ολα πηγανε τελεια!Παω να ταισω κ ισως ξαναμπω μετα...

Συμπεθερα μου γλυκια σε φιλω!!!Κ ολα τα υπολοιπα κοριτσακια φυσικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...