Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν5


Recommended Posts

Δώρα, καλά να περάσεις στις διακοπές σου! Φέρε μας κανένα παραδοσιακό προϊόν! :P

Λένα, άσε, αυτές τις μέρες απ' τα νεύρα μου δε θέλω να βλέπω άνθρωπο.

Ρε παιδιά, εμένα ο γιατρός δε μου είπε τίποτα για καμπύλη ζαχάρου. Και δε θυμάμαι καμιά φίλη μου να έκανε τέτοιο πράγμα. Λέτε να μην το κάνουν στην Κύπρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλα να περασετε Τεντυ μου...καλε εγω τον μπακαλιαρο πατε και παελια τα εκανα για γρηγορα...για να παω θαλασσα...και εμεινε και πολυ οποτε δεν με βλεπω να μαγειρευω αυριο...Αννα Μαρια δεν ξερω πως και δεν εχεις κανει μπορει ομως να κανεις κατα τον 7ο...γιατι εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη εκανα μονο μια φορα στον 7ο αλλα μιλαμε εκανα τη μεγαλη με τα 100γρ...4 φορες με τρυπησανε..χαλιααα...τουλαχιστον εκανα μια στην αρχη τωρα και μια μετα μισο μισο...εδω οι γιατροι θελουν 2 φορες να κανεις....μιλαμε για ζεστη...στη θαλασσα εκαιγε ο ηλιος πωπωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία εμένα ο γιατρός ελέγχει το σακχαρο μου κάθε μήνα αλλα μου λέει να πάρω πρωινό και μετα απο μια ώρα να μου πάρουν αίμα. Τώρα που μπήκα στον 7ο μου είπε να κάνω το ίδιο κι αν δεν του αρέσει το αποτέλεσμα θα κάνει καμπύλη. Εγω για πρωινό παίρνω οπωσδήποτε μια κουτάκια μέλι, γάλα δημητριακά ολικής και ένα κομματάκι σοκολάτα και συνήθως το σακχαρο μου υστερΑ απο μια ώρα εινα κάπου 70-75 .θα πάω την Δευτέρα ξανά και η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι κάπως αυτη την φορα..λέτε να βγει παραπάνω και να μου κόψει τα γλυκά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κανετε?Μολις γυρισαμε απο εξω!Σημερα το νινι ολο κουνιοταν και τωρα δηλαδη που μιλαμε σταματιμο δεν εχει!!!Μακαρι να ειναι ετσι απο εδω και περα να μην αγχωνομαι αν ειναι καλα!

Ελπιζω ολες να ειστε καλα,ειμαι λιγακι πτωμα για να διαβασω προς τα πισω τι γραψατε αλλα θα το κανω αυριο!Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, κι εμένα κουνιέται συνέχεια, αλλά αγχώνομαι όταν δεν κουνιέται, πράγμα που είναι φυσιολογικό βέβαια, αλλά όχι για μας τις υστερικές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koykles ti moy kanete ??????????

den mporesa ksana na mpw apo to prwi giati me thn mama moy piasame ta kanelonia........ alla hthela egw na ta kanw kai etsi ekeinh ekane alles doyleies kai egw mageireya.kai meta phga apenanti se ena kwmotirio kai ekana nyxakia xeria podia ..esxos htan h kopela ena tha sas pw apo tis 4 poy me epiase mexri tis 7.10 eimoyn ekei pwpwpwp me trelane toso oknh poy htan kai den ekane kai kalh doyleia ...em den tha me ksanadoyn me tipota ..kai 30 eyrw parakalw xwris apodhksh aaaaaaaaa kai to apokorifoma me eloyse me to mano tis epese to mpoykali kai espase kai aplothike pantoy kai epanw sto ena podi kai to xrwma ???????? kokkinooooooooooooooo................

gamoto twra poy allaksa spiti exw xasei thn kwmotria thn nyxoy kai thn katharistria den mporei kamia na erxete kai etsi prepei pali na psaksw apo thn arxh dystyxws ...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?Η ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ?ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΙΣ 9 ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡ Κ ΔΟΥΛ.Κ ΑΥΡΙΟ Κ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΜΕΧΡΙ ΤΙΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΞΥΠΝΗΣΑ ΕΒΑΛΑ ΣΚΟΥΠΑ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΑ ΞΕΣΚΟΝΙΣΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΝΟ ΕΛΥΝΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ Κ ΕΚΑΝΑ ΑΡΑΚΑ ΜΕ ΠΑΤΑΤΕΣ Κ ΚΑΡΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ Κ ΘΑ ΕΧΩ Κ ΦΑΙ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ ΟΠΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ.ΕΦΑΓΑ ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ Κ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ.

ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΝΟΙΩΣΕΣ ΤΟ ΝΙΝΙ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΕΔΩ Κ ΠΕΡΑ ΘΑ ΤΟ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΟΛΟ Κ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ!!!!!!!!

ΤΕΝΤΥ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΣΕΤΕ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΣ Κ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΙΝ ΚΑΜΠΥΛΗ.

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΑΚΟ?

ΜΑΙΜΟΥΔΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ!!!!!!!

ΚΙΣΚΑ ΜΟΥ Η ΠΙΠΙΛΑ ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!

ΜΙΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ Κ ΘΑ ΠΑΣ ΝΑ ΨΩΝΙΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΑΙΡΙΑ Η ΕΚΤΩΣΕΙΣ!!!!!!!

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΝΩΜΗ........ΑΝ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νία, 30 ευρώ για νύχια, χέρια και πόδια δε μου φαίνονται και τόσα πολλά, για τα κυπριακά δεδομένα τουλάχιστον. Θυμάμαι στη Θεσσαλονίκη πήγαινα σε μια πάρα πολύ καλή κομμώτρια στη γειτονιά που έμενα, έπαιρνε νομίζω δέκα ευρώ κούρεμα και σε κάποια φάση, όπως μου τα στέγνωνε μου λέει "να στα χτενίσω κιόλας;". Εγώ δεν κατάλαβα, της λέω, "ναι, καλύτερα", πάω να πληρώσω, 10 ευρώ κούρεμα και 10 ευρώ χτένισμα!

Τόσες ώρες πάντως εγώ θα έφευγα. Καλά, πάνω από 3 ώρες γι' αυτά τα πράγματα; Μια φορά είχα πάει στην κομμώτριά μου εδώ στην Κύπρο, και είχε εκεί μια ανηψιά της ή κάτι τέτοιο, που ήταν από τις 7 το πρωί εκεί πέρα, εγώ είχα πάει στις 12, κι ακόμη δεν είχε τελειώσει, γιατί είχε κάνει 2-3 χρώματα ανταύγειες. Και περίμενα και μισή ώρα.

Το "νυχού" μου άρεσε! Χαχα! Εγώ τα νύχια μου τα έφτιαξα μόνο στο γάμο μου και δε νομίζω να τα ξαναφτιάξω. Τα λιμάρω καθημερινά, τα έχω περιποιημένα και σπάνια τα βάφω μόνη μου. Τώρα που άρχισα να παίζω πιάνο (μόνο για μένα, δε δίνω και ρεσιτάλ!), τα έχω αναγκαστικά κομμένα πολύ κοντά.

Μύριαμ, πώς αντέχεις και κάνεις τόσες δουλειές; Εγώ μ' αυτήν τη ζέστη δεν κάνω τίποτα πλέον. Τα αφήνω όλα στον άντρα μου, ο οποίος τα αφήνει στο μέλλον δυστυχώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

asta anna maria moy eleos soy lew 3 wres panagia moy ti na ekena ntrepomoyn kai na milhsw .........kai ta 30 gia to keratsini xwris apodhksh einai polla h allh sto kalamaki moy eperne 23 kai oti hthela epanw strass kai sxediakia aaaaa kai den eixe kan enan troxo mono me ta xeria oti ekane papapapa......

h mama tis leie nyxoydes xaxaxxaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας εγκυούλες!!!!!!!!!

Τί κάνετε?????? Πώς τα πάτε με την ζέστη??????? Εμένα με κούρασε πολύ αυτό το πράγμα.....όλη μέρα σαν το ζόμπι και να τρέχει ο ιδρώτας ποτάμι.....δεν με λυπούνται να βάλουν ένα κλιματιστικό εδώ μέσα!!!!!!

Κίσκα μου τέλεια η πιπίλα!!!!!!!!!!!!!! Πολύ μου άρεσε! Πήγα κι εγώ στα Jumbo την Δευτέρα αλλά δεν βρήκα μαγιό hello kitty γμτ! Ίσως να είχαν τελειώσει.....βρήκα μόνο πετσέτα θαλάσσης και της πήρα.....είσαι καλύτερα τώρα???? Τί χάπι είναι αυτό που παίρνεις????? Αν είναι να σε κάνει τούρμπο.....

Teddy μου καλά αποτελέσματα να έχεις κουκλίτσα μου!!!! Εγώ θα πάω μάλλον την άλλη Παρασκευή.....900 γρμ. η μπουμπού????? Κορίτσαρος!!!!!!! Να περάσετε ΤΕΛΕΙΑ στην Λευκάδα!!!!!!!!!!!

Μαϊμουδάκι πώς τα περάσατε??????

Άννα Μαρία μου εγώ να δείς τί νεύρα έχω.......οι ορμόνες κάνουν πάρτυ!!!!!!! Όλα και όλοι μου φταίνε.....βέβαια έχω και τον άντρα μου που με τσιγγλάει συνέχεια και μετά παραπονιέται ότι ξεσπάω σ'αυτόν! Θέλω να αρπάξω και την πεθερά αλλά τώρα τελευταία την βλέπω πολύ σπάνια (έχουν αρκετή δουλειά στην ταβέρνα κι εγώ πηγαίνω επίσης πολύ σπάνια εκεί).....Γιατί δεν ρωτάς τον γιατρό σου για την καμπύλη ζαχάρου???? Μπορεί να μην θεωρεί απαραίτητο να την κάνεις γι'αυτό δεν σου την ανέφερε...

Αναστασία άρχισε να κουνιέται δυναμικά το μπεμπάκι ε???? Εμένα σήμερα είναι πάααααααρα πολύ ήσυχη, σε ανησυχητικό βαθμό θα έλεγα.....

Μίκι μου τί κάνει η κοιλίτσα???????

Ηλιαννάκι μου τί έγινε με τον γιατρό????? Όλα καλά????

Μυριάκι μου τί κάνει ο μπεμπίκος????? Ψηθήκατε σήμερα στην Θεσ/νίκη?????? Η αδερφή μου, μου είπε ότι είναι αποπνικτική η ατμόσφαιρα με τόση ζέστη! Ακόμα και τώρα που έπεσε ο ήλιος και υποτίθεται ότι πέφτει ολίγον και η θερμοκρασία εγώ έχω αγκαλιά τον ανεμιστήρα!!!

Φιλάκια σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα φιλεναδουλες μου!!!!!!!!!!!τι κανετε?????πως ειστε?????????????????

μπηκα μια στα βιαστηκα να δω τι κανετε γιατι ειμαι παρα πολυ κουρασμενη!!!!!!!!!!!!!

τα δικα μας νεα ειναι τα εξης: εχω ουρολοιμωξη κοριτσακια μου!!!!!!!! :cry::cry::cry::cry::cry:

ελαφριας μορφης ουρολοιμοξη αλλα την εχω την ατιμη...!!!!!!ευτυχως δεν θα παρω αντιβιωση!!!!!ο γιατρος μου ειπε πως πρεπει να ξεσξιστω στο νερο!!!!!να πινω παρα μα παρα πολυ νερο λεει!!!!!!

αχ που θα το βαλω τοοοοοοσο νερο??????..... :roll::roll::roll:

αααααααααααα κ μου ειπε να κοιταω να ακουω συνεχεια το μωρο!!!!!!μου το τονισε αυτο!!!!!!

γιατι αραγε???????παιζει καποιο ρολο????μηπως ξερετε καμια κουκλιτσες μου????

οσο για τον χρηστακο μου, ειναι μια χαρα ο γλυκουλης μου , κ ο πλακουντας , κ τα νερα ειναι μια χαρα!!!!!!!!!

λοιπον σας αφηνω τωρα, παω για νανακια!!!!!!!!!!!!!

πολλα φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τουλάχιστον η δική μου στη Θεσσαλονίκη έδινε απόδειξη. ;)

Νάσια, τα δικά μου νεύρα δεν είναι απ' τις ορμόνες είναι απ' όλα αυτά που γίνονται. Άμα βγαίνουν όλοι και φωνάζουν για απόδοση ευθυνών, αλλά οι ίδιοι είναι απολύτως ανεύθυνοι σε ό,τι κι αν κάνουν (π.χ. η γυναίκα το πρωί στη βιβλιοθήκη, ή το σύνολο των Κυπρίων που δεν προσπάθησαν να καταναλώσουν λιγότερο ρεύμα, μήπως και καθίσουν και μία ώρα χωρίς κλιματιστικό και πάθουν κάτι, και τώρα έχουν αυξηθεί οι διακοπές ρεύματος). Ε, άμα τα βλέπεις αυτά, συν όλα αυτά που λέγαμε χτες βράδι για το ρατσισμό, έχεις νεύρα, γίνεται να μην έχεις;

Ηλιάννα, απ' το να έχεις ουρεόπλασμα και να ξεσκίζεσαι στις αντιβιώσεις, καλύτερα ουρολοίμωξη και να ξεσκίζεσαι στο νερό. Εμένα η τελευταία αντιβίωση με έχει κάνει χάλια. Εκτός από την πικρίλα στο στόμα, τα έντερά μου είναι χάλια... Ευτυχώς μια μέρα έμεινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια, τι γίνεται; Κάθε φορά που θα μπω στο μάμμυ θα διαβάσω για άλλη αποβολή που έγινε στο δεύτερο ή στο τρίτο τρίμηνο. Σε όλες αυτές τις εγκυμοσύνες τα πάντα πήγαιναν καλά και ξαφνικά... Δε θα αμφισβητήσω την ταυτότητα των χρηστών, αλλά θα προσπαθήσω να μην μπαίνω για λίγο καιρό, γιατί δε γίνεται να παθαίνω πανικό κάθε μέρα. Άλλο να ακούς για ένα μόνο περιστατικό του στιλ "ξέρεις, ήξερα μία περίπτωση που στην 25η εβδομάδα, μπλα μπλα" κι άλλο να διαβάζεις καθημερινά για αποβολές σε προχωρημένη εγκυμοσύνη. Μόλις που κατάφερα να συνέλθω από το χτεσινό με την κοπέλα στην 22η εβδομάδα και σκάει μύτη άλλο ποστ με απώλεια στην 24η εβδομάδα. Κι εγώ να είμαι στην 21η... Κι όλα εντελώς ξαφνικά, ενώ ήταν όλα φυσιολογικά και δεν υπήρχε πρόβλημα. Και να μη διαβάσω τα ποστ, ο τίτλος και μόνο αρκεί για να μου κόψει τη χολή. Και χτες σκέφτηκα να μην ξαναμπώ, αλλά το ξεπέρασα, αλλά με το σημερινό πάμε πάλι απ' την αρχή. Για λίγο καιρό θα προσπαθήσω να μην μπαίνω, κι ελπίζω να τα καταφέρω, γιατί μπαίνω καθημερινά τα τελευταία δύο χρόνια, γιατί πρέπει να σκεφτώ την ψυχική μου ηρεμία.

Σας φιλώ όλες και θα τα ξαναπούμε κάποια στιγμή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna maria moy mhn to skeftese etsi apla prepei na prosexoyme ..........yparxoyn dystyxws kai ayta kai mexri na ftasoyme sto telos h kathemia mas tha akoysoyme polla akoma alla den prepei na mas epireazoyn toso glykoyla moy an omws nomizeis oti einai kalhtera na mhn mpeneis kanto emeis edw tha se perimenoyme pantos ........polla filakia sthn koiloympitsa soy..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!!!!!!

Τί κάνουν οι κοιλίτσες????

Πάλι δυσάρεστα είχαμε σήμερα ε????? Στεναχωρέθηκα με την κοπελίτσα......η αλήθεια είναι ότι κι εγώ άρχισα να επηρεάζομαι άσχημα αλλά δυστυχώς είναι κι αυτά μέσα στη ζωή!!!!! Μακάρι να μην συνέβαιναν ΠΟΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σήμερα έκανα τις δουλίτσες μου, πριν λίγο τελείωσα, έφαγα και το τοστάκι μου και ήρθα......το απόγευμα ίσως βγώ με μια φίλη μου για καφεδάκι. Τώρα περιμένω να απλώσω ένα πλυντήριο και να βάλω ακόμα ένα και μετά αρακλαντάν......

Ηλιαννάκι μου ουρολοίμωξη τελικά ε????? Ευτυχώς που θα την παλέψεις χωρίς φάρμακα κουκλίτσα μου, καλύτερα μπόλικο νερό παρά φάρμακα.....

Άννα Μαρία μου έχεις δίκιο να στεναχωριέσαι....όλες μας στεναχωριόμαστε μ'αυτά που ακούμε καθημερινά, αλλά πρέπει να στηρίξουμε και τα κορίτσια που ανεβαίνουν τέτοιο γολγοθά! Αν νιώθεις καλύτερα με την αποχή από το μάμμυ, κάντο, εμείς θα σε περιμένουμε....μακάρι να σου πάνε όλα καλά και όταν με το καλό έρθει ο μπέμπης να μπείς να μας πείς τα ευχάριστα (εγώ θα περιμένω να μάθω νέα σου μετά τον β' επιπέδου πάντως!)

Νία μου πώς είσαι κουκλίτσα μου?????? Τα διδυμάκια??????

Πού είναι οι υπόλοιπες φουσκοκοιλίτσες????

Μάκιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδες.

Ελπίζω να είστε καλα. Εγω μόλις τελείωσα τις δουλίτσες και τώρα θα αραξω..

Διάβασα τα πόστακια σας βρε κορίτσια και θέλω να σας πω ότι κι εγω επιρεαζομαι παρα πολυ αλλα απλά αποφάσισα να μην διαβάζω πλέον αυτές τις δημοσιεύσεις..

Ξέρετε κάτι? απο την στιγμή που αποφασίσαμε ότι θελουμε να γίνουμε Μανούλες άλλαξε η ζωή μας και πρέπει να το καταλάβουμε αυτο. Πλέον δεν θα νοιαζομαστε μόνο για τον εαυτό μας αλλα και για τα παιδιά μας. Κι αυτο συμβαίνει σε κάθε γυναίκα απο την στιγμή που θα μάθει ότι είναι έγκυος μέχρι την στιγμή που θα κλείσει τα ματιά της και θα φύγει απο αυτόν τον κόσμο.κάθε γυναίκα που είναι μάνα θα νοιάζεται για τα παιδια της.

Μέσα στην ζωή, δυστυχώς, υπάρχει και η απώλεια (δεν μου αρέσει η λέξη που χρησημοποιηται συνήθως όταν χάνεται κάποιος, εγω θέλω να λέω απώλεια). Κάποιοι λένε ότι όταν χάνεις παιδι, δεν έχει σημασία αν το έχασες στην εγκυμοσύνη η στην γέννα η πιο μετα.. Σε όλες τις περιπτώσεις χάνεις παιδι και πονας πολυ. Μπορει να έχουν δίκιο, μάλλον έχουν δίκιο. Κι εγω έχασα δυο φορές και μόνο εγω ξέρω ποσο πονεσα. Ξέρω ότι ο χρόνος δεν γυρνάει πίσω κι ούτε είμαστε ικανοί να καθορίσουμε τι θα συμβεί στη ζωη μας.

Σκέφτομαι όμως και λέω, ότι υπάρχουν και χειρότερα απο αυτα που μας συμβαίνουν και ξέρω πολλές τέτοιες περιπτώσεις.

Ξέρω γυναίκα που έχασε 8 εγκυμοσυνες και είναι παιδιατρος. Τελικά έκανε ένα πολυ όμορφο κοριτσάκι.

Αυτη η γυναίκα μετα τις αποβολεσ όταν έβλεπε παιδια πως σκεφτόταν!τι της έδινε δύναμη?

Διάβασα στο είμαι μαμα ιστορία για γυναίκα που σε τροχαίο έχασε και τα τρία της παιδια. Σε ένα χρόνο απέκτησε αλλα τρία με εξωσωματικη.

Έχω γνωρίσει γυνΑικες που έχασαν τα παιδια τους σε ηλικία 10,15,20 χρόνων..

Οι μάνες των παλλικαριων που χάθηκαν προχθές στο τραγικό αυτο δυστύχημα τι να πουν?

Όλες όσες είχαμε μια απώλεια στην εγκυμοσυνη πονέσαμε , κλαψαμε ασταμάτητα αλλα συγχωρεστε με που το λέω, δεν συγκρίνεται ο δικός μας πόνος με τον πόνο αυτής της μάνας που μεγάλωσε το παιδι της μέσα στην αγκαλια της και ξαφνικά το χάνει..

Είναι ωραίο να ονειρευεσαι, αλλα στη ζωη να τα περιμένεις όλα..την αχαριστία ,την προδωσια , το ψεμμα, την απώλεια.. Όλα..κι απο αυτα που μας στεναχωρουν να παίρνουμε δύναμη γιατί μπορει να μην καθορίσουμε το μέλλον μας αλλα είμαστε δυνατοί για να το αντέξουμε..

Μπήκα σε αυτο το σάιτ και μοιραζομαι τις εμπειρίες μου και αγωνιεσ με κοπέλες που δεν ξέρω αλλα νιώθω

φίλες μου και Αυτο με κάνει να νιώθω όμορφα. Νιώθω ότι ενδιαφερομαι πραγματικά για το μωρο της Χριστίνας,της ευης,της νιας, της ηλιαννας, της δώρας, της Άννα μαρίας, της νασιας και όλων των κοριστιων που περιμένουν με αγωνία.. Νιώθω ότι είμαι εγω στη θέση της καθεμιας μας και αυτα τα μωρά τα νιώθω σαν δικα μου και δεν εννοώ με την κτητικη έννοια.και νιώθω όμορφα γι αυτο..

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να προσευχομαστε να πανε όλα καλα για όλες, να ελπίζουμε, να έχουμε θετική σκέψη και να μην αφήσουμε τίποτα να μας επιρεαζει. Να συμποναμε τον άλλον στην στεναχώρια του αλλα να μην αφήσουμε αυτη την στεναχώρια να διώξει την δικη μας χαρα.

Θα ήθελα όσο τίποτε άλλο καμία μάνα να μην χάσει ποτε το παιδι της αλλα και το αντίστροφο. Θα ήθελα πολυ..γίνεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsakia moy .....ti kanete kale mono 3 eimaste shmera ti ginete ?????? egw eimoyn olh thn mera mesa alla kolage kai twra ok............ alla eixa kai doyleies kai ksaplwsa kai ligaki to mesimeri na ksekoyrastw twra exoyn erthei gia na mas valoyn kai to klimatistiko epeiteloys tha koimhthw mesa pia xaxxaxaxaxa.........

aggelikoyla moy poly omorfa ta eipes me sygkhnhsan ta logia soy kai egw kapws etsi skeftome meta apo thn dikh moy istoriaexw ginei pio eyesthhth otan akoyw gia kapoia alla paidia kai gnwsta kai agnwsta trelenome alla den paei na pei oti tha to valw katw ...stenaxwrieme paraaaaaaaaaa polyyyyyyyyyyyy alla dysthxws etsi einai h zwh kai den mporoyme emeis na thn allaksoyme............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα ομορφούλες μου..:)

τί κάνουν οι κοιλίτσες σας?...όλα καλά?.....εύχομαι όλες να είμαστε μια χαρούλα......

Δώρα μου καλά να περάσεις στην πανέμορφη Λευκάδα...κοίταξε να απολαύσεις τις ημέρες αυτές με τον αντρούλη και το κοριτσάκι σου..;)

Νάσια μου είμαι καλά, δόξα τον Θεό......εσύ γλυκιά μου?

Ηλιάννα μου να πίνεις πολλά νερά.....και μην φοβάσαι για τίποτα..:)

Άννα Μαρία σου στέλνω τα φιλιά μου...:)

Αναστασία μου και εμείς κουνιόμαστε..χαχα..τί ωραία..:)

Αγγελική μου, Νία μου, Μαρία μου πολλά χαδάκια στις κοιλίτσες σας....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

shmera mpkhkame sthn 20sth evdomada kai apo koynimata tipota ma kala ti kanoyn ta skatoylia moy ekei mesa ante na erthei h deytera na paw na ta dw giati tha trelathw sto telos ..............

ayrio exoyme vaftisia kai trapezi filenadoyles moy kai etsi den tha mpw na ta poyme alla to vradaki otan gyrisoyme tha mpw.......axxxx kai twra to megalo provlhma ti forameeeeeeeeeeeeeee an kai phra polla royxa alla sas lew moy einai kiolas isa isa .oxi egkymoshnhs vevaia diafora foremata kai olosomes formitses ... ta ekgymoshnhs den moy aresoyn gamoto poly liga pernw kai ayta mono apo benneton poy einia kapws pio omorfa.........

ante kale tha erthei kamia na pw kamia koyventa h tha milw monh san xazh.????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλες, τι κανετε?

Αννα Μαρια δεν χρειαζεται να εξηγεισεις κανε οτι ειναι καλυτερο για σενα, αλλα κι εγω ετσι εκανα στην αρχη τα διαβαζα και επηρεαζομουν, τωρα κανω πως δεν τα βλεπω.Οχι οτι δεν λυπαμαι αλλα αυτο που ειπες χρειαζομαστε ψυχικη ηρεμια για να φτασουμε μεχρι τελους!

Οι αλλες κουκλες τι μου κανετε?Οσο παει και ανεβαινει η θερμοκρασια, αντε να δουμε θα την βγαλουμε κι αποψε?

Φιλια στις κοιλιτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΑΝ Κ ΝΥΣΡΑΖΩ ΗΜΟΥΝ ΣΤΙΝ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΓΥΡΙΣΑ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ 3ΩΡΟ ΦΑΓΑΜΕ ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ Κ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΜΑΜΥ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΛΙΓΟ....ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΕ ΝΩΡΙΣ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΘΑ ΒΡΩΜΙΣΟΥΜΕ......ΦΥΣΙΚΑ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΕΙ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΣΠΑΝΙΑ.ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ ΟΠΟΤΕ ΕΣΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ....ΕΛΠΙΖΩ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!!!!!!!!

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΜΟΥ ΤΙΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ Κ ΕΜΕΝΑ Κ ΑΙΡ ΚΟΝΤΙΣΙΟΝ ΚΑΝΕΙ ΝΕΡΑ ΦΕΤΟΣ ΒΡΗΚΕ ΓΑΜΩΤΟ.ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ?Η ΚΟΙΛΚΙΤΣΑ?

ΜΙΚΙ ΜΟΥ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ!!!!!!

ΝΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΣΟΥ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΦΕΡΕΙΣ ΟΜΟΡΦΑ ΝΕΑ!!!!!!

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ Ε?ΛΕΣ ΑΠΟ ΤΙΝ ΘΑΛΛΑΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕ?ΠΟΛΛΑ ΝΕΡΑ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Κ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΡΙΟ?ΕΓΩ ΜΑΛΛΟΝ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.....ΑΛΛΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΜΠΑΝΑΚΙ!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...