Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο15!Αυγουστιάτικοι θυσαυροί


Recommended Posts

Καλήμερα μανούλες τι κάνετε;;

Εμείς ξυπνήσαμε απ τις 5 καθώς ο γιος μου είχε ορέξεις για παιχνίδια. Τον σκεπάζω την νύχτα, φοράει και καλτσούλες και το πρωί με το που ακούω φταρνίσματα καταλαβαίνω ότι τα χει πετάξει όλα. Σήμερα γίναμε 3 μηνών :ymparty::ymparty: Δεν το πιστεύω ότι πέρασε τόσος καιρός. Τον βλέπω και ακόμα δυσκολεύομαι να συνηθίσω ότι είμαι μαμά :D

Εδώ και λίγες μέρες προσθέσαμε στη διατροφή μας και λίγο ξένο γάλα. (30ml συμπλήρωμα+150 ml δικό μου)Αν έχω βέβαια εκείνη τη στιγμή τα 180ml μητρικό του δίνω μόνο αυτό.Δεν ενθουσιάστηκα η αλήθεια γιατί έχω γάλα (έτσι νομίζω δηλαδή) αλλά απ το στήθος δεν τραβάει αρκετά και κάθε μια ώρα θέλει. Όλη μέρα είμαι με το θήλαστρο και τα χω παίξει. Τον βάζω και στο στήθος γιατί μ αρέσει να τον νιώθω κοντά μου.

Σε λίγες μέρες ξεκινώ και τα ιδιαίτερα μου με τους μαθητές γιατί όπως πάνε οι διορισμοί στην Κύπρο αν είμαι τυχερή , στην καλύτερη θα μαι και φέτος αντικαταστάτρια. Το καλό έχω τη μαμά από κάτω και θα μου κρατάει το μικρό.

Εσείς κορίτσια πως τα πάτε;;

Περιμένουμε και τα υπόλοιπα κορίτσια να γεννήσουν

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 849
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για τα λοχεία που λέτε εμένα μου πήρε σχεδόν 60 μέρες να καθαρίσω εντελώς!!!!!! Τις τελευταίες 3-4 μέρες έχω αίμα (όχι πάρα πολύ όμως). Ο γιατρός μου πε ότι είναι η πρώτη περίοδος και ότι όμως δεν θα είναι σταθερή ανά μήνα επειδή θηλάζω.

Είδομεν

Μαρουλίτα να σου ζήσει το μωράκι σου.

Πίπιτσα μου σου χα γράψει και σου ευχήθηκα όταν γέννησες και σου λέγα και περι θηλασμού αλλά με πέταξε έξω το δίκτυο και μετά με το μωράκι δεν μπορεσα να σου ξαναγράψω. Χαίρομαι που τα πας καλά με το θηλασμό. Υπομονή και επιμονή θέλει.ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΄

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!

Η μικρή μου σήμερα το πήγε απο τις 12.30 στις 6.30!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πρώτη φορά, κοιμήθηκε όλη τη νύχτα. Δεν το πιστεύω!!!!!!!!!!!!!1 Ελπίζω να μην ήταν μόνο για μια φορα.

Καλημέρα Κρυσταλλένη. Μεγαλώσατε!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια .................νυστάζωωωωωωωωωωω.......

Αντε απο αυριο Σεπτέμβριος..ανυπομονώ...το βαρέθηκα το καλοκαίρι..ανυπομονώ για κρυα κ τζάκι αγκαλίτσα με τον μπέμπη................για να μην πάω κ στα Χριστούγεννα...είναι νωρίς ακόμα... :D

Και εμένα το βράδυ μόνο τον θήλασα ..συμπλήρωμα ήπιε 8 30 το πρωι απο της 23 30 το βράδυ κ μόνο 80

και επειδή θηλάζω ξαπλωμένη μπορώ να πω ότι είναι κ το πρώτο βράδυ που κοιμήθηκα...αλλα νυστάζωωωωωωωωω....μάλλον βγαίνει η κούραση όλων των ημερών.....

Τους κολικούς πως τους καταλαβαίνετε? μου κλαίει μετα το φαγητό καμια φορα αλλα αν βάλω στο στήθος ηρεμεί κ κοιμάται....αρα υποθέτω κλαίει γιατι θέλει στήθος?...πιπίλα ακόμα δεν του έχω δώσει...για να μην μου μπερδέψει τον θηλασμό με την πιπίλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Νικολ, τους κολικους τους καταλαβαίνεις κυρίως από το μάζεμα και τέντωμα των ποδιών τους και το ταυτόχρονο κλάμα, το οποίο συνήθως είναι έντονο επειδή πονάνε.

Μάλλον ο δικός σου δεν έχει, ευτυχώς.

Και ΄γω το βαρέθηκα το καλοκαίρι φέτος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλημερα

νικη μου εμενα ο παιδιατρος μου ελεγε να τις ταιζω,οχι λιγοτερο απο 2 κ οχι περισσοτερο απο 4 ωρες.τωρα απο τη κυριακη που θα σαραντησουμε μου ειπε να τις ταιζω οποτε ξυπνανε.συνηθως στις 4 ωρες ξυπνανε κ οι δικες μου,αλλα καμια φορα δε χορταινουν κ πεινανε παλι στο 2ωρο.ισως επειδη ηταν προωρα;δε ξερω.παντως κ στο νοσοκομειο αλλα κ η 1η παιδιατρος που ειχε ερθει το ιδιο μου ειχε πει.αλλα εγω δινω ξενο γαλα.εσενα μηπως διαφερει επειδη δινεις δικο σου

πως παει η διαθεση;ειμαστε λιγο καλυτερα;

τα υπολοιπα φιλεναδακια μου τι κανουν;

ευη μου αφου ενιωσες χτυπηματα κατω απο το στηθος θα γυρισε το νινακι

οι υπολοιπες πως μου ειστε;

τωρα που συζηταμε για λοχεια κτλ,ο γιατρος τωρα που θα τον δω μου ειπε να συζητησουμε κ μεθοδο αντισυλληψης.φανταζομαι κ για τωρα αλλα (για εμενα) και γενικα

τι γνωμη εχετε;

εκτος απο αντισυλληπτικα δεν εχω δοκιμασει κατι αλλο,αλλα δε θελω χαπια παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!

εΒΑΛΑ ΦΩΤΩ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ!!!!!!ΓΙΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟΝ ΚΟΥΚΛΟ ΜΟΥ!!!!

ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΜΕΤΑ..

Κατερινάκι!!! Έχεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου! Πολύ χαίρομαι! Να σου ζήσει - είναι ένας κούκλος!

Πολλές ευχές σε όλες σας φρεσκομανούλες :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια?? Εμείς ταλαιπωρούμαστε καιγι'αυτό γραφψ όσο πιο βιαστικά γίνεται...Ο μικρός 3 μέρες τωρα με εχει ξεκάνει. Ριχνει πολύ κλάμα και θέλει μόνο αγκαλιές. Ούτε τουαλέτα δεν μπορώ να πάω!!! Σήμερα όμως κλαιει πολύ έντονα ακόμα κι όταν τον κρατάω και νομίζω πως καπου πονάει, δεν ξέρω αν είναι κολικοι και μας άρχισαν και το πρωι ή είναι κάτι άλλο..Υποψιαζομαι πως τον τσούζουν οι κοκκινιλες που έχει στο προσωπο γιατι όταν του έβαλα κρεμα σπαραζε από το κλάμα...Θα παω στον παιδίατροστις 5:30 να τον δει..Ειμαι πολυ κουρασμενη, ουτε να βγαλω γαλα δεν προλαβαινω!!

Αννα μεγαλωσαν τα κοριτσακια σου!Μπραβο τους! Για αντισυλληψη ο γιατρος μου ειπε οτι προτεινει σπιραλ...το σκεφτομαι..ειναι και 250 ευρω!! :shock:

Κατερινακι ειναι κουκλι ο γιοκας σου! Και μενα κανει λακακι στο ενα μαγουλο!

Τονια μου ειδες οτι κουραση σου αξιζε ε?Μπραβο σας!

Πιπιτσα μου μπραβο της πεθερας σου που βοηθαει...

Νικη μου αρχισαν οι κολικοι?Υπομονη...σε καταλαβαινω γιατι τα παιρναμε κι εμεις..Πες του γιατρου να σου δωσει να ανακουφιστει απο τον πονο η μικρη..

Ευη μου για να νιωθεις τα χτυπηματα μαλλον θα γυρισε η μικρη..σε 2 μερες θα ξερεις..

Μιχαελα μου μπραβο του αδερφου απο το αμερικα!!Υπομονη ακομα λιγο κ θα γεννησεις πού θα παει!!

Οι αλλες τι κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια.Τι κανετε;Εμεις ειχαμε μια πολυ δυσκολη νυχτα.Η μικρη μου απο τη 1 που εφαγε μεχρι τις 7 το πρωι,δεν κοιμοταν.Εκλαιγε,μαλλον πονουσε απο τους κολικους.Δεν μπορουσα να την κανω καλα...Μολις την αφηνα κατω σπαραζε.Ηθελε συνεχεια στο στηθος.Ομως μετα βαρυστομαχιαζε,εβγαζε ρουκετες το γαλα και την επιανε λοξυγγας.Στο τελος της εδωσα πιπιλα.Αρχικα δεν την επιανε μετα την συνηθησε και παρηγοριοταν λιγο και κοιμοταν κανενα 10λεπτο και μετα παλι τα ιδια.Ελεγα να μην της δωσω πιπιλα αλλα δεν γινεται!Τουλαχιστον ετσι παρηγοριεται και δεν ζηταει το στηθος.Γιατι δεν το πιπιλαει απλα,πινει και γαλα ενω ειναι φαγωμενη και μετα μαλλον ποναει το στομαχακι της.

Αφου ο αντρας μου γυρισε στις 7 το πρωι απο την δουλεια και του την εδωσα να την προσεχει για να κοιμηθω,δεν αντεχα,εκλαιγα απο την κουραση.Ευτυχως κοιμηθηκα λιγο,την ταισα και μετα ξανακοιμηθηκα για κανενα 4 ωρο!Να ειναι καλα,δεν θα την παλευα χωρις την βοηθεια του!Τωρα πηγε εκεινος για υπνο.Βαρδιες κραταμε!

Μαρακι περαστικα στον Στεφανακο!Ρωτα τον γιατρο για τα σπυρακια.

Αννα,απο κεφια χαλια...με τετοια κουραση...

Κατερινα ο μπεμπης σου ειναι πολυ γλυκας!

Νικολ και εσενα το ιδιο!Κουκλακι!

Ευη,κοιμησου τωρα που μπορεις.

Ελις μια χαρα η μικρη σου!Εστρωσε!

Κρυσταλλενη,Τονια.Μιχαελα και υπολοιπα κοριτσακια τι κανετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα..τι.κανετε;;;;..εγω καλα. Ο μικρος εχει διαλυσει το λαπτοπ και καταλαβαινετε..

Νικη μου πιο πολυ για σενα γραφω...θα τελειωσουν ανεβα!!!...Ολα θα πανε καλα...ο Χριστοφορος ηταν ετσι...βελτιθηκε μετα

Τωρα ειδα το ποστ Χρυσα μου!Σ'ευχαριστω!Προσπαθω οσο μπορω να αντεξω και να μην τα παρατησω με τον θηλασμο...Φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδεςςς εδω και εγω...με επιασαν πονοι το μεσημερι και περιμενα να παει 3 η ωρα να πιω το χαπι μου...αργησε να με πιασει αλλα τελικα ηρεμισα...καλα λεω αμα το κοψω αμεσως θα με πιασει πονος...κοριτσια κατεβηκε και η κοιλια μου αρκετα και πριστικαν και τα ποδια μου...νομιζω πλησιαζω...αντε αυριο και τελος...μετα παω γιατροοο....κουραγιο στις λεχωνες.ς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Νικακι.

απο εχθες που πηγαμε στην παιδιατρο και ξεκινησα να ακολουθω τις οδηγιες της,ειναι λες και εχω αλλο παιδι στο σπιτι.καθε μερα και νυχτα τραβαγαμε ακριβως αυτα που περιεγραψες.ημουν συνεχως με το στηθος εξω, με το νινι να τσιριζει.να βγαζει γαλα,να ρευεται.να εχει αερια κι εγω να κλαιω και να μην ξερω τι να κανω.και εχω και καποια πειρα υποτιθεται!σκατουλες!μου ειπε λοιπον να σταματησω να τον ταιζω ολη την ωρα κι ας ξυπναει στο 2ωρο και να τον καθυστερω οσο μπορω με την πιπιλα.το οτι ξυπνουσε κλαιγοντας ,προφανως δεν σημαινε οτι πεινουσε κιολας.εγω ομως τον εβαζα για να ηρεμησει κιολας,βαρυστομαχιαζε και ειχαμε ολα τα υπολοιπα.απο εχθες λοιπον που το εφαρμοσα μια δυο φορες,λες και εστρωσε το στομαχι του και μου τρωει καθε 3-4 ωρες.ελπιζω να κρατησει και να μη κανει διαλειμμα.μεχρι και το κλαμμα του ειναι πιο ηρεμο.ασε που δεν εχει αυτα τα τρομερα αερια που ελεγες οτι ηταν μεγαλος ανθρωπος.αυριο θα σου πω,πως περασαμε τη νυχτα μας.

αρχιζω να ανεβαινω ψυχολογικα.ευτυχως βεβαια που εχω κι εγω τον αντρα μου.θα γινει καλος μπαμπας το μωρο μου.τα βρισκουν οι δυο τους!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:twisted::twisted::twisted::twisted: Τί κάνουνε οι λεχωνίτσες μου????

Ελπίζω να μου είσαστε καλά κούκλες μου.....

Εγώ εδώ.... στο άρμεγμα.... κλασσικά.....

Σήμερα το απόγευμα.... είπα να εφαρμόσω την ξαπλωτή θέση θηλασμού μήπως και δελεάσω το ζουζουνάκι μου.... και η Nikol την έχει αναφέρει & στο ίντερνετ την έχω δει αναλυτικά.... κι η αλήθεια.... είναι πολύ αναπαυτικός & ξεκούραστος ο θηλασμός έτσι.....

Έπιασε κορίτσια μου η στάση αυτή!!!!! Ήμασταν ξαπλωμένοι με τον μπουμπούκο για 45΄περίπου κι από αυτά 30 και παραπάνω έπινε το γαλατάκι μου!!!!!

Αλλάάάάά...... μάλλον δεν πιάνει σωστά τη θηλή μου το γιαβρί μου & τρελάθηκα στους πόνους!!!!!! Βαλάντωσα στο κλάμα..... χτυπιόμουν..... σα να με τρυπάνε καρφίτσες ένιωθα.... αλλά επέμενα & δεν σταμάτησα.... όσο έβλεπα τον μπέμπη μου να τρώει.... και με λαιμαργία κιόλας..... δεν ήθελα να τον σταματήσω κι ας υπέφερα!!!!! Μέχρι κι ο άντρας μου με παρακαλούσε να σταματήσω να μην πάθω καμιά ζημιά στο στήθος.... αλλά ήταν τόσο πολύ μεγάλη η ικανοποίησή μου.....

Όταν κάποια στιγμή σταμάτησε μόνος του..... γιατί δεν ήξερα πώς να τον κόψω.... κάποια στιγμή δεν άντεχα άλλο τους πόνους..... τον έβαλα μου ρεύτηκε κι αφού τον ακούμπησα στο ρηλαξάκι για να ψιλογλαρώσει έβαλα στις θηλές μου την κρέμα που μου σύστησε η Παιδίατρος.... κι άφησα να περάσουνε πάνω από 2,5 ώρες.... να κάνει δουλειά.....

Τώρα το καλό μου κοιμάται.... μόλις ξυπνήσει θα τον κάνουμε μπανάκι & το βραδυνό του beuate..... κι έπειτα θα τον ταϊσουμε.... ελπίζω κάποια καλή ποσότητα να μαζέψω από γαλατάκι.... αν και μέσα στη νύχτα του δίνουμε πάντα ξένο για να κοιμάται καλά και πολλές ώρες.....

Αύριο θα έρθουν τα πεθερικά μου κι αναγκαστικά επειδή έχουμε δουλειές εκτός σπιτιού θα τον αφήσουμε μαζί τους..... ψιλοφοβάμαι η αλήθεια.... μάλλον πιο πολύ ανασφάλεια θα το έλεγα.... ότι γάλα συλλέξω απόψε κι εντός της νύχτας που θα ξανασηκωθώ τουλάχιστον 1-2 φορές.... θα το φυλάξω στο ψυγείο να του το δώσουνε εάν πεινάσει όσο θα λείψουμε.... αλλά θα τους πω και πώς φτιάχνουνε το ξένο.... αν τυχόν χρειαστεί..... ουφ.... δε θέλω να τον αποχωριστώώώώ......

ΔΕ ΘΕΛΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Δε θυμάμαι τί σας έχω πει & τί όχι.....

Τα 2 μεγαλύτερα μου άγχη.... η μάνα μου και η γιαγιά μου.....

Έχουν εμπάργκο!!!! Θα τον δούνε τον μπέμπη αφότου σαραντίσουμε!!!!!!

Μας κουράσανε τόόόόόόσο πολύ.... σε όλη την εγκυμοσύνη.... τη μέρα της γέννας.... και μετά.....

Κι επειδή δε γινότανε αλλιώς.... για να μάθουνε να μας σέβονται κάποτε....

Θα έρθουνε στο σπίτι όταν εμείς τους δώσουμε το ελεύθερο!!!!!

Το κορυφαίο που έκανε η μάνα μου (που παντού διατυμπανίζει πως σκίζεται για τα παιδιά της!!!!!) είναι πως την 1η μέρα στο Μαιευτήριο.... ολίγων ωρών βρεφάκι.... τον έπιανε τον μικρούλη μου χωρίς να πλύνει τα χέρια της..... κι εφόσον είχε μόλις καπνίσει!!!!!!! Γίναμε έξαλλοι μαζί της!!!!!!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Όταν της την είπαμε..... τσαντίστηκε!!!!!!!! Χ@στηκα!!!!!!!! ΞΥΔΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι!!! Έχεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου! Πολύ χαίρομαι! Να σου ζήσει - είναι ένας κούκλος!

Πολλές ευχές σε όλες σας φρεσκομανούλες :D

Σε ευχαριστω κοριτσακι!!!!Ναι τα καταφερα κ ειμαι κ γω πλεον μανουλα!!!!!!!

Πολλα φιλακια στην μικρουλά σου!!!!!!!!!!!

Νικακι μου υπομονη...μολις σαραντισεις θα στρωσουν λενε τα πραγματα..εμεις ειμαστε λιγο καλυτερα...ο θηλασμος θελει ολυ υπομονη κ επιμονη..οσο μπορεις προσπαθησε να τον κρατησεις..ειναι πιο ευκολος απο το ξενο πιστεψε με..

Μαρακι μου κ μενα τα κανει αυτα ενα 2-3ωρο καθε μερα μπορει να ναι μεσημερι,απογεμα βραδυ οχι πρωι..εγω νομιζω οτι εφοσον δεν εχουν σημαδια απο κολικους..οταν δεν σταματουν κ στην αγκαλια μας ειναι ο κνευρισμος τους κ η αυπνια τους...

Πιπιτσα σταματα να ασχολεισε πλεον με γιαγιαδες μαμαδες πεθερες κ απολαυσε το μωρο σου κοπελα μου!!!!Εμενα η μαι α μου εκτος απο την κρεμε μου ελεγε να τα αφηνω κ εξω να παιρνουν αερα οι θηλες...

Ελις μου κοιμηθηκες σερι δηλ ε???τι καλα!!!Αντε να δουμε εμεις ποτε θα το κανουμε αυτο..

Τονιτσα μια χαρα πηγαν οι προσπαθειες σου!!Μεγαλωσατε πολυ μπραβοοο!!!!!!!!!!!!

Αννα κ μενα η παιδιατρος τα ιδια μου ειπε ..οχι λιγοτερο απο διωρο γιαι μπορει να γινει παλινδρμηση του οισοφαγου οχι περισσοτερο απο 4ωρο...την νυχτα οταν ξυπνησει...

Σεσιλια μου τι κανεις??φιλακια στα ζουζουνια!!!!!

Εμεις σημερα ειμαστε πολυ καλυτερα το μπουκωματακι υποχωρησε αρκετα...αντε να δω ποτε θα σταματησουμε τον ορο..το μαναρακι μου σπαραζει μονο που το βλεπει...

Αυτααα...παω ν ατην πεσω..μιας κ ακομη δεν ξυπνησε για το τελ γευμα..ευελπιστω να ξυπνησει σε λιγο κ να κοιμηθει ευκολα μετα..

Φιλακιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!!!

Πίνω καφέ και περιμένω να ξυπνήσει η μικρή. Εχει κέφια πάντα το πρωί, γελάκια, αγκού, αου κλπ. Από τις καλύτερες στιγμές της ημέρας :D

Αρχίζει σήμερα και η "μεγάλη" φροντιστήριο.... μπαίνουμε πλέον σε ρυθμούς ρουτίνας :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλο μηνα........τελικα η μπεμπα μας ειχε δεν ειχε μπηκε κ στο σεπτεμβη :D:D:D:D

σημερα το βραδυ παμε γιατρο...ελπιζω για τελευταια φορα...να δουμε κατα ποσο ειμαστε ετοιμη κ τι να περιμενουμε...δυο μερες τωρα νοιωθω πολυ πρησμενη απο κατω κ νομιζω πως θα μου φυγει...κ αρχισα κ περπαταω πλεον με τα ποδια ανοιχτα σαν συγκαμενη,που δεν ειχα τετοιο θεμα σε ολη την εγκυμοσυνη...ας ελπισω οτι ειναι σημαδια οτι κοντευουμε στο τελος.η μαμα μου χθες που με ειδε μου ειπε οτι μεσα στο σαβ/κο ξατι θα γινει κ οτι δεν θα χρειαστει να φτασει η τριτη...ειδωμεν...

χθες με επιασε το βραδυ κ το παραπονο κ εκλαιγα...ετσι χωρις λογο...εδω κ δυο μερες κανω εμετο το βραδυ(μας θυμηθηκε κ παλι) κ εχω φοβερες ξινιλες κ καουρες.μαλλον εχω κρυωσει τα βραδυα γιατι κοιμαμαι με τον ανεμιστηρα,αφου ακομα κ τωρα ζεστενομαι.ελπιζω μονο να μην μας βγει κρυωμενο το νινι :?:?:?

ελλη εσεις μεγαλωσατε αρκετα κ κανεται κ παιχνιδακια?αυτη η φαση που αρχιζουν κ ξεφευγουν απο το βρεφικο ειναι ολα τα λεφτα...καλο κουραγιο στις μανουλες που ξενυχταν κ στα μωρακια με τους κολικους...εμενα η μικρη μου δεν ειχε καθολου κολικους κ τωρα δεν ξερω με την μπεμπα πως θα μας ειναι...νομιζω πως πολυ θα μας κακοφανει το ολο ξενυχτι κ η ταλαιπωρια.θα δουμε...κοντος ψαλμος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουραστηκα δεν θα πεις τιποτα.....δεν περιμενα να παει μεχρι τελους κ μου κακοφαινεται τωρα...τωρα πια περασε ο καιρος...το μονο που ευχομαι ειναι αν δεν γινει κατι μεχρι την δευτερα...την τριτη τουλαχιστον να με κρατησουν για να γεννησω...δεν αντεχω κ αλλη μια εβδομαδα :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...