Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο15!Αυγουστιάτικοι θυσαυροί


Recommended Posts

και πολύ καλά έκανες... :D

Βάλαμε κ εμείς φωτογραφία......να δείτε μαγουλάκια...αν κ στη φωτογραφία τον παραμορφώνει μου αρέσει πολύ.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 849
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλά Νικόλ με έσετειλες τωρααααααααα!!! Αχου τοοοοοοοοοο!!! ΚΑλέεεεε τι κουκλάκι είναι αυτόοοο!!! Δες μαγουλάκια!!! Αχ θα τρελλαθώ!!! Να τον χαίρεσαι κορίτσι μου τον κουκλο σου!!

Καλέ, τελικά έχουμε ΠΟΛΥ ομορφά μωρά εμείς εδώ!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Μπράβο μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον..ελεγα να το κανω κατσαρολας..αλλα με τετοια ζεστη δεν...θα το πεταξω στο φουρνο με λιγες πατατες να το προγραμματισω να σβησει μονος του και θα την πεσω για υπνο μαζι με τον μικρο- ο μεγαλος ειναι κατω και ηδη κοιμαται...

Νικολς αυτο να κανεις..ε μα πια...μα καλα και αυτοι..αντε ο αλλος στο προτεινει απο ευγενεια..εσυ μυαλο δενε χεις και με ενα ασαραντιστο λεχουδι πας οικογεννειακως να κατσικωθεισ.

Τελικα οντςτα καλοκαιρινα μας μωρακια τα σπανε..μαγουλιθρας και ο δικος σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσάρες μου..... :D

και εγω έτσι σκέφτομαι Cesiliaki γιαυτο έχω στεναχωρεθει....ποτε δεν θα πήγαινα σε γυναικα που μολις εχει γεννήσει............................................... αν ήταν αλλιως τα πραγματα ας ερχονταν κ 1 μηνα...............για το μωρό μου ανησυχω..οχι για μένα......καταλαβαίνεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ τι κουκλια ειναι αυτα καλεεεε τι μαγουλακιαααα...αχ αντε να δω και εγω την δικια μου...ανυπομονωωωω....σημερα ειχα ενα σωρο μπαλονοφυγουρες να κανω και τις εκανα εδω σπιτι...και δεν εχω τελειωσει κιολας....αμα μετα απο τοση κουραση και πανω κατω δεν κατεβει εεε τοτε ειναι για πολυ δαγκωμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη μου εγώ λέω θα έχει γυρίσει, αν όχι ακόμα θα γυρίσει μέχρι την Παρασκευή...

Άντε να γεννήσεις να μας βάλεις και εσύ φωτό απο την μπουμπού σου!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχ μακαριιι..εκει που ηταν κατω και ηταν και χαμηλα,..τωρα με την κεφαλα πανω ανεβηκε και η κοιλια και δεν μπορω να αναπνευσω...με εχει ξεκανει...και οι σερβοι γενικα εχουν μεγαλααα κεφαλιααα..οποτε καταλαβαινεις τι κεφαλαδικο ειναι!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σου πω θα δουμε.....παντως ο γιος μου σε ολες τις μετησεις...περναγε και περναει το ανωτατο οριο....αλλα για Σερβια μια χαρα ειναι το κεφαλι του....χαχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!Μπηκα να δωσω το παρον.Δεν προλαβαινωωωωω!Το ποντικακι μου ειναι ετοιμο να ξυπνησει και να κανουμε το μπανακι μας!Σας φιλω,θα μπω οποτε μπορεσω να διαβασω τα νεα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια μπήκα να σας πω το πόνο μου :D:D:D Ο μικρός μου έχει να κοιμηθεί απ τις 12 το μεσημέρι και όλη την ώρα θέλει να παίζουμε. Σε μια ώρα θα κάνει μπάνιο και υπολόγιζα να την πέσω και εγώ γιατί είμαι πτώμα και ειδοποιήσαν ΤΩΡΑ ότι θα έρθουν σε ΜΙΣΗ ΩΡΑ κόσμος να δει το μωρό και απάντησε ο άντρας μου που ντραπήκε να τους πει όχι να κοπιάσουν.

Σας αφήνω πάω να δω τι μπορώ να κανονίσω να τους κεράσω.

Θα τα πούμε άλλη ώρα και θα διαβάσω τα νέα σας.

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες κ γκαστρουλες!!!!!!!!!!!Τι κανετε??

Εμεις σημερα σαραντησαμε,κοψαμε νυχακια κ πηγαμε για καφεδακι παραλια!!!!!!!!!!!!!Κ ηταν αψογος το μωρακι μου,ουτε γκρινιτσα ουτε τιποτα κοιμοταν του καλου καιρου!!!!!!!!!!!

Ομως απο τη στιγμη που γυρισαμε γκρινιτσα..μαλλον θελει παραλια :D:D:D:D:D ..

Τωρα το απογευματακι μου εκανε εμετο :(:(:( απο την λαιμαργια του κ την τσατιλα του γιατι τα κανε συγχρονως!!!!!!!!!Μολις τον εκανα μπανακι..αλλη μαχη αυτη...δεν το θελει καθολου ομως....κ ενω πειναγε κ τον αφησα στο ριλαξ να του κανω το γαλα..μεχρι να το κανω 1 λεπτο κοιμηθηκε κ εμεινα με το γαλα!!!!!!

Να ρωτησω κατι??

Χτες παρατηρησα πως δεν εχω την αισθηση οτι χρειαζεται να παω για πιπι...δηλ αν παω απο μονη μου θα κανω ..αλλα πο μονο του δεν μου ρχεται...

το χει καμια αλλη??Μηπως το χω λογω της πληρης απασχολησης με το λουκουμακι μου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα ειχαμε γεννητουρια για οσες δεν το ξερετεε...γεννησε η Χριστινα το Σαββατο...σπασανε τα νερα αλλα εκανε καισαρικη..οταν μπορεσει θα μπει να μας πει λεπτομερειες...αχχχ αντε να περνουμε σειρααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω ερημιές!!!!!!!!!!!!!

Τί έγινε βρε τσούπρες???? Όλες με τα μεμέ έξω????

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Είπα να σας πω μία καλησπέρα..... τώρα που αρμέγομαι......

Ο μπεμπούκος μου σήμερα....την έχει καταβρεί στο ρηλαξάκι του κι είναι αρκετά πιο ήσυχος από τις προηγούμενες μέρες.... τώρα κοιμάται.... το βράδυ σαφώς και θα έχουμε πάλι ολονυχτία.....

Το πρωί μας επισκέφθηκε η γιαγιά του αντρούλη μου & το απόγευμα θα έρθουνε οι νονές του μικρού μας οικογενειακώς..... οι θείοι μου δλδ. με τα κορίτσια τους....

Μόλις τελέψω το άρμεγμα θα πρέπει να πλύνω τα πιάτα..... να σιδερώσω βασικά ρουχάκια για το νινί.... κι αμέσως βέβαια μετά πάλι άρμεγμα..... κι ύστερα οι επισκέψεις..... αλλά εδώ και 2 μέρες τα ΄χει παίξει ο αυχένας μου κι η μέση μου.... δεν είχα πρόβλημα με το αυχενικό στην εγκυμοσύνη με τα παραπάνω κιλάκια που είχα πάρει.... κι έχω τώρα.... αλλά τώρα σίγουρα είναι από κούραση.... αφού δεν κοιμάμαι παραπάνω από 4-5 ώρες στο 24ωρο.....

Εδώ και 2-3 μέρες ο μικρός γυρεύει μόνος του το στήθος.... κι όταν τον βάζω πάντα τραβάει τουλάχιστον 5 λεπτά..... λίγο είναι.... ελάχιστο.... αλλά έχω ελπίδες πως θα αυξηθεί σιγά-σιγά.... στο μεταξύ δεν του αρέσει καθόλου το γάλα το ξένο μάλλον πια..... και ρωτήσαμε την Παιδίατρο μας για να το αλλάξουμε & μας είπε πως μάλλον του αρέσει το δικό μου τελικά, που το πίνει πολύ πιο εύκολα & να του δίνω πάντα στήθος όποτε θελήσει όσο συχνά κι αν είναι κι όσο κι αν φάει.... έχει αυξηθεί η ποσότητα που βγάζω από το θήλαστρο.... αν συνεχίσουμε έτσι έχουμε πολλές πιθανότητες να τα καταφέρουμε στο τέλος!!!!

Επίσης ρωτήσαμε την Παιδίατρο μας για τη βρεφική ακμή του ζουζουνάκου στα μαγουλάκια του (κομπρεσούλες με χαμομηλάκι & θα φύγει μόνη της!!!!) για το ροχαλητάκι που κάνει ακόμη και ξύπνιος και για τα φλεμματάκια (να του βάζω φυσ. ορό στη μυτούλα 2 φορές την ημέρα!!!!) αλλά ξέχασα να την ρωτήσω εάν μπορώ να του κάνω μασαζάκι!!!! Αλλά πώς χάρηκα με αυτά που είπε για το γάλα.... δε λέγεται.... το νινί μου καταλαβαίνει φαίνεται τους κόπους που κάνει η μανούλα του....

Τί καλούδια μαγειρέψατε σήμερις??? Εμείς χτυπήσαμε μία μακαρονάδα με κιμά.... έχει κολλήσει το μυαλό μου πια..... αύριο θα πάει ο καλός μου στο S/M.... να δω τί θα του πω να μου πάρει για μαγείρεμα.... κοτοπουλάκι σίγουρα (πολύ θρεπτική πρωτεϊνη) κι ίσως και μπριζολάκια.....

Αυτάάάά.......

Σας χαιρετώ..... όποτε προλάβω θα ξαναμπώ......

Φιλιά σε όλες!!!!!!!

Τιτινάκι να σου ζήσει ο μπέμπης!!!!!!!!!

Νομίζω μείνανε η Εύη και η Μιχαέλα πλέον?????

Άντε κοριτσάκια μου..... να ξεφουσκώσετε κι εσείς με το καλό!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες!!! Τι κάνετε?

Χριστινάκι να σας ζήσει ο μπέμπης σας!! Παντα γερός και καλότυχος να είναι!!! Καλή λοχεία κοριτσάκι!!

Μόλις κάτσω στο λαπτοπ (τώρα είμαι στον άλλον υπολογιστή) θα ενημερώσω και τη λίστα μας!

Κατερινάκι θέλει παραλία ο μικρός??? :lol::lol::lol: Για το πιπί, το παθαίνω και εγώ... ενώ πίνω πάρα πολύ νερό πηγαίνω 2 -3 φορές όλη μέρα. Μπορεί να ξεχνιόμαστε με τα μωράκια μας.. ίσως γιαυτό. Εγώ που θηλάζω νομίζω ότι δεν μένει τίποτα για πιπί... όλα γίνονται γάλα! :lol::lol:

Πιπίτσα μου μπράβο σας μάμα και γιός τα καταφέρατε να αυξήσετε το γαλατάκι σας!!! Τέλεια!! Πάντα τέτοια!

Μιχαέλα ακόμα εδώ?? :lol::lol::lol: Μάλλον έχασα την ικανότητα του μάντη!!:lol::lol::lol:

Εγώ σήμερα έκανα επιτέλους γενική!!! Απο το πρωί τώρα έκατσα, ενδιάμεσα σταματούσα μόνο για να ταίζω τον μικρό... τον κράτησε ο άντρας μου όλη μέρα!!! Άν ακούγατε τι συζητήσεις κάνανε!! Έκανα δουλειές και γελούσα!!! :lol::lol::lol::lol: Πλάκα έχουν τελικά οι άντρες!

Οι υπόλοιπες που χάθηκαν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia mouuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ti mou kanete??????? Emeis eimaste etoimoi....aurio to prwi 7:30 prepei na eimai sthn kliniki gia thn proklhsh....!!!!!!!!!!!Shmera niwthw arketa kala....thelw polu na to dw to mpompiraki mou..!!!!!!!!!

Me exoun piasei kati mikroi fovoi...alla pisteuw pws einai fusiologiko!!!!!!!!!!!!

O antras mou metraei mexri kai tis wres.....mia trela!!!!!!!!!!!!!!

Opote mallon aurio tetoia wra tha exoume ton kwnstantinoulh mas sthn agalitsa mas....!!!!!!!!!!!!!

Tha mathete nea mou apo to maraki....steilte mas thn thetikh sas energeia!!!!!!!!!!!!FILAKIA!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα γιεληζ οντως μετα την γεννα σταματουν οι μαντικες ικανοτητες :(:(:( παντως χθες απο της 7 ατο απογευμα ειχε αρχισει να με ποναει η μεση οπως οταν ειχα περιοδο κ ειχα μια κρυφη ελπιδα οτι μηπως κ γινει κατι.απο νωρις ηταν στο σπιτι μας κ η πεθερα μου με την ανηψια μου κ η μικρη περπατησε για πρωτη φορα,εκανε τεσσερα βηματακια μονη της,χωρις να κραταει κ ειπαμε μπας κ μας φερει γουρι.απο την ωρα που εφυγαν αρχισαν τα πονακια...αλλα οπως βλεπεις τιποτα.σημερα δεν ποναει τοσο,πιο πολυ μουδιασμενη θα ελεγα οτι νοιωθω.

ξεμπερδεψες με τις δουλειες?που να μεγαλωσει ο μικρος κ να μιλαει κ αυτος...φανταζεσαι τι εχει να γινεται? :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε βρε μαρουλιτα με το καλο αυριο...ολα καλα θα πανε,λιγες ωρες εμειναν ακομα...κοιτα να κοιμηθεις (οσο μπορεις) αποψε να εισαι ξεκουραστη, αυριο σε περιμενουν μεγαλες στιγμες...

αληθεια να σε ρωτησω...πως κ δεν σε αφησαν να παρεις ολο το μηνα κ σε βαλαν με προκληση νωριτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maroulita Μου με το καλο να υποδεχτείς το μωράκι σου........σου ευχομαι τα καλύτερα για την πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής σου.... :D

Κατερινάκι είναι αυτο που λέμε ξεχνάω να φάω ξεχνάω να κατο..ήσω... :lol: μην ανησυχείς κ εγω μια απο τα ιδια.....

και εγω Diosaki καθαριζω καθαριζω αλλα δεν τελειώνει .....αρχίζουν άλλα.....υπομονή μας...

και απο επισκέψεις φυσικά έχουμε κ εμείς κάθε μέρα.......... :shock: κ με ρωτάνε όλοι γιατι δεν κοιμάμαι όταν κοιμάται ο μπέμπης??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια.Τι κανετε;

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ,ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ!!!ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!κΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!

ΜΑΡΟΥΛΙΤΑ με το καλο!Με εναν πονο κοπελα μου!

Εγω δεν ειμαι καθολου καλα...Δεν αντεχω αλλο,νοιωθω εξαντλημενη...Μου λειπει υπνος,η μικρη μου αρχισε να ειναι ανησυχη τα βραδυα...Ενω την ημερα κοιμαται του καλου καιρου.Αυριο θα εχω το μπιμπερο της Μεντελα που παρηγγειλα,αυτο που δεν σταζει.Ελπιζω να το πιασει...Να γλιτωνω 1-2 γευματα,να το βγαζω με το θηλαστρο και να της το δινει ο αντρας μου για να κοιμαμαι λιγο...Αμαρτια που το λεω,αν θελετε κατηγορηστε με αλλα δεν αντεχω με τον αποκλειστικο θηλασμο...Μου φαινεται πολυ δυσκολος.Και απο το να τα παρατησω τελειως καλυτερα να τρωει 1-2 γευματα δικο μου γαλα με το μπιμπερο.

Νομιζω πως παθαινω επιλοχεια καταθλιψη κοριτσια.Νοιωθω πως δεν εχω πια ζωη..Ολη μερα με το στηθος απ'εξω...ή θα θηλαζω ή θα κοιμαμαι οταν μπορω,δεν κανω τιποτα αλλο,η ζωη μου εχει σταματησει....Δεν ειμαι καθολου καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia eimai parapanw apo oso leei to post...eimai hdh sthn 39 kai epeidi o kurios einai ligo megalos o giatros den thelei na me afisei allo giati meta mporei na exoume thema kai egw kai to mwro!!!!!!!Gi auto pame me rantevoudaki!!!!!!!!!!!!

Euxaristw polu gia ola!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη μου προσπαθησε να ηρεμησεις κ να μην σκεφτεσαι ετσι...θα μου πεις ευκολο το εχεις?οχι βεβαια...νομιζω πως ολες περναμε απο αυτο το σταδιο...πιστευω πως το πρωτο διμηνο ειναι το ζορι....δεν εχεις βοηθεια απο πουθενα?η μαμα σου?τουλαχιστον να ειναι καποιος εκει οταν το θηλαζεις κ μολις τελειωνεις να αναλαμβανουν αυτοι αλλαγμα κ υπνο,τουλαχιστον να κοιμασαι για το επομενο διωρο...

κοιτα να μην σε παρει απο κατω κ αν νομιζεις οτι δεν μπορεις με τον αποκλειστικο θηλασμο δεν εγινε κ τιποτα...μακαρι να πιασει το μπιμπερο για να γινουν πιο ευκολα τα πραγματα...εμεις εδω ειμαστε για οτι χρειαστεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα μου,σ'ευχαριστω!

Βοηθεια εχω και απο τον αντρα μου και απο την μαμα μου.Την κρατανε οταν κοιμαται για να κοιμαμαι και εγω...Αν και δεν τα καταφερνω παντα απο την υπερενταση.Αλλα και που με βοηθανε,παλι το ιδιο νοιωθω...Ντρεπομαι που το λεω,αλλα αντι να χαρω το μωρακι μου,ωρες ωρες χανω την υπομονη μου απο την κουραση και δυσανασχετω...Σκεφτομαι μονο ποτε θα ερθει η ωρα να κοιμηθω λιγακι...Μετα σκεφτομαι πως δεν ειμαι καλη μανα ,που με νοιαζει ο υπνος και οχι το μωρο.Αλλα δεν το κανω επιτηδες,μου βγαινει αυθορμητα.Αυτη η δεσμευση να μην μπορει αλλος να την ταισει και να πρεπει να ειμαι μαζι της συνεχεια,μην ξυπνησει και πεινασει,με πνιγει...

Παω μεχρι το ζαχαροπλαστειο να παρω κανενα γλυκο να φαω,να παρω και λιγο αερα,πριν ξαναξυπνησει.Νοιωθω οτι θα σκασω εδω μεσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...